1

Тема: Велика Бузова, Шишацький район, Полтавська область

ВЕЛИКА БУЗОВА — село, центр сільської Ради. Розташована за 9 км від найближчої залізничної станції Сагайдак. Від районного центру — 42 км. Населення — 672 чол. Сільраді підпорядковані населені пункти Дем’янки, Зелене, Мала Бузова, Науменки, Низова Яковенщина, Підгірне, Тищенки, Цюряни, Цьови, Яковеншина Горова.
Колгосп «Іскра Леніна», що міститься в селі, має 2317 га земельних угідь. Розвинуте тваринництво.
У Великій Бузовій є восьмирічна школа, бібліотека, клуб на 350 місць.
Під час німецько-фашистської окупації у Тищенківському лісі діяла партизанська група, якого командував М. Ф. Бочкар. Населення допомагало партизанам продуктами харчування, доставляло листи рідним тощо. Гітлерівці вчинили жорстоку розправу над народними месниками. Зігнавши мешканців села до осокорів, на очах у всіх повісили і розстріляли 18 чоловік, серед них—М. Бочкаря, Д. Голубицького, Л. Роднову та інших. На пам’ятнику воїнам, що загинули за Батьківщину, напис: «Вечная память и слава верным сынам нашей Родины».
Село виникло в 40-х роках XIX століття.

ІСТОРІЯ МІСТ ТІ СІЛ УССР Полтавська область

Поиск предков и потомков, сбор информации, генеалогические исследования и построение родовых деревьев для следующих фамилий: Дорошенко, Дик, Верба, Кравцов, ПолОвый, Курбановский, Коноплин, Будников,  Синельник, Каченовский/Коченовский/Коченевский, Родкевич/Радкевич, Роскладка/Розкладка/Раскладка/Розкладко

mtDNA - J1c5

Share

2

Re: Велика Бузова, Шишацький район, Полтавська область

Привіт, мене цікавить це село, тому що буває, що мої предки родом з нього. Шукаю козака Ярошенка Івана, який був одружений з Кудрою Євдокією і у якого разом була моя прабабуся Ярошенко Євдокія Іванівна. Вони жили в Хуторі Бузовій, що нині Велика Бузова.
Наперед дякую за допомогу.
Олександр

Thanks: borisovichi1

Share