71

Re: Як дізнатись про походження свого прізвища

Anna25 пише:

Підкажіть, будь ласка, чи можна вважати походження прізвища  Подунай від назви річки Дунай? А Подунаенко-Подунайчук-Подунак-Подунан похідними від нього?  Як можна з’ясувати місця помешкання носіїв таких прізвищ на Дунаї?

Як один з ймовірних варіантів, можна

А як знайти де жили перші носії, то це довга дорога. Починайте від своїх батьків вниз, попитайте родичів в т ч далеких про родинні легенди і т д

Херсон губ Сердюк Задорожний Москалець С(Ш)ушко Білий; Піщане Переяслав полк Шарата Чмир Прилипко; Галичина Ільків Ilkow Рабик Гавриляк Келлер Keller Боднар Кохан Щавинський Червинський Чайкі[о]вський Папп; Могильов губ Тве[a]рдовский Немиленцев Шпаков; Моринці Артеменко Філіпович А(Га)ркуша; Новосілки Київ пов Кучер Ігнат'єв Кошевий Михайлов Малишенко Федоров; Київ Коноваленко R1A1A/T2B5
Thanks: Anna251

Share

72

Re: Як дізнатись про походження свого прізвища

Anna25 пише:

Підкажіть, будь ласка, чи можна вважати походження прізвища  Подунай від назви річки Дунай? А Подунаенко-Подунайчук-Подунак-Подунан похідними від нього?  Як можна з’ясувати місця помешкання носіїв таких прізвищ на Дунаї?

Другий варіант - від малопоширеного дієслова подунути (подути) за зразком Полежай, Походжай.

Брагіда (Брагида, Брегид, Брегида, Брегіда, Брегидин(а), Бригида, Брігіда, Брыгида, Бригидин(а), Брегеда, Бригеда)
Курач, Дедок (Дідок, Дєдок), Нехай (Україна, Чернігівська обл.)

There's none so blind as those who will not see

Share

73

Re: Як дізнатись про походження свого прізвища

Думаю, що ні тільки Подунай, але й Дунай, Дунаєв не мають відношення до р. Дунай. У нас (Кубань) "Дунай" - це старовинний сорт кавунів овальної форми, а в лісі в 14 км від мене є довга поляна Дунай; раніше кобелів часто називали Дунай. Отже, треба шукати в діалектології. У Грінченка й Даля нема.
Є ще Ходунай, Ходунаївка (Краснокут. р-н).

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: Vlad S., Anna252

Share

74

Re: Як дізнатись про походження свого прізвища

А кто что думает по поводу фамилии Чамро в Украине?
На сегодняшний день по базе всего 38 человек. 
Есть версия цыганского происхождения, но это мало что проясняет.
Учитывая количество носителей, напрашивается мысль, что фамилия далеко не украинская...Но откуда она может быть?

БОЙКО, БАРАНОВСЬКІ, ПОНОМАРЬ, ГОРОХОВЕЦЬ, ГОРОБЕЙ, ПОДГОРНИЙ, ЧОРНУХА, ЛОГВИНЕНКО,ПИЛИПЕНКО- В. Белозерка, , ТРЕГУБ - Новомиколаївка, ГОРБЕНКО, НЕЧАЙ/НЕЧАЄНКО - Водяне СПАС, СПАСЕНКО - с.Бобрик Сумскої., БЕДЮХ- Бірки, Полтавської, САЖКО- Загрунівка, Полтавської, ПАУК\ПАВУК- Поділки, Сумської, ГОРБАЧ, ТЕРЕЩЕНКО, ГЛОТКА- Кладьківка Чернігівської , КУДРЯ- В.Перевоз,

Share

75

Re: Як дізнатись про походження свого прізвища

hrinchenko.com/slovar/znachenie- … show_point

Брагіда (Брагида, Брегид, Брегида, Брегіда, Брегидин(а), Бригида, Брігіда, Брыгида, Бригидин(а), Брегеда, Бригеда)
Курач, Дедок (Дідок, Дєдок), Нехай (Україна, Чернігівська обл.)

There's none so blind as those who will not see
Thanks: v_golub1

Share

76

Re: Як дізнатись про походження свого прізвища

ГіП пише:

Підкажіть відкіля походe призвищe пампурак

Хмельницька обл., Ярмолинецький р-н, с.Савинці або с.Ясенівка. А якщо це не ті Пампураки, то треба пошукати,  ще десь недалеко. 
Но цe знаю но алe призвищe рідкe і скорішe нe з савинців відродилася і мeні щось підказує що пампурак нe украінськe призвищe

Share

77

Re: Як дізнатись про походження свого прізвища

pampurak.ruslan пише:

Но цe знаю но алe призвищe рідкe і скорішe нe з савинців відродилася і мeні щось підказує що пампурак нe украінськe призвищe

а що саме Вам підказує що прізвище не українське))?

Херсон губ Сердюк Задорожний Москалець С(Ш)ушко Білий; Піщане Переяслав полк Шарата Чмир Прилипко; Галичина Ільків Ilkow Рабик Гавриляк Келлер Keller Боднар Кохан Щавинський Червинський Чайкі[о]вський Папп; Могильов губ Тве[a]рдовский Немиленцев Шпаков; Моринці Артеменко Філіпович А(Га)ркуша; Новосілки Київ пов Кучер Ігнат'єв Кошевий Михайлов Малишенко Федоров; Київ Коноваленко R1A1A/T2B5

Share

78

Re: Як дізнатись про походження свого прізвища

kseniya78 пише:

А кто что думает по поводу фамилии Чамро в Украине?
На сегодняшний день по базе всего 38 человек. 
Есть версия цыганского происхождения, но это мало что проясняет.
Учитывая количество носителей, напрашивается мысль, что фамилия далеко не украинская...Но откуда она может быть?

А чого, власне, у цьому прізвищу не українського? Чамора, Чамара, Чемерис ж є. Чаморошний, чемер, чемерник. То треба точно знати, що то за люди, бо є точно українські прізвища, у яких носіїв одиниці.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

79

Re: Як дізнатись про походження свого прізвища

Характерні для родини риси: смугляві, кароокі, волосся темне,хвилясте)

БОЙКО, БАРАНОВСЬКІ, ПОНОМАРЬ, ГОРОХОВЕЦЬ, ГОРОБЕЙ, ПОДГОРНИЙ, ЧОРНУХА, ЛОГВИНЕНКО,ПИЛИПЕНКО- В. Белозерка, , ТРЕГУБ - Новомиколаївка, ГОРБЕНКО, НЕЧАЙ/НЕЧАЄНКО - Водяне СПАС, СПАСЕНКО - с.Бобрик Сумскої., БЕДЮХ- Бірки, Полтавської, САЖКО- Загрунівка, Полтавської, ПАУК\ПАВУК- Поділки, Сумської, ГОРБАЧ, ТЕРЕЩЕНКО, ГЛОТКА- Кладьківка Чернігівської , КУДРЯ- В.Перевоз,

Share

80

Re: Як дізнатись про походження свого прізвища

Ассірійці, атурая! smile.... Мережа каже, що це Україна.  Не каже, що українці, але й не каже, що не українці.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: kseniya781

Share

81

Re: Як дізнатись про походження свого прізвища

Подивився по базі - nomerorg.com/allukraina/lastName … ber_0.html
Київ і поблизу Крехаївці? - 15 чол., однозначно українці. Якби то були цигани, то якось би вилізло - в іменах. Але там нічого незвичайного.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

82

Re: Як дізнатись про походження свого прізвища

Ярематойсамий пише:

Ассірійці, атурая! smile.... Мережа каже, що це Україна.  Не каже, що українці, але й не каже, що не українці.

Якась Буратіна виходить: "Пациент скорее мёртв, чем жив ... Пациент скорее жив, чем мёртв..." )))

БОЙКО, БАРАНОВСЬКІ, ПОНОМАРЬ, ГОРОХОВЕЦЬ, ГОРОБЕЙ, ПОДГОРНИЙ, ЧОРНУХА, ЛОГВИНЕНКО,ПИЛИПЕНКО- В. Белозерка, , ТРЕГУБ - Новомиколаївка, ГОРБЕНКО, НЕЧАЙ/НЕЧАЄНКО - Водяне СПАС, СПАСЕНКО - с.Бобрик Сумскої., БЕДЮХ- Бірки, Полтавської, САЖКО- Загрунівка, Полтавської, ПАУК\ПАВУК- Поділки, Сумської, ГОРБАЧ, ТЕРЕЩЕНКО, ГЛОТКА- Кладьківка Чернігівської , КУДРЯ- В.Перевоз,

Share

83 ( 13-12-2016 22:11:49 змінене kseniya78 )

Re: Як дізнатись про походження свого прізвища

Ярематойсамий пише:

Подивився по базі - nomerorg.com/allukraina/lastName … ber_0.html
Київ і поблизу Крехаївці? - 15 чол., однозначно українці. Якби то були цигани, то якось би вилізло - в іменах. Але там нічого незвичайного.

Крехаїв. Чернігівщина
Предок казали, що наче циган був. Прадід

БОЙКО, БАРАНОВСЬКІ, ПОНОМАРЬ, ГОРОХОВЕЦЬ, ГОРОБЕЙ, ПОДГОРНИЙ, ЧОРНУХА, ЛОГВИНЕНКО,ПИЛИПЕНКО- В. Белозерка, , ТРЕГУБ - Новомиколаївка, ГОРБЕНКО, НЕЧАЙ/НЕЧАЄНКО - Водяне СПАС, СПАСЕНКО - с.Бобрик Сумскої., БЕДЮХ- Бірки, Полтавської, САЖКО- Загрунівка, Полтавської, ПАУК\ПАВУК- Поділки, Сумської, ГОРБАЧ, ТЕРЕЩЕНКО, ГЛОТКА- Кладьківка Чернігівської , КУДРЯ- В.Перевоз,

Share

84

Re: Як дізнатись про походження свого прізвища

Значить, хай будуть серви.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: kseniya781

Share

85 ( 01-01-2017 23:07:03 змінене pampurak.ruslan )

Re: Як дізнатись про походження свого прізвища

Vlad S. пише:

Но цe знаю но алe призвищe рідкe і скорішe нe з савинців відродилася і мeні щось підказує що пампурак нe украінськe призвищe

а що саме Вам підказує що прізвище не українське))?
Тe що слово пампур походe з індійского слова а пампур , пампура, пампурак, пампуряк тобто продовжeння і тимпачe призвищe пампурак на украіні з 19 століття як брати від пра пра діда пампурак миколай лукич більшe даних нeма 

Share

86

Re: Як дізнатись про походження свого прізвища

pampurak.ruslan пише:
Vlad S. пише:

Но цe знаю но алe призвищe рідкe і скорішe нe з савинців відродилася і мeні щось підказує що пампурак нe украінськe призвищe

а що саме Вам підказує що прізвище не українське))?
Тe що слово пампур походe з індійского слова а пампур , пампура, пампурак, пампуряк тобто продовжeння і тимпачe призвищe пампурак на украіні з 19 століття як брати від пра пра діда пампурак миколай лукич більшe даних нeма 

якщо з таких "перевірених" даних виходити, то 90% прізвищ не українські

Херсон губ Сердюк Задорожний Москалець С(Ш)ушко Білий; Піщане Переяслав полк Шарата Чмир Прилипко; Галичина Ільків Ilkow Рабик Гавриляк Келлер Keller Боднар Кохан Щавинський Червинський Чайкі[о]вський Папп; Могильов губ Тве[a]рдовский Немиленцев Шпаков; Моринці Артеменко Філіпович А(Га)ркуша; Новосілки Київ пов Кучер Ігнат'єв Кошевий Михайлов Малишенко Федоров; Київ Коноваленко R1A1A/T2B5

Share

87

Re: Як дізнатись про походження свого прізвища

Vlad S. пише:

Но цe знаю но алe призвищe рідкe і яскорішe нe з савинців відродилася і мeні щось підказує що пампурак нe украінськe призвищe

а що саме Вам підказує що прізвище не українське))?
Тe що слово пампур походe з індійского слова а пампур , пампура, пампурак, пампуряк тобто продовжeння і тимпачe призвищe пампурак на украіні з 19 століття як брати від пра пра діда пампурак миколай лукич більшe даних нeма 

якщо з таких "перевірених" даних виходити, то 90% прізвищ не українські

Я бeру факти з того що більшість украінських призвищь закінчують нко тобто віцeнко, овчарeнко, шeвчeнко , російські на ов попов і так далі ну пампурак ні в які сторін нe входe польські на ський ковальсьский і так далі а під привищі пампуряк дивні імeна як ауріка і так далі і цe також нe украінськe призвищe на одному сайті російськом є платна услуга тіпа що вони досліджують призвища і іхній родовід но там скорішe за кошти нафантазують фікціі мeні цікаво дізнатися відкілля походe пампурак

Share

88

Re: Як дізнатись про походження свого прізвища

Хто це Вам таке сказав, що "пампурак ні в які сторін не входе"? Ще й як входить, бо серед закінчень -ак передує серед українських прізвищ у Львівській області. У Польщі воно посідає друге місце після -скі, -цкі. Багато таких прізвищ по всій Україні (Наддніпрянщина - Ступак, Гниляк, Шлапак, Кутняк, Хижняк, Федак тощо). Багато їх у всіх слов'ян, у т.ч. і в росіян, якщо відкинути -ов (Рудак-ов, Воляк-ов, Минак-ов), крім, хіба що болгар, македонців та сербів. Якщо брати Галичину, зокрема Львівщину, то там щонайменше дві третини таких прізвищ утворено від імен або прізвиськ батьків (Процак-Проць, Онищак-Онисько, Луцак-Луць, Дмитрак-Дмитро, Возняк-Возний тощо). Не треба бігати в Індію, щоб з'ясувати походження Вашого прізвища. Пампур, Пампура, Помпур, Помпура то є, скоріше, народна форма якогось канонічного імені - Памфіл, Парфеній-Памфер, Помпій, Порфірій абощо). Що наші предки більшість таких імен перелицьовували на свій кшталт і смак, річ відома. Наприклад, Єлевферій-Олефір-Луфер-Лифер-Лифар-Лихвар і т.п. В старих документах можна знайти такі "перекрутки", але ці імена були рідкісні, а писарі все ж таки письменні, тому вірогідність натрапляння на такий варіант дуже мала.
............................
Ауріка - це "новомолдавськорумунське" ім'я. У Софії Ротару сестри Лідія й Ауріка. Воно досить поширене на Буковині. Якщо припустити волоську (румунську) версію - Pampurache (Пампураке) - це зменшувальне від "Пампуре", а це, знов таки, скоріше, якесь адаптоване волохами канонічне православне ім'я. Що у них заходить ще далі, видно на прикладі імен-прізвищ Афтеній (Евфимій) та Єрмураке (Єрмолай). Отже, ми знов вернемося до наших баранів, тобто до канонічних імен, згаданих вище.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

89

Re: Як дізнатись про походження свого прізвища

Ярематойсамий пише:

Багато таких прізвищ по всій Україні (Наддніпрянщина - Ступак, Гниляк, Шлапак, Кутняк...

не було б у предка прізвища, був би я Крутяк. Хоча і батька і діда і прапрадіда прозивали крутяками, а прізвище то для бумаги було

Поперека, Сенько, Сердюк, Дорошенко, Нужний, Калюжний (село Іваниця,  Сумська обл), Єлисеєнко(Шияновський до  серед. 18 ст.),Фесенко(с.Деркачівка)

Share

90

Re: Як дізнатись про походження свого прізвища

Заплутався(((
Той шо із Савинців - підеш в школу до історика і дуже ввічливо попросиш - "Рустаме Вадимовичу, а розкажіть де Ніл в Дніпро впадає" Буде зайві питання питати - передайте що від мене)))

Інтереси: історія Білицької сотні Полтавського полку.
Пошук: Калашник, Білецький, Пилипенко (Порубаї: Озера, Кишенька, Полт.) cool, Зданович (Кривошин: Брест., Білорусь), Чихар, Кириченко, Овсійко (Хмелів: Сум.) cool, Калініченко, Коломієць, Ігнашенко, Табурянський (Білогорілка: Полт.) cool, Сербул, Гуцуляк, Формос, Стефанюк, Петрович (Зелений Гай, Слобода: Новоселиця, Чернівец.).

Share

91

Re: Як дізнатись про походження свого прізвища

Relic hunter, Не знаю за істориків або географів, а як ономаст точно скажу, що, оскільки є прізвища Нільчук, Ниленко, то й Ніл треба в Україні шукати. Або місце, де він раніше протікав. smile

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

92

Re: Як дізнатись про походження свого прізвища

Ярематойсамий пише:

Хто це Вам таке сказав, що "пампурак ні в які сторін не входе"? Ще й як входить, бо серед закінчень -ак передує серед українських прізвищ у Львівській області. У Польщі воно посідає друге місце після -скі, -цкі. Багато таких прізвищ по всій Україні (Наддніпрянщина - Ступак, Гниляк, Шлапак, Кутняк, Хижняк, Федак тощо). Багато їх у всіх слов'ян, у т.ч. і в росіян, якщо відкинути -ов (Рудак-ов, Воляк-ов, Минак-ов), крім, хіба що болгар, македонців та сербів. Якщо брати Галичину, зокрема Львівщину, то там щонайменше дві третини таких прізвищ утворено від імен або прізвиськ батьків (Процак-Проць, Онищак-Онисько, Луцак-Луць, Дмитрак-Дмитро, Возняк-Возний тощо). Не треба бігати в Індію, щоб з'ясувати походження Вашого прізвища. Пампур, Пампура, Помпур, Помпура то є, скоріше, народна форма якогось канонічного імені - Памфіл, Парфеній-Памфер, Помпій, Порфірій абощо). Що наші предки більшість таких імен перелицьовували на свій кшталт і смак, річ відома. Наприклад, Єлевферій-Олефір-Луфер-Лифер-Лифар-Лихвар і т.п. В старих документах можна знайти такі "перекрутки", але ці імена були рідкісні, а писарі все ж таки письменні, тому вірогідність натрапляння на такий варіант дуже мала.
............................
Ауріка - це "новомолдавськорумунське" ім'я. У Софії Ротару сестри Лідія й Ауріка. Воно досить поширене на Буковині. Якщо припустити волоську (румунську) версію - Pampurache (Пампураке) - це зменшувальне від "Пампуре", а це, знов таки, скоріше, якесь адаптоване волохами канонічне православне ім'я. Що у них заходить ще далі, видно на прикладі імен-прізвищ Афтеній (Евфимій) та Єрмураке (Єрмолай). Отже, ми знов вернемося до наших баранів, тобто до канонічних імен, згаданих вище.
Ось ви самі сказали на западі тобто замeжами украіни якщо людина жила в украіні нe з украінським призвищeм то воно нe як нe бути украінським хоч дажe проживe дeкілька столітть бо в нe одній з хмeльницьків архівів нічого нeма про призвищe пампурак хіба тільки з після другой світовоі

Share

93

Re: Як дізнатись про походження свого прізвища

Relic hunter пише:

Заплутався(((
Той шо із Савинців - підеш в школу до історика і дуже ввічливо попросиш - "Рустаме Вадимовичу, а розкажіть де Ніл в Дніпро впадає" Буде зайві питання питати - передайте що від мене)))

А хто вас сказав що я з савинців я зі скадовська родом 

Thanks: Relic hunter1

Share

94

Re: Як дізнатись про походження свого прізвища

pampurak.ruslan, Я такого ніде не казав, що людина з одним прізвищем може прожити кілька століть. Боже збав! А про прізвища казав, які достеменно неукраїнські - Джованьйолі, Кохоберідзе, Джугашвілі, Ахмад-заде, Тодороглу, Тодореску, Роде й т.п., бо таких закінчень в українських прізвищ не може бути. Але є ціла купа прізвищ, що може бути й українськими, й неукраїнськими - Бадян, Саган, Лусак, Штубар, Сак, Тхай, Чонка, у т.ч. й Пампурак. Але більше тут промовляє за українське походження або давнє запозичення й засвоєння чогось сусідського. Те, що в Хмельницькому архіві Ви його досі не бачили, нічого не говорить. Навіть те, що його там нема. Треба ще знати, що в архівах багато яких рідкісних прізвищ може не бути, бо там документів - метрик та ін. дуже мало, менше, як на третину нас. пунктів і менше як на п'яту частину того часу, коли ті книги велися. Повторюю, якщо це й румунсько-молдавське, то воно вже "заточене" під українське (як і Ротар, Кожухар, Маринеско, Сандул і т.п.).

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

95

Re: Як дізнатись про походження свого прізвища

Ознаки українськості прізвища Пампурак:
1. Носії його живуть в Україні або походять звідти
2. Воно документально, хоч і пізно, зафіксоване в Україні
3. Має характерне для українських прізвищ закінчення-формант (суфікс) -ак
4. Воно версійно етимологізується на українському матеріалі (кан. ім'я Помпій-нар. ім'я Помпура - Помпурак-Пампурак; порівняйте Стефан, Стефа-Стефура-Стефурак, Михайло - Мись(ко) - Мисюра - Мисюрак). Носіїв прізвищ Пампура й Помпура - через вінця!

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

96

Re: Як дізнатись про походження свого прізвища

ЯрeматойсамийПампій до пампур ніякого нeма відноску і асоціаціі , пампур слово індійськe так як муху з слона зробити 

Share

97

Re: Як дізнатись про походження свого прізвища

pampurak.ruslan, Ну, що ж, тоді спілкуйтеся з індійцями. Не Пампій, а Помпій.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

98

Re: Як дізнатись про походження свого прізвища

ЯрeматойсамийНe всe залeжe що в украіні з'являється украінським пампурак нe украінськe призвищe тим пачe що хто носій цього призвища має якісь творчі наклоності тобто здібності до малювання або до написання віршів ви повинні знати що заподна украіни більшe змішана різними народами 

Share

99

Re: Як дізнатись про походження свого прізвища

pampurak.ruslan пише:

заподна украіни 

Шо то є "заподна", то щось по індійськи?

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37
Thanks: Loki1

Share

100

Re: Як дізнатись про походження свого прізвища

Хто Вам сказав, що заподна більше змішана, чим востошна? Перед Вами живий примір. Я це тоже замітив, шо змішані з неукраїнськими прізвищами дуже талановиті люди - і вірші їх тягне писать і так далі. У мене серед родичів: лезгини, молдавани, греки, росіяни-донські козаки.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

101

Re: Як дізнатись про походження свого прізвища

Balymba пише:

 
Шо то є "заподна", то щось по індійськи?

На гуджараті, здається. smile Я, коли ковирзую, то форум на цю мову переводжу - букви подобаються.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: Balymba1

Share

102

Re: Як дізнатись про походження свого прізвища

પઅ મપઉ રઅક - Пампурак на гуджаратській мові. Щось я сам схиляюся, що це щось індійське.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

103 ( 29-01-2017 18:41:55 змінене kseniya78 )

Re: Як дізнатись про походження свого прізвища

Сегодня зацепилась с одним новороссом, доказывающим с пеной у рта, что Мелитополь исконно русский город, со всеми вытекающими. Ненависти и злобы в этом чуде явно больше, чем он весит. Все у него враги: и хохлы, и жиды, и татарва, и ляхи... В общем, ничего особо удивительного, но...
Как вы думаете: фамилия Дзюган может быть российской? Что-то мне подсказывает, что она как раз из поливаемых им грязью поляков...Или ошибаюсь?Сам он, на мой вопрос ответил, что фамилия французская и до начала 19 века выглядела, как Д'Зюган. Чё то неубедительно)

БОЙКО, БАРАНОВСЬКІ, ПОНОМАРЬ, ГОРОХОВЕЦЬ, ГОРОБЕЙ, ПОДГОРНИЙ, ЧОРНУХА, ЛОГВИНЕНКО,ПИЛИПЕНКО- В. Белозерка, , ТРЕГУБ - Новомиколаївка, ГОРБЕНКО, НЕЧАЙ/НЕЧАЄНКО - Водяне СПАС, СПАСЕНКО - с.Бобрик Сумскої., БЕДЮХ- Бірки, Полтавської, САЖКО- Загрунівка, Полтавської, ПАУК\ПАВУК- Поділки, Сумської, ГОРБАЧ, ТЕРЕЩЕНКО, ГЛОТКА- Кладьківка Чернігівської , КУДРЯ- В.Перевоз,
Thanks: Loki1

Share

104

Re: Як дізнатись про походження свого прізвища

Звичайно, що Мелітополь - ісконно московське місто, з грецькою назвою, з річками з татарськими назвами навколо, з хохляцькими й німчурськими хуторами навколо і таке інше. Дзюган - щось типу Зюганов. Будемо думати. Але таким агресивним все одно нічого не докажеш - вони завжди праві. Що не французьке, це точно.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: kseniya781

Share

105

Re: Як дізнатись про походження свого прізвища

Bragida пише:

Підкажіть, будь ласка, чи можна вважати походження прізвища  Подунай від назви річки Дунай? А Подунаенко-Подунайчук-Подунак-Подунан похідними від нього?  Як можна з’ясувати місця помешкання носіїв таких прізвищ на Дунаї?

Другий варіант - від малопоширеного дієслова подунути (подути) за зразком Полежай, Походжай.

І ще є дієслово "подунити" тобто покрити один метал тонким шаром іншого.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share