1 ( 19-02-2018 20:03:51 змінене Ярематойсамий )

Тема: Вперше побачене ім'я

Пропоную на цій сторінці подавати імена, які ви вперше побачили в документах і які зараз добре відомі. Тобто, зафіксуємо період, коли вони увіходили "в моду". Маю на увазі такі: Валерій, Віктор, Анатолій, Вадим, В'ячеслав (та інші на -слав), Ігор, Олег, Світлана, Поліна, Галина і т.п. Тільки в документах!
ЛЮДМИЛА. Вперше зустрів у списку підселенців у ст-цю Саратовську 1906 р. у родині військового старшини Гукова Марка Авксентійовича. Дочці Людмилі було тоді 7 років. Очевидно, росіяни й городяни.
ВЕРА. У цьому ж списку  в цій родині. Дівчинка 1903 р.н.
ЛЮБОВЬ. У списку переселенців з Оренбурзького війська у ст-цю Абхазьку 1864 р.в родині Молявкіна Петра Івановича, його жінка. Роки не вказано.                                                                                     
МАЙЯ. У списку першопоселенців ст-ці Бакинської 1864 р. жінка Мащенка Михайла. Їй було 20 років, 1844 р.н.
НАДЕЖДА. У цьому ж списку в родині Бундюка Йосипа, його дочка 13 років, 1851 р.н.
............................................
Імена Вера, Надежда, Любовь (Любовія) встречаются в документах конца 18-19 вв.
............................................
ВАЛЕНТИНА - п. 671, 1886,
ГАЛИНА - П. 665, 1863, Канівщина
АНГЕЛИНА - п. 606, 1911, Херсонщина

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

492

Re: Вперше побачене ім'я

Ева Ивановна Кравчук, в исповедке записана 1771 г.р. Киевская обл.

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.

Share

493

Re: Вперше побачене ім'я

Т.В.
Виктор Алексеев Совицкий
Николая Павлова Тоцкого сын Виктор


у римо-католиків Васильківського повіту. Київ.губ. зустрічається в метриках ім'я Віктор, Вікторія, а судячи з прізвищ
на -ський, то зовсім не дивно, що перейшовши в православіє вони зберегли традиційні для родини імена. Також часто зустрічається Антон та Антоніна (вдома Тося або Тоня)

Каминские, Домбровские, Перинские (Пержинские), Калетинские, Токарские, Духновские, Шмигержевские (Шмигеровские), Круликовские, Березницкие, Войновские
с.Юзефовка, Соколовка, Гребенки, Пологи, Янковка (Лопатынщина), Лосятын, Белая Церковь, Роток, Марьяновка
Киевская губ. Васильковский уезд
Thanks: Т.В.1

Share

494

Re: Вперше побачене ім'я

Walentyna, указание на документ, место, дата упоминания, возраст - обязательно.
Пан Ярема ищет, когда и где этими именами, популярными ныне, нарекались впервые.
Общими усилиями мы уже вычеркнули имя Любовь из редких в 18-19 веке.  Виктор и Виктория пока "в тумане".

Share

495

Re: Вперше побачене ім'я

У принципі, всяке ім'я, яке є в святцях, може зустрітися у минулому. Навіть та ж сама Галина. Віктори зрідка були, Вікторії - одиниці. Цікаво зрозуміти, коли у 19-20 ст. ті чи інші імена стали "модними", а які зійшли нанівець. Тому я тут прошу давати всі рідкісні до 1930-х рр. імена, які хтось з нас вперше почув, а також поширені зараз імена, але маловідомі колись - коли хтось з нас його вперше зустрів (Майя, Едуард, Роберт, Мстислав, Вадим і т.д.).

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

496 ( 28-12-2016 11:57:53 змінене Walentyna )

Re: Вперше побачене ім'я

Т.В.
1876 Виктория Домбровская с.Соколовка, костел м.Белой Церкви.
Відкриваєте метричну книгу костела Київщини і там повно "рідкісних" імен - Альбін, Альбіна, Ірина, Елена, Маріанна/Марія, Домініка, Петрунеля, Міхаліна, Карл, Кароліна, Юлія, Роман та ін.
При змішаніх шлюбах католиків і православних нарікали цими іменами, якщо вони були в святцях.
Православні метрики не переглядала, але все що мені зустрічалось, це шлюби на кшталт католик Перинський одружився з православною Мотрею Калітинською (дітей вже виховувалив православії), в якої батько католик, а мама Зворська православна.  
Думаю, що такі імена стали модними вже в радянський час.
От якби зустріти Віктора чи Вікторію в Петренків чи Сидоренків, ото цікаво.

Каминские, Домбровские, Перинские (Пержинские), Калетинские, Токарские, Духновские, Шмигержевские (Шмигеровские), Круликовские, Березницкие, Войновские
с.Юзефовка, Соколовка, Гребенки, Пологи, Янковка (Лопатынщина), Лосятын, Белая Церковь, Роток, Марьяновка
Киевская губ. Васильковский уезд
Thanks: kuks701

Share

497

Re: Вперше побачене ім'я

Ярематойсамий
У бабусі сестра Еля, всі родичі кажуть, що мабуть повне ім'я Евеліна, яке було моє здивування коли я побачила  
на надгробку табличку яку встановлювали її батьки - напис російською - "Еликанья Куринец".
Православна, м.Київ,  (1891приблизно -1920р). Таке ім'я вперше почула.

Каминские, Домбровские, Перинские (Пержинские), Калетинские, Токарские, Духновские, Шмигержевские (Шмигеровские), Круликовские, Березницкие, Войновские
с.Юзефовка, Соколовка, Гребенки, Пологи, Янковка (Лопатынщина), Лосятын, Белая Церковь, Роток, Марьяновка
Киевская губ. Васильковский уезд

Share

498

Re: Вперше побачене ім'я

Walentyna, на Київщині імена  Ірина, Елена, Маріанна/Марія,  Юлія, Роман рідкісні?

Share

499

Re: Вперше побачене ім'я

Walentyna, Еликанья - це, мабуть, ось що у святцях:
ЕЛИКОНИДА,  ЕЛИКОМИДА, ЕЛЕКОНИДА, ЕЛИКАНИДА, ЛИКОНИДА.  С горы Геликон, считавшейся местопребыванием Аполлона и муз, иносказательно - близкая к поэзии, искусствам, наукам (греч.).
10 июня (28 мая) - мученица Еликонида.
...........................................
У нас у 1930-70 рр. Єльками колишніх Олен звали, Елена. Потім вони Лєнками стали.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: Walentyna1

Share

500 ( 08-01-2017 13:53:50 змінене Оленка )

Re: Вперше побачене ім'я

1790 рік Лубенський повіт Пулхерія, Елиферій, Боголіп.

Share

501

Re: Вперше побачене ім'я

Пульхерію Шпончиху ми знаємо по гоголівських "Старосвітських поміщиках". Напевно, хрещених Пульхеріями якось переназивали. Можливо, Пульхеря (як Лукеря) було. Може, Лукерями.  Оскільки дуже рідкісне ім'я, важко щось розумне сказать. Єлиферій - це наш старовинний і не дуже рідкісний Олефір, Луфер, можливо, Олехно. Боголіп вперше бачу. Ось що святці РПЦ кажуть:
ФЕОПРЕПИЙ,  БОГОЛЁП.  Богом украшенный (греч.).
5 апреля (23 марта) - мученик Феопрепий.
6 августа (24 июля) - преподобный Феопрепий Черноярский (Рус.).
4 сентября (22 августа) - мученик Феопрепий и преподобный Феопрепий Угличский (Рус.).
Отже, це переклад на старослов. мову грецького Феопрепій (як Богдан - Феодот).
Напевно, у росіян Боголеп часто переходило в Боголюб, звідси поширене прізв. Боголюбов.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: Оленка1

Share

502

Re: Вперше побачене ім'я

МК с. Опришки Полтавской губ.   1896 год.
у отставного рядового Куценка умер сын Виктор 2 года

Share

503

Re: Вперше побачене ім'я

У мене по першопоселенцях (сер. 19 ст.) три Віктори на 6000 є. "Віктор-бум" почався у 1930-х рр. А зараз, здається, воно знов стало рідкісним ім'ям. У Запорозьких реєстрах 1756 Віктор один чи два є.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: Алена1

Share

504

Re: Вперше побачене ім'я

1802 год Александровский уезд
Радион.

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.

Share

505

Re: Вперше побачене ім'я

Родіон, Радивон, Іродіон, він же Радько, Родько, Родька (який з легкістю міг перейти у Редько) для мене не було рідкісним іменем до поч. 20 ст. Воно майже щезло у 1900-1990 рр. Зараз знов є.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

506

Re: Вперше побачене ім'я

Дворянин Воротьіляк Пуд.  Це для мне вперше і в останє. початок 18 ст. Прізвище досить відоме ( як для мене), а ім'я---))))).

Share

507

Re: Вперше побачене ім'я

А Пуд тут у нас, здається, був. У мене один-два є. Думаю, що прізвище Путько - це Пудько.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: Алена1

Share

508

Re: Вперше побачене ім'я

Несколько раз попадалось имя Уар, а вот сегодня попалось такое:

Post's attachments

Имя.jpg
Имя.jpg 29.33 kb, 1 downloads since 2017-06-08 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

Share

509

Re: Вперше побачене ім'я

notizia, класс! Какой это год?
У меня есть диакон Папа Iеремiев Заводовский http://forum.genoua.name/viewtopic.php?id=1770

Share

510 ( 08-06-2017 13:49:39 змінене notizia )

Re: Вперше побачене ім'я

1856 год Ивановка, Ананьевский уезд.
я такое имя первый раз встретила.

Thanks: Алена1

Share

511

Re: Вперше побачене ім'я

Мужское имя- ТОВТЫС
Женское имя - ТЕКЛЯ
(ДАХО, 22-1-107)
деревня Плоская

Проценко, Нисиненко, Дорошенко, Коваленко,Копильченко, Мовчан, Чорнозубенко, Крищенко, Скляров, Ковальський, Калашник, Ващенко, Адаменко, Бондар, Гавриченко, Кузнецов, Ільїн, Нитаров, Банников, Маличенко, Кононенко, Слизченко, Водолазький, Голубенко, Шульженко, Мирошниченко, Рудоманенко, Салогубенко, Єгоров, Смоляренко, Зайченко, Бидарев, Сороксобак, Нищенко, Щербина, Бегуненко, Хоруженко (Полежай), Бабій (Костюченко), Татаренко, Грубниченко
Thanks: Алена1

Share

512

Re: Вперше побачене ім'я

Текля або ж Векла - досить поширене тоді ім'я, а що таке Товтис - ?? Невже ж так Феоктіст переробили?

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: Алена1

Share

513

Re: Вперше побачене ім'я

Калина(чол), с.Хоружівка, 1749 рік

Post's attachments

Калина.JPG
Калина.JPG 26.16 kb, 1 downloads since 2017-06-25 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Поперека, Сенько, Сердюк, Дорошенко, Нужний, Калюжний (село Іваниця,  Сумська обл), Єлисеєнко(Шияновський до  серед. 18 ст.),Фесенко(с.Деркачівка)

Share

514 ( 08-07-2017 13:40:33 змінене Чай )

Re: Вперше побачене ім'я

https://img-host.org.ua/images/sam2973.jpg
Феодота,1812

З повагою,
Чай.

Share

515 ( 07-07-2017 18:59:45 змінене Чай )

Re: Вперше побачене ім'я

Т.В. пише:

Чай, Вы на какое имя обратили внимание? Феодот (Федот), Фома, Феодосий (Федосий) или Венедикт? Вроде бы все употреблялись, разве что Венедикт не очень распространенное.

Так здесь не Федот,а младеница Феодота,от Фомы и Феодосии рождена.

З повагою,
Чай.
Thanks: Т.В.1

Share

516 ( 07-07-2017 21:27:03 змінене Чай )

Re: Вперше побачене ім'я

Я впервые такое имя(или форму имени)встретил.Меня это тоже сбило с толку поначалу. Искал Феодосию и не находил,теперь вот думаю что это и есть нужная мне Феодосия/Феодора.

З повагою,
Чай.

Share

517

Re: Вперше побачене ім'я

Я також уперше бачу жіноче Феодота.
............................
Т.В. або модератори! Виправте пост 517, бо зараз заблокується тема.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

518 ( 08-07-2017 12:29:19 змінене Т.В. )

Re: Вперше побачене ім'я

Ярематойсамий, удалила - все равно эти посты не содержали ценной информации.
Про Феодоту же было   http://forum.genoua.name/viewtopic.php?pid=34047#p34047

Share

519

Re: Вперше побачене ім'я

Феодотія (Богдана) - дана Богоміменинниці за православним церковним календарем - 4 січня, 13 лютого, 17 липня, 11 серпня, 30 вересня, 4 і 14 листопада.

Thanks: nfs79, litar Л2

Share

520

Re: Вперше побачене ім'я

Ми, мабуть, з тими Феодотіями стикалися, але їх або Федорками, або Федоськами, або Федонями, або Феньками звали.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

521

Re: Вперше побачене ім'я

Або Хвеськами. smile

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

522

Re: Вперше побачене ім'я

Ф.40  Оп.110 Д.317   Сл. Великий Бурлук   МК 1806 г.
г. Волчанска каз. обывателя Василия Остапенка сына Зубкова дочь девица Надежда
Любовь -  неоднократно

Thanks: kuks701

Share

523

Re: Вперше побачене ім'я

У мене Надежда десь разів 5 на 6000, а Любов десь втричі більше. (19 ст.)

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

524

Re: Вперше побачене ім'я

1882 г.
Меркурий Августов Бараниченков, православный.

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.

Share

525

Re: Вперше побачене ім'я

На двох-трьох Меркуріїв натрапляв, а Августа, здається, одного десь бачив, але невпевнений у тому. Судячи з того, що є прізв. Меркуленко, Меркулай, то в народі здебільшого то було Меркул, Меркулай.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

526

Re: Вперше побачене ім'я

Маленькое село Вяльки, Стародубский полк.
Имя Вера появляется с 1761 г. и в дальнейшем присутствует постоянно.
В МК 1791 (всего на 4 листочка) упоминаются две разных Надежды, обе дети.
Одна из них постарше, умерла, возраст не указан, но в ИР 1788 г. ее не было.
Далее документов нет  sad

Share