1

Тема: Національність до 1918 р. / Национальность до 1918 г.

Шукати дані про національність предків у дореволюційних документах сенсу немає. Тоді важливим було віросповідання (православні, іудеї, католики, лютерани та ін.). Я зустрічала (ДУЖЕ рідко!) записи типу "пруськопідданий ХХ / турецькопідданий ХХ", а також "з циган".

Якщо Вас цікавить національність предків, то краще відразу написати про причини, щоб порада Вам мала сенс - наприклад, як підтвердити польське походження для отримання карти поляка? єврейське для виїхду до Ізраїлю? і т.п.

Загальна відповідь - треба питати в консульських установах, що за докази вони приймають. Я думаю, що це будуть виписки з реєстраційних книг католицької церкви / раввінату абощо.

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

2

Re: Національність до 1918 р. / Национальность до 1918 г.

kbg_dnepr пише:

Я зустрічала (ДУЖЕ рідко!) записи типу "пруськопідданий ХХ / турецькопідданий ХХ", а також "з циган".

Вы просто не занимались иностранными подданными.

Кременецкие, Лазаренко, Бабенко, Чаплины, Абакумовы, Орловы, Белоконь, Тхор.
Интересуюсь родом Кременецких от Аслана-Мурзы-Челебея.

Share

3

Re: Національність до 1918 р. / Национальность до 1918 г.

О, так тоді і питання ставиться інакше!
Але найчастіше я зустрічаю такі питання, коли людина хоче підтвердити польське або єврейське походження, але тут же не йдеться про іноземців?
Чи я помиляюся, пане Дмитре?

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

4

Re: Національність до 1918 р. / Национальность до 1918 г.

День добрый Я вот так и не понял, архивные ответы на запросы это считается как документ или это просто сопутствующая бумажка?

Thanks: kosha1

Share

5

Re: Національність до 1918 р. / Национальность до 1918 г.

Johncarter пише:

День добрый Я вот так и не понял, архивные ответы на запросы это считается как документ или это просто сопутствующая бумажка?

документ с печатью должен быть, а без печати то бумажка

Поперека, Сенько, Сердюк, Дорошенко, Нужний, Калюжний (село Іваниця,  Сумська обл), Єлисеєнко(Шияновський до  серед. 18 ст.),Фесенко(с.Деркачівка)
Thanks: Алена1

Share

6 ( 18-03-2019 10:03:50 змінене kbg_dnepr )

Re: Національність до 1918 р. / Национальность до 1918 г.

ГіП пише:

документ с печатью должен быть, а без печати то бумажка

Я дозволю собі не погодитися з колегою. Сприйняття документу залежить від того, навіщо він Вам потрібний. Наприклад, для мене мої виписки з метричних книг - то документ, на якому я базую своє уявлення про історію моєї родини.

А ось якщо Вам потрібна карта поляка або дозвіл на емігрцію до Ізраїлю, або докази для якоїсь іншої офіційної інстанції, то це В НИХ ТРЕБА ПИТАТИ, ЯКІ ДОКАЗИ ДЛЯ НИХ Є ДІЙСНИМИ, тобто які документи визнаються, які установи мають право ті докази представляти, як ті докази мають виглядати (скільки і яких печаток і т.п.)

Тобто навіть фото сторінки метричної книги може не визнаватися без печатки архіву, яка підтверджує, що метрична книга дійсно існую, дійсно зберігається в архіві і запис точно відповідає фотокопії. Бо при сучасних засобах обробки зображень "намалювати" можна все, що завгодно.

Ще раз: для офіційних установ документами є тільки посвідчення інших офіційних установ, оформлені згідно діючим нормам. У всіх інших випадках документом може бути все, що завгодно - спогади мо\ї бабусі, записані моєю мамою, мої нотатки, листи та будь-які інші носії інформації.

Ще раз підкреслюю: формальні признаки не є запорукою істини. Документ з печаткою, що посвідчує, що мій дід приймав участь у контрреволюційному заколоті - брехня, а усні спогади, записані Солженіциним - правда. Але ДЛЯ ОФІЦІЙНИХ ЦІЛЕЙ зазвичай ПРИДАТНІ ТІЛЬКИ ПАПЕРИ, ОФОРМЛЕНІ ЗА ПЕВНИМИ ПРАВИЛАМИ.

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

7 ( 10-04-2019 19:00:35 змінене geo )

Re: Національність до 1918 р. / Национальность до 1918 г.

С интересом прочла тему.  Согласна с kbg_dnepr.
Непонятны только категоричность подзаголовка
"В дореволюційних документах національність не вказувалася!"   
и фраза  "Шукати дані про національність предків у дореволюційних документах сенсу немає."

Мне встречались, например, записи в метриках и иных документах:
"еврей", "гречанка", "из татар", "турецкоподданный грек", "из цыган", "швейцарского происхождения", "болгаро-грек", " сын серба", "сын молдована"...

Король, Даниловы, Горбачевы, Миронюк, Сухенко, Решетниковы
Thanks: kosha1

Share