1

Тема: Запити до органів РАГС

Хотілось би з'ясувати, чи є десь вичерпне описання того, хто, як і за чим може звертатись за інформацію генеалогічного характеру до органів РАГС.

Маю на увазі:


- до якого ступеню рідства з людиною можна робити запити? Можу я, наприклад, запитати інформацію лише по прямим предкам, чи також по братам/сестрам, дядькам/тіткам, двоюродним/троюродним?


- як дізнатись, чи актові записи за певні роки ще в РАГС, чи вже до архіву передані? Тільки формою запиту, а там що скажуть?


- є різниця в залежності від того, від кого запит подавати - напр., я чи хтось з моїх батьків? В тому, наприклад, що їм видадуть більше документів, ніж мені, як більш віддаленому родичу.


- подавати запит можна у своєму місцевому органі РАГС, навіть якщо особа, яка потрібна, живе у іншій області?


- де зараз зберігаються записи про акти громадянського стану, оформлені сільськими радами у 50-60 рр. ХХ ст.?


Конкретно в даний момент мене цікавить можливість подати запит на наявність в органах свідоцтва про смерть двоюрідних братів моєї матері.

Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока
I-BY104146|U5b1b1a - Проект "Українська ДНК"
Thanks: Алена1

Share

2

Re: Запити до органів РАГС

iromko,
Я думаю, что на эти вопросы Вам должны ответить в местном ЗАГСе.
То что знаю я:
1. Только прямая родня. Из личного опыта, могут дать информацию, но не документ.
2. Позвоните в архив и Вам скажут. Не все ЗАГСы соблюдают норму - 75 лет. Документы могут уже
    передать, а архив еще не обработал.
3. По-моему, нет.
4. Да.
5. Я узнавала в р-ном. Еще должны быть в областном.

Конкретно в даний момент мене цікавить можливість подати запит на наявність в органах свідоцтва про смерть двоюрідних братів моєї матері.

Сомнительно. Документ Вы точно не получите, а сведения - возможно.

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.
Thanks: iromko, Алена, Ann3

Share

3

Re: Запити до органів РАГС

Дякую, буду пробувати. Мені документи не потрібні, достатньо було б інформації.

Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока
I-BY104146|U5b1b1a - Проект "Українська ДНК"

Share

4 ( 03-12-2018 22:13:03 змінене marinik )

Re: Запити до органів РАГС

iromko

Поделитесь, пожалуйста, опытом. Удалось Вам узнать информацию по актам гражданского состояния? Меня тоже интересует такая информация за 1922-24гг. И где ее запрашивать.

Share

5

Re: Запити до органів РАГС

marinik пише:

iromko

Поделитесь, пожалуйста, опытом. Удалось Вам узнать информацию по актам гражданского состояния? Меня тоже интересует такая информация за 1922-24гг. И где ее запрашивать за эти годы?

Ні, я не звертався туди. В мене просто не було документів, якими можна було б підтвердити зв'язок.

Конкретних людей, яких я хотів знайти, я таки знайшов, але іншим способом - послав листи зі своїми контактними даними на декілька відомих моїй мамі адрес, де колись, у 60-і роки, проживали її родичі. На одній з них виявився живий її двоюрідний брат, якому було майже 90, і про якого ми не чули більше 30 років. Він передав лист молодшим родичам, а вони вже далі зв'язались зі мною через ФБ і ми почали спілкуватись. Скомбінувавши нашу інформацію, ми також через соцмережі вийшли на спільних родичів, які свого часу виїхали на Кубань.

Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока
I-BY104146|U5b1b1a - Проект "Українська ДНК"

Share

6

Re: Запити до органів РАГС

marinik пише:

iromko

Поделитесь, пожалуйста, опытом. Удалось Вам узнать информацию по актам гражданского состояния? Меня тоже интересует такая информация за 1922-24гг. И где ее запрашивать.

1922-1924 гг. (если сохранились) хранятся в областных архивах.

Thanks: iromko1

Share

7

Re: Запити до органів РАГС

Інформація про архівний фонд відділів державної реєстрації актів цивільного стану станом на 26.03.2021:
https://psjust.gov.ua/wp-content/upload … %D0%A1.pdf

Принципово пишу (і відповідаю) українською, бо для мене це важливо.

Share

8

Re: Запити до органів РАГС

Вітаю! Питання щодо отримання акту цивільного стану про народження батька мого чоловіка (або довідки), де вказується інформація про батьків народжуваного. Потрібна інформація про бабцу мого чоловіка, її по-батькові та рік народження. Дівоче прізвище теж невідомо, бо не існують книги реєстрації шлюбу за ці роки, коли вони мали одружуватися. З запитом є проблема - батьки чоловіка не було офіційно одружені, у чоловіка прізвище матері, тому не можна підтвердити спорідненість з батьком. Тому питання - можливо отримати хоча б довідку без підтверджень та пояснень? Батько чоловіка народився у 1924 році (за цей рік в архіві є книга про запис). В сільраду звернулися з приводу отримання інформації з господарських книг, поки тиша. Заздалегідь дякую за пораду і розуміння.

Share

9

Re: Запити до органів РАГС

Елена Коваленко пише:

Вітаю! Питання щодо отримання акту цивільного стану про народження батька мого чоловіка (або довідки), де вказується інформація про батьків народжуваного. Потрібна інформація про бабцу мого чоловіка, її по-батькові та рік народження. Дівоче прізвище теж невідомо, бо не існують книги реєстрації шлюбу за ці роки, коли вони мали одружуватися. З запитом є проблема - батьки чоловіка не було офіційно одружені, у чоловіка прізвище матері, тому не можна підтвердити спорідненість з батьком. Тому питання - можливо отримати хоча б довідку без підтверджень та пояснень? Батько чоловіка народився у 1924 році (за цей рік в архіві є книга про запис). В сільраду звернулися з приводу отримання інформації з господарських книг, поки тиша. Заздалегідь дякую за пораду і розуміння.

так, довідку (1924 р.) Ви можете отримати в архіві без документів.

Share