36

Re: Кравченко

Моисей Адамович Кравченко - конный урядник 13 уч., Лохвицкого уезда, Полтавской губ., умер от ран в 1906 г

dlib.rsl.ru/viewer/01004562073#?page=53

Значенко (Полтавская губерния), Петренко (Константиноградский уезд Полтавской губернии), Гашута, Колесник (с.Криничное, Ахтырский уезд, Харьковская губерния), Колесник, Сл(е)исаренко, Ложечник (с. Тростянец, Ахтырский уезд, Харьковская губерния)

Share

37 ( 10-06-2017 21:40:11 змінене luvi )

Re: Кравченко

БЕККЕР-КРАВЧЕНКО Євдокія Лук’янівна, 1915 року народження, сел. Яма (сел. Сіверськ) Артемівського району Донецької області, українка, малограмотна, безпартійна. Проживала: с. Романівка Артемівського району Донецької області. Працівниця технікуму. Заарештована 27 листопада 1937 року. Не засуджена. Реабілітована у 1991 році.


Реабілітовані історією. Донецька область. Книга друга. Звідси.

Велика Виска -Мокряки і все село; Кухаревський/Кухаревский - звідусіль; Цихаиз/Чехаиз/Чіхаїз - звідусіль; Кейбал - Полтавщина і звідусіль; Гірчак-Горчаков - Луганськ і околиці. Шукаю народження Варвари Григорівни Кодаченко у 1884-1886 роках скоріш за все у Херсонській губерніі, де - невідомо.
Thanks: kbg_dnepr1

Share

38

Re: Кравченко

Ищу родовые корни по линии матери.

Мать по линии матери , Кравченко Ольга Васильевна, 1897 г.р., г.Одесса, является дочерью Василия Трофимовича Кравченко, сына Устины,младшей сестры Т.Г.Шевченко, о жизни которой нет никакой информации, и Евдокии Петровны Кравченко (Войтасевич), уроженки Галиции, полунемки-полупольки.

Документы семьи Кравченко хранились у старшего сына Николая и пропали вместе с ним в 1937г.

Thanks: kbg_dnepr1

Share

39

Re: Кравченко

тобто йдеться про пошук Миколи Васильовича Кравченка, який був директором нафтової компанії у Турції і зник у 1937 р.?
Я бачу тут такі можливості:
1. пошук МВК із сподіванням, що в його справі є і всі інші документи. Він був директором нафтосиндикату в Туреччині, був викликаний до Москви у 1937 р., по дорозі відвідав рідну сестру в Одесі, так? коли і де народився? чи мав дітей?
2. пошук інших родичів:
дружини МВК з Харкова - як її звали? хто вона була, чи працювала? чи були діти, як їх звали?
сестра з Одеси Ольга Василівна 1897 р.н. - то Ваша бабця, про це Ви все знаєте?
Вашого прадіда Василя Трофимовича Кравченка. Коли і де він народився, коли помер, де жив і працював?

З чиїх слів записана історія? чому документи Устини були великою таємницею? я не думаю, що МВК возив з собою в Турцію сімейний архів. З іншого боку, архів міг бути знищений його дружиною (або разом з нею), просто бути втрачений під час війни...

Тобто я, власне, про те, що треба
по-перше, дуже чітко викласти сімейну легенду (а найкраще скласти дерево з фото і навести його тут);
по-друге, перевіряти її всю - і якщо навіть не вдасться знайти архів МВК, то Вашу спорідненість з Т. Шевченком, мабуть, можна довести й без нього, якщо Ви прослідкуєте всю лінію до Ярини, бо метрики ж МВК з собою не возив, вони у церкві зберігалися?

Ви - нащадок Ярини Бойко (Шевченко у 6-му коліні - Ярина-Устина-Василь-Ольга-Ваша мама-Ви), я думаю, що ДНК-тест тут не допоможе, бо ігрек неможлитвий, а аутосомний так далеко не сягає, то залишається тільки шукати прямі документальні докази.

Як я розумію, метричні записи про народження Вашої бабусі Ольги Ви бачили?

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

40

Re: Кравченко

Спасибо всем за помощь и советы.Начну с поиска документов о Кравченках за 1920 г. в госархиве Одессы, подойду в партархив и краеведческий музей.

Share

41

Re: Кравченко

helkram пише:

Ищу родовые корни по линии матери.Мать по линии матери , Кравченко Ольга Васильевна, 1897 г.р., г.Одесса, является дочерью Василия Трофимовича Кравченко, сына Устины,младшей сестры Т.Г.Шевченко, о жизни которой нет никакой информации, и Евдокии Петровны Кравченко (Войтасевич), уроженки Галиции, полунемки-полупольки. Документы семьи Кравченко хранились у старшего сына Николая и пропали вместе с ним в 1937г. Евдокия Петровна жила в семье дочери Марии,умерла и похоронена в 1940-1941г. в Кишиневе.Все описано по воспоминаниям, подтверждающих документов нет.

helkram, дійсно, ніде не згадується, що у Тараса Шевченка була молодша сестра Устина. Якщо Ви стверджуєте, що Ви її нащадок, Вам варто зробити генетичний тест Family Finder для перевірки цієї гіпотези.

У кожному жарті є частка жарту.
-------------------------------------
Боднар - Красій - Гринишин - Герасимов - Воловодюк - Поліщук - Бас - Романовський - Денисевич - Троїцький
R-YP591|HV1a2 - Проект "Українська ДНК"

Сайт VHB

Share

42 ( 06-07-2017 08:28:33 змінене kbg_dnepr )

Re: Кравченко

ДНК-тест то чудово, він може підтвердити біологічну спорідненість, але ж він нічого не розкаже про те, звідки вона. Тому дуже зрозуміло, що хотілося б ще й документальних підтверджень. Де їх можна шукати хоча б теоретично?
в архівах?
в музеях?
у шевченкознавців?

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

43

Re: Кравченко

Бойко Ярина Григорівна (* 12 (24) травня 1816 — † 1865) — сестра Тараса Шевченка. В 1836 році вийшла заміж за кирилівського маляраБойка Федора Кіндратовича

.У неї була донька Устина, 1836 р.н., тобто це племінниця Т.Г. Шевченко, про яку невідомо нічого, в т.ч. дата  смерті. Всі документи  Устини,  як велика таємниця, зберігалися у її сина Кравченко Василя, мого прадіда, потім він передав їх старшому сину Миколі для зберігання, але вони зникли в 1937 р.разом з Миколою.(Микола був директором Нефтяної компанії в Турції). Де шукати документи-невідомо, а тест ДНК нічого не виявить.

Share

44

Re: Кравченко

helkram, Тобто, Устина не сестра Т.Г. Шевченка, як Ви казали перший раз, а двоюрідна онука, дочка Ярини, рідної сестри Шевченка? Що значить "зник" про Миколу Кравченка? Він "зник" у Туреччині чи тут? З ним обірвався зв'язок?

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

45

Re: Кравченко

Мабуть,Устина не онука, а племінниця, так?Про Миколу: його , директора Нефтесиндікату,було визвано до Москви.По дорозі він заїхав в Одесі до рідної сестри.Після  чого рідні нічого про нього не знають, з його жінкою, яка жила у Харкові, зв*язку не було.

Share

46 ( 19-08-2017 01:19:11 змінене VHB )

Re: Кравченко

Де шукати документи-невідомо, а тест ДНК нічого не виявить.

Власне для таких випадків, коли немає документації, остання надія може бути на ДНК-тест. Можливо тест не виявить те, що хочеться, але щось виявить точно. wink

У кожному жарті є частка жарту.
-------------------------------------
Боднар - Красій - Гринишин - Герасимов - Воловодюк - Поліщук - Бас - Романовський - Денисевич - Троїцький
R-YP591|HV1a2 - Проект "Українська ДНК"

Сайт VHB

Share

47

Re: Кравченко

Якщо Устина дочка Ярини, то це по-нашому буде таки двоюрідна онука Шевченка. Звичайно, якщо це саме так. А Микола Кравченко, мабуть, працював не в турецькій фірмі, а в радянській або якійсь спільній і був представником у Туреччині. Ото його й викликали до Москви, щоб зацаудити за г'рати або вбити. Думаю, по ньому десь зберігаються якісь докумени.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

48

Re: Кравченко

Ярематойсамий,

Дочь родной сестры Т.Г. Шевченко, это просто племянница. А двоюродня внучка, это внучка родной сестры.

Ищу информацию о фамилии Конограй любой местности

Share

49

Re: Кравченко

VadShv, Точно! Рідна племінниця... Спека вплинула smile .

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

50 ( 26-08-2017 09:28:33 змінене kbg_dnepr )

Re: Кравченко

helkram,

тобто йдеться про пошук Миколи Васильовича Кравченка, який був директором нафтової компанії у Турції і зник у 1937 р.?
Я бачу тут такі можливості:
1. пошук МВК із сподіванням, що в його справі є і всі інші документи. Він був директором нафтосиндикату в Туреччині, був викликаний до Москви у 1937 р., по дорозі відвідав рідну сестру в Одесі, так? коли і де народився? чи мав дітей?
2. пошук інших родичів:
дружини МВК з Харкова - як її звали? хто вона була, чи працювала? чи були діти, як їх звали?
сестра з Одеси Ольга Василівна 1897 р.н. - то Ваша бабця, про це Ви все знаєте?
Вашого прадіда Василя Трофимовича Кравченка. Коли і де він народився, коли помер, де жив і працював?

З чиїх слів записана історія? чому документи Устини були великою таємницею? я не думаю, що МВК возив з собою в Турцію сімейний архів. З іншого боку, архів міг бути знищений його дружиною (або разом з нею), просто бути втрачений під час війни...

Тобто я, власне, про те, що треба
по-перше, дуже чітко викласти сімейну легенду (а найкраще скласти дерево з фото і навести його тут);
по-друге, перевіряти її всю - і якщо навіть не вдасться знайти архів МВК, то Вашу спорідненість з Т. Шевченком, мабуть, можна довести й без нього, якщо Ви прослідкуєте всю лінію до Ярини, бо метрики ж МВК з собою не возив, вони у церкві зберігалися?

Ви - нащадок Ярини Бойко (Шевченко у 6-му коліні - Ярина-Устина-Василь-Ольга-Ваша мама-Ви), я думаю, що ДНК-тест тут не допоможе, бо ігрек неможлитвий, а аутосомний так далеко не сягає, то залишається тільки шукати прямі документальні докази.

Як я розумію, метричні записи про народження Вашої бабусі Ольги Ви бачили?

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

51 ( 24-08-2017 16:55:32 змінене kbg_dnepr )

Re: Кравченко

Я спитала про Вашу ситуацію на ФБ. Перша відповідь https://www.facebook.com/groups/UAGenea … 994528671:

ДАКО фонд 280, опис 2 ревізькі казки селян Звенигородського повіту - тут треба шукати запис про народження Ярини.

Але я б це все ж таки робили з іншого боку: спочатку знайти запис про народження Вашого прадіда Василя, потім його матері Устини, а потім вже переконуватися, що її матір'ю була таки Ярина.

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

52 ( 25-08-2017 11:14:35 змінене kbg_dnepr )

Re: Кравченко

Ще інформація з групи UAgenealogy на ФБ https://www.facebook.com/groups/UAGenea … 269884636:

Тут наче є всі ревізькі казки родини Шевченків. Але в мене щось не відкриваються www.kobzar.ua/site/intro
Anatoliy Dzhos  Коли нажати з лівого боку "меню" і вибрати розділ/підрозділ, попадаєш на іншу сторінку, де не PDF-документи, а скани чи фото, тобто растрові картинки. Вони відкриваються.
Знайшов там підрозділ "Родовід"... www.kobzar.ua/page/36

Prava Yava Наскільки мені відомо, при КНУ ім.Шевченка працював "Фонд родини Шевченка", на чолі із Людмилою Красицькою - нащадком Шевченка по сестрі Катерині. (Чи є вони в мережах? не знаю) З особистих бесід знаю, що великий розроблений родовід у них був. Зверніться до неї особисто.

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

53

Re: Кравченко

В родовіді Ярини   чітко вказано, що в 1836 р. вона  народила доньку Устину Федорівну Бойчук, тому не треба це розшукувати. Згідно сімейних легенд, прожила Устина довге життя, але  дата її смерті ніде в  родовідах і спогадах не вказана. Де і коли в неї народився син  Василь Трохимович Кравченко-ніде не вказано.  В 1890 р. у Василя Кравченка народився син Микола, де - невідомо, потім 2 доньки - це вже було в Одесі, є метрічні записи  доньок. З 15 років Микола приймає участь у революційних діях в Одесі, пізніше його посилають для революційної роботи до Харкова.  Василь Кравченко помирає в Одесі в 1920 р., похований на 1 ХК, на місці якого в 30-х роках зробили парк ім.Ілліча, усі сімейні документи та листи  він передає синові Миколі (Можливо, там був документ про народження Василя, який він з матір*ю Устиною приховували в той час, як таємницю). Десь в 1923-1925 р. р. Миколу назначено представником  представництва радянського Нефтесиндикату в Турції. Микола мешкає там з жінкою  та 2 синами до 1935 р. (уточнено !!!), до виклику у Москву.Проїздом він побував в Одесі у родичів.Після того візиту до Москви всі вони зникли, іх речі і документи-також,  і в ніяких списках, у т.ч. розстрільних, Микола Кравченко не згадується. Це якраз той час, коли почалася ліквідація представництв Нефтесиндикату та боротьба з старою більшовістською гвардією. Виходячи з усього, треба шукати, де зник Микола та шукати його документи. Але де шукати? Хоч строк 75 років вже пройшов, але таємниця залишилась...Ця історія записана з слів дружини, дочок та онуків Василя Кравченка.

Share

54 ( 03-09-2017 14:23:30 змінене kbg_dnepr )

Re: Кравченко

1920 рік в Одесі - звісно, проблема, бо не факт, що смерть була десь зафіксована і документи про неї збереглися. Це сумно. А скільки йому було років - принаймні зі спогадів родини?

А Микола 1923-1935 рр. проводить в Туреччині, то теж документи мають бути в Москві...
Тобто шукати потрібно родину Кравченко - Миколу Васильовича 1890 р.н., дружину та двох синів.
Цілком можливо, що якщо він (вони) був (були) знищені у 1935 р., то й відомостей про його революційну діяльність 1905-1923 рр. не існує, принаймні в офіційних радянських публікаціях.

Я бачу тільки 2 можливості (обидві досить невеличкі):
1. шукати дані про революціонера М.В. Кравченко в Одесі (партархів???)
2. шукати Нафтосиндикат в Туреччині. У Вікі є стаття "Нефтесиндикат СССР", там є посилання на деякі публікації. Тема по ВРНГ (він відносився до неї) http://forum.genoua.name/viewtopic.php? … 33#p149733

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

55

Re: Кравченко

helkram,

мені здається, що пошуки М.В. Кравченка (та взагалі дослідження цього роду) краще вести тут http://forum.genoua.name/viewtopic.php?id=2503&p=2 (тим більше, що Ви дуже логічно залишили повідомлення й там). Якщо Ви не заперечуєте, я попрошу адмінів перенести частину дискусії туди.

Нафтосиндикат можна шукати тут http://forum.genoua.name/viewtopic.php? … 36#p148236

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

56

Re: Кравченко

helkram пише:

В родовіді Ярини   чітко вказано, що в 1836 р. вона  народила доньку Устину Федорівну Бойчук

Тобто, батько й мати записані "Бойко", а Устина - "Бойчук"?

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

57

Re: Кравченко

helkram пише:

В родовіді Ярини   чітко вказано, що в 1836 р. вона  народила доньку Устину Федорівну Бойчук, тому не треба це розшукувати.

Ну не надо так не надо.
Вот только родила она Устину не в 1836 году. :-)
Да и фамилия у отца написана Бойченко.

Кременецкие, Лазаренко, Бабенко, Чаплины, Абакумовы, Орловы, Белоконь, Тхор.
Интересуюсь родом Кременецких от Аслана-Мурзы-Челебея.

Share

58

Re: Кравченко

helkram

А Вы уверены, что Устина родная мать Василия Кравченко?

Кременецкие, Лазаренко, Бабенко, Чаплины, Абакумовы, Орловы, Белоконь, Тхор.
Интересуюсь родом Кременецких от Аслана-Мурзы-Челебея.

Share

59

Re: Кравченко

Цитата из книги:

"Установити точну дату вінчання Григорія  Івановича Шевченка з  Катериною  Якимівною  Бойко  неможливо,  але  приблизна  точка відліку  їхнього  спільного  життя  все-таки  є:  це  дата  народження першої  доньки  —  Катерини,  20  листопада  1804  року  (оп.  1012.  — Справа  1231, л. 68). Одружувався він, згідно з відомостями Дмитра Красицького, у  1802 р."

Странно, почему не возможно?
Плохо искали?

Кременецкие, Лазаренко, Бабенко, Чаплины, Абакумовы, Орловы, Белоконь, Тхор.
Интересуюсь родом Кременецких от Аслана-Мурзы-Челебея.

Share

60

Re: Кравченко

DVK_Dmitriy пише:

helkram

А Вы уверены, что Устина родная мать Василия Кравченко?

 
В родословных Ярины указывается дата рождения дочери Устины - 1836 г.Больше нигде и ничего об Устине неизвестно. Насчет того, родная ли мать Устина Василию Кравченко, могу ссылаться лишь на семейные воспоминания. (вплоть до воспоминания моей бабушки о том, что ее отца в Одессе навестила мать,бабушка Устина).Буду пытаться найти семейные документы , отданные  В.Кравченко для сохранения старшему сыну Николаю.Что в них было такого тайного?!(если они не исчезли вместе с ним и его семьей).

Thanks: kbg_dnepr1

Share

61

Re: Кравченко

Устина родилась не в 1836 году.
Может она и была замужем за Кравченко, но точно не в первом браке.

Кременецкие, Лазаренко, Бабенко, Чаплины, Абакумовы, Орловы, Белоконь, Тхор.
Интересуюсь родом Кременецких от Аслана-Мурзы-Челебея.
Thanks: kbg_dnepr1

Share

62

Re: Кравченко

DVK_Dmitriy пише:

Устина родилась не в 1836 году.
Может она и была замужем за Кравченко, но точно не в первом браке.

DVK_Dmitriy, А в каком году  Устина родилась? А в первом браке кто был ее мужем? Откуда сведения о браке, 1-м и 2-м?

Thanks: kbg_dnepr1

Share

63

Re: Кравченко

Все сведения из первоисточников - из Метрических Книг.
Муж Устины в 1-м браке был не Кравченко.
А были ли другие браки, я не знаю.

Кременецкие, Лазаренко, Бабенко, Чаплины, Абакумовы, Орловы, Белоконь, Тхор.
Интересуюсь родом Кременецких от Аслана-Мурзы-Челебея.
Thanks: kbg_dnepr1

Share

64

Re: Кравченко

helkram,

якщо М.В. Кравченко був репресований, то в першу чергу треба надіслати запити до ФСБ РФ ГІАЦ МВС РФ.
Але не можна виключати й інших варіантів розвитку подій - наприклад, він отримав підвищення, був направлений за кордон і не мав права інформувати родину; міг померти від серцевого нападу,інсульту або інших захворювань...
Але перш за все треба виключити арешт.

Що ж до Одеського партархіву, то він, мабуть, був приєднаний до ДАОО, як і в Дніпрі. Колись в ньму були фонди Одеського губкому Компартії України - фонд 3, 29. Мабуть, їх було більше - на ці я бачила посилання в книзі моєї мами про М.І. Сташкова. Чи в них збереглися ті номери, чи ні, це вже треба питати в темі по ДАОО.

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

65

Re: Кравченко

Все наличествующие фонды по Одесскому партархиву(3, 27, 29, воспоминания и пр. списки)в ГАОО просмотрела.Увы, ничего о Кравченко Н.В.не нашла.Из отраслевого архива МВС Украины ответ отрицательный, документов нет...Остается обращаться в ФСБ РФ, жаль, что нет электронного адреса, письмом будет долго. Спасибо всем за поддержку.

Share

66

Re: Кравченко

23.10.1892 год
Б. Белозерский кр-н Марк Михайлов Кравченко, 18 лет, 1-й брак
кр-ка Татиана Исидорова Жук, 17, 1-й.
   поручители:
кр-н Спиридон Тимофеев Сторчило и уволенный в зап. 49 Брестскаго полка рядовой Косьма Тихонов Мыкало.
кр-не Евфимий Симеонов Проценко и Лонгин Исидоров Жук.
   ДАЗО.  Р - 5593, оп. 2, спр. 614

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.
Thanks: gennadii54081

Share

67

Re: Кравченко

КРАВЧЕНКО Андрій Олексійович, 1848 р. н., уродженець і мешканець с.Скородистик Чорнобаївського р-ну. Українець, б/п, закінчив сільську школу, одружений, чоботар артілі “Швець” с.Скородистик. Арештований 10.10.1937 р. за ст. 54-10 КК УРСР. Засуджений спец, колегією Полтавського обл. суду 30.08.1938 р. до 6 р. позбавлення волі з пораженням у правах на З р. Судовою колегією з кримінальних справ Верховного Суду УРСР 28.11.1964 р. вирок скасовано, справу закрито.

КРАВЧЕНКО Василь Зосимович, 1906 р. н., уродженець м.Київ, мешканець с.Пугачівка Жашківського р-ну. Українець, б/п, освіта вища, одружений. До арешту працював зоотехніком свинорадгоспу. Арештований 6 жовтня 1937 р. Засуджений 6-21 жовтня 1937 р. Київським обл. судом за ст.ст. 54-7,54-11 КК УРСР до 20 р. ВТТ. 9 серпня 1957 р. постановою президії Верховного Суду УРСР вирок відмінено.

КРАВЧЕНКО Василь Павлович, 1916 р. н., уродженець і мешканець с. Єлизаветка Катеринопільського р-ну (німецька община в с.Єлизаветка). Українець, б/п, неодружений, освіта З курси Новоросійського робфаку. До арешту був вагарем в німецькій общині с.Єлизаветка. Арештований 22 квітня 1944 р. Засуджений 14 січня 1945р. ВТ Черкаського гарнізону за ст. 54-1 “б” КК УРСР, ст. 2 Указу президії Верховної Ради до 15 р. ВТТ з пораженням у правах на 5 р. 12 лютого 1946 р. ВТ Київського ВО вирок був відмінений, справа повернута на доснідування. 21 жовтня 1946 р. виправданий постановою УНКДБ по Київській обл.

КРАВЧЕНКО Віра Никифорівна, 1925 р. н., уродженка м.Волочійськ Хмельницької обл. Українка, б/п, освіта 9 класів, незаміжня, була в УПА. Арештована 15.11.1944 р. Засуджена 15.05.1945 р. ВТ НКВС Хмельницької обл. до 10 р. ВТТ за ст. 54-1 “а” КК УРСР. Реабілітована 20.09.1994 р. Черкаською обл. прокуратурою.

КРАВЧЕНКО Григорій Іванович, 1914 р. н., уродженець і мешканець с.Єлизаветка Катеринопільського р-ну Черкаської обл. Українець, б/п, письменний, неодружений. До арешту був комсоргом та зав.будколективом с.Єлизаветка. Арештований 14.08.1935 р. Засуджений 28.10.1935 р. спец, колегією Київського обл. суду до 4 р. за ст.54-10 ч.І КК УРСР. Визначенням судової колегії з кримінальних справ Верховного Суду УРСР 23.11.1990 р. вирок скасовано, справа припинена за відсутністю складу злочину.

КРАВЧЕНКО Григорій Климентійович, 1882 р. н., уродженець і мешканець с.Кочержинці Уманського р-ну. Українець, б/п, освіта нижча, одружений. Арештований 22.12.1944 р. Засуджений 16.03.1945 р. ВТ Київської обл. до 10 р. за ст. 54-10 КК УРСР. Реабілітований 25.09.1992 р. прокуратурою Черкаської обл.

КРАВЧЕНКО Іван Гнатович, 1917 р.н., уродженець с.Сушківка Уманського р-ну. Українець, б/п, початкова освіта, неодружений, їздовий птахокомбінату. Арештований 23.11.1937 р. Засуджений 23.02. 1938 р. Київським обл. судом до 3 р. позбавлення волі за ст. 54-10 ч.І КК УРСР. Реабілітований 10.07.1993 р. Генпрокурором України.

КРАВЧЕНКО Іван Кіндратович, 1912 р. н., уродженець м.Кіровоград. Українець, б/п, освіта 4 класи, неодружений, водій. Арештований 25.10.1942 р. Засуджений 04.11.1942 р. ВТ 28 РАБ за ст. 58-10 ч.2 КК РРФСР до 10 р. ВТТ з пораженням у правах на 5 р. і конфіскацією майна. 09.12.1955 р. ВТ Київського ВО вирок скасовано, справу закрито за недоведеністю обвинувачення.

КРАВЧЕНКО Іван Сидорович, 1914 р. н., уродженець і мешканець м.Шпола. Українець, б/п, освіта 7 класів, неодружений. До арешту працював електриком Шполянського цукрового заводу. Арештований 07.03.1935 р. Засуджений 25.04.1935 р. спец, колегією Київського суду до 1 р. за ст.54-10 ч. І КК УРСР. Судовою колегією Верховного Суду УРСР 20.03.1990 р. вирок скасовано.

КРАВЧЕНКО Ілля Сильвестрович, 1919 р. н., уродженець с.Косарі Кам’янського р-ну, мешканець м.Тюмень. Українець, б/п, освіта 7 класів, одружений. До арешту був військовим. Арештований 15.01. 1943 р. Засуджений 16.01.1943 р. ВТ до 10 р. за ст. 58-10 ч.2 КК РРФСР. 30.06.1959 р. ВК ВС СРСР вирок скасовано за відсутністю складу злочину.

КРАВЧЕНКО Микола Федорович, 1911 р. н., уродженець і мешканець с.Кочержинці Уманського р-ну Черкаської обл. Українець, б/п, малописьменний, одружений, охоронець електростанції м.Умань. Арештований 27.08.1936 р. Засуджений 17.12.1936 р. спец колегією Київського обл. суду за ст. 54-10 ч.І КК УРСР на 5 р. позбавлення волі у ВТТ. 20.11.1991 р. прокурором Черкаської обл. реабілітований.

КРАВЧЕНКО Михайло Якович, 1912 р. н., уродженець с.Хрещатик Черкаського р-ну. Українець, б/п, освіта 2 класи, одружений. До арешту був військовослужбовцем. Арештований 29.01.1944 р. Засуджений 16.02.1944 р. ВТ 27-ї Армії до 10 р. ВТТ за ст. 58-1 “б” КК РРФСР. Реабілітований 10.03.1999 р. прокуратурою Черкаської обл.

КРАВЧЕНКО Никифор Йосипович, 1895 р. н., уродженець с.Лукашівка Золотоніського р-ну, мешканець с. Франківка Чорнобаївського р-ну. Українець, малописьменний, одружений, безпартійний, коваль колгоспу ‘‘Надія”. Арештований 07.01.1936 р. Засуджений 13.07. 1936 р. Київським обл. судом за ст. 54-10 ч.І КК УРСР до 3 р. ВТТ. Реабілітований 30.12.1995 р. прокуратурою Черкаської обл.

КРАВЧЕНКО Петро Олексійович, 1899 р. н., уродженець і мешканець с. Довгеньке Тальнівського р-ну Черкаської обл. Українець, б/п, освіта 2 класи, одружений, колгоспник с. Довгеньке. Арештований 10.10.1936 р. Засуджений 08.12.1936 р. спец, колегією Київського обл. суду за ст. 54-10 КК УРСР до 3 р. позбавлення волі у ВТТ. Реабілітований 08.11.1991 р. прокуратурою Черкаської обл.

КРАВЧЕНКО Петро Сергійович, 1912 р. н„ уродженець с.Вільшанка Уманського р-ну Черкаської обл. Українець, б/п, освіта середня, одружений. До арешту був військовим, ст. лейтенант. Арештований 30 квітня 1942 р. Засуджений 22 травня 1942 р. ВТ Кримського Фронту за ст. 58-10 ч.2 КК РРФСР до 8 р. ВТТ з пораженням у правах на 5 р. Реабілітований 13 лютого 1958 р. за рішенням військової колегії Верховного Суду СРСР.

КРАВЧЕНКО Прокофій Якимович, 1911 р.н., уродженець с.Леськи Черкаського р-ну Черкаської обл. Українець, б/п, освіта 2 класи, 7 Запасна стрілецька бригада, 7 окремий учбовий автополк. Арештований 12.01.1942 р. Засуджений 14.02.1942 р. ВТ 7 запасної стрілецької дивізії Сталінградського ВО до розстрілу з конфіскацією майна. 14.06.1942 р. ВК ВС СРСР вирок змінено на 10 р. позбавлення волі ВТТ з пораженням у правах на 3 р. за ст. 58-10 ч.2КК РРФСР. Реабілітований 31.05.1994 р. військовим прокурором Центрального регіону України.

КРАВЧЕНКО Тетяна Дем’янівна, 1908 р.н., уродженка Лисянського р-ну Черкаської обл. Українка, б/п, початкова освіта, заміжня, безробітна. Арештована 10.04.1944 р. Засуджена 08.07.1944 р. ВТ військ НКВС Київської обл. до 15 р. каторжних робіт з пораженням у правах на 5 р. 14.08.1956 р. ВТ Київського ВО вирок від 08.07.1944 р скасовано, кримінальна справа припинена за відсутністю складу злочину.

КРАВЧЕНКО Федір Назарович, 1916 р.н., уродженець с. Мала Виска Маломисківсь- кого р-ну Кіровоградської обл. Українець, б/п, вища освіта, одружений, агроном, Кам’янець- Подільський. Арештований 16.10.1945 р. Засуджений 27.02.1946 р. ВТ військ НКВС Київської обл. до 15 р. ВТТ з пораженням у правах на 5 р. за ст.54-1 “а” КК УРСР. Помер 26.01.1948 р. у Норильському таборі. Реабілітований 15.06.1992 р. прокурором Черкаської обл.

КРАВЧЕНКО-КУТОВА Улеста Харитонівна, 1904 р. н., уродженка і мешканка с.Хацьки Смілянського р-ну. Українка, б/п, письменна, заміжня. До арешту працювала у колгоспі. Арештована 19.02.1944 р. Засуджена 21.05.1944 р. ВТ військ НКВС до 15 р. ВТТ заст. 54-1 “а” КК УРСР. Реабілітована 17.06.1994 р. Черкаською обл. прокуратурою.

Реабілітовані історією. Черкаська обл. Книга друга

Thanks: gennadii54081

Share

68

Re: Кравченко

Кравченко Абрам Климентійович, 1893 року народження, с. Берестове Близнюківського району Дніпропетровської області, українець, освіта початкова, безпартійний. Конюх міськкомгоспу. Проживав: м. Горлівка Донецької області, міськкомунгосп. Заарештований 22 лютого 1933 року. Даних про засудження немає. Реабілітований у 1933 році.

Кравченко Авраам Якович, 1886 року народження, с. Деркачівка Лебединського району Харківської області, українець, освіта середня, безпартійний. Проживав: м. Костянтинівка Донецької області. Товарознавець контори “Головтрансмаш”. Заарештований 19 березня 1938 року. Засуджений трійкою УНКВС по Донецькій області до розстрілу. Даних про виконання вироку немає. Реабілітований у 1989 році.

Кравченко Андрій Данилович, 1892 року народження, х. Худоліївка Горлівського району Донецької області, українець, освіта початкова, безпартійний. Проживав: х. Худоліївка Горлівського району Донецької області. Конюх центрально-механічної майстерні тресту “Артемвугілля”. Заарештований 19 лютого 1938 року. Засуджений трійкою УНКВС по Донецькій області до розстрілу з конфіскацією майна. Даних про виконання вироку немає. Реабілітований у 1960 році.

Кравченко Андрій Дмитрович, 1913 року народження, м. Сталіно Донецької області, українець, освіта середня, безпартійний. Проживав: м. Чистякове Сталінської (Донецької) області. Старший технік «Донсільенерго». Заарештований 17 листопада 1949 року. Військовим трибуналом військ МВС по Сталінській (Донецькій) області засуджений на 10 років ВТТ з позбавленням прав на 5 років та конфіскацією майна. Реабілітований у 1995 році.

Кравченко Андрій Пудович, 1900 року народження, с. Родіонівка Ямського району Донецької області, українець, освіта початкова, безпартійний. У 1942 році пішов з німцями. Військовим трибуналом 230-ї стрілецької дивізії заочно засуджений до розстрілу. Даних про виконання вироку немає. Реабілітований у 1994 році.

Кравченко Андріян Омелянович, 1911 року народження, с. Новоолександрівка Горлівського району Донецької області, українець, освіта початкова, безпартійний. Робітник станції Ясинувата. Проживав: м. Авдіївка Донецької області, будинок Гуляєва. Заарештований 13 березня 1933 року. Особливою нарадою при колегії ДПУ УРСР 27 березня 1933 року засуджений на 3 роки заслання у Північний край. Реабілітований у 1990 році.

Кравченко Антон Полікарпович, 1913 року народження, Кіровоградська область, українець, освіта початкова, безпартійний. Проживав: м. Сталіно (м. Донецьк) Сталінської (Донецької) області. Робітник шахти № 21. Заарештований 13 жовтня 1941 року. Засуджений Особливою нарадою при НКВС СРСР на 10 років ВТТ. Реабілітований у 1992 році.

Кравченко Антоніна Петрівна, 1919 року народження, с. Степанівка Дергачівського району Саратовської області, росіянка, освіта початкова, безпартійна. Без певного місця проживання та праці. Заарештована 6 червня 1942 року. Даних про вирок немає. Розстріляна 20 серпня 1942 року. Реабілітована у 1997 році.

Кравченко Архип Іванович, 1885 року народження, Київської області, українець, освіта початкова, безпартійний. Проживав: сел. Дмитрівське Чистяківського району Сталінської (Донецької) області. Машиніст центральної збагачувальної фабрики шахти “Киселівка”. Заарештований 22 січня 1944 року. Військовим трибуналом військ НКВС по Сталінській (Донецькій) області засуджений на 10 років ВТТ з позбавленням прав на 5 років та конфіскацією майна. Реабілітований у 1992 році.

Кравченко Василь Васильович, 1911 року народження, с. Булавін Єнакіївського району Донецької області, українець, освіта початкова, безпартійний. Проживав: с. Булавін Єнакіївського району Сталінської (Донецької) області. Електрик рудоуправління. Заарештований 1 грудня 1947 року. Засуджений на 25 років ВТТ з конфіскацією майна. Військовим трибуналом Київського військового округу вирок змінено на 7 років ВТТ з позбавленням прав на 2 роки та конфіскацією майна. Реабілітований у 1996 році.

Кравченко Василь Васильович, 1888 року народження, с. Поляківське Донецької області, українець, освіта початкова, безпартійний. Тесляр солерудника ім. Шевченко. Проживав: с. Малоіллінівка Артемівського району. Заарештований у 1933 році. Даних про засудження немає. Реабілітований у 1996 році.

Кравченко Василь Дмитрович, 1888 року народження, с. Надіївка Амвросіївського району Донецької області, українець, освіта початкова, безпартійний. Робітник Амвросіївського цементного заводу. Проживав: с. Надіївка Амвросіївського району Донецької області. Заарештований 15 жовтня 1930 року. Даних про засудження немає. Реабілітований у 1931 році.

Кравченко Василь Маркович, 1914 року народження, м. Костянтинівка Донецької області, українець, освіта початкова, безпартійний. Проживав: сел. «Каракуббуду» Сталінської (Донецької) області. Бригадир «Каракуббуду». Заарештований 8 жовтня 1941 року. Засуджений військовим трибуналом залізниці ім. Ворошилова на 10 років ВТТ. Реабілітований у 1992 році.

Кравченко Василь Миколайович, 1907 року народження, с. Родіонівка Ямського району Донецької області, українець, даних про освіту немає, безпартійний. Проживав: с. Родіонівка Ямського району Сталінської (Донецької) області. Не працював. Дезертував з РСЧА у 1942 році. Не заарештовувався. Даних про вирок немає. Реабілітований у 1955 році.

Кравченко Василь Миколайович, 1885 року народження, с. Штерівка Луганського району Донецької області, українець, освіта середня, безпартійний. Священик церкви. Проживав: м. Маріуполь Донецької області, вул. ІІІ Інтернаціоналу, буд. № 91. Заарештований 14 травня 1935 року. Даних про засудження немає. Реабілітований у 1935 році.

Кравченко Василь Трохимович, 1894 року народження, с. Ворошилівка Добропільського району Донецької області, українець, освіта початкова, безпартійний. Проживав за місцем народження. Колгоспник колгоспу ім. Ворошилова. Заарештований 28 липня 1937 року. Засуджений трійкою УНКВС по Донецькій області на 8 років ВТТ. Реабілітований у 1989 році.

Кравченко Василь Якович, 1919 року народження, м. Горлівка Донецької області, українець, освіта початкова, безпартійний. Червоноармієць Вологодського пересильного пункту. Заарештований 14 серпня 1943 року. Військовим трибуналом гарнізону м. Вологди Вологодської області засуджений на 7 років ВТТ з позбавленням прав на 3 роки. Реабілітований у 1955 році.

Кравченко (Талалай) Володимир Львович, 1925 року народження, м. Сталіно (м. Донецьк) Донецької області, українець, освіта неповна середня, безпартійний. Проживав: м. Сталіно Сталінської (Донецької) області. Слюсар тресту “Сталіншахтобуд”. Заарештований 16 лютого 1948 року. Сталінським облсудом засуджений на 10 років ВТТ з позбавленням прав на 5 років. Реабілітований у 1989 році.

Кравченко Гаврило Опанасович, 1895 року народження, с. Білоярівка Амвросіївського району Донецької області, українець, освіта початкова, безпартійний. Проживав: с. Білоярівка Амвросіївського району Донецької області. Конюх колгоспу “Культурне життя”. Заарештований 2 березня 1938 року. Засуджений трійкою УНКВС по Донецькій області до розстрілу. Даних про виконання вироку немає. Реабілітований у 1990 році.

Кравченко Гаврило Прокопович, 1896 року народження, с. Генеральська Покровського району Саратовської області, росіянин, освіта початкова, безпартійний. Комендант кар’єра № 3 заводу ім. Кірова. Проживав: м. Макіївка Донецької області, 8 лінія, цегельний завод, буд. № 3, кв. 2. Заарештований 22 серпня 1935 року. Даних про засудження немає. Реабілітований у 1955 році.

Кравченко Ганна Іванівна, 1895 року народження, м. Красний Лиман Донецької області, українка, освіта початкова, безпартійна. Проживала: м. Красний Лиман Сталінської (Донецької) області. Комірник залізничної станції. Заарештована 6 грудня 1940 року. Лінійним судом Північнодонецької (Донецької) залізниці засуджена на 8 років ВТТ з позбавленням прав на 4 роки. Реабілітована у 1991 році.

Кравченко Гнат Сергійович, 1895 року народження, с. Времівка Великоновосілківського району Донецької області, українець, освіта початкова, безпартійний. Колгоспник колгоспу “Червона квітка”. Проживав за місцем народження. Заарештований 29 січня 1934 року. Народним судом 9 лютого 1934 року засуджений на 8 років ВТТ з позбавленням прав на 3 роки. Реабілітований у 1990 році.

Кравченко Григорій Ілліч, 1906 року народження, с. Михайлівка Павлівського району Воронезької області, українець, освіта початкова, безпартійний. Проживав: сел. шахти ім. Косіора Чистяківського району Донецької області, буд. № 19. Робітник шахти № 3. Заарештований 15 грудня 1937 року. Засуджений трійкою УНКВС по Донецькій області на 10 років ВТТ. Реабілітований у 1989 році.

Кравченко Григорій Карпович, 1898 року народження, с. Троїцьке Рокитянського району Київської області, українець, освіта початкова, безпартійний. Комірник дистанції колії. Проживав: ст. Яма Артемівського району Донецької області. Заарештований 7 жовтня 1936 року. Військовим трибуналом Харківського військового округу у м. Горлівці 18 квітня 1937 року засуджений до розстрілу з конфіскацією майна. Даних про виконання вироку немає. Реабілітований у 1960 році.

Кравченко Григорій Тимофійович, 1886 року народження, с. Успенка Амвросіївського району Донецької області, українець, освіта початкова, безпартійний. Проживав: с. Успенка Амвросіївського району Донецької області. Завідуючий магазином. Заарештований 2 квітня 1938 року. Засуджений трійкою УНКВС по Донецькій області до розстрілу з конфіскацією майна. Даних про виконання вироку немає. Реабілітований у 1959 році.

Кравченко Дмитро Карпович, 1903 року народження, с. В. Мішкове Амвросіївського району Донецької області, українець, освіта початкова, член ВКП(б). Проживав: с. Тельманове Донецької області. Райуповноважений комітету заготівель. Заарештований 30 вересня 1937 року. Засуджений виїзною сесією військової колегії Верховного Суду СРСР до розстрілу з конфіскацією майна. Вирок виконано у м. Сталіно (м. Донецьк) 3 грудня 1937 року. Реабілітований у 1958 році.

Кравченко Євдоким Данилович, 1890 року народження, м. Ясинувата Донецької області, українець, освіта початкова, до 1941 року член ВКП(б). Проживав: м. Ясинувата Сталінської (Донецької) області. Не працював. Заарештований 23 червня 1945 року. Військовим трибуналом військ НКВС по Сталінській області засуджений на 15 років ВТТ з позбавленням прав на 5 років та конфіскацією майна. Реабілітований у 1995 році.

Кравченко Іван Дмитрович, 1901 року народження, с. Родіонівка Артемівського району Донецької області, українець, освіта початкова, безпартійний. Проживав: х. Чубарівка Лисичанського району Донецької області. Старший машиніст водокачки ст. Яма. Заарештований 26 листопада 1937 року. Засуджений Особливою трійкою УНКВС по Донецькій області до розстрілу з конфіскацією майна. Даних про виконання вироку немає. Реабілітований у 1957 році.

Кравченко Іван Дмитрович, 1905 року народження, с. Боровеньки Новоастраханського району Луганської області, українець, освіта неповна середня, безпартійний. Проживав: м. Лисичанськ Луганської області. Робітник шахти № 1-2. Заарештований 15 лютого 1943 року. Особливою нарадою при НКВС СРСР засуджений на 3 роки ВТТ. Реабілітований у 1956 році.

Кравченко Іван Євграфович, 1916 року народження, м. Григорівка Донецької області, українець, освіта неповна середня, безпартійний. Слюсар водоотливу шахти “Пролетар”. Проживав: м. Донецьк Донецької області, шахта “Пролетар”, буд. № 16, кв. 3. Заарештований 30 квітня 1936 року. Спецколегією Донецького облсуду засуджений на 6 років ВТТ з позбавленням прав на 3 роки. Реабілітований у 1991 році.

Кравченко Іван Іларіонович, 1902 року народження, с. Будаки, Молдавія, українець, освіта неповна вища, безпартійний. Проживав: с. Миколопілля Костянтинівського району Донецької області. Агроном радгоспу “Гірник”. Заарештований 23 листопада 1937 року. Засуджений трійкою УНКВС по Донецькій області до розстрілу з конфіскацією майна. Даних про виконання вироку немає. Реабілітований у 1989 році.

Кравченко Іван Миколайович, 1876 року народження, с. Покровка Близнюківського району Дніпропетровської області, українець, освіта початкова, безпартійний. Проживав: с. Софіївка Краматорського району Сталінської (Донецької) області. Не працював. Заарештований 16 лютого 1943 року. Особливим відділом 3-ї танкової армії засуджений до розстрілу. Розстріляний 16 лютого 1943 року. Реабілітований у 1994 році.

Кравченко Іван Михайлович, 1910 року народження, сел. Яма Ямського району Донецької області, українець, освіта неповна середня, безпартійний. Червоноармієць 8 роти 665-го стрілецького полку. Заарештований 1 липня 1942 року. Військовим трибуналом Північно-Кавказького військового округу засуджений на 8 років ВТТ з позбавленням прав на 5 років. Реабілітований у 1994 році.

Кравченко Іван Михайлович, 1912 року народження, м. Авдіївка Донецької області, українець, освіта неповна середня, безпартійний. Проживав: м. Авдіївка Сталінської (Донецької) області. Пенсіонер. Заарештований 21 квітня 1945 року. Військовим трибуналом Південнодонецької (Донецької) залізниці засуджений на 7 років ВТТ з позбавленням прав на 3 роки та конфіскацією майна. Реабілітований у 1992 році.

Кравченко Іван Наумович, 1886 року народження, ст. Скотувата Донецької області, українець, освіта початкова, член ВКП(б). Майстер склозаводу. Проживав: м. Костянтинівка Донецької області, колонія пляшкового заводу, буд. № 31, кв. 2. Заарештований 22 липня 1935 року. Даних про засудження немає. Реабілітований у 1936 році.

Кравченко Іван Павлович, 1889 року народження, сел. Амвросіївка Донецької області, українець, освіта початкова, безпартійний. Головний механік шахти № 8. Проживав: шахта № 8 Фоминського рудоуправління Чистяківського району Донецької області. Заарештований 27 серпня 1933 року. Судовою трійкою при колегяї ДПУ УРСР 24 лютого 1934 року засуджений на 10 років ВТТ. Реабілітований у 1959 році.

Кравченко Іван Павлович, 1889 року народження, м. Амвросіївка Донецької області, українець, освіта початкова, безпартійний. Проживав: с. Благодатне Амвросіївського району Сталінської (Донецької) області. Механік шахти № 44. Заарештований 28 листопада 1950 року. Особливою нарадою при МДБ СРСР засуджений до заслання у Карагандинську область під нагляд органів МДБ. Строк не вказано. Реабілітований у 1959 році.

Кравченко Іван Хомич, 1916 року народження, с. Кудашеве Добропільського району Донецької області, українець, освіта неповна середня, безпартійний. Проживав: с. Завидо-Борзенко Добропольського району Сталінської (Донецької) області. Завідуючий сільським споживчим товариством. Заарештований 2 лютого 1942 року. Даних про вирок немає. Реабілітований у 1942 році.

Кравченко Йосип Калістратович, 1909 року народження, с. Доценківка Лебединського району Харківської області, українець, даних про освіту немає, безпартійний. Проживав: сел. шахти “Кіндратівка” Сталінської (Донецької) області. Робітник шахти “Кіндратівка”. Заарештований 8 вересня 1938 року. Даних про вирок немає. Реабілітований у 1938 році.

Кравченко Йосип Павлович, 1893 року народження, с. Благодатне Амвросіївського району Донецької області, українець, освіта початкова, безпартійний. Робітник шахти № 8. Проживав: шахта № 8 Фоминського рудоуправління Чистяківського району Донецької області. Заарештований 6 вересня 1933 року. Даних про засудження немає. Реабілітований у 1959 році.

Реабілітовані історією. Донецька область. Книга четверта.

Принципово пишу (і відповідаю) українською, бо для мене це важливо.
Thanks: gennadii54081

Share

69

Re: Кравченко

Кравченко Костянтин Федорович, 1912 року народження, с. Сергіївка Гришинського району Донецької області, українець, освіта неповна середня, безпартійний. Не працював. Проживав: с. Красне Гришинського району Донецької області. Заарештований 2 травня 1932 року. Судовою трійкою при колегії ДПУ УРСР 22 березня 1933 року засуджений на 5 років концтабору. Реабілітований у 1988 році.

Кравченко Кузьма Сергійович, 1897 року народження, с. Времівка Великоновосілківського району Донецької області, українець, освіта початкова, безпартійний. Проживав: с. Оленівка Волноваського району Сталінської (Донецької) області. Бригадир на станції. Заарештований 23 вересня 1938 року. Засуджений спецколегією Сталінського (Донецького) облсуду на 15 років ВТТ. Вмер 1 вересня 1942 року у Сєвлазі Магаданської області. Реабілітований у 1991 році.

Кравченко Лазар Гаврилович, 1904 року народження, х. Олександрівка Сватівського району Донецької області, українець, освіта початкова, безпартійний. Проживав: сел. Лиман Донецької області, вул. Чапаєва, буд. № 51. Робітник вугільного складу депо “Північ” ст. Красний Лиман. Заарештований 13 грудня 1937 року. Засуджений трійкою УНКВС по Донецькій області до розстрілу з конфіскацією майна. Вирок приведено до виконання 29 січня 1938 року. Реабілітований у 1974 році.

Кравченко Матвій Григорович, 1895 року народження, м. Ялта Кримської АРСР, українець, освіта початкова, безпартійний. Проживав: сел. Іловайське Донецької області, залізничний буд. № 31, кв. 2. Старший диспетчер відділення експлуатації. Заарештований 25 грудня 1937 року. Засуджений трійкою УНКВС по Донецькій області до розстрілу з конфіскацією майна. Даних про виконання вироку немає. Реабілітований у 1989 році.

Кравченко Меланія Савелівна, 1900 року народження, с. Родіонівка Ямського району Донецької області, українка, освіта початкова, безпартійна. Проживала: сел. Яма Ямського району Сталінської (Донецької) області. Домогосподарка. Заарештована 11 березня 1942 року. Військовим трибуналом 37-ї армії засуджена до розстрілу з конфіскацією майна. Даних про виконання вироку немає. Реабілітована у 1990 році.

Кравченко Микита Пилипович, 1907 року народження, с. Корсунь Єнакіївського району Донецької області, українець, освіта початкова, безпартійний. Проживав: с. Корсунь Єнакіївського району Сталінської (Донецької) області. Тракторист колгоспу “Зоря комунізму”. Заарештований 25 квітня 1951 року. Засуджений на 10 років ВТТ з конфіскацією майна. Військовим трибуналом Київського військового округу вирок змінено на 5 років ВТТ з конфіскацією майна. Реабілітований у 1995 році.

Кравченко Микола Андрійович, 1920 року народження, с. Н. Криничка Добропільського району Донецької області, українець, освіта початкова, безпартійний. Червоноармієць 86-го окремого артдивізіону. Заарештований 16 серпня 1941 року. Засуджений військовим трибуналом гарнізону м. Харкова до розстрілу з конфіскацією майна. Розстріляний 1 жовтня 1941 року. Реабілітований у 1994 році.

Кравченко Микола Іванович, 1910 року народження, с. Старомихайлівка Мар’їнського району Донецької області, українець, освіта початкова, безпартійний. Червоноармієць 213-ї окремої штрафної роти. Заарештований 2 лютого 1944 року. Даних про вирок немає. Реабілітований у 1955 році.

Кравченко Микола Іванович, 1906 року народження, сел. Булавін Орджонікідзевського району Донецької області, українець, освіта початкова, безпартійний. Проживав: м. Харцизськ Сталінської (Донецької) області. Начальник електропідстанції. Заарештований 18 березня 1944 року. Військовим трибуналом Південнодонецької (Донецької) залізниці засуджений на 10 років ВТТ з позбавленням прав на 5 років. Реабілітований у 1991 році.

Кравченко Микола Ілліч, 1887 року народження, с. Конькове Старокаранського району Донецької області, українець, освіта початкова, безпартійний. Рахівник артілі ім. Карла Маркса. Проживав: х. Климуш Старокаранського району Донецької області. Заарештований 25 грудня 1932 року. Даних про засудження немає. Реабілітований у 1955 році.

Кравченко Микола Якович, 1912 року народження, с. Карпівка Артемівського району Донецької області, українець, освіта неповна середня, безпартійний. Проживав: с. Карпівка Артемівського району Сталінської (Донецької) області. Старший оглядач вагонів дільниці ВЧ-3. Заарештований 15 листопада 1944 року. Військовим трибуналом військ НКВС по Сталінській (Донецькій) області засуджений на 10 років ВТТ з позбавленням прав на 5 років та конфіскацією майна. Реабілітований у 1949 році.

Кравченко Михайло Іванович, 1891 року народження, с. Родіонівка Артемівського району Донецької області, українець, освіта початкова, безпартійний. Комірник толевого заводу. Проживав: м. Артемівськ Донецької області, Північний вокзал, пр. 24, буд. № 433. Заарештований 25 грудня 1936 року. Військовим трибуналом Харківського військового округу 26 червня 1937 року засуджений на 10 років в’язниці з позбавленням прав на 5 років. Реабілітований у 1958 році.

Кравченко Михайло Іванович, 1897 року народження, с. Євдокимівка Сталіно-Заводського району Донецької області, українець, освіта початкова, безпартійний. Проживав за місцем народження. Робітник шахти “Марія”. Заарештований 19 червня 1945 року. Військовим трибуналом гарнізону м. Сталіно (м. Донецьк) засуджений на 10 років ВТТ з позбавленням прав на 5 років та конфіскацією майна. Реабілітований у 1994 році.

Кравченко Михайло Костянтинович, 1910 року народження, сел. Ярова Лиманського району Донецької області, українець, освіта – робітфак, безпартійний. Проживав: сел. Ярова Лиманського району Сталінської (Донецької) області. Пенсіонер. Заарештований 1 червня 1942 року. Даних про вирок немає. Реабілітований у 1955 році.

Кравченко Олександр Кирилович, 1913 року народження, ст. Іловайськ Чистяківського району Донецької області, українець, освіта початкова, безпартійний. Учень міськпромуча. Проживав: м. Сталіно (м. Донецьк) Донецької області, сел. шахти № 4/21. Заарештований 10 червня 1930 року. Судовою трійкою при колегії ДПУ УРСР 27 січня 1931 року виправданий. З-під варти звільнений. Справу припинено. Реабілітований у 1931 році.

Кравченко Олексій Іванович, 1898 року народження, с. Кодема Артемівського району Донецької області, українець, освіта початкова, безпартійний. Хлібороб. Проживав: с. Кодема Артемівського району Донецької області. Заарештований 27 жовтня 1930 року. Судовою трійкою при колегії ДПУ УРСР 27 грудня 1930 року засуджений на 5 років ВТТ. Реабілітований у 1989 році.

Кравченко Олексій Макарович, 1905 року народження, Першотравневий район Одеської області, українець, освіта середня, безпартійний. Проживав: сел. Зернорадгоспу Волноваського району Сталінської (Донецької) області. Завідуючий НСШ. Заарештований 9 серпня 1941 року. Даних про вирок немає. Реабілітований у 1995 році.

Кравченко Олексій Михайлович, 1918 року народження, с. Никифорівка Ямського району Донецької області, українець, освіта неповна вища, безпартійний. Червоноармієць 199-го стрілецького полку 39-ї стрілецької дивізії. Заарештований 14 квітня 1942 року. Військовим трибуналом 39-ї стрілецької дивізії засуджений до розстрілу. Розстріляний 16 вересня 1942 року, місце не вказано. Реабілітований у 1990 році.

Кравченко Олексій Петрович, 1900 року народження, с. Олексіївка Великоновосілківського району Донецької області, українець, освіта початкова, безпартійний. Проживав: м. Сталіно (м. Донецьк) Сталінської (Донецької) області. Тесляр заводу № 107. Заарештований 24 листопада 1949 року. Засуджений на 10 років ВТТ. Верховним судом УРСР 2 вересня 1955 року вирок змінений на 5 років 9 місяців ВТТ. Реабілітований у 1988 році.

Кравченко Опанас Іванович, 1893 року народження, с. Кодема Артемівського району Донецької області, українець, освіта початкова, безпартійний. Хлібороб. Проживав: с. Кодема Артемівського району Донецької області. Заарештований 24 жовтня 1930 року. Даних про засудження немає. Реабілітований у 1930 році.

Кравченко Опанас Кузьмич, 1880 року народження, с. Ганнівка Новооскольського району Курської області, українець, освіта початкова, безпартійний. Проживав: м. Орджонікідзе Донецької області, вул. Партизанська, буд. № 109/27. Кустар-чоботар. Заарештований 18 вересня 1937 року. Засуджений Особливою нарадою при НКВС СРСР до розстрілу. Вирок приведено до виконання у м. Сталіно (м. Донецьк) 5 січня 1938 року. Реабілітований у 1960 році.

Кравченко Павло Григорович, 1902 року народження, м. Ялта Кримської АРСР, росіянин, освіта початкова, безпартійний. Проживав: сел. Іловайськ Донецької області, вул. Першотравнева, буд. № 178. Черговий відділення служби колії ст. Іловайськ. Заарештований 29 грудня 1937 року. Військовим трибуналом Харківського військового округу у м. Сталіно (м. Донецьк) 28 лютого 1939 року виправданий, з-під варти звільнений. Реабілітований у 1939 році.

Кравченко Павло Ілліч, 1911 року народження, с. Михайлівка Павлівського району Воронезької області, українець, освіта початкова, безпартійний. Проживав: м. Чистякове Сталінської (Донецької) області. Робітник шахти № 3-біс. Заарештований 19 червня 1938 року. Засуджений трійкою УНКВС по Сталінській (Донецькій) області до розстрілу з конфіскацією майна. Даних про виконання вироку немає. Реабілітований у 1957 році.

Кравченко Павло Маркович, 1876 року народження, с. Успенка Амвросіївського району Донецької області, українець, освіта початкова, безпартійний. Проживав: Чистяківський район Донецької області, радгосп № 4 “Парткомуна”. Робітник радгоспу. Заарештований 23 листопада 1937 року. Засуджений трійкою УНКВС по Донецькій області до розстрілу з конфіскацією майна. Даних про виконання вироку немає. Реабілітований у 1963 році.

Кравченко Пантелій Іванович, 1892 року народження, с. Недогатки Олександріївського району Миколаївської області, українець, освіта початкова, безпартійний. Проживав: м. Красноармійськ Донецької області. Начальник житлового відділу станції. Заарештований 13 січня 1938 року. Засуджений трійкою УНКВС по Донецькій області до розстрілу. Даних про виконання вироку немає. Реабілітований у 1989 році.

Кравченко Петро Григорович, 1905 року народження, с. Греко-Олександрівка Старокаранського району Донецької області, українець, освіта початкова, безпартійний. Хлібороб. Проживав за місцем народження. Заарештований 10 травня 1932 року. Даних про засудження немає. Реабілітований у 1932 році.

Кравченко Петро Семенович, 1914 року народження, с. Михайлівка Михайлівського району Дніпропетровської області, українець, освіта початкова, безпартійний. Червоноармієць 103-го окремого дивізіону військового округу НКВС, м. Краматорськ. Заарештований 23 серпня 1937 року. Засуджений військовим трибуналом прикордонної та внутрішньої охорони УРСР по Донецькій області на 6 років ВТТ з позбавленням прав на 2 роки. Реабілітований у 1990 році.

Кравченко Семен Ілліч, 1913 року народження, с. Михайлівка Павлівського району Воронезької області, українець, освіта початкова, безпартійний. Проживав: с. Стрюкове Чистяківського району Сталінської (Донецької) області. Робітник шахти ім. Ілліча. Заарештований 30 серпня 1938 року. Засуджений трійкою УНКВС по Сталінській (Донецькій) області до розстрілу з конфіскацією майна. Даних про виконання вироку немає. Реабілітований у 1957 році.

Кравченко Семен Феоктистович, 1911 року народження, с. Семенівка Авдіївського району Донецької області, українець, освіта початкова, безпартійний. Червоноармієць 102-ї танкової бригади. Заарештований 19 вересня 1942 року. Військовим трибуналом 1-ї гвардійської армії засуджений на 8 років ВТТ з позбавленням прав на 3 роки. Реабілітований у 1995 році.

Кравченко Стефан Іванович, 1899 року народження, с. Новоолександрівка Горлівського району Донецької області, українець, освіта початкова, безпартійний. Землекоп піщаного кар’єру м. Авдіївки. Проживав: м. Авдіївка Донецької області, 44-а сотня, будинок Колесова. Заарештований 14 березня 1933 року. Особливою нарадою при колегії ДПУ УРСР 27 березня 1933 року засуджений на 3 роки заслання у Північний край. Реабілітований у 1989 році.

Кравченко Тихін Михайлович, 1902 року народження, с. Попівка В. Писарівського району Сумської області, українець, освіта початкова, безпартійний. Проживав: м. Маріуполь Сталінської (Донецької) області. Робітник заводу ім. Ілліча. Заарештований 5 листопада 1939 року. Сталінським (Донецьким) облсудом 5 лютого 1940 року засуджений на 10 років ВТТ з позбавленням прав на 3 роки. Реабілітований у 1991 році.

Кравченко Федір Григорович, 1902 року народження, с. Родіонівка Ямського району Донецької області, українець, освіта початкова, безпартійний. Проживав: сел. Яма Ямського району Сталінської (Донецької) області. Коваль станції. Заарештований 19 лютого 1943 року. Військовим трибуналом військ НКВС по Сталінській області засуджений на 10 років ВТТ з позбавленням прав на 5 років. Реабілітований у 1957 році.

Кравченко Федір Олексійович, 1873 року народження, с. Кодема Артемівського району Донецької області, українець, освіта початкова, безпартійний. Хлібороб. Проживав: с. Кодема Артемівського району Донецької області. Заарештований 24 жовтня 1930 року. Особливою нарадою при колегії ДПУ УРСР 22 грудня 1930 року засуджений на 3 роки заслання у Північний край. Реабілітований у 1994 році.

Кравченко Федір Сидорович, 1899 року народження, с. Петрова-Буда Орловської області, росіянин, освіта початкова, до 1931 року кандидат у члени ВКП(б). Проживав: сел. шахти № 21 Сніжнянського району Сталінської (Донецької) області. Робітник шахти № 21. Заарештований 18 липня 1938 року. Засуджений трійкою УНКВС по Сталінській (Донецькій) області до розстрілу з конфіскацією майна. Даних про виконання вироку немає. Реабілітований у 1989 році.

Кравченко Юхим Іванович, 1884 року народження, х. Новоолександрівка Горлівського району Донецької області, українець, освіта початкова, безпартійний. Робітник радгоспу «Стрілецька охорона» на ст. Авдіївка, де й проживав. Заарештований 14 березня 1933 року. Особливою нарадою при колегії ДПУ УРСР 27 березня 1933 року засуджений на 3 роки заслання у Північний край. Реабілітований у 1990 році.

Кравченко Юхим Юхимович, 1912 року народження, с. Новоолександрівка Горлівського району Донецької області, українець, освіта початкова, безпартійний. Хлібороб радгоспу «Стрілецька охорона» на ст. Авдіївка. Проживав: м. Авдіївка Донецької області. Заарештований 14 березня 1933 року. Особливою нарадою при колегії ДПУ УРСР 27 березня 1933 року засуджений на 3 роки заслання у Північний край. Реабілітований у 1990 році.

Кравченко Яків Ніканорович, 1897 року народження, с. Петрівка Артемівського району Донецької області, українець, освіта початкова, безпартійний. Хлібороб. Проживав за місцем народження. Трійкою при колегії ДПУ УРСР 22 січня 1933 року засуджений на 3 роки заслання у Північний край. Реабілітований у 1989 році.

Кравченко-Башликова Наталія Іванівна, 1921 року народження, м. Артеівськ Донецької області, українка, освіта середня, безпартійна. Проживала: м. Краматорськ Сталінської (Донецької) області. Прибиральниця гуртожитку “Південдомнаремонт”. Заарештована 4 листопада 1945 року. Військовим трибуналом гарнізону м. Сталіно (м. Донецьк) засуджена на 10 років ВТТ з позбавленням прав на 5 років та конфіскацією майна. Реабілітована у 1992 році.

Кравченко-Шупшинська Марія Семенівна, 1918 року народження, с. Нелепівка Дзержинського району Донецької області, українка, освіта середня, безпартійна. Рахівник фінчастини в/ч № 45759 м. Севастополя. Заарештована 14 квітня 1948 року. Військовим трибуналом військ МВС по Сталінській (Донецькій) області засуджена на 25 років ВТТ з позбавленням прав на 5 років. Реабілітована у 1955 році.

Реабілітовані історією. Донецька область. Книга четверта.

Принципово пишу (і відповідаю) українською, бо для мене це важливо.
Thanks: gennadii54081

Share

70

Re: Кравченко

Великая Белозерка (пленка 2346195 Items 1 - 3)

3.9.1906 Иоанна Кравченко сын Дмитрий (3)
6.10.1906 Иоанна Кравченко сын Роман( 6дн)
11.7.1906 Краченко Антоний Прохоров, родители Кравченко Прохор Ефимов и Анна Яковлева
22.2.1906 Михаил Кириллов Кравченко (75)
1.10.1906 Кравченко Роман Иоаннов, родители Кравченко Иоанн Данилов и Анна Онуфриева
6.10.1906 Кравченко Иоанна сын Роман (6 дн)
9.2.1907 Кравченко Никифор Терентиев, родители Кравченко Терентий Евфимиев
27.9.1907 Кравченко Евфросиний Кириллова, родители Кравченко Кирилл Васильев и Феодора Домианова
19.5.1907 Илариона Кравченко сын Гордий (9)
25.5.1907 Илариона Кравченко дочь Дария(1)
16.11.1908 Кравченко Григорий Иларионов, родители Кравченко Иларион Спиридонов и Евфимия Карпова
2.11.1908 Лука Филиппов Корниец (19) и Пелагея Пантелеймонова (18)
11.8.1908 Кирилла Кравченко дочь Евфросиния (10 мес)

Share