1

Тема: Карта сучасних прізвищ України

ridni.org/karta


kbg_dnepr пише:

Повідомлення buteofalcone звідси http://forum.genoua.name/viewtopic.php? … 88#p136688

З'явилась карта прізвищ України, на якій відображається сучасне розселення носіїв прізвища.

ridni.org/karta/%D0%B1%D1%83%D1% … %BE?type=2

Чудова новина!! Це просто здійснення моєї 8-річної мрії!!! Ура, ура, ура!!!

Share

2

Re: Карта сучасних прізвищ України

Спасибо, интересная карта. И очень похоже на правду, по крайней мере по моим, не очень распространённым фамилиям.

Thanks: kbg_dnepr, luvi2

Share

3

Re: Карта сучасних прізвищ України

Так, цікава і правдива карта. Сердюків майже 30 тис, можна нові сердюцькі полки формувати))

Херсон губ Сердюк Задорожний Москалець С(Ш)ушко Білий; Піщане Переяслав полк Шарата Чмир Прилипко; Галичина Ільків Ilkow Рабик Гавриляк Келлер Keller Боднар Кохан Щавинський Червинський Чайкі[о]вський Папп; Могильов губ Тве[a]рдовский Немиленцев Шпаков; Моринці Артеменко Філіпович А(Га)ркуша; Новосілки Київ пов Кучер Ігнат'єв Кошевий Михайлов Малишенко Федоров; Київ Коноваленко R1A1A/T2B5
Thanks: kbg_dnepr2

Share

4

Re: Карта сучасних прізвищ України

По моим фамилиям тоже правду выдаёт !

Ищите и обрящете. (Мф 7, 7.)
Thanks: kbg_dnepr, luvi2

Share

5

Re: Карта сучасних прізвищ України

Матийченко показывает одного?! носителя.
ridni.org/karta/матийченко?type=2

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.

Share

6 ( 15-05-2017 13:09:17 змінене nfs79 )

Re: Карта сучасних прізвищ України

litar Л пише:

Матийченко показывает одного?! носителя.
ridni.org/karta/матийченко?type=2

спробуйте Матійченко і Матійчєнко

свой среди чужих, чужой среди своих...
N-FTA62436
Thanks: litar Л, kuks702

Share

7

Re: Карта сучасних прізвищ України

Дуже цікаво було б дізнатися, на основі якої БД і ким зроблена карта (за кого ставити свічку wink)

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)
Thanks: luvi1

Share

8

Re: Карта сучасних прізвищ України

kbg_dnepr пише:

Дуже цікаво було б дізнатися, на основі якої БД і ким зроблена карта (за кого ставити свічку wink)

С большой долей вероятности в основе ДРФО 2004.

Кременецкие, Лазаренко, Бабенко, Чаплины, Абакумовы, Орловы, Белоконь, Тхор.
Интересуюсь родом Кременецких от Аслана-Мурзы-Челебея.

Share

9

Re: Карта сучасних прізвищ України

Да уж...интересная задумка.
Только вот эйфории от ater.gwar.elar.ru у меня было больше.
Жаль , что пока сайт не работает sad

свой среди чужих, чужой среди своих...
N-FTA62436
Thanks: Алена1

Share

10

Re: Карта сучасних прізвищ України

nfs79 пише:

Да уж...интересная задумка.
Только вот эйфории от ater.gwar.elar.ru у меня было больше.
Жаль , что пока сайт не работает sad

Заработает.
Не много подождём.
ОЧЕНЬ хороший источник!!!

Кременецкие, Лазаренко, Бабенко, Чаплины, Абакумовы, Орловы, Белоконь, Тхор.
Интересуюсь родом Кременецких от Аслана-Мурзы-Челебея.
Thanks: nfs79, kbg_dnepr, ww23

Share

11

Re: Карта сучасних прізвищ України

Дай Бог здоровья тем людям,которые его воплатили в жизнь.


Жду!

свой среди чужих, чужой среди своих...
N-FTA62436
Thanks: kbg_dnepr1

Share

12

Re: Карта сучасних прізвищ України

А ось і автори:

Я – IT-підприємець, Senior PM, CBDO, а ще – анонімний генеалог. І пишу цей лонгрід під примусом smile
Про те, що генеалогія – моє хоббі, знала тільки моя родина і колеги з професійної генеалогічної спільноти. Я дослідив родовід своєї доньки до 1720-х років (див. картинку: 11 колін, <2047 предків), і це дерево з різними переплетіннями нереально вивести на друк (колеги зрозуміють). Генеалоги – це окремий сорт істориків. Адже кожен генеалог з часом стає хорошим істориком земель своїх предків. Вони вирізняються абсолютно особливим відчуттям патріотизму: спокійним і зваженим ставленням до різних ідеологій, символіки, кордонів, розуміючи, що все це суєта навколо стержня, яким є рід. Таке ж спокійне ставлення у генеалогів і до різних релігій. Вас іще здивувати? В моїх особистих планах на літо – опублікувати інтерактивну Карту Населення Правобережжя XVIII ст., над якою працюю зо півроку (attn. Konrad Rzemieniecki), і видати друком книгу, присвячену історії Бутів (XII-XIX) Бути з Поросся.
Карту прізвищ на RIDNI.org ми створили спонтанно, оскільки була особиста дослідницька потреба, а реєстр записів цивільного стану, не зважаючи на зусилля Anton Zemanek відкриватись не поспішає. Технології для цієї карти обирались найпростіші (Yii framework), найдоступніші (opensource, OpenStreetMap), тому, насправді, своїм колегам з IT-галузі я би посоромився показувати цей грубий драфт, не зважаючи на те, що ним скористалися вже 120.000 українців по всьому світу. Зате карта виконує свою функцію для пошуку родових гнізд. Залишилось лише додати декілька цікавих фільтрів і сортувань.
Зараз я з гордістю можу заявити, що у нас зібралася найсильніша в Україні команда з ~20 фахівців в генеалогії, а також партнери в Польщі та Росії. Ми плануємо змінити цей ринок в Україні, і зробити дослідження родоводу доступнішими і простішими. І рухати галузь у майбутнє, коли вся інформація буде оцифрованою, проіндексованою, всі генеалогічні зв’язки будуть виявлені штучним інтелектом, і весь гігантський родовід кожної людини буде генеруватись миттєво, варто тільки попросити про це свого робота-асистента. "Джарвіс, ы..." Адже паспортні дані ботові відомі, а геном ДНК кожній людині розшифровуватимуть при народженні. Тому, дозвольте вам зарекомендувати РІДНІ - Генеалогічне Товариство.
Хочу подякувати за підтримку всій генеалогічній спільноті, а також буду радий залучити до проекту фахівців із картографії і журналістики даних (front-end developers).

https://www.facebook.com/S.Butenko/post … 7797117746

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

13 ( 17-05-2017 11:26:06 змінене AppS )

Re: Карта сучасних прізвищ України

а по моїм прізвищам здорово косячить, села пропускає тільки так.

Як на мене, то як рекламний хід - чудово, а от як основа для початку серйозного генеалогічного дослідження так собі.
рядок "Схожі прізвища" взагалі якийсь лівий.

Share

14 ( 17-05-2017 14:04:32 змінене ww2 )

Re: Карта сучасних прізвищ України

DVK_Dmitriy пише:
kbg_dnepr пише:

Дуже цікаво було б дізнатися, на основі якої БД і ким зроблена карта (за кого ставити свічку wink)

С большой долей вероятности в основе ДРФО 2004.

Я так думаю, що тільки ДРФО 2004, хоч автор і запевняв, що і інші. Пробивав кілька нерозповсюджених прізвищ і результат збігався 1:1
Дав кілька пропозицій, що можуть бути цікавими, особливо в частині генеалогії. В'ячеслав (автор творіння) зацікавився ними.
Це:
- Додати можливість будувати мапу від місця народження, а не тільки місця проживання
- Додати фільтр по статі (чоловіки, зазвичай, не міняють прізвищ протягом життя)
- Реалізувати пошук по масці, а не тільки по точному прізвищу.

Але, погоджусь, що проект більш іміджевий. Ті самі дані можна отримати на загальновідомому сайті nomer.org, хібо що не так красиво.

Васильківський, Київський, Звенигородський повіти Київської губернії
Ніжинський повіт Чернігівської губернії
Сайт програми GedcomReport go.inf.ua

Сайт ww2

Share

15 ( 17-05-2017 15:42:54 змінене ww2 )

Re: Карта сучасних прізвищ України

Т.В. пише:

ww2, моя фамилия в Украине редкая, "косяки" сразу видно. Похоже, что составляли по телефонной базе. Нет телефона (стационарного) - нет человека.

Ні, не по телефонній. ДРФО - це державний реєстр фізичних осіб. Тобто, це база податкової станом на 2004 рік. Вона цікава тим, що в ній є особи, що померли на момент укладання бази (а точніш, на момент, коли її "потягли"). Умовою присутності особи в цій базі є факт отримання ідентифікаційного коду. Ідентифікаційні коди в Україні будо започатковано в 1994 році,. Тобто, там присутні ті, хто встиг отримати код, починаючи з 1994 по 2004 рік.
Дітей, звісно, в цій базі немає, тому, як наслідок, це впливає на кількість носіїв певного прізвища на мапі.

Васильківський, Київський, Звенигородський повіти Київської губернії
Ніжинський повіт Чернігівської губернії
Сайт програми GedcomReport go.inf.ua
Thanks: kbg_dnepr, Т.В.2

Сайт ww2

Share

16

Re: Карта сучасних прізвищ України

Ви українською писали прізвище? Якщо бажаєте, можете надати мені вхідні дані (прізвище), а я Вам сформую витяг по ньому з бази. В особисті або тут, як вважаєте за потрібне. Мені самому цікаво впевнитись, що це саме ця база і що в ній є відомі Вам особи. Годиться?

Васильківський, Київський, Звенигородський повіти Київської губернії
Ніжинський повіт Чернігівської губернії
Сайт програми GedcomReport go.inf.ua
Thanks: Т.В.1

Сайт ww2

Share

17

Re: Карта сучасних прізвищ України

Т.В., А чи всі мають ідентифікаційний код? Якщо хтось не має, то і в базі його немає.

Що ж до іміджевості або ні - я б краще сказала, що це перша спроба, а вона ж наче й не повинна бути досконалою?

Мені особисто не вистачає кольорів (як у німців)  wink

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)
Thanks: ww21

Share

18

Re: Карта сучасних прізвищ України

kbg_dnepr,  хто дорослий в 2004 році міг бути без ідентифікаційного коду? Хіба який сектант! Але це не про моіх родичів.  smile   wink

Share

19

Re: Карта сучасних прізвищ України

ww2, на обоих языках моя фамилия пишется одинаково)))   Я бы непременно воспользовалась Вашим любезным предложением, но тут на меня нашло просветление   smile   Программа делит людей по полу и для нее окончание -ов и -ова разные фамилии. Проверила - так и есть!  Увы, в Украине осталось нашей козацкой фамилии представителей мужского пола 2 чел, а женщин в 2004 г. еще было 16.  sad  sad
Так что мои претензии снимаются, сообщения удаляются. Если Вам интересны подробности, то давайте в личку.

Thanks: ww2, iromko, kbg_dnepr3

Share

20

Re: Карта сучасних прізвищ України

Т.В. пише:

ww2, на обоих языках моя фамилия пишется одинаково)))   Я бы непременно воспользовалась Вашим любезным предложением, но тут на меня нашло просветление   smile   Программа делит людей по полу и для нее окончание -ов и -ова разные фамилии. Проверила - так и есть!  Увы, в Украине осталось нашей козацкой фамилии представителей мужского пола 2 чел, а женщин в 2004 г. еще было 16.  sad  sad
Так что мои претензии снимаются, сообщения удаляются. Если Вам интересны подробности, то давайте в личку.

Ну вот, видите, как все сложилось smile
А сообщения удалять не нужно. В спорах и обсуждениях, как мы очередной раз удостоверились, рождается истина.

Васильківський, Київський, Звенигородський повіти Київської губернії
Ніжинський повіт Чернігівської губернії
Сайт програми GedcomReport go.inf.ua

Сайт ww2

Share

21

Re: Карта сучасних прізвищ України

kbg_dnepr пише:

Т.В., А чи всі мають ідентифікаційний код? Якщо хтось не має, то і в базі його немає.

Що ж до іміджевості або ні - я б краще сказала, що це перша спроба, а вона ж наче й не повинна бути досконалою?

Мені особисто не вистачає кольорів (як у німців)  wink

Катю, то все "рюшики". Основна мета - наочно показати ймовірні населені пункти - з яких взято початок розповсюдження прізвищ. А буде в них 100 чи 120 осіб, будуть вони синіми або зеленими, не дуже важливо. Це аналітика, а не дані суворої звітності.

Звісно, брати для цієї мети сучасні дані не дуже практично. За останні 100 років з моменту початку інтенсивних міграцій, "гнізда" було дуже розмито на користь великих міст. Є такі населені пункти, в яких на даний момент не залишилось жодного носія певних прізвищ, хоча в позаминулому столітті ці прізвища були вельми розповсюдженими в них.

Трошки виправити цю ситуацію можна, якщо взяти до уваги мої пропозиції (фільтр по чоловікам і місце народження замість місця проживання), але суттєво покращити ситуацію можна лише взявши за основу більш сталі дані.
Які? Відповідь, принаймні по Київській губернії, лежить на поверхні wink

Васильківський, Київський, Звенигородський повіти Київської губернії
Ніжинський повіт Чернігівської губернії
Сайт програми GedcomReport go.inf.ua
Thanks: kbg_dnepr1

Сайт ww2

Share

22

Re: Карта сучасних прізвищ України

Т.В. пише:

Программа делит людей по полу и для нее окончание -ов и -ова разные фамилии.

Абсурд!! Тому завжди наполягаю, щоб у різних базах, у назвах темах писали тільки чоловічу форму в однині. Навіть якщо маємо 10 жінок на прізв. Кобилкіна і жодного чоловіка на прізв. Кобилкін, все одно це прізвище Кобилкін ( а не Кобилкіна). З прізвищами на -ишин та -ів, якщо не дотримуватися цього правила, взагалі буде кардібалет.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

23

Re: Карта сучасних прізвищ України

Ярематойсамий пише:

Абсурд!! Тому завжди наполягаю, щоб у різних базах, у назвах темах писали тільки чоловічу форму в однині. Навіть якщо маємо 10 жінок на прізв. Кобилкіна і жодного чоловіка на прізв. Кобилкін, все одно це прізвище Кобилкін ( а не Кобилкіна). З прізвищами на -ишин та -ів, якщо не дотримуватися цього правила, взагалі буде кардібалет.

То так. Але, мені здається, дуже важко зробити алгоритм, який коректно змінить дуже великий обсяг готових даних. А помилок в процесі буде скільки.

Велика Виска -Мокряки і все село; Кухаревський/Кухаревский - звідусіль; Цихаиз/Чехаиз/Чіхаїз - звідусіль; Кейбал - Полтавщина і звідусіль; Гірчак-Горчаков - Луганськ і околиці. Шукаю народження Варвари Григорівни Кодаченко у 1884-1886 роках скоріш за все у Херсонській губерніі, де - невідомо.
Thanks: ww2, kbg_dnepr2

Share

24

Re: Карта сучасних прізвищ України

Треба подивитися, що роблять у таких випадках ті, в кого також є жіночі форми прізвищ - поляки, росіяни, греки, болгари, литовці, чехи, словаки, білоруси й т.д.  Заковики виправдані тільки в таких важких випадках, як Ромашин (чол.) - Ромашина' (чол.) і Рома'шина (жін.) або Дубін-Дубіна-Дубина-Дубина.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

25

Re: Карта сучасних прізвищ України

Все набагато простіше. Зазвичай у таких випадках треба організовувати пошук по масці: Кобилкін*
І все.
Я таку пропозицію автору також висловив. Якщо почати перекодовувати дані, то напевне проблем з цим буде більше.
А так вже кожен користувач для кожного випадку сам вирішує по якій масці виконувати пошук.

Васильківський, Київський, Звенигородський повіти Київської губернії
Ніжинський повіт Чернігівської губернії
Сайт програми GedcomReport go.inf.ua

Сайт ww2

Share

26

Re: Карта сучасних прізвищ України

Як на мене досить непогано працює. Всі гнізда по рідкісним прізвищам видно досить чітко.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37
Thanks: iromko, kbg_dnepr, luvi3

Share

27 ( 18-05-2017 07:41:34 змінене Ярематойсамий )

Re: Карта сучасних прізвищ України

А мені перше, що натиснув - Шило - не сподобалося, бо подає "споріднені прізвища" Шилов, Шилова, Шилін, Шиліна, Шилюк. А Шиленко нема. Здається, не в алгоритмах річ, а автор дійсно такі форми сприймає як різні прізвища. Непогана і копітка робота з технічного боку і слабенька з наукового.
..................
Цікаво - "республика Крьім" на карті подається у складі РФ, а прізвища у Криму показуються, а карта називається "поширення прізвищ в Україні".

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: kbg_dnepr1

Share

28

Re: Карта сучасних прізвищ України

Ярематойсамий, думаю все ж в алгоритмах. Можливо вони не дуже адаптовані під українські прізвища. https://habrahabr.ru/post/114947/

Сергей Козлов
Администратор форума GENEO(ГЕНЕО)
Thanks: Алена, ww22

Share

29 ( 18-05-2017 10:31:56 змінене BlackDolphin )

Re: Карта сучасних прізвищ України

Так і є. Потрібно реалізувати алгоритм MetaPhone згідно правил написання українських прізвищ.
Ось логіка фонетичного алгоритму для російських прізвищ

+ Читати більше

Гласные. Разница между Вагнером и Вегнером явно не меньше, чем между Вайгелем и Вайгультом, а англоязычные алгоритмы её не учитывают. Лучше не убирать гласные, а превращать их в те, что слышатся на их месте в безударном слоге: О в А, Е в И и т. п. Так и делает MetaPhoneRu, преобразуя Зицер и Зицир в Зицир (здесь и далее верны первые написания фамилий). Сложность здесь в том, что в многосложном слове невозможно без словаря определить ударение, и ударные гласные тоже будут преобразованы: Козлов в Казлав. Но разные распространенные фамилии не будут преобразованы в одну, и этот недостаток можно проигнорировать. Вот ряд, согласно которому MetaPhoneRu объединяет похожие гласные:
Исходные символы    Конечный символ
О, Ы, А, Я    А
Ю, У    У
Е, Ё, Э, И    И
Казалось бы, примитивная схема, но она верно распознаёт довольно сложные похожие фамилии Бауэр и Бауер (оба написания верные), создавая для них ключ Бауир.

Оглушение согласных в слабой позиции («сомнительный» согласный). Например, лаг и лак звучат одинаково и имеют один ключ ЛАК. Звонкие согласные превращаются в глухие перед другими согласными и в конце слова.
Алгоритм: в первую позицию строки записывается пробел, и далее строка, начиная со второго символа, сканируется на наличие согласной в текущем и предыдущем символе. Найденный звонкий согласный заменяется соответствующим глухим. До основного цикла мы проверяем последний символ строки и также оглушаем его при необходимости. Пример: Гудз и Гутс переходят в Гутс, Гефт и Гевт — в Гефт, Бовт и Бофт — в Бофт.
Особенность: алгоритм не оглушает согласные до сонорных звуков (м, н, л): ключи для фамилий Готлиб и Годлиб будут отличаться. Обычно согласные до сонорных слышны чётко: зло, блага, обнимать (ср. здесь, обточить). Если это нужно, вы можете исправить строку поиска cns3$, заставив функцию производить и это преобразование.

Исключение повторяющихся символов. Здесь всё просто — Бопп может по ошибке быть написан с одной П, а Метревели многие напишут как Метревелли (по аналогии с Растрелли). Для этих фамилий будут созданы одинаковые ключи с одной повторяющейся буквой, и они будут найдены вне зависимости от написания.
Заметим, что, выполняя оглушение до исключения повторов, можно без лишних усилий генерировать тот же ключ для Шмидт и Шмит и подобных фамилий, так как Шмидт будет сначала преобразована в Шмитт, затем будет удалён повторяющийся Т, и получится Шмит.

Сжатие окончаний. Типичные концовки фамилий заменяются спецсимволами и цифрами, например, Раневская превратится в РАН%. Это экономит место на хранении, ликвидирует ненужные преобразования окончаний, сокращая время работы алгоритма. Пример: вместо того, чтобы менять окончание –ова на –ава в фамилиях Огольцова и Агальцова (здесь верны оба написания), MetaPhoneRu преобразует только основу и создаёт для обеих фамилий ключ АГАЛЦ9.
Схожие окончания преобразуются в один спецсимвол, например, Грицюк и Грицук, как и Грецук, дадут ГРИЦ0. Если вы используйте алгоритм не для фамилий, уберите этот шаг или замените типичные окончания.
Исключение Ъ, Ь и дефиса между частями двойной фамилии. Твёрдый знак редко встречается в фамилиях, а мягкий ставят по ошибке на конце фамилии вроде Гусарьф или не ставят в Оганьян. Дефис иногда также может быть поставлен неверно. Проще всего убрать эти знаки вообще, и они будут игнорироваться при сравнении ключей.


Кодування двома фонетичними алгоритмами  транслітерації

Shilo -       S400    XL
Shilov       S410    XLF
Shilova,    S410   XLF
ShilIn,       S450   XLN
ShilIna,     S450   XLN
Shilyuk.    S420  XLYK
Shilenko   S452  XLNK

BlackDolphin - Сергей Козлов
www.genealogia.name

30

Re: Карта сучасних прізвищ України

admin пише:

Ярематойсамий, думаю все ж в алгоритмах. Можливо вони не дуже адаптовані під українські прізвища. https://habrahabr.ru/post/114947/

Здається, вони адаптовані під німецькі, англійські або іспанські прізвища, бо, якби вони відповідали російським, то не розрізняли б Шилов і Шилова на два прізвища. Таки ж треба було тут подумати й не квапитися. Там ще питання про "споріднені" й "схожі" прізвища.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

31

Re: Карта сучасних прізвищ України

ww2, про ""гнізда" було дуже розмито на користь великих міст". Так і є! Задаю програмі прізвище по своєму полку, а показує трошки в Кобеляцькому районі, зате в Лисичанську, Луганську по здоровенній червоній плямі. При цому пише, що носіїв прізвища 189. О, нещадна індустріалізація юзівських степів)))

Інтереси: історія Білицької сотні Полтавського полку.
Пошук: Калашник, Білецький, Пилипенко (Порубаї: Озера, Кишенька, Полт.) cool, Зданович (Кривошин: Брест., Білорусь), Чихар, Кириченко, Овсійко (Хмелів: Сум.) cool, Калініченко, Коломієць, Ігнашенко, Табурянський (Білогорілка: Полт.) cool, Сербул, Гуцуляк, Формос, Стефанюк, Петрович (Зелений Гай, Слобода: Новоселиця, Чернівец.).
Thanks: ww21

Share

32

Re: Карта сучасних прізвищ України

Звичайно, цікаво б було якось позначити гіпотетичні місця виникнення прізвищ. Хоча б рідкісних. Але тут ніякий алгоритм не впорається - до цієї булави треба голови. Перевіряв деякі рідкісні прізвища, і там є хиби. За моїми даними воно поширене у Врадіївському чи Кривоозерському р-ні Микол. обл., на карті - Онаньївський чи якийсь сусідній р-н Одес. обл.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

33

Re: Карта сучасних прізвищ України

Тут проблема не в алгоритмах, а в знищенні-загибелі сіл, які в більшості і є родовими гніздами. Там де села ще збереглися і карта показує правильно. Звичайно, якби була можливість пошуку по місцю народження (поки воно ще фіксується) то дані на карті були б точнішими.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

34

Re: Карта сучасних прізвищ України

Звичайно й однозначно, що деякі рідкісні прізвища фігуруватимуть тільки у Донбасі або великих містах, бо з батьківщини вони вже "виїхали" або й батьківщини вже нема. Але є такі (наприклад): Турка-7, с. Ільник - 6, Дрогобич-2, Львів-3, Київ-2. Тут можна сказати, що ймовірно прізвище походить з села Ільник або його близьких околиць. Взагалі, як на мене, картографування поширених прізвищ має відрізнятися від рідкісних.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: kbg_dnepr1

Share

35

Re: Карта сучасних прізвищ України

Balymba, дозаольте не погодитися. Якось знайшов в інеті судження: хут. Порубаї заселявся з Сокільської сотні. Зацікавило (а на хуторі три прізвища - Калашник, Пилипенко і Порубай). І я тоді просто в екселі проаналізував всіх Калашників Полтавського полку... Сокілка - 1, Решетилівка - 30. Дивина)))

Інтереси: історія Білицької сотні Полтавського полку.
Пошук: Калашник, Білецький, Пилипенко (Порубаї: Озера, Кишенька, Полт.) cool, Зданович (Кривошин: Брест., Білорусь), Чихар, Кириченко, Овсійко (Хмелів: Сум.) cool, Калініченко, Коломієць, Ігнашенко, Табурянський (Білогорілка: Полт.) cool, Сербул, Гуцуляк, Формос, Стефанюк, Петрович (Зелений Гай, Слобода: Новоселиця, Чернівец.).

Share