1 ( 02-01-2015 20:35:51 змінене Алена )

Тема: Как установить судьбу военнослужащего, погибшего или пропавшего без ве

Как установить судьбу военнослужащего, погибшего или без вести пропавшего во время Великой Отечественной войны

genobooks.narod.ru/Poisk_1941-45/poisk.htm

www.polk.ru/tekhnologija-poiska/

Оставить запрос на поиск  в Национальный музей истории Великой Отечественной войны 1941-1945 годов, программа «Неизвестный солдат». www.warmuseum.kiev.ua/rus/soldat.shtml
Совместно с поисковыми организациями России, Беларуси, стран Балтии проводит комплекс мероприятий, объединенных в поисковую программу «Неизвестный солдат». Поиски проводятся по двум направлениям.
1. поиск родных воинов, чьи останки были найдены на местах боев, до этого они считались пропавшими без вести.
2.  предоставляется помощь семьям пропавших без вести в поисках свидетелей гибели солдата и установления места его захоронения.

Share

2

Re: Как установить судьбу военнослужащего, погибшего или пропавшего без ве

Шановні колеги, мені соромно просити пояснити все для мене персонально, але якось не вистачає духу взятися та проштудіювати поради щодо пошуку зниклих безвісті.

Зникли обидва діди мого чоловіка,

Клишкін Федір Петрович, та Кириченко Никифор Улянович.

Ось що є у ОБДМ:

Клышкин Федор Петрович, __.__.1905   
Дата и место призыва    __.06.1941 Шалыгинский РВК, Украинская ССР, Сумская обл., Шалыгинский р-н   
Воинское звание    рядовой   
Причина выбытия    пропал без вести   
Дата выбытия    __.11.1943   
Название источника информации    ЦАМО   
Номер фонда источника информации    58   
Номер описи источника информации    977520   
Номер дела источника информации    439

Кириченко Никифор Ульянович, __.__.1906   
Дата и место призыва    04.09.1941 Ново-Московский РВК, Украинская ССР, Днепропетровская обл., Ново-Московский р-н   
Воинское звание    рядовой   
Причина выбытия    пропал без вести   
Дата выбытия    __.11.1943   
Название источника информации    ЦАМО   
Номер фонда источника информации    58   
Номер описи источника информации    977520   
Номер дела источника информации    681

Обидві справи післявоєнні, дані про зникнення суперечливі: у документах вказано грудень (Клишкін) та вересень (Кириченко) 1941.

Все, що відомо про Никифора Кириченка - в нього була бронь (він працював на заводі ім. Комінтерна у Дніпропетровську), коли завод евакуювали, він поступився своїм місцем у вантажівці комусь та пішов до військомату. Я б припустила, що він і загинув десь тут у нас недалеко відразу ж.

Як я розумію, щось шукати можна тільки тоді, коли відома частина, де служив військовий, в іншому разі нічого зробити неможна???

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

3

Re: Как установить судьбу военнослужащего, погибшего или пропавшего без ве

kbg_dnepr пише:

Шановні колеги, мені соромно просити пояснити все для мене персонально, але якось не вистачає духу взятися та проштудіювати поради щодо пошуку зниклих безвісті.

Зникли обидва діди мого чоловіка,

Клишкін Федір Петрович, та Кириченко Никифор Улянович.

Ось що є у ОБДМ:

Клышкин Федор Петрович, __.__.1905   
Дата и место призыва    __.06.1941 Шалыгинский РВК, Украинская ССР, Сумская обл., Шалыгинский р-н   
Воинское звание    рядовой   
Причина выбытия    пропал без вести   
Дата выбытия    __.11.1943   
Название источника информации    ЦАМО   
Номер фонда источника информации    58   
Номер описи источника информации    977520   
Номер дела источника информации    439

Кириченко Никифор Ульянович, __.__.1906   
Дата и место призыва    04.09.1941 Ново-Московский РВК, Украинская ССР, Днепропетровская обл., Ново-Московский р-н   
Воинское звание    рядовой   
Причина выбытия    пропал без вести   
Дата выбытия    __.11.1943   
Название источника информации    ЦАМО   
Номер фонда источника информации    58   
Номер описи источника информации    977520   
Номер дела источника информации    681

Обидві справи післявоєнні, дані про зникнення суперечливі: у документах вказано грудень (Клишкін) та вересень (Кириченко) 1941.

Все, що відомо про Никифора Кириченка - в нього була бронь (він працював на заводі ім. Комінтерна у Дніпропетровську), коли завод евакуювали, він поступився своїм місцем у вантажівці комусь та пішов до військомату. Я б припустила, що він і загинув десь тут у нас недалеко відразу ж.

Як я розумію, щось шукати можна тільки тоді, коли відома частина, де служив військовий, в іншому разі нічого зробити неможна???

А хіба на рядових справа заводилась?

Фирфир
Thanks: kbg_dnepr1

Share

4

Re: Как установить судьбу военнослужащего, погибшего или пропавшего без ве

Кириченко Никифор Ульянович, __.__.1906  

Ви це напевно знаєте:
Його дружина: Кириченко, Татьяна Николаевна
Його адреса:
508x104
Клышкин, Федор Петрович, __.__.1905  
Його дружина: Клышкина, Мария Сергеевна
499x119

Фирфир
Thanks: kbg_dnepr1

Share

5

Re: Как установить судьбу военнослужащего, погибшего или пропавшего без ве

А ще, що від власного досвіду знаю.
Якщо зниклу безвісти людину після війни шукали, то на неї велась окрема справа з показанням свідків.
Приклад:
http://www.obd-memorial.ru/memorial/fullimage?id=69120924&id1=d76fcc40db03cd206d72d5a4d3f11220&path=Z/007/058-0977531-0041/00000401.JPG

Фирфир

Share

6

Re: Как установить судьбу военнослужащего, погибшего или пропавшего без ве

А хіба на рядових справа заводилась?

Справи не заводились, но человека призвали ведь в какую-то часть, полк.
Я сейчас тоже в поиске без вести пропавшего, с позиции юзера немного сдвинулась.
Предполагаю, что их после войны или еще во время войны кто-то разыскивал, если такие сведения.
Столкнулась с тем, что в таких случаях искали свидетелей, которые бы с ним воевали и подтвердили факт его службы. Но не факт, что его успели зарегистрировать в части, как вновь прибывший, если сразу в бой. У меня такой случай.
Я бы сделала запрос в военкомат. Там, наверное, есть сведения куда направили.

Share

7

Re: Как установить судьбу военнослужащего, погибшего или пропавшего без ве

Советы на ВГД forum.vgd.ru/110/63291/:

Начните с запроса в РВК призыва, он у Вас известен. Кроме года рождения нужно узнать в РВК дату его призыва (число, месяц, год), а так же список земляков, призванных в одно время. Список это можно составить на основании алфавитных книг призыва.
Затем нужно проследить судьбу всех бойцов из списка по базе ОБД.
Рекомендаций по поиску в сети много. Есть они и на нашем сайте
forum.vgd.ru/109/12521/
Вот еще ссылки
genobooks.narod.ru/Poisk_1941-45/poisk.htm
nigmaru.com/hl/highligh...0%B8%D1%85

Но насколько можно доверять данным ОБДМ по части РВК призыва? В случае с Ф.П. Клышкиным (призыв в июне 1941) похоже, это действительно было Шалыгино. А вот куда мог пойти Н.У. Кириченко с поселка завода Коминтерн? До Новомосковска отсюда 30 км. Ближе военкоматов не было??

Я где-то встречала указание на то, что все призывные документы времен ВМВ на Украине находятся в Музее истории ВМВ в Киеве. Но, наверное, сначала надо все же позвонить в местные РВК...

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

8

Re: Как установить судьбу военнослужащего, погибшего или пропавшего без ве

Я где-то встречала указание на то, что все призывные документы времен ВМВ на Украине находятся в Музее истории ВМВ в Киеве.


А можно подробнее об этом. Нигде не нашла информации, что у них есть такие документы.

А по поводу рекомендаций в сети по поиску - это общие фразы: напишите, позвоните...а если уже некуда писать и звонить - отовсюду в минусе.....
В каждом случае свои сложности и нужны советы действительно мэтров в этом деле. Я искала военные форумы по своим вопросам.

Thanks: kbg_dnepr, kelme2

Share

9 ( 02-01-2015 20:32:39 змінене Алена )

Re: Как установить судьбу военнослужащего, погибшего или пропавшего без ве

Я искала в военкоматах призывные списки по нескольким н.п., к сожалению, списки уничтожены/ не сохранились.
а вот казалось бы по вернувшимся с войны - должно всё сохранится...  НЕТ!
Казалось бы у такой организации как совет ветеранов должны быть сведения по всем ветеранам района, а нет. Вообще ничего нет sad Предложили обратиться в сельский совет: "а вдруг односельчане что-нибудь вспомнят".
Очень надеюсь, что кому-то повезёт больше.

в Музее истории ВМВ в Киеве

есть часть похоронок.
Там же можно оставить запрос на поиск без вести пропавшего www.warmuseum.kiev.ua/rus/soldat.shtml вдруг когда-нибудь поисковики найдут.

Если без вести пропавший был рядовым, найти его очень сложно, а может и невозможно...  знаете сколько их в лесах полегло? да ещё и практически все без медальонов.
Удачи Вам!

Thanks: kbg_dnepr1

Share

10 ( 02-01-2015 20:26:28 змінене Алена )

Re: Как установить судьбу военнослужащего, погибшего или пропавшего без ве

kbg_dnepr пише:

Зникли обидва діди мого чоловіка,

Клишкін Федір Петрович,

Катерина, как Вы видели из документов на ОБД, он пропал еще в декабре 1941 года. И дальше ниже по списку очень многие, призванные тем же военкоматом,  тоже "в декабре 1941 года".
Единственное - это поспрашивать в самом селе, может, кто знает/вспомнит где все погибли в декабре 1941г.
Напр. бой в лесу, окружение и пр.
Могут быть и в братской могиле. Могло быть что угодно, к сожалению sad

Могли и в плен попасть, как вариант. Вы по спискам военнопленных искали?


Катерина, вот возможная ситуация sad: http://forum.genoua.name/viewtopic.php?pid=20417#p20417

Thanks: kbg_dnepr1

Share

11

Re: Как установить судьбу военнослужащего, погибшего или пропавшего без ве

КНИГА ПАМ'ЯТІ ШТАЛАГУ 349 (УМАНЬ)
Імена невідомих, загиблих у великій вітчизняній повертаються з небуття. Це заслуга уманських науковців і пошуковців які невтомно працюють, шукають, вивчають архіви та ведуть листування. Нагорода їм – кожне відновлене ім’я
www.sgvavia.ru/Lageria/Torgalo_stalag_349.pdf

Thanks: kbg_dnepr1

Share

12 ( 03-01-2015 15:34:14 змінене kbg_dnepr )

Re: Как установить судьбу военнослужащего, погибшего или пропавшего без ве

Мені розповідав знайомий краєзнавець, що його родича (двоюрідного діда, здається) призвали чи то у 1941, чи то після звільнення - й убили у першому ж чи другому бою неподалік рідного села - чи хтось прибіг та розповів, чи як люди взнали, але прабабця пішла туди з коровою та привезла тіло на корові.

Я думаю, що то було часто й густо, що багатьох вбивали відразу після прибуття на фронт - питання в тому. чи той фронт був далеко від домівки. У селі розпитувати через 70 років великого сенсу не бачу, бо інакше б дружина знала, яка там потім ще майже 50 років жила.

Напишу до РВК, попитаю пошуковиків... Дякую всім за ідеї та посилання.

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

13

Re: Как установить судьбу военнослужащего, погибшего или пропавшего без ве

Відео про пошук людей за  часів ДСВ http://forum.genoua.name/viewtopic.php?id=26343

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

14

Re: Как установить судьбу военнослужащего, погибшего или пропавшего без ве

У нас, у ст-ці Новомишастівській, був випадок, що родичі дізналися про місце поховання сина й брата десь аж у 1985 році "од людей". Відразу після визволення станиці від німців у лютому чи березні 43-го р. молодих 17-річних хлопців без зброї "погнали" у бій. Звичайно, майже всі вони полягли. Поховали у братській могилі хут. Красний Ліс у 15 км від станиці, але ніхто не повідомляв про це, принаймні, тим людям, про кого кажу.Й аж через 40 років одна землячка була у тому хуторі й дочиталася на братській могилі та розказала про те матері й сестрам. Один хлопець був у сім'ї. Мати таки діждалася оплакати його могилу. Такий сум. Думаю, що випадків, коли про загибель не повідомлялося з різних причин, було багато.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

15 ( 12-11-2016 14:40:55 змінене kbg_dnepr )

Re: Как установить судьбу военнослужащего, погибшего или пропавшего без ве

Те, про що Ви пишете ("Відразу після визволення станиці від німців у лютому чи березні 43-го р. молодих 17-річних хлопців без зброї "погнали" у бій. Звичайно, майже всі вони полягли") було, мабуть, повсюдним явищем. Схожу історію розповідав мені наш місцевий журналіст-краєзнавець Микола Петрович Чабан про своє село (чи то Майорка, чи Волоське) - хлопців забрали, і вони всі полягли через декілька днів неподалік від села. Але там це, мабуть, було вже дуже близько, бо мати пішла туди і привезла сина на корові, і поховала вдома.

Я думаю, що в таких випадках їх взагалі могли не реєструвати, щоб потім не повідомляти втрати. І думаю, що один з дідів мого чоловіка, Никифор Кириченко, теж загинув якось так десь тут неподалік. В сім'ї розповідають, що він мав евакуюватися разом із заводом, де працював (наш ім. Комінтерна), але вступив своє місце в машині чи жінці, чи жінці з дітьми, і пішов у воєнкомат. Оскільки це був вересень (чи навіть серпень?) 1941, то його, мабуть, саме так кинули в бій без  зброї і реєстрації, а потім прийшли німці, а потім...

sad
sad
sad - всіх сліз не намалювати...

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

16

Re: Как установить судьбу военнослужащего, погибшего или пропавшего без ве

Мій прадід усе життя шукав свого рідного брата, що вважався зниклим, до того ж невідомо де саме. Прадід помер у 80-х, а шість років тому ми знайшли місце поховання його брата. Виявилося, що загинув він у бою за рідне село, його ім'я є у списках місцевого меморіалу.

А ось доля Кирила Спаса, брата мого дідуся, досі невідома. Пропав навесні 1945. В останньому листі було написано: "Берём Берлин!" або "Скоро Берлин!" (бабуся точно не пам'ятає), а потім жінку сповістили, що він зник...

БОЙКО, БАРАНОВСЬКІ, ПОНОМАРЬ, ГОРОХОВЕЦЬ, ГОРОБЕЙ, ПОДГОРНИЙ, ЧОРНУХА, ЛОГВИНЕНКО,ПИЛИПЕНКО- В. Белозерка, , ТРЕГУБ - Новомиколаївка, ГОРБЕНКО, НЕЧАЙ/НЕЧАЄНКО - Водяне СПАС, СПАСЕНКО - с.Бобрик Сумскої., БЕДЮХ- Бірки, Полтавської, САЖКО- Загрунівка, Полтавської, ПАУК\ПАВУК- Поділки, Сумської, ГОРБАЧ, ТЕРЕЩЕНКО, ГЛОТКА- Кладьківка Чернігівської , КУДРЯ- В.Перевоз,

Share

17

Re: Как установить судьбу военнослужащего, погибшего или пропавшего без ве

Ярематойсамий пише:

. Відразу після визволення станиці від німців у лютому чи березні 43-го р. молодих 17-річних хлопців без зброї "погнали" у бій. Звичайно, майже всі вони полягли.

Кажуть, що нема лиха без добра. Наших призовників 1944 така доля майже оминула (за винятком кількох чоловік, що були мобілізовані наступаючими частинами - за цих теж жодних відомостей). Оскільки хлопці,  СПІЙМАНІ мобілізаційними органами вважалися ворогами, то всіх їх відправляли в тилові учбово-фільтраційні частини. З яких, після перевірки, процентів 60 було направлено на фронт, 30 - засуджено до таборів, приблизно 10 відсотків засуджено до розстрілу.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

18 ( 13-11-2016 12:08:42 змінене О.І. )

Re: Как установить судьбу военнослужащего, погибшего или пропавшего без ве

"...А в ответ тишина - он вчера не вернулся из боя!" - публикация И.И. Ивлева в сборнике "Умылись кровью?" (2012 год).
Ивлев доказывает, что минимальные потери нашей армии составили не менее 15 млн человек.
voin-memorials.ru/publ/spravocni … /35-1-0-54

Share

19

Re: Как установить судьбу военнослужащего, погибшего или пропавшего без ве

kseniya78 пише:

А ось доля Кирила Спаса, брата мого дідуся, досі невідома. Пропав навесні 1945. В останньому листі було написано: "Берём Берлин!" або "Скоро Берлин!" (бабуся точно не пам'ятає), а потім жінку сповістили, що він зник...

а що каже  Книга пам"яті? якщо забрали в 1943-му то більш за все попав до частини, яка звільняла село. Дізнаєтесь номер полку та дивізії і шукаєте по ній список втрат за період, коли пропав безвісти, може повезе віднайти. Скоріше за все щось з прізвищем наплутали при запису і до бази не потрапив.

Поперека, Сенько, Сердюк, Дорошенко, Нужний, Калюжний (село Іваниця,  Сумська обл), Єлисеєнко(Шияновський до  серед. 18 ст.),Фесенко(с.Деркачівка)
Thanks: kbg_dnepr1

Share

20

Re: Как установить судьбу военнослужащего, погибшего или пропавшего без ве

ГіП пише:

А ось доля Кирила Спаса, брата мого дідуся, досі невідома. Пропав навесні 1945. В останньому листі було написано: "Берём Берлин!" або "Скоро Берлин!" (бабуся точно не пам'ятає), а потім жінку сповістили, що він зник...

а що каже  Книга пам"яті? якщо забрали в 1943-му то більш за все попав до частини, яка звільняла село. Дізнаєтесь номер полку та дивізії і шукаєте по ній список втрат за період, коли пропав безвісти, може повезе віднайти. Скоріше за все щось з прізвищем наплутали при запису і до бази не потрапив.

Пробував щось схоже зробити з своїми. Списки втрат по частинах є за весь період з моменту проходження лінії фронту і до закінчення війни, але ті, кого забрали безпосередньо під час боїв немов у воду канули. А до закінчення війни залишалось всього 9 місяців.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37
Thanks: luvi1

Share

21 ( 13-11-2016 12:55:00 змінене kbg_dnepr )

Re: Как установить судьбу военнослужащего, погибшего или пропавшего без ве

Так тут питання про точність обліку в частині. Якщо людину не зареєстрували - то й втрати менше... І хоч це в Рядянскій Армії під час ДСВ ніколи не було головним критерієм успіху, все ж таки теж нащо їх збільшувати?

Але ж загиблих ховали, і в кінці війни вже ховали на власній території... Треба, мабуть, подивитися, чи є в найближчих селах "невідомі солдати" в похованнях.

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)
Thanks: Balymba, О.І.2

Share

22

Re: Как установить судьбу военнослужащего, погибшего или пропавшего без ве

Щодо поховань. Не знаю як де, але у нас заледве половину загиблих на території села було поховано похоронними командами (в горах і лісах - взагалі ніхто не хоронив). Але найцікавіше, що всі зазначені на картах поховання вважаються "перепохованими", але їх ніхто ніколи не чіпав, не кажучи вже про санітарні поховання зроблені місцевим населенням. Про невідомих інформації не знаходив, бо складається враження, що хоронили не реальних загиблих, а по списках - кого недорахувались після бою.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37
Thanks: kbg_dnepr, luvi2

Share

23

Re: Как установить судьбу военнослужащего, погибшего или пропавшего без ве

Balymba пише:

...але ті, кого забрали безпосередньо під час боїв немов у воду канули. А до закінчення війни залишалось всього 9 місяців.

є така тонкість, хто в 1941-му втік додому, або був в запасі з військовим квитком ті повинні бути в базі. А молодих заносити до списку не поспішали і багато наших положили в перших же боях, ще в цивільному одязі, оті дійсно пропавші безвісти. Я брата бабусиного так і не знайшов по документах, десь на Лютєжі полягли, бо до того йшли без боїв. А у нас в братскій могилі куча народу з сусідньої курщини полягла і теж багато невідомих, бо були без документів.

Поперека, Сенько, Сердюк, Дорошенко, Нужний, Калюжний (село Іваниця,  Сумська обл), Єлисеєнко(Шияновський до  серед. 18 ст.),Фесенко(с.Деркачівка)
Thanks: Balymba, kbg_dnepr2

Share

24

Re: Как установить судьбу военнослужащего, погибшего или пропавшего без ве

ГіП пише:

є така тонкість, хто в 1941-му втік додому,

В моїх краях трохи інша ситуація - хто втік в 1941, то в РА вже не потрапляв - або відходив на Захід, або УПА. Тому в 1944 під мобілізацію попали в основному аполітичні люди, які не встигли сховатись в ліси. Серед загиблих в моєму селі - в основному призвані з Вінничини та Хмельниччини.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

25

Re: Как установить судьбу военнослужащего, погибшего или пропавшего без ве

Так тут питання про точність обліку в частині.

http://forum.genoua.name/viewtopic.php?pid=45579#p45579
Более-менее учет был после 1942 г.

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.
Thanks: kbg_dnepr1

Share

26

Re: Как установить судьбу военнослужащего, погибшего или пропавшего без ве

У нас там взагалі якась темна справа... Кирило у списках тих у різні роки зустрічається... А останній лист від нього був з Німеччини у 45-му


1. Спасс Кирилл Павлович 
Красноармеец , Место службы: 57 бр. 157 полк войск НКВД. Донесение о потерях Пропал без вести Между 18.08.1941 и 25.08.1941 0
2. Спас Кирилл Павлович Красноармеец __.__.1915. Донесение о потерях Пропал без вести __.03.1945
3. Спас Кирилл Павлович Рядовой __.__.1915 , Место службы: п/п 43201. Донесение о потерях

Пропал без вести __.04.1945


БОЙКО, БАРАНОВСЬКІ, ПОНОМАРЬ, ГОРОХОВЕЦЬ, ГОРОБЕЙ, ПОДГОРНИЙ, ЧОРНУХА, ЛОГВИНЕНКО,ПИЛИПЕНКО- В. Белозерка, , ТРЕГУБ - Новомиколаївка, ГОРБЕНКО, НЕЧАЙ/НЕЧАЄНКО - Водяне СПАС, СПАСЕНКО - с.Бобрик Сумскої., БЕДЮХ- Бірки, Полтавської, САЖКО- Загрунівка, Полтавської, ПАУК\ПАВУК- Поділки, Сумської, ГОРБАЧ, ТЕРЕЩЕНКО, ГЛОТКА- Кладьківка Чернігівської , КУДРЯ- В.Перевоз,

Share

27

Re: Как установить судьбу военнослужащего, погибшего или пропавшего без ве

У мене підозра, що дехто у списку похованих у братській могилі записаний двічі. Точно знаю, що протягом 50-60-х рр. з малих братських могил кістки зносили до центральної. Чи так само проводило ексгумацію з могили у колишній ст-ці Пензенській, не знаю. Точно відомо, що до могили свого часу підховано кількох неповнолітніх місцевих хлопців, яких ганяли збирати снаряди по горах, але не написали. Оскільки останній з тої команди давно помер, тепер ніхто не знає, кого саме. Знаю, що люди, причетні до підписування, ставилися й робили роботу недобросовісно.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

28 ( 17-03-2017 09:33:13 змінене rim )

Re: Как установить судьбу военнослужащего, погибшего или пропавшего без ве

просьба помочь прочитать правку от 11.08.82 года на запросе пропавшего безвести от 1952 года. " ...... XII -44 года"    https://www.obd-memorial.ru/html/info.h … amp;page=1

Post's attachments

Без названия.jpg
Без названия.jpg 20.57 kb, 4 downloads since 2017-03-17 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Поиск предков: Полтава:(Пискун); Бабайковка:(Пискун); Кубань:(Пискун, Чернуха, Зализняк, Королевский); Ользон:(Серебренников); Усолье-Сибирское:(Серебренников);  Харьков:(Ткаченко); Орел:(Черенов, Титков); Каракан:(Зайцев); Могилевская губ.:(Зайцев, Довбенько); Грушеваха:(Гончар, Долженков); Константиновка:(Ефименко, Безуглый, Ракло, Бережной, Киценко, Харьковский); Бекетовка:(Яковлев); х.Кислый:(Кислый); Ворожба:(Кислый, Логвин, Крамар, Курило)

Сайт rim

Share

29

Re: Как установить судьбу военнослужащего, погибшего или пропавшего без ве

rim, "учесть пропавшим без вести... "?

Share

30 ( 17-03-2017 09:38:07 змінене rim )

Re: Как установить судьбу военнослужащего, погибшего или пропавшего без ве

Алёна пише:

rim, "учесть пропавшим без вести... "?

в 1952 году учли пропавшем безвести, выдали справку, а примечание 1982 года подтверждает это и указывает дополнительно  месяц - декабрь? Какой орган делал коррекцию в 1982 году?

Поиск предков: Полтава:(Пискун); Бабайковка:(Пискун); Кубань:(Пискун, Чернуха, Зализняк, Королевский); Ользон:(Серебренников); Усолье-Сибирское:(Серебренников);  Харьков:(Ткаченко); Орел:(Черенов, Титков); Каракан:(Зайцев); Могилевская губ.:(Зайцев, Довбенько); Грушеваха:(Гончар, Долженков); Константиновка:(Ефименко, Безуглый, Ракло, Бережной, Киценко, Харьковский); Бекетовка:(Яковлев); х.Кислый:(Кислый); Ворожба:(Кислый, Логвин, Крамар, Курило)

Сайт rim

Share

31

Re: Как установить судьбу военнослужащего, погибшего или пропавшего без ве

rim, там 1952, а не 1982. Это "5" такая, сравните с "8" рядом.

Thanks: rim1

Share

32

Re: Как установить судьбу военнослужащего, погибшего или пропавшего без ве

Алёна пише:

rim, там 1952, а не 1982. Это "5" такая, сравните с "8" рядом.

я тоже сперва удивился, почему корректировка 82 года. Вполне согласен 1952 год.

Поиск предков: Полтава:(Пискун); Бабайковка:(Пискун); Кубань:(Пискун, Чернуха, Зализняк, Королевский); Ользон:(Серебренников); Усолье-Сибирское:(Серебренников);  Харьков:(Ткаченко); Орел:(Черенов, Титков); Каракан:(Зайцев); Могилевская губ.:(Зайцев, Довбенько); Грушеваха:(Гончар, Долженков); Константиновка:(Ефименко, Безуглый, Ракло, Бережной, Киценко, Харьковский); Бекетовка:(Яковлев); х.Кислый:(Кислый); Ворожба:(Кислый, Логвин, Крамар, Курило)
Thanks: Алена1

Сайт rim

Share

33 ( 02-05-2017 18:13:48 змінене nfs79 )

Re: Как установить судьбу военнослужащего, погибшего или пропавшего без ве

Может кому-то пригодится совет по особенностям поиска на сайте www.obd-memorial.ru

Приведу пример того,как можно исковеркать(не специально) название населенного пункта.
Раньше не придавал этому особого внимания,но...

Село Патюты(укр. Патюти(Патюта) ) Козелецкого р-н Черниговской обл. оказывается может быть как:

Падюте
Пакуля
Пальпиты
Панианцы
Панкоти
Патипы
Патопы
Патчаны
Патьсоты
Патюбы
Патюки
Патюны
Патюте
Патютя
Патюша
Патюшы
Патюшый
Пашюте
Пашюты

Вывод: При поиске советую использовать знак "*".
т.е. Я вводил Черниговская Па*...и сайт выдал такие вот варианты.

свой среди чужих, чужой среди своих...
N-FTA62436
Thanks: luvi, Алена2

Share

34

Re: Как установить судьбу военнослужащего, погибшего или пропавшего без ве

Так само з Плетеним Ташликом. Спеціально дивилась, нарахувала варіантів 15 назв, потім втомилась.
І прізвища, і імена - все може бути з помилками, ще з часів заповнення документів ((

Велика Виска -Мокряки і все село; Кухаревський/Кухаревский - звідусіль; Цихаиз/Чехаиз/Чіхаїз - звідусіль; Кейбал - Полтавщина і звідусіль; Гірчак-Горчаков - Луганськ і околиці. Шукаю народження Варвари Григорівни Кодаченко у 1884-1886 роках скоріш за все у Херсонській губерніі, де - невідомо.
Thanks: nfs791

Share

35

Re: Как установить судьбу военнослужащего, погибшего или пропавшего без ве

Друзі, поможіть мені пошукати в мережі все, що можна знайти про зниклого безвісти земляка. Вереса Петр Онуфриевич 1910 г.р., станица Саратовская Горячеключевского р-на Краснодарского края (Екатеринодарского отдела Кубанской обл.). Призван Горячеключевским або Саратовским РВК в 1941 г. Пропал под с. Дьяково (Дякове) Антрацитовского р-на Луганской обл. летом 1942 г.
Це зі слів онучки. Від себе - чув, що там були жорстокі бої. Там десь загинув молодий адигейський поет Хусен Андрухаєв (перекладач Т.Шевченка). Коли ми школярами писали листи родичам по похованих у нашій братській могилі, то багато хто відповідав, що їм приходили сповіщення про пропажу безвісті. А деяким приходили похоронки з чіткою вказівкою на місце загибелі й поховання. Може таке бути, що його там поховано й є у якихось списках? Або у якихось списках у мережі? Це молодший брат репресованого бандуриста Миколи Вереси. Правда, то був відступ радянських військ, і навряд щоб їх ховали по-людському.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: Алена1

Share