1

Тема: Магас, Маг'ас

МАГАС Богдан Іванович, 1929 р.н., с. Королівка Коломийського району, українець, освіта початкова. Проживав у с. Королівка, учень. Заарештований 23.12.1947. Звинувачення: розповсюджував націоналістичні листівки. Військовим трибуналом військ МВС Станіславської області 10.03.1948 засуджений на 25 років позбавлення волі та 5 років пораження в правах з конфіскацією майна. Реабілітований 25.12.1991. (7532 П).

МАГАС Василь Якимович, 1903 р.н., с. Королівка Коломийського району, українець, освіта початкова. Проживав у с. Королівка, селянин. Заарештований 02.10.1947. Звинувачення: переховував вояків УПА, постачав їм продукти. Військовим трибуналом військ МВС Станіславської області 25.12.1947 засуджений на 10 років позбавлення волі та 5 років пораження в правах з конфіскацією майна. Загинув 06.04.1952 в ув'язненні, місце поховання невідоме. Реабілітований 14.01.1992. (7531 П).

МАГАС Олена Юріївна, 1925 р.н., с. Королівка Коломийського району, українка, освіта початкова. Проживала в с. Королівка, селянка. Заарештована 17.06.1947. Звинування: член ОУН, псевдо - Марина, спецкур'єр райпроводу ОУН. Особливою нарадою при МДБ СРСР 04.10.1947 засуджена на 8 років позбавлення волі. Реабілітована 14.10.1991. (6194 П).

Реабілітовані історією. Івано-Франківська область, том 1.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37
Thanks: olyvd1

Share

2

Re: Магас, Маг'ас

І що б воно значило (Магас)?

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

3

Re: Магас, Маг'ас

Самого давно мучить це питання - щось воно ніяк не вписується в наші місця.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

4

Re: Магас, Маг'ас

У більшості  прізвищ на -ас, -ус бачу "недописане" зменшувальне (частіше від імен) -ась, -усь - Гарас(ь), Юрас(ь), Патрус(ь) та ін. Звідси одна з версій, що воно походить від якогось імені на Маг-: Магн або Миг'доній/Маг'доній. Або це скорочене канонічне ім'я Мегасій, що є дуже ймовірним.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

5

Re: Магас, Маг'ас

На форумі є тема "Магась".

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

6

Re: Магас, Маг'ас

Моя б воля, я б "Магас" і "Магась" об'єднав.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

7

Re: Магас, Маг'ас

Я не маю нічого проти - думаю Магас похідне від Магась.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share