1

Тема: Родовід. В пошуках смислу

Тема присвячується класичному питанню - навіщо ми досліджуємо свій родовід і, яку користь (в усіх смислах) від цього маємо.
(в продовження обговорення з іншої теми)

Share

37 ( 17-02-2017 13:57:16 змінене andrey.gorevoy )

Re: Родовід. В пошуках смислу

Мій двоюрідний брат одружився з дочкою нашої спільної двоюрідної сестри (двоюрідною племінницею), і ніяких гірських регіонів, а центральноУкраїнський степ, тестостерон і врода.

А щодо центрального питання: Для розуміння хто я (з якого тіста зліплений).

Пошук Горевой/Горовый + безліч варіантів прізвища з с. Лука (Черкащина) і поруч.
           Лалак/Римар (Кіровоградська область)
Thanks: kbg_dnepr1

Share

38

Re: Родовід. В пошуках смислу

andrey.gorevoy пише:

Мій двоюрідний брат одружився з дочкою нашої спільної двоюрідної сестри (двоюрідною племінницею), і ніяких гірських регіонів, а центральноУкраїнський степ, тестостерон і врода.

А щодо центрального питання: Для розуміння хто я (з якого тіста зліплений).

А за якою системою родинні ступені рахуєте - європейською чи російською?

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

39

Re: Родовід. В пошуках смислу

Я от вчора дай, думаю, погуглю і залип до третьої ночі...
https://www.google.com.ua/search?source … 5.6566j0j7
В першому посиланні є така цитата з Пушкіна: "неуважение к предкам есть первый признак дикости и безнравственности"
Власне, AppS, гадаю це джокер у нашій дискусії, і він у мене.

Інтереси: історія Білицької сотні Полтавського полку.
Пошук: Калашник, Білецький, Пилипенко (Порубаї: Озера, Кишенька, Полт.) cool, Зданович (Кривошин: Брест., Білорусь), Чихар, Кириченко, Овсійко (Хмелів: Сум.) cool, Калініченко, Коломієць, Ігнашенко, Табурянський (Білогорілка: Полт.) cool, Сербул, Гуцуляк, Формос, Стефанюк, Петрович (Зелений Гай, Слобода: Новоселиця, Чернівец.).

Share

40

Re: Родовід. В пошуках смислу

Balymba пише:
andrey.gorevoy пише:

Мій двоюрідний брат одружився з дочкою нашої спільної двоюрідної сестри (двоюрідною племінницею), і ніяких гірських регіонів, а центральноУкраїнський степ, тестостерон і врода.

А щодо центрального питання: Для розуміння хто я (з якого тіста зліплений).

А за якою системою родинні ступені рахуєте - європейською чи російською?

Не знав ні про які системи, а в чому їх різниця?

Пошук Горевой/Горовый + безліч варіантів прізвища з с. Лука (Черкащина) і поруч.
           Лалак/Римар (Кіровоградська область)
Thanks: iromko1

Share

41

Re: Родовід. В пошуках смислу

І я так само- "тємнота")))

свой среди чужих, чужой среди своих...
N-FTA62436

Share

42

Re: Родовід. В пошуках смислу

Я теж з темряви

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

43

Re: Родовід. В пошуках смислу

Genealogia

На сумерках потрескавшихся фанов
В косноязычьи грамот и указов
Года, поступки, лица и названья -
Единой цепи спутанные звенья,
Но в полумраке часть их скрыта тенью,
И бликами подчеркнута другая;
Пра-прадеда в забвеньи случай топчет,
Прозванье бабки уцелело в купчей.
И сохранившееся завещанье
Рассказывает о полудне рода.
Бумагами, крестами и вещами
Цепляются столетья друг за друга,
И поколенья льнут одно к другому,
И люди смерть превозмогают ими.
Тщеславие? Оно глупцов забава.
Перед лицом веков позор и слава -
Два одинаково неслышных слова,
Две капли в той неумолимой лаве,
Которой мы название дали «время».
Но ощущать себя в тысячелетьи,
Учитывать слагаемые суммы
Знать формулу своей сложнейшей крови,
Доказывать себя как теорему
На основаньи линий родословья -
И траурный ультрамарин Хованских,
И кровь Пожарских - пламя спиртовое,
С берлинскою лазурью Тизенгаузен
Смешать в сосуде памяти и мысли;
Вот чем я занят краткими ночами.
Грядущее на гибком коромысле
Уравновесить с прошлыми веками.

В семье наук, своих сестер державных
Генеалогия не знает равных.


9 июня 1924 года Л. Лихачев

Архив АН, фонд 246, п. 2, No 44, л. 4


Из публикации
Бычкова М.Е. К 140-летию Николая Петровича Лихачева. Русский родословец. Альманах. Вып. 1(2) 2002 М. Территория 2002г.

Карпенко, Даниленко, Пікуль, Бортник -  Чернігівська губ
Таргоній, Шамбір, Кріштопець, Дедух - Рівенський уезд
Селезнев, Свістов, Шерстняков, Сіденко
Ведмідь(Медведєв), Пріходченко, Котенко, Сахненко, Адешелідзе

Share

44

Re: Родовід. В пошуках смислу

"Были люди до нас... Куда ушли они? Будут и после нас... Когда придут они? Двигаясь вперед- от жизни к смерти, из года в год, от эпохи в иную эпоху, - мы иногда невольно озираемся назад. Люди до нас не были бездушными и бесплотны. Они также мечтали, ссорились, ревновали, ошибались, падали, снова вставали, куда-то шли, страдали от любви неразделенной, получали ее сполна и пили ее, закрыв глаза от счастья."

В.Пикуль "Звезды над болотом"

Карпенко, Даниленко, Пікуль, Бортник -  Чернігівська губ
Таргоній, Шамбір, Кріштопець, Дедух - Рівенський уезд
Селезнев, Свістов, Шерстняков, Сіденко
Ведмідь(Медведєв), Пріходченко, Котенко, Сахненко, Адешелідзе

Share

45 ( 18-02-2017 16:24:18 змінене Doly777 )

Re: Родовід. В пошуках смислу

Два чувства дивно близки нам —
В них обретает сердце пищу —
Любовь к родному пепелищу,
Любовь к отеческим гробам.

Животворящая святыня!
Земля была <б> без них мертва,
Как пустыня
И как алтарь без божества.

А.С.Пушкин

в чернетках ще варіант

* * *

Два чувства дивно бли́зки нам.
В них обретает сердце пищу:
Любовь к родному пепелищу,
Любовь к отеческим гробам.

На них основано от века,
По воле Бога Самого́,
Самостоянье человека,
Залог величия его.

Животворящая святыня!
Без них душа была б пуста.
Без них наш тесный мир — пустыня,
Душа — алтарь без божества.

Карпенко, Даниленко, Пікуль, Бортник -  Чернігівська губ
Таргоній, Шамбір, Кріштопець, Дедух - Рівенський уезд
Селезнев, Свістов, Шерстняков, Сіденко
Ведмідь(Медведєв), Пріходченко, Котенко, Сахненко, Адешелідзе

Share

46

Re: Родовід. В пошуках смислу

andrey.gorevoy пише:

Мій двоюрідний брат одружився з дочкою нашої спільної двоюрідної сестри (двоюрідною племінницею), і ніяких гірських регіонів, а центральноУкраїнський степ, тестостерон і врода.

А щодо центрального питання: Для розуміння хто я (з якого тіста зліплений).

А за якою системою родинні ступені рахуєте - європейською чи російською?

Не знав ні про які системи, а в чому їх різниця?

Дуже цікаво. Більшість із Вас робили тест ФФ де родичі визначаються як 1-кузен, 2-кузен, 3-кузен і т.д.
В той час як більшість в Україні користується системою де 1-кузен називається "двоюрідним" 2-кузен "троюрідним" і т.д.
Я за звичкою користуюся системою коли, наприклад, брати бувають - рідні, перві, в другому, в третьому і т.д. (тобто ті ж 1.2.3-кузини). Тому у нас може бути розходження на одну ступінь рідства.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

47

Re: Родовід. В пошуках смислу

Тільки подумайте, щоб ми народилися, кожен з нас, сотні тисяч предків повинні були вижити і дожити до дітородного віку та дати старт потомству... наша поява - це супервезіння... ми- потомки тих, кому пощастило

Пошук Горевой/Горовый + безліч варіантів прізвища з с. Лука (Черкащина) і поруч.
           Лалак/Римар (Кіровоградська область)

Share

48 ( 21-02-2017 15:49:50 змінене ww2 )

Re: Родовід. В пошуках смислу

Balymba пише:
andrey.gorevoy пише:

А за якою системою родинні ступені рахуєте - європейською чи російською?

Не знав ні про які системи, а в чому їх різниця?

Дуже цікаво. Більшість із Вас робили тест ФФ де родичі визначаються як 1-кузен, 2-кузен, 3-кузен і т.д.
В той час як більшість в Україні користується системою де 1-кузен називається "двоюрідним" 2-кузен "троюрідним" і т.д.
Я за звичкою користуюся системою коли, наприклад, брати бувають - рідні, перві, в другому, в третьому і т.д. (тобто ті ж 1.2.3-кузини). Тому у нас може бути розходження на одну ступінь рідства.

Взагалі вважаю більш правдоподібним підхід, коли 1 коліно, то не покоління, а кількість "кроків", що необхідно пройти від однієї людини до іншої. Тобто, 7 колін - це троюрідний дядько що до племінниці (дочка троюріднього брата або сестри), а 8 колін - то четвероюрідні брат та сестра.

Тим більше, що церква без додаткових умов дозволяє саме такі (8-колінні) шлюби, 5-7 колінні тільки з дозволу архієрея, а 4-колінні (двоюрідні брат та сестра) заборонені зовсім.   

К условным препятствиям для заключения брака относятся следующие обстоятельства:
1) Наличие близкого кровного родства между женихом и невестой (как для лиц, рожденных в законном браке, так и для внебрачных детей). Близость кровного родства между людьми измеряется степенями, а степени, в свою очередь, определяются по числу рождений. Так, например, связь: отец-сын, мать-дочь — это одна степень кровного родства, дед-внук — две степени родства, дядя-племянник — три степени родства. Ряд степеней, идущих одна за другою, составляют родственную линию. Родственные линии, в свою очередь, бывают прямыми и боковыми. Прямые линии, идущие от одного родоначальника, связаны между собою боковыми линиями (пример: дядя-племянник). Для определения степени кровного родства необходимо установить число рождений, связывающих двух лиц: 6-я степень — это троюродные братья и сестры, 7-я степень — троюродный дядя и племянница, или, соответственно, троюродная тетя и племянник. В Православной Церкви браки между людьми, состоящими в кровном родстве по прямой линии, абсолютно запрещены. С XIX века, по указу Святейшего Синода, запрещены браки между людьми, находящимися в 4-й степени бокового кровного родства. Лица, состоящие в 5-й и 7-й степенях бокового кровного родства, могут вступать в брачный союз, но только по благословению епархиального архиерея.

Тобто, що вважати "коліном" - кількість кроків між персонами або кількість поколінь - то вже особиста справа, але дозвіл на шлюби між родичами церква трактує однозначно.
Факт, що шлюби безумовно дозволені саме з 8 ступеню, все-ж таки наштовхує на думку, що необхідність знати рідню бодай до 7-го коліна була обумовлена саме цими обставинами - обмеженнями брати шлюб між близькими родичами.

Васильківський, Київський, Звенигородський повіти Київської губернії
Ніжинський повіт Чернігівської губернії
Сайт програми GedcomReport go.inf.ua

Сайт ww2

Share

49

Re: Родовід. В пошуках смислу

ww2 пише:

Тобто, що вважається "коліном" - кількість кроків між персонами або кількість поколінь - то вже така справа, а от дозвіл на шлюби між родичами церква трактує однозначно.
Але виходячи з того, що шлюби безумовно дозволені саме з 8 ступеню, все-ж таки наштовхує на думку, що необхідність знати рідню бодай до 7-го коліна була обумовлена саме цими обставинами - обмеженнями брати шлюб між близькими родичами.

На світі не одна РПЦ. В Католицьких церквах родинні шлюби з дозволу єпископа можливі між троюрідними (чи 2-кузенами), а що вже говорити про дальші ступені родинного зв'язку?
Тому я і писав, що інколи в таких випадках важливо зрозуміти, як саме виглядає родинний зв'язок.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37
Thanks: ww2, Bragida2

Share

50

Re: Родовід. В пошуках смислу

Balymba пише:

]На світі не одна РПЦ. В Католицьких церквах родинні шлюби з дозволу єпископа можливі між троюрідними (чи 2-кузенами), а що вже говорити про дальші ступені родинного зв'язку?
Тому я і писав, що інколи в таких випадках важливо зрозуміти, як саме виглядає родинний зв'язок.

Так і в православній виходить, що шлюби між 5-7 ступінями (колінами) тільки з дозволу церкви, а подальші ступіні вже дозволено. Тобто тут немає особливих розбіжностей з католицькою.
Просто мова зайшла за "сім колін", от я і висловив один з поглядів до того, що вважати "коліном".
Але, здається, ми вже "заоффтопили" тему.

Тому висловлю свою думку що до теми. І тут я погоджусь з AppS - це в першу чергу хобі, яке приносить задоволення. Бажання привідкрити завісу і заглянути у минуле, отримати якісь унікальні знання про пращурів, відчути себе першопрохідцем в історії своєї родини.
Обязи? Та ні, ніхто нас не зобов'язував саме цим займатись. Більшість займається цим абсолютно добровільно і в своє задоволення. smile

Васильківський, Київський, Звенигородський повіти Київської губернії
Ніжинський повіт Чернігівської губернії
Сайт програми GedcomReport go.inf.ua

Сайт ww2

Share

51 ( 22-02-2017 15:29:32 змінене kbg_dnepr )

Re: Родовід. В пошуках смислу

Я думаю, колега, що говорив про "обязи", мав на увазі, що було б добре, якби в суспільстві вважалася б непристойною не відсутність айфона, а незнання принаймні 4-го коліна родичів (я рахую від себе, тобто маю на увазі 8 прадідів-прабабок), або скажімо так: дідів-бабусь батьків.

Як на мене, то це корисно для здоров'я wink

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

52

Re: Родовід. В пошуках смислу

kbg_dnepr пише:

Я думаю, колега, що говорив про "обязи", мав на увазі, що будо б добре, якби в суспільстві вважалася б непристойною не відсутність айфона, а незнання принаймні 4 коліна родичів (я рахую від себе, тобто маю на увазі 8 прадідів-прабабок), або скажімо так: дідів-бабусь батьків.

Як на мене, то це корисно для здоров'я wink

Ну, Катю, звісно, було б чудово, якби люди не пиячили, не грубіянили, не йшли війною, не ображали, не брехали, тощо...
А замість того, були до всіх ласими, вихованими, любили оточуючих, ділилися останньою крихтою, поважали своїх предків...
Але люди є люди, з усіма своїми недоліками та "тараканами" у голові.
Для когось заняття генеалогією то - почесна справа, для інших - чудернацька забаганка (на відміну від волонтерства, наприклад).
Кожен сам собі обирає "справу життя" або "хоббі", як кому зручно, просто тому, що це цікаво, це приносить задоволення, підвищує самооцінку. Можна скільки завгодно притягувати за вуха різні доводи, підвищуючи вагу того чим людина займається (наприклад, "неуважение к предкам есть первый признак дикости и безнравственности" wink, хоча опонент запросто може парирувати "а до чого тут генеалогія?" і буде зі свого боку правий)
Але в основі основ все одно буде інтерес саме до цієї справи, а не якісь вищі матерії.
Це як любов - можна довго пояснювати чому саме конкретну людину любиш, але справжню причину знає тільки Всевишній або матінка-природа, кому як зручніше, а зовсім не Пушкін wink

Васильківський, Київський, Звенигородський повіти Київської губернії
Ніжинський повіт Чернігівської губернії
Сайт програми GedcomReport go.inf.ua

Сайт ww2

Share

53

Re: Родовід. В пошуках смислу

Людство, вважаючи, що розвивається поступово замінює все справжнє сурогатами. Геналогія, як би цинічно це не звучало, - суррогат любові до предків. Як чіпси, бургери в їжі. Молоді вже навіть не розуміють, чому смажена бабусею картопля смачніша ніж з "Макдональдсу".
Звичайно, коли раніше ввечері,натомившись, бабуся садовила навколо себе онуків, які теж цілий день були зайняті роботою, а не планшетами, і розповідала їм про своїх батьків-дідів, то і генеалогії не було. І, окрім незайнятих аристократів, ніхто й задоволення  від малювання дерев, гербів не міг отримати. Нема бабусь, нема онуків, а є гонитва за задоволеннями, існують цілі трактати про те, що від життя головне, отримувати задоволення, найважливіше - любити себе і т.д.
Не сперечаюсь, просто роздуми ... Бо 62 роки прожив, а все сумніваюсь ...

R1a - BY30762

Пошук предків : Яценко, Косенко, Божко, Костенко, Хмельницький, Луговий, Мазин, Бураков

Share

54

Re: Родовід. В пошуках смислу

Когда я начинала свои поиски, мне было 17 лет. Было огромное желание и интерес узнать всё о тех, кого я не знала и никогда не видела, - о своих предках. Всегда было очень интересно, когда, как написал Геннадий, бабушка вечерами рассказывала про свое детство, про свою большую семью и про войну.

Начинала я с писем с вопросами всем возможным родственникам, в процессе поисков азарта добавило желание узнать "А какие же фамилии есть во мне?" smile

Благодаря своему интересу, мне удалось разыскать очень многих дальних родственников. По моему опыту, особенных единомышленников нашла среди 4- и 7юродных. Удалось познакомиться со многими замечательными представителями старшего поколения моего Рода, и хотя встреч было мало, но эти люди навсегда останутся в моей памяти и на моих видео.

Генеалогия - это больше, чем древо, даты и схемы. Ты становишься хранителем истории Рода, хранителем чужих тайн, секретов и обид. А ещё это огромная ответственность, когда ты знаешь что и как можно изменить, как наладить взаимоотношения среди родственников, которые по каким-то давним причинам не общаются между собой, т.к. у каждого своя причина для необщения,  ты же видишь всю эту картину полнее.

***
Единственная ошибка, плоды которой я пожинаю до сих пор, - это одолжить деньги родственникам. Деньги не хотят возвращать и становишься им врагом. А изначально вроде же было только желание помочь. sad Поэтому давать деньги родственникам можно, одалживать - нет(((
smile

... а еще удалось разыскать много уникальных семейных фотографий, которые хранились у дальних родственников, а они и знать не знали кто на фото и вообще... smile За фото можно многое отдать... smile

Share

55

Re: Родовід. В пошуках смислу

nfs79 пише:

Но мне все равно...я получаю некое моральное обогащение и удовлетворение. )))
Ну а если узнать еще какую-то фамилию или имя в своем роду-то это прям эйфория .

Ну вот...о чём и говорил
Вечер удался)))
Благодаря DVK_Dmitriy не отходя от компьютера нашёл ОООчень полезную для себя информацию о прадеде и его брате.

кайфую)))))))))

И вот с кем поделиться радостью?
С женой?...смотрит сериал. С детьми?..сидят за планшетами..
Остаётся только любимый форум!)))

свой среди чужих, чужой среди своих...
N-FTA62436

Share

56

Re: Родовід. В пошуках смислу

http://liubavyshka.ru/_ph/5/1/258269063.jpg?1491200852

— Сто двадцять шість кісток крутить-ломить — то сто двадцять шість предків ваших до сьомого коліна в могилах стогнуть. Усіх згадати треба… Усіх покликати на ім’я, яким нарекли при хрещенні душу православну. Батьків, дідів-прадідів, аж до прадідів ваших прадідів. Захисту попросити для нащадків своїх до сьомого коліна. Як усіх згадаєте, нікого не оминете — отоді встануть душі предків ваших на захист сім’я нащадка свого. Не баріться, пане Дороше… Спливає ваш час. Кличте предків ваших до сьомого коліна, як хочете красної долі для дітей-онуків ваших.

— Дурне діло — чужих родичів шукати, — махнула бабця сухенькою долонею. — Свої предки в спини дихають. А таємниць своїх не відкривають лише тому, що не дуже вони комусь із нащадків і потрібні. А їм би було що розповісти…

- Є засіб… Хто предків своїх до сьомого коліна згадає поіменно, захисту їхнього попросить, того рід на сім колін наперед не зурочити.

— Сім’ю треба докупи збирати, тато, — тихо і грізно шепотіла Мар’яна. — У сім’ї всяке може статися. Мама — не така вже й праведниця, з мріями своїми совковими… Хіба вона винувата, що іншого ніколи не бачила? Бабцю треба знайти. Вона злодюжка, тату. Чесно! Справжня злодюжка і крадійка… мабуть. Але вона — наша. З нашої сім’ї. Як ми її покинемо? Не можна… Не можна, щоби в сім’ї… свої своїх же вбивали! Щоби розліталися на різні боки без вороття, як чужі. Чуєш? Ще трохи побудь тут. Маму спершу знайду. Не знаю, де вона. Потім бабцю. Бачиш, скільки в тебе жінок! Ми… впораємося.

— По-божому, коли людина сама своїх предків знає! Тому і поміч не потрібна, бо рідна кров — покров, захист. А хто кров свою не шанує, тому помагати гріх! Кожен свої шляхи сам здолати має.

— Або повинна людина вклонитися предкам своїм до сьомого коліна. Звернутися до кожного на ім’я, яке тому при хрещенні дали. Попросити сили й захисту. Якщо гідних більше серед предків, подолають прокляття, а як ні — вже ніщо не допоможе.

из книги Люко Дашвар «Покров»


Чуточку моих впечатлений о книге: http://forum.genoua.name/viewtopic.php? … 91#p132791

Share

57

Re: Родовід. В пошуках смислу

nfs79 пише:

Вывод: никакой материальной выгоды в этом нет! Только расходы в обмен на информацию, которую не то что чужие люди, свои не понимают.

В яблучко!!!
Саме так, нещодавно був в ДАОО, повертався додому щасливий, а вдома мама каже - "нах...р воно тобі треба?". Потім з жінкою два дні майже не розмовляв, каже "от нема куди тобі, дурню, гроші діти".

А взагалі, чим більше осіб в родоводі, тим сильнішим стає відчуття, що я міг би й не існувати, якби хтось з моїх прадідів підмигнув би не тій прабабці, чи навпаки. От де містика.

Паскал, Конуп, Собатін, Чегодар(ь), Чабан, Ропотан, Гаврилова, Лівіцький (Liwicki), Годзенко, Задзеркальна

Share

58

Re: Родовід. В пошуках смислу

paskalex пише:

В яблучко!!!
Саме так, нещодавно був в ДАОО, повертався додому щасливий, а вдома мама каже - "нах...р воно тобі треба?". Потім з жінкою два дні майже не розмовляв, каже "от нема куди тобі, дурню, гроші діти".

smile  Всё так, и не только у Вас smile

А взагалі, чим більше осіб в родоводі, тим сильнішим стає відчуття, що я міг би й не існувати, якби хтось з моїх прадідів підмигнув би не тій прабабці, чи навпаки. От де містика.

Это да! А если представить сколько человек должно было встретиться для того, чтобы через 200-300 лет появились мы....

Thanks: gennadii5408, luvi2

Share

59 ( 05-04-2017 22:33:45 змінене tanagra33 )

Re: Родовід. В пошуках смислу

Мне генеалогические поиски и знания дали очень много.

1. Я приобрела дополнительное измерение. Я категорически не любила историю во все этапы своего обучения. И только при поиске предков я увидела  ее живую,  многомерную и часто неправдоподобно прекрасную, поняла как бесконечно много счастливых случайностей выстроились на траке времени, чтобы мы родились. Какое-то одно несовпадение - и все. Жизнь поистине дар Божий.
2. Я почувствовала родовую общность. Например, узнала, что с некоторыми ныне живущими  членами нашего древа у меня даже одинаковый склад ума. Мы нашли по интернету моего троюродного дядю, который родился и живет в другой стране. Когда он написал, что хочет поговорить со мной по скайпу, я думала, что общаться будет трудно, что мы не найдем точек соприкосновения. И вижу: сидит родной человек, выясняем, что у нас машины одной марки, одинакового цвета, что у обоих кошки. он спрашивает, а какого она цвета? отвечаю - black!  Он начинает смеяться  и показывает мне свою черную кошку. Но мы же ж не близнецы!
  Мне писал один человек из Москвы, что он каждое лето ездит в Киев в архивы искать предков. И что так с ними сроднился, что все время с ними разговаривает и думает о них.

3. Я увидела, как россия тихой сапой вытравливала у нас нашу идентичность. Например. мой дед говорил по-русски (образование, служба и все такое), но любовные стихи бабушке писал на родном - по украински. моя мама училась в украинской школе и при потребности писала стихи как по-русски, так и по-украински. Я же могу писать только по-русски, нет у меня свободы выразить себя на родном языке. Це треба негайно припинити.

4. Интересуясь генеалогией я попала в очень достойное общество очень творческих людей. Страна, в которой мы жили, да и страна в которой живем, развивает в нас невероятные таланты исторических следователей, в то время, как в нормальных странах это просто вопрос времени - найти нужный документ. Я узнала истории многих родов и поняла, что каждый человек достоин понимания и любви. И да, я убедилась, что Украина  дійсно свята мати героїв. І що, люди, я Вас кохаю.

Share

60

Re: Родовід. В пошуках смислу

Вчора підбіг до мого ровесника онучок років восьми. Цей дід приїжджий, а другий - мій чотириюрідний дядько на п'ять літ старший за мене. Відбіг, кажу:"Це ж який він мені племінник - шостиюрідний чи п'ятиюрідний?" Присутня при цьому тітонька, трохи старша за нас з дідом, каже:"Такого родства не бывает, что и не выговоришь!" - "А до якого коліна буває?" - "До троюродного." А той дід Іван дуже просту й розумну річ сказав:"До такого колена, до какого знают, помнят и признают друг друга. Бывает, и двоюродные не общаются и людям говорят, что они дальние, а бывает и троюродные, как родные."

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

61 ( 06-04-2017 07:22:06 змінене cezop51 )

Re: Родовід. В пошуках смислу

В нашому "РОДОВОДІ" я обрів близьких по духу. Це - без патетики. Поділюсь своїм:


Застереження Земне


Земля від подиву спинилась:
Куди як навіжені мчать всі люди?
Чи їм чогось страшне наснилось,
І що тоді зі мною буде?

Люд озвірів, я визнать мушу.
Де треба діяти мізками,
І вчинок пропустить крізь душу –
Вони працюють кулаками.

А може душі їх зовсім порожні,
Й потоптана духовність віджива?
Загрубли всі, як знаки придорожні.
О, мамо-мамо, як же ти була права!

Для чого, люди, ви на світі живете,
І в душу що вкладете ви малечі?
Вони сповна відплатять вам за те -
Природа ж бо не терпить порожнечі.

Share

62

Re: Родовід. В пошуках смислу

cezop51, спасибо Вам за такое душевное стихотворение!

Share

63

Re: Родовід. В пошуках смислу

За останній місяць в різних регіонах України почув два, м'яко кажучи, маргінальних судження у векторі цього обговорення.
1. "Та, на шо воно? Вигадати можна все що хочеш..." (Щодо цього, досі жалію, що затіяв сварку, а не поспорив, хоча б на пиво, з опонентом. Тоді можливо був би якийсь педагогічний ефект і подолання наведеного судження);
2. "А №, як і ти, генеалогією займається. Вже довів що з козаків походить..." (Абсолютно не зрозумів, що і кому необхідно доводити на цю тему. Хіба що людина з вагомим портфоліо комплексів сама собі щось доведе [однак, правду кажучи, до нащадків кріпацтва я ставлюся сторожко, як заповідав Кобзар]. Подальша ж дискусія в бік "Це не для доводити, а для знати" зустрілася з безмежним океаном здивовано відкритих блакитних очей...).

От щодо другого пункту хочу запитати. А ви цим (загальним для нас) своїм знанням щось комусь доводите? Тільки не про карту поляка, не про гешефти і не про суперечки із сусідом-комуністом щодо репресій. Просто на особистісному рівні.

Інтереси: історія Білицької сотні Полтавського полку.
Пошук: Калашник, Білецький, Пилипенко (Порубаї: Озера, Кишенька, Полт.) cool, Зданович (Кривошин: Брест., Білорусь), Чихар, Кириченко, Овсійко (Хмелів: Сум.) cool, Калініченко, Коломієць, Ігнашенко, Табурянський (Білогорілка: Полт.) cool, Сербул, Гуцуляк, Формос, Стефанюк, Петрович (Зелений Гай, Слобода: Новоселиця, Чернівец.).

Share

64

Re: Родовід. В пошуках смислу

Relic hunter, щодо №2, то буквально на сусідньому форумі людина шукала років з п'ять тому згадки про предка серед козаків, бо тоді в якесь сучасне "козацтво" записували рангом вище.

Thanks: nfs791

Share

65

Re: Родовід. В пошуках смислу

AppS, цікаво) Але ж пів-Полтавщини (якщо не більше і з корінних) з козацького стану. Тут не промахнешся))

Інтереси: історія Білицької сотні Полтавського полку.
Пошук: Калашник, Білецький, Пилипенко (Порубаї: Озера, Кишенька, Полт.) cool, Зданович (Кривошин: Брест., Білорусь), Чихар, Кириченко, Овсійко (Хмелів: Сум.) cool, Калініченко, Коломієць, Ігнашенко, Табурянський (Білогорілка: Полт.) cool, Сербул, Гуцуляк, Формос, Стефанюк, Петрович (Зелений Гай, Слобода: Новоселиця, Чернівец.).

Share

66 ( 18-04-2017 14:19:34 змінене kbg_dnepr )

Re: Родовід. В пошуках смислу

Ну, мені щось комусь доводити важко - по всіх лініях виключно селянський (кріпацький) родовід, оце тільки серед ДНК-"кузенів" підозріло багато німців...

Мабуть, це саме німецька кров примусила мене займатися німецькою мовою wink

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)
Thanks: Алена, Ann2

Share

67

Re: Родовід. В пошуках смислу

Що до сенсу...
Пошук сенсу привiв до того, що за 5 хвилин міркувань велика колекція марок вирушила у далеку шухляду... де спокiйно лежить вже кілька десятиліть...
Май же ніхто не розуміє, навіщо потрібно шукати померлих...
Але ми ж не тільки померлих шукаємо, ми ж з вами вивчаємо історію... і не тільки історію свого роду, а ще і історію того місця, де народились пращури...і взагалі історію країни... бо кожен документ відкриває нам щось нове... Як що поставити запитання , чи має сенс вивчати історію, то вже ніхто не зможе відповісти, що ні... А ми ще й колекціонуємо старовинні документи, або їх копії... на цей довід більшість тих, хто скептично ставиться до генеалогії вже нічого не можуть відповісти... бо хтось же купляє "Чорний квадрат" за мільйони у свою колекцію... це для більшості вже зрозуміло...
У мене завжди були відмінні оцінки з історії... але з самого початку пошуків я зрозуміла, що майже нічого не знаю...
Перший шок був коли я отримала свідоцтво про народження діда... СИН КОЗАКА...так тож Чернігівщина, звідки там козаки, та ще й у 20 сторіччі... козаки були в Запоріжжі... ми нічого не знали...
Другий шок - у далекій Саратовської губернії великі поселення українців...май же 90% у слободах українці близько Волги...і ще мордва... і багато інших народів... і щоб Волга стала "великой русской рекой" потрібен був і там голодомор...
З'явився інтернет...і можливість знайомиться з книжками 19 сторіччя...
МИ ВИВЧАЄМО ІСТОРІЮ - І ЦЕ ВЖЕ МАЄ СЕНС...
Для когось генеалогія - це можливість заробить гроші... теж має сенс..

Карпенко, Даниленко, Пікуль, Бортник -  Чернігівська губ
Таргоній, Шамбір, Кріштопець, Дедух - Рівенський уезд
Селезнев, Свістов, Шерстняков, Сіденко
Ведмідь(Медведєв), Пріходченко, Котенко, Сахненко, Адешелідзе

Share

68

Re: Родовід. В пошуках смислу

Doly777, ого! От якось всі думки (ті, які ще не причесаними валялися купою десь на горищі) тепер причесано в одному напрямку... Дякую!

Інтереси: історія Білицької сотні Полтавського полку.
Пошук: Калашник, Білецький, Пилипенко (Порубаї: Озера, Кишенька, Полт.) cool, Зданович (Кривошин: Брест., Білорусь), Чихар, Кириченко, Овсійко (Хмелів: Сум.) cool, Калініченко, Коломієць, Ігнашенко, Табурянський (Білогорілка: Полт.) cool, Сербул, Гуцуляк, Формос, Стефанюк, Петрович (Зелений Гай, Слобода: Новоселиця, Чернівец.).

Share

69

Re: Родовід. В пошуках смислу

Doly777 пише:

Другий шок - у далекій Саратовської губернії великі поселення українців...май же 90% у слободах українці близько Волги...і ще мордва... і багато інших народів... і щоб Волга стала "великой русской рекой" потрібен був і там голодомор...

Звернув увагу на цю частину Вашого повідомлення, згадав одну з досліджених мною справ:http://forum.genoua.name/viewtopic.php?id=3914   Може Вам знадобиться ...

R1a - BY30762

Пошук предків : Яценко, Косенко, Божко, Костенко, Хмельницький, Луговий, Мазин, Бураков
Thanks: Doly777, kbg_dnepr2

Share

70

Re: Родовід. В пошуках смислу

Doly777 пише:

Другий шок - у далекій Саратовської губернії великі поселення українців...май же 90% у слободах українці близько Волги...і ще мордва...

А третій шок - що ця частина сучасного російського населення з замордованою історією, позбавлена свого коріння, генетично спотворена з переважно українськими прізвищами сьогодні в авангарді нищення України. Який я, таким має бути цілий світ!

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

71

Re: Родовід. В пошуках смислу

Для мене зараз цей шок - "найшоковіший". Навіть, при всій своїй нестерпній любові до України, часто задаю собі питання: Що ж я в ній люблю? Бо дуже багато моїх співплеменників - зразки людей, не заслуговуючих на повагу. Прийшлося, щоби себе заспокоїти, вживати поділ на "українців" та "хохлів"... Але все це не для цієї теми. Вибачте...

R1a - BY30762

Пошук предків : Яценко, Косенко, Божко, Костенко, Хмельницький, Луговий, Мазин, Бураков

Share