316

Re: Як жили наші предки?

Ярематойсамий пише:

litar Л, То ще треба знати, що таке кубанці... "Икономлять", все голодовки бояться, "ага, вам би все зжерти, а завтра шо я вам варить буду?"

Думаю, что не только кубанцы, а многие, пережившие голод.
Моя мама часто повторяла, когда я была маленькая:
- Лучше 40 раз по разу, чем не разу 40 раз.

"Дохолодильниковий період".
Помню, что в начала 60-х покупали живых гусей и на балконе держали. Думала - откармливали. Потом уже, взрослой, поняла, что за неделю их не откормишь. А так, к нужному дню, всегда свежачок.

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.

Share

317

Re: Як жили наші предки?

Тих людей - покоління наших батьків та трохи старших за них - можна зрозуміти. Один мій родич 1912 р. нар. казав, що більш-менш смачно та досита стали їсти, як у 1920-х, тільки у 1960-х, а з 1930-х по 1950-ті було напівголодне життя.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: litar Л, luvi2

Share

318

Re: Як жили наші предки?

Українські мотиви в рекламних проспектах єлисаветградського заводу Роберта і Томаса Ельворті, кін. ХІХ - поч. ХХ ст. http://forum.genoua.name/viewtopic.php? … 10#p135310

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

319

Re: Як жили наші предки?

Маянэз з асятрыны, катлеты дэ-валяй и кактэйль «Туці-фруці». Чым кармілі ў мінскім рэстаране ў 1913 годзе?

Адзін з прэстыжных мінскіх рэстаранаў «Grand Café Select», што на пачатку XX стагоддзя знаходзіўся на рагу вуліц Захар’еўскай і Багадзельнай, прапаноўваў сваім наведвальнікам шыкоўнае меню. Ацаніце самі!

http://nn.by/img/w924d4/photos/z_2017_05/18558862_1529821487076753_6399333912344657946_o-n5pvg.jpg
http://nn.by/img/w924d4/photos/z_2017_05/18558719_1529821477076754_3346344518485456677_o-ibjdm.jpg
Звесткамі пра гэта падзяліўся Дзмітрый Кішкілевіч, выклаўшы спіс страў ў суполцы Нацыянальнага гістарычнага архіва Беларусі.

Чаго толькі варты «карась обернуар» і «яйкі а-ля берсі». Таксама ў рэстаране была шырока прадстаўленая карта напояў — партвейн, вермут, пунш, французскі кампот, драздоўскае піва, ліманады. Не абышлося і без больш традыцыйных страў: маладая бульба, маласольны агурок і кіслае малако.

На жаль, у 1919 годзе рэстаран быў зачынены «ў сувязі з пераабсталяваннем ў савецкую сталовую №5».

nn.by/?c=ar&i=191279

Share

320

Re: Як жили наші предки?

Ні, мої предки точно так не жили. Я до сьогодні не знав, що майонез був відомий у РІ так давно. Думав, що він з'явився у 1950-х рр., після війни.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: Алена1

Share

321

Re: Як жили наші предки?

Ярематойсамий пише:

Ні, мої предки точно так не жили. Я до сьогодні не знав, що майонез був відомий у РІ так давно. Думав, що він з'явився у 1950-х рр., після війни.

Майонез із осетрини!--75 коп.!??? це Вам не крабові палички.))))   не розумію поєднання.( Якщо чесно, майонез не куштував до сьогоднішнього дня--падаю в безсвідомість від одного виду)
Салат из омара --60 коп
грудинка телячья паровая --50 коп
Грибьі в сметане -- 75

Спаржа--руппь!!

Share

322

Re: Як жили наші предки?

Я останнім часом розлюбив майонез. До речі, оті баночки 0,25 несправедливо називали "майонезними", бо їх почали випускати раніше для виноградного соку. Оскільки їх у нас ніхто не приймав, то це було моє "багатство". Потім, у 70-х, в них почали продавати саморобну аджику, а я вже перейшов у вік колекціонування й віконного садівництва. smile А в тих баночках почали продавать майонез і почалася ера новорічного олів'є, на яке дивитися не хочу.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

323

Re: Як жили наші предки?

Давня Русь в Історичному музеї Москви

Світлини: Руків'я мечів руських дружинників, 10 ст. Питні роги з срібними накладками, курган "Чорна могила", Чернігів, 960-і роки. Шолом, курган "Чорна могила", 10 ст. Підвіски-амулети. Позолочені фібули. Стулковий браслет. Зі скарбу Михайлівського Золотоверхого монастиря в Києві, 11-13 ст. Парні колти - прикраси головного убору. Скарб із урочища Святе озеро с.Низівка, Чернігівської області.

https://www.facebook.com/oblakosian/pos … nref=story

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

324

Re: Як жили наші предки?

Как лечили людей в XIX веке? https://www.facenews.ua/video/2017/304157/

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

325

Re: Як жили наші предки?

Буковинське весілля 1940 року
  [video]

Share

326

Re: Як жили наші предки?

Треба було показати западенцям, що Радянська Україна й Радянський Союз - рідна мати й рідний батько, їм тут житиметься приспівуючи й пританцьовуючи, не те, що під румунами й поляками. Ото й відпускалися деякі гроші на такі фільми... Чомусь про кубанське чи східнослобожанське чи зеленоклинське весілля за пазухою у рідного батька иа рідної сестри навіть згадувати боялися. Пропаганда, пропаганда, пропаганда.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

327

Re: Як жили наші предки?

Интереснейший комментарий в фейсбуке.
В тему "Как жили наши предки" вроде бы рановато)))))  Автор 1948 г.р.
Oleksandr Oryshchak   Жнива, жнива, жнива.
Я до кінця життя свого не забуду жнива 50-60 років жнива!
То були не жнива, то була "битва" в Союзі за урожай!
Добре пам'таю ці що річні битви.
Я з початку воду жінкам на буряки возив.
Запрягав коня до "бочонка", клав солому біля нього дві не широкі дощечки де можна було сидіти і віз воду,
а краще було верхом на коні. Але за це сварили. Коли закінчувалися буряки, жнива починалися.
Я на "своєму" коні привозив воду до скиртувальників, а потім відтягував на коні сітку.
Кіньми, або волами притягали купу соломи в сітці із цепків до скирти, потім проволокою метрів зо 150 довжиною,
витягували на скирту, це був або трактор, або дві пари волів. Після того як солому розклали, мені махали рукою,
щоб я ту сітку стягував зі скирти, разом з сіткою тягнув і проволоку, так її називали скиртувальники.
Проволока була товста, біля сантиметра мені здається, добре не пам'ятаю. Звичайно, то не була проволока, а прут.
Коли перейшов до шостого класу, мене взяв до себе на "прицепку" мій друг, Василь Ганненко, царство йому небесне.
Мотижили кукурудзу, і піддобрювали її аміачною силітрою. Потім орав з на переміну з трактористом на тракторі ДТ-54,
тракторист був Розсоха Карпо, він жив на Деркачівці. Орали в дві зміни, тобто, і в день і в ночі.
А в восьмому класі я вже був помічником комбайнера в Шурика, його так називали, забув його прізвище,
він жив на Зеленому Гаю. Я не знаю, чи нараховували мені гроші чи тільки трудодні записували.
Тоді ж не платили гроші, давали цукор, пшеницю, мед і т. д на зароблені трудодні.
Кожного 7 жовтня, на урочистих зборах, за рішенням Правління колгоспу "Більшовик" всім учням,
хто працював у колгоспі в період літніх канікул, нагороджували подарунками.
Я лише пам'ятаю два мої останні подарунки від колгоспу, в дев'ятому і десятому класі.
В дев'ятому класі я дістав сорочку і туфлі шкіряні, а в десятому годинника "Зоря".
Ось так тоді ми заробляли гроші.
Жаль нема фотографій, зате в трудовій книжці відмічені всі мої трудодні.. ========================================================== Тоді грабували всіх під ряд! А зараз тим більше! Тоді всім робота знаходилася хоч і платня мізерною була. А зараз нема роботи, а як і є, то можуть навіть не заплатити, й пожалітися нема кому.
  P.S.  Коммент полностью, не стала обрезать окончание.
Мои двоюродные братья с малолетства работали с отцом прицепщиками. Не говоря уж о моих маме и тете, которые в эвакуации работали комбайнерами, т.е. были во главе экипажа из 3 чел. и несли полную ответственность за них, за трактор, комбайн, уборку и т.д. Маме было 16 лет, тете 18. Младшие сестры тоже работали очень тяжело на разных работах в поле.

Share

328

Re: Як жили наші предки?

Інтимні секрети українців: Чому займатися сексом в 15 було страшно, а в 35 – смішно (18+)

Наші пращури були зовсім не такі цнотливі, якими їх зобразили нащадки, а українська жінка дуже рідко могла винести гарбуза. Але мала більше прав, порівняно з росіянками і в 35 років виходила "на пенсію".

Про це Depo.ua розповіла етнологиня, дослідниця традиційної народної культури українців, авторка книжок "Чоловіче тіло", "Жіноче тіло" та "Шлюбно-сімейні стосунки у традиційній культурі українців" Ірина Ігнатенко.

З цієї статті ви дізнаєтеся, чому після 35-40 років на селі вже не займалися сексом, про розуміння гігієни тіла, ставлення до перелюбу, вчинки, за які вважалося потрібним бити жінку, а також про те, яким було подружнє життя, зокрема подружній секс і чи були гомосексуали в українському селі в період із скасування кріпосного права (1861) і до встановлення радянської влади (1917).

https://www.depo.ua/ukr/life/intimni-se … 11?preview

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)
Thanks: litar Л, SV172

Share

329

Re: Як жили наші предки?

Сумніваюсь я однако! 35 років... А скільки ми бачили жінок, що народжували до 45. Ще більше я сумніваюся щодо чоловіків. Скільки чув розповідей про розбещених свекрів, що залицялися до невісток і тому подібне. Мабуть, радше сказать, що раніше сексом займалися взагалі менше, менше про нього балакали і ще менше робили з нього різних сенсацій, політики. Згадую сусідку моєї бабці по вітчиму, яка в 40-45 років багато чого встигала. А чоловік не встигав, бо хворів на виразку шлунку, а це така болячка, що сам собі не радий. Так от, той дядько дізнавався про жінчині походеньки й нерідко лупцював її. Вона тікала до моєї бабці. Він не смів урватися на подвір'я або в хату, і так та тим рятувалася. Бувало, що й ночувала "у тьоті Марусі". Бабця казала їй:
- Настя, а він же за діло тебе лає та руку простягає!
- Та за яке ж діло, тьотю моя роднінька?
- Та за таке, шо люди оте й оте кажуть, і з тим і з отим тебе бачили.
- Та брешуть бісові душі! Не вірте їм, бо мелють собачими язиками грець його розбере шо!
smile Ст-ця Батинська, 1970-ті рр. (для Петровського smile ).

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: kbg_dnepr, luvi2

Share

330

Re: Як жили наші предки?

Мій предок,згідно документів,останню дитину започаткував в 60 років,бабусі на час народження було 59 років.Мабуть було це непорочноє зачатіє,а це середина 19 віку.

Зелінські-Земські,Соколовські,Лічкановські,Мандебура,Майдебура(Мандибур и др.) Подільска губ. Бобраков,Ємельяненко Херсонська губ.Омелян Переяславський повіт Полтавська губ.

Share

331

Re: Як жили наші предки?

Syviu,
А який це був документ?

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.

Share

332

Re: Як жили наші предки?

Мені б цікаво було поговорити з п. Іриною (Гнатенко). Не хочу її в чомусь звинувачувати, але дуже антиресно, звідки вона брала дані про сексуальне життя наших предків? Не знаю, як де, а в нас на цю тему було покладено табу. В документах, наче ж, нічого нема. Хіба що листування та медичні документи. Вже під старість мама сказала у доступних словах про декількох, як вони стрибали у гречку. Правда, у мене є земляк, який особо не комплексує і дуже багато цікавого розповідає. smile Так це ж свій свому й наодинці.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

333 ( 24-09-2017 15:18:48 змінене kbg_dnepr )

Re: Як жили наші предки?

Syviu пише:

Мій предок, згідно документів, останню дитину започаткував в 60 років, бабусі на час народження було 59 років. Мабуть було це непорочноє зачатіє, а це середина 19 cт.

Як на мене, то то випадок скоріше для теми "Демографічні дива".
Тут дійсно постає багато питань:
Десь у 1840-60 році жіночка народжує дитину у 59 років? де? у селі? кріпосна селянка?
А що було до того?
Наприклад, моя бабуся 1904 р. н. вийшла заміж десь у 20, у 1925 р. народила першу доньку, у 1926 другу, а потім кожні 1,5-2 роки народжувала по дитині, у 1934 навіть трійню. Всього за 18 років шлюбу вона народила 12 дітей, 6 померли малими (трійня одразу, діти 1930, 1932 та 1934 р. до 2 років). Останню дитину вона рародила у 38 років (вже після загибелі чоловіка у ДСВ). Тобто якби дід не загинув, то (принаймні теоретично) могли б бути ще діти. Все це відбувалося на Волзі в районі Саратова. Я не думаю, що ситуація на Україні відрізнялася принципово, тобто схильна думати, що діти у батьків 40-45 років не були рідкістю, але 59 - то вже дуже дивно. Тобто жіночка до 59 років безперервно (кожні 1,5-3 роки) народжувала? скільки ж всього було дітей? якщо не було двоєн-троєн, то це мало б бути за 40 років шлюбу 16-20 дітей.
Ще раз підкреслюю, я маю на увазі сільських жителів.

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

334

Re: Як жили наші предки?

litar Л пише:

Syviu,
А який це був документ?

Сповідний розпис за 1848 рік.Предку було 69 років,бабусі 61,а дитині 8.Я розумію,що роки можуть бути проставлені не зовсім вірно,але якщо взяти і перерахувати вік батьків за другими розписами за 1831,1821 рік, різниця невелика 2-3 роки.Дитині могли теж збільшити,зменшити вік,але не радикально.

Зелінські-Земські,Соколовські,Лічкановські,Мандебура,Майдебура(Мандибур и др.) Подільска губ. Бобраков,Ємельяненко Херсонська губ.Омелян Переяславський повіт Полтавська губ.

Share

335

Re: Як жили наші предки?

Прапра.....бабуся була вільною,зі шляхти.На час народження однодворка,мешкала в сільскій місцевості Подільської губернії.Дітей було багато,тих кого вдалося встановити 14.

Другий приклад по моїй родині -в сім'ї рідного брата бабусі остання дитина народилася в 1948 році,перша в 1924.Батькові при народженні було 47 років,матері 45.

Зелінські-Земські,Соколовські,Лічкановські,Мандебура,Майдебура(Мандибур и др.) Подільска губ. Бобраков,Ємельяненко Херсонська губ.Омелян Переяславський повіт Полтавська губ.

Share

336

Re: Як жили наші предки?

Так бабуся тоді народила не в 59, а в 52, що більш ймовірно

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)
Thanks: litar Л1

Share

337

Re: Як жили наші предки?

kbg_dnepr пише:

Так бабуся тоді народила не в 59, а в 52, що більш ймовірно

Вибачаюсь помилився не 61 ,а 67 років було бабусі.

Зелінські-Земські,Соколовські,Лічкановські,Мандебура,Майдебура(Мандибур и др.) Подільска губ. Бобраков,Ємельяненко Херсонська губ.Омелян Переяславський повіт Полтавська губ.

Share

338

Re: Як жили наші предки?

kbg_dnepr пише:

але 59 - то вже дуже дивно.

Мені не дивно. "Балувалися", бо були впевнені, що вже не "причепиться". Років 12 не "чіплялося", а потім - ну, треба ж такому! Чув таке й про ці часи, але жінки завчасно звертаються до лікарів. У 72 роки завагітніти - як вам? Можливо, й тоді таке бувало, але дітей могли молоді родичі забирати й усиновляти.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

339

Re: Як жили наші предки?

Syviu,
А меня разница составляла в некоторый случаях 10 лет.
Так что, думаю, все "рекорды" того времени несколько преувеличены. Рождение детей до 50 - норма, после - редкий случай, после 55 - уникальный.
А что по этому поводу "говорит" книга рекордов?

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.
Thanks: kbg_dnepr1

Share

340

Re: Як жили наші предки?

litar Л пише:

Syviu,
А меня разница составляла в некоторый случаях 10 лет.
Так что, думаю, все "рекорды" того времени несколько преувеличены. Рождение детей до 50 - норма, после - редкий случай, после 55 - уникальный.
А что по этому поводу "говорит" книга рекордов?

Про рекорди не знаю,але я обчислював роки народження по цій сім'ї по розписам за 1818,1821,1831,1848 роки,а також по списку шляхти за 1802 рік.Різниця по різним документам була 2-3 роки,один тільки випадок був коли в бабусі в розпису за 1831 рік вік зменшений був на 10 років,від раніших,а потім і пізніших розписів.

Зелінські-Земські,Соколовські,Лічкановські,Мандебура,Майдебура(Мандибур и др.) Подільска губ. Бобраков,Ємельяненко Херсонська губ.Омелян Переяславський повіт Полтавська губ.

Share

341

Re: Як жили наші предки?

Я не спорю - высказываю свое мнение.
Согласно исповедкам у моего пра было 4 сына - 1736 г.р., 1754, 1757, 1764.
Насколько это соответствует действительности не знаю, т.к. данные в МК сильно отличаются.

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.
Thanks: kbg_dnepr1

Share

342

Re: Як жили наші предки?

Поки-що документально встановлений по Метричним книгам максимальний вік батька - 62 роки. Вигдядає так: після смерті першої дружини з якою нажив 12 дітей, одружується з ровесницею своєї 3 дочки, з якою нажив ще 6 дітей. Помер від тифу в 63 роки, тому можна тільки гадати що було б далі ...

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

343

Re: Як жили наші предки?

вышла книга Ирины Игнатенко "Шлюбно-сімейні стосунки у традиційній культурі українців"

https://www.bookclub.ua/images/db/goods/k/46523_72122_k.jpg

Чи були сімейні стосунки в українців настільки чистими, настільки ідеальними, як змальовували їх книжки? Що ставало справжньою основою шлюбу? Який вплив на селянські родини мала церква? Як українці ставилися до позашлюбної вагітності? Що могло стати приводом для розлучення? Авторка переконує: тодішні звичаї можуть здатися нам дещо жорстокими і далекими від моральних принципів. Погляди на шлюб в українській етнографії завжди подавалися традиційно піднесено. Будь-які відомості, які могли б скомпрометувати цю заідеалізовану суть, оминалися, уникалися, ігнорувалися або взагалі не помічалися.

Тривалий час такі теми, як дошлюбна вагітність, одруження з примусу, подружня зрада, дітозгубництво, фізичне покарання дітей залишалися абсолютно невивченими в історичний науці навіть за доби незалежності. Ця книга — перше ґрунтовне дослідження шлюбно-сімейних стосунків українців, що відкриває цю тему з іншого, незвичного для нас ракурсу.

Про автора:
Ірина Ігнатенко — відома українська фольклористка та письменниця, кандидат історичних наук, у її доробку — понад 50 наукових праць, навчально-методичних посібників.

Share

344

Re: Як жили наші предки?

Balymba пише:

Поки-що документально встановлений по Метричним книгам максимальний вік батька - 62 роки. Вигдядає так: після смерті першої дружини з якою нажив 12 дітей, одружується з ровесницею своєї 3 дочки, з якою нажив ще 6 дітей. Помер від тифу в 63 роки, тому можна тільки гадати що було б далі ...

У моєї однокласниці був батько 72 роки (у 1-му класі). Отже, йому було 65 років, коли вона народилася. На 27 років старший за матір. Другий шлюб. Я питав маму:"Ма, а чо' у всіх дітей папи дяді, а в Гальки папа дєдушка?"

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

345

Re: Як жили наші предки?

про Білорусь, адже тема про "як жили наші предки"
«З партрэта Сталіна зрабілі фіранкі, а карову хавалі ад партызан у хаце». Вяскоўкі згадваюць ранейшы побыт
Чаму печ ставілі насупраць вакна, як ратаваліся ад пажару іконамі і што гатавалі на вяселле ў беларускай хаце больш за паўстагоддзя таму? Беларускі, якія нарадзіліся, калі вай-фая і электрапрыбораў не было нават у фантазіях, згадваюць, якой была хата іх дзяцінства.
https://nina.nn.by/?c=ar&i=206674

І до того ж:
Як жылі жанчыны ў беларускай вёсцы 50—70-х
Гарадзенская пісьменніца Ала Петрушкевіч, аўтарка кнігі «Шчонаўскія абразкі», распавяла «Нашай Ніне» пра малавядомыя старонкі жыцця жанчын у беларускай вёсцы 50—70-х.
https://nina.nn.by/?c=lr&i=206197

Post's attachments

05-11-2017_00003-y2t2l.jpg
05-11-2017_00003-y2t2l.jpg 178.77 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Інтереси: історія Білицької сотні Полтавського полку.
Пошук: Калашник, Білецький, Пилипенко (Порубаї: Озера, Кишенька, Полт.) cool, Зданович (Кривошин: Брест., Білорусь), Чихар, Кириченко, Овсійко (Хмелів: Сум.) cool, Калініченко, Коломієць, Ігнашенко, Табурянський (Білогорілка: Полт.) cool, Сербул, Гуцуляк, Формос, Стефанюк, Петрович (Зелений Гай, Слобода: Новоселиця, Чернівец.).

Share

346

Re: Як жили наші предки?

Не знаю чи можна цьому вірити, але мовою документів:
Чоловік  бл. 1713 р.н. тричі був у шлюбі, від першої дружини був син бл. 1755 р.н.
Від другої дружини бл. 1759 р.н. відомо про 6 дітей, які народилися в 1775-1794 роках.
З третьою дружиною бл. 1777 р.н. одружився в 1796 році у віці 83 роки і мав ще 4 дітей, остання з яких народилася вже після його смерті в 1803 році.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37
Thanks: Алена1

Share

347

Re: Як жили наші предки?

Balymba пише:

Не знаю чи можна цьому вірити, але мовою документів...

а что необычного в данной информации?..Отец мамы, мамы моего отца, т.е. прадед моего отца Давидъ Дмитріевъ Твердоступъ трижды был женат. У меня пока нет точной информации, о каких "военных "походах" идёт речь, но после каждого такого он привозил в село новую жену, о причинах смерти жен также информации пока нет. От первой жены (из Польши) известно о 5 детях, от второй (из Молдавии) - об 1 ребенке, от третей (украинки) - о 3 детях (одна из трех дочерей (1871-1927) - бабушка отца).

Поиск предков в Херсонской губ.: Лапа, Лаппа, Кривошея, Бабенко, Стародуб, Твердоступ, Дубровинский; в Екатеринославской губ.: Белемеря (Беломеря), Дядькин, Балдинов, Вергелес, Вегеря, Магдычавский, Бабич, Милюк, Коваленко, Бойе, Бабаенко, Акольцев; в Волынской губ., с. Авратын: Шлапак, Переймибіда, Порохончук; в городах Пенза и Харьков, на Дальнем Востоке: Мутилин.

Share

348

Re: Як жили наші предки?

kuks70 пише:

Не знаю чи можна цьому вірити, але мовою документів...

а что необычного в данной информации?..

Ви багато зустрічали, коли у чоловіка після 80 років народилося 5 дітей?

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

349

Re: Як жили наші предки?

Balymba пише:

Не знаю чи можна цьому вірити, але мовою документів...

а что необычного в данной информации?..

Ви багато зустрічали, коли у чоловіка після 80 років народилося 5 дітей?

smile нет, не обратил внимание на возраст.К сожалению, пока не знаю сколько лет прожил прапрадед Давидъ.

Поиск предков в Херсонской губ.: Лапа, Лаппа, Кривошея, Бабенко, Стародуб, Твердоступ, Дубровинский; в Екатеринославской губ.: Белемеря (Беломеря), Дядькин, Балдинов, Вергелес, Вегеря, Магдычавский, Бабич, Милюк, Коваленко, Бойе, Бабаенко, Акольцев; в Волынской губ., с. Авратын: Шлапак, Переймибіда, Порохончук; в городах Пенза и Харьков, на Дальнем Востоке: Мутилин.

Share

350

Re: Як жили наші предки?

Алёна пише:

Чи були сімейні стосунки в українців настільки чистими, настільки ідеальними, як змальовували їх книжки?

Про автора:
Ірина Ігнатенко — відома українська фольклористка та письменниця,

Цікаво було б у неї спитать - які книжки вона мала на увазі? Або фольклор?

А велика сім'я вся вечерять сіда,
А мене молоду посилають по воду...
-----------------
Чом горілку не п'єш,
Чом ти жінку не б'єш?
------------------
Пішла наша мати
У ліс по телята,
Нам божилась і клялася,
Шо ми сиротята.
Ой ударив Семен
Об поли руками:
"Горе міні, малі діти,
Тепер буде з вами!"
---------------------
Продав свою жінку
За тютюн, за люльку
Необачний!

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share