1

Тема: мтДНК гаплогрупа V - mtDNA haplogroup V

Хотів поцікавитись у шанованого товариства, чи є серед нас представники мітохондріальної гаплогрупи V.


Якщо є, то до яких підгруп відноситесь? Скільки збігів маєте, і звідки переважно вони походять?


За інформацією у різних джерелах, ця гаплогрупа ще погано досліджена. І це при тому, що в Україні її представників має бути близбко 4%. І десь стільки ж їх у більшості країн Європи.


www.eupedia.com/europe/Haplogroup_V_mtDNA.shtml
https://en.wikipedia.org/wiki/Haplogroup_V_(mtDNA)

Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока
I-BY104146|U5b1b1a - Проект "Українська ДНК"
Thanks: kbg_dnepr1

Share

2

Re: мтДНК гаплогрупа V - mtDNA haplogroup V

У Фейсбук-групі mtDNA Haplogroup V проводиться опитування, з якої країни походять носії цієї гаплогрупи. З України поки що тільки одна людина проголосувала. Прошу приєднуватись і зголошуватись smile

Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока
I-BY104146|U5b1b1a - Проект "Українська ДНК"
Thanks: Т.В., kbg_dnepr2

Share

3

Re: мтДНК гаплогрупа V - mtDNA haplogroup V

iromko, такі є. Це я.  smile
HVR1 РАЗЛИЧИЯ ОТ RSRS
A16129G T16187C C16189T T16223C G16230A T16278C T16298C C16311T C16519T   
Различия HVR2 от RSRS
G73A C146T C152T C195T A247G 315.1C 522.1A 522.2C
Збігів море, західна Європа, є Америка.

Thanks: kbg_dnepr, iromko2

Share

4

Re: мтДНК гаплогрупа V - mtDNA haplogroup V

В мене ситуація - протилежна. Я протестував двоюрідного брата свого батька, що взнати гаплогрупу свого діда і його матері. Результат - один збіг, і той лише на HVR2. Група V1a, без уточнення субкладу, це при тому, що протестована full sequence. 

Походження прабабусі - Поділля.

Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока
I-BY104146|U5b1b1a - Проект "Українська ДНК"
Thanks: kbg_dnepr1

Share

5 ( 02-10-2017 10:45:06 змінене kbg_dnepr )

Re: мтДНК гаплогрупа V - mtDNA haplogroup V

А на Молгені Ви це обговорювали (принаймні повідомляли)?

А ще б добре й сюди щось про саму гаплогрупу та результати опитування у ФБ - дуже цікаво!

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)
Thanks: iromko1

Share

6 ( 02-10-2017 11:56:18 змінене iromko )

Re: мтДНК гаплогрупа V - mtDNA haplogroup V

Результати опитування, яке проводиться вже рік, виглядають на даний момент так: https://image.ibb.co/cObeMG/Vmt_DNA_country_distribution.png


Решта країн мають по 1-2 учасники, їх дуже багато, і в картинку не вмістились

Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока
I-BY104146|U5b1b1a - Проект "Українська ДНК"
Thanks: kbg_dnepr1

Share

7 ( 02-10-2017 12:05:08 змінене kbg_dnepr )

Re: мтДНК гаплогрупа V - mtDNA haplogroup V

Вікінги? англо-сакси? Друга гіпотеза наче вірогідніша?

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

8

Re: мтДНК гаплогрупа V - mtDNA haplogroup V

kbg_dnepr пише:

А на Молгені Ви це обговорювали (принаймні повідомляли)?

Не знаю, про що повідомляти на Молгені - я ж їм не покажу вміст coding region. Результати опитування я туди закинув.

Почекаю, що скажуть адміни гаплогрупного проекту на FTDNA. Дядьків результат поки що в нерозібраних числиться.


Щодо походження гаплогрупи, то і вікінги, і англо-сакси її, мабуть, мали від своїх предків. Дискусія ведеться лише відносно того, чи група виникла на Близькому Сході і була принесена з першими неолітичними фермерами, чи виникла на півдні Європи серед мисливців-збирачів і була поглинута першими неолітичними фермерами з Близького Сходу, і далі вже розповсюджена ними. Массіамо Гей схиляється до другого варіанту.

Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока
I-BY104146|U5b1b1a - Проект "Українська ДНК"
Thanks: kbg_dnepr, Kora2

Share

9

Re: мтДНК гаплогрупа V - mtDNA haplogroup V

Т.В. пише:

iromko, такі є. Це я.  :)
...
Збігів море, західна Європа, є Америка.

Дякую! А до якого субкладу відноситься Ваш результат?

Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока
I-BY104146|U5b1b1a - Проект "Українська ДНК"

Share

10 ( 03-10-2017 08:26:19 змінене Т.В. )

Re: мтДНК гаплогрупа V - mtDNA haplogroup V

iromko, к сожалению, я в генетике полный профан. Все, что нашла в профиле, скопировала. Субклада там нет.
Могу добавить, что нашелся совпаденец, родом из Польши, который утверждает, что гаплогруппа V  "представляет собой евреев с Ближнего Востока".  Хотя по FF  моя мама на 98% - Восточная Европа, а еврейская диаспора - 0.
Ее предки еще до 1732 г. жили на Слобожанщине, женская линии исследована недостаточно и сложно будет уточнить  sad
А вот карта ее совпаденцев:

Post's attachments

mtDNA HVR1 мама окт 2017.png
mtDNA HVR1 мама окт 2017.png 418.79 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Thanks: kbg_dnepr, iromko, Kora3

Share

11 ( 03-10-2017 11:07:54 змінене iromko )

Re: мтДНК гаплогрупа V - mtDNA haplogroup V

Т.В. Субклад вказується на Вашій головній сторінці. В мого дядька це виглядає так: див. малюнок.
http://forum.genoua.name/misc.php?action=pun_attachment&item=7262&download=0
Хіба що Ви не тестували mtFull Sequence, і у Вас показується просто V?

А в цілому, карта збігів у Вас виглядає гарно, так, як і мала б для гаплогрупи, представники якої рівномірно розсіяні по Європі (і Америці, яку колонізували європейці).


У дядька ж немає збігів на HVR1 зовсім, і це дуже дивно - так не може бути :) Особливо зважаючи на те, що є один збіг HVR1+HVR2, і навіть ручний пошук його мутацій "A16129G, T16187C, C16189T, T16223C, G16230A, C16248T, T16278C, T16298C, C16311T, C16519T" видає 4 повних співпадіння серед учасників проекту. Що, звісно, небагато, але вказує на можливість того, що помилка на боці FTDNA.

Post's attachments

VmtDNA_clade_designation.png 72.67 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока
I-BY104146|U5b1b1a - Проект "Українська ДНК"
Thanks: kbg_dnepr1

Share

12

Re: мтДНК гаплогрупа V - mtDNA haplogroup V

Як вдалося з'ясувати після спілкування з технічною підтримкою, у дядька в профілі були чомусь вимкнуті speculative matches. Через це і аутосмних збігів менше показували. Коли я цю опцію увімкнув, тих три людини, у яких я бачив однакові HVR1 області у проекті, з'явились і у збігах mtDNA. Тобто всього має дядько 4 збіги. Прабабуся явно була з рідкісної гілки ;-)

Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока
I-BY104146|U5b1b1a - Проект "Українська ДНК"
Thanks: kuks70, Kora2

Share

13

Re: мтДНК гаплогрупа V - mtDNA haplogroup V

У мене на 23ендмі виявили гаплогрупу V3.

А в одного з близьких "кузенів" бачу V.

Чи означає це, що ми з ним родичі по жіночій лінії?
Поки що йому не писала, бо не знаю, як це треба інтерпретувати.
Не хочу турбувати людину, поки не зрозумію, що й до чого.
Він канадієць з майже половиною наших східно-європ. генів.
По матері?..

Thanks: kuks701

Share

14 ( 28-07-2021 20:30:32 змінене iromko )

Re: мтДНК гаплогрупа V - mtDNA haplogroup V

ilena пише:

У мене на 23ендмі виявили гаплогрупу V3.

А в одного з близьких "кузенів" бачу V.

Чи означає це, що ми з ним родичі по жіночій лінії?
Поки що йому не писала, бо не знаю, як це треба інтерпретувати.
Не хочу турбувати людину, поки не зрозумію, що й до чого.
Він канадієць з майже половиною наших східно-європ. генів.
По матері?..

Наскільки близький цей "кузен"? В сентиморганах.

Він може бути родичем по прямій материнській лінії, але тільки якщо він робив тест не повної mtDNA, а лише її частини (HVR1, HVR2) - mtPlus він називається.


Якщо ж обидвоє робили mtFull Sequence, і гаплогрупи такі різні, то він по материнській лінії віддалений на 10-15 т. років.


Update: лише зараз побачив, що тести в 23andMe. Тоді по материнській лінії ви дійсно віддалені на тисячі років.

Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока
I-BY104146|U5b1b1a - Проект "Українська ДНК"
Thanks: kuks70, ilena2

Share

15

Re: мтДНК гаплогрупа V - mtDNA haplogroup V

Ага, дякую. Значить, не варто і писати?
Ми з ним 3-rd cousin
0.36 DNA shared; 3 segments

Share

16

Re: мтДНК гаплогрупа V - mtDNA haplogroup V

ilena пише:

Ага, дякую. Значить, не варто і писати?
Ми з ним 3-rd cousin
0.36 DNA shared; 3 segments

Це 0.36%? Третій кузен - то надто оптимістично при такій довжині збігу. Якщо немає конкретніших ознак (предок з того ж села, наприклад), які можуть вказувати на спорідненість, то писати дійсно не варто.

Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока
I-BY104146|U5b1b1a - Проект "Українська ДНК"

Share

17

Re: мтДНК гаплогрупа V - mtDNA haplogroup V

Ні, з усіх ознак найпереконливішою здавався мені збіг по гаплогрупі V.
Все решта в нього закрите.
Дякую, що зберегли мені час і зусилля, які тепер не витрачатиму  на непотрібне листування. )

Thanks: iromko1

Share