1

Тема: Охріменко (Полтавська обл)

Вітаю! 

Буду вдячна, якщо хтось підкаже де шукати і що шукати. 


Дано: сім'я моєї прабабки - Север Андрійович Охріменко і Євгенія Данилівна Охріменко (Жолобецька) жили поблизу села Овсюків, за словами бабусі на своєму хуторі, до розкуркулення (приблизно 1930). Після розкуркулення Север поїхав на заробітки у Харків і більше не повернувся, а Євгенія - із найменшим сином поїхала (чи її заслали) у Киргизтан, після чого вона повернулась до дочки (сестри прабабки) в Овсюки.


Скажіть, будь ласка, де би можна було пошукати хоч якусь інформацію про цю сім'ю? 


Дякую

Городище (нині Гребінка) - Романенко; Овсюки - Чевельча, Охріменко, Жолобецький; Гоголеве - Черновол; Новосілки (Рівненська обл) - Панасюк; Безуглівка - Коваль; Бирлівка - Колос, Опанасенко, Стус

Share

2

Re: Охріменко (Полтавська обл)

aoisuzu707 пише:

Вітаю! 

Буду вдячна, якщо хтось підкаже де шукати і що шукати. 


Дано: сім'я моєї прабабки - Север Андрійович Охріменко і Євгенія Данилівна Охріменко (Жолобецька) жили поблизу села Овсюків, за словами бабусі на своєму хуторі, до розкуркулення (приблизно 1930). Після розкуркулення Север поїхав на заробітки у Харків і більше не повернувся, а Євгенія - із найменшим сином поїхала (чи її заслали) у Киргизтан, після чого вона повернулась до дочки (сестри прабабки) в Овсюки.


Скажіть, будь ласка, де би можна було пошукати хоч якусь інформацію про цю сім'ю? 


Дякую

Почніть з книги путівника по державному архіву Полтавської області, потім перегляньте описи фондів (наприклад, виконкоми, так в Лубенському окрвиконкомі є листування щодо розкуркулення і списки розкуркулених за різні роки, така ж інформація і по іншим районам), а потім замовите справи. Крім того можете написати запит в архів СБУ.
https://poltava.archives.gov.ua/zvernennya-hromadyan/derzhavnyi-arkhiv-konsultuie

Ось розкуркулені були також з села Овсюки:
Охріменко Павло Якович - www.reabit.org.ua/nbr/?ID=172991
Жолобецький Іван Григорович - www.reabit.org.ua/nbr/?ID=164015
Жолобецький Іван Іванович - www.reabit.org.ua/nbr/?ID=164016

Населені пункти: Качкарівка, Кам'янка (Херсон. пов.), Нижня Сироватка, Гребенниківка, Васильківка (Сум. пов.), Мала Дівиця (Прилуц. пов.), Оленівка, Володимирівка, Ольгинка, Стила (Олександрів. пов.), Рубіжне (Вовчан. пов.), Боромля, Ясенок,  Жигайлівка, Охтирка (Охтир. пов.), Пищики, Вереміївка (Золотон. пов.), Говтва (Говт. пов.), Гомільша, Дудківка (Зміїв. пов.), В. Куськівці, Синівці (Кременец. пов.), Собичин, Біловіж, Сущани (Овруч. пов.)

Share

3

Re: Охріменко (Полтавська обл)

Джерело: Національна книга пам’яті жертв Голодомору 1932-1933

с. Стукалівка, Полтавська область


Охріменко Анастасія
Охріменко Іван
Охріменко Меланія
Охріменко Оксана
Охріменко Омельян
Охріменко Семен

Городище (нині Гребінка) - Романенко; Овсюки - Чевельча, Охріменко, Жолобецький; Гоголеве - Черновол; Новосілки (Рівненська обл) - Панасюк; Безуглівка - Коваль; Бирлівка - Колос, Опанасенко, Стус

Share