1 ( 05-05-2014 21:48:18 змінене BlackDolphin )

Тема: Мемориал

Что бы помнили.

Post's attachments

пугач.png 142.41 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
BlackDolphin - Сергей Козлов
www.genealogia.name

2 ( 06-05-2014 20:00:01 змінене BlackDolphin )

Re: Мемориал

Це мій дід, загинув за 8 днів до свого 17-річчя.

Post's attachments

пугач.png
пугач.png 123.79 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
BlackDolphin - Сергей Козлов
www.genealogia.name

3

Re: Мемориал

дід? Чи двоюрідний?

Буду рад оказать любую помощь в генеалогическом поиске
fazulianov@gmail.com
Сайт Архивное наследие - информация по архивам Украины
Историко-родословный центр "Древо"

4

Re: Мемориал

Рідний. Мамин батько. Мама народилась через 2 місяці.

BlackDolphin - Сергей Козлов
www.genealogia.name

5

Re: Мемориал

Пугач Сергій Миколайович
29.10.1926-21.10.1943

• 29.10.1926 : Народився
Батько: Пугач Микола Йосипович , мати: Дрозд Василина Олексіївна , місце: Сильченкове ( Талалаївка ) .

• 21.10.1943 : Помер
Місце : Старі Петрівці .

• 21.12.1943 : Народилася Галина (Анна)
Народилася : Козлова ( Пугач ) Галина (Анна) Сергіївна , мати: Дрозд ( Рой ) Ніна ( Антоніна )
Дмитрівна , місце: Сильченкове ( Талалаївка ). за документами дата народження 26.12.1943
Тривалість життя : 16


Мій дід , Пугач Сергій Миколайович, народився в селі Сильченкове, Талалаївського району Сумської області (зараз Чернігівська область).
Батько його, Пугач Микола Йосипович (1899-1949), був родом з хутора Пугачів, який знаходився біля села Матлахове . Мати, Дрозд Василина Олексіївна (1903-1973), родом з одного з численних , для села Сильченкове , роду Дроздів. Звичайна селянська сім'я.

У 1934 пішов вчитися в Сільченковскую 7 річну школу, яку закінчив у 1941 році. З ним в одному класі вчилася і моя бабуся Рой Ніна ( Дрозд ( Рой ) Ніна ( Антоніна )) . Жили вони на Дем'янівці (один з кутків села Сильченкове ) .

16.09.1941 село Сильченкове було окуповано німецькими військами.
Від примусової відправки до Німеччини, Сергія врятував батько. Микола Йосипович, поїхав замість син до Німеччини і пропрацював, як підсобний робітник на металургійному заводі Ролинга в Фельклінген / Саар до серпня 1943 року. Важка праця підірвала здоров'я Миколи Йосипович і в 1949 він помер від туберкульозу.
Юнацьке захоплення Сергій та Ніна переросло любов і 1942 році їх повінчали у церкві, яка відкрилася в селі, вперше після 10 річної перерви.
16.09.1943 село Сильченкове було звільнено від німецьких військ. Війська Радянської армії, оголосили загальну мобілізацію і вже на початку жовтня, Сергій був призваний в армію. Ніна, будучи на 7 місяці вагітності, пройшла за військової колоною 90 кілометрів, до села Велика Дівиця . Але далі її не пустили військові патрулі і вона була змушена повернутися додому. Свекруха, Василина Олексіївна , зустріла її зі сльозами на очах і доглядала вже як за власною дочкою , мила і лікувала стерті до крові ноги.
Сергія призвали служити в 42 стрілецький полк 180-та стрілецька дивізія , 38-а армія , Воронезький фронт. Полк вже утримував плацдарм біля села Старі Петрівці і вів безперервні бої з переважаючими силами противника. 21 октября1943 під час одного з артнальотів снаряд вибухнув біля бліндажа , в якому знаходилися - Пугач Сергій Миколайович , Пугач Григорій Іванович , Матюшенко Дмитро Григорович. Всі вони були земляками , а Григорій Іванович ще й двоюрідним братом. Ще один земляк - Стопнік ( Ступак ) відлучився і бачив як снаряд зруйнував бліндаж . Після артнальоту солдати розкопали зруйнований бліндаж , але в живих вже нікого не залишилося. Сергію Миколайовичу мало виповнитися 17 років  29 жовтня. Їх поховали недалеко від місця загибелі, встромивши відірвану дошку з огорожі, на якій написали прізвища загиблих.

Ніна Рой отримала похоронку , в якій місцем загибелі її чоловіка значився хутір Шевченкове Васильківського району Київської області. Але 180 СД вела бойові дії в цьому районі лише через місяць 21 листопада 1943 .
У книзі пам'яті Чернігівській області допущена інша помилка , вказана дата загибелі - 21 листопада 1943 року, а місце загибелі Старі Петрівці .
Ще під час війни до батька Ніна Рой (Рой Дмитру Сергійовичу) , прийшли якісь знайомі і розповіли, що бачили могилу чоловіка його дочки. А після війни очевидець подій Стопнік ( Ступак ) розповів історію загибелі Пугач Сергія Миколайовича.
Все своє життя моя бабуся Рой Ніна продовжувала любити свого першого чоловіка. А моя мама народилася вже після загибелі батька. І ця фотокартка єдина, яка залишилася .

BlackDolphin - Сергей Козлов
www.genealogia.name