1 ( 14-12-2014 11:20:45 змінене borisovichi )

Тема: "Полтавщина" та її заселення, геногеографічний проект

-
   Ласкаво просимо до проекту!
   Проект «Полтавщина та її заселення» створений для учасників, чиї предки походять з території Полтавського полку, які розселилися вздовж берегів річок Ворскла та Оріль у XVII сторіччі.

   Project Website
www.familytreedna.com/public/poltavaregion/

    Історична довідка*

    В історичному відношенні територія навколо міста Полтава колонізована пізніше за інші місцевості сучасної Полтавської області. В період удільних давньоруських князівств цей простір був суцільним степом, місцем кочів'я половецьких орд, і в літописі згадується лише урочище Лтава на річці Ворскла, де (в літописі) Новгород-Сіверській князь Ігор Святославич наніс у 1173 році поразку половецьким ханам Кобяку і Кончаку. Літопис про це пише так: "Того же лѣта на Петровъ днь Игоръ Стославичь совокупивъ полкы свои и ѣха в поле за Воръсколъ и стрѣте Половьцѣ иже то ловѧть языка изьима я и повѣда ему колодникъ иже Кобѧкъ и Кончакъ шлѣ кь Переяславлю Игорь же слышавъ то поѣха противу Половцемь и переѣха Въросколъ оу Лтавы кь Переяславлю (Игорь же слышавъ и) и оузьрѣшасѧ с полкы Половѣцькыми и бѣ рать мала и темь не оутѣрпѣша стати противу Игореви и тако побѣгоша весь полонъ свои пометавъше".
    Після монгольського нашестя, з поверненням Задніпров'я від татар Вітовтом, територія Полтавщини в середині 15 століття була віддана тим же Вітовтом татарському князю Лексаді Мансуровичу, в хрещенні Олександру, родоначальнику князів Глинських, який перейшов на службу до Великого князівства Литовського. Згодом Олена Глинська вийшла в 1526 р. заміж за московського князя Василя III і стала матір'ю Івана IV. У 1503 р. Полтава належала князю Михайлу Львовичу Глинському, у якого в 1508 р. була відібрана Сигізмундом I за участь у повстанні. Близько 1537 р. володіння Глинських перейшли до їх зятя Байбузи.
    При Сигізмунду II Августу "Поворскля" "від Санжарівського перевозу" вздовж річки Полузеря і далі в 1571 р. було віддано низовому козаку Омельяну Івановичу. (Про існування в ці часи якогось поселення на території сучасної Полтави раніше 1630 р. може свідчити згадка Полтави у 1585 р. в ході дипломатичного листування між московським царем Федором Іоановичем і польським королем Стефаном Баторієм, де з боку московської держави висловлювалися серйозні закиди щодо “грабежів” прикордонних земель “литовськими людьми” з Остра, Любеча та Полтави).
    20 березня 1630 року "слобода пуста" Полтава (тобто колишнє поселеня без осілої людності), раніше відбудована в 1608 р. коронним гетьманом Станіславом Жолкевським, була віддана королем Сигізмундом ІІІ Вазою Бартоломію Обалковському, адміністратору "селітряної держави", з правом заснування сіл і містечок. (В люстрації Черкаського староства 1630 року також згадується про заснування Полтави Обалковським. З цього часу слобода Полтава постає містом що існує вже безперервно до наших часів. В листопаді 1633 р. Полтава як фортеця з цитаделлю (замком) згадується в джерелах під час нападу на Полтаву московського війська в ході бойових дій Смоленської війни 1632-1634 рр. В 1634 р. селітряні промисли разом з належними до них "слободами", в тому числі Полтавою, закріплюються у держання переяславського старости Лукаша Жолкевського. Вже в люстрації Переяславського староства (а не Черкаського) за 1636 рік серед містечок і сіл "яким строк слободи ще не вийшов", що належали "адміністрації селітряних добр" у володінні Жолкевського, згадуються Полтава, Жигмунтів (Устивиця), Краснопіль (В.Сорочинці), Крупіль і село Чумгак. Також в цій люстрації згадується "нова слобода" містечко Гадяч з прилеглими до нього "здавна і ново осадженими" слободами Кам'яне, Сари, Рашівка, Лютенька, Зіньків, Більськ і Глинське - Гадяцька волость або ключ).
    У 1636 році після смерті Лукаша Жолкевського Полтава переходить до коронного гетьмана Станіслава Конєцпольського, який завдяки своїй першій дружині з роду Жолкевських отримав і Гадяч. Він забудовує околиці Полтави новими слободами (його намісник Адам Сокольський), - були заселені по Ворсклі: Патлаївка, Семянівка, Петрівка, Гавронці, Стасівці, Диканька, Жуки, Тахтаулове, Осьмачки, Івонченці, Рибці, Гужули, Мартинівка, Шостаки, Супрунівка, Пушкарівка, Горбанівка, Мильці, Куклинці, Мачухи, Розсошенці. (В 1637 р. під час козацьких воєн (повстань) 1637-1638 рр. згадуються полтавський козацький старшина (полковник) Яків Острянин, Полтава і Гадяч як міста що ще належать до королівської адміністрації (селітр) і їх державці Сокольський і Длузький. В 1639 р. Станіслав Конєцпольський принаймні один раз особисто був у Полтаві і Гадячі під час повернення з будівництва "другої" Кодацької фортеці на Дніпрі та бою з татарами на Ворсклі. В 1641 році Конєцпольський повертає повсталих козаків з Чугуєва до Полтави - так звана Чугуївська сотня. Урядник Гульчевський розселив чугуївських черкас також в Миргороді, Гадячі, Зінькові, Ромнах, Сорочинцях).
    Володіння Омельяна Івановича в 40-х роках 17 ст. переходять до Станіслава Гурського, в подальшому старості Кагарлицькому, а у 1643 р. Гурський передає свої права Немиричам, які колонізували край нижнього Поворскля.
    У Боплана в середині 17 ст. на Ворсклі позначені міста і села: Кобеляки, Нові Санжари, Старі Санжари, Федірки, Полтава, Опошнє, Глинське, Більськ; на Пслі - Кам'яне, Плішивець, Книшівське, Гадяч, Лютенька, Краснопіль (В.Сорочинці), Жигмунтів (Устивиця); на Ташані - Зіньків; на Груні - Бірки; на Говтві - Решетилівка. 
    Історик О. Лазаревський виділяє 3 періоди в історії заселення Полтавщини (Полтавського полку, не повіту), 1) першу половину 17 ст. коли були заселені берега Ворскли; 2) другу половину 17 ст. коли були заселені берега Орілі та 3) першу половину 18 ст. коли збільшене населення почало шукати нових угідь.
    Після вигнання поляків у 1648 році, при новому адміністративному устрою, простір Полтавського повіту став відноситись до Полтавського полку Війська Запорізького, а сама Полтава стала полковим містом.
    За реєстром Війська Запорізького 1649 року Полтавський полк нараховує 19 сотень: три Полтавські (городова, Петрашова, Оксютина), Бірківська (по Пслу), Богацька, Балаклійська, Кобеляцька, Зіньківська, Опішнянська, Куземинська, Бірківська (по Груні), Веприцька, Гадяцька, Книшівська, Подільківська, Рашівська, Лютенська, Ковалівська, Лукімська. 
    Полтавськими полковниками були: Іван Іскра (син Якова Острянина), Мартин Пушкар, Філон Гаркуша, Кирик Пушкар, Федір Жученко, Демян Гуджол, Сава Омельницький, Григорій Вітязенко, Костянтин Кублицький, Прокіп Левенець, Павло Герцик, Леонтій Черняк, Іван Іскра (онук Якова Острянина), Іван Левенець, Іван Черняк, Василь Кочубей, Андрій Горленко.

http://3.bp.blogspot.com/--lhRth5-zAQ/Tfdt8fd8mGI/AAAAAAAAAFo/mk08roZxatw/s1600/%25D0%259F%25D0%259E%25D0%259B%25D0%25A2%25D0%2590%25D0%2592%25D0%25A1%25D0%259A%25D0%2598%25D0%2599+%25D0%259F%25D0%259E%25D0%259B%25D0%259A.jpg
Карта Полтавського полку за О.Білоуськом

http://3.bp.blogspot.com/-oMUMmkfLpmM/Tfdt_EAd3qI/AAAAAAAAAFs/ZQKtljooNpg/s1600/Poltava.page1.jpg

– – – – – – – – – – – – – – – – – – -
ХЛѢБЪСОЛЬѢШЬ ДАПРАВДУРѢЖЬ
– – – – – – – – – – – – – – – – – – -

Share

877

Re: "Полтавщина" та її заселення, геногеографічний проект

andrey.gorevoy пише:

Добридень! Що порадите зробити, протестуватися до 67? Як узнати термінальну мутацію?

Ми в подібній ситуації - мало співпадінь на 37 маркерах, і малоймовірно, що на 67 буде більше. Я збираю гроші на BigY. З його допомогою можна дізнатись майже всі мутації, в т.ч. термінальну. Як варіант, можна SNP-pack протестувати, це дешевше, але він дасть відповіді лише щодо кількох десятків мутацій, тоді як BigY їх тестує тисячі. При різниці в ціні в 4 рази мені здається вартим трохи почекати.

Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока
I-BY104146|U5b1b1a - Проект "Українська ДНК"

Share

878

Re: "Полтавщина" та її заселення, геногеографічний проект

andrey.gorevoy пише:

Добридень! Що порадите зробити, протестуватися до 67? Як узнати термінальну мутацію?

Навряд чи я зможу порадити краще, ніж вже зробили досвічені адміністратори гаплогрупних проектів, до яких Ви долучилися

https://www.familytreedna.com/public/I2 … e=yresults
I2a2 'Dinaric-N' (I-CTS10228>S20602/YP196) we recommend I2 - P37 SNP Pack or Big Y test

www.semargl.me/nearestnew/158540/
I2a: L460>P37>M423>L621>CTS4002>L147>CTS10228 (please, order I2 - P37 SNP Pack or Big Y)

Це щодо термінального SNP
Апгрейд до 67 маркерів уточнить Ваше найближче оточення генетичних родичів по батьківській лінії, причому серед них можуть бути і ті які мають різні термінальні SNP

Все залежить від задачи яку Ви ставити перед результатом - уточнити оточення тільки чи знайти своє місце на загальному дереві, а через нього відповідно побачити своїх генетичних родичів з однаковою термінальною мутацією

Другий варіант, як на мене більш точний, але в майбутньому я б і від 67 маркерів не відмовився. Сума SNP Pack і апгрейд маркерів дадуть найкращий результат

– – – – – – – – – – – – – – – – – – -
ХЛѢБЪСОЛЬѢШЬ ДАПРАВДУРѢЖЬ
– – – – – – – – – – – – – – – – – – -

Share

879

Re: "Полтавщина" та її заселення, геногеографічний проект

Додам і я своє, не втримаюсь ...
Оскільки тестування недешева річ, то, мені здається, треба б перед проплатою ДУЖЕ чітко розуміти, що хочеш і що отримаєш.
Я протестований по Y-ку ще в 2011 році. Прийняв рішення тільки багато прочитавши, тоді в основному - А.О Кльосова, зараз більшість вже вважає його автором "фейків". Але я зрозумів тоді, що окрім означення гаплогрупи і внеску в розвиток бази даних по Україні, навряд чи отримаю. Тому я не розстроївся, що співпаденців на 67, як і на 37 не було, на 25 маркерів- 2 з відстанню 2. Зараз я вже знаю, що співпаденців у мене нема зовсім, бо я - Z-93. Маю на увазі близьких ...
В подальшому і SNP я робив просто з цікавості і для бази. Зараз найцікавіше - Big Y, але у пенсіонера таких грошей нема. Поки що моя гілка не протестована на історичному рівні, співпаденці дальші в моїй сьогодняній проблемі не допоможуть.
Багато буковок написав ...
Порада - чітко зрозумійте - навіщо Вам подальше тестування, яка у Вас задача. Протестованих I2a набагато більше, вірогідність, що Вам в майбутньому повезе вища. Як на мене 67 маркерів нічого принципово не змінить, термінальний SNP, для "крутості", підходить більше. Найбільший сенс має Big Y, але треба розуміти, що це і що потім  з цим робити. Найбільше я б радив почитати Inet ...

R1a - BY30762

Пошук предків : Яценко, Косенко, Божко, Костенко, Хмельницький, Луговий, Мазин, Бураков

Share

880

Re: "Полтавщина" та її заселення, геногеографічний проект

Нарешті набір Хуторянського вже в лабораторії
Очевидно завтра з ранку в батч

Надіюсь чекати, ФФ - 3 тижні, У - кінець жовтня

– – – – – – – – – – – – – – – – – – -
ХЛѢБЪСОЛЬѢШЬ ДАПРАВДУРѢЖЬ
– – – – – – – – – – – – – – – – – – -

Share

881

Re: "Полтавщина" та її заселення, геногеографічний проект

gennadii5408 пише:

Зараз я вже знаю, що співпаденців у мене нема зовсім, бо я - Z-93. Маю на увазі близьких ...
...
Найбільший сенс має Big Y, але треба розуміти, що це і що потім  з цим робити. 

З висновком я згоден.

Але чому немає збігів саме через Z93? Я поглянув на Eupedia, то і Беньямін Натаньяху до неї належить, і султани турецькі. Чи з тих країв мало народу поки що охоплено тестами?


А Кльосов - то пройдисвіт. Я про нього до липня цього року і не чув, але якось при пошуку відео на тему ДНК тестів на Ютубі мені вискочило його інтерв'ю. Послухавши 5 хв. і почувши теревені про "адіннарот", вирішив, що то якийсь пропагандон він науки; далі не дивився. Я вже потім прочитав, хто він, коли хтось з проекту N1c1 на FTDNA назвав його псевдо-вченим. Але тут як з тими сербськими націоналістами - якщо хтось через нього взнає про ДНК тестування і зробить тест собі, а тим паче, своїм близьким - то вже плюс в пізнання, і здобуті таким чином знання залишаться. А псевдонаукові теревені - забудуться.

Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока
I-BY104146|U5b1b1a - Проект "Українська ДНК"

Share

882

Re: "Полтавщина" та її заселення, геногеографічний проект

УРА!!! Заработала почта в Хьюстоне!
Выслали трек-код на посылку. Интересно в одном пакете может быть пять наборов ?

– – – – – – – – – – – – – – – – – – -
ХЛѢБЪСОЛЬѢШЬ ДАПРАВДУРѢЖЬ
– – – – – – – – – – – – – – – – – – -

Share

883

Re: "Полтавщина" та її заселення, геногеографічний проект

borisovichi пише:

Интересно в одном пакете может быть пять наборов ?

Может  )))
Служба поддержки подтвердила пять наборов в одной бандероли
Два в одном уже получал

– – – – – – – – – – – – – – – – – – -
ХЛѢБЪСОЛЬѢШЬ ДАПРАВДУРѢЖЬ
– – – – – – – – – – – – – – – – – – -

Share

884

Re: "Полтавщина" та її заселення, геногеографічний проект

borisovichi пише:

Интересно в одном пакете может быть пять наборов ?

Может  )))
Служба поддержки подтвердила пять наборов в одной бандероли
Два в одном уже получал

Мені пару разів приходило по 3 наборів у одній бандеролі. Вони собі так непогано економлять, тільки на ціні це ніяк не відображається, все одно деруть по 13 дол. за кожен набір :(

Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока
I-BY104146|U5b1b1a - Проект "Українська ДНК"

Share

885

Re: "Полтавщина" та її заселення, геногеографічний проект

Говорят, при единовременном заказе 10 тестов и более они берут меньше за доставку. Кажется 30$ за всё. Но это лучше выяснить в службе поддержки FTDNA.

Share

886

Re: "Полтавщина" та її заселення, геногеографічний проект

Карта 100 полтавских геномов   smile


Условно территорию можно разбить на 3 части:

Север. От границы Полтавского полка вверх против течения Ворсклы, собственно Гадяцкий полк
Граничит со Слобожанщиной, Северщиной и далее Беларусью (ВКЛ)
Деление подтверждается пока отсутствием значительных генетических связей "северских геномов" с "полтавскими"
Так у Кононенко из Зенькова нет никого из совпаденцев из ниже следующей территории
Интересно, свяжет ли эти две выборки результат Хуторянского - папа "северянин", мама из Полтавского уезда

Полтавский ключ (уезд). Граничит, кроме Гадяцкого полка, со Слобожанщиной с востока, Миргородским полком с запада
К слову из геномов этой территории сформирована Полтавская выборка в некоторых этно-калькуляторах. Кононенко как раз в нее и не вошла из-за значительных отличий
Это геномы Сохань, Поломий, Завгородний, Литвин, Злобинец, Кальник

Нижнее Поворсклье. Южная часть Полтавского полка. Граничит с Запорожскими Вольностями, Правобережьем
Характерно связями со многими разными геномами, и пока особо не выделяю эту часть.
К сожалению не располагаю ни одним полным (предки в двух поколениях) геномом с этой территории для сравнения



На карту нанесены маркеры происхождения предков (насколько это известно) ста участников проекта, кто сделал себе аутосомный тест. Большинсто из участников указало на происхождение предков с "Полтавщины", либо были приглашены в проект в следствии совпадения с несколькими участниками для выяснения в будущем какого-то рода миграций.

Как правило это заметно на значительных выборках в других регионах.
Например, это выборки уважаемых исследователей:
Mich Glitch - "Винницкая", Белгородец - "Белгородская", Мироненко - Слобода Урыв, stw - "Минская"

– – – – – – – – – – – – – – – – – – -
ХЛѢБЪСОЛЬѢШЬ ДАПРАВДУРѢЖЬ
– – – – – – – – – – – – – – – – – – -

Share

887

Re: "Полтавщина" та її заселення, геногеографічний проект

К проекту присоединился новый участник с прямой предковой фамилией Плужник

Самый дальний известный предок из местечка Веремиевка Чигрин Дубровской сотни Лубенского полка
http://forum.genoua.name/viewtopic.php?pid=16829#p16829

Любопытное совпадение, мои нынешние земляки Плужники из сел Пещаное и Надежда Решетиловской сотни переселелись сюда в сер. 18 века тоже из Лубенского полка местечка Смелое. Лубенский полк простирался с юга (от Веремеевки) на север вдоль реки Сула (аж до Ромен и Смелого). Не исключено что это один род со времен Чигиринского полка 17 века.
Так что со временен можно будет протестировать У-хромосому, а также Плужникам из Полтавщины и из Роменщины для проверки этой версии.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – -
ХЛѢБЪСОЛЬѢШЬ ДАПРАВДУРѢЖЬ
– – – – – – – – – – – – – – – – – – -
Thanks: luvi, Алена2

Share

888

Re: "Полтавщина" та її заселення, геногеографічний проект

Интересная информация из профиля Эрики из Австралии
Это общая совпаденка (51 / 10 сМ) Надежды Литвин (из Надежды) с кланом Марцинкевичей из Беларуси

I was born in Germany and migrated with the family to Australia, late 1950. Both parents (Piotr Worotniuk and Helena Sakowska came from the Eastern part of Poland, now Ukraine (Dobrovitsa and Alexandria, Volhinya region). My maternal grandmother (Maria Rempter) was German and my grandfather (Mikola Sakowski) Polish Ukranian. Maria's mother, my great g'mother Dorothea Link, married Gregory Rempter ,son of Frederick Rempter. Frederick came from Berlin, but after spending time with the Russian cavalry in the 1840s, settled in Poland. Dorothea Link, b. in Bialystok 1860, was the daughter of Ferdinand Link and Wilhelmina Winkler. My maternal grandfather, Mikola Sakowski, had a brother Simon. Their father was Philipe Sakowski. My paternal g'mother was Paraska Schkut and g'father was Jacob Worotniuk. His father was Ivan Worotniuk (b.1858). The original family name may have been Cheruk.


Это к вопросу, откуда могут быть шотланские и др. гены  smile
Встречаются семейные истории о походах наших козаков в Европу из которых они привозят себе жен

К слову у Надежды в совпаденцах и вероятно ее брат Богдан Воротнюк, с теми же 9 сМ, есть и меньшие одинаковые участки

– – – – – – – – – – – – – – – – – – -
ХЛѢБЪСОЛЬѢШЬ ДАПРАВДУРѢЖЬ
– – – – – – – – – – – – – – – – – – -

Share

889 ( 20-09-2017 22:14:59 змінене borisovichi )

Re: "Полтавщина" та її заселення, геногеографічний проект

borisovichi пише:

Служба поддержки подтвердила пять наборов в одной бандероли

Сегодня забрал на почте межд бандероль…


На мой вопрос: "Вы отправили все пять наборов в одной посылке?" и при этом перечислил номера всех пяти наборов
Получил четкий ответ: "Yes"

На самом деле оказалось две посылки отдельно, отправленные 5 и 11 сентября
Сегодня забрал ту что 5-го, в ней было два набора

Итого, шло почти две недели.
Вот это радует, как работает почта  smile

– – – – – – – – – – – – – – – – – – -
ХЛѢБЪСОЛЬѢШЬ ДАПРАВДУРѢЖЬ
– – – – – – – – – – – – – – – – – – -

Share

890

Re: "Полтавщина" та її заселення, геногеографічний проект

borisovichi пише:

Интересная информация из профиля Эрики из Австралии
Это общая совпаденка (51 / 10 сМ) Надежды Литвин (из Надежды) с кланом Марцинкевичей из Беларуси
Это к вопросу, откуда могут быть шотланские и др. гены  smile
Встречаются семейные истории о походах наших козаков в Европу из которых они привозят себе жен

К слову у Надежды в совпаденцах и вероятно ее брат Богдан Воротнюк, с теми же 9 сМ, есть и меньшие одинаковые участки

У мене співпаденці на FTDNA:
- Halina [Marcinkiewicz Project] Grzyb 3rd Cousin - 5th Cousin 40/13
- Liliia [Marcinkiewicz Project] Auseeva 5th Cousin - Remote Cousin 43/8

Пошук Горевой/Горовый + безліч варіантів прізвища з с. Лука (Черкащина) і поруч.
           Лалак/Римар (Кіровоградська область)

Share

891

Re: "Полтавщина" та її заселення, геногеографічний проект

Не успел еще отчитаться за полученные наборы…
А тут новая межд бандероль   smile


Пришли те 3 набора, отправлены 08.09 (а я думал 11-го)
Итого, вся почтовая процедура - ровно две нелели

– – – – – – – – – – – – – – – – – – -
ХЛѢБЪСОЛЬѢШЬ ДАПРАВДУРѢЖЬ
– – – – – – – – – – – – – – – – – – -

Share

892

Re: "Полтавщина" та її заселення, геногеографічний проект

Отчет по полученным от ФТДНА наборам


Отправлены в лабораторию
набор Хуторянского из с.Пышненки (бывш. хут. от с. Батьки)
набор Окары из Опошнего

Растет выборка Зеньковско-Опошнянская


Еще завтра планируются к отправке три набора, втч один Гайдук (Миргородчина-Лубенщина)
Еще два набора в работе

Итого все наборы пристроены, втч два из рождественских скидок

– – – – – – – – – – – – – – – – – – -
ХЛѢБЪСОЛЬѢШЬ ДАПРАВДУРѢЖЬ
– – – – – – – – – – – – – – – – – – -
Thanks: luvi, FindMyRoots2

Share

893

Re: "Полтавщина" та її заселення, геногеографічний проект

Якобы свежая новость от Просвіти - blog.poltava.to/pustovgar/6553/
"Новый" фильм 2016 года про Выговского

[video]

Тема "Виговщини" і спалення Полтави в 1658 році не розкрита
Зато "У помсту Хан палить Полтавщину"

– – – – – – – – – – – – – – – – – – -
ХЛѢБЪСОЛЬѢШЬ ДАПРАВДУРѢЖЬ
– – – – – – – – – – – – – – – – – – -

Share

894

Re: "Полтавщина" та її заселення, геногеографічний проект

!!!!!

Пильгуй Вячеслав пише:

Мое Почтение!Ищу предков фамилия Пильгуй!Первые поселенцы селились на участке №5 при речке Разсыпной.Село Россыпное(хутор,отсолок Разсыпяный,Разсыпной,Рассыпной) ранее Ставропольская Губерния Летницкая Волость Медвежинский Уезд.Теперь с.Россыпное Песчанокопский район Ростовская область.Село Россыпное было организовано переселенцами из Полтавской, Черниговской и Воронежской губерний. Исповедная роспись отсёлка Разсыпной новостроящейся Николаевской церкви Ставропольского уезда, 1862 г и "Посемейный список жителей села Рассыпного по состоянию на 1862 год" из Ставропольского архива сообщает:157.Пильгуй Андрей Калинович (вдов) –50Его дети: Григорий – 27, Емельян – 17Жена Григория Татьяна Зеновьевна – 28Их сын Иван – 1.Более ранних документов у меня нет!На Вашем сайте нашел информацию:library.kr.ua/elib/pivovar/pivo08.html8. Відомості Орлянської сотні 1752 року до опису задніпрських поселень Полтавського полкув "750" году:Ведомость в полковую Полтавскую канцелярию з сотенного орлянского правления о населениях за Днепром к сотне Орлянскойпринадлежащих, что, где с оних суть, и какие тамо обиватели, и откуду именно сходци, и в каком году поселились, и хто что за собою имеют грунтов по каким пользуются, о том значит ниже сего, 1752 году марта 30 дня, а именно:Село Бородаевка против местечка Орла над рекою Днепром находится.В том селе Бородаевки сотни Орлянской з местечка Орла обиватели поселились дворов шестдесят два:при речке Домоткане сотни Орлянской обиватели построили для скота хутори:Микита ПенчукИван Коротенко з братом КонономПанас Степаненко з братом ФедоромВасиль и Гаврило Литвяки//Петро ПильгуйВасиль и Динис УдовиченкиВасиль БеликИван ЗаецТрохим и Яков ПушкариПавло и Стецко БайбугыГрицко СтасенкоСемен Таран1858г.Государственные крестьяне, однодворцы, цыгане сл. Бишкин Бишкинское сельское общество774 м.п. 810 ж.п. Итого 1584ПильгуйБишкин, 2000-еПИЛЬГУЙсл.Бишкин Бишкинское сельское общество, 1858г.государственные крестьяне774 м.п., 810 ж.п.Пильгуйг.Лебедин, 1858г.государственные крестьяне, однодворцы,цыганеПальгуй

– – – – – – – – – – – – – – – – – – -
ХЛѢБЪСОЛЬѢШЬ ДАПРАВДУРѢЖЬ
– – – – – – – – – – – – – – – – – – -
Thanks: Алена1

Share

895

Re: "Полтавщина" та її заселення, геногеографічний проект

Пильгуй Вячеслав


Фамилия Пильгуй на территории Полтавского полка в начале 18 века встречается в двух местах:
селе Диканьке
   и
городе Орель

что, учитываю редкость фамилии, может указывать на родственное происхождение

Сейчас распространена в Днепропетровской области (вероятно переселенцы с Орлика)
ridni.org/karta/пильгуй?type=2


Вам бы заказать ДНК-тест и вступить в проект  smile

– – – – – – – – – – – – – – – – – – -
ХЛѢБЪСОЛЬѢШЬ ДАПРАВДУРѢЖЬ
– – – – – – – – – – – – – – – – – – -
Thanks: luvi, Алена2

Share

896

Re: "Полтавщина" та її заселення, геногеографічний проект

Наборы Квач, Павелко (Пирятинская 1-я сотня) и Гайдук
отправлены в лабораторию

– – – – – – – – – – – – – – – – – – -
ХЛѢБЪСОЛЬѢШЬ ДАПРАВДУРѢЖЬ
– – – – – – – – – – – – – – – – – – -
Thanks: FindMyRoots1

Share

897

Re: "Полтавщина" та її заселення, геногеографічний проект

У нас в Петропавловке Гайдуки водятся wink это я так констатирую ещё одну ниточку

Чуркины (г. Бобров Воронежская обл., Балашовский р-н, Саратовская обл.), Копейкины(Саратовская обл.),   Лубенские, Полуян, Британ (Украина, Днепропетровская область), Болдыревы, Кандаковы (Россия, Ростовская обл), Васильчик,
Таборовець, Корінь (Рівненська обл)
Thanks: borisovichi1

Share

898

Re: "Полтавщина" та її заселення, геногеографічний проект

Пока шесть наборов пересекают Атлантику
Заказано еще два набора с дополнительной скидкой -10 дол

ATFF0917


Возможно будет работать еще до 30-го ?

– – – – – – – – – – – – – – – – – – -
ХЛѢБЪСОЛЬѢШЬ ДАПРАВДУРѢЖЬ
– – – – – – – – – – – – – – – – – – -
Thanks: FindMyRoots, luvi2

Share

899

Re: "Полтавщина" та її заселення, геногеографічний проект

В предыдущем сообщении писал что в "Полтавской" выборке 6 человек из проекта. Забыл что Завгородний в выборку не входит, поскольку сам он микс, хотя на первом месте по калькулятору именно "полтавчане"

На карте места происхождения предков Сохань (Кальник), Поломий (Жук), Литвин (Негляд, Задорожний, Яценко), Злобинец (Трирог, Слипец, Чапля) и Кальник (Сидорин), все расположены относительно компактно в радиусе до 25 км.


На следующей карте нанесены маркеры происхождения совпаденцев этих 5-ти человек из "Полтавской" выборки.
Нанесены они вручную из первых трех страниц листа (Matches FTDNA), к сожалению только тех совпаденцев кто указал свое происхождение

На первый взгляд на первом месте совпаденцы предками с Карпатского региона из Словакии (среди которых лемки, русины), Юго-восточной Польши (Підкарпатське воєводство), Галицко-Волинского и немного Венгрии.
Достаточно много совпаденцев из Беларуси.
Все это объяснимо и в общих чертах миграции предков "полтавской выборки" можно было обозначить стрелками.

Вот что трудно объяснить, даже не столько финнов, сколько заметное число шведов, причем из одного региона возле Лулео сразу у разных человек из одной выборки   ???
Хотя может банальная Полтавская битва или просто совпадение    ::)

– – – – – – – – – – – – – – – – – – -
ХЛѢБЪСОЛЬѢШЬ ДАПРАВДУРѢЖЬ
– – – – – – – – – – – – – – – – – – -

Share

900

Re: "Полтавщина" та її заселення, геногеографічний проект

М.б. как вариант пленного шведа, так и козаков попавших в плен и оставшихся в Швеции, Норвегии, Финляндии. Где-то мне попадалась статья на тему козаков в Скандинавии

Поиск предков и потомков, сбор информации, генеалогические исследования и построение родовых деревьев для следующих фамилий: Дорошенко, Дик, Верба, Кравцов, ПолОвый, Курбановский, Коноплин, Будников,  Синельник, Каченовский/Коченовский/Коченевский, Родкевич/Радкевич, Роскладка/Розкладка/Раскладка/Розкладко

mtDNA - J1c5

Share

901

Re: "Полтавщина" та її заселення, геногеографічний проект

В последний приезд в Надежду подслушал разговор жителей села Пещаного Решетиловского района
Не поверил своим ушам, говорили одноклассники о Пещанском   smile

Это Пещанские, сотенная Решетиловская старшина, которые владели хуторами Пещанскими, один из которых продали Кочубею в 1740 и из него потом получилось село Песчаное. А второй на речке Голтве стал Песчановкой и Токарями и вошел в село Славки (с/с)

Как раз герой рассказа Василий Пещанский родился в Песчановке и переехал в соседнее Песчаное.
А его вероятный прямой предок Василий Степанович, сын значкового товариша из Решетиловки.

Дерево предков может выглядеть так

– – – – – – – – – – – – – – – – – – -
ХЛѢБЪСОЛЬѢШЬ ДАПРАВДУРѢЖЬ
– – – – – – – – – – – – – – – – – – -

Share

902

Re: "Полтавщина" та її заселення, геногеографічний проект

olyvd пише:

М.б. как вариант пленного шведа, так и козаков попавших в плен и оставшихся в Швеции, Норвегии, Финляндии. Где-то мне попадалась статья на тему козаков в Скандинавии

Кстати да, я не подумал. Я его обозначил как входное (In) пересечение, а оно момет быть и выходным (Out) из Полтавщины в Швецию.
Спасибо!
Кажется не так давно уважаемый Apps делал сообщение


в боях под Несвижем, Ляховичами и Клецком в 1706 г. казаки – прежде всего Стародубского, Полтавского и Миргородского полков – понесли существенные потери. Причем немалое количество их попали в плен, и были в этом качестве переправлены в Швецию.

likbez.org.ua/ukraintsy-v-shvedskom-plenu.html
www.istpravda.com.ua/articles/2016/06/28/149119/

– – – – – – – – – – – – – – – – – – -
ХЛѢБЪСОЛЬѢШЬ ДАПРАВДУРѢЖЬ
– – – – – – – – – – – – – – – – – – -

Share

903

Re: "Полтавщина" та її заселення, геногеографічний проект

borisovichi пише:

На следующей карте нанесены маркеры происхождения совпаденцев этих 5-ти человек из "Полтавской" выборки.
Нанесены они вручную из первых трех страниц листа (Matches FTDNA), к сожалению только тех совпаденцев кто указал свое происхождение

1280x720

::)

Вибачте, що втручаюся, але побачив на карті прізвище, яке двічі зустрічається в моєму родоводі, от і зацікавило - це дані FF чи Y?

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37
Thanks: borisovichi1

Share

904

Re: "Полтавщина" та її заселення, геногеографічний проект

Balymba пише:

зацікавило - це дані FF чи Y?

Це аутосомні дані (FF)
Одне прізвище Грещук, а друге яке?

– – – – – – – – – – – – – – – – – – -
ХЛѢБЪСОЛЬѢШЬ ДАПРАВДУРѢЖЬ
– – – – – – – – – – – – – – – – – – -

Share

905

Re: "Полтавщина" та її заселення, геногеографічний проект

borisovichi пише:

зацікавило - це дані FF чи Y?

Це аутосомні дані (FF)
Одне прізвище Грещук, а друге яке?

Два рази Грещук ( і по батьковій лінії і по материнській), причому зв'язку між ними поки не знайшов.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

906

Re: "Полтавщина" та її заселення, геногеографічний проект

Це Greschuk з Канади.
З учасником проекта Кальник загальна кількість 41 сМ, набільша ділянка 12 сМ (4th Cousin - Remote Cousin).
На У та міто не тестувався.
Його предок з Конюшкова біля Брод, народився на поч. 1880-х

– – – – – – – – – – – – – – – – – – -
ХЛѢБЪСОЛЬѢШЬ ДАПРАВДУРѢЖЬ
– – – – – – – – – – – – – – – – – – -
Thanks: Balymba, Т.В.2

Share

907

Re: "Полтавщина" та її заселення, геногеографічний проект

Не мог пройти мимо такой картинки   smile
Поляк

Great Poland (Wielkopolska)    0,98199
Ukraine Kiev region    0,97645
Lusatian_Sorbs    0,97627
PL_mixed    0,97154
Masovia    0,97111
Upper_Silesia    0,96833
Pl_South (Małopolska)    0,96753
Ukraine Chernigov    0,96735
Pl_Lublin    0,96654
Ukraine Poltava    0,96485
Kashubians    0,96458
Ukraine Central    0,96353
PL_North    0,96314
Podlasie and East_Masovia    0,9613

https://fusiontables.googleusercontent. … mp;hml=KML

– – – – – – – – – – – – – – – – – – -
ХЛѢБЪСОЛЬѢШЬ ДАПРАВДУРѢЖЬ
– – – – – – – – – – – – – – – – – – -
Thanks: АМАКС_Ъ1

Share

908

Re: "Полтавщина" та її заселення, геногеографічний проект

У бабушки в совпаденцах появился Предко из с.Згуровки (3rd Cousin - 5th Cousin, 54 / 14 сМ)

– – – – – – – – – – – – – – – – – – -
ХЛѢБЪСОЛЬѢШЬ ДАПРАВДУРѢЖЬ
– – – – – – – – – – – – – – – – – – -

Share

909

Re: "Полтавщина" та її заселення, геногеографічний проект

В предверии карты от ЛукашаМ запощу результаты бабушки (K36), чтобы заново не проганять каждый раз

Least-squares method.


Using 1 population approximation:
1 Ukrainian_Poltava @ 6,109844
2 Ukrainian_Central @ 6,51513
3 PL_average @ 7,012563
4 Carpathian_Rusyns @ 7,160142
5 PL_South_Poland @ 7,163433
6 Belarusian_West @ 7,693151
7 Ukrainian_North_East @ 7,779151
8 Belarusian_Polesye @ 7,984221
9 PL_Upper_Silesia @ 8,062496
10 Russian_Tambov @ 8,123336
11 Slovak @ 8,153917
12 Russian_Don_Cossack @ 8,292225
13 Ukrainian_West @ 8,328781
14 Russian_Oryol @ 8,345334
15 Russian_Smolensk @ 8,697068
16 PL_SE_Carpathia @ 8,81027
17 PL_Mazovia @ 8,8409
18 Ukrainian_Chernigov @ 8,95933
19 Belarusian_East @ 9,207105
20 Russian_Center @ 9,226581
336 iterations.

Gaussian method.
Noise dispersion set to 0,130062

Using 1 population approximation:
1 Belarusian_Polesye @ 2,913985
2 Ukrainian_Poltava @ 2,924476
3 PL_Mazovia @ 2,958829
4 PL_Wielkopolska @ 3,145095
5 Belarusian_West @ 3,178871
6 Ukrainian_North_East @ 3,22378
7 PL_SE_Carpathia @ 3,238872
8 PL_Upper_Silesia @ 3,255674
9 PL_average @ 3,267102
10 Pl_Kashubians @ 3,372583
11 Russian_Bryansk @ 3,416872
12 Russian_Oryol @ 3,485081
13 Russian_Smolensk @ 3,48696
14 PL_South_Poland @ 3,594674
15 Ukrainian_Central @ 3,698582
16 Russian_Ryazan_Tula @ 3,715122
17 Pl_north @ 3,728372
18 Belarusian_East @ 3,829127
19 Sorb_Lusatia @ 3,866296
20 Russian_Kursk @ 3,89045
336 iterations.


4 Ancestors Oracle
Least-squares method.

Using 2 populations approximation:
1 Russian_Smolensk+Carpathian_Rusyns @ 5,116773
2 Russian_Tambov+Carpathian_Rusyns @ 5,124305
3 Russian_Center+Carpathian_Rusyns @ 5,23269
4 Belarusian_West+Carpathian_Rusyns @ 5,257603
5 Belarusian_East+Carpathian_Rusyns @ 5,346168
6 Carpathian_Rusyns+Ukrainian_North_East @ 5,53973
7 Belarusian_Polesye+Carpathian_Rusyns @ 5,594264
8 Russian_Bryansk+Carpathian_Rusyns @ 5,596514
9 Carpathian_Rusyns+Ukrainian_Poltava @ 5,726377
10 Russian_Oryol+Carpathian_Rusyns @ 5,736416
11 Carpathian_Rusyns+Ukrainian_Central @ 5,779448
12 Slovak+Russian_Tambov @ 5,872273
13 Slovak+Russian_Smolensk @ 5,886811
14 Slovak+Belarusian_West @ 5,92482
15 Russian_Tambov+Ukrainian_Poltava @ 5,986764
16 Carpathian_Rusyns+PL_average @ 6,069781
17 Russian_Tambov+PL_South_Poland @ 6,070739
18 Russian_Don_Cossack+Carpathian_Rusyns @ 6,074216
19 Carpathian_Rusyns+PL_Mazovia @ 6,078107
20 Ukrainian_Poltava+Ukrainian_Poltava @ 6,109844
56616 iterations.

Using 3 populations approximation:
1 50% Carpathian_Rusyns +25% Russian_Bryansk +25% Russian_Tambov @ 4,86856
2 50% Carpathian_Rusyns +25% Russian_Smolensk +25% Russian_Tambov @ 4,946358
3 50% Carpathian_Rusyns +25% Belarusian_East +25% Russian_Tambov @ 4,949604
4 50% Carpathian_Rusyns +25% Belarusian_West +25% Russian_Tambov @ 4,953788
5 50% Carpathian_Rusyns +25% Russian_Tambov +25% Ukrainian_North_East @ 4,976781
6 50% Carpathian_Rusyns +25% Belarusian_Polesye +25% Russian_Tambov @ 5,013092
7 50% Carpathian_Rusyns +25% Russian_Tambov +25% Ukrainian_Poltava @ 5,056722
8 50% Carpathian_Rusyns +25% Russian_Center +25% Russian_Tambov @ 5,068488
9 50% Carpathian_Rusyns +25% Belarusian_West +25% Russian_Center @ 5,099037
10 50% Carpathian_Rusyns +25% Russian_Smolensk +25% Ukrainian_Poltava @ 5,106409
11 50% Carpathian_Rusyns +25% Russian_Center +25% Russian_Smolensk @ 5,112296
12 50% Carpathian_Rusyns +25% Russian_Smolensk +25% Ukrainian_North_East @ 5,114947
13 50% Russian_Smolensk +25% Carpathian_Rusyns +25% Carpathian_Rusyns @ 5,116773
14 50% Ukrainian_Poltava +25% Russian_Tambov +25% Carpathian_Rusyns @ 5,120934
15 50% Russian_Tambov +25% Carpathian_Rusyns +25% Carpathian_Rusyns @ 5,124305
16 50% Carpathian_Rusyns +25% Belarusian_West +25% Russian_Smolensk @ 5,12823
17 50% Carpathian_Rusyns +25% Russian_Center +25% Ukrainian_Poltava @ 5,131234
18 50% Carpathian_Rusyns +25% Russian_Bryansk +25% Russian_Smolensk @ 5,133899
19 50% Carpathian_Rusyns +25% Russian_Center +25% Ukrainian_North_East @ 5,142103
20 50% Carpathian_Rusyns +25% Russian_Tambov +25% PL_Mazovia @ 5,150184
9931085 iterations.

Using 4 populations approximation:
1 Russian_Bryansk+Russian_Tambov+Carpathian_Rusyns+Carpathian_Rusyns @ 4,86856
2 Russian_Smolensk+Russian_Tambov+Carpathian_Rusyns+Carpathian_Rusyns @ 4,946358
3 Belarusian_East+Russian_Tambov+Carpathian_Rusyns+Carpathian_Rusyns @ 4,949604
4 Belarusian_West+Russian_Tambov+Carpathian_Rusyns+Carpathian_Rusyns @ 4,953788
5 Russian_Tambov+Carpathian_Rusyns+Carpathian_Rusyns+Ukrainian_North_East @ 4,976781
6 Belarusian_Polesye+Russian_Tambov+Carpathian_Rusyns+Carpathian_Rusyns @ 5,013092
7 Russian_Tambov+Carpathian_Rusyns+Carpathian_Rusyns+Ukrainian_Poltava @ 5,056722
8 Russian_Center+Russian_Tambov+Carpathian_Rusyns+Carpathian_Rusyns @ 5,068488
9 Belarusian_West+Russian_Center+Carpathian_Rusyns+Carpathian_Rusyns @ 5,099037
10 Russian_Smolensk+Carpathian_Rusyns+Carpathian_Rusyns+Ukrainian_Poltava @ 5,106409
11 Russian_Center+Russian_Smolensk+Carpathian_Rusyns+Carpathian_Rusyns @ 5,112296
12 Russian_Smolensk+Carpathian_Rusyns+Carpathian_Rusyns+Ukrainian_North_East @ 5,114947
13 Russian_Smolensk+Russian_Smolensk+Carpathian_Rusyns+Carpathian_Rusyns @ 5,116773
14 Russian_Tambov+Carpathian_Rusyns+Ukrainian_Poltava+Ukrainian_Poltava @ 5,120934
15 Russian_Tambov+Russian_Tambov+Carpathian_Rusyns+Carpathian_Rusyns @ 5,124305
16 Belarusian_West+Russian_Smolensk+Carpathian_Rusyns+Carpathian_Rusyns @ 5,12823
17 Russian_Center+Carpathian_Rusyns+Carpathian_Rusyns+Ukrainian_Poltava @ 5,131234
18 Russian_Bryansk+Russian_Smolensk+Carpathian_Rusyns+Carpathian_Rusyns @ 5,133899
19 Russian_Center+Carpathian_Rusyns+Carpathian_Rusyns+Ukrainian_North_East @ 5,142103
20 Russian_Tambov+Carpathian_Rusyns+Carpathian_Rusyns+PL_Mazovia @ 5,150184
21 Russian_Tambov+Carpathian_Rusyns+Carpathian_Rusyns+Ukrainian_Central @ 5,165513
22 Russian_Bryansk+Russian_Center+Carpathian_Rusyns+Carpathian_Rusyns @ 5,168738
23 Belarusian_West+Russian_Tambov+Carpathian_Rusyns+Ukrainian_Poltava @ 5,174297
24 Belarusian_Polesye+Russian_Center+Carpathian_Rusyns+Carpathian_Rusyns @ 5,174863
25 Belarusian_East+Russian_Smolensk+Carpathian_Rusyns+Carpathian_Rusyns @ 5,177135
26 Belarusian_East+Russian_Center+Carpathian_Rusyns+Carpathian_Rusyns @ 5,185524
27 Belarusian_East+Carpathian_Rusyns+Carpathian_Rusyns+Ukrainian_Poltava @ 5,203173
28 Russian_Bryansk+Carpathian_Rusyns+Carpathian_Rusyns+Ukrainian_Poltava @ 5,205312
29 Russian_Bryansk+Russian_Tambov+Carpathian_Rusyns+Ukrainian_Poltava @ 5,205845
30 Russian_Tambov+Carpathian_Rusyns+Ukrainian_North_East+Ukrainian_Poltava @ 5,207195
31 Russian_Smolensk+Carpathian_Rusyns+Carpathian_Rusyns+Ukrainian_Central @ 5,21651
32 Belarusian_Polesye+Russian_Tambov+Carpathian_Rusyns+Ukrainian_Poltava @ 5,216538
33 Belarusian_West+Carpathian_Rusyns+Carpathian_Rusyns+Ukrainian_North_East @ 5,218428
34 Slovak+Russian_Bryansk+Russian_Tambov+Carpathian_Rusyns @ 5,221775
35 Russian_Tambov+Carpathian_Rusyns+Ukrainian_Central+Ukrainian_Poltava @ 5,2287
36 Russian_Tambov+Carpathian_Rusyns+PL_average+Ukrainian_Poltava @ 5,229028
37 Russian_Center+Russian_Center+Carpathian_Rusyns+Carpathian_Rusyns @ 5,23269
38 Russian_Tambov+Carpathian_Rusyns+Carpathian_Rusyns+PL_average @ 5,237565
39 Belarusian_West+Belarusian_East+Carpathian_Rusyns+Carpathian_Rusyns @ 5,242743
40 Belarusian_Polesye+Russian_Smolensk+Carpathian_Rusyns+Carpathian_Rusyns @ 5,243994
155789947 iterations.


4 Ancestors Oracle
Gaussian method.

Using 2 populations approximation:
1 PL_Mazovia+Ukrainian_Poltava @ 2,861098
2 Belarusian_Polesye+Belarusian_Polesye @ 2,913985
3 Belarusian_Polesye+Ukrainian_Poltava @ 2,92308
4 Ukrainian_Poltava+Ukrainian_Poltava @ 2,924476
5 Belarusian_Polesye+PL_Mazovia @ 2,949331
6 PL_Mazovia+PL_Mazovia @ 2,958829
7 PL_Wielkopolska+PL_Mazovia @ 2,960305
8 Pl_Kashubians+Ukrainian_Poltava @ 2,979081
9 Belarusian_West+PL_Wielkopolska @ 2,981519
10 Belarusian_West+Ukrainian_Poltava @ 2,983889
11 PL_Wielkopolska+Ukrainian_Poltava @ 2,986469
12 PL_SE_Carpathia+PL_Mazovia @ 3,010865
13 Russian_Bryansk+Ukrainian_Poltava @ 3,028255
14 PL_Mazovia+PL_Upper_Silesia @ 3,028877
15 Russian_Smolensk+Ukrainian_Poltava @ 3,029416
16 Belarusian_Polesye+PL_Wielkopolska @ 3,031555
17 PL_Mazovia+Ukrainian_North_East @ 3,043515
18 Belarusian_West+PL_Mazovia @ 3,050302
19 PL_Sudovia+Ukrainian_Poltava @ 3,054621
20 Russian_Smolensk+PL_Wielkopolska @ 3,055084
56616 iterations.

Using 3 populations approximation:
1 50% Lithuanian +25% FR_Bretagne +25% Ukrainian_Poltava @ 2,734875
2 50% Lithuanian +25% FR_Bretagne +25% Russian_Pskov @ 2,774636
3 50% Latvian +25% FR_Bretagne +25% Ukrainian_Poltava @ 2,808273
4 50% Lithuanian +25% FR_Bretagne +25% PL_Sudovia @ 2,823506
5 50% Lithuanian +25% FR_Bretagne +25% Russian_Bryansk @ 2,835363
6 50% Lithuanian +25% FR_Bretagne +25% Belarusian_Polesye @ 2,847803
7 50% Lithuanian +25% FR_Bretagne +25% Russian_Oryol @ 2,851481
8 50% PL_Sudovia +25% PL_Mazovia +25% NW-England @ 2,856121
9 50% PL_Mazovia +25% Ukrainian_Poltava +25% Ukrainian_Poltava @ 2,861098
10 50% Russian_Pskov +25% PL_Mazovia +25% NW-England @ 2,865336
11 50% PL_Mazovia +25% PL_Mazovia +25% Ukrainian_Poltava @ 2,868535
12 50% Lithuanian +25% FR_Bretagne +25% Belarusian_West @ 2,874249
13 50% Lithuanian +25% FR_Bretagne +25% PL_Mazovia @ 2,875071
14 50% Latvian +25% FR_Bretagne +25% Belarusian_Polesye @ 2,880608
15 50% Ukrainian_Poltava +25% PL_Mazovia +25% Ukrainian_Poltava @ 2,886238
16 50% Latvian +25% FR_Bretagne +25% PL_Mazovia @ 2,89531
17 50% PL_Mazovia +25% PL_Mazovia +25% NW-England @ 2,895894
18 50% PL_Sudovia +25% Belarusian_Polesye +25% NW-England @ 2,904601
19 50% Belarusian_Polesye +25% Belarusian_Polesye +25% Ukrainian_Poltava @ 2,904848
20 50% Lithuanian +25% FR_Bretagne +25% Russian_Ryazan_Tula @ 2,911808
12151153 iterations.

Using 4 populations approximation:
1 FR_Bretagne+PL_Mazovia+PL_Mazovia+Russian_Pskov @ 2,748061
2 FR_Bretagne+Belarusian_Polesye+Belarusian_Polesye+PL_Sudovia @ 2,776461
3 FR_Bretagne+Belarusian_Polesye+Belarusian_Polesye+Russian_Pskov @ 2,805833
4 FR_Bretagne+Belarusian_Polesye+PL_Mazovia+Russian_Pskov @ 2,808159
5 FR_Bretagne+Russian_Bryansk+PL_Mazovia+Russian_Pskov @ 2,835956
6 FR_Bretagne+Belarusian_West+PL_Mazovia+Russian_Pskov @ 2,853335
7 PL_Mazovia+PL_Mazovia+Ukrainian_Poltava+Ukrainian_Poltava @ 2,861098
8 FR_Bretagne+Russian_Smolensk+PL_Mazovia+Russian_Pskov @ 2,865739
9 FR_Bretagne+Russian_Bryansk+Russian_Bryansk+Russian_Pskov @ 2,86751
10 PL_Mazovia+PL_Mazovia+PL_Mazovia+Ukrainian_Poltava @ 2,868535
11 FR_Bretagne+PL_Mazovia+PL_Mazovia+PL_Mazovia @ 2,879264
12 PL_Mazovia+Ukrainian_Poltava+Ukrainian_Poltava+Ukrainian_Poltava @ 2,886238
13 FR_Bretagne+Belarusian_Polesye+Russian_Bryansk+PL_Sudovia @ 2,887286
14 FR_Bretagne+Belarusian_Polesye+Belarusian_Polesye+Belarusian_Polesye @ 2,889095
15 FR_Bretagne+Belarusian_West+Belarusian_Polesye+PL_Sudovia @ 2,889341
16 FR_Bretagne+Belarusian_Polesye+Russian_Bryansk+Russian_Pskov @ 2,889924
17 FR_Bretagne+Russian_Bryansk+Russian_Bryansk+PL_Sudovia @ 2,890724
18 PL_Mazovia+PL_Mazovia+PL_Mazovia+NW-England @ 2,895894
19 FR_Bretagne+Belarusian_Polesye+PL_Wielkopolska+Russian_Pskov @ 2,896343
20 FR_Bretagne+Russian_Bryansk+PL_Wielkopolska+Russian_Pskov @ 2,898531
21 FR_Bretagne+Belarusian_Polesye+Russian_Smolensk+PL_Sudovia @ 2,903879
22 Belarusian_Polesye+Belarusian_Polesye+Belarusian_Polesye+Ukrainian_Poltava @ 2,904848
23 FR_Bretagne+Belarusian_West+Belarusian_Polesye+Russian_Pskov @ 2,911468
24 Belarusian_Polesye+PL_Mazovia+PL_Mazovia+Ukrainian_Poltava @ 2,911974
25 Belarusian_Polesye+Belarusian_Polesye+PL_Mazovia+Ukrainian_Poltava @ 2,912096
26 FR_Bretagne+Belarusian_West+PL_Wielkopolska+Russian_Pskov @ 2,912132
27 Belarusian_Polesye+PL_Mazovia+Ukrainian_Poltava+Ukrainian_Poltava @ 2,91232
28 Belarusian_Polesye+Belarusian_Polesye+Belarusian_Polesye+Belarusian_Polesye @ 2,913985
29 FR_Bretagne+Belarusian_Polesye+Belarusian_Polesye+PL_Mazovia @ 2,917424
30 FR_Bretagne+Belarusian_West+Russian_Bryansk+Russian_Pskov @ 2,917623
31 FR_Bretagne+Belarusian_West+Belarusian_West+PL_Sudovia @ 2,919221
32 FR_Bretagne+Belarusian_West+Russian_Bryansk+PL_Sudovia @ 2,922229
33 Belarusian_Polesye+Belarusian_Polesye+Belarusian_Polesye+PL_Mazovia @ 2,922343
34 FR_Bretagne+Belarusian_Polesye+Russian_Kursk+PL_Sudovia @ 2,922445
35 Belarusian_Polesye+Belarusian_Polesye+Ukrainian_Poltava+Ukrainian_Poltava @ 2,92308
36 Ukrainian_Poltava+Ukrainian_Poltava+Ukrainian_Poltava+Ukrainian_Poltava @ 2,924476
37 Belarusian_West+PL_Mazovia+PL_Mazovia+Ukrainian_Poltava @ 2,924569
38 FR_Bretagne+Belarusian_Polesye+PL_Mazovia+PL_Mazovia @ 2,926165
39 Belarusian_West+PL_Mazovia+Ukrainian_Poltava+Ukrainian_Poltava @ 2,927854
40 FR_Bretagne+Russian_Oryol+PL_Mazovia+Russian_Pskov @ 2,930886
267288631 iterations.

– – – – – – – – – – – – – – – – – – -
ХЛѢБЪСОЛЬѢШЬ ДАПРАВДУРѢЖЬ
– – – – – – – – – – – – – – – – – – -
Thanks: АМАКС_Ъ1

Share

910 ( 08-10-2017 10:43:09 змінене borisovichi )

Re: "Полтавщина" та її заселення, геногеографічний проект

А вот и карта подоспела   smile


https://fusiontables.googleusercontent. … mp;hml=KML


И соответствия популяциям:

Ukraine Poltava    0,98114
Carpathian Rusyns    0,97899
Ukraine Central    0,97852
Pl_South (Małopolska)    0,97589
PL_mixed    0,97487
Belarus West    0,97376
Belarus Polesye    0,97278
Pl_Lublin    0,97244
Ukraine North-East    0,97211
Slovakia    0,9706
Smolensk    0,9687
Ukraine Kiev region    0,96806
Upper_Silesia    0,96777
Ukraine West    0,9674
RU Tambov    0,96726
Orel    0,96571
Belarus East    0,96552
Volgograd    0,96511
Masovia    0,96506
Ukraine Chernigov    0,96442
Moldova    0,96334
RU Central    0,96157
PL_Subcarpathia    0,96059
Bryansk    0,96011
RU Voronezh    0,95701
RU Kursk    0,95267
Ryazan    0,95153
Tula    0,95153
Podlasie and East_Masovia    0,94698
Ukraine Cherkassy    0,94671
Great Poland (Wielkopolska)    0,94135
RU Pskov    0,93589
Kashubians    0,93352
PL_Sudovia (Suwalskie)    0,92864
Czech Republic    0,9277
RU Metschora & Murom    0,92472
RU Solvychegodsk    0,92472
Lusatian_Sorbs    0,92222
Lithuanians    0,92107
Rostov    0,91753
Latvia    0,9137
Tver    0,90997
Slovenia    0,90439
Hungary    0,90327
PL_North    0,89645
Croatians    0,88149
Germany_East    0,87336
former East Prussia    0,87336
former Germany East    0,87336
RU Novgorod    0,86591
Mordva Erzya    0,85896
Mordva Moksha    0,84988
NE-Rumunia    0,84054
Western Serbians 1    0,82386
Western Serbians 2    0,82386
Kirov    0,81609
RU Kostroma    0,8102
Perm    0,80758
Saxony    0,80362
Austria    0,80253
Central Rumunia    0,7938
Serbia    0,77855
SW-Rumunia    0,76384
Estonians    0,76185
SE-Rumunia    0,74961
Tatars_Kazan    0,74917
NW-Rumunia    0,74198
Bosniaks 1    0,74172
Bosniaks 2    0,74172
Montenegro    0,7077
RU North Dvina    0,69116
RU Pinega    0,67413
Komi    0,66171
South_Rumunia    0,65845
Bulgaria    0,64143
Macedonia_FYROM    0,63519
Germany_South    0,6185
Germany_North-West    0,61237
North Sweden    0,59889
Sweden    0,59736
Vepsians    0,59164
Germany_West    0,58559
Norwegians    0,56698
Denmark    0,55146
England_South-East    0,52475
Swiss_German    0,51996
South_Holland    0,51428
North_Norway    0,5121
Orkney    0,51171
England_North-West    0,50715
Karelians    0,50605
Flemish    0,50288
FR_North-East    0,49609
Tirol    0,49055
Walloons    0,48843
Central_Holland    0,48607
Ireland    0,48602
North_Holland & Friesland    0,47927
Wales    0,47905
IT_Friuli    0,46886
FR_North-West    0,46533
Cumbria    0,46363
Scotland    0,4618
FR_mixed    0,44428
England_North-East    0,44276
FR_Brittamy    0,44263
IT_Veneto    0,44135
Udmurts    0,42608
Northern Ireland    0,42437
Kosovo    0,4135
Chuvashes    0,41217
Spain_Canarians    0,40742
England_South-West    0,40574
Ingrians    0,40295
GR_Macedonia    0,39984
GR_Macedonia    0,39984
South-West Finns    0,39166
FR_Central    0,38491
Albanians_FYROM    0,37479
IT_Piedmont    0,37108
Ipeiros    0,36309
North_Albania    0,35899
Crimean Tatars Steppe    0,35298
Lapp 1    0,33337
IT_Aosta    0,3321
FR_South    0,32915
SP_Galicia    0,32119
East & North Finns    0,31857
Swiss_Italian    0,31773
Islas Baleares    0,31281
Mari    0,3028
IT_North    0,29917
Andalusia    0,29772
GR_Eubea    0,2944
Castilla y León    0,29363
Castilla-La Mancha    0,29363
Comunidad de Madrid    0,29363
Extremadura    0,29363
Región de Murcia    0,29363
Comunidad Valenciana    0,29263
GR_Peloponese    0,29106
Lapp 2    0,289
Lapp 3    0,289
Principado de Asturias    0,289
Aragón    0,2837
Thrace    0,28007
South_Albania    0,27847
Portugal    0,27417
Cataluna    0,27402
GR_Central    0,26831
Cantabria    0,26795
La Rioja    0,2602
Bashkirs    0,21297
FR_South-West    0,20507
IT_Tuscany    0,19925
IT_Marche    0,15393
País Vasco    0,14704
Greeks_Azov    0,14507
GR_Cyclades    0,14031
Crimean Tatars Coast    0,13939
IT_Lazio    0,12932
FR_Corsica    0,11522
IT_Abruzzo    0,11085
IT_Apulia    0,093635
Mansi    0,083304
GR_Andros    0,077282
Israel    0,071455
GR_Chios    0,066356
Sicily_Ragusa    0,066088
Tatars_Siberia    0,065983
Sicily_Trapani    0,055125
IT_Campania    0,054804
GR_Kalymnos    0,05474
Khanty    0,049251
Sicily_Agrigento    0,044432
IT_Sardinia    0,041391
Sicily_Caltanisetta    0,037476
Sicily_Palermo    0,036661
GR_Kythira    0,026753
Sicily_Messina    0,026724
Shors    0,025916
North_Dagestan    0,024418
Sicily_Katania    0,021641
IT_Calabria    0,021624
Malta    0,01926
GR_Crete    0,016229
GR_Ikaria    0,015844
Kumyks    0,010524
Selkups    0,009618
GR_Dodecanese    -0,0019326
Ket    -0,0061616
Tabassarans    -0,0077165
Nenets    -0,017629
Karakalpaks    -0,038524
Chitrali    -0,04507
Kazakhstan    -0,046354
Chechens    -0,047502
Kabardinians    -0,056271
Balkars    -0,060024
Karachays    -0,063809
Uzbeks    -0,068477
Kalash    -0,076745
Brahmin_Bihari    -0,079552
Osettians    -0,080637
Jat Sikh    -0,089983
South Amerind    -0,090108
Yakuts    -0,092873
Punjabi_IND    -0,09289
Mandingo    -0,093126
Brahui    -0,093937
Pashtun_PAK    -0,095795
Yoruba    -0,097401
Japanese    -0,097687
Tunisia    -0,098514
Pygmy    -0,099365
Burusho    -0,10076
Cyprus    -0,10182
Punjabi_PAK    -0,10564
Pashtun_AFG    -0,10632
Indonesian    -0,10667
Brahmin_Nepali    -0,10773
North Amerind    -0,10889
Melanesians    -0,11515
Tamil Ceylon    -0,11544
Druzes    -0,11557
Kashmiri Pandit    -0,11666
Bantu Zimbabwe    -0,11709
Morocco    -0,11711
Somali    -0,11892
Algieria    -0,11896
Abkhasian    -0,11908
Brahmin_Himachal_Pradesh    -0,11916
Australian Aborigine    -0,11963
Malayali    -0,12005
Altaians    -0,12022
Eskimo    -0,12036
Turkey    -0,12175
Sa_Khoisan    -0,12241
Pontic_Greeks    -0,12448
Kalmyks    -0,12681
Telugu    -0,12851
Jammu Brahmin    -0,12898
Bantu South Africa    -0,13046
Bangladeshi    -0,1308
Georgia East    -0,13272
Turkey_Anatolia    -0,13433
Buryats    -0,13553
Uyghurs    -0,13576
Bengali    -0,13856
Turkmenistan    -0,13933
Tajikistan    -0,13965
Tajiks_AFG    -0,13965
Georgia Svans    -0,13994
Cambodia    -0,1413
Amhara    -0,14171
Bantu Central Africa    -0,14427
Western Georgia    -0,14488
Tigre    -0,14489
Oromo    -0,14567
Maori    -0,15052
Phillipino    -0,15061
Sindhi    -0,1533
Nivkhs -0,15374
Saudi Arabia    -0,15456
Georgia Imereti    -0,15524
Luhya Kenya    -0,15863
Lazes    -0,16093
Vietnamese    -0,16275
Han China    -0,16453
Mongols    -0,16594
Jordan    -0,16879
Samoa    -0,16886
Levant    -0,17104
Armenians    -0,17186
Yemen_North    -0,17317
Beluji    -0,17326
Sandawe    -0,174
Hazara_AFG    -0,17688
Persians    -0,17984
Azeri    -0,18387
Bedouin    -0,18392
Palestina    -0,18477
Kurds    -0,18597
Assyrians    -0,19694
Egypt    -0,20668
Yemen Hadramaut    -0,22346
– – – – – – – – – – – – – – – – – – -
ХЛѢБЪСОЛЬѢШЬ ДАПРАВДУРѢЖЬ
– – – – – – – – – – – – – – – – – – -
Thanks: luvi1

Share

911

Re: "Полтавщина" та її заселення, геногеографічний проект

Уважаемый участник проекта Очкас добавил в проект еще одного участника из села Ярмаки из-под Миргорода
Анализ сделали за рекордно короткое время как для У-ДНК - за 2,5 недели   smile

– – – – – – – – – – – – – – – – – – -
ХЛѢБЪСОЛЬѢШЬ ДАПРАВДУРѢЖЬ
– – – – – – – – – – – – – – – – – – -
Thanks: SVKM de L, luvi, ochkas3

Share