1

Тема: Родовід. В пошуках смислу

Тема присвячується класичному питанню - навіщо ми досліджуємо свій родовід і, яку користь (в усіх смислах) від цього маємо.
(в продовження обговорення з іншої теми)

Поделиться

72

Re: Родовід. В пошуках смислу

часто задаю собі питання: Що ж я в ній люблю?

Ніколи таке питання не виникало. Навіть не буду писати банальне – Батьківщина. Україна – це я, її частинка. Історія України – історія моєї сім’ї.

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.
Спасибо сказали: Relic hunter, Алёна, Оленка, о и, v_golub, borisovichi6

Поделиться

73

Зачем изучать семейную историю? Мне доводилось встречать разные побудительные мотивы к этому. Рискну предположить, что у каждого человека они вообще могут быть индивидуальными. Кому-то важно почувствовать себя органичной частью чего-то значительного, а не одинокой песчинкой среди миллиардов таких-же. Для кого-то это способ наладить общение между родственниками. Кем-то движет практический интерес.

andreyrepin.com/ru/

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Поделиться

74

Цікавеньке: https://psy-practice.com/publications/t … ashih_pre/
9 маркеров того, что мы оплачиваем долги наших предков.

Слава Україні!
Інтереси: історія Білицької сотні Полтавського полку; сотенні містечка Полтавського полку 1649-1782.
Пошук предків: Калашник, Білецький (Келеберда, Кобеляки, Сокілка, Порубаї: Полт.), Чихар, Кириченко (Хмелів: Сум.),
Калініченко, Коломієць (Білогорілка: Полт.), Сербул (Слобода, Зелений Гай: Чернівец.), Зданович (Кривошин: Брест., Білорусь).
Спасибо сказали: сергей-гродовка, kbg_dnepr, Doly777, Алёна4

Поделиться

75

Relic hunter пишет:

Цікавеньке: ...

Про імена не можу не погодитись. Коли в родині повторюються імена, то ми або хочемо, щоб ці діти прожили щасливіше життя, або щоб воно склалося так саме добре.

Кухаревські - Херсонська губернія; Кейбал - Полтавщина і звідусіль
Спасибо сказали: kbg_dnepr1

Поделиться

76

Щоб діти прожили краще, хочуть всі батьки і всі вважають, що вони не дуже добре живуть. Коли в родині дітей називають іменами батьків, значить батьки люблять одне одного. Замітив, що в таких родинах дуже мало розлучень.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Спасибо сказали: Алёна, Doly7772

Поделиться

77

Можливо це всім відомо. Але щодо мотивації ось, знайшов чудову лекцію В.Семенова.
(а ще сподобалося як він на ходу обійшов гострий кут щодо Абхазії smile )
[]

Слава Україні!
Інтереси: історія Білицької сотні Полтавського полку; сотенні містечка Полтавського полку 1649-1782.
Пошук предків: Калашник, Білецький (Келеберда, Кобеляки, Сокілка, Порубаї: Полт.), Чихар, Кириченко (Хмелів: Сум.),
Калініченко, Коломієць (Білогорілка: Полт.), Сербул (Слобода, Зелений Гай: Чернівец.), Зданович (Кривошин: Брест., Білорусь).
Спасибо сказали: о и, сергей-гродовка2

Поделиться

78

Собирайте по крохам то, что ещё можно найти, и сохраните это для детей. Чтобы у них не было вопроса "кто я и откуда родом"

Здравствуйте, Яков Львович!

Меня зовут Лена, я живу в Киеве. Вы меня не знаете, никогда не видели и будете очень удивлены тем, что вам пишет незнакомая барышня с неизвестной вам украинской фамилией.

Вам о чём-то говорит имя Борис? Вы должны точно помнить, кто такой Борис. Ему было три года, когда вас не стало. Это мой папа. А вы мой дед, которого у меня никогда не было. Вас убили, когда вам было всего 37, у вас был трёхлетний сын Борис, и ваша жена, моя бабушка, ждала второго ребёнка. Вас убили, а через полгода родилась ваша дочь и моя тётя. Её зовут Лиля. Она вас не видела никогда. Так же, как и я.

Знаете, папа всю жизнь считал, что вы умерли от разрыва сердца, когда вам было 46 лет. Так написали в справке, которую однажды прислали вашей семье. И он всю жизнь боялся этого возраста, решив, что тоже умрёт в 46 лет. Потому что он очень на вас похож и, по рассказам бабушки, у вас одинаковые жесты, мимика, интонации, голос. О том, что вас не стало в 37 лет, папа узнал, когда ему было уже 60. Узнал, когда ему разрешили прочитать уголовное дело, в котором вы обвинялись в терроризме, создании антисоветской группировки и ещё каких-то жутких вещах. Вы — владелец небольшой хлебной пекарни и фотосалона, представляли угрозу для огромной страны, и вас расстреляли через 3 месяца после ареста. А семье сообщили, что по результатам так называемого суда вам дали 10 лет лагерей. И они вас ждали эти долгие 10 лет.

продолжение https://focus.ua/opinions/373934/?utm_c … source=716

Спасибо сказали: litar Л, kuks70, Relic hunter, nfs79, Алёна5

Поделиться

79

kbg_dnepr пишет:

Собирайте по крохам то, что ещё можно найти, и сохраните это для детей. Чтобы у них не было вопроса "кто я и откуда родом"

Здравствуйте, Яков Львович!

продолжение https://focus.ua/opinions/373934/?utm_c … source=716

не могу читать без слёз

Поиск предков (Херсонская губ.): Лапа, Лаппа, Кривошея, Бабенко, Стародуб, Твердоступ, Дубровинский; (Екатеринославская губ.): Никитась (Микитась), Вергелес, Ручка (Ручко), Белемеря, Железняк, Магдычавский, Бабич, Милюк, Дядькин, Коваленко, Бойе, Балдинов, Бабаенко, Акольцев.
Поиск предков / родственников по линии супруги: Шлапак, Переймибіда, Порохончук, Колесников, Мутилин, Шатохин
Спасибо сказали: kbg_dnepr1

Поделиться

80

У мене - слідство.
Так, саме слідчі дії по відношенню до минулого.
Щоб зрозуміти чим і як жили різні гілки Роду в різних частинах України та за її межами 50, 100, або 300 років тому.
Які цінності сповідували, як вели господарства, з ким одружувались та як виховували дітей.
Саме порівняння різних умов життя в різних королівствах/гетьманстві, імперіях та тоталітарних режимах спонукають до кращого розуміння сьогодення та можливість не танцювати на граблях.

Земле, моjа всеплодьучаjа мати!
Сили, шчо в твоjij движель глубинi,
Краплоу, шчоб боiу смiлijше стоjати,
даj i мiнi!
Спасибо сказали: nfs79, Алёна, kbg_dnepr, litar Л, Balymba5

Поделиться

81 (07-06-2017 08:53:16 отредактировано litar Л)

О том, что вас не стало в 37 лет, папа узнал, когда ему было уже 60.

Мой так и не узнал.

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.

Поделиться

82

І мій батько та його 2 брата теж так і не взнали, що їхній батько був розстріляний у січні 1938 р. і реабілітований у 1961... А 4 сестри жили довго, то дізналися про це у 1992-2009 рр.

Спасибо сказали: litar Л1

Поделиться

83 (07-06-2017 10:15:11 отредактировано kbg_dnepr)

"Сміття з-під килима" все одно колись доведеться вимітати, скелети з шафи прибирати - якщо це не хочете робити ви, це доведеться робити дітям або онукам. Якщо ви хочете залишити це їм, то генеалогією займатися не реба...

«Мій дід був есесівцем». «А мій загинув в Освенцімі». Історія кохання нащадків ката і жертви culture.pl/ru/article/miy-did-bu … -i-zhertvi

Я ніколи не забуду той день! Я зустріла в українських горах стареньку жінку, котра знала мою історію, моїх предків ліпше за мене. Я так переживала! У мене руки тремтіли від хвилювання, ми всі ридали як діти. Пані Василина увесь час повторювала: «Де ви так довго були? Чому раніше не приїхали?».
...
Коли в Верховині відбувався весь той жах, мама була малою дитиною. Вона нічого не пам'ятає, але успадкувала якийсь генетичний страх, фрустрацію. Моя мама — яскравий приклад людини, котра не одне десятиліття несла на собі трагедії, тягар переживань попереднього покоління. Вона не пам'ятає, як арештовували діда, як приходили люди з УПА, вона нічого до пуття не бачила, та все життя прожила з тягарем чужої біди. Я розповідаю про неї людям, які кажуть, що не треба зачіпати рани минулого, що треба про все забути і не торкатися болісних тем. Це неправда! Минуле активно впливає на нас, наше життя сьогодні. Бачили б ви, як мама боялася їхати в Верховину!
...
Кожен народ має якісь гріхи на сумлінні. Поляки — свої, німці — свої, українці чи росіяни — свої. У кожного народу також є травми. Глибоко помиляється той, хто вважає, що забуття або мовчання лікують.

В тому, наскільки важлива пам'ять, 2011 року переконалися мешканці сіл на півночі Японії. У багатьох місцях на березі там стояли камені, на яких не одне століття тому хтось написав, як належить себе поводити під час цунамі. На жаль, поради предків заросли хащами, були забуті. За це під час цунамі 2011 року заплатили життям тисячі осіб, котрі не знали, як себе поводити під час катастрофи. Лише в одному маленькому селі Анейоші (Aneyoshi) ніхто не загинув. Всі знали, що написано на каменях. Про це розповідали навіть дітям в школі. Завдяки знанням всі мешканці встигли сховатися в горах.
---
нащадки жертв часто страждають від депресій, у них з'являються суїцидні схильності. Вони самі не розуміють, що з ними відбувається. Це факт. Якщо тобі важко, неспокійно і якщо ти знаєш, що у когось з предків була непроста біографія, обов'язково довідайся більше про батьків, про бабусь і дідусів, їхнє життя. В минулому можуть бути закопані твої проблеми, проблеми твоїх близьких. ... минулим треба займатися хоча б з міркувань здорового егоїзму.

Поделиться

84 (07-06-2017 10:30:51 отредактировано AppS)

«Мій дід був есесівцем». «А мій загинув в Освенцімі».

В цьому плані цікаві родоводи вищої аристократії, де предки по різним гілкам майже завжди були ворогами.

Спасибо сказали: Relic hunter, nfs79, Ostapec`-Strilbyckyj, Алёна4

Поделиться

85

Так, в цьому, здається, є якась закономірність, що нащадки Монтеккі та Капулетті часто й густо закохуються одне в одного.

Спасибо сказали: Ostapec`-Strilbyckyj1

Поделиться

86

1. В першу чергу цікаво знати свої корені, хто ти, звідки. Як виявилось - дві національності, дві релігії та 4 різні країни. Дід і два прадіда воювали в Другу світову. Це розширює кругозір і поглиблює знання історії своєї країни. Це нові знайомства, нові люди, нові місця, подорожі. Цікаво порівнювати, аналізувати, як жили люди, чим займались. Іще у моїх прабабусь було по 5 - 6 дітей, і це було нормою. 2. Також бажано знати спадковість, на що хворіли твої батьки і прабатьки, від чого померли, до яких хвороб чи шкідливих звичок може бути схильність у тебе чи твоїх дітей, на що звернути увагу. 3. Фото. Моє захоплення, я сама фотограф і реставратор. 4. Ну і звісно - похизуватись перед друзями чи родичами шляхетним родом, передати це дітям.) Не розумію людей, котрим генеалогія не цікава далі своїх батьків. Це як мати вищу освіту, ніби і не обов'язково, але це інший рівень.

Прізвища - Хребтієвський, Куницький, Ястремський (Ястржемський), Єрмоленко (Ярмоленко), Шимченко, Ковальчук, Симонюк, Лісничик.
Спасибо сказали: iromko, nfs79, Алёна, VadShv, Relic hunter5

Поделиться

87 (15-06-2017 14:44:46 отредактировано Ярематойсамий)

Loki :1. В першу чергу цікаво знати свої корені, хто ти, звідки. ... 4. Ну і звісно - похизуватись перед друзями чи родичами шляхетним родом, передати це дітям.) Не розумію людей, котрим генеалогія не цікава далі своїх батьків.
Ви не знали, хто Ви і звідки? А якщо мій рід не шляхетний, а "репаний"? А я не розумію тих людей, які без генеалогії не знають свого родоводу до прадідів включно. Вважаю таких людей бідними й нещасними, якщо вони без генеалогії далі батьків не знали і не вірю, що генеалогічні пошуки й успіхи багато чого міняють. Бо більшість людей тими пошуками намагається возвеличити себе ("шляхетним родом"), тобто, людина бреше й собі, і людям. А, як на мене, шляхетність у тому й  лежить - знати свій родовід змалечку.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Спасибо сказали: Алёна, strunkingleb, Doly777, v_golub4

Поделиться

88 (16-06-2017 08:55:47 отредактировано Loki)

Для Ярематойсамий. Я не знала своїх прабатьків і звідки вони, далі дідусів і бабусь, і, між іншим, це образний вислів. Мої батьки мені нічого такого не розповідали, а я до певного віку не цікавилась. Розповідали щось дід і баба, то мені, як дитині, в одне вухо влітало, в інше вилітало. І так, я знаю багато таких людей, що не знають свого родоводу і не цікавляться. А даремно. Із останнім висловом згодна, шляхетність - знати свій родовід, історію, культуру, традиції. І ще багато чого. А от чому людина бреше собі й іншим?

Прізвища - Хребтієвський, Куницький, Ястремський (Ястржемський), Єрмоленко (Ярмоленко), Шимченко, Ковальчук, Симонюк, Лісничик.
Спасибо сказали: Relic hunter1

Поделиться

89

І так, звісно, уже мої діти знатимуть свій родовід змалечку.

Поделиться

90 (16-06-2017 11:27:19 отредактировано nfs79)

До 30 лет мне не было особо интересно "кто мои прадеды?"...
Конечно-же, "побрехеньки" о чем-то таинственном в роду и голубизны кровей, иногда пробуждали спортивный интерес(в перспективе),но не больше того.
Не любил я ездить в село...нудно было. Коровы ,куры и прочая атрибутика сельской жизни навивала мне тоску.
Кучи старых фотографий и каких-то дальних родственников из соседних сел вообще вызывали сильную апатию.
Почему?
Ну вот потому!
И только сейчас ,кусая локти, восстанавливаю понемногу упущенное.
Ушли в небытие стопки фотографий и медалей.
Но многое успел сохранить.
Уверен,что еще бы лет 5-10 то и того не было.
У моей бабушки 6 детей, и 25 внуков и правнуков.
Угадайте ,сколько из них интересуется своим корнем?
Да... мы бедные и несчастные люди. Это результат последних 100,а может и больше, лет.

P.S.Хоть бы какая бы *** из родичей рубля подкинула на пополнение(покупку) пленок мормонов.....  wink

Труш cool ,Харченко cool ,Матюшко cool - с. Патюти /с. Будище  Козелецький район Чернігівська обл. 
Плечистий,Галаган,Коршок -с. Киселівка /с.Ведмедівка/с.Держанівка Носівський район Чернігівська обл. 
Сидорець(I-P37) cool ,Запорожець - Ніжин/Вертіївка Чернігівська обл.
Дубік,Щерба(?) - с. Кислицьке Томашпільский район Вінницька обл.

Поделиться