1 ( 20-04-2015 23:35:21 змінене VHB )

Тема: Проект "Українська ДНК" | Ukrainian DNA Project

uadna.com/images/Ukrainian_DNA_400px.jpgПроект "Українська ДНК"(https://www.familytreedna.com/groups/uk … background) запрошує всіх, хто має етнічне українське походження за прямою батьківською (Y-ДНК) або прямою материнською (мтДНК) лініями. Проект збирає і вивчає результати тестів мтДНК і Y-ДНК з метою дослідження родоводу українського народу й родинної історії. Проект відкритий для осіб українського етнічного походження як чоловічої, так і жіночої статі, котрі протестувалися в Family Tree DNA або в National Genographic Project. Якщо ви бажаєте протестувати свою ДНК і взяти участь у проекті "Українська ДНК", ви можете прилучитися до проекту, замовивши тест ДНК через сторінку Проекту (www.familytreedna.com/group-join … ode=D56385).

Своєю участю в генетичному тестуванні Ви можете не тільки полегшити власні родовідні дослідження, але й допоможете з'ясуванню генетичного портрету й історії української нації.

Проект "Українська ДНК" надає допомогу як поточним клієнтам FTDNA і учасникам Проекту, так і будь-кому, хто бажає проаналізувати власну ДНК з генеалогічною метою, у виборі тестів для аналізу ДНК (Y-ДНК, мтДНК і аутосомної ДНК) та інтерпретації отриманих результатів.

Інтерактивну діаграму Y-DNA і mtDNA-гаплотипів учасників Проекту "Українська ДНК" можна переглянути тут https://docs.google.com/spreadsheet/ccc … sp=sharing

Чинні знижки від FTDNA:
www.familytreedna.com/group-join … ode=D56385

У кожному жарті є частка жарту.
-------------------------------------
Боднар - Красій - Гринишин - Герасимов - Воловодюк - Поліщук - Бас - Романовський - Денисевич - Троїцький
R-YP591|HV1a2 - Проект "Українська ДНК"

Сайт VHB

Share

247

Re: Проект "Українська ДНК" | Ukrainian DNA Project

FindMyRoots пише:

andrey.gorevoy, Ви схожі на мого кума smile

Кума в лабораторію!

У кожному жарті є частка жарту.
-------------------------------------
Боднар - Красій - Гринишин - Герасимов - Воловодюк - Поліщук - Бас - Романовський - Денисевич - Троїцький
R-YP591|HV1a2 - Проект "Українська ДНК"

Сайт VHB

Share

248

Re: Проект "Українська ДНК" | Ukrainian DNA Project

Число учасників Проекту "Українська ДНК" (www.familytreedna.com/groups/ukrainian-dna/) досягло рівня 1100 осіб.

Post's attachments

Українська ДНК 1100+.jpg
Українська ДНК 1100+.jpg 934.44 kb, 1 downloads since 2017-04-29 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
У кожному жарті є частка жарту.
-------------------------------------
Боднар - Красій - Гринишин - Герасимов - Воловодюк - Поліщук - Бас - Романовський - Денисевич - Троїцький
R-YP591|HV1a2 - Проект "Українська ДНК"

Сайт VHB

Share

249

Re: Проект "Українська ДНК" | Ukrainian DNA Project

Динаміка прилучення нових учасників до Проекту "Українська ДНК" (www.familytreedna.com/groups/ukrainian-dna/) станом на 29 квітня 2017 року.

Post's attachments

uaDNA Project Joins 2017-04-29.jpg
uaDNA Project Joins 2017-04-29.jpg 303.57 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
У кожному жарті є частка жарту.
-------------------------------------
Боднар - Красій - Гринишин - Герасимов - Воловодюк - Поліщук - Бас - Романовський - Денисевич - Троїцький
R-YP591|HV1a2 - Проект "Українська ДНК"

Сайт VHB

Share

250

Re: Проект "Українська ДНК" | Ukrainian DNA Project

FindMyRoots пише:

andrey.gorevoy, Ви схожі на мого кума smile

Цікаво smile Дійсно, кума в студію. Сьогодні тільки відправив свої зразки ДНК.

Пошук Горевой/Горовый + безліч варіантів прізвища з с. Лука (Черкащина) і поруч.
           Лалак/Римар (Кіровоградська область)

Share

251

Re: Проект "Українська ДНК" | Ukrainian DNA Project

Число учасників Проекту "Українська ДНК" (www.familytreedna.com/groups/ukrainian-dna/) досягло рівня 1200 осіб.

Post's attachments

Українська ДНК 1200+.jpg.png
Українська ДНК 1200+.jpg.png 350.98 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
У кожному жарті є частка жарту.
-------------------------------------
Боднар - Красій - Гринишин - Герасимов - Воловодюк - Поліщук - Бас - Романовський - Денисевич - Троїцький
R-YP591|HV1a2 - Проект "Українська ДНК"

Сайт VHB

Share

252

Re: Проект "Українська ДНК" | Ukrainian DNA Project

Динаміка прилучення нових учасників до Проекту "Українська ДНК" (www.familytreedna.com/groups/ukrainian-dna/) станом на 19 серпня 2017 року.

Post's attachments

uaDNA Project Joins 20170819.jpg
uaDNA Project Joins 20170819.jpg 67.69 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
У кожному жарті є частка жарту.
-------------------------------------
Боднар - Красій - Гринишин - Герасимов - Воловодюк - Поліщук - Бас - Романовський - Денисевич - Троїцький
R-YP591|HV1a2 - Проект "Українська ДНК"

Сайт VHB

Share

253

Re: Проект "Українська ДНК" | Ukrainian DNA Project

Число учасників Проекту "Українська ДНК" (www.familytreedna.com/groups/ukrainian-dna/) досягло рівня 1500 осіб.
--------------------------------------------------------------------
The membership of The Ukrainian DNA Project (www.familytreedna.com/groups/ukrainian-dna/) has reached the level of 1500 people.

Post's attachments

Українська ДНК 1500+.png
Українська ДНК 1500+.png 351.21 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
У кожному жарті є частка жарту.
-------------------------------------
Боднар - Красій - Гринишин - Герасимов - Воловодюк - Поліщук - Бас - Романовський - Денисевич - Троїцький
R-YP591|HV1a2 - Проект "Українська ДНК"

Сайт VHB

Share

254

Re: Проект "Українська ДНК" | Ukrainian DNA Project

Динаміка прилучення нових учасників до Проекту "Українська ДНК" (www.familytreedna.com/groups/ukrainian-dna/) станом на 28 липня 2018 року.

Post's attachments

Ukrainian DNA Project Joins 20180728.png
Ukrainian DNA Project Joins 20180728.png 73.09 kb, 1 downloads since 2018-07-28 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
У кожному жарті є частка жарту.
-------------------------------------
Боднар - Красій - Гринишин - Герасимов - Воловодюк - Поліщук - Бас - Романовський - Денисевич - Троїцький
R-YP591|HV1a2 - Проект "Українська ДНК"

Сайт VHB

Share

255

Re: Проект "Українська ДНК" | Ukrainian DNA Project

Почему-то проект Ukrainian DNA замер и стоит так долгое время. С Володимиром всё в порядке?

Share

256

Re: Проект "Українська ДНК" | Ukrainian DNA Project

ochkas пише:

Почему-то проект Ukrainian DNA замер и стоит так долгое время. С Володимиром всё в порядке?

Останній лайк в пана Володимира на його ФБ сторінці 14 тижднів тому - 29 липня 2019 р.

Якби помер, то, мабудь, куча співчуттів було на його стіні. Мабуть він просто "підзабив", або в лікарні в комі)).

Результати Y-DNA: Ч: I-FT89137 (BIG-Y) (ранні Європейці Палеоліта, North Dinaric cluster); ЖЧ R-BY120038 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія); ЖЖЧ R-FT216860 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія) + ЧЧЖЧ R-FTB79685 (BIG-Y, слов’янська лінія).
Результати mtDNA: Ж: H; ЧЖ: U5b1e1; ЧЧЖ: H2a5b1; ЖЧЖ: X2b-T226C;
Подільска губернія. Православні та старообрядці + Мглинський повіт Чернігівської губернії

Share

257

Re: Проект "Українська ДНК" | Ukrainian DNA Project

Я вже писав на ФБ, але ще тут продублюю:

На FTDNA є 2 досить великих українських проекти:
https://www.familytreedna.com/groups/ukrainian-dna
Майже 2 тисячі учасників. Адмін Володимир Боднар
https://www.familytreedna.com/groups/ukraine
Майже 1 тисяча учасників. Адмін Roman Sapelin
Хтось знає, який у них зараз статус і плани на майбутнє?

Наскільки я бачу, то обидва проекти дублюють одне одного і, фактично, обидва давно мертві. До першого ще й приєднатися проблемно, бо там треба написати про себе, і адмін має підтверджувати кожен запит. А я так розумію, що Володимир Боднар взагалі відійшов від справ.
Список прізвищ ніхто не веде. Y- та mtDNA ніхто не впорядковує. Останні коменти в першій групі були майже рік тому. У другій - пів року тому.

Можливо є бажаючі скооперуватися і все те упорядкувати і популяризувати, періодично виносити якісь цікаві дискусії та результати в ФБ, щоб більше людей дізнавалося про ДНК-генеалогію на реальних прикладах інших людей?
Можна навіть завести окрему сторінку на ФБ (саме сторінку, а не групу), і в науково-популярному форматі серіями постів проводити лікнеп, викладати поради і лайфхаки, показувати корисні приклади від різних людей, як це комусь допомогло, збирати статистику, робити якісь аналітичні статті, ну і в цілому розвивати українську ДНК-генеалогію.
Якщо ця тема злетить, то можна навіть окремий патреон завести, і там, наприклад, збирати гроші на якісь невеликі дослідження або на тестування тих, хто має бажання протестуватися, але не має можливості.

258

Re: Проект "Українська ДНК" | Ukrainian DNA Project

Volodymyr H. Bodnar написала 14.01.22 в приват на ФБ про его проект и тему на этом форуме ПРОЕКТ "УКРАЇНСЬКА ДНК" | UKRAINIAN DNA PROJECT, на которых уже почти  год нет жизни. Никакого ответа (((

Есть несколько аспектов по Украине, которые хотелось бы провентилировать, но тут без участия руководителей проектов - никак.

Keep calm and carry on
в разной степени ищу-исследую инфо по фамилиям: Ангелов, Вервейко, Давыдов, Киселёв, Панна, Переверзев и пр.
GEDmatch XB3628797
Thanks: DmitroR-2, luvi2

Share

259

Re: Проект "Українська ДНК" | Ukrainian DNA Project

ktaras, якщо Ви хочете себе запропонувати в якості такого популяризатора, то, думаю, адмін другого проекту буде не проти зробити Вас співадміном.

Thanks: ktaras1

Share

260

Re: Проект "Українська ДНК" | Ukrainian DNA Project

AppS, дякую. Так, мені було б цікаво долучитися. Ви ж там один зі спів-адмінів, підкажіть, будь ласка, яка була ідея в створенні 2 однакових проектів? Чи цей другий створили вже коли Боднар і перший проект перестали бути активними?

Thanks: DmitroR-2, luvi2

261

Re: Проект "Українська ДНК" | Ukrainian DNA Project

Я поспілкувався із Сапеліним напряму, але він не хоче мене брати, бо він людина "аполітична", і шукає таких же людей без політичних поглядів і переконань, мовляв боїться політичних скандалів і конфліктів. Якась дуже дивна логіка. Маєш будь-які політичні погляди (не важливо - ліві, праві, ліберальні)? Іди гуляй. Як їх наявність призводить до скандалів я так і не зрозумів.

Щодо різниці між проектами, то він пояснив, що їх проект виник раніше і він "географічний", а в Боднара - "національний" (мабуть малося на увазі етнічний, але то таке).

262 ( 13-02-2022 23:28:44 змінене Анатолий Родовик )

Re: Проект "Українська ДНК" | Ukrainian DNA Project

Тут "логика" скорее иная - к примеру если украинец проукраинский это уже политика!

Совсем при этом забывают(видимо намеренно) что француз естественно профранцузский,итальянец проитальянский и так далее, но вот если украинец, значит он не должен быть проукраинский, тогда он вне политики да именно малорос,хохол это тот кто вне политики вот такая у них бредовая и варварская политика и в целом отношение к украинцам которые ценят свою культуру,историю и мову!

Да и потом не забывайте что такие как Сапелин обязательно когда нужно смотрят в своих целях такой сайт как    
GENEO-ГЕНЕО и про политику любую они забывают когда им нужно что то важное найти.

Тут масса подсказок и вариантов а иногда и целый кладезь по определённой фамилии ...но не дай вам Бог обратится к таким как Сапелин за помощью сразу вас в политических пристрастиях обвиняют... а вот если вы раболепствовать готовы проявлять малороссийство и хохландский образ мышления тогда вам будут помогать ...всяким "сапелиным" никогда не осознать что есть такой украинский народ со своими корнями и генеалогией.

Share

263

Re: Проект "Українська ДНК" | Ukrainian DNA Project

Сапєлін одну і ту саму історико-документальну знахідку стосовно українця може подати на російських сайтах з глумливо-принизливим коментом, а на українських - нейтрально. Така от «аполітичність».

Share

264

Re: Проект "Українська ДНК" | Ukrainian DNA Project

Інформую про ситуацію з проектом.

В середині квітня став повноправним адміном проекту Володимира Боднара.

В травні почав впорядковувати невпорядковані результати по Y, а також перегруповувати раніше впорядковані, які за ці останні кілька років сильно оновилися. За місяць з Y майже закінчив, залишилося перевірити кілька десятків учасників з R1b, усі інші результати вже в порядку. Наступного тижня вже перемкнуся на впорядкування міто.

Маю величезне прохання до всіх - якщо хтось ще не додався до проекту - додавайтесь. Не обов’язково навіть мати Y та міто, я приймаю і звичайні аутосомні тести. Достатньо, щоб хтось із предків був етнічним українцем (по будь-якій лінії і на будь-якій глибині). Якщо управляєте багатьма наборами одразу - додавайте і їх.

Посилання на проект: https://www.familytreedna.com/groups/ukrainian-dna

Натискаєте Join, заповнюєте коротке текстове поле з інформацією про своїх предків, ще раз натискаєте кнопку і я отримаю ваш запит і приєднаю.

265

Re: Проект "Українська ДНК" | Ukrainian DNA Project

ktaras, питання по групуванню.
Ви враховуєте при групуванні швидкість мутацій тих чи інших маркерів (різні STR мають різну частоту мутацій)?
Маю на увазі, що різниця в 1-2 повтори для "швидких"маркерів може не мати значення.
Передивлявся таблицю результатів, здивувала доволі велика кількість згрупованих по 1 чи по 2.

Цікавить: заселення Бахмута у XVIIІ ст.
Thanks: ktaras, DmitroR-22

Share

266

Re: Проект "Українська ДНК" | Ukrainian DNA Project

mike.kilo, я довго думав як краще групувати, пробував кілька підходів і поки що експериментально зупинився на такому, щоб групи максимально дробити. Тобто якщо в людини є Big Y або SNP-пак і якийсь унікальний термінальний SNP, то я для цієї людини створюю окрему підгрупу. Назви усіх підгруп я намагаюся максимально деталізувати і описати шлях від найдавшнішого SNP до термінального. Тому якщо, наприклад, є 2 близьких Big Y результати, то вони будуть в окремих групах, але зовсім по-сусідству, і легко помітити, де саме вони розійшлися на різні гілки.

Через те, що в Україні тестування Y-хромосоми ще не таке популярне, тому результатів не так багато, і навіть після Big Y в людей термінальні SNP віком по півтори-дві тисячі років, якщо не більше. Тому я для себе не бачу сенсу групувати Big Y разом з якимись ще більш давніми субкладами.

В ідеалі було б круто вийти на вік субкладів хоча б 700-1000 років, коли на основі різних племен почав формуватися український етнос, а то й на кланові субклади, коли почали закріплюватися прізвища (200-400 років), але це ще складніше, бо потрібно в десятки разів більше протестованих.

Там де в людей є лише Y-12...111 я використовую nevgen.org і групую відповідно до його передбачення (ймовірність має бути хоча б 60%, якщо менше, то лишаю учасника в групі із більш давнім субкадом або взагалі в базовій групі для його гаплогрупи).

По STR-маркерах я взагалі не групую, бо я їм не дуже довіряю. У кожного субкладу в кожній гаплогрупі є свої тонкощі і особливості їх мутацій, і це дуже високий рівень експертності має бути, який для мене поки не досяжний, тому я довіряю Невген, в більшості випадків він не підводить. Перевіряв уже багато разів, коли проганяв через нього 37-111 маркерів, вже знаючи термінальний сніп після Big Y, - майже завжди все збігалося.

267

Re: Проект "Українська ДНК" | Ukrainian DNA Project

ktaras Ви розмістили мої тести в групу А 16681. Я просив би Вас повторно глянути на № 116 (IN49259), бо є підстави вважати, що у нього і № 200 (IN79991) спільний предок уже в історичний період мого села. Цікаво почути Вашу думку...

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

268 ( 05-06-2022 13:54:28 змінене ktaras )

Re: Проект "Українська ДНК" | Ukrainian DNA Project

Дякую, що додалися!

Щодо Ваших результатів - дійсно дуже цікаво! Ситуація наступна:
IN79991 (37 маркерів) - 96.04% - I2a1b3a Slavic-Carpathian > S17250 > Z16971 > A16681
405701 (111 маркерів) - 99.82% - I2a1b3a Slavic-Carpathian > S17250 > Z16971 > A16681

Тому вони обидва однозначно відносяться до I-A16681

Але в той же час:
IN49259 (37 маркерів) - 36% - I2a1b3a Slavic-Carpathian > S17250 > Z16971 > A16681, а 62.1% - Unsupported subclade

Якщо дивитися по STR-маркерах, то між IN49259 і IN79991 різниця лише в 1 маркері: у IN79991 - DYS449 = 31, а в IN49259 - DYS449 = 30. Я так розумію, що DYS449 = 31 це набагато більш типова мутація для I-A16681, але 30 теж трапляється (в проекті I2a бачу як мінімум 1 такий результат), так що цілком можливо, що і IN49259 теж належить до A16681.

Я переміщу його туди, а далі будемо дивитися. Але наскільки вони близькі із IN79991 - по 37 маркерах сказати важко, бо більшість мутацій могла припасти на наступні панелі і до спільного предка може бути як 200 так і, наприклад, 500 років. Без двох Big Y або хоча б двох Y-111 важко сказати напевне.

269

Re: Проект "Українська ДНК" | Ukrainian DNA Project

Дякую! Під кінець року подивимося, що можна буде зробити по апгрейдах... Буду вирішувати, бо в Зеленевичів (J-M172) є повний 37 маркерний співпадінець з Харківщини. На жаль в проекті його не буде, бо керує ним дружина донора помішана на російському великодержавстві (пробувала мене переконати вступити в російський проект "ибо уже по время первой мировой Галиция пребьівала по скипетром "белого" царя").

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

270

Re: Проект "Українська ДНК" | Ukrainian DNA Project

ktaras,

я довго думав як краще групувати, пробував кілька підходів і поки що експериментально зупинився на такому, щоб групи максимально дробити. Тобто якщо в людини є Big Y або SNP-пак і якийсь унікальний термінальний SNP, то я для цієї людини створюю окрему підгрупу.

в цього метода є суттєвий мінус - не можна відобразити карту поширення усередненої гілки. А користь, навпаки, не очевидна, бо поділ в профільних гаплогрупних завжди буде якіснішим і детальнішим.

Share

271

Re: Проект "Українська ДНК" | Ukrainian DNA Project

AppS пише:

ktaras,

я довго думав як краще групувати, пробував кілька підходів і поки що експериментально зупинився на такому, щоб групи максимально дробити. Тобто якщо в людини є Big Y або SNP-пак і якийсь унікальний термінальний SNP, то я для цієї людини створюю окрему підгрупу.

в цього метода є суттєвий мінус - не можна відобразити карту поширення усередненої гілки. А користь, навпаки, не очевидна, бо поділ в профільних гаплогрупних завжди буде якіснішим і детальнішим.

І згоден, і не згоден водночас... З одного боку дійсно в такому вигляді як є - на карті дивитися не зручно. Але й у гаплогрупних проектах результати часто не оновлюються нормально і не дуже якісно структуруються.

Я вже десь писав, що вбудовані інструменти FTDNA для проектів дуже дерев’яні і не зручні. Тому я не дивуюся, що більшість проектів згодом самі ж адміни закидають або ледь-ледь підтримують, і люди не дуже активно долучаються. Бо таке враження, що ці інструменти ніхто не продумував і не тестував для якихось елементарних користувацьких і адмінських сценаріїв. І чим більше в проекті учасників, тим потім важче цим всім управляти.

З цієї ситуації я бачу інший вихід - зробити невеликий і простий окремий сайтик з таблицями і мапами на основі даних з FTDNA (не розкриваючи приватність), але додати можливість глибокої фільтрації, пошуку по сніпах, прізвищах, місцях і т.п. Плюс статистики в різних розрізах (по гаплогрупах, сніпах, регіонах, областях і т.п.). База даних там буде невелика, наповнювати і оновлювати її можна буде вручну, коли приходить новий учасник або нові результати, тому сайт буде швидкий і легкий у порівнянні з повільнющими сторінками FTDNA.

Thanks: Kora, mike.kilo2

272

Re: Проект "Українська ДНК" | Ukrainian DNA Project

З цієї ситуації я бачу інший вихід - зробити невеликий і простий окремий сайтик з таблицями і мапами на основі даних з FTDNA (не розкриваючи приватність), але додати можливість глибокої фільтрації, пошуку по сніпах, прізвищах, місцях і т.п. Плюс статистики в різних розрізах (по гаплогрупах, сніпах, регіонах, областях і т.п.). База даних там буде невелика, наповнювати і оновлювати її можна буде вручну, коли приходить новий учасник або нові результати, тому сайт буде швидкий і легкий у порівнянні з повільнющими сторінками FTDNA.

Якщо Ви таке зумієте, то класно, звісно.

Share