71

Re: Потрібна допомога у генеалогічному пошуку

В той час строго дотримувались цього правила, оскільки шлюб укладений в незаконний спосіб був недійсним не тільки з точки зору церкви, а і з точки зору держави. Тобто такі шлюби були нечастими. В той же час не було перепон між шлюбами католиків : римо-католиків, греко-католиків, вірмено-католиків.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

72 ( 21-04-2016 09:19:06 змінене Julia_R1 )

Re: Потрібна допомога у генеалогічному пошуку

Ярематойсамий пише:

Якби це було саме так, то й було б записано "Zofja". Багато хтось з нас у ці роки бачив у документах "Галя", "Пріся" або "Маруся"? 

Прісю, Малашку, Грицка я бачила буквально вчора в сповідній (польською мовою) греко-католиків 1790 року Житомирського повіту. Там взагалі всі імена греко-католиків написані не по святкам, а, мабуть, як їх казали: Тимко, Хведко, Хвеска, Марійка, Одарка, Варка, Мосій, Хима, Явдошка, Палашка, Илько, Савка, Оляна. Але то, звичайно, не метричні, а сповідні, не така сувора звітність...

Ремезенко, Ничипоренко, Швець (Чорнобиль, Залісся); Поронько, Ткач, Кучеровець (Клочків), Хлібович (Браслав), Ковріженко, Кобець, Наумовський (Київ та область), Сапалановський, Ратинський, Шпаковський, Врублевський, Дидковський (Житомир, Троянів) та інші.
Мій блог: genea.musicfancy.net/

73

Re: Потрібна допомога у генеалогічному пошуку

Julia_R1,  Таке і я бачив. Кажу про більш суворі документи першої третини 20 ст. А то Ви мені ще Малушу, Світозара й Шиша пред'явите! smile Я відрізняю імена "як їх казали" - "Ілько, Грицько, Ївга, Мусій, Явдоха" від "солоденьких" дитячих або вузькородинних - "Ілюнько, Грицик, Ївгуня, Муся, Явдоня". Оці останні і в старі часи дуже рідко потрапляли в документи.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: Julia_R11

Share

74

Re: Потрібна допомога у генеалогічному пошуку

Колеги, дуже прошу - якщо Ви відповідаєте на пост, не дуже віддалений від Вашої відповіді, не цитуйте його, будь ласка! Або видаляйте з цитати все крім того, на що посилаєтесь - ну навіщо тут 10 разів повторювати один і той пост?

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)
Thanks: Julia_R1, AppS, GRYN3

Share

75 ( 21-04-2016 13:23:33 змінене Vlad S. )

Re: Потрібна допомога у генеалогічному пошуку

DmitroR-2 пише:

А при чём здесь это? И как это касается святцев?

да все при том же. Вам, батенька, первоисточники надобно почитать, а потом уж свои изречения писать да и про глупость

Херсон губ Сердюк Задорожний Москалець С(Ш)ушко Білий; Піщане Переяслав полк Шарата Чмир Прилипко; Галичина Ільків Ilkow Рабик Гавриляк Келлер Keller Боднар Кохан Щавинський Червинський Чайкі[о]вський Папп; Могильов губ Тве[a]рдовский Немиленцев Шпаков; Моринці Артеменко Філіпович А(Га)ркуша; Новосілки Київ пов Кучер Ігнат'єв Кошевий Михайлов Малишенко Федоров; Київ Коноваленко R1A1A/T2B5

Share

76 ( 21-04-2016 13:31:05 змінене DmitroR-2 )

Re: Потрібна допомога у генеалогічному пошуку

Vlad S. пише:

А при чём здесь это? И как это касается святцев?

да все при том же. Вам, батенька, первоисточники надобно почитать, а потом уж свои изречения писать да и про глупость

Ну разъясните, чем отличаются святцы у православных на Украине, России, Беларуси?
Если Вы про народные прозвания, то это и дураку понятно.

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).

Share

77 ( 21-04-2016 15:25:07 змінене DmitroR-2 )

Re: Потрібна допомога у генеалогічному пошуку

Balymba пише:

В той час строго дотримувались цього правила, оскільки шлюб укладений в незаконний спосіб був недійсним не тільки з точки зору церкви, а і з точки зору держави. Тобто такі шлюби були нечастими. В той же час не було перепон між шлюбами католиків : римо-католиків, греко-католиків, вірмено-католиків.

Давно хотел спросить: Вы некогда не задумывались о возможности написать практическое пособие по генеалогии Карпат и Прикарпатья?(Хотелось бы конечно затронуть быт, военную службу, и т.п.)  Просто если как-то объединить Ваши знания по этой теме, то было бы просто чудесно.
Всегда с удовольствием читаю Ваши посты, но они все разрозненны по разным темам, да и какой процент Ваших знаний они отражают?

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).

Share

78

Re: Потрібна допомога у генеалогічному пошуку

DmitroR-2 пише:
Balymba пише:

В той час строго дотримувались цього правила, оскільки шлюб укладений в незаконний спосіб був недійсним не тільки з точки зору церкви, а і з точки зору держави. Тобто такі шлюби були нечастими. В той же час не було перепон між шлюбами католиків : римо-католиків, греко-католиків, вірмено-католиків.

Давно хотел спросить: Вы некогда не задумывались о возможности написать практическое пособие по генеалогии Карпат и Прикарпатья?(Хотелось бы конечно затронуть быт, военную службу, и т.п.)  Просто если как-то объединить Ваши знания по этой теме, то было бы просто чудесно.
Всегда с удовольствием читаю Ваши посты, но они все разрозненны по разным темам, да и какой процент Ваших знаний они отражают?

Напевне з цього нічого не вийде по різних причинах. Перше - я прихильник "сухої" генеалогії - прізвища, імена, дати, населені пункти, мінімум інформації по релігійній приналежності, стану, професії (тільки те, що необхідно для пошуку) і категорично проти детального ознайомлення з приватним і т.з. громадським життям (а тим більше давати цьому оцінку) давно померлих людей. Друге - у зв'язку із певними обставинами я катастрофічно втратив грамотність (особливо страждає пунктуація). Оцінити обсяги своїх знань я не можу, але думаю, що вони незначні, хоча маю звичку про всяк випадок "забивати" в голову різнородну інформацію.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37
Thanks: DmitroR-2, Т.В., Ann3

Share

79

Re: Потрібна допомога у генеалогічному пошуку

Пане Балимбо, мені здається, не варто цитувати повідомлення, якщо Ваше буде відразу після нього. Цитувати має сенс тільки тоді, коли Ви посилаєтесь на повідомлення, що віддалене від Вашої відповіді.

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

80

Re: Потрібна допомога у генеалогічному пошуку

Прямо не знаю... Оце "багатоповерхове" цитування якийсь бич на наші голови. Я теж прошу всіх (а собі наказую) цитувати розумно, не лінуватися залишати дійсно цитату, а не весь пост. Цілком згоден з п. Катериною, що вслід не обов'язково взагалі цитувати, достатньо нік, до кого звертаєшся, написати. Просто важко деякі пости читать, і місця багато займає.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

81

Re: Потрібна допомога у генеалогічному пошуку

що вслід не обов'язково взагалі цитувати, достатньо нік, до кого звертаєшся, написати.

Бажано хоч так скопіювати.
А то іноді поки надрукуєшь, а там вже ціла купа постів і не зрозуміло до кого звертаєшся.

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.

Share

82

Re: Потрібна допомога у генеалогічному пошуку

Не знаю, хто як, я ніки з аватарок копіюю і бистро виходить.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

83

Re: Потрібна допомога у генеалогічному пошуку

kbg_dnepr  При швидкості мого інтернету я ніколи не можу бути впевнений, що моє повідомлення не виявиться через десяток-другий від того, на яке я відповідаю. Спробую зробити за порадою п. Яреми. Але все одно повністю загрузити сторінку я можу інколи з п'ятої-десятої спроби, тому коли бачу, що мене процитували, то пробую зайти в тему,  в іншому випадку щоб проглянути десяток тем мені ночі не вистачить.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

84

Re: Потрібна допомога у генеалогічному пошуку

Здравствуйте! Можно ли кого-нибудь попросить о помощи? Мой дед Шалашный Андрей Федорович родился 14.09.1915 г. в селе Пришиб Славянского района Донецкой области. Мне бы очень хотелось узнать о его родителях (знаю только их имена - Федор и Мария). Также хотелось бы узнать дату заключения брака между дедом и моей бабушкой Шалашной (Бондаревой) Анной Тимофеевной. Дату смерти Анны Тимофеевны, и дату рождения и смерти их младшей дочери Нели. Все эти события произошли в селе Пришиб. В Архиве ДНР в Донецке есть эта информация, я им звонила. Но они не предоставляют информацию по интернету или по почте. Нужно к ним приехать. А я живу в Москве, и у меня нет возможности ехать в Донецк. Буду очень рада если кто-нибудь сможет мне помочь!

Thanks: kbg_dnepr1

Share

85

Re: Потрібна допомога у генеалогічному пошуку

shatrova99 пише:

...В Архиве ДНР в Донецке есть эта информация, я им звонила. Но они не предоставляют информацию по интернету или по почте. Нужно к ним приехать. А я живу в Москве, и у меня нет возможности ехать в Донецк...

.                                                                     
Вы не поверите, но у абсолютного большинства форумчан также нет возможности ехать в "архив дыныры". Возможно, придется подождать, когда он снова обретёт своё законное название- госархив Донецкой области. Глядишь, и почта с Инетом станут доступны, как раньше, до прихода "р.мира"...

Гринько, Черкащів (с.Юсківці Сенчанські та Лохвицький повіт - с.Збур'ївка, Дніпровський повіт)
Власенко (с.Кардашинка, Дніпровський повіт)
Ткаченко, Кушнір  (с.Кізий Мис - острів Бакай, Херсонський повіт)
Рудий, Химич, Черватюк (с.Жван, Могилівський повіт)

Share

86

Re: Потрібна допомога у генеалогічному пошуку

shatrova99, напишите в госархив Донецкой области (Архиве ДНР это незаконное образование как и само ДНР ) им мормони передали электронные копии документов.  http://forum.genoua.name/viewtopic.php? … 08#p140008

BlackDolphin - Сергей Козлов
www.genealogia.name

87

Re: Потрібна допомога у генеалогічному пошуку

BlackDolphin пише:

shatrova99, напишите в госархив Донецкой области (Архиве ДНР это незаконное образование как и само ДНР ) им мормони передали электронные копии документов.  http://forum.genoua.name/viewtopic.php? … 08#p140008

Копии передали не архиву, а ДАСУ.

Кременецкие, Лазаренко, Бабенко, Чаплины, Абакумовы, Орловы, Белоконь, Тхор.
Интересуюсь родом Кременецких от Аслана-Мурзы-Челебея.

Share

88

Re: Потрібна допомога у генеалогічному пошуку

shatrova99,

вот что у нас есть по Шалашным http://forum.genoua.name/viewtopic.php? … 17#p145217
Если Вы напишете там о Ваших, это будет важным дополнением к нашей базе данных.

Еще очень полезно создать тему по населенному пункту в Географическом указателе http://forum.genoua.name/viewforum.php?id=300&p=2 - у нас там есть пару Пришибов, Ваш будет третьим wink

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

89

Re: Потрібна допомога у генеалогічному пошуку

shatrova99 пише:

Здравствуйте! Можно ли кого-нибудь попросить о помощи? Мой дед Шалашный Андрей Федорович родился 14.09.1915 г. в селе Пришиб Славянского района Донецкой области. 

Вам известно прихожанином какой церкви (села) он был?

Поиск предков в Херсонской губ.: Лапа, Лаппа, Кривошея, Бабенко, Стародуб, Твердоступ, Дубровинский; в Екатеринославской губ.: Белемеря (Беломеря), Дядькин, Балдинов, Вергелес, Вегеря, Магдычавский, Бабич, Милюк, Коваленко, Бойе, Бабаенко, Акольцев; в Волынской губ., с. Авратын: Шлапак, Переймибіда, Порохончук; в городах Пенза и Харьков, на Дальнем Востоке: Мутилин.
Thanks: kbg_dnepr1

Share

90

Re: Потрібна допомога у генеалогічному пошуку

Здравствуйте! Можно ли кого-нибудь попросить о помощи? Мой дед Кандзюба Александр Ильич родился в 1911 г в полтавской области возле Глобино, у него было шестеро братьев которых убили в 1924 году, у них было поместье в районе Глобино, очень хочется найти это место.

Thanks: kbg_dnepr1

Share

91

Re: Потрібна допомога у генеалогічному пошуку

shatrova99 пише:

Мой дед Шалашный Андрей Федорович родился 14.09.1915 г. в селе Пришиб Славянского района Донецкой области

Донецка область була утворена 17.07.1932, тому напевне мається на увазі с. Пришиб Харківської губернії. Тож не виключено, що це може бути ваша рідня: http://forum.genoua.name/viewtopic.php? … 17#p145217

Принципово пишу (і відповідаю) українською, бо для мене це важливо.
Thanks: kbg_dnepr1

Share

92 ( 08-08-2017 12:00:24 змінене Balakyn )

Re: Потрібна допомога у генеалогічному пошуку

natika_777 пише:

Мой дед Кандзюба Александр Ильич родился в 1911 г в полтавской области возле Глобино, у него было шестеро братьев которых убили в 1924 году, у них было поместье в районе Глобино, очень хочется найти это место.

Ви хочете знайти інформацію про батькових братів чи місце, де вони проживали? Якщо перше - наведіть більше інформації (імена, причина смерті тощо). Якщо місце - варто пошукати дані перепису 1897 року в Державному архіві Полтавської області: poltava.archives.gov.ua/

Принципово пишу (і відповідаю) українською, бо для мене це важливо.

Share

93

Re: Потрібна допомога у генеалогічному пошуку

natika_777,

а ще було б добре, якби Ви повторили Ваше повідомлення тут http://forum.genoua.name/viewtopic.php? … 01#p145301

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)
Thanks: natika_7771

Share

94

Re: Потрібна допомога у генеалогічному пошуку

место где у них был дом

Share

95

Re: Потрібна допомога у генеалогічному пошуку

natika_777, якщо це справді був маєток, люди ще мають пам'ятати. Порозпитуйте, поїдьте у той район. Для початку - карта 1868 року з районом Глобино (дивіться правий нижній кут): freemap.com.ua/maps/trexverstovk … /24-11.jpg. На нашому форумі шукають переважно людей...

Принципово пишу (і відповідаю) українською, бо для мене це важливо.

Share

96

Re: Потрібна допомога у генеалогічному пошуку

Balakyn пише:

Донецка область була утворена 17.07.1932, тому напевне мається на увазі с. Пришиб Харківської губернії. Тож не виключено, що це може бути ваша рідня: http://forum.genoua.name/viewtopic.php?pid=145217#p145217

Возможно это мои предки. Мне один из форумчан обещал помочь в составлении моего родового древа по Шалашным. Тогда станет всё понятно, мои это родные, или просто однофамильцы.

Thanks: kbg_dnepr1

Share

97

Re: Потрібна допомога у генеалогічному пошуку

kuks70 пише:

Вам известно прихожанином какой церкви (села) он был?

К сожалению мне это неизвестно.

Thanks: kuks701

Share

98 ( 22-09-2017 18:29:00 змінене ita )

Re: Потрібна допомога у генеалогічному пошуку

Доброго времени суток! как и многие тут я нуждаюсь в любой помощи со стороны участников форума. информации у меня мало. добументов и подавно. так вышло что я не в стране, контакты потеряны еще бабушками и я иду на ощупь Х)


самые дальние что мне известны это мои пра-дедушка и пра-бабушка. 
пра-дед Кочубей Федор (николаевич - не точно) 1892 - 1962 в молодсти служил на императорском флоте и получил награду (увы украли еще в 40х годах так что даже не знаю какую). у него был брат и сестра Мария. у брата в неудачном браке родилась дочь Галя. 


пра-бабушка Задирака Анна Сидоровна (1898 - 1982) 
ее отец служил в императорской армии, вернувшись в 45 лет женился. семья была очень большая но выжило только 6 детей(не точно)


Ищу любые данные о них потому как знаю только то что до 1934 они жили где то под Кировоградом. кто то вспоминал с.Мазуровка , в записях их сына Петра(погиб в 1945) указано с.Терновка....

Thanks: kuks701

Share

99

Re: Потрібна допомога у генеалогічному пошуку

Якщо Ви готові займатися пошуком самі, то стандартна схема така:

1. Знаходите у Покажчику прізвищ відповідні прізвища, пишете там про своїх пращурів (копіюєте те, що написали тут)
2. якщо знаєте, де пращури народилися, звертаєтесь до архівів або мормонських ЦСІ
3. якщо ні, то збираєте дані по прізвищах з відкритих баз даних, намагаючись знайти там своїх (багато порад тут http://forum.genoua.name/viewtopic.php?id=4083)

Про наявність документів по російській імператорській армії можна спитати тут http://forum.genoua.name/viewforum.php?id=214

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)
Thanks: luvi1

Share

100

Re: Потрібна допомога у генеалогічному пошуку

Добрый день!
Ищу инфу о своем деде и бабе
Чапский Василий Тимофеевич 1912г рожд с.Степановка,Близнюковский р-н Харьковской обл
Чапская(Максимова) Екатерина А? ?г.
а также все что связано с их родителями Чапскими и Максимовыми
они проживали в Константиновка Сталинской обл с 1930-1985(может раньше)
Заранее благодарю,
Виктор

Share

101

Re: Потрібна допомога у генеалогічному пошуку

shatrova99 пише:

Здравствуйте! Можно ли кого-нибудь попросить о помощи? Мой дед Шалашный Андрей Федорович родился 14.09.1915 г. в селе Пришиб Славянского района Донецкой области. Мне бы очень хотелось узнать о его родителях (знаю только их имена - Федор и Мария). Также хотелось бы узнать дату заключения брака между дедом и моей бабушкой Шалашной (Бондаревой) Анной Тимофеевной. Дату смерти Анны Тимофеевны, и дату рождения и смерти их младшей дочери Нели. Все эти события произошли в селе Пришиб. В Архиве ДНР в Донецке есть эта информация, я им звонила. Но они не предоставляют информацию по интернету или по почте. Нужно к ним приехать. А я живу в Москве, и у меня нет возможности ехать в Донецк. Буду очень рада если кто-нибудь сможет мне помочь!

Вот тут у мормонов есть МК вашего района https://www.familysearch.org/search/cat … C%D0%BA%22

но скорей всего село маленькое и люди ходили в соседнее село.

Share

102

Re: Потрібна допомога у генеалогічному пошуку

Здравствуйте! Прошу помощи в поиске информации о прадеде Бутвине Евгении Павловиче офицере РИА. в 1909 женился на Евфимии Бардашевской. Проживал в с. Плоское Таращанского уезда Киевской губернии. Дата рождения 1874 (приблизительно), дата смерти 1933. В книге посвященной жертвам голодомора  на Украине упоминается как Югей Ботвин. Известно также, что у него была сестра Анна и брат Яков.Хотелось бы узнать информацию о его родителях и родственниках.

Thanks: Ann1

Share

103

Re: Потрібна допомога у генеалогічному пошуку

SerBHab, скорее всего это отец Вашего Евгения Павловича:
Исповедная роспись с.Плоское Таращанского уезда за 1869 год:
51. Ульяна Иванова Бутвинка 51
дочери ее:
Мария 20
Мария 17
Павел Иосифов Бутвин 21
жена его Устина Яковлева 25

Стучите в личку, распишу алгоритм дальнейшего поиска smile

Дзюман, Замула, Иващенко, Лабыш, Черненко - крестьяне Васильковского, Сквирского уездов Киевской губернии;
Берегуленко, Гречаный, Притис, Сорочан - крестьяне Елисаветградского (Бобринецкого) уезда Херсонской губернии;
Кавур, Кавуров - крестьяне Могилевского уезда Могилевской губернии;
Бляхер, Бурштейн, Каменецкий - евреи Богуславского, Шполянского и Матусовского обществ Киевской губернии.

Share

104

Re: Потрібна допомога у генеалогічному пошуку

Здравствуйте. Помогите пожалуйста. Как узнать о помещиках Села Красная Каменка? Или может у кого есть информация по фамилии Пащенко.

Share

105

Re: Потрібна допомога у генеалогічному пошуку

olga2015qw, уезд, губерния?

Дзюман, Замула, Иващенко, Лабыш, Черненко - крестьяне Васильковского, Сквирского уездов Киевской губернии;
Берегуленко, Гречаный, Притис, Сорочан - крестьяне Елисаветградского (Бобринецкого) уезда Херсонской губернии;
Кавур, Кавуров - крестьяне Могилевского уезда Могилевской губернии;
Бляхер, Бурштейн, Каменецкий - евреи Богуславского, Шполянского и Матусовского обществ Киевской губернии.

Share