1 (27-12-2019 20:08:59 отредактировано kbg_dnepr)

Тема: Вєснік / Весник

Друга  наша розмова  несподівано почалася з постаті актора Євгена Вєсніка, якого Микола Миколаєнко чудово пам’ятає. Батько актора  Яків Ілліч Вєснік (1894 — 1937) був начальником будівництва і директором Криворізького металургійного комбінату.  А мати — Євгенія Еммануїлівна як голова жіночої ради вела велику роботу з організації поліпшення побуту робітників.

— Женя Вєснік? Це ж був зірвиголова! —  одразу пожвавішав Микола Антонович. — Я його чудово знав по Кривому Рогу. Він, правда, вчився в десятій школі, а я у восьмій. Але зустрічалися по-вуличному. Такий батько в нього був поважний,  мати — громадська активістка. Це була чудо-пара. І їх репресували…

Вєснік-старший якось приїхав разом із Григорієм Петровським до нашої нової школи. Коли її побудували, вона вважалася найбільшою і найкращою в Україні. І ось Яків Вєснік заводить Петровського подивитися на нашу школу. Всеукраїнський староста ще мені й руку тиснув, бо я сидів на першій парті, а він поряд стояв. Я думав, він високий, а він зовсім невисокий. А Євгенія Еммануїлівна Вєснік була до того активна в жіночому русі, пробивалася скрізь! Її всі знали навіть більше за її чоловіка. Доходила до кожної сім’ї. Це просто чудо! Ось такі були люди…

nsju.dp.ua/mikola-mikolayenko-do … -svit.html

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)
Спасибо сказали: marickad1

Поделиться

2

Re: Вєснік / Весник

Весник Александра Тихоновна (1914.04.23,Луганск.обл.,Старобольск.р-н,с.Лозововка--,1999) на 1999.10.28 жительница: Украина Луганск.обл.,г.Лисичанск

Весник Евгения Эммануиловна (1897,Житомир--,1938) чешка. Осужд. 1938.07.07 ОСО при НКВД СССР. Обв. как ЧСИР Приговор: 8 лет ИТЛ, в Акмолинское ЛО. Освобождена 1945.11.14 [Книга памяти <Узницы АЛЖИРа>]

Весник Яков Ильич (1921) Член РВС XI армии: нагр. Орденом Кр.Знамени (РСФСР), Прик.РВСР № 193: 1921 г.

Поделиться