106

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Думаю, що так могли називати дуже високих людей - півтора звичайного росту.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

107 ( 31-03-2017 20:32:50 змінене DmitroR-2 )

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Просматривал тут на днях один н.п. переселенцев-украинцев. Как всегда юморных фамилий было предостаточно.

Гражданин "Пятница"-мне живо напомнил о бедном Р.Крузо, а совместный брак жениха по фамилии "Повякало" и невесты с фамилией "Бардак" заставил меня задуматься о сложностях семейных взаимоотношений smile))
Но самым несчастным оказался г-н по фамилии, извините, "Пидора", вот уж кому действительно не повезло с фамилией.

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).
Thanks: Bragida1

Share

108 ( 31-03-2017 20:42:21 змінене Bragida )

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Balymba пише:

Думаю, що так могли називати дуже високих людей - півтора звичайного росту.

навряд чи від "кістки"
досі збереглися

ПИВТОРАБАТЬКО
ПОЛТОРАДЯДЬКО
ПОЛТОРАБАБЕНКО
ПОЛТОРАБАТЬКО

від -день-
ПИВТОРАДНИЙ
ПИВТОРАДНЫЙ
ПИВТОРАДНЯ
ПОЛТОРАДИН
ПОЛТОРАДИНА
ПОЛТОРАДНАЯ
ПОЛТОРАДНЕВ
ПОЛТОРАДНЕВА
ПОЛТОРАДНИЙ
ПОЛТОРАДНИК
ПОЛТОРАДНЯ

ПИВТОРАНИС
ПИВТОРАНОС
ПОЛТОРАНОС
ПИВТОРАУС
ПОЛТОРАУС
ПОЛТОРАУСОВ
ПИВТОРАШАПКО
ПОЛТОРАШАПКА

-- саме від імені --
ПИВТОРАПАВЛА
ПИВТОРАПАВЛО
ПИВТОРАПАВЛОВА
ПОЛТОРАПАВЕЛ
ПОЛТОРАПАВЛА
ПОЛТОРАПАВЛЕНКО
ПОЛТОРАПАВЛО
ПОЛТОРАПАВЛОВ
ПОЛТОРАПАВЛОВА
ПОЛТОРАПОВЛО

Брагіда (Брагида, Брегид, Брегида, Брегіда, Брегидин(а), Бригида, Брігіда, Брыгида, Бригидин(а), Брегеда, Бригеда)
Курач, Дедок (Дідок, Дєдок), Нехай (Україна, Чернігівська обл.)

There's none so blind as those who will not see

Share

109

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Ну, ще Півторак/Полторак є.Добре, якщо "півтора-" - це велике на зріст, на розмір, але що тоді таке "Півторабатько"?
DmitroR-2, Ви мене розчарували! "Пидора, Пидоря" є і в нас таке прізвище. Це варіант імені Феодора. В одному з селищ Челябинської обл. є мер Пидоренко. Ніхто до 1970-х рр. не знав слів ні "підорас", ні "педераст". Ми з Пидорею штаб охороняли у Гянджі у січні 1989, коли нас возили лякати НФ Азербайджану. П'ятниця, а ще Субота, Четвер(г), Середа, Понеділок/Понедельник, Неділько. Вівторок наче не чув. Та то ще може бути щось інше, "П'ятни'ця", від "п'ята" чи "п'ятно". Бардак - це скринька для всякого мотлоху, бардачок - сумка з ключами на рамі велосипеда.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: DmitroR-2, Bragida2

Share

110

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Ярематойсамий пише:

якщо "півтора-" - це велике на зріст, на розмір, але що тоді таке "Півторабатько"?

Батько зростом 150 см, син - 210. От і Півторабатько.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

111

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Это понятно, я о современном "прочтении" фамилии.

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).

Share

112

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Balymba, А, може, Півторабатько - це той, у кого був батько й вітчим? Або "нагуляний" невідомого від кого.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

113

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Balymba пише:

Батько зростом 150 см, син - 210. От і Півторабатько.

225. smile Такого не бува - яблуко від яблуні недалеко падає. А якщо бува, то не його батько. Отоді й могли назвати "Півторабатько".

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

114

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Була у нас колись дивна сімейка - його прозвали "зайцем", бо зросту був куцого. Незважаючи на маленький зріст мав велику силу і був вправним копачем криниць. Вона ж - цілковита протилежність: двометрова худюща "трама". Нажила ця пара п'ятеро дітей. Двоє близнят пішли ростом в батька. Інших троє - були високого росту. Серед них один син дійсно був ростом "як півторабатька".

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

115

Re: Цікаві й гуморні прізвища

А, ще могло бути, що цей нащадок від "полуторного" шлюбу, батько - другим, мати - першим. Чи - навпаки ...

R1a - BY30762

Пошук предків : Яценко, Косенко, Божко, Костенко, Хмельницький, Луговий, Мазин, Бураков

Share

116

Re: Цікаві й гуморні прізвища

То якось давно показували псковську дірєвню. Хлопець прийшов з армії, а вона його й злапала, бо там хлопці великим дефіцітом бул. Він їй по плече. Слова йому не дала сказати. На запитання:"Ви дуже різного росту, це нічого?" Вона каже:"Так ми ж любимо одне одного!"

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

117

Re: Цікаві й гуморні прізвища

псковщина ні до чого, у нас теж таке бувало

Брагіда (Брагида, Брегид, Брегида, Брегіда, Брегидин(а), Бригида, Брігіда, Брыгида, Бригидин(а), Брегеда, Бригеда)
Курач, Дедок (Дідок, Дєдок), Нехай (Україна, Чернігівська обл.)

There's none so blind as those who will not see

Share

118

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Bragida, Правда? smile

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

119

Re: Цікаві й гуморні прізвища

так, ще й дружина "коли треба" ослінчик підставляла, щоб порцію "по мордам" отримати, бо з землі чоловік не діставав  smile
бо ж - хазяїн

Брагіда (Брагида, Брегид, Брегида, Брегіда, Брегидин(а), Бригида, Брігіда, Брыгида, Бригидин(а), Брегеда, Бригеда)
Курач, Дедок (Дідок, Дєдок), Нехай (Україна, Чернігівська обл.)

There's none so blind as those who will not see

Share

120 ( 02-04-2017 11:04:06 змінене Bragida )

Re: Цікаві й гуморні прізвища

прізвище Півторак/Полторак дуже поширене, разом більше 6000 носіїв
якщо би це просто "людина у півтора стандартного зросту" - щось їх занадто багато, тоді б вже саме поняття "стандартного зросту" зсунулося вгору

чи не є це насправді "пів-турок"?

Брагіда (Брагида, Брегид, Брегида, Брегіда, Брегидин(а), Бригида, Брігіда, Брыгида, Бригидин(а), Брегеда, Бригеда)
Курач, Дедок (Дідок, Дєдок), Нехай (Україна, Чернігівська обл.)

There's none so blind as those who will not see

Share

121

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Bragida пише:

так, ще й дружина "коли треба" ослінчик підставляла, щоб порцію "по мордам" отримати, бо з землі чоловік не діставав  :)
бо ж - хазяїн

А що жінки були сиротами безрідними?

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

122 ( 02-04-2017 11:55:04 змінене Bragida )

Re: Цікаві й гуморні прізвища

ставлення горян до цього питання також ще донедавна було далеким від ідеалу

Чоловік є володарем, якому підлягає жінка. Це співвідношення досить часто проявляє себе ззовні. Коли чоловік і жінка йдуть однією дорогою, то, як правило, вона відстає від нього щонайменше на один крок. Якщо потрібно нести тягар, то, звичайно, його звалюють на жінку. Верхового
коня, звичайно, використовує чоловік, у той час, як жінка йде поруч пішки. При вході в будь-який дім чоловік йде завжди попереду. Про смерть жінки гуцул каже, як зрештою і русин у передгір'ї, що вона погибла; у цьому відношенні жінка стоїть не вище тварини. На побої гуцул так само не скупиться. Його основне правило: «Якщо хочеш мати добру жінку, то мусиш гатити в неї, як у дерев'янку». Існує також вислів: «Жінка б'є язиком, а ти її й кулаками не подужаєш», який свідчить про подібний погляд.

www.spadok.org.ua/gutsulschyna/c … tradytsiyi

Ще одна реалія, без якої заледве обходилось гуцульське весілля мого дитинства, — бійка. Після весіль жваво обговорювались деталі: хто, кого, за що, чим і як бив. Ви знаєте, як це буває — агресивна чоловіча енергія, спровокована горілкою, шукає виходу. Певний тип чоловіків у такому стані просто активно «шукає ґудза» — напрошується на рукоприкладство. В хід ішли не лише кулаки, а й кілки, пляшки; зрідка траплялися навіть поножовщини. Хто не наважувався реалізовувати свій потенціал воїна в публічній ситуації, дорогою з весілля бив власну жінку. Биття жінки — це взагалі дуже важливий і стійкий елемент гуцульської культури...

www.karpaty.net.ua/component/con … e-vesillia

Брагіда (Брагида, Брегид, Брегида, Брегіда, Брегидин(а), Бригида, Брігіда, Брыгида, Бригидин(а), Брегеда, Бригеда)
Курач, Дедок (Дідок, Дєдок), Нехай (Україна, Чернігівська обл.)

There's none so blind as those who will not see

Share

123

Re: Цікаві й гуморні прізвища

У нас таких страхів не було. Було, але мало. Переказували, що мій прадід Яшко, коли у 1914-му отаманував у станиці, то дуже не любив, коли чоловік бив жінку. Якщо під вечір, коли він зі степу заходив у правління і якщо йому доповідав тижньовий (черговий), що такий-то й такий бив свою жінку, він переодягався у козачу форму, брав нагая і йшов чихвостити такого чоловіка, два-три рази оперізував тим нагаєм і називав "бісовою душею". Отакі звичаї, як у гуцулів, були у черкесів. Вони не любили щоб жінка або "джаур" (невірний) йшли попереду або поряд. У прадіда (нерідного) Андрія Миновича був друг Ширь (мабуть, Чирг). Він казав:"Андрій Минович! Я твоя велика друга, дуже люблю тибе, тіко не ходи попереду або поряд з моя, а тике позад моя. А то я твой спина бачу, і всьо мині хочеться тибє г'інджял у спина засадить! Мінє ни наравиться, шо ти по майой земля попереду ідьош!" Хазрет на коні, а вагітна жінка коня за вуздечку веде. "Здоров, Хазрет!" - "Здоров, Петро!" - "А де це ти їдеш?" - "Шо, ні бачиш? Бабу на роддома візу!" А в старовину не ходили і в нас жінка з чоловіком поряд. Я не пам'ятаю, щоб мої ходили під ручку. Чоловік спереду, жінка ззаду. А то й таке - дідуня самі приходили, а бабуня перегодом. Але щоб руки розпускали - не бачив і не чув. А покійна прабабця Явдоха їх усіх трьох (дітей) своїх до одруження товстою палюгою лупцювали. Дідуня у мене "нервенні" були, але язикові волю не давали - лаяли, загрожували, але без клятьби, матюків. На бабуню раз вилетіло "московське слово", так вони до вечора плакали. А на весіллях битися у нас любили цигани. "Ну, як свайба вдалася?" - "Та слава богу, й попоїсти було, й випить, і побилися добре - все, як у людей!" - "Ну й хто кого лучче побив?" - "Чесно скажу - свати нас. Бо билися в них, отож у них більше струменту під рукою було."

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

124

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Ярематойсамий, очень ярко рассказали smile
Класс! Особенно последняя история тронула:)))

Share

125

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Я цього не знав, тих людей не пам'ятаю, але кажуть, що таки дід побивав бабу. А баба любила діда. Мабуть, якби не любила, то ззамолоду не пішла за такого шпеника (шпингалета) - вона була на голову вища за нього. Й от, уявіть, він, карлівське поріддя, простягав руку до неї. Але до обличчя не діставав, так вона ставила йому табурета, й  підставляла дурну свою пику. Думаю, що брехня, бо розказував такий самий шкет і дуже агресивний. Бо чого його було діда підсаджувать, нахили голову й получай! Одна баба спіймала діда на злодійстві - нишпорив по бабиних сховах - шукав самогонку. Баба зачала лаяти його, дід кинувся з кулаками. Баба схопила рогача й пришпилила діда до стіни, взявши за шию. "Ах ти, каналіє, крадеш, п'єш ще й биться кидаєшся! Та я тебе, іродову душу, задушу, як зінське щеня!" Баба казала, що дід посинів, як буз, аж захарчав і почав проситися. Тоді вже баба одпустила. Вийшла на вулицю й розказала кумасям. На другий день увесь хутір дідову ганьбу знав. Мужики підняли діда на кпини. У діда відпала охота красти з бабиних сховків. Помогло!

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

126

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Ярематойсамий пише:

...  підставляла дурну свою пику

то вже й пан Ярема забрехався чи справді з Чернігівщини такого нанесло?  smile

Брагіда (Брагида, Брегид, Брегида, Брегіда, Брегидин(а), Бригида, Брігіда, Брыгида, Бригидин(а), Брегеда, Бригеда)
Курач, Дедок (Дідок, Дєдок), Нехай (Україна, Чернігівська обл.)

There's none so blind as those who will not see

Share

127

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Bragida, Не зрозумів, у чому забрехався і чого з Чернігівщини нанесло?

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

128

Re: Цікаві й гуморні прізвища

http://forum.genoua.name/viewtopic.php? … 71#p132471
на півтори доби раніше

Брагіда (Брагида, Брегид, Брегида, Брегіда, Брегидин(а), Бригида, Брігіда, Брыгида, Бригидин(а), Брегеда, Бригеда)
Курач, Дедок (Дідок, Дєдок), Нехай (Україна, Чернігівська обл.)

There's none so blind as those who will not see

Share

129

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Ну, були окремі дурні, але масового характеру, тим більше думки, що жінку конче треба гамселити, щоб "шовкова" була, не було. А про діда й бабу, думаю, брехня.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

130

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Глобино, 1938 г.
Симибаламут,  Сироватень.

Share

131

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Bragida пише:

ставлення горян до цього питання також ще донедавна було далеким від ідеалу

Чоловік є володарем, якому підлягає жінка. Це співвідношення досить часто проявляє себе ззовні. Коли чоловік і жінка йдуть однією дорогою, то, як правило, вона відстає від нього щонайменше на один крок. Якщо потрібно нести тягар, то, звичайно, його звалюють на жінку. Верхового
коня, звичайно, використовує чоловік, у той час, як жінка йде поруч пішки. При вході в будь-який дім чоловік йде завжди попереду. Про смерть жінки гуцул каже, як зрештою і русин у передгір'ї, що вона погибла; у цьому відношенні жінка стоїть не вище тварини. На побої гуцул так само не скупиться. Його основне правило: «Якщо хочеш мати добру жінку, то мусиш гатити в неї, як у дерев'янку». Існує також вислів: «Жінка б'є язиком, а ти її й кулаками не подужаєш», який свідчить про подібний погляд.

www.spadok.org.ua/gutsulschyna/c … tradytsiyi

Ще одна реалія, без якої заледве обходилось гуцульське весілля мого дитинства, — бійка. Після весіль жваво обговорювались деталі: хто, кого, за що, чим і як бив. Ви знаєте, як це буває — агресивна чоловіча енергія, спровокована горілкою, шукає виходу. Певний тип чоловіків у такому стані просто активно «шукає ґудза» — напрошується на рукоприкладство. В хід ішли не лише кулаки, а й кілки, пляшки; зрідка траплялися навіть поножовщини. Хто не наважувався реалізовувати свій потенціал воїна в публічній ситуації, дорогою з весілля бив власну жінку. Биття жінки — це взагалі дуже важливий і стійкий елемент гуцульської культури...

www.karpaty.net.ua/component/con … e-vesillia

Щось мені це схоже на дешеву сенсацію. Думаю були окремі випадки коли чоловіки били жінок, було і навпаки.
Єдине, що характер горян більш запальний, і образи часто переростали в криваві бійки.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

132

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Наші (маю на увазі російських) "спостерігачі" давнини та старих звичаїв люблять прибрехати і то більш за мене. Особливо вони люблять накручувати, випучувати якісь особливості й робити з того дивину. А самі часто не мають уявлення про те, про що пишуть. Або виконують політичне замовлення. Зараз багато пишеться, говориться й співається про "казачество". Роблять це люди, які далекі від того козацтва або нащадки козацькі, відірвані від свого коріння. Роблять з козаків ура-патріотів, затятих монархістів, православних святош, а з іншого боку - "разудалих" одірвил, п'яниць-гультіпак, які, знай собі, лупцюють нагаями та кулаками жінок, г'ецають на конях та сплять під кущами, накрившися буркою. Чиста брехня! По-перше, козаки були різні етнічно й історично, скрізь були різні звичаї, отож, про всіх гамузом говорити не можна. По-друге, нічого лізти в чужий монастир зі своїм уставом, нічого писате, чого не знаєш. Можливо, вплинуло те, що характер козаків, як і горян (різних) був також запальний, задерикуватий, тому й видавалося декому, що вони такі суворі "жінкопобивателі". Ні і ще раз ні! Більшість була проти того. Міг прийти не тільки отаман, а брат або батько побитої й так віддухопелити "істинного казака", що він забував, як його піп хрестив. Неодноразово чув про таке й у своєму житті бачив. От чомусь про це не пишуть.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

133

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Ярематойсамий, вот Вам небольшая подборочка smile http://forum.genoua.name/viewtopic.php? … 08#p132908

Thanks: litar Л1

Share

134

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Алёна, Дійсно, мені. А я вже хотів обуритися - чому мені, а не засновнику теми. Подивився - а це я. Вже забув. Теж гумор.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

135

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Сегодня попалось в с.Грушевка Херсонского уезда. Но, скорее, не фамилия, а имя. Но сочетание "шикарное".
Крещен мальчик Мамонт Глиняный.
Проверила, действительно, есть такое имя.


Share

136 ( 06-04-2017 17:22:47 змінене Ярематойсамий )

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Раніше це ім'я хоч і не було поширеним, але "на слуху". Від нього прізв. Момот, Момотенко, Момотюк, Мамут, Мамонтов. Очевидно, поширеною українською народною формою цього імені було "Момот". Цікаво, що у нас у станиці було таке прізвище, але його вимовляли "Момонт". Це говорить про те, що старі люди чули ім'я і прив'язували прізвище до нього.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

137

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Цікавіше за все, що і в наступному році побачила таке прізвище, але ім"я хлопчика Мамант.  smile

МАМАНТ, МАМОНТ.  Сосущий грудь, иносказательно - материнский (греч.).

Share

138

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Молокосос, короче smile

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

139

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Воронiжська губернiя, Острогожський уезд, 19 ст - НЕЗОВИБАТЬКА

Карпенко, Даниленко, Пікуль, Бортник -  Чернігівська губ
Таргоній, Шамбір, Кріштопець, Дедух - Рівенський уезд
Селезнев, Свістов, Шерстняков, Сіденко
Ведмідь(Медведєв), Пріходченко, Котенко, Сахненко, Адешелідзе

Share

140 ( 15-05-2017 05:21:25 змінене Vic-tor )

Re: Цікаві й гуморні прізвища

У игната  Холодомора родился сьін Мина! Раніше зустрічав Холодоморенків. ( Думав неправильно читаю).

Post's attachments

1.png
1.png 47.46 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

Share