1

Тема: Родовід. В пошуках смислу

Тема присвячується класичному питанню - навіщо ми досліджуємо свій родовід і, яку користь (в усіх смислах) від цього маємо.
(в продовження обговорення з іншої теми)

Share

2

Re: Родовід. В пошуках смислу

Никакой цели, типа получения карты поляка или т.п., у меня нет.
Ещё в детстве слушая бабку(побрехеньки),что где-то как-то был богат и у нас в род чуть ли не гетманы, стало интересно узнать о родоводе больше.
Но дальше слова "хочу" никогда не доходило.
И вот благодаря интернету(форума) и возможности работать с пленками мормонов ,открылись новые возможности.
Первые результаты поиска никаких Рюриковичей не дали, но от этого азарт не пропал.
Наоборот стало интересно еще больше узнать какая в тебе течет кровь.
Вывод: никакой материальной выгоды в этом нет! Только расходы в обмен на информацию, которую не то что чужие люди, свои не понимают.
Но мне все равно...я получаю некое моральное обогащение и удовлетворение. )))
Ну а если узнать еще какую-то фамилию или имя в своем роду-то это прям эйфория .

свой среди чужих, чужой среди своих...
N-FTA62436

Share

3

Re: Родовід. В пошуках смислу

Мои размышления такие:
1. Чтобы молиться о упокоении тех, кто дал тебе жизнь.
2. Для понимания того, что ты не просто так появился на этот свет. Древо на бумаге, прекрасное этому наглядное подтверждение.
3. Для расширения кругозора истории на примере своих н.п.
4. Приятное время провождение при изучении архивных документов.
5. Для "понтов", если будут в роду дворяне или знатные персоны.

Ищите и обрящете. (Мф 7, 7.)

Share

4

Re: Родовід. В пошуках смислу

AppS, в продовження... Отже нехай Семен. і що, ви від цього знання відчуваєте чимось вищім (кращім, елітнішим) за оточуючих?

Інтереси: історія Білицької сотні Полтавського полку.
Пошук: Калашник, Білецький, Пилипенко (Порубаї: Озера, Кишенька, Полт.) cool, Зданович (Кривошин: Брест., Білорусь), Чихар, Кириченко, Овсійко (Хмелів: Сум.) cool, Калініченко, Коломієць, Ігнашенко, Табурянський (Білогорілка: Полт.) cool, Сербул, Гуцуляк, Формос, Стефанюк, Петрович (Зелений Гай, Слобода: Новоселиця, Чернівец.).

Share

5

Re: Родовід. В пошуках смислу

Relic hunter, не відчуваю. Але знаю, що носіння відмінних імен/по-батькові чи прізвищ відносно відомих людей все таки має певний вплив на відчування.

Та Ваша фраза, з якої почалося обговорення, звучала так:

а знание рода - это не элитный выпендреж, а обязы.

так от питання не до першої частини, а до другої. Чому Ви вважаєте, що це потрібне знання аж до "обяз"?

Share

6

Re: Родовід. В пошуках смислу

AppS, бо коли я спілкувався одного разу з тувинцем було соромно через його знання в цьому питанні. Живе в степу, в такій дерев'яній хаті як на поліссі, овець пасе, а от тобі з десяток поколінь. Я розумію що в них окрім неба і роду нічого немає, от і вправляються.
А можливо це через мій світогляд. Я не розумію людей яких це не цікавить. І давай міряти все своїм аршином.

Інтереси: історія Білицької сотні Полтавського полку.
Пошук: Калашник, Білецький, Пилипенко (Порубаї: Озера, Кишенька, Полт.) cool, Зданович (Кривошин: Брест., Білорусь), Чихар, Кириченко, Овсійко (Хмелів: Сум.) cool, Калініченко, Коломієць, Ігнашенко, Табурянський (Білогорілка: Полт.) cool, Сербул, Гуцуляк, Формос, Стефанюк, Петрович (Зелений Гай, Слобода: Новоселиця, Чернівец.).
Thanks: kbg_dnepr1

Share

7 ( 16-02-2017 12:19:37 змінене сергей-гродовка )

Re: Родовід. В пошуках смислу

Вообще то знание своего рода аж до....было свойственно нашему народу, а у евреев так вообще. Про евреев не для обиды! Комуняки прервали это благочестие верою в светлое будущее без своего родного прошлого.

Ищите и обрящете. (Мф 7, 7.)

Share

8

Re: Родовід. В пошуках смислу

Relic hunter, тобто аргументів окрім суб'єктивних вподобань і не має?

Share

9

Re: Родовід. В пошуках смислу

AppS, як колись казав один з моїх керівників (суворим баритоном): "Потому что так надо".

Інтереси: історія Білицької сотні Полтавського полку.
Пошук: Калашник, Білецький, Пилипенко (Порубаї: Озера, Кишенька, Полт.) cool, Зданович (Кривошин: Брест., Білорусь), Чихар, Кириченко, Овсійко (Хмелів: Сум.) cool, Калініченко, Коломієць, Ігнашенко, Табурянський (Білогорілка: Полт.) cool, Сербул, Гуцуляк, Формос, Стефанюк, Петрович (Зелений Гай, Слобода: Новоселиця, Чернівец.).

Share

10

Re: Родовід. В пошуках смислу

Relic hunter, не зрозуміло тільки чому тоді коні, яхти і майбах - це "элитный выпендреж" (Ваші слова), хоча очевидно, що всі ці речі можуть зробити життя об'єктивно комфортнішим для більшості людей, на відміну від родоводу, який робить його цікавим зовсім небагатьом людям, що підтвердить будь-хто, з тих, хто пробував поділитись знайденою інформацією з родичами. І це просто перевірити - подаруйте новий автомобіль і подаруйте родовід та порівняйте статистику щирості подяк. Чи просто подаруйте людині на день

І чому Ви там згадували хірурга? Адже без допомоги лікаря людина може і померти, а без вчасно виявленого прізвища прапрабабусі по материнській лінії мільйони живуть і не тужать.

Share

11

Re: Родовід. В пошуках смислу

AppS, нормальний лікар лікує все що ворушиться (один мій близький родич на війні оперував і наших і сєпарів, наприклад, бо клятву давав і все таке). Однак коли чую розцінки підприємців від генеалогії (бакс за сторінку, або 50 зелених за перегляд року), щиро, від всієї душі бажаю таким елементам знайомства із їм подібними підприємцями в інших галузях. І це не побажання смерті чи чогось там, а посил до совісті. Можливо я такий хоробрий через те що якраз в мене з хірургами все нормально склалося smile

Інтереси: історія Білицької сотні Полтавського полку.
Пошук: Калашник, Білецький, Пилипенко (Порубаї: Озера, Кишенька, Полт.) cool, Зданович (Кривошин: Брест., Білорусь), Чихар, Кириченко, Овсійко (Хмелів: Сум.) cool, Калініченко, Коломієць, Ігнашенко, Табурянський (Білогорілка: Полт.) cool, Сербул, Гуцуляк, Формос, Стефанюк, Петрович (Зелений Гай, Слобода: Новоселиця, Чернівец.).

Share

12

Re: Родовід. В пошуках смислу

Дерево без коріння мертве. А рід теж невипадково порівнюють з деревом...
Окрім того інколи приносиш користь і іншим людям: комусь знання предків потрібне для покращення матеріального становища, комусь - для спокою душі...

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

13

Re: Родовід. В пошуках смислу

Balymba, ну з покращенням матеріального становища то ви видумуєте, скоріше навпаки. Але ж емоції! Хопа! А он як звали прапрапрапрадіда! Хопа! І їдеш на інший бік країни - за вікном щось нове бачиш.

Інтереси: історія Білицької сотні Полтавського полку.
Пошук: Калашник, Білецький, Пилипенко (Порубаї: Озера, Кишенька, Полт.) cool, Зданович (Кривошин: Брест., Білорусь), Чихар, Кириченко, Овсійко (Хмелів: Сум.) cool, Калініченко, Коломієць, Ігнашенко, Табурянський (Білогорілка: Полт.) cool, Сербул, Гуцуляк, Формос, Стефанюк, Петрович (Зелений Гай, Слобода: Новоселиця, Чернівец.).

Share

14

Re: Родовід. В пошуках смислу

Relic hunter пише:

AppS, нормальний лікар лікує все що ворушиться (один мій близький родич на війні оперував і наших і сєпарів, наприклад, бо клятву давав і все таке). Однак коли чую розцінки підприємців від генеалогії (бакс за сторінку, або 50 зелених за перегляд року), щиро, від всієї душі бажаю таким елементам знайомства із їм подібними підприємцями в інших галузях. І це не побажання смерті чи чогось там, а посил до совісті. Можливо я такий хоробрий через те що якраз в мене з хірургами все нормально склалося smile

здались Вам ті бізнесмени-генеологи. Та хоч 1000 дол. за стор. Це ринок, не СОВОК, а ринок. Хто що хоче, то і пропонує. І це їх проблеми та іхніх клієнтів чи дорого чи дешево.

Херсон губ Сердюк Задорожний Москалець С(Ш)ушко Білий; Піщане Переяслав полк Шарата Чмир Прилипко; Галичина Ільків Ilkow Рабик Гавриляк Келлер Keller Боднар Кохан Щавинський Червинський Чайкі[о]вський Папп; Могильов губ Тве[a]рдовский Немиленцев Шпаков; Моринці Артеменко Філіпович А(Га)ркуша; Новосілки Київ пов Кучер Ігнат'єв Кошевий Михайлов Малишенко Федоров; Київ Коноваленко R1A1A/T2B5
Thanks: kbg_dnepr, zviktor2

Share

15 ( 16-02-2017 15:18:32 змінене Balymba )

Re: Родовід. В пошуках смислу

Relic hunter пише:

Balymba, ну з покращенням матеріального становища то ви видумуєте, скоріше навпаки. Але ж емоції! Хопа! А он як звали прапрапрапрадіда! Хопа! І їдеш на інший бік країни - за вікном щось нове бачиш.

Не скажіть. З моєю допомогою двоє людей отримали Карту поляка і 8 - громадянство України (нащадки виселених до Казахстану). Колишні "казахи" явно покращили своє матеріальне становище, щодо новопредставлених "поляків" - не знаю.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

16

Re: Родовід. В пошуках смислу

Vlad S., саме їх політика (частково) підносить знання родоводу до рівня чогось елітного, доступного не всім. Це добре? Я наприклад подолавши певні трднощі у пошуку, а ще й з відповідною освітою, завжди намагаюся ділитися знанням. Знаю? Тобі треба теж? На, тримай! Прямо як у виразі Марка Твена про колодязь.

Інтереси: історія Білицької сотні Полтавського полку.
Пошук: Калашник, Білецький, Пилипенко (Порубаї: Озера, Кишенька, Полт.) cool, Зданович (Кривошин: Брест., Білорусь), Чихар, Кириченко, Овсійко (Хмелів: Сум.) cool, Калініченко, Коломієць, Ігнашенко, Табурянський (Білогорілка: Полт.) cool, Сербул, Гуцуляк, Формос, Стефанюк, Петрович (Зелений Гай, Слобода: Новоселиця, Чернівец.).

Share

17

Re: Родовід. В пошуках смислу

Balymba, он ще клієнт до вас мабуть))) Покращення вже сьогодні))
http://forum.genoua.name/viewtopic.php? … 57#p125657

Інтереси: історія Білицької сотні Полтавського полку.
Пошук: Калашник, Білецький, Пилипенко (Порубаї: Озера, Кишенька, Полт.) cool, Зданович (Кривошин: Брест., Білорусь), Чихар, Кириченко, Овсійко (Хмелів: Сум.) cool, Калініченко, Коломієць, Ігнашенко, Табурянський (Білогорілка: Полт.) cool, Сербул, Гуцуляк, Формос, Стефанюк, Петрович (Зелений Гай, Слобода: Новоселиця, Чернівец.).

Share

18

Re: Родовід. В пошуках смислу

Relic hunter пише:

Balymba, он ще клієнт до вас мабуть))) Покращення вже сьогодні))
http://forum.genoua.name/viewtopic.php? … 57#p125657

Цьому я допомогти не можу. Мої були із змішаних польсько-українських родин. Метричні книги римо-католиків не збереглися, а про те, що їхні предки були хрещені в греко-католицькій церкві (з наступним записом до книг костелу) вони навіть не підозрівали, бо їхніх батьків вивезли в Казахстан ще в 1940.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37
Thanks: kbg_dnepr1

Share

19

Re: Родовід. В пошуках смислу

Relic hunter пише:

Balymba, он ще клієнт до вас мабуть))) Покращення вже сьогодні))
http://forum.genoua.name/viewtopic.php? … 57#p125657

Нарешті зрозумів - Ви думали, коли я писав про покращення матеріального становища, то мав на увазі себе... Ні я мав на увазі "клієнтів". Платою за мою роботу була тільки інформація про їхні родини і збільшення родинного дерева.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

20

Re: Родовід. В пошуках смислу

Расчёт информацией - это очень выгодно. Я нашёл родственника по общему предку в нач. 17 в. Обменялись информацией. И ему и мне приятно и выгодно.

Ищите и обрящете. (Мф 7, 7.)

Share

21

Re: Родовід. В пошуках смислу

Relic hunter, тобто таки суб'єктивні уявлення про "як треба" і нездорова фіксація на міфічних 50 доларових дослідників. smile

Share

22

Re: Родовід. В пошуках смислу

AppS, ви про них знаєте те саме що і я, і з того ж джерела. Але слова пролунали. А по вашому знати родовід не треба? Це якось підсилить елітарність тих хто знає?

Інтереси: історія Білицької сотні Полтавського полку.
Пошук: Калашник, Білецький, Пилипенко (Порубаї: Озера, Кишенька, Полт.) cool, Зданович (Кривошин: Брест., Білорусь), Чихар, Кириченко, Овсійко (Хмелів: Сум.) cool, Калініченко, Коломієць, Ігнашенко, Табурянський (Білогорілка: Полт.) cool, Сербул, Гуцуляк, Формос, Стефанюк, Петрович (Зелений Гай, Слобода: Новоселиця, Чернівец.).

Share

23

Re: Родовід. В пошуках смислу

Relic hunter, як на мене, то знання родоводу - це як вміння стріляти з луку чи добре грати в шахи. Хобі, яке можна наділити сакральним змістом, але яке не є обов'язковим. І відповідно, якщо людина хоче знати більше, то це її тяготи.

Share

24

Re: Родовід. В пошуках смислу

AppS, у випадку міфоллогічного світогляду та іншого неоязичництва це стає обязами. На мою думку. Або коли ти історик. Як я можу вам розповідати про якусь французьку революцію, коли не можу розповісти звідки мій рід. І все це без зайвого перфекціонізму.

Інтереси: історія Білицької сотні Полтавського полку.
Пошук: Калашник, Білецький, Пилипенко (Порубаї: Озера, Кишенька, Полт.) cool, Зданович (Кривошин: Брест., Білорусь), Чихар, Кириченко, Овсійко (Хмелів: Сум.) cool, Калініченко, Коломієць, Ігнашенко, Табурянський (Білогорілка: Полт.) cool, Сербул, Гуцуляк, Формос, Стефанюк, Петрович (Зелений Гай, Слобода: Новоселиця, Чернівец.).

Share

25

Re: Родовід. В пошуках смислу

Relic hunter, знання власного родоводу (українського) не покращить кваліфікацію спеціаліста по Французькій революції. Один з кращих спеціалістів по історії Брацлавського воєводства Микола Крикун - взагалі вихованець дитбудинку.

А інколи це може й зашкодити, людина з родоводом і конкретними біографіями власних предків, може перейнятись суб'єктивним поглядом на певні події.

Share

26

Re: Родовід. В пошуках смислу

AppS, дивно, чому ж такої суб'єктивізації не трапилося зі мною? Навпаки. Знання родоводу - вважайте свого роду тест на профпридатність, свого роду кандмінімум. Це якщо говорити про профільну освіту. А до чого тут вихованці дитбудинків? Не мухлюйте))) Доречі, мій героїчний прадід, вихованець дитбудинку, якраз і зібрав ту генеалогічну інформацію, по яку б я зараз мав їхати в Білорусь. Отакі в дитбудинках бувають здібні вихованці)))

Інтереси: історія Білицької сотні Полтавського полку.
Пошук: Калашник, Білецький, Пилипенко (Порубаї: Озера, Кишенька, Полт.) cool, Зданович (Кривошин: Брест., Білорусь), Чихар, Кириченко, Овсійко (Хмелів: Сум.) cool, Калініченко, Коломієць, Ігнашенко, Табурянський (Білогорілка: Полт.) cool, Сербул, Гуцуляк, Формос, Стефанюк, Петрович (Зелений Гай, Слобода: Новоселиця, Чернівец.).
Thanks: Ann1

Share

27

Re: Родовід. В пошуках смислу

Relic hunter, тому що Ваше хобі виявилось родоводом. А могло б бути і грою в "Європа Універсаліс".

Share

28

Re: Родовід. В пошуках смислу

...Через роки тілько приходить розуміння і бажання дізнатися хто ти, звідки... але спитать вже нема в кого (нажаль), а ще з дитинства чув з одної сторони - "та татарка ти!"))) А з іншого - шо прадід був ще тим господарем! Що робить, де шукать, кого питать? Аж тут форум такий зустрівся! Дивина та й годі! Тілько вчора цікавилася, а тут на тобі! Дуже цікавить родовід призвищ Уманський - м.Токмак (Великий Токмак), Лоза - Токмакський район с. Куркулак,с Чунгул, с Садове, Тищенко - м. Гуляй-поле с Залізничне Запорьзької області - усе до 1927 року. А може хто і знає щось, буду вдячна.

Уманский -ая, Лоза, Лисняк, Костенко

Share

29

Re: Родовід. В пошуках смислу

В середовищі , хай буде "нео" язичників знати рід по чоловічій лінії до сьомого коліна - обов"язок. Язичники вірять, що таке знання було обов"язком і у далеких предків. Ми вважаєм Звичай сильною стороною народу, нації, громади, спільноти, як хочете. Це дуже важлива складова самоідентифікації. Це - те, з чого починається "виховання", як сьогодні говорять. Звичайно, що "человека мира, это не интересует ..."

R1a - BY30762

Пошук предків : Яценко, Косенко, Божко, Костенко, Хмельницький, Луговий, Мазин, Бураков

Share

30

Re: Родовід. В пошуках смислу

gennadii5408, я до того плавно і веду, що МИ вважаєм... )))

Інтереси: історія Білицької сотні Полтавського полку.
Пошук: Калашник, Білецький, Пилипенко (Порубаї: Озера, Кишенька, Полт.) cool, Зданович (Кривошин: Брест., Білорусь), Чихар, Кириченко, Овсійко (Хмелів: Сум.) cool, Калініченко, Коломієць, Ігнашенко, Табурянський (Білогорілка: Полт.) cool, Сербул, Гуцуляк, Формос, Стефанюк, Петрович (Зелений Гай, Слобода: Новоселиця, Чернівец.).
Thanks: gennadii54081

Share

31

Re: Родовід. В пошуках смислу

для раздумий:

7 поколений предков (126 человек) следующим образом влияют на нашу жизнь:

1-е поколение – это мы сами, наше «Я», Эго, как точка отсчёта. Связано с энергией Солнца.

2-е поколение – родители (двое, т.е. пара). Связано с энергией Луны. Именно они формируют наше ближайшее окружение, эмоциональное отношение к миру, потенциал здоровья. Это также и возможность дальнейшей адаптации, способность найти своё место в жизни. Особенно сильно влияет на людей с сильно выраженной Луной.

3-е поколение – бабушки и дедушки (4 человека). Они передают нам способности к восприятию, интеллектуальные возможности, таланты, а также коммуникабельность, умение общаться.

4-е поколение – прадедушки и прабабушки (8 человек). Они формируют в нашей судьбе любовные сценарии, умение жить в гармонии, а также уровень материального благополучия.

5-е поколение – прапрадедушки и прапрабабушки (16 человек). Наделяет нас пассионарностью, волей, стремлением и умением побеждать. Обратная сторона медали — агрессивность.

6-е поколение – деды наших прадедов (32 человека). Отражает в нашей судьбе связь с традициями, учениями, принципами, которых мы придерживаемся в жизни. Также оно дарует и социальное возвышение.

7-е поколение – прадеды наших прадедов (64 человека). Именно это поколение указывает на рок, фатум, предназначение в нашей судьбе.

Share

32

Re: Родовід. В пошуках смислу

Якось прочитав, може фейк, що потребу в знанні до сьомого покоління розгадано. Дійшли висновку, що на такій відстані вже можно брати шлюб між родичами. Ризику виникнення генетичних хвороб майже нема. Не стверджую...

R1a - BY30762

Пошук предків : Яценко, Косенко, Божко, Костенко, Хмельницький, Луговий, Мазин, Бураков

Share

33

Re: Родовід. В пошуках смислу

gennadii5408 пише:

Якось прочитав, може фейк, що потребу в знанні до сьомого покоління розгадано. Дійшли висновку, що на такій відстані вже можно брати шлюб між родичами. Ризику виникнення генетичних хвороб майже нема. Не стверджую...

Ну цього правила рідко дотримувались. Особливо в гірських регіонах.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

34

Re: Родовід. В пошуках смислу

І не тільки в гірських, доволі часто зустрічала одруження вже серед 4-5 юрідних.

Share

35

Re: Родовід. В пошуках смислу

В нас 4-5 більшість. Нерідко і 3-юрідні.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share