1 ( 21-04-2016 11:08:15 змінене kbg_dnepr )

Тема: Що ми шукаєм і що ми знаходим / Кто ищет, тот всегда найдет - но что?

Чудова стаття про Андрія Парамонова у журналі "Країна" gazeta.ua/articles/people-and-th … ya/693044:

ДЕВ'ЯТЬ ЗНАХІДОК ГЕНЕАЛОГА АНДРІЯ ПАРАМОНОВА

1. ОДИН ІЗ ПЕРШИХ ЗАМОВНИКІВ ГЕНЕАЛОГІЇ РОДУ МАВ ПРІЗВИЩЕ НЕЖИД. Ох і переживав! Вважав його немилозвучним, просив дізнатися історію походження. А що з'ясовувати? Козаки – люди прості. Якщо дають прізвисько "Тупиця", то без підтексту, а тому що є гострий ніж, а є – тупий. Замовнику пояснив: "Та ви повинні пишатися, що ваші предки – козаки!" Пішов від мене окрилений.

+ Читати більше

2. ЗАМОВНИЦЯ З МОСКВИ БУЛА ПЕРЕКОНАНА, ЩО ЇЇ ПРЕДКИ – ДВОРЯНИ. А з'ясувалося – кріпаки. У Харківську губернію потрапили на початку ХІХ століття, за часів наполеонівських воєн. Жінка настільки засмутилася, що припинила спілкування. І тільки через рік змирилася з відкриттям: "Гаразд, нехай будуть селяни".

3. ПЕРША МОЯ СЕРЙОЗНА РОБОТА СТОСУВАЛАСЯ РОДУ ГРИЗОДУБОВИХ. Виявилося, що кумир мільйонів, Герой Радянського Союзу, льотчиця Валентина Гризодубова – спадкова дворянка. Прадід був священнослужителем, а дід – поліцейським приставом. Також я встановив справжні день і місце народження Валентини Степанівни. Їх змінили спеціально – щоб приховати небезпечну правду.

4. ЧОЛОВІК ПОХОВАВ ДІДА. На поминках почув багато історій. Що чи не кожна жінка в селі народжувала від його предка. Що він мав більше чотирьох дружин, хоча за законами Російської імперії четверта жінка – остання, без варіантів. І що дід узяв шлюб із близькою родичкою, а це заборонено. Нічого не підтвердилося. Дружина була одна, просто рід численний.

5. ПАРУБОК – РИМО-КАТОЛИК, ЖИВ У КИЄВІ З БАТЬКАМИ. Закохався в дівчину, вирішив одружитися. Батьки нареченої змусили прийняти православ'я. Через це батьки хлопця від нього відмовилися. На що жити? Чоловік вступає до Київської духовної академії, стає священиком. Парафія дісталася бідна, жив просто. А через певний час він – уже дворянин із хорошим достатком. Допоміг випадок. Поруч жив священик із дворян, засновник села. Його доньку вкрав бунчуковий товариш (найнижче звання в козацькій старшині на території гетьманських полків. – Країна) і вирішив з нею одружитися. Але ніхто зі священиків не обвінчав. Хуліган повернув доньку батькам – думав, стануть поступливіші. А вони знову відмовили. Наш батюшка скоренько приїхав до них у гості й запропонував видати дівчину за свого сина. Так подружжя успадкувало маєток.

6. БУВ ВИПАДОК, КОЛИ ЗАМОВНИК ВІДМОВИВСЯ ПЛАТИТИ. Доручив збирати відомості про свій рід, а факти спливли сумні. Один із його предків спокусив свою куму, і та від сорому повісилася. Або – сім'я отруїлася сметаною. Клієнт як дізнався про це, від подальшого пошуку відмовився. Заплатив тільки за відрядження.

Завжди попереджаю: не буває в архіві документів про те, як добре і щасливо жили люди. Переважно це судові, кримінальні справи, якісь проблеми із законом, сусідами, владою. Але не чують.

7. ЯКОСЬ ПРОПОНУВАЛИ ДЖИП ЗАМІСТЬ ГОНОРАРУ: "НА ТОБІ КЛЮЧІ, ПОЇХАЛИ ПЕРЕОФОРМИМО. Тільки знайди мені предка!" А як знайти? Є населені пункти, про які нічого не збереглося.

8. ГРОМАДЯНКА НІМЕЧЧИНИ ЗАМОВИЛА ІСТОРІЮ РОДУ. Але про діда, який народився під Харковом у районі Люботина, – ні слова. Я опрацював ХVIII століття, ХІХ. Дивлюся – людина з таким же прізвищем і звідти ж родом. Збіг неможливий. Дворянин, на початку 1900-х працював на залізниці. У Першу світову був військовим льотчиком. Залишив Росію з військами Врангеля, а після оголошення амністії повернувся в СРСР. Далі – найцікавіше. Колишній білогвардієць відкрив у Москві приватний крематорій. Окрім звичайних трупів, спалював закатованих НКВС. Зрештою, його теж розстріляли, щоб приховати сліди.

9. ПРАЦЮВАВ НАД РОДОВОДОМ. Перелопатив архіви двох областей – документів ніяких. У цей же час в одне з тамтешніх сіл запрошує місцевий батюшка – побачити старовинний дерев'яний храм, церковні реліквії, відвідати місця, пов'язані з Хоткевичем, Франком, Лесею Українкою. Приїжджаю – кажуть: "Знайшли архів". 1944 року з приходом Червоної армії церковні документи сховали під куполом храму. Дивлюсь і не вірю! Серед метрик і сповідок натикаюся на інформацію про рід замовника. Свого роду сповідний розпис. Вся інформація про цю родину за ХІХ століття і навіть за частину ХVIIІ. Виявилося, предки чоловіка жили в цьому селі століттями. А в 1930-х батьки переїхали в містечко за 100 кілометрів, де він і народився.

Автор: текст і фото: Віктор ФОМЕНКО

Андрій Парамонов

+ Читати більше

Андрій ПАРАМОНОВ, 46 років, генеалог. Народився в селі Олексіївка Первомайського району на Харківщині. Батько інженер-перекладач, мати – бібліотекар. За освітою ґрунтознавець – закінчив Санкт-Петербурзький аграрний університет. Мав власний бізнес, обслуговував фермерів-садоводів і городників. Після чергового ”наїзду” рекетирів і розлучення з дружиною повернувся в рідне село. Працював журналістом у Первомайській приватній телекомпанії ”Горизонт”, вів новини. ”З журналіста на історика перекваліфікувався випадково. Готував матеріал про поховання солдатів Другої світової. Місцеві пошуковці знали тільки, коли точилися бої, а мені треба було подробиці. Почав працювати в архіві, підняв документи – і залишився”. З 1999-го живе в Харкові. 2002 року створив приватний музей міської садиби, у якому працює директором і дослідником. Заклад вважає унікальним: ”За рівнем і масштабами роботи ми заміняємо науково-дослідний інститут. А в штаті – троє людей”. Музей видав понад 500 книжок, переважно з історії Слобідської України: зібрання архівних документів, перевидання, книжки з історії садибного побуту. Веде генеалогічні дослідження. Склав майже 300 родоводів. Керує генеалогічним сайтом ”Откуда родом”. Автор чотирьох історичних фільмів. У шлюбі вдруге. З дружиною Світланою виховує синів 10-річного Арсенія та 2-річного Василя. Синові від першого шлюбу – 24 роки. Улюблений вислів – ”Незважаючи ні на що”, книжка – ”Троє в човні” Джерома Клапки Джерома. Любить слухати, як звучить дзвін

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

2

Re: Що ми шукаєм і що ми знаходим / Кто ищет, тот всегда найдет - но что?

Супер! kbg_dnepr, спасибо, что разместили!!! smile
Андрею спасибо за то, что поделился!

***
От себя могу рассказать... уже сколько лет веду поиск по одной фамилии, все в цепочке нашлись аж до начала 17 века, не хватало только 1 звена.
И тут резкий поворот: мой пра.. оказывается не владельцем фамилии sad, его маму, когда он был маленьким, взял в жены носитель фамилии и дал мальчику свое отчество и фамилию.

Недавно нашла настоящего отца мальчика, который рано умер, а вот с фамилией загадки. В исповедках он указан то без фамилии, то с двумя разными, никак не связанными между собой, фамилиями.

Как жить? smile

Share

3 ( 21-04-2016 11:34:55 змінене kbg_dnepr )

Re: Що ми шукаєм і що ми знаходим / Кто ищет, тот всегда найдет - но что?

Рыть дальше!.. smile sad

А еще спасибо г-ну Фоменко за чудный текст! и г-ну Долецкому за ссылочку на ФБ!!

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

4 ( 21-04-2016 12:09:18 змінене Julia_R1 )

Re: Що ми шукаєм і що ми знаходим / Кто ищет, тот всегда найдет - но что?

Алёна пише:

От себя могу рассказать... уже сколько лет веду поиск по одной фамилии, все в цепочке нашлись аж до начала 17 века, не хватало только 1 звена.
И тут резкий поворот: мой пра.. оказывается не владельцем фамилии sad, его маму, когда он был маленьким, взял в жены носитель фамилии и дал мальчику свое отчество и фамилию.

Как жить? smile

Алёна, у меня тоже самое! Самый древний предок в метриках Чернобыля был без фамильный и взял в жены девушку с фамилией, которая дальше и пошла по роду. Вот теперь интрига - какая же у нас настоящая фамилия smile

Ремезенко, Ничипоренко, Швець (Чорнобиль, Залісся); Поронько, Ткач, Кучеровець (Клочків), Хлібович (Браслав), Ковріженко, Кобець, Наумовський (Київ та область), Сапалановський, Ратинський, Шпаковський, Врублевський, Дидковський (Житомир, Троянів) та інші.
Мій блог: genea.musicfancy.net/

5

Re: Що ми шукаєм і що ми знаходим / Кто ищет, тот всегда найдет - но что?

Julia_R1, сестра!.... smile
(по "несчастью)

Юля, держите в курсе и удачи Вам в поисках! smile Очень интересно!
Будем рыть дальше, как пишет Катерина...

А у меня тоже есть история по Вашему сценарию: самый древний предок взял в жены козацкую дочь и получил козацкую фамилию. А кто он и какая у него фамилия неизвестно sad
Надеюсь, что пока неизвестно smile

Thanks: Julia_R11

Share

6 ( 21-04-2016 19:40:46 змінене Ярематойсамий )

Re: Що ми шукаєм і що ми знаходим / Кто ищет, тот всегда найдет - но что?

Однокласниця моєї матері, корінна станичниця розповіла родинний переказ, що їхнє прізвище Бочка - від усиновителя їхнього предка Олімпія. Років шість тому з землячкою працювали в архіві і знайшли повне підтвердження переказові. Козак ст-ці Новоджереліївської Бочка усиновив 17-річного парубка Олімпія і приїхав з ним та своєю родиною на Закубання. На жаль, прізвища до усиновлення не знайшли. З тієї ж станиці й одна лінія моїх предків - Компанійці.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

7 ( 21-04-2016 23:02:43 змінене Ярематойсамий )

Re: Що ми шукаєм і що ми знаходим / Кто ищет, тот всегда найдет - но что?

Коли зараз хтось лає владу та при цьому "згадує" старі часи, що тоді, мовляв, козаки жили по закону та в них був порядок, мовчки усміхаюся. По своїй станиці Саратовській знайшов такий допис поч. 20 ст. в одну з катеринодарських газет. Недавно прибулий інтелегент, мабуть, вчитель, пише, що звернувся до отамана з пропозицією організувати вимощення тротуарів хоча б у центрі - гравію на річці "по горло". На це пан отаман одвітив (дослівно):"Понаїжжяли тут всякі - і Н., і Н., і Н. - протоварів їм подавай! Дивись, які тендітні - без протоварів жить не можуть. А ми як жили без отих бісових протоварів, так і далі будем жить, і без них проживемо!" smile Добре, що це ще був не мій прадід. А в іншій станиці трапилося таке (назва не вказується). Одному козакові показалося, що хтось йому біля подвір'я потрусив по снігу маком. Звичайно, наговореним. Хтось кальдує! Пішов та поскаржився отаманові. Отаман пішов подивився - все так! Хто воно? Та така і така! Пішов та добре відшмагав її нагайкою, щоб одпала кортячка кальдувать. Молодиця чи там баба, не з дурних бувши, взяла та поскаржилася аж в Катеринодар. Отамана вилаяли, поштрафували та примусили перепроситися. Звичайно, зняли з отаманства. У всіх газетах того часу рясно дописів про походеньки та діяння славетного інгуського абрека Зелімхана.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

8

Re: Що ми шукаєм і що ми знаходим / Кто ищет, тот всегда найдет - но что?

Пане Яремо, а не скопіюєте Ва пост про Бочку сюди http://forum.genoua.name/viewtopic.php? … 07#p85007?

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

9

Re: Що ми шукаєм і що ми знаходим / Кто ищет, тот всегда найдет - но что?

kbg_dnepr Ма перекинули у "Бочку". smile

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

10 ( 23-04-2016 20:04:00 змінене tanagra33 )

Re: Що ми шукаєм і що ми знаходим / Кто ищет, тот всегда найдет - но что?

Уважаемые коллеги!

Я столкнулась с таким интересным явлением, как заказ на "обратный" генеалогический поиск. Т.е. семья, в которой все доподлинно известно о прошлых поколениях, где все задокументировано, которая выехала на ПМЖ из Киева в первые послереволюционные годы, хочет найти современных потомков своих родственников, которые остались в стране. Мне прислали воспоминания княжны, представьте, они были соседями сестры Чайковского, Семиренко у них был садовником, они вообще-то Рюриковичи, но - вишенька на тортик - они потомки гетьмана Сагайдачного, т.е. детей его сестры.  Гетьмана (я узнавала), о котором ничего не известно, кроме его военных походов. Кроме того, это семья - потомки киевского генерал-губернатора Красовского, похороненного с женой на территории Лавры (по-моему, но фото есть, киевляне узнают). Я понимаю, что у меня в руках драгоценность, ведь об украинском дворянстве нам ничего не известно, а в воспоминаниях -такие подробности и тонкости!, например, как детей отучали дома говорить по-украински: мать в качестве наказания  отправляла детей на месяц жить в семью священника и все это время носить крестьянское платье.

Я к чему это все. В 90-е годы я мечтала эту книгу издать. Но, естественно, не осилила. Я спросила разрешения у владелицы воспоминаний на публикацию и она ответила согласием. Она сказала: княжна Ольга хотела бы чтобы о ней узнали киевляне. Но теперь же воспоминания можно опубликовать в сети. Мне очень нравится публика, которая собирается на этом сайте и его организаторы. Сайт должен быть именно украинским. Поэтому я  Вас спрашиваю: можно ли как-то опубиковать их на ГЕНЕО? Я конечно, могу перепечатать текст. Но мне хотелось бы сохранить - если получится- дух воспоминаний. Эта книга- 200 страниц А4, напечатанных, наверное на каком-нибудь "Ундервуде" с дореволюционной клавиатурой.

Админы и модераторы, можно будет это устроить на сайте? Мадам прислала мне фото своей посуды с гербами, попоросив разобрать где-какой. Я узнала только один герб Красовских. Мало того, она прислала мне сургучные оттиски печаток с гербами. Это все требует исследования. Но материал очень "вкусный". Как Вы к этому относитесь?

Share

11 ( 24-04-2016 00:18:18 змінене Alexxander )

Re: Що ми шукаєм і що ми знаходим / Кто ищет, тот всегда найдет - но что?

tanagra33 пише:

Уважаемые коллеги!

Лично я ко всему этому отношусь категорически положительно
Попробуйте начать с фамильно-персональной темы, а дальше, если материалы будут разветвлёнными, то можно будет попросить под это отдельный форумный подраздел

Так же копию материалов рекомендую для надёжности держать на популярном международном сервисе livejournal.com

Share

12 ( 24-04-2016 00:22:48 змінене Alexxander )

Re: Що ми шукаєм і що ми знаходим / Кто ищет, тот всегда найдет - но что?

tanagra33 пише:

Эта книга- 200 страниц А4, напечатанных, наверное на каком-нибудь "Ундервуде" с дореволюционной клавиатурой

Если есть возможность всё это не только перепечатать, но и отсканировать весь оригинальный документ - то это было бы просто идеально

Такие сканы можно будет выложить через ex.ua , только не забудьте там именно зарегистрироваться, чтобы была постоянная страничка материалов.

Thanks: tanagra331

Share

13 ( 24-04-2016 01:24:49 змінене tanagra33 )

Re: Що ми шукаєм і що ми знаходим / Кто ищет, тот всегда найдет - но что?

Мне надо опубликовать эти воспоминания в "людном" месте. Потому что цель этой семьи - найти здесь своих родственников. И я бы очень хотела им в этом помочь. ГЕНЕО уже достаточно людное место. И еще мне хотелось бы, чтобы публикация была красивой, с фотографиями, со всей информацией, которую мне уже удалось найти. И чтоб эта информация попала в благодарные руки. Потому что то что и КАК мне было прислано, было сделано с огромной любовью.

Share

14 ( 24-04-2016 02:26:31 змінене Alexxander )

Re: Що ми шукаєм і що ми знаходим / Кто ищет, тот всегда найдет - но что?

tanagra33 пише:

Мне надо опубликовать эти воспоминания в "людном" месте

И ex.ua и livejournal.com это самые что ни на есть людные места, уж поверьте мне wink

А дальше индексация всех копий в гугле и присутствие в поисковом индексе

Thanks: tanagra331

Share

15

Re: Що ми шукаєм і що ми знаходим / Кто ищет, тот всегда найдет - но что?

tanagra33 пише:

Потому что то что и КАК мне было прислано, было сделано с огромной любовью.

Не сомневаюсь. Эмигранты это реально умеют

Share

16

Re: Що ми шукаєм і що ми знаходим / Кто ищет, тот всегда найдет - но что?

tanagra33 пише:

Как Вы к этому относитесь?

я как раз ищу герб с видом на дворянство, а вдруг тут повезет, так что только ЗА!!!

Поперека, Сенько, Сердюк, Дорошенко, Нужний, Калюжний (село Іваниця,  Сумська обл), Єлисеєнко(Шияновський до  серед. 18 ст.),Фесенко(с.Деркачівка)

Share

17 ( 24-04-2016 06:51:37 змінене Ярематойсамий )

Re: Що ми шукаєм і що ми знаходим / Кто ищет, тот всегда найдет - но что?

ГіП пише:

я как раз ищу герб с видом на дворянство

Загубили?

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: Balymba1

Share

18

Re: Що ми шукаєм і що ми знаходим / Кто ищет, тот всегда найдет - но что?

Ярематойсамий пише:
ГіП пише:

я как раз ищу герб с видом на дворянство

Загубили?

для того, щоб загубити, як Ви свого червінця, треба спочатку знайти того герба, та віддраяти, а потім вже до кишені та й можна губити

Поперека, Сенько, Сердюк, Дорошенко, Нужний, Калюжний (село Іваниця,  Сумська обл), Єлисеєнко(Шияновський до  серед. 18 ст.),Фесенко(с.Деркачівка)

Share

19

Re: Що ми шукаєм і що ми знаходим / Кто ищет, тот всегда найдет - но что?

Для того достатньо дірочки у кишені. smile

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: ГіП, Balymba2

Share

20 ( 24-04-2016 09:48:12 змінене tanagra33 )

Re: Що ми шукаєм і що ми знаходим / Кто ищет, тот всегда найдет - но что?

В 2003 году я оставила копию воспоминаний в киевском музее Гетьманства: "Воспоминания княжны Ольги Александровны Друцкой - Соколинской. 1861 - 1933г.г." Так что киевляне могут ее читать хоть сейчас. А в директора этого музея, Ярову Галину Іванівну, я просто влюбилась.

Share

21 ( 24-04-2016 10:16:51 змінене kbg_dnepr )

Re: Що ми шукаєм і що ми знаходим / Кто ищет, тот всегда найдет - но что?

tanagra33

Мені здається, публікація матеріалів тут була б просто подарунком для форуму - я сподіваюся, вона допоможе і пані Друцькій-Соколинській у її пошуку теж.

Моя порада щодо практики:

1. Ви створюєте щоденнник, а в ньому тему "Воспоминания княжны Ольги Александровны Друцкой - Соколинской. 1861 - 1933г.г." і наповнюєте її потрошку - 1-2 сторінки в день (скани або вже розпізнані тексти)

2. а ми допоможемо розповсюдити цей безсумнівно дуже цікавий документ.

Це можна було б зробити і не вщоденнику, а в алфавітному покажчику, але мені здається, що в щоденику краще, бо такі спогади важливо опублікувати як цілісний твір, а в них напевне згадуються дуже багато різних прізвищ. Якщо все це робити в темі "Друцький" або "Соколинський", то всі вони там будуть ні до чого, а ось якщо мемуари опублікувати як окрему тему, то її частини можна буде дублювати в інших темах.

Я дуже вдячна Вам за пропозицію і з нетерпінням чекаю на реалізацію! Буду рада бути корисною в цій чудовій справі.

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

22 ( 24-04-2016 10:18:14 змінене Alexxander )

Re: Що ми шукаєм і що ми знаходим / Кто ищет, тот всегда найдет - но что?

tanagra33 пише:

В 2003 году я оставила копию воспоминаний в киевском музее Гетьманства: "Воспоминания княжны Ольги Александровны Друцкой - Соколинской. 1861 - 1933г.г." Так что киевляне могут ее читать хоть сейчас

А в музеях разве есть "избы-читальни"?
Вроде как в музеях всё должно быть на стенде и под толстым стеклом.

Share

23

Re: Що ми шукаєм і що ми знаходим / Кто ищет, тот всегда найдет - но что?

kbg_dnepr пише:

tanagra33

Мені здається, публікація матеріалів тут була б просто подарунком для форуму.

Безусловно.
Фамильные темы тоже нужно создать и ссылки дать.
И, может, лучше разместить не в дневниковой теме, а в разделе о дворянстве.

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.
Thanks: Алена1

Share

24

Re: Що ми шукаєм і що ми знаходим / Кто ищет, тот всегда найдет - но что?

Вроде как в музеях всё должно быть на стенде и под толстым стеклом.

Вы шутите?
"Под толстым стеклом" только крохи.

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.

Share

25 ( 03-05-2016 23:29:45 змінене tanagra33 )

Re: Що ми шукаєм і що ми знаходим / Кто ищет, тот всегда найдет - но что?

Там нічого тримати під стеклом, бо ця копія - просто папка зі вставленими листами. Матеріальна вартість - вартість папіру. Мені директор казала, що цінності для музею нема, бо потрібні експонати, які можна  виставити і роздивитись. А цю книгу вже читали - хотіли зкопіювати, але текст вийшов при копіюванні дуже блідий. Якщо директор музею - Галина Іванівно Ярова, то жодної проблеми домовитися з нею немає.

Thanks: kbg_dnepr1

Share

26

Re: Що ми шукаєм і що ми знаходим / Кто ищет, тот всегда найдет - но что?

tanagra33, добрый день!

Спасибо Вам огромное! Уже очень интересно и хочется прикоснуться к истории так же, как удалось это Вам... уже в предвкушении...

Для Вас создан дневник: http://forum.genoua.name/viewforum.php?id=822

litar Л пише:

И, может, лучше разместить не в дневниковой теме, а в разделе о дворянстве.

Если желаете разместить эти уникальные воспоминания в разделе о дворянстве, милости просим: http://forum.genoua.name/viewforum.php?id=141

Если нужна будет какая-нибудь помощь, дайте знать.

Share

27 ( 24-04-2016 18:25:36 змінене tanagra33 )

Re: Що ми шукаєм і що ми знаходим / Кто ищет, тот всегда найдет - но что?

Дуже дякую, Алёна!

Вирішила, щоб всіх не затримувати, почати друкувати текст, який буду поступово міняти на отсканований. Буду робити як щоденник, щоб текст був цілісний. Зараз і почну.

Ось тут:

http://forum.genoua.name/viewtopic.php?pid=85586#p85586

Share

28

Re: Що ми шукаєм і що ми знаходим / Кто ищет, тот всегда найдет - но что?

Міняти не треба, бо надрукований можна шукати, а скани - це ж просто картинки. Тому, як на мене, варто дати 1 скан, щоб можна було уявити, як це виглядає, а потім вже просто текст і фото - наприклад, тих предметів, про які Ви писали. Як буде потреба, можу допомогти з набором тексту.

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)
Thanks: tanagra331

Share

29

Re: Що ми шукаєм і що ми знаходим / Кто ищет, тот всегда найдет - но что?

tanagra33 пише:

почати друкувати текст, який буду поступово міняти на отсканований

Сделайте лучше 2 темы. Текст текстом будет уходить в гугл. А картинки с текстом будут давать "дух старины"

Share

30 ( 25-04-2016 08:13:24 змінене kbg_dnepr )

Re: Що ми шукаєм і що ми знаходим / Кто ищет, тот всегда найдет - но что?

І я б порадила створити 2 теми, але трошки з інших міркувань - одну закриту, щоб тільки Ви могли там публікувати спогади пані Друцької, а іншу для обговорення.

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)
Thanks: tanagra331

Share

31

Re: Що ми шукаєм і що ми знаходим / Кто ищет, тот всегда найдет - но что?

kbg_dnepr пише:

іншу для обговорення.

Сделал я такую тему wink
http://forum.genoua.name/viewtopic.php?id=18505

Thanks: kbg_dnepr1

Share

32 ( 05-10-2016 16:55:51 змінене kbg_dnepr )

Re: Що ми шукаєм і що ми знаходим / Кто ищет, тот всегда найдет - но что?

На початку дослідження родовід видавався повністю селянським за виключенням єдиного прадіда-байстрюка від пана-німця... Що з цього вийшло, дивіться тут http://forum.genoua.name/viewtopic.php? … 11#p108011

Частіше буває навпаки: людина хоче знайти "благородних" предків, а вони виявляються селянами... А от що краще - селяни чи байстрюки Рюріковичів, кожен вирішує для себе сам.

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

33

Re: Що ми шукаєм і що ми знаходим / Кто ищет, тот всегда найдет - но что?

Я вирішив - селяни, робітники, шляхта й німецькі байстрюки - це поганий родовід. Гарний, коли твої предки козаки (через -о-) й сподвижники Шаміля smile. Кращого не буває!

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: nfs79, Vlad S., Ann3

Share

34

Re: Що ми шукаєм і що ми знаходим / Кто ищет, тот всегда найдет - но что?

Ярематойсамий пише:

Гарний, коли твої предки козаки (через -о-)

я знайшов такого big_smile
тільки один запис та через -о-
10 січня 1804 року козак Василь Сердюк хрестив Мартина Токманя

Post's attachments

коз.JPG
коз.JPG 39.98 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Поперека, Сенько, Сердюк, Дорошенко, Нужний, Калюжний (село Іваниця,  Сумська обл), Єлисеєнко(Шияновський до  серед. 18 ст.),Фесенко(с.Деркачівка)

Share

35

Re: Що ми шукаєм і що ми знаходим / Кто ищет, тот всегда найдет - но что?

kbg_dnepr пише:

На початку дослідження родовід видавався повністю селянським за виключенням єдиного прадіда-байстрюка від пана-німця... Що з цього вийшло, дивіться тут http://forum.genoua.name/viewtopic.php? … 11#p108011

Частіше буває навпаки: людина хоче знайти "благородних" предків, а вони виявляються селянами... А от що краще - селяни чи байстрюки Рюріковичів, кожен вирішує для себе сам.

на мою думку кращих чи гірших предків не буває. Бувають кращі чи гірші нащадки, які іноді соромляться свого походження, не хочуть розмовляти на мові своїх пращурів тощо...

Херсон губ Сердюк Задорожний Москалець С(Ш)ушко Білий; Піщане Переяслав полк Шарата Чмир Прилипко; Галичина Ільків Ilkow Рабик Гавриляк Келлер Keller Боднар Кохан Щавинський Червинський Чайкі[о]вський Папп; Могильов губ Тве[a]рдовский Немиленцев Шпаков; Моринці Артеменко Філіпович А(Га)ркуша; Новосілки Київ пов Кучер Ігнат'єв Кошевий Михайлов Малишенко Федоров; Київ Коноваленко R1A1A/T2B5

Share