456 ( 24-03-2017 23:43:15 змінене zeal )

Re: Ой, интересненькое попалось...

Ярематойсамий пише:

Прагнення до однаковості, мабуть, можна пояснити нерозрізненням функції родинного прізвища й власного імені.

Та ні, розрізняли вони, звісно, здебільшого принаймні власне ім'я та прізвище, але діапазон імен чомусь був набагато вужчим, ніж, наприклад, у православних. Я й досі не до кінця розумію, чим лютерани керувалися при виборі імені. У православних все вирішував священник: у день якого святого народився, таке ім'я й давали. А оскільки іменин "Марій" та "Василів" дуже багато (чи не через день), то імовірно, що часто траплялося так, що в одній родині називали іменем, яке вже носила старша дитина. Як обирали імена лютерани, достеменно мені невідомо, але виявив таку закономірність, що старшого сина досить часто називали іменем батька, а старшу дочку - іменем матері, звідти й приставки "молодший"/"молодша" після імені в книгах.

Share

457

Re: Ой, интересненькое попалось...

Що у наших предків називали по святцях, дуже сумніваюся. Не більше 40 %. Якщо порівняти частотність згадування імені у календарі і частотність імені у людей, побачимо, що Іванів (хоч їх багато у святцях) більше "ліміту", а Микол дуже мало (18-19 ст.). Німці, наскільки знаю й розумію, як і наші предки не дуже бідкалися тим, як записували в документах і утворювали від одного імені купу варіантів, і так називали. Один Генрих був Генрі, другий Гейнц, а третій Гейне. Називати синів, частіше старших, батьковим іменем у нас і досі є традиція, не тільки у німців.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: Balymba, nfs79, SV173

Share

458

Re: Ой, интересненькое попалось...

Спасибо Вам, borisovichi, за то, что делитесь с нами своими семейными сокровищами http://forum.genoua.name/viewtopic.php? … 76#p129776

borisovichi пише:

Еще одна семейная реликвия с 19 века
Богослужебные книги
(с автографами членов семьи)


Thanks: borisovichi1

Share

459

Re: Ой, интересненькое попалось...

Никогда еще не видела в актовых записях "Разводы" http://forum.genoua.name/viewtopic.php? … 80#p131480

Интересно, а там причину развода указывают?

Share

460

Re: Ой, интересненькое попалось...

Алёна,

Я просматривал такие записи по территории южнее нынешнего Кременчуга за 1922-1935 годы, то причину не указывали. Но эти записи примечательны тем, что указываются все дети в семье и их возраст.

Ищу информацию о фамилии Конограй любой местности

Share

461 ( 26-03-2017 05:48:54 змінене zeal )

Re: Ой, интересненькое попалось...

Ярематойсамий пише:

Що у наших предків називали по святцях, дуже сумніваюся. Якщо порівняти частотність згадування імені у календарі і частотність імені у людей, побачимо, що Іванів (хоч їх багато у святцях) більше "ліміту", а Микол дуже мало (18-19 ст.). Німці, наскільки знаю й розумію, як і наші предки не дуже бідкалися тим, як записували в документах і утворювали від одного імені купу варіантів. Називати синів, частіше старших, батьковим іменем у нас і досі є традиція, не тільки у німців.

Ви, як я бачу, не працювали ніколи з лютеранськими метриками. Педантичність німців - то не просто якийсь міф (вони навіть у 19-му сторіччі годину народження записували!) І вони ніколи, на відміну від православних (Козьма, Кузьма, Косма...) не утворювали купу варіантів від імені в офіційних книгах (а "Генрі", чи, точніше, "Хенрі" - то просто англійська форма цього імені).
Щодо святців, то ви дуже помиляєтеся. У православних українців, як і росіян (принаймні, якщо то не були дворяни, почесні громадяни тощо) не було можливості обирати імена дітям аж до революції (хоча колоністи, зокрема, болгари у колоніях своїх називали не за святцями). У мене у прадіда у родині з 12 дітей було 3 брати Василі (вони всі народилися на початку 20-го сторіччя), і саме тому, що так їх назвав священник. Традиція називати дітей саме на честь батьків була у німців та іудеїв, у православних називають, як правило, іменем дідів/баб, а не батьків.
Щодо вашого спостереження, зацікавився і щойно перевірив. У православному календарі 88 днів Івана на рік і лише 8 днів Миколая. От вам і відповідь, чому саме перших було набагато більше.

Share

462

Re: Ой, интересненькое попалось...

zeal, Погоджуюся тільки з тим, що я не бачив не тільки лютеранських, а й інших німецьких метрик і що німці педанти. А хіба я сказав, що ті всі варіанти відображалися в книгах? Вони і в нас не дуже шанувалися, якщо писар був грамотний і добре знав церковний іменник. Генрі - це англійська форма, але вона відома й німцям. Про це словники говорять. Там щось до двадцяти народних варіантів імені Генріх дається (лежу, п'ю каву, ліньки словник шукати йти через 3 кімнати smile ) ... Ото у Ваших предків були, ма'ть, недружні стосунки з батюшками, то й маєте трьох Василів. Мали б їх і ми, але царство їй небесне, прабаба моя Явдошка знала підхід правильний. Попросила, батюшка махнув рукою, пообіцяв замісць Василя (по календарю) Григорієм назвати і хабаря не взяв. Ви полічили Іоанів та Николаїв. Добре! Тоді скажіть, чому Миколаїв та Олександрів від кінця 18 ст. до початку 20 ст. збільшилося в рази? Так, й іменами дідів-бабів називали, але ж скільки було Іван-Івановичів, Василь-Васильовичів, Миколай-Миколайовичів та Сан-Саничів! Та й зараз є. Ще була мода у рідних братів синів одним іменем називати, та добре, коли вони роз'їжджалися, а коли так в одному селі/станиці і жили, ото була плутанина!

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

463

Re: Ой, интересненькое попалось...

Ще такі нюанси. Треба брати до уваги, що раніше взимку народжували набагато більше за літо (працювати треба було, ніякого біса вилежуватися! smile ). Отже, "зимові" святі мали перевагу. Багато залежало й від особистості батюшки, бо в один день згадувалося кілька святих, праведників та мучеників та апостолів, але один методично нарікав Петром, а інший Іоанікієм (не перевіряйте, це я навмання сказав). Вп'яте, мабуть, кажу - у нас в метриках було багато Василис, а в сусідній станиці Васс. Але їх однаково називали Василинами.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

464

Re: Ой, интересненькое попалось...

А от мені все цікаво. Мою прапрабабусю звали Олімпіада. Але вона народилася взимку, а Олімпіада у святках лише одна, влітку. Та десь взимку ж є у святках Олімпіадора. І от щось мені здається, що записали її Олімпіадорою, а люди вже собі спростили. Перевірити не можу, бо метричних книг за ті роки не знайдено. Та може колись та випливуть.

Велика Виска -Мокряки і все село; Кухаревський/Кухаревский - звідусіль; Цихаиз/Чехаиз/Чіхаїз - звідусіль; Кейбал - Полтавщина і звідусіль; Гірчак-Горчаков - Луганськ і околиці. Шукаю народження Варвари Григорівни Кодаченко у 1884-1886 роках скоріш за все у Херсонській губерніі, де - невідомо.

Share

465

Re: Ой, интересненькое попалось...

То могло бути вже при першому переписуванні - подумали, що хтось помилково "вибудував" з Олімпіади Олімпіадору й виправили. Плутанина з близькими іменами була постійно. Здається, й церковники не дуже зважали на точність, і, можливо, навіть дозволялося маніпулювати ними. Треба у когось консультуватися. А в нас навпаки жила тітонька-білоруска, яку звали Аліною, але у документах була Олімпією. Що це - спрощена Олімпіада чи так і назвали? Можливо, жіноче від Олімп(ій), бо у православних церквах (і не тільки) могли хрестити чоловічим ім'ям, оформленим по-жіночому.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

466

Re: Ой, интересненькое попалось...

Так і називали - Олімпіада. Не чула ні від кого з родичів інших скорочень у розповідях.
А про неточності ще - бабуся чоловіка Агріппіна. Так вона у документі про народження доньки як Аграфена записана. Але тут в мене ніби-то є шанси добратись до метричних книг і побачити, як же ж воно було ))

Велика Виска -Мокряки і все село; Кухаревський/Кухаревский - звідусіль; Цихаиз/Чехаиз/Чіхаїз - звідусіль; Кейбал - Полтавщина і звідусіль; Гірчак-Горчаков - Луганськ і околиці. Шукаю народження Варвари Григорівни Кодаченко у 1884-1886 роках скоріш за все у Херсонській губерніі, де - невідомо.

Share

467 ( 26-03-2017 21:03:33 змінене VadShv )

Re: Ой, интересненькое попалось...

luvi,

В одной из моих ветвей тоже есть Олимпиада Михайловна. При бракосочетании имя указано Олимпиада, а вот при рождении Евлампия.

Агрипина, Аграфена, Горпина - это разные варианты одного имени. Так же как и Гликерия, Лукерья, Лукия.

Ищу информацию о фамилии Конограй любой местности
Thanks: luvi, SV172

Share

468

Re: Ой, интересненькое попалось...

Агриппину й Аграфену (з мого досвіду) плутали частіше тому, що їх "у побуті" Горпинами звали. Часто так і писали (або "Гарпина"). Правда, Горпина - це більше Агриппина, а Аграфену частіше "Грапина" називали. Бачив таке - написано "Агриппина (Аграфена)". Ясна річ, що писар не знав, як Горпину "окультурити". Останніх, кого я пам'ятаю, вже на російський кшталт звали "Груньками". Агриппина й Аграфена - різні імена. Лукеря, Ликера - від Глікерія, а Лукія - інше ім'я.
Олімпіаду у нас звали "Липочка". Остання (кого знав), 1914 р.н., вчителька, була родом з Дону (Новоніколаївський р-н Волгоградської обл.). Вона сама розповідала про дитинство і що її "Ліпочка" батьки звали. Можливо, і Євлампію "Липочкою" звали, тому й переписали на "Олімпіада".

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: Алена, luvi2

Share

469 ( 26-03-2017 22:04:19 змінене zeal )

Re: Ой, интересненькое попалось...

Ярематойсамий пише:

А хіба я сказав, що ті всі варіанти відображалися в книгах? Вони і в нас не дуже шанувалися, якщо писар був грамотний. Ото у Ваших предків були, ма'ть, недружні стосунки з батюшками, то й маєте трьох Василів. чому Миколаїв та Олександрів від кінця 18 ст. до початку 20 ст. збільшилося в рази? але ж скільки було Іван-Івановичів, Василь-Васильовичів, Миколай-Миколайовичів та Сан-Саничів!

Так я саме про метричні книги казав. Грамотних писарів щось мені не доводилося зустрічати, бо народні форми були скрізь і всюди. А щодо стосунків з батюшками, то мої жили на хуторі досить далеко від села, де була церква, і мабуть, тому знали їх там не дуже добре, а на хрещення лише хрещені батьки їздили. Отак і назвали (але з тих 3 Василів один помер у дитинстві, лишилося 2 згодом). Та ще й у кожному селі у кожного батюшки були свої улюблені імена. Змінювався батюшка, змінювалися й імена. У моєму селі мені досить часто зустрічалося ім'я, яке, мабуть, дуже полюбляв один батюшка там наприкінці 19-го ст. (Тимін, рос. Тимон) и більше воно мені ніде не зустрічалося, ані в інших містах, ані в селах (так, Тимофеї, вони ж Тимки, були, але не Тимони). Ну, і певна мода теж була серед них на імена і в той час, не без цього, але зі святцями вони все ж були пов'язані. Я пам'ятаю, як не міг розібрати імена в одній метриці 18-го ст., дивився, день якого святого тоді був (+-5 днів), і завжди виявлялося, що то був або день цього святого, але неподалік від нього. А от щодо Іван-Іваничів та Василь Василічів, не так вже багато їх і було навіть тоді. Набагато більше збігів було у зв'язці прізвище-ім'я, ніж ім'я-по батькові (Іванов Іван, Яковенко Яків, Васильченко Василь...), особливо на початку 19-го ст., коли прізвища багатьох утворювалися просто від імен і наслідувалися вже далі.

Share

470

Re: Ой, интересненькое попалось...

zeal пише:

Та ще й у кожному селі у кожного батюшки були свої улюблені імена. Змінювався батюшка, змінювалися й імена.

Думаю, що саме це + "мода" були головними факторами у конкретних селах, а не церковний календар. І, напевно,  були церкви, у яких тільки уподобання батюшок вирішувало все. Тимоном міг хрестити батюшка й не "від себе", а, наприклад, коли родичі просили хрестити Тимком або Тимошем. А яка різниця, Тимофей чи Тимон?

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

471 ( 27-03-2017 00:22:28 змінене zeal )

Re: Ой, интересненькое попалось...

Ярематойсамий пише:

Думаю, що саме це + "мода" були головними факторами у конкретних селах, а не церковний календар. І, напевно,  були церкви, у яких тільки уподобання батюшок вирішувало все. Тимоном міг хрестити батюшка й не "від себе", а, наприклад, коли родичі просили хрестити Тимком або Тимошем. А яка різниця, Тимофей чи Тимон?

І з "Тимоном" все збігається з церковним календарем. Він так називав вочевидь не на прохання батьків, бо за записами, всі названі так народилися 10-15 серпня щороку, а день святого Тимона саме 10 серпня. Це тим паче було дивно, бо 9 серпня день дуже відомого св. Пантелеймона, а власне 10-го - свв. Прохора, Юліана та Ніканора, але він чомусь надавав перевагу саме цьому дуже рідкому імені (це не "Тимофей", повні форми імен і дні пам'яті святих у них різні).

Щодо імен на честь дідів, я пам'ятаю, що у тій церкві була одна родина дворян, і в них у кожному поколінні був або Микола Андрійович, або Андрій Миколайович, тобто в них ці імена чергувалися з покоління в покоління. Мабуть, хабарі в того батюшки за привілеї назвати певним іменем були такі надвисокі, що їх дозволити собі могли лише дворяни smile

Thanks: luvi1

Share

472

Re: Ой, интересненькое попалось...

VadShv,
У моєї Олімпіади Михайлівни нема записів ні про народження, ні про шлюб, ні про народження єдиного сина (( Метричні книги Великої Виски за всі потрібні роки відсутні. Тільки свідоцтво про смерть вже у 70ті роки 20 ст.

Ярематойсамий, VadShv,
Агрипина - так, багато вариацій. Агрипина-Аграфена, хоча як на мене - нічого ж спільного ))) А бабусю як чоловік називав Галею, так воно і залишилось з нею на все життя.

Велика Виска -Мокряки і все село; Кухаревський/Кухаревский - звідусіль; Цихаиз/Чехаиз/Чіхаїз - звідусіль; Кейбал - Полтавщина і звідусіль; Гірчак-Горчаков - Луганськ і околиці. Шукаю народження Варвари Григорівни Кодаченко у 1884-1886 роках скоріш за все у Херсонській губерніі, де - невідомо.

Share

473

Re: Ой, интересненькое попалось...

luvi, Так я ж уже казав, що Агрипина й Аграфена - це різні канонічні імена. Теж вважаю, що головне ім'я у людини те, яким його більше називають. А ті, що записані на папері, могли навіть не знати. Якщо Ваша Олімпіада померла у 70-х, то є ще багато людей, які її пам'ятають. При можливості попитайте, як її вони (люди) звали.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: luvi1

Share

474 ( 28-03-2017 08:19:50 змінене FindMyRoots )

Re: Ой, интересненькое попалось...

27 08 1919 умерла Петропавловская гражданка девица Ксения Андреевна Ковалева в возрасте 50 лет!! от тифа

50 лет, Карл! Думала, что после 30 уже не писали, что она девица. Потому что есть записи умерших женщин, где указано или вдова, или жена такого-то. Но девица в столь  юном возрасте первый раз попалась.

Чуркины (г. Бобров Воронежская обл., Балашовский р-н, Саратовская обл.), Копейкины(Саратовская обл.),   Лубенские, Полуян, Британ (Украина, Днепропетровская область), Болдыревы, Кандаковы (Россия, Ростовская обл), Васильчик,
Таборовець, Корінь (Рівненська обл)

Share

475

Re: Ой, интересненькое попалось...

FindMyRoots, если замуж не вышла, то что ей писать? Какой статус? Понятно, девица! Не вдова же!

Thanks: Алена1

Share

476

Re: Ой, интересненькое попалось...

FindMyRoots, я находила

Девица 62 года, от простуды

http://forum.genoua.name/viewtopic.php? … 02#p126702

Share

477

Re: Ой, интересненькое попалось...

Т.В.,  оставить ее гражданкой)

Чуркины (г. Бобров Воронежская обл., Балашовский р-н, Саратовская обл.), Копейкины(Саратовская обл.),   Лубенские, Полуян, Британ (Украина, Днепропетровская область), Болдыревы, Кандаковы (Россия, Ростовская обл), Васильчик,
Таборовець, Корінь (Рівненська обл)

Share

478 ( 12-04-2017 21:40:16 змінене larisa )

Re: Ой, интересненькое попалось...

вот такие у нас козаки.....

Екатеринослав,Александровск, 1816-1834г.г.(ф.12,оп.2,д.80)стр.179,
Белоцерковной волости,казенного селения Новоспасовки,стр.240, №278

Иов Яковлев Харченко - 75, 
Иова Яковлева сыновья от первой жены                                                    
Филипп - 30,                                                   
Ефим  - 11; 
от второй жены Андрей - 2.      
№278,Иова Яковлева жена Ирина - 35,              
Филиппа Иова жена Марина-19.                                                                                                                                     

Авраменко (Вересочь), Безверхій (Пологи-Чобітки), Бережний ( ? ), Булат (Потоки), Гвоздецький (Медвеже), Глушко (Решетіловка), Кучеренко ( ? ), Костюк (Сміле), Крапівко ( ? ), Кочубей ( ? ), Мельник (Ковалі), Наріжний ( ? ),Олейник ( ? ) , Рябоштан (Галки), Суліма (Ольшаное), Тесленко ( ? ), Харченко ( ? ), Хрістіч (Белікі).

Share

479

Re: Ой, интересненькое попалось...

Про більш нове цікаве. Або, скоріше, не дуже зрозуміло. На Меморіалі зустріла. Хто знає, підкажіть, будь ласка,  чому так?

Post's attachments

Screen Shot 2017-04-12 at 10.15.06 PM.png
Screen Shot 2017-04-12 at 10.15.06 PM.png 40.99 kb, 4 downloads since 2017-04-13 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Велика Виска -Мокряки і все село; Кухаревський/Кухаревский - звідусіль; Цихаиз/Чехаиз/Чіхаїз - звідусіль; Кейбал - Полтавщина і звідусіль; Гірчак-Горчаков - Луганськ і околиці. Шукаю народження Варвари Григорівни Кодаченко у 1884-1886 роках скоріш за все у Херсонській губерніі, де - невідомо.

Share

480

Re: Ой, интересненькое попалось...

luvi,

Фамилия    Сухов (он же Копейкин)   
Имя    Иван (он же Виктор)   
Отчество    Константинович (он же Семенович)   
Дата рождения/Возраст    __.__.1916   
Место рождения    Ярославская обл., Пошехоно-Володарский р-н, д. Кремнево   
Дата и место призыва    Молотовский ГВК, Архангельская обл., г. Молотовск   
Последнее место службы    молотовский РВК   
Воинское звание    красноармеец   
Причина выбытия    осужден   
Дата выбытия    23.10.1942   
Название источника информации    ЦАМО   
Номер фонда источника информации    58   
Номер описи источника информации    818883   
Номер дела источника информации    784


Скрывался по каким-то причинам, поэтому сменил имя.
Если посмотрите донесение, то увидите, что он не единственный из осужденных, у кого двойное ФИО.

Share

481

Re: Ой, интересненькое попалось...

Алёна пише:

luvi,

Скрывался по каким-то причинам, поэтому сменил имя.
Если посмотрите донесение, то увидите, что он не единственный из осужденных, у кого двойное ФИО.

Так, я бачила, що він там не один такий. Але ж все одно нові документи отримати - навряд чи то було так просто.

Велика Виска -Мокряки і все село; Кухаревський/Кухаревский - звідусіль; Цихаиз/Чехаиз/Чіхаїз - звідусіль; Кейбал - Полтавщина і звідусіль; Гірчак-Горчаков - Луганськ і околиці. Шукаю народження Варвари Григорівни Кодаченко у 1884-1886 роках скоріш за все у Херсонській губерніі, де - невідомо.
Thanks: kbg_dnepr1

Share

482

Re: Ой, интересненькое попалось...

Думаю, у ті часи отримати нові документи було просто. Чув про парубка, росіянина, який приблукав на Кубань у гамшенсько-вірменське село, освоївся, добре вивчив мову ("вчена відьма страшніша за родиму" smile ). А сам був рудько конопатий. У 41-му взяли на фронт, він трохи від'їхав від Білореченської, зіскочив з поїзда, викинув документи і через гори навпростець прийшов в Абхазію у таке саме гамшенське село. Звичайно, говорив цією мовою. Голова й секретар  сільради вирішили видати йому документи "зі слів". Він сказав справжні прізвище, ім'я (російські), бо в нього на думці було тільки зменшити літа. Ті засміялися:"От ти жартівник! Який ти в біса Н-ов, ти ж Г-ян!" І переклали прізвище, а ім'я й по батькові нові вірменські придумали. Або вони це навмисно зробили, щоб його не "зацаудили", або щиро не повірили, що він росіянин. Це урядові особи! Важко стало документи робити після повної паспортизації.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

483

Re: Ой, интересненькое попалось...

Забув. А потім у кінці 40-х вернувся й переробив, а, може, взяв у схованці старі документи, а "вірменські" викинув. Але бог шельму мітить - його у 60-х впізнала на базарі в м. Апшеронськ жінка з того села в Абхазії, яка приїхала до родичів. Далі була ціла трагикомедія. Десь, здається, вже писав про це, тільки не знайду. А імена у ті часи міняли, -ов, -ин у прізвища дописували - як води випити.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

484 ( 17-04-2017 21:59:44 змінене nfs79 )

Re: Ой, интересненькое попалось...

Хотел давно спросить у форумчан:
Есть у меня две записи за 1885 год по Козелецкому уезду.
Первая- о смерти Татьяны Трушиной 62 года (3 апреля 1885)
Вторая - о бракосочетании Василия Труша 26 лет(5 мая 1885)

Вопрос:Может ли Татьяна быть матерью Василия,который женился через 32 дня после ее смерти(не прошло и 40 дней)?
Как к этому тогда относилось церковь? Были ли тогда какие-то ограничения?

свой среди чужих, чужой среди своих...
N-FTA62436

Share

485

Re: Ой, интересненькое попалось...

Думаю, що може бути. Вони могли повінчаться і все, весілля не гуляли. Можливо, Василеві "припирало". Можливо, скандал якийсь був, що й стало причиною смерті матері. На жаль, з моїми близькими родичами таке було, правда, мати молодого померла після весілля.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: nfs791

Share

486

Re: Ой, интересненькое попалось...

Ярематойсамий пише:

Думаю, що може бути. Вони могли повінчаться і все, весілля не гуляли. Можливо, Василеві "припирало". Можливо, скандал якийсь був, що й стало причиною смерті матері. На жаль, з моїми близькими родичами таке було, правда, мати молодого померла після весілля.

Або наречена була при надії і тягнути дальше не було можливості.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37
Thanks: nfs79, kbg_dnepr2

Share

487 ( 18-04-2017 12:12:17 змінене paskalex )

Re: Ой, интересненькое попалось...

Дівоче прізвище прабабці по лінії батька моєї мами Паскал. А через три покоління моя мама виходить заміж за мого тата з прізвищем Паскал. І цей прикол на 100% і завдяки генеалогії знаю тільки я wink

Паскал, Конуп, Собатін, Чегодар(ь), Чабан, Ропотан, Гаврилова, Лівіцький (Liwicki), Годзенко, Задзеркальна

Share

488

Re: Ой, интересненькое попалось...

Balymba, Та й я ж про те саме: припирати=бути при надії. smile
paskalex, У нас в краї Паскаль і Морарь (з варіаціями) - найпоширеніші молдовські прізвища. Може, десь і комусь в "прикол", але не мені. smile. Якби моє прізвище у родоводі двічі фігурувало, ото б я приколовся!

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

489

Re: Ой, интересненькое попалось...

У нас в краї Паскаль і Морарь (з варіаціями) - найпоширеніші молдовські прізвища


  Мой знакомый Паскаль говорит, что они греки испокон веков. Выходит, что фамилия многонациональная?

Thanks: kbg_dnepr1

Share

490

Re: Ой, интересненькое попалось...

paskalex пише:

Дівоче прізвище прабабці по лінії батька моєї мами Паскал. А через три покоління моя мама виходить заміж за мого тата з прізвищем Паскал. І цей прикол на 100% і завдяки генеалогії знаю тільки я wink

в маленьких селах це досить часто траплялось.

Шукаю:  Коваленко  с. Вороная (с.Воронівка) Дніпро-ська обл.
               Ткачеко  с. Паньківка  Дніпро-ська обл.
               Богдан с. Вовніги Дніпро-ська обл.
               Баришпол  Дніпро-ська і Запорізька обл.
Thanks: kbg_dnepr1

Share