71

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Треба добре дивитися в етимологічних словниках. Кажуть, що то російський матюк. Чомусь назву більше ніхто в світі не знає. Румуни-молдавани й болгари кажуть "каміла". Що багато наших предків знало цю тварину - однозначно, бо у татарів, ногайців, кімликів вербдюді'в було багато. ...А в чукотській мові є своє слово для позначення слона, якесь перекручене "елефант", бо вони плавали з американцями в Америку і там бачили їх.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: gennadii54081

Share

72

Re: Цікаві й гуморні прізвища

В Сповідці с. Волоські Махаринці, Махновського повіту мені здалося цікавим прізвище - Стефан Паршиваробота. Згодні?

R1a - BY30762

Пошук предків : Яценко, Косенко, Божко, Костенко, Хмельницький, Луговий, Мазин, Бураков

Share

73

Re: Цікаві й гуморні прізвища

gennadii5408 пише:

Стефан Паршиваробота.

Іще б не цікаве! Прізвище-фраза та й ще яка! У нас теж "паршивий", "подлий" широко вживалося у знач. "поганий".

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: gennadii54081

Share

74

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Ф.1011 Оп.9 Д.3
С. Безсалы Лохвицкого уезда 1900г.
С.Западинец сын кр-на Золотонога
Фамилия встречается не однократно.

Share

75

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Золотоніг, Золотоног... "Золоті ноги" (а як саме?) чи "в золотусі"?

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: Bragida1

Share

76

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Тоді до купи
Золотонос та Золотопуп
http://forum.genoua.name/viewtopic.php?pid=93783#p93783

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.

Share

77

Re: Цікаві й гуморні прізвища

А-а, здогадався! То наші предки пірсінгом вже тоді балувалися. big_smile

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: litar Л1

Share

78 ( 18-11-2016 21:45:35 змінене gennadii5408 )

Re: Цікаві й гуморні прізвища

ЦДІАК, ф.127, оп.1017, спр.13   Сповідні розписи церков Полтавської протопопії за 1771 рік

с. Мачухи

военные ...

157  Иоан Христос удов  69

Мені здалося цікавим. Може й зараз серед нас ходить Иисус ...

R1a - BY30762

Пошук предків : Яценко, Косенко, Божко, Костенко, Хмельницький, Луговий, Мазин, Бураков

Share

79

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Думаю, що той Христос Христосом був, доки до попівських рук не потрапив. Вони бистро таке богохульство у корні присікли! Христос чи є, а якийсь Михайло Христосенко з Кемерова відомий на просторах Інтернету. А ще є Сус, Сусь, Сусик.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

80

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Життєва історія. Колись я, навчаючись в технікумі, квартирував у однієї бабці. Окрім 4 студентів денної форми, так інколи ще жили й заочники. І от пошта принесла листа. В графі одержувач було вказано "Петру Апостолу Христову". Спочатку це сприйняли, як чийсь жарт, але виявилось, що один із заочників був болгарином, і все стало на свої місця.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

81

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Там Хри'стову читалося. Болгари й греки люблять подібні імена - ще Панайот(ос). Хри'сто - це скорочення від Христофор, Христодул та ін. подібних.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: Balymba1

Share

82

Re: Цікаві й гуморні прізвища

А навряд там було написано саме так - "Петру Апостолу Христовому". Скоріше, так - якщо по-російському - "Петру Апостолову Христову", якщо по-болгарському - "Петър Апостолов Христов"(у болг. мові відмінків нема). Петр - ім'я, Апостолов - по батькові, Христов - прізвище.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

83

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Трохи не в тему. Зараз подивився болгарські імена. Такі всі подібні сайти сокирні, хто їх "майструє"? Спочатку "Тсветан", потім є "Цветан", "Огниан" и поряд "Огньян", хоча правильно - "Огнян" и т.д. Треба з них брати інфу обережно-обережно.
names.neolove.ru/national/bolgarskoe/male/

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

84

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Ярематойсамий пише:

А навряд там було написано саме так - "Петру Апостолу Христовому". Скоріше, так - якщо по-російському - "Петру Апостолову Христову", якщо по-болгарському - "Петър Апостолов Христов"(у болг. мові відмінків нема). Петр - ім'я, Апостолов - по батькові, Христов - прізвище.

Було написано саме так, як я вказав. Виявилось "по-закарпатськи". Чоловік був родом з Болгарії, якось потрапив в СССР і оженився на Закарпатті з мадяркою чи румункою (точно вже не скажу)

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

85

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Значить, вже тут трохи перекрутили або навмисно так написали... А, може, то ніяка не помилка, то дійсно Св. Петро ходив по землі, а ви його не впізнали?

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: Balymba1

Share

86

Re: Цікаві й гуморні прізвища

А це мені здалось цікавим ...

ЦДІАК, ф.127, оп.1015, спр.113     Исповедные росписи церквей Золотоношской протопопии за 1796 год

Агрыпина Мыложорка вдова  61

R1a - BY30762

Пошук предків : Яценко, Косенко, Божко, Костенко, Хмельницький, Луговий, Мазин, Бураков

Share

87

Re: Цікаві й гуморні прізвища

А так було записано, чи це - прізвище ?

ЦДІАК, ф.127, оп.1015, спр.113     Исповедные росписи церквей Золотоношской протопопии за 1796 год

с. Бойковская Слобода

посполитые владельческие ...

301  Трофим Стефанов Мартинова Баба  45

R1a - BY30762

Пошук предків : Яценко, Косенко, Божко, Костенко, Хмельницький, Луговий, Мазин, Бураков

Share

88 ( 20-02-2017 21:24:07 змінене Ярематойсамий )

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Переклад на російську з сучасної української літературної мови - 1) Баба Мартына; 2) чайкина баба; з мови запорожців - "чайкин пеликан". Є ще варіанти.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

89

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Недавно видела в Херсонском уезде фамилию Изумительный  smile .

Share

90

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Просматривая метрики по Осокоровке в поисках родственников одного из пользователей сайта, обнаружила в этом селе такие фамилии Убогый, Гноевый, Тонкошкурый, Живодер (даже выделять не хочется)...

Share

91

Re: Цікаві й гуморні прізвища

В описи малороссийских казаков села Хриповка встречал - Конан Ротозей ))

Share

92

Re: Цікаві й гуморні прізвища

LikaZp, Skojbeda, Живодёр та Ротозей - то, скоріше, переклад прізвиськ/прізвищ Живолуп (таке є) і Роззява або щось таке. Коли прізвиська були дуже промовисті, то наші малоросійськи писарчуки дуже хотіли, щоб про те дізнався "широкий світ" і перекладали їх.
Skojbeda, А то у Вас, пробачте за любопитство, нікнейм якось та з чимось пов'язаний?

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: Алена1

Share

93

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Ярематойсамий пише:

Skojbeda, А то у Вас, пробачте за любопитство, нікнейм якось та з чимось пов'язаний

Скойбеда - цэ мое призвыще )

Share

94

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Skojbeda, Я Вас би просив перейти на цю сторінку - http://forum.genoua.name/viewtopic.php? … 22#p126522

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: Алена1

Share

95 ( 23-02-2017 21:33:56 змінене gennadii5408 )

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Це мені здалося просто незвичним і від того цікавим ...

ЦДІАК, ф.127, оп.1015, спр.113     Исповедные росписи церквей Золотоношской протопопии за 1796 год

с. Скородистик

козаки ...

409  Ияков Емелиянов Джоболда  48

R1a - BY30762

Пошук предків : Яценко, Косенко, Божко, Костенко, Хмельницький, Луговий, Мазин, Бураков

Share

96

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Я таке й зараз чув, воно досить поширене.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: gennadii54081

Share

97

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Якось переглядав книгу РАЦС за 1936 рік за шлюб і у молодої до шлюбу було прізвище "Пісюк". Але найнезвичнішим було навіть не це, а те, що вона була єдиною за всю ту книгу, хто не захотів брати прізвище чоловіка.

Share

98

Re: Цікаві й гуморні прізвища

http://cs8.pikabu.ru/images/previews_comm/2016-03_6/1459275445145593172.jpg

Брагіда (Брагида, Брегид, Брегида, Брегіда, Брегидин(а), Бригида, Брігіда, Брыгида, Бригидин(а), Брегеда, Бригеда)
Курач, Дедок (Дідок, Дєдок), Нехай (Україна, Чернігівська обл.)

There's none so blind as those who will not see

Share

99

Re: Цікаві й гуморні прізвища

zeal пише:

Якось переглядав книгу РАЦС за 1936 рік за шлюб і у молодої до шлюбу було прізвище "Пісюк". Але найнезвичнішим було навіть не це, а те, що вона була єдиною за всю ту книгу, хто не захотів брати прізвище чоловіка.

У нас був хлопець Лисюк, так ДУЖЕ часто читали його прізвище ,як Писюк
Може тут тасама історія з помилкою (Л-П)

свой среди чужих, чужой среди своих...
N-FTA62436
Thanks: zeal1

Share

100

Re: Цікаві й гуморні прізвища

ні, за переліком жителів ще й досі 140 носіїв Писюк (російською)
як українською не знаю

Брагіда (Брагида, Брегид, Брегида, Брегіда, Брегидин(а), Бригида, Брігіда, Брыгида, Бригидин(а), Брегеда, Бригеда)
Курач, Дедок (Дідок, Дєдок), Нехай (Україна, Чернігівська обл.)

There's none so blind as those who will not see

Share

101

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Якби я не чув "великого и могучего", то для мене Писюк асоціаціювалося б з "писок" або "писати". Писарчук якийсь. Можливо, це Фесюк, де -ф- перейшло в -п-. Так саме й Пидоренко тепер стало "гуморним" прізвищем.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

102

Re: Цікаві й гуморні прізвища

Виявляється, що і Чапаєв наш ...

ЦДІАК, ф.127, оп.1016, спр.78     Исповедные росписи церквей Миргородского уезда за 1786 год

м. Комышня

военные б/д ...

491  Антон Иванов Чапай  47,  сын  Ияков  16

R1a - BY30762

Пошук предків : Яценко, Косенко, Божко, Костенко, Хмельницький, Луговий, Мазин, Бураков

Share

103

Re: Цікаві й гуморні прізвища

А, це прізвище здалося цікавим в плані походження. Що воно значить ?

ЦДІАК, ф.127, оп.1016, спр.78     Исповедные росписи церквей Миргородского уезда за 1786 год

м. Комышня

военные б/д ...

693  Иоанн Константиев Полторакостенко  47

R1a - BY30762

Пошук предків : Яценко, Косенко, Божко, Костенко, Хмельницький, Луговий, Мазин, Бураков

Share

104

Re: Цікаві й гуморні прізвища

ГАПО, Ф.370  Оп.1 Д.183
Полтавская губ. Лохвицкий уезд, 1881 г.
Дорогокупля   Прокофий Емельянович.

Share

105

Re: Цікаві й гуморні прізвища

gennadii5408 пише:

А, це прізвище здалося цікавим в плані походження. Що воно значить ?


693  Иоанн Константиев Полторакостенко  47

Та я про це давно думав. Мабуть, могли записати й Півторакостя. Як є Півторайвана, Півторапавла. А як відмінювати ці прізвища? Щось конкретне вони значили. Якісь родинні нюанси.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share