1

Тема: Підвисоке, Новоархангельський район, Кіровоградська область

surnameindex.info/info/kiev/uman … index.html

Подвысокое, Подвысокская волость, Уманский уезд
Подвысокое, Новоархангельский район, Кировоградская область
Підвисоке, Новоархангельський район, Кіровоградська область

 Помещики
  1800 - Граф Потоцкий

 Рождество-Богородицкая церковь
  1788-1802 - священник  Григорий Беленский (Биеленский)
  1788-1790 - священник Иван Ласевич (Ласиевич)
  1800-1802 - священник Михаил Ляховецкий (Ляховицкий)
  1800 - заштатный священник Влас Каменский (Каменской)
  1800 - дьячок Григорий Ляховецкий
  
Некоторые фамилии жителей с. Подвысокое (1788-1802):
Антошка
Бабеенко
Байбалака
Балановский
Барщенко
Безуглый
Белецкий
Белоцерковский
Бугайчук
Бураченко
Бутенко
Вовченко
Вуйнич
Вуйчак
Вчеретный
Вчеретнюк
Гавриленко
Гаврилюк
Гарачковский
Голенский
Голубяка
Гончар
Горбатенко
Горобец
Григорошенко
Грошенко
Грушецкий
Деркатенко
Дехтяренко
Довбненко
Довгань, Довганюк
Дробущенко
Дроворубенко
Дубеняк
Загородный
Зазуля
Затусевый
Кирилчук
Кисленко
Кмиза
Коваль
Кокорудз, Кокорудзенко
Конейчук
Кравец
Кравченко
Кривой
Кучер
Левковский
Лютенко
Лясковский
Мандзар, Мандзаренко
Мелник
Мироненко
Москаль
Мураховский
Немчич
Олейник
Онищенко
Орел
Очеретный
Пиндиченко
Плахотников
Погорелый
Полещенко
Полещук
Поплавский
Почопинский
Пташниченко
Рябоконь, Рабоконь
Савченко
Салодубенко
Сапуженко
Свинобиенко
Семоненко
Синченко
Солоненко
Сорока, Сороченко
Татомер
Теличенко
Тимянский
Ткаченко
Токарчук
Трубенчук
Усатенко
Хаврах
Хлевненко
Хоменко
Хорунжий
Храпец
Цимбаленко
Чапленский
Чорнонищенко
Чорный
Чумак
Шаповаленко
Швец
Шевченко
Шеремет, Шереметенко
Шпортка
Шуляка
Щуренко
Яворский
Якименко

С уважением, Surname Index
www.surnameindex.info/news

2

Re: Підвисоке, Новоархангельський район, Кіровоградська область

Полещенко / Поліщенко може походити тільки від Полішко (Полікарп, Полієвкт, Полієн). У цьому ж селі є Поліщук і, напевно ж, воно теж від Полішко, а не від Полісся. Прізв. Полішко також добре відоме.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

3

Re: Підвисоке, Новоархангельський район, Кіровоградська область

Поліщуки це жителі або уродженці Полісся!!!http://uk.worldwidedictionary.org/%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D1%96%D1%89%D1%83%D0%BA

Васильківський, Таращанський, Уманський повіт Київської губ.
Województwo Kijowskie powiat Kijowski, Żytomierski.
Województwo Bracławskie powiat Winnicki.
Województwo Wołyńskie powiat Krzemieniecki.

Share

4

Re: Підвисоке, Новоархангельський район, Кіровоградська область

Я б в список добавив би Земських.

Зелінські-Земські,Соколовські,Лічкановські,Мандебура,Майдебура(Мандибур и др.) Подільска губ. Бобраков,Ємельяненко Херсонська губ.Омелян Переяславський повіт Полтавська губ.

Share

5

Re: Підвисоке, Новоархангельський район, Кіровоградська область

Я ніколи й ніде не казав, що всі Поліщуки - від імені Полішко. Але я знаю вже кілька випадків, коли з Полішко утворювалося Поліщук, у т.ч. в моїй станиці на поч. 20-го ст. Івашко - Іващук, Мартишко - Мартищук, Мелешко - Ме(а)ле(а)щук, Отрошко - Отрощук, Полішко - ? Далі. Литву активно називали Литвою - і в документах, і в "людях". Полісся - до кінця 19 ст. - неактивна назва. Скільки зі мною сперечаються, а ніхто не показав на документах, що Поліщуками називали тих, хто з Полісся. Зате на Литвинах добре видно, що то були дійсно переселенці з Литви (тодішньої). На жаль, помалу йдеться до того, що через якийсь час почнуть й інші прізвища тлумачити по-новаторськи. Пидоря й Пидоренко, наприклад. Взагалі-то, людей з Полісся називали "полішуками", а не "поліщуками".

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: kbg_dnepr1

Share

6

Re: Підвисоке, Новоархангельський район, Кіровоградська область

Я ніколи й ніде не казав, що всі Поліщуки - від імені Полішко. Але я знаю вже кілька випадків, коли з Полішко утворювалося Поліщук, у т.ч. в моїй станиці на поч. 20-го ст. Івашко - Іващук, Мартишко - Мартищук, Мелешко - Ме(а)ле(а)щук, Отрошко - Отрощук, Полішко - ? Далі. Литву активно називали Литвою - і в документах, і в "людях". Полісся - до кінця 19 ст. - неактивна назва. Скільки зі мною сперечаються, а ніхто не показав на документах, що Поліщуками називали тих, хто з Полісся. Зате на Литвинах добре видно, що то були дійсно переселенці з Литви (тодішньої). На жаль, помалу йдеться до того, що через якийсь час почнуть й інші прізвища тлумачити по-новаторськи. Пидоря й Пидоренко, наприклад. Взагалі-то, людей з Полісся називали "полішуками", а не "поліщуками".

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

7

Re: Підвисоке, Новоархангельський район, Кіровоградська область

Я ніколи й ніде не казав, що всі Поліщуки - від імені Полішко. Але я знаю вже кілька випадків, коли з Полішко утворювалося Поліщук, у т.ч. в моїй станиці на поч. 20-го ст. Івашко - Іващук, Мартишко - Мартищук, Мелешко - Ме(а)ле(а)щук, Отрошко - Отрощук, Полішко - ? Далі. Литву активно називали Литвою - і в документах, і в "людях". Полісся - до кінця 19 ст. - неактивна назва. Скільки зі мною сперечаються, а ніхто не показав на документах, що Поліщуками називали тих, хто з Полісся. Зате на Литвинах добре видно, що то були дійсно переселенці з Литви (тодішньої). На жаль, помалу йдеться до того, що через якийсь час почнуть й інші прізвища тлумачити по-новаторськи. Пидоря й Пидоренко, наприклад. Взагалі-то, людей з Полісся називали "полішуками", а не "поліщуками".

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share