1

Тема: Народне лікування

Обіцяне про бабу Мокрину. Там історія чисто, як з шолоховським дідом Щукарем. Баба Мокрина була відомою на хуторі знахаркою. Дід та невістка її лаяли за "кольдувство", але вона їх не слухала, бо дід, звісно, дурний і нічого йому, старому собаці, лізти не в своє діло, а невістка не була авторитетом, бо кацапка (правда, потім довелося з тією такою-розтакою кацапкою доживати). Ото взялася Мокрина "зціляти" свого сина, бо щось у нього з кишками не теє стало. Поставила баба  синові на живіт глечик (так, як банки ставляють - з фітилем). Вскорости той глек втяг у себе чи не весь живіт. Хворий лежить ойойкає, а лікарка каже, що ще мало й треба трохи потерпіти. Жінка, а бабина невістка схопила палюгу і зі словами:"Вьі, мама, совсем здурели, без мужа хотите меня оставить!" упорола тією палкою по глечику. Той розлетівся на череп'я, а хворий облегшено зітхнув.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

2

Re: Народне лікування

Так одужав же чи ні? Бо я банки теж дуже люблю, ось тільки глечиком ще не пробувала

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)
Thanks: litar Л1

Share

3

Re: Народне лікування

kbg_dnepr пише:

Так одужав же чи ні? Бо я банки теж дуже люблю, ось тільки глечиком ще не пробувала

Та я теж іноді практикую (банки звичайно).

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.
Thanks: kbg_dnepr1

Share

4

Re: Народне лікування

А хто його знає? Це позавчора розказала бабина онучка. Попитаю ще. Банки, дівчата, банками, але на живіт медицина забороняє їх ставити. Бабуня мої теж любили банки - рюмочки, а фітільки гасом змочували, щоб припалити. А оті медичні погано приставали. Я шестирічним прямо з поїзда потрапив у лікарню в Феодосії, біля станції Айвазовська. Там мені медсестра-українка (бо по-українському зі мною говорила, а так звідки б знав) ставила мені оті баночки, пішла, а вони всі поодпадали. А після бабуниних засоси по місяцю були. Ото банки! Гірчичники мені більше наравилися. Чесно кажучи, я од них аж кайф ловив. І помагало непогано. Після 17-ти років через деякі расові особливості мені ніяка бабка ні банок, ні гірчичників не стямить поставити. smile

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

5

Re: Народне лікування

А ось повна протилежність глечику на пузі. Такий собі лірично-поетичний народний засіб лікування кашлюка й бронхіальної астми. Треба було встати удосвіта й вийти до річки зустрічати зорю. У нас одна дівчинка колись хворіла астмою (у мене теж була, проф. Довженко у Феодосії вилікував), зараз їй вже десь 65, мати п'ятьох гарних синів і однієї також гарної (найменшої) дочки. Так-от, цю Тамару її бабуня Ониська носила малою до річки на зорю. Помогло!

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

6 ( 09-03-2017 16:59:34 змінене kbg_dnepr )

Re: Народне лікування

Возможно неандертальцы использовали пенициллин задолго до того, как были разработаны антибиотики
Новое исследование показало что, неандертальцы при зубной боли жевали кору тополя, которая содержит химические вещества, связанные с аспирином.
Доказательства этому ученые нашли во время анализа зубного камня неандертальца, жившего около 40 000 лет назад в Центральной Европе. С помощью секвенирования ДНК, сохранившейся в зубном камне, группа исследователей из нескольких стран выяснила новые подробности питания, образа жизни и здоровья наших ближайших вымерших родственников, сообщает fainaidea.com
«Их поведение и их питание выглядят достаточно сложным и они очень похожи на нас во многих отношениях. Вы знаете, этот парень занимался самолечением, потому что у него был флюс, и вот он ел аспирин, а также он ел плесень пенициллин, скорее всего из-за проблем с пищеварением», — рассказал профессор Алан Купер из университета Аделаиды.

https://www.rupor.info/news/122141/40-0 … itsillinom

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

7

Re: Народне лікування

Саліцилова кислота - це "вербова к-та" (лат. Salix - Верба). Вперше її віділили з кори верб козячої та білої. Є у всіх вербах та близьких до них тополях (наприклад, осики, вона ж тополя тремтлива). Відвар кори верби або осики можна пити замісць аспіріну.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

8

Re: Народне лікування

Я думаю, що й свячення верби - це не тільки про те, що вона єдина рослина, яка в нас найбільше схожа на пальму й може дати листя у квітні-травні, але ще й про те, що нею лікувалися (при хворобі треба було пожувати гілочку свяченї верби). Церква, як і в багатьох інших випадках, інтегрувала дохристиянські знання та звичаї.

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

9

Re: Народне лікування

kbg_dnepr пише:

Я думаю, що й свячення верби - це не тільки про те, що вона єдина рослина, яка в нас найбільше схожа на пальму й може дати листя у квітні-травні,

Що ж там такого схожого на пальму? Напевно, гілочки верб і тополь використовувалися раніше нашими предками у своїх весняних обрядах, а церква підпорядкувала ці обряди собі.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

10

Re: Народне лікування

Ой, не дурні були наші предки (навіть неандертальці wink)!

Принимая суточную дозу аспирина можно снизить вероятность смерти от рака более чем на треть, обнаружили исследователи. Ученые из Оксфорда провели серию исследований с участием 200 000 пациентов и обнаружили, что аспирин снижает риск смерти от рака на 37 процентов, если пациенты принимали его каждый день в течение пяти лет.

headinsider.net/2017/03/13/aspir … j-bolezni/

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

11

Re: Народне лікування

Тому кози раком і не хворіють, що вербу об'їдають. Тому козяче молоко й корисне.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

12

Re: Народне лікування

Можна сказати, натуральний аспірін! wink

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

13

Re: Народне лікування

Почався сезон застуд, і медики все наполегливіше радять вводити в раціон харчування продукти і напої, які зміцнюють здоров’я. При перших симптомах простудних інфекцій терапевти рекомендують рясне пиття, що дозволяє швидше «вимити» патогени і токсини з організму.

Хворій людині дуже важливо налягати на питво. Рідина не дає інфекції затримуватися в порожнині рота і в шлунку, і очищає клітини від відходів, що утворюються в процесі боротьби організму з вірусами.

Зокрема, при перших симптомах нездужання корисно пити тепле молоко з мінеральною водою – це один з найефективніших засобів від першіння в горлі та кашлю. Потрібно змішати в рівних кількостях тепле молоко і підігріту лужну мінеральну воду, в разі сильного подразнення в горлі можна додати шматочок вершкового масла. Такий напій полегшує хворобливі відчуття, сприяє відходженню мокротиння.

Також фахівці рекомендують при застуді пити напій із шипшини, який забезпечить організм великою кількістю вітаміну С. Пиття з шипшини дає сечогінний і жовчогінний ефект.

Ще один напій: клюквенно-брусничний морс. За словами експертів, він проявляє сечогінну та протизапальну дію, а також має бактерицидну властивість. У тих випадках, коли людині потрібно швидко зігрітися, незамінним виявиться глінтвейн.

Крім того, може допомогти і компот із сухофруктів. Сушені фрукти зберігають в собі величезну кількість цінних мікроелементів, що містяться в свіжих, і відвар з сухофруктів стане прекрасним засобом активізувати імунну систему в боротьбі з вірусами.

https://svidok.online/6-najkrashhy-h-na … h-zastudy/

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

14

Re: Народне лікування

На території Києва археологи знаходили не мало давніх останків, які дивували вчених і відкривали завісу таємниць минулого. Однак, як з’ясувалося, навіть мертві вміють говорити. І зараз вчені знають практично все про наших предків.

Так історик Олександра Козак в ефірі Радіо Культура розповіла про хвороби, які були поширені на території Києва та його околиць у найдавніші часи.

“Серед дітей було дуже багато менінгітів, захворювань респіраторного тракту. Дуже багато туберкульозу. Саме в XI столітті ми знайшли випадки цієї хвороби на Подолі. Це було масове захворювання. Дуже хворіли на цингу. Умови життя були трохи кращими у верхньому Києві і там було менше інфекційних захворювань, але більше страждали від хронічних”, – говорить дослідниця.

dialogs.org.ua/science/16936/

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share