1

Тема: Тернавський / Терновський / Тернавский / Терновский

Серед першопоселенців ст-ці Ключової (з 1965 р. у складі м. Гарячий Ключ) 1864, Кубань:
Терновский Сазон
35, жена его Александра 35. Дети их: Иван 9, Никон 5, Федор 1, Татьяна 14, Евдокия 11. Сазона отец Иван 79.
Терновский Яков Тимофеевич 36, жена его Александра 38. Дети их: Степан 9, Ефим 8, Евдокия 15, Агриппина 6, Мария 1. Якова брат Тит 32, жена его Домника 28, дети их: Кирила 5, Стефанида 9, Матрена 2. Переселены из ст. Медведовской.
.................................................
Терновський Віктор Олександрович
(1952 - 2012) - уродженець ст-ці Ключової. Батько - з місцевого козацького роду, мати - з Полтавщини.  У 1970-80-х рр. жив у Казахстані, на поч. 1990-х вернувся на батьківщину. Один з перших отаманів Ключовського куреня. Колоритна людина, яка дуже любила й знала рідний край, захистник "кубанської мови". Мав землю у верхів'ї Солоного єрику, де були солоні джерела. Планував там побудувати щось типу скансена. Останній з чорноморського панства. Дуже цікавився своїм родоводом, фінансував мої поїздки в архів. На превеликий жаль, передчасно помер. Упокой, Господи, душу раба твого Віктора й усіх ключовських Терновських!
.....................................................
Терновського поляна
- у 6 км на схід від кол. ст-ці Ключової, де до 1930-х рр. був хутір одного з Терновських. Заросла чагарником.
....................................................
Прізвища Терновський, Тернавський, Терновий на Кубані до сер. 20 ст. плуталися.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

2

Re: Тернавський / Терновський / Тернавский / Терновский

ТЕРНОВСЬКИЙ Семен Якович, 1897 р.н.,
с. Грунь, проживав у колишньому с. Корінне,
українець, освіта початкова, працював у колгоспі
ім. 20-річчя Жовтня. Арешт 8.02.1938. Трійкою
при управлінні НКВС по Харківській області
19.04.1938 за участь в українській націоналістич-
ній повстанській організації застосована ВМП.
Розстріляний 9.06.1938 у м. Харків. Реабілітований
22.10.1958 Сумським обласним судом. (ДАСО,
ф.Р-7641, оп. 2, спр. 15*).
ТЕРНОВСЬКИЙ Яків Йосипович, 1895 р.н.,
народився і проживав у с. Грунь, українець, освіта
початкова, працював у колгоспі ім. Леніна. Арешт
4.03.1938. Трійкою при управлінні НКВС по
Харківській області 19.04.1938 за участь в українсь-
кій націоналістичній повстанській організації
застосована ВМП. Розстріляний 9.06.1938 у
м. Харків. Реабілітований 22.10.1958 Сумським
обласним судом. (ДАСО, ф.Р-7641, оп. 2, спр. 15*).

Поперека, Сенько, Сердюк, Дорошенко, Нужний, Калюжний (село Іваниця,  Сумська обл), Єлисеєнко(Шияновський до  серед. 18 ст.),Фесенко(с.Деркачівка)

Share

3

Re: Тернавський / Терновський / Тернавский / Терновский

ТЕРНЮК Матвій Петрович, 1882 р.н.,
народився і проживав у с. Грунь, українець, освіта
початкова, селянин-одноосібник. Арешт 2.10.1932.
Особливою нарадою при колегії ДПУ УСРР
7.12.1932 за ст. 54-10 КК УСРР висланий на 3 роки
в Північний край, 15.06.1933 – через хворобу
висилка визнана умовною, з-під варти звільнений.
Реабілітований 29.12.1989 прокуратурою області.
Батько Тернюка П.М. (ДАСО, ф.Р-7641, оп. 3,
спр. 391*).
ТЕРНЮК Павло Матвійович, 1909 р.н.,
народився і проживав у с. Грунь, українець, освіта
початкова, працював у колгоспі ім. Леніна. Арешт
31.07.1937. Трійкою при управлінні НКВС по
Харківській області 29.09.1937 за  ст. 54-10 ч. 1
КК УРСР ув’язнений на 10 років у ВТТ. Реабіліто-
ваний 27.02.1965 Сумським обласним судом. Син
Тернюка М.П. (ДАСО, ф.Р-7641, оп. 4, спр. 318).

Поперека, Сенько, Сердюк, Дорошенко, Нужний, Калюжний (село Іваниця,  Сумська обл), Єлисеєнко(Шияновський до  серед. 18 ст.),Фесенко(с.Деркачівка)

Share

4

Re: Тернавський / Терновський / Тернавский / Терновский

Тернюки з Терновськими з одного села виходить

Поперека, Сенько, Сердюк, Дорошенко, Нужний, Калюжний (село Іваниця,  Сумська обл), Єлисеєнко(Шияновський до  серед. 18 ст.),Фесенко(с.Деркачівка)
Thanks: kbg_dnepr1

Share

5

Re: Тернавський / Терновський / Тернавский / Терновский

ТЕРНОВСЬКИЙ ГРИГОРІЙ СТЕПАНОВИЧ, 1879 р.н.,
с.Глинськ, українець, освіта початкова, хлібороб. Заарештований 1.02.1930 Кременчуцьким окрвідділом ДПУ (агітація проти колективізації, хлібозаготівельних робіт). Засуджений 27.02.1930 особливою нарадою при колегії ДПУ УРСР до 3 років заслання у північний край. Реабілітований 23.02.1994 Кіровоградською облпрокуратурою. (П - 6022)

Share

6

Re: Тернавський / Терновський / Тернавский / Терновский

Тернавський–Ляшко Іван Осипович – шляхтич гербу «Лелева». Козак
сотні Демської Кропивненсього полку (1649). Військовий товариш (1685).
Мав млин на р. Удаї на греблі Варвинській. 19 січня 1685 р. полковник
Л.Горленко надав йому сіножать Жидівську під с. Гнідинцями.

Кривошея В.В. Козацька старшина Кропивнянського полку доби Національної революції середини ХVІІ ст.

Поиск предков и потомков, сбор информации, генеалогические исследования и построение родовых деревьев для следующих фамилий: Дорошенко, Дик, Верба, Кравцов, ПолОвый, Курбановский, Коноплин, Будников,  Синельник, Каченовский/Коченовский/Коченевский, Родкевич/Радкевич, Роскладка/Розкладка/Раскладка/Розкладко

mtDNA - J1c5

Share

7

Re: Тернавський / Терновський / Тернавский / Терновский

olyvd,gennadii5408,Ярематойсамий, Спасибо большое! Есть над чем подумать. Терновские из ст.Ключевской,возможно,родственники, надо посмотреть арх.дела, преподаватель Новгор-Северской гимназии Прокофий Тимофеевич Тернавский,вероятно, какой-то родич, в Полтавской 1-й сотне 1771 г. (узнать бы имя, отчество и село).olyvd, в "Реестре Зап. войска 1649 г." Бодянского в сотне Демской Кропивнянского полка Иван Терновский и Отришко (уменьшительное от Трофима) Терновщенко. Я сначала думал, что один казак - Иван Тернавский (сотня Гаврила Гладченка Миргородского полка) и кропивнянский Иван Терновский,но потом пришел к выводу, что это разные казаки. Возможно, В.В.Кривошея прав,но я хочу все проверить и выверить. Путаницы с Тарновскими, Тернавскими и Тарнавскими много. Буду пот

Thanks: kbg_dnepr, olyvd2

Share

8

Re: Тернавський / Терновський / Тернавский / Терновский

Nickolay, Я ж таки наполягаю, що Отрох, Отрошко, Отріщко - це не Трохим, а Євтропій. Порівняйте: Євстафій - Остап, Осташко; Єлеферій - Олефір. Можливо навіть, що спочатку Олесь - це Єлисей.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

9

Re: Тернавський / Терновський / Тернавский / Терновский

Ярема, можливо... Я довго шукав i в "Словарi" Б. Грiнченка, в дотаткi знайшов:...ТрушкО, ТрушкА,  м. = Трохим. Виришивши, що писар мiг опустити "О". А так Евтропiй. Ранiше не попадалось. А можете зiслатися?

Share

10

Re: Тернавський / Терновський / Тернавский / Терновский

Та ні на кого не можу зіслатися, тільки на логіку й тодішні тенденції. Треба шукати, колись щось конкретне попадеться. А я щось сумніваюся, що Трушка - це Трохим. Трушка, Трушко - це Трухан і, скоріше, це Трифон. І, скоріше, предки казали Трихо'н, Трифо'н, бо я застав, коли старі казали Тихо'н. А також Гараси'м (цей варіант в Україні фіксується). А Трохим - це найбільшою мірою Тронь, Тронько, Троць, Троцько, Трошко, Трошка. Але найбільше називали Трохим. І взагалі дуже чітко такі форми не можна цупко прив'язувать до одних канонічних імен.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

11

Re: Тернавський / Терновський / Тернавский / Терновский

Мій пра....прадід був Трохим. Його діти згодом отримали прізвища Труша (приклад - Архип Труша).
Потім закріпилася форма Труш ( без "а" на кінці).

Труш від Трохим 100%

свой среди чужих, чужой среди своих...
N-FTA62436

Share

12

Re: Тернавський / Терновський / Тернавский / Терновский

nfs79, Дідька лисого я Вам так бистро погоджуся! У Вас є впевненість, що: а) Труша пішло саме від Трохим? Може, то взагалі якесь прізвисько не від імені; б) Якщо від імені (чому б і ні), то це не поширена на широких просторах форма, а локальна щодо простору й часу; в) таких перехідних від імені до прізвиськ імен багато (Нехода, Михода, Нехуда; Філь, Хіль, Хілько, Хилько й т. ін.); г) є впевненість, що в інших селах, регіонах, століттях Труша походило виключно (на 100%) від Трохим? Але як один з можливих варіантів (Труша - Трохим), погоджуюся. Кажу ж, не можна твердо припасовувати подібні форми до одного канонічного. Це також міг бути й Трухан-Трифон і Трифілій-Трухіль-Терпило.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

13

Re: Тернавський / Терновський / Тернавский / Терновский

Miй двоюрiдний дiд,якщо можна так казати, був Трофимом - Трофим Никитович Тернавський, до речi пройшов з 1-го дня вiйну, капитаном закiнчив службу, був директором як i до войни, а отримавши листа з Канади вiд свого одностаничника, пiсля визову у НКВД, застрелився, сказавши жiнкi: "Я им живим не дамся!" Треба спитати у онукiв,  як його звали дома,жаль дочка Валентина Трофимовна вмерла рiк тому.

Share

14

Re: Тернавський / Терновський / Тернавский / Терновский

Я, скільки чув, всіх Трохимами звали. Вживу тільки двох застав - один наш турецького коріння, а другий дід Трохим Калєснік (Колесников) приїжджий з Тамбовщини, жив на сусідній вулиці. Їх вже да-авно нема.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

15

Re: Тернавський / Терновський / Тернавский / Терновский

Nickolay,

у бабушки в альбоме
http://forum.genoua.name/misc.php?action=pun_attachment&item=6602&download=0

Мария Сахно и Виталий Тернавский, до 1945 г.
Мария точно из Краснодара, про Тернавского ничего не знаю

Поиск предков и потомков, сбор информации, генеалогические исследования и построение родовых деревьев для следующих фамилий: Дорошенко, Дик, Верба, Кравцов, ПолОвый, Курбановский, Коноплин, Будников,  Синельник, Каченовский/Коченовский/Коченевский, Родкевич/Радкевич, Роскладка/Розкладка/Раскладка/Розкладко

mtDNA - J1c5

Share

16

Re: Тернавський / Терновський / Тернавский / Терновский

На "Подвиг народа" нашла только одного Виталия Тернавского

Тернавский Виталий Юрьевич 1913г.р, лейтенант
в РККА с 23.06.1941 года Место призыва: Киевский ГВК, Украинская ССР, Киевская обл., г. Киев
Место службы: 395 сд 1 УкрФ

место рождения: Украинская ССР, Полтавская обл., с. Решетиловка
№ наградного документа: 79
дата наградного документа: 06.04.1985 - Орден Отечественной войны II степени

Поиск предков и потомков, сбор информации, генеалогические исследования и построение родовых деревьев для следующих фамилий: Дорошенко, Дик, Верба, Кравцов, ПолОвый, Курбановский, Коноплин, Будников,  Синельник, Каченовский/Коченовский/Коченевский, Родкевич/Радкевич, Роскладка/Розкладка/Раскладка/Розкладко

mtDNA - J1c5

Share

17

Re: Тернавський / Терновський / Тернавский / Терновский

Я обиделся ))))))
А если серьёзно,то слышал варианты от слова трушевать,(просевать) муку, также от слова трус- заяц.
Но... вариант от Трохим подтвердился у меня документально.
Все может быть,только пока на моей стороне факты wink
У Вас только догадки.

свой среди чужих, чужой среди своих...
N-FTA62436

Share

18

Re: Тернавський / Терновський / Тернавский / Терновский

nfs79 пише:

Я обиделся ))))))

Обіжайтеся. Зараз спека й засуха, треба на комусь воду возити. smile А я обідився за "догадки". А не подумали, що "догадки" у моїй голові постійно нові народжуються, і можуть на Ваш млин политися? Так от, я вибачаюся і т.д. Трушко, Трушка й від Трохим могло виникнути у тому разі, коли "Трохим" укавічно вимовлялося (як у нас угудина/огудиння, учкур, кужух, гудувать і т.д. Прості люди не бачили, як воно пишеться, а лише вимовляли близько до "Трухим". Так саме -у- могло з'явитися й у Трих(в)он (Трифон) - Трухон, потім Трухан, Трохан. Але Отрох, Отрошко від Трохим не могли виникнути.
...............................
Трус, труска - у нас було "кріль, кролиця" ( не заєць). Мій дідуня, царство йому небесне, Григорій Іванович, тілька так кролів називав.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

19

Re: Тернавський / Терновський / Тернавский / Терновский

Nickolay,

Почитала я тут Ваши сообщения в других темах -  Вам прямой путь в этот проект "Полтавщина" и ее заселение, геногеографический проект

Поиск предков и потомков, сбор информации, генеалогические исследования и построение родовых деревьев для следующих фамилий: Дорошенко, Дик, Верба, Кравцов, ПолОвый, Курбановский, Коноплин, Будников,  Синельник, Каченовский/Коченовский/Коченевский, Родкевич/Радкевич, Роскладка/Розкладка/Раскладка/Розкладко

mtDNA - J1c5

Share

20

Re: Тернавський / Терновський / Тернавский / Терновский

nfs79 пише:

слышал варианты от слова трушевать,(просевать) муку, также от слова трус- заяц.
Но... вариант от Трохим подтвердился у меня документально.
Все может быть,только пока на моей стороне факты wink

Це факт з мого боку і хай на нього дивляться всі, хто не вірить мені, що всі прізвища треба спочатку перевіряти на предмет їх походження від імен. Просто, в даному разі Ви хотіли сказать мені, що Труша - саме від Трохим, а, наприклад, не від Трифон. Так, в даному разі, це дуже ймовірно, але хтось може знайти, що й від іншого імені. І тепер я ще більше впевнений, що Терпило, Терпилець, Трухіль, Трюфилькін - це від Трифілій, Нехода - від Мефодій, Лихвар, Лупар, Лефтер - від Елевферій, Супрун - від Софроній і т.д.
.................................................
Щось мені скидається, що й Віталій Тернавський з фото десь з-під Краснодара. Він не може бути 1913 р. нар., молодший, десь 1918-24.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: Алена1

Share

21

Re: Тернавський / Терновський / Тернавский / Терновский

Щось мені скидається, що й Віталій Тернавський з фото десь з-під Краснодара. Він не може бути 1913 р. нар., молодший, десь 1918-24.

Ну не знаю, есть Тарнавские Виталии, но в звании рядовых, но 1924 года

На ОБД никого подходящего нет, кроме Терновского Виталия Андреевича, без звания, и неизвестного года рождения, погибшего в ноября 1947 г. и похороненного в Потсдаме

Поиск предков и потомков, сбор информации, генеалогические исследования и построение родовых деревьев для следующих фамилий: Дорошенко, Дик, Верба, Кравцов, ПолОвый, Курбановский, Коноплин, Будников,  Синельник, Каченовский/Коченовский/Коченевский, Родкевич/Радкевич, Роскладка/Розкладка/Раскладка/Розкладко

mtDNA - J1c5

Share

22

Re: Тернавський / Терновський / Тернавский / Терновский

olyvd, Если елизаветинец, то родич; я знаю одного родича Виталия... Павловича Тернавского, он где-то конца 1950-х, работал в Москве на ТВ, сейчас не знаю где он.

Thanks: kbg_dnepr, olyvd2

Share

23

Re: Тернавський / Терновський / Тернавский / Терновский

Ярематойсамий пише:

слышал варианты от слова трушевать,(просевать) муку, также от слова трус- заяц.
Но... вариант от Трохим подтвердился у меня документально.
Все может быть,только пока на моей стороне факты wink

Це факт з мого боку і хай на нього дивляться всі, хто не вірить мені, що всі прізвища треба спочатку перевіряти на предмет їх походження від імен. Просто, в даному разі Ви хотіли сказать мені, що Труша - саме від Трохим, а, наприклад, не від Трифон. Так, в даному разі, це дуже ймовірно, але хтось може знайти, що й від іншого імені. І тепер я ще більше впевнений, що Терпило, Терпилець, Трухіль, Трюфилькін - це від Трифілій, Нехода - від Мефодій, Лихвар, Лупар, Лефтер - від Елевферій, Супрун - від Софроній і т.д.
.................................................
Щось мені скидається, що й Віталій Тернавський з фото десь з-під Краснодара. Він не може бути 1913 р. нар., молодший, десь 1918-24.

А ось у нас в станицi э призвище Трохан, в переписах - Трухан, теж вiд Трофима? Менi брехавбщо вiн з Зах. Украiни...

Share

24

Re: Тернавський / Терновський / Тернавский / Терновский

Ярематойсамий пише:

Серед першопоселенців ст-ці Ключової (з 1965 р. у складі м. Гарячий Ключ) 1864, Кубань:
Терновский Сазон
35, жена его Александра 35. Дети их: Иван 9, Никон 5, Федор 1, Татьяна 14, Евдокия 11. Сазона отец Иван 79.
Терновский Яков Тимофеевич 36, жена его Александра 38. Дети их: Степан 9, Ефим 8, Евдокия 15, Агриппина 6, Мария 1. Якова брат Тит 32, жена его Домника 28, дети их: Кирила 5, Стефанида 9, Матрена 2. Переселены из ст. Медведовской.
.................................................
Терновський Віктор Олександрович
(1952 - 2012) - уродженець ст-ці Ключової. Батько - з місцевого козацького роду, мати - з Полтавщини.  У 1970-80-х рр. жив у Казахстані, на поч. 1990-х вернувся на батьківщину. Один з перших отаманів Ключовського куреня. Колоритна людина, яка дуже любила й знала рідний край, захистник "кубанської мови". Мав землю у верхів'ї Солоного єрику, де були солоні джерела. Планував там побудувати щось типу скансена. Останній з чорноморського панства. Дуже цікавився своїм родоводом, фінансував мої поїздки в архів. На превеликий жаль, передчасно помер. Упокой, Господи, душу раба твого Віктора й усіх ключовських Терновських!
.....................................................
Терновського поляна
- у 6 км на схід від кол. ст-ці Ключової, де до 1930-х рр. був хутір одного з Терновських. Заросла чагарником.
....................................................
Прізвища Терновський, Тернавський, Терновий на Кубані до сер. 20 ст. плуталися.

У моей родинi завжди виправляли, батько, правда, казав,що його дядько.який перебрався жити в Краснодар, став Терновским. Про Терновских з Ключевской можно перевирити у ГАККi. Подивлюсь переписи перших поселенцiв, можливо й родичи. З Елiзаветки заселяли за Кубанью Родниковскую, Копанскую  i хут. Веселий в Ейскому вiддiлi. 

Share

25

Re: Тернавський / Терновський / Тернавский / Терновский

Може, Трохан та Трухан й од Трохим, але я більше схильний до того, що від Трифон. Але схильний не категорично. Ключовські Терновські з Ведмідовки (документально), але Обозянського краще перевірять. В Псекупську теж переселено групу з Єлизаветки, на пам'ять - Рунець і Вереса'. Цей останній, можливо, тільки переселився з Подольської губ. в Єлизаветку, а його відразу, поки не прижився, направили за Кубань. Вони казали, що діди прийшли з Польщі, а про Єлизаветку і не згадували. В одних документах - з Єлизаветки, в інших - з Подольської губ. На сьогодні це прізвище зустрічається в Саратовській (Псекупській) та у Старовеличківській. Всі решта - вихідці з цих станиць. І більше ніде. Можливо, в Україні відкинули -а і стало Верес. Друга версія - раніше воно було Вересай, -й- відкинули, а наголос залишився.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

26

Re: Тернавський / Терновський / Тернавский / Терновский

Памятаю, про Терновских з Ведмидивки мени казав Андрей Горбоносов (у нього сайт Кубанская генеалогия). Вин мени пидсказав про Терновских в Ивановки, ревизска сказка за 1810 р., я пидняв, зъясувалося, що то мои Тернавски, а по ревизии 1812 вони вже в Величковки, в 1824 в Элизаветки Самойло Трофимов Тернавский, а Осифа Григорьева и Прокофия Тернавских не мае. Роблю висновки: Самойло Трофимов - прийомний син, Прокофий ридный. Дивився в Величковках - немае, однак справжний Величковский куринь став Платнировской станицей, а Старо- и Ново-Величковки населени козаками з ризних куренив. Платнировку ще не дивився.

Share

27

Re: Тернавський / Терновський / Тернавский / Терновский

Соромно казать, але я вперше чую, що Величківський курінь - це Платнировка. Про Батуринський та Дінський знаю (Березанка та Пластуновка), а про рідний мені Величківський (як і Батуринський) вперше чую. А що там сталося? Андрій казав, що в нього є по батуринських Чалих (Чаленках), але це вже моя провина, що я не знаю.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

28

Re: Тернавський / Терновський / Тернавский / Терновский

Величковский курень,точнише куренное село, воно ж слобода Видна, стояв на берези Кубани миж Александровским и Елизаветинским кордонами з 1794 р. (зараз Институт фитопатологии). Десь у 18-затертому роци величкивци поросили перевести подали вид Кубани, бо черкеси шкодили. Их перевели, однак частина тих величковцив-виднивцив перейшла у новостворенни курени, серед яких були Елизаветинский, Марьянский... Друга частина потрапила у цей самий Платнировский куринь. А в память о Запорожском курени село с мишанными старожилими та вновь прибывшими з Украини козаками (здаеться писля 1820 р.) назвали Величковским куренним селом. Це так на пам,ять. Я  те ж для себе зъясував лише килька мисяцив тому у архиви,переглядуючи описи фондив.

Share

29

Re: Тернавський / Терновський / Тернавский / Терновский

Я думав, що то був Тимошівський курінь (сл-да Видна).

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

30

Re: Тернавський / Терновський / Тернавский / Терновский

Тимошивський куринь був на мисци Елизаветинской, захидна частина, до 1809 р. Плавня на пивдень називалась Тимошивський Кут.  Тамишний кордон з 1793 по 1794-й мав назву Видный, а потим Елизаветин (або Елизаветинський). З 1822 там стоить Елизаветинская (до 1841 р. Елизаветинское куренное село). На Прозе.ру э моя книга про Елизаветку и коротеньке оповидання про Видну.

Share

31

Re: Тернавський / Терновський / Тернавский / Терновский

Тернавський Йосип Петрович, 1893 року народження, Нижньосірогозський район Запорізької області, українець, освіта початкова, безпартійний. Проживав: м. Ясинувата Сталінської (Донецької) області. Завідуючий лісопильним цехом. Заарештований 24 листопада 1944 року. Військовим трибуналом військ НКВС по Донецькій області засуджений на 10 років ВТТ з позбавленням прав на 5 років та конфіскацією майна. Реабілітований у 1993 році.

Реабілітовані історією. Донецька область. Книга сьома.

Принципово пишу (і відповідаю) українською, бо для мене це важливо.
Thanks: olyvd, kbg_dnepr2

Share

32

Re: Тернавський / Терновський / Тернавский / Терновский

Терновська Катерина Олександрівна, 1881 року народження, м. Арзамас Нижньогородської губернії, даних про національність немає, освіта середня, безпартійна. Вчителька. Проживала: м. Горлівка Донецької області. Заарештована 5 травня 1921 року. Даних про вирок немає. Реабілітована у 1921 році.

Терновський Іван Єпіфанович, 1902 року народження, сел. Карлівка Артемівського району Донецької області, українець, освіта початкова, безпартійний. Слюсар технікуму. Проживав: с. Оленівка Костянтинівського району Донецької області. Заарештований 15 січня 1933 року. Трійкою при колегії ДПУ УРСР 22 січня 1933 року засуджений на 10 років ВТТ. Реабілітований у 1989 році.

Терновський Іван Матвійович, 1901 року народження, с. Білокузьминівка Костянтинівського району Донецької області, українець, освіта початкова, безпартійний. Проживав: м. Дружківка Донецької області. Слюсар заводу ім. Куйбишева. Заарештований 3 квітня 1938 року. Засуджений трійкою УНКВС по Донецькій області до розстрілу. Даних про виконання вироку немає. Реабілітований у 1957 році.

Терновський Іван Никифорович, 1914 року народження, м. Ізюм Харківської області, українець, освіта неповна середня, безпартійний. Проживав: м. Костянтинівка Донецької області. Дезінструктор міського оздоровввідділу. Заарештований 23 липня 1938 року. Засуджений військовим трибуналом Харків-ського військового округу на 10 років ВТТ з позбавленням прав на 5 років. Реабілітований у 1940 році.

Терновський Никифор Гаврилович, 1893 року народження, с. Петропілля Ізюмського району Харківської області, українець, освіта початкова, безпартійний. Проживав: м. Костянтинівка Донецької області. Моторист санстанції. Заарештований 8 лютого 1938 року. Засуджений трійкою УНКВС по Донецькій області до розстрілу. Даних про виконання вироку немає. Реабілітований у 1989 році.

Терновський Роман Єпифанович, 1894 року народження, сел. Карлівка Артемівського району Донецької області, українець, освіта початкова, безпартійний. Слюсар заводу “Перемога праці”. Проживав: м. Артемівськ Донецької області, вул. Ломоносова, буд. № 61. Заарештований 27 жовтня 1932 року. Трійкою при колегії ДПУ УРСР 22 січня 1933 року засуджений на 10 років ВТТ. Реабілітований у 1989 році.

Терновський Федір Єпифанович, 1891 року народження, с. Карлівка Артемівського району Донецької області, освіта початкова, безпартійний. Робітник ст. Артемівськ. Проживав: с. Карлівка Артемівського району Донецької області. Заарештований 20 березня 1933 року. Особливою нарадою при колегії ДПУ УРСР 31 березня 1933 року засуджений на 3 роки заслання у Північний край. Реабілітований у 1989 році.

Реабілітовані історією. Донецька область. Книга сьома.

Принципово пишу (і відповідаю) українською, бо для мене це важливо.

Share

33 ( 05-01-2019 18:58:38 змінене kbg_dnepr )

Re: Тернавський / Терновський / Тернавский / Терновский

Шановні колеги,
чи не володіє хтось інформацією по роду священників Терновських Харківського повіту? До нього належала мати Дмитра Івановича Яворницького Ганна Матвіївна (прибл. 1830 р. н.) http://forum.genoua.name/viewtopic.php?pid=28196#p28196

Post's attachments

Yavorn_tree_LT_.png 102.41 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

34

Re: Тернавський / Терновський / Тернавский / Терновский

Федор Марков Терновский, уроженец Таврической губернии, крестьянин села  Верх.Торгай, Серогозенской вол. Мелитопольского уезда Таврической губернии

https://cdn.gwar.mil.ru/imagesfww/Stavka/2031/1/1432/00000133_001.jpg

https://gwar.mil.ru/documents/view/7000 … z=70402373  кадр 167

Share