1 ( 01-05-2017 16:12:18 змінене govorushka )

Тема: Питання про архіви, історію і роботу

Доброго дня колеги. Все по родичам і знайомим знайшла, тепер час роботи з архівами.
І у мене з приводу цього до вас ряд запитань:

1. Хотіла записатися до архіву щоб дізнатися про прадідів своїх і чоловіка. Мені там сказали, що мені треба спочатку довіренність від чоловіка і докази, що вони наші прадіди. А як же тоді генеологи на замовлення шукають?! Може можна отримати дозвіл чи ліцензію? Це думаю буде дешевше чим по всій україні свідоцтва збирати.
2. Один з наших предків був купцем Першої гільдії, потім його розкуркулили. От я і вирішила, крім того, що пишу родову книгу, забрати все, що у нашої сім'ї забрали. 
Порадьте, будь ласка, хто вже таке робив і в яких архівах треба шукати документи що було і коли забрали?

3. Є в Києві будиночок нашої сім'ї, порадьте де шукати інформацію про його історію і всіх власників за час його існування?


Всім дуже дякую за допомогу! Всім вдалих пошуків!

Шукаю Прізвища: Говорун, Крисюк, Тищук, Пилипенчук, Сагайдачний, Білий, Підсудько, Семененко, Хвіст, Петрушенко, Штоффер, Резник, Фильцер, Суржик, Зубок, Цифанский.

Share

2

Re: Питання про архіви, історію і роботу

Дякуючи сайту Пращур, я знайшла відповідь на своє перше запитання:

1. Хотіла записатися до архіву щоб дізнатися про прадідів своїх і чоловіка. Мені там сказали, що мені треба спочатку довіренність від чоловіка і докази, що вони наші прадіди. А як же тоді генеологи на замовлення шукають?! Може можна отримати дозвіл чи ліцензію? Це думаю буде дешевше чим по всій україні свідоцтва збирати.


Тепер цитую текст з відповіддю:

Основним законом, який регулює діяльність дослідників є
 Стаття 34 Конституції України.

Одна з моїх улюблених статей, її також люблять журналісти, часто на неї посилаються: …Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб – на свій вибір”. Звичайно, є примітка – якщо це не перечить іншим законам. Наприклад, Закону про персональні дані.

Я, як людина, по Конституції, маю право збирати інформацію в архівах. Це найвищий документ.

Інколи в архівах вимагають підтвердження родинного зв‘язку з людьми, яких ви маєте досліджувати. Відкриваєм Закон про НАФ (Національний архівний фонд України) і дивимось, на основі чого ми маємо право працювати в архіві: особиста заява і документ, що посвідчує особу. Крапка. Більше нічого. Про це написано чітко в Законі. Більше того: “…Забороняється вимагати від користувачів надання документів, не передбачених цим Законом.”

Є така проблема, часто зіштовхуємось, що документи не видають через поганий фізичний стан. Напевно, хто працював у архівах, з цим стикався. Що говорить про це Закон? Так, це може бути. Документ може мати поганий фізичний стан. Але не більше року. Тобто, як тільки вам сказали, що документ має незадовільний фізичний стан, ви просите письмову відповідь, що саме ось цей документ являється в незадовільному фізичному стані. І рівно через рік вимагаєте видачі цього документу. Є варіант, коли вони можуть продовжити термін ще на один рік, але це вже комісія, складніша процедура. Мало які архіви на це підуть."

Шукаю Прізвища: Говорун, Крисюк, Тищук, Пилипенчук, Сагайдачний, Білий, Підсудько, Семененко, Хвіст, Петрушенко, Штоффер, Резник, Фильцер, Суржик, Зубок, Цифанский.
Thanks: GRYN1

Share

3

Re: Питання про архіви, історію і роботу

govorushka, а в какой Вы архив обращались?

Share

4

Re: Питання про архіви, історію і роботу

2. Один з наших предків був купцем Першої гільдії, потім його розкуркулили. От я і вирішила, крім того, що пишу родову книгу, забрати все, що у нашої сім'ї забрали.
Порадьте, будь ласка, хто вже таке робив і в яких архівах треба шукати документи що було і коли забрали?

це Ви серйозно про повернути?

3. Є в Києві будиночок нашої сім'ї, порадьте де шукати інформацію про його історію і всіх власників за час його існування?

в архіві міста Києва. http://forum.genoua.name/viewforum.php?id=198

Share

5

Re: Питання про архіви, історію і роботу

AppS пише:

2. Один з наших предків був купцем Першої гільдії, потім його розкуркулили. От я і вирішила, крім того, що пишу родову книгу, забрати все, що у нашої сім'ї забрали.
Порадьте, будь ласка, хто вже таке робив і в яких архівах треба шукати документи що було і коли забрали?

це Ви серйозно про повернути?



Миллион гривен в села Черниговской области пыталась отсудить жертва коллективизации


topnews.cn.ua/society/2015/07/15/37665.html

Thanks: borisovichi1

Share

6

Re: Питання про архіви, історію і роботу

AppS пише:

2. Один з наших предків був купцем Першої гільдії, потім його розкуркулили. От я і вирішила, крім того, що пишу родову книгу, забрати все, що у нашої сім'ї забрали.
Порадьте, будь ласка, хто вже таке робив і в яких архівах треба шукати документи що було і коли забрали?

це Ви серйозно про повернути?

Справді смішно. Але схоже нащадки радянських активістів вже подумують над новим розкуркуленням. Що зробиш - яблуко від яблуні ... Таке можна тільки викорчувати з корінням.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

7

Re: Питання про архіви, історію і роботу

о и чудова ілюстрація.
Вдалі випадки, здається, є тільки щодо споруд релігійного призначення.

Хоча це, мабуть, ідеальний варіант для архівного заробітку на довірливих громадянах, що вірять в диво - "пошук документів для повернення прадідівського будиночка в центрі Києва".

Share

8

Re: Питання про архіви, історію і роботу

yelena813015 пише:

govorushka, а в какой Вы архив обращались?


В Київський архів, поки

Шукаю Прізвища: Говорун, Крисюк, Тищук, Пилипенчук, Сагайдачний, Білий, Підсудько, Семененко, Хвіст, Петрушенко, Штоффер, Резник, Фильцер, Суржик, Зубок, Цифанский.

Share

9

Re: Питання про архіви, історію і роботу

AppS пише:

о и чудова ілюстрація.
Вдалі випадки, здається, є тільки щодо споруд релігійного призначення.

Хоча це, мабуть, ідеальний варіант для архівного заробітку на довірливих громадянах, що вірять в диво - "пошук документів для повернення прадідівського будиночка в центрі Києва".

Так, Я серьйозно.Можу точно вам сказати, що не тільки релігійні. 
Доречі знаю кілька прикладів (теж в Чернігівській обл), де суди було виграно і влада гроші повернула. 
Ну не знаю як архів особо на цьому заробить. Я, наприклад, вседно збираю всі документи по всім родичам з усієї України. 
Нічого ж поганого в спробах нема:)

Шукаю Прізвища: Говорун, Крисюк, Тищук, Пилипенчук, Сагайдачний, Білий, Підсудько, Семененко, Хвіст, Петрушенко, Штоффер, Резник, Фильцер, Суржик, Зубок, Цифанский.

Share

10

Re: Питання про архіви, історію і роботу

На мою думку це все треба в тему по "Родовід. В пошуках смислу")))

Інтереси: історія Білицької сотні Полтавського полку.
Пошук: Калашник, Білецький, Пилипенко (Порубаї: Озера, Кишенька, Полт.) cool, Зданович (Кривошин: Брест., Білорусь), Чихар, Кириченко, Овсійко (Хмелів: Сум.) cool, Калініченко, Коломієць, Ігнашенко, Табурянський (Білогорілка: Полт.) cool, Сербул, Гуцуляк, Формос, Стефанюк, Петрович (Зелений Гай, Слобода: Новоселиця, Чернівец.).

Share

11

Re: Питання про архіви, історію і роботу

govorushka,

Доречі знаю кілька прикладів (теж в Чернігівській обл), де суди було виграно і влада гроші повернула.

Дуже цікаво, розкажіть, будь ласка.

Thanks: Relic hunter1

Share

12

Re: Питання про архіви, історію і роботу

Добрий вечір!
Допоможіть, будь ласка, може хтось має, або знає, де на просторах Інтернету можна знайти цю інформацію. На сайті ЦДАВО у списку фодів не знайшла.
Дуже потрібна!
Буду дуже вдячна!

Post's attachments

архів лубни.jpg
архів лубни.jpg 160.07 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Загинайло (хутір Барановщина (Куп'єваха)), Симоненко (В'язівок), Погребняк, Звізденко/Звізда (Засулля), Головань (Олександрівка, Мацківці), Палій (Веселий Хутір), Притула (Дубова)

Share

13

Re: Питання про архіви, історію і роботу

tanya_hurt, а що Ви хочете знайти? Судячи з опису, в ЦДАВО є справа (номер вказаний), де є перелік втрачених справ/фондів, вірогідно в складі якогось звіту.

Thanks: tanya_hurt1

Share

14

Re: Питання про архіви, історію і роботу

AppS, хочу знайти, чи були серед цих фондів записи РАЦСу, а також метричні книги та/або сповідні відомості по м.Лубни та деяким селам Лубенського району (повіту). І якщо були, то за який період.
Я знайшла метричні книги в ЦДІАКу, але вони за період 18 століття. А 19 століття - великий пробіл.
Виявилася неточність у свідоцтві про народження прабабусі, але відсутність документів не дає можливості ані підтвердити, ані спростувати цю неточність.
У фондах ДАПО не знайшла документів ані в наявних, ані у втрачених фондах.

Загинайло (хутір Барановщина (Куп'єваха)), Симоненко (В'язівок), Погребняк, Звізденко/Звізда (Засулля), Головань (Олександрівка, Мацківці), Палій (Веселий Хутір), Притула (Дубова)

Share

15

Re: Питання про архіви, історію і роботу

tanya_hurt, А що це Вам дасть?
Опрацюйте цю справу, які проблеми?

Share

16

Re: Питання про архіви, історію і роботу

AppS,та вже, напевно, нічого..

Загинайло (хутір Барановщина (Куп'єваха)), Симоненко (В'язівок), Погребняк, Звізденко/Звізда (Засулля), Головань (Олександрівка, Мацківці), Палій (Веселий Хутір), Притула (Дубова)

Share