1 ( 16-01-2018 15:42:14 змінене AppS )

Тема: Сучасні імена жителів України

database.ukrcensus.gov.ua/dw_name/top10.asp

UPD 2015 рік
ddr.minjust.gov.ua/files/main/15 … 00045.docx

Заставкою буде ось цей торт випускників дитячого садка с.Дроздівка 2016

Назар, Олег, Іванка, Маргарита, Денис, Вероніка, Вадим, Діана, Ангеліна.

Share

2

Re: Сучасні імена жителів України

А їли кожне "себе"? smile

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: Алена1

Share

3

Re: Сучасні імена жителів України

Або хлопці дівчат, а дівчата хлопців. Правда, одній дівчинці хлопця не вистачає. Приходить Вадік або Назар додому:"Бабусю (мати, звичайно, була на випускному), а я сьогодні Діанку з'їв! Вона була така солодка та смачна! А Олег Іванку, а Рітку йому давали, а він її не любить і не схотів. З Деном помінявся!" smile Баба sad

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: Алена1

Share

4 ( 24-06-2016 12:50:03 змінене AppS )

Re: Сучасні імена жителів України

Оце Ви хвантазер. Краще напишіть імена дітей свого села.

Share

5 ( 24-06-2016 14:11:49 змінене Ярематойсамий )

Re: Сучасні імена жителів України

AppS пише:

Краще напишіть імена дітей свого села.

Станиця Саратовська, Краснодарський край, РФ. Імена дітей, російською мовою.
Амбарцум, Анастасия, Анжела, Арина, Арсен, Артём, Арутюн, Архип, Вероника, Виктория, Виталий, Владимир, Гамлет,  Гаяне, Давид, Дарина, Денис, Евгений, Евгения, Екатерина, Елена, Жанна, Иван, Кирилл, Константин, Ксения, Максим, Максуд, Мамед, Манук, Мария, Надыр, Наталья, Норик, Оксана, Размик, Родион, Роберт, Самвел, Сервер, Сергей, Светлана, Ульяна, Фарид, Фархад, Фарида, Юлия, Юрий, Яков, Яна, Ярослав... Дуже багато.
.................
Увага! Цей список з даною  темою не має нічого спільного, крім того, що станиця була заселена українцями (88%) і до середини 20 ст. тут панувала українська мова, а в розмові - український іменник.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

6

Re: Сучасні імена жителів України

Як повідомляє Depo.Львів  з посиланням на Головне управління статистики у Львівській області, на Львівщині оприлюднили список жіночих імен, які були найпопулярнішими у 2016 році.

Як і попередні п’ять років, новонароджених дівчаток Львівщини найчастіше називають Софіями. На другому і третьому місцях опинилися такі імена, як: Анна та Анастасія.

Окрім того, до переліку найпопулярніших імен, якими у 2016 році на Львівщіні називали дівчат увійшли: Вікторія, Вероніка, Марія, Яна, Злата, Соломія, Дана, Ангеліна, Марта, Єва, Дарина, Христина.

Share

7

Re: Сучасні імена жителів України

До речі, Даринами й у нас стали називати (не Дар'ями). Софій теж багато. Майже зникли Валентини, Надєжди, Галини. А що таке "Дана"? Щось воно мені не до душі!

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

8

Re: Сучасні імена жителів України

Можливо Дана під впливом польського "Данута" - все-таки кордон близько.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

9 ( 13-01-2017 18:55:08 змінене Ярематойсамий )

Re: Сучасні імена жителів України

Або від Богдана чи Діана. Або бог святий зна, від чого.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

10

Re: Сучасні імена жителів України

У сучасних язичників, деяких течій, існує богиня води - Дана. Реконструйована  з кореня "- дн-", що в більшості назв водних об"єктів. З деякіх пір - Дана - на слуху. Може так ...

R1a - BY30762

Пошук предків : Яценко, Косенко, Божко, Костенко, Хмельницький, Луговий, Мазин, Бураков
Thanks: Balymba, litar Л2

Share

11

Re: Сучасні імена жителів України

gennadii5408 пише:

Дана. Реконструйована  з кореня "- дн-", що в більшості назв водних об"єктів.

Яких? Дніпро, Дністер, Дунай, Дон, Сів. Дінець? Та ще "дно". Прип'ять, Десна, Буг, Інгул, Псьол, Сейм, Березина, Німан, Сож, Прут, Горинь, Стир, Ворскла, Рось, Сула, Збруч - це найбільші річки України та Білорусії - де там -дн-? "Дон" - це річка в північноіранських мовах, у сучасній осетинській. У наших предків богиня води була Мокош. А я чую у цьому імені "дана (богом, долею)", "ждана", "жадана".

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

12

Re: Сучасні імена жителів України

Дивіться ... Є чотири єлементи : вогонь, вода, повітря, земля. Сьогодні вони розподіляються так, що за Мокошею - земля, її символ - ромб, засіяна земля - ромб з чотирма точками. Тому реконструювали Дану. Від себе мені нема чого сказать. Так, пожертву Мокоші несуть і до землі і до річки. Як було насправді не знає ніхто. Я, тільки знаючи про використання Дани, висунув версію.

R1a - BY30762

Пошук предків : Яценко, Косенко, Божко, Костенко, Хмельницький, Луговий, Мазин, Бураков

Share

13

Re: Сучасні імена жителів України

gennadii5408 пише:

Дивіться ... Є чотири єлементи : вогонь, вода, повітря, земля. Сьогодні вони розподіляються так, що за Мокошею - земля, її символ - ромб, засіяна земля - ромб з чотирма точками. Тому реконструювали Дану. Від себе мені нема чого сказать. Так, пожертву Мокоші несуть і до землі і до річки. Як було насправді не знає ніхто. Я, тільки знаючи про використання Дани, висунув версію.

Шіда і Ріда теж з цього ряду?

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

14

Re: Сучасні імена жителів України

Я не чув про таких ...

R1a - BY30762

Пошук предків : Яценко, Косенко, Божко, Костенко, Хмельницький, Луговий, Мазин, Бураков

Share

15

Re: Сучасні імена жителів України

А я чув - "шіда-ріда-дана" smile

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: volotara1

Share

16

Re: Сучасні імена жителів України

І за переказами - то три богині : вогню, повітря і води.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37
Thanks: bm1

Share

17

Re: Сучасні імена жителів України

Якщо і п.Балимба пошуткував таким чином, то прийдеться прийняти це до відома і запам"ятати.

R1a - BY30762

Пошук предків : Яценко, Косенко, Божко, Костенко, Хмельницький, Луговий, Мазин, Бураков

Share

18

Re: Сучасні імена жителів України

Жодних шуток. Просто п. Геннадій має знання в тій області, де більшість сучасних людей вже не орієнтуються. Маю на увазі дохристиянські вірування.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

19

Re: Сучасні імена жителів України

Balymba, А "райда-дарайда" і "чичері" хто такі? Тобто, "Шіда-Ріда-Дана" то щось типу нашого язичницького "Харе Кришна, Харе Рама!"?
gennadii5408, це я шуткую , мене у "чорний список" треба вписати smile

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: volotara1

Share

20

Re: Сучасні імена жителів України

Дуже важко отримати знання в цій області. Майже все, що є - реконструкція.

R1a - BY30762

Пошук предків : Яценко, Косенко, Божко, Костенко, Хмельницький, Луговий, Мазин, Бураков
Thanks: Balymba1

Share

21

Re: Сучасні імена жителів України

Ярематойсамий пише:

Balymba, А "райда-дарайда" і "чичері" хто такі? Тобто, "Шіда-Ріда-Дана" то щось типу нашого язичницького "Харе Кришна, Харе Рама!"?
gennadii5408, це я шуткую , мене у "чорний список" треба вписати smile

Райда-драйда не чув. Щодо чичері , то напевне просто рифма до кучері.
А от Шіда (варіант Сіда)... то схоже так і є.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

22

Re: Сучасні імена жителів України

gennadii5408 пише:

Дуже важко отримати знання в цій області. Майже все, що є - реконструкція.

Думаю в Карпатах збереглося того більше (принаймі на рівні підсвідомості). От тільки схоже наші предки належали до різних світів-цивілізацій.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

23

Re: Сучасні імена жителів України

А з чого реконструювати? Особливо імена дрібних богів. Часто це просто смішні натяжки. Чи не краще просто нові імена дати? А реконструювати можна звичаї, бо багато з них були пристосовані під себе християнством. І вони живучкіші за чисто грецько-християнські -Коляда, Щедрий Вечір, Великдень, Проводи-Радуниця, Зелені Свята, Купало... Там і реконструкція не дуже потрібна.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

24 ( 13-01-2017 23:09:41 змінене Bragida )

Re: Сучасні імена жителів України

Ярематойсамий пише:

А з чого реконструювати? Особливо імена дрібних богів. Часто це просто смішні натяжки.

ну може для Вас це й смішні натяжки, але от жителі Данії й досі не бачать у своїй назві нічого смішного, навіть може й певну гордість мають  :)
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0 … 0%BE%D0%B2

не пасуть задніх і ірландці
https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A2%D1 … 0%BD%D0%BD

Брагіда (Брагида, Брегид, Брегида, Брегіда, Брегидин(а), Бригида, Брігіда, Брыгида, Бригидин(а), Брегеда, Бригеда)
Курач, Дедок (Дідок, Дєдок), Нехай (Україна, Чернігівська обл.)

There's none so blind as those who will not see

Share

25

Re: Сучасні імена жителів України

АBragida, А Данія тут до чого? Один начебто написав, потім писання загубили, потім десь хтось щось знайшов, потім роздули з того національне жежло. А потім хтось у прізв. Данченко ту Данію побачить. І що цікаво, навіть при тих мізерних можливостях вдавалося з мухи слона робити. А я схочу, й напишу туто, в мережі, побрехеньку, що назва Данія - слов'янська, від імені нашої "древльої" богині Дана та від дієслова "давати" (дана нам земля) і побачимо, скільком дурням заб'ю баки. Що то нашим предкам "дана" земля. А потім вони розмножилися й пішли від моря вглиб материка, у поле. Отак з'явилася Польска (земля). Потім вони ошукали скіфів й украли ще добрий шмат, Украв'їною назвали. І так далі.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

26 ( 14-01-2017 10:45:03 змінене gennadii5408 )

Re: Сучасні імена жителів України

Думаю в Карпатах збереглося того більше (принаймі на рівні підсвідомості). От тільки схоже наші предки належали до різних світів-цивілізацій.

Згоден з Вами абсолютно. Навіть, якщо наші предки говорили різними діалектами однієї мови, мали одного спільного предка в минулому, імена богів на різних територіях могли бути різними, як і деталі обрядів, навіть дати святкувань могли різнитись.

R1a - BY30762

Пошук предків : Яценко, Косенко, Божко, Костенко, Хмельницький, Луговий, Мазин, Бураков
Thanks: Balymba1

Share

27

Re: Сучасні імена жителів України

Протягом 2016 року Чигиринським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Черкаській області зареєстровано 224 дитини, з них по місту – 104, у сільській місцевості 120 немовлят. Про це інформує Чигиринська РДА.


Найпоширенішими іменами, які надавали дітям при державній реєстрації народження були:
жіночі імена – Софія, Поліна, Вероніка, Дар’я, Вікторія, Марія, Анна, чоловічі імена – Владислав, Назар, Артем, Ілля, Іван, Тимофій, Даниїл, Олександр, Максим.

Найрідше при державній реєстрації народження дітям надавали імена:
жіночі – Мілада, Еліна, Суламіта, Ніка, Аделін, Тамара, Кіра, Євангеліна, Зоряна, Віталія, Лія, Варвара, Сніжана, чоловічі – Йонатан, Самуїл, Гліб, Віктор, Артур.

Читати більше на remarka.net.ua

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

28

Re: Сучасні імена жителів України

У Тернополі у 2016 році був самий український іменник (немовлята), крім "Марк", на жаль.

•Найпоширеніші імена для хлопчиків — Артем, Владислав, Давид, Данило, Дмитро, Денис, Марк, Макар, Максим, Матвій, Назарій, Олександр, Олег, Святослав, Устим.
•Дівчаток найчастіше називали такими іменами — Анастасія, Анна, Аліна, Вікторія, Діана, Дарина, Евеліна, Єлизавета, Катерина, Софія, Соломія, Яна, Ярина

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

29

Re: Сучасні імена жителів України

Ярематойсамий пише:

А я схочу, й напишу туто, в мережі, побрехеньку ... і побачимо, скільком дурням заб'ю баки.

Ану ж бо напишіть, шановний пане ономасте і спеціалісте в давній історії Європи, хоча б такого рівня побрехеньку beltofpeace.com/3-1.html

Автор просто задумався над походженням свого прізвища Дарда, думаю це питання близьке тематиці форума  smile

+ Читати більше

Уже который час я рылся в толстых фолиантах, не отходя от бесконечных полок Отделения Генеалогии
        в Библиотеке Конгресса США, и все без толку. Меня мучил вопрос о происхождении своей фамилии. Раз и навсегда я решил
        докопаться до ответа, каким бы он ни был: приятным или неприятным. План поиска, который я выбрал, был прост и, как
        оказалось позже, неудачным. Поскольку слово Дарда ничего не значит ни в русском ни в украинском языках, то я
        предположил, что наверное есть какая-то страна, в которой это слово что-то значит, либо в которой это слово является
        обычным именем/фамилией, как например в России - Иванов, а в Великобритании - Смит. Генеалогические данные в библиотеке
        Конгресса были разбиты по странам и штатам, и я пытался определить: из какой страны те, у кого фамилия Дарда, мигрировали
        в Америку. Данные были противоречивы и разнообразны, не прослеживалось никакой закономерности - фамилия Дарда встречалась
        в Германии, Австрии, Чехии, Франции, Югославии. Уже почти отчаявшись, я в который раз подошел к служащему этого отделения
        с каким-то вопросом. Он посоветовал мне подняться на второй этаж в Европейское отделение и спросить, вдруг кто-нибудь из
        сотрудников этого отдела смог бы мне что-нибудь подсказать.

        Было лето 1996 года, на улицах Вашингтона было душно и жарко. Но внутри библиотеки было более чем прохладно, -
        кондиционеры работали на всю катушку, не экономя сил. До закрытия библиотеки оставалось еще несколько часов, и я решил,
        что лучше их провести в прохладе библиотечных залов, чем выйти на улицу, до того как стемнело и асфальт остыл. Без всякой
        надежды на успех, я поднялся наверх в Европейское отделение и столкнулся там с сотрудником, который, узнав, в чем у меня
        проблема, сходу дал мне ответ на все мои вопросы. Вкратце Предраг Паич, а именно так звали этого сотрудника библиотеки,
        рассказал, что фамилия Дарда ведет свое начало от древнего народа - дарданцев, проживавшего на Балканском полуострове в
        Иллирии, на территории современной Югославии. В Украину же часть дарданцев мигрировала вместе с сербами, хорватами и
        другими балканскими народами в эпоху захвата Балкан Османской империей.

        Основываясь на этой информации, дальнейшие свои поиски я сфокусировал на Средиземноморье, - здесь следы древних
        народов прорисовываются четче, благодаря многочисленным письменным и устным источникам. Библиотека Конгресса оказалась
        наилучшим местом во всем мире для поиска такого рода информации: во-первых, она имеет богатейшую коллекцию печатных
        материалов, во-вторых, она обладает удобной компьютерной системой поиска информации (в том числе система поиска
        печатных изданий он-лайн, через Интернет), в-третьих, система доступа в эту библиотеку наверное самая демократичная и
        простая в мире. Благодаря этому, уже в считанные дни у меня на руках были распечатки с названиями сотен книг,
        содержащих информацию по интересующей меня теме. И, как оказалось позже, поиск простого ответа на простой вопрос о
        происхождении моей фамилии, вывел меня к разгадке других сложных и запутанных исторических проблем. Но поскольку
        начинать нужно сначала, то начну я с дард.

Брагіда (Брагида, Брегид, Брегида, Брегіда, Брегидин(а), Бригида, Брігіда, Брыгида, Бригидин(а), Брегеда, Бригеда)
Курач, Дедок (Дідок, Дєдок), Нехай (Україна, Чернігівська обл.)

There's none so blind as those who will not see

Share

30

Re: Сучасні імена жителів України

З такими людьми важко говорити. Раз він затявся на єгипетських пірамідах, то вже його від них цугом не відтягнеш. Думаю, що Дарда - це якесь з двох канонічних імен у народному вжитку - Мардарій або Георгій - Дьордій. Мардарій - Марда(р) - Дарда.
Bragida, Хіба в Європи була давня історія? smile

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

31

Re: Сучасні імена жителів України

Мав дискусію з однією людиною на книжковій виставці в Українському домі. Пройшовся по рядах і побачив недалеко від входу цікавого учасника. Підхожу ближче, дивлюсь з однієї сторони - герой. Приніс власний стенд на ньому його авторські книжки, тематика : Українці - нащадки аріїв. Чому - герой? Зрозуміло, що з такою тематикою офіційно на виставку його б не допустили. А донести результати своїх роздумів, досліджень  і тим самим зробити свій вклад в написання історії Батьківщині - достойно.
Звертаюсь до нього. Чи знаєте, що зараз вже є інструменти, щоби зробити висновок про глибоке походження кожної конкретної людини? Чи знаєте, що серед українців невеликий відсоток тих, хто може походити від представників тих племен ? Людина зривається з цепу, був готовий мене вбити.
Як на мене, з однієї сторони герой, з другої - якраз така творчість і дозволила ненависникам використовувати - "древні укри, що вирили Чорне море..."
Хоча, як казав хтось з дуже розумних : "Каждый народ создается не общей кровью или почвой, а общим запасом воодушевляющего вранья"...

R1a - BY30762

Пошук предків : Яценко, Косенко, Божко, Костенко, Хмельницький, Луговий, Мазин, Бураков

Share

32

Re: Сучасні імена жителів України

gennadii5408, Не Василенко його прізвище?

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

33

Re: Сучасні імена жителів України

Зараз вже не пам"ятаю, та й тоді особливої уваги на прізвище не звернув. Хотів, як краще ...

R1a - BY30762

Пошук предків : Яценко, Косенко, Божко, Костенко, Хмельницький, Луговий, Мазин, Бураков

Share

34

Re: Сучасні імена жителів України

Не знаю, в тему разговора или нет, но мне один историк сказал, что противостояние между востоком и западом на наших землях имело место уже тогда....

Ищите и обрящете. (Мф 7, 7.)

Share

35

Re: Сучасні імена жителів України

Ярематойсамий пише:

Bragida, Хіба в Європи була давня історія? smile

у всіх, крім голодранців Російської імперії, була давня історія

[font=Helvetica Neue",Helvetica,sans-serif]Зберегти[/font]

Брагіда (Брагида, Брегид, Брегида, Брегіда, Брегидин(а), Бригида, Брігіда, Брыгида, Бригидин(а), Брегеда, Бригеда)
Курач, Дедок (Дідок, Дєдок), Нехай (Україна, Чернігівська обл.)

There's none so blind as those who will not see

Share