1

Тема: Реєстр козацької старшини 1744 року

Складений у зв’язку з участю козацтва в церемонії зустрічі й супроводження імператриці Єлизавети під час її приїзду в Україну. Реєстр зберігається в Інституті рукопису Національної наукової бібліотеки України імені В. І. Вернадського «ІР НБУВ, Ф. 1, Спр. 54483, Арк. 160—164».  

Реєстр доступний за посиланням:
Реєстр козацької старшини 1744 року

Фирфир

Share

2

Re: Реєстр козацької старшини 1744 року

Во время шествия 1744 года ЕЯ императорского величества чрез Малую Россию в Киев чинена встреча (следующим) порядком.



1. Генеральная старшина, бунчуковые и войсковые товарищи, от трех
компанейских полков шесть сот человек да сотни глуховской двести человек
на границе.



Оная генеральная старшина именно



Обозный Яков Лизогуб

Судия Федор Лысенко

Асаул Петр Валькевич

Подскарбий Михайло Скоропадский

Асаул Яков

Писарь Андрей Безбородко

Бунчучный Демян Оболенский

Судия Яким Горленко

Хоружний Николай Ханенко



Бунчуковые товарищи



Яков Маркович

Федор Чуйкевич

Стефан Миклашевский

Иван Омелянович

Иван Стожко

Григорий Александрович

Иван Забелаобтовский

Иван Туранский

Стефан Карпека

Иван Филиповский

Яков Жураховский

Иван Каменецкий

Василь Андреев сын Жураховский

Евстафий Тарасович

Матвей Карпека

Семен и Михайло Заруцкие

Иван Дяковский

Иосиф Гамалея

Федор Гамалея

Семен Чуйкевич

Алексей Свечка

Александр Гамалея

Иван Пироцкий

Иван Троцкий

Федор Каменецкий

Данило Кандиба

Петро Жирицкий

Павел Дубянский

Иван Случановский

Михайло Есимонтовский

Александр Корецкий

Иван Борозна Медведовский

Иван Кутневский

Федор Ширай

Петро Чорнолузкий

Максим Турковский

Григорий Селевич

Иван Журавка

Алексей Понорский

Иван Скорупа с отцем

Василь Борозна Горский

Тимофей Скоропадский

Андрей Полуботок с племянником

Андрей Стахович

Яков, Дмитрий, Тимофей и Роман Затиркевичи

Василь Савич

Федор Кулябка

Антон Григорович

Михайло Мартос

Андрей Миклашевский

Петро Ореховский

Иван Гамалея

Петро Борозна

Николай Борозна Лопазенский

Василь Гудович

Извидения Михайло

Василь Корсаков

Иван Есимонтовский з братом

Иван Юдиновский

Василь Кутневский

Демян Рубец

Владимир Романовский

Василь Запаровский

Василь Березовский

Григорий Борозна

Григорий Понорский

Иван Николаев сын

Василь Дорошенко з  умершого Андрея

Борковского Дунин

Петро Войцехович

Иван Сандурский

Иван да Михайло Оболенские

Петро Кулябка с сыном Петром

Яким Троцкий

Стефан Милорадович

Антон Милорадович

Петро Савич

Еремий Корсун

Григорий Войцеховский

Иван Себастианович

Михайло Стороженко

Федор, Семен, Иосиф, Петро Солонины

Григорий, Андрей Думирашко Райча

Иван Иосифов

Дмитрий Прохорович

Иван Чарныш

Николай Милорадович

Михайло Андреяшевич

Малама

Владимер Домонтович

Григорий Петров сын

Бутович

Николай Троцкий

Иван Лизогуб

Василь Лизогуб

Иосиф Рашевский

Василь Кровевский

Стефан Бутович

Данило Тарнавский с дома умершего Федора Марковича

Яков Шаула

Семен Шаула

Антон Борсук

Янош Василиев

Иван Берло

Стефан Томара

Григорий Иваненко

Иван Остроградский

Иван и Владимер Велецкие

Иван Яновский

Петро Павловский

Федор Губчиц

Войсковые товарищи

Василь Трофимович

Роман Янов

Петро Томранский

Симон Нарбут

Иван Демянович

Николай Соколовский

Яков Оболенский

Григорий Козловский

Стефан Чацун

Сава Зинченко

Дмитро Стожко

Иван Пухович

Данило Савойский

Кондрат Гарнага

Гаврило Григориевич

Григорий Яненко

Григорий Плешко

Василь Мовчан

Федор Чорнацкий

Петро Войцехович

Василь Полоницкий

Райполский

Андрей Войцехович

Федор Македонский

Никита Мандрика

Яким Кладинога

Сава Терлецкий

Стефан И Кирило Волевичи

Иван Грабянка

Иван Пиротинский

Дмитрий Левенец

Никита Заграка

Андрей Богачевский

Белицкий Хвыт

Павел Нестерович

Лонтий Шлиневич

Максим Жуковский

Дмитро Костырка

Матвей Липай

Василь Звингородский

Гаврило Вотертинский

Кирило Лукашевич

Лука Старицкий

Михайло Полоницкий

Андрей Оболонский

Василь Шнурко

Павел Тишкевич

Яков Зарудный

Данило и Михайло Лазаревичи

Иван Кирипа

Данило Лаврентиевич

Федор Левенец

Михайло Старицкий

Иван и Федор Максимовичи

Лука Руденко

Григорий Сверский

Компанейские полковники

Григорий Павлов

Игнат Часник

Василь Часник

Сотник Глуховский

Демян Туранский



2. Не доездя Кролевецкой станции в селе Тулы голова й полк Стародубовский в пятистах человек



Оного полку полковник Федор Максимович



Полковая старшина



Обозный Григорий Юриевич

Писарь Стефан Петрушевич

Асаул Петро Милашевский

Хорунжий Михайло Якимович

Судия Андрей Губец

Асаул Игнат Данченко

Хорунжий Григорий Данченко



Того ж полку сотники



Полковый Яков Якимович

Погарский Владимер  Соболевский

(М)глинский Василь Лисневич

Шептаковский Иван Манивский

Топольский Михайло Янжуль

Новомеский Андрей Силевич

Почепский Иван Чубчиц

Бакланский Василь Носач

Новгородский Стефан Суденков



3. За Кролевцом в селе Алтынковки полк Прилуцкой и проводил под Батурин до берега реки Сейму.



Оного полку полковник Григорий Галаган



Полковая старшина



Обозный Федор Галеновский

Писарь Иван Александрович

Асаул Яков Величко

Хорунжий Антон Маценко

Судья Яков Огронович

Асаул Никифор Носенко

Хорунжий Иван Семенов



Того ж полку сотники



Полковый Стефан Лукомский

Монастырский Иван Романович

Сребранский Николай Трощина

Ичанский Андрей Стороженко

Варвинский Дмитрий Коницкий

Иваницкий Федор Оверский

Красноколядинский Петро Максимович

Журавский Федор Тарасович



4. З другой стороны реки Сейму полк Полтавский и проводил до Шаповаловки.



Оного полку полковник Андрей Горленко



Полковая старшина



Обозный Иван Левенец

Писарь Андрей Руновский

Асаул Яков Козельский

Хоружний Максим Лаврентиевич

Судия Григорий Сахнович

Асаул Иван Сулима

Хорунжий Яков Вовнянко



Того ж полку сотники



Полковый Иван Тарнавский

Великобудичский Андрей Сулима

Старосанжаровский Григорий Зенковский

Кобеляцкий Максим Якович

Кишинский Григорий Потоцкий

Калебердинский Никита Козельский

Китайгородский Ерофей Семенович

Маяцкий Гаврило Штепа

Новосанджарский Григорий Афанасиевич

Второй Григорий Штепа

Решитиловский Семен Бузанковский

Белицкий Павел Кот

Сокальский Матвей Волковицкий

Переволочанский Есько Вовк

Орлянский Григорий Пстол

Царичанский Иосиф Бабаянский

Нехворощанский Григорий Прокофиев



5. Не доездя станции Борзенской в селе Шаповаловке полк Черниговский в п’ятистах человек.



Оного полк полковник Владимер Измайлов.



Полковая старшина



Обозный Федор Молевка

Писарь Яким Минкевич

Асаул Стефан Славатинский

Хорунжий Игнат Булавин

Судия Тимофей Сенюта

Асаул Елисей Рашко

Хорунжий Стефан Леонтович



Того ж полку сотники



Полквовый Федор Посудевский

Менский Яким Кузьминский

Столынский Иван Бобырь

Сеницкий Павел Полетанский

Березынский Андрей Лысенко

Ройский Леонтий Бакуринский

Выбельский Николай Тризна

Слабинский Николай Левандовский

Понурницкий Александр Береженский

Киселевский Василь Лысенко

Белоуский Демян Маленский

Седневский Иван Ришма

Любецкий Иван Савич

Сынявский Андрей Поленский



6.Недоездя Нежина в селе Комаровке в пятистах человек полк Нежинский



Оного полку полковник Иван Божич



Полковая старшина



Обозный Михайло Танский

Писарь Василь Кулиновский

Асаул Стефан Китенецкий

Хорунжий Павел Зубковский

Василь Кочубей

Судия Леонтий Грановский

Асаул Андрей Волбковский

Хорунжий Василь Грива



Того ж полку сотники



Полковый Афанасей Левицкий

Третий Григорий Романовский

Второй Кирило Кулаковский

Мрынский Иван Тарасевич

Олишевский Василь Шрамченко

Верешевский Иван Армашевский

Ивангородский Матвей Конеский

Конотопский Иосиф Питенецкий

Шаповаловский Максим Соломский

Кролевецкий Григорий Огневский

Коропский Иван Забела

Глуховский Демян Туранский

Девицкий Яков Селецкий

Похорский Дмитро Григорович

Бахматский Андрей Барановский

Борзенский Пантелеймон Забела

Батуринский Алексей Демидовский

Новомлинский Иван Шишкович

Воронежский Андрей Холодович

Янполский Коневецкий



7.Не доездя станции Козарской в местечку Носовка полк Лубенский в пятистах человек проводил до деревни Ставиской



Оного полку полковник Петр Апостол



Полковая старшина



Обозный Иван Кулябка

Писарь Семен Столповский

Асаул Федор Зарудный

Хорунжий Ратион Рачевский

Асаул Семен Прима

Хорунжий Григорий Манжос



Того ж полку сотники



Полковый Михайло Скаржейский

Чигириндубровский Александр Бутовский

Городиский Филип Петровский

Семчанский Иван Криштоп

Смеловский Григорий Довгий

Роменский Иван Маркович

Перятынский Григорий Корнеевич

Лукомский Стефан Пыковец

Чернуский Петро Троцкий

Глинский Антон Крижановский

Лохвитский Иван Огронович



8.Не доездя станции Козельской при деревни Ставинской встретил полк
Миргородский в пятистах человек и проводил до станции Козелецкой



Оного полку полковник Василь Капнист



Полковая старшина



Обозный Федор Москов

Писарь Федор Козачковский

Судья Федор Остроградский

Асаул Тихон Калницкий

Асаул Иван Бялошитский

Хорунжий Петро Богаевский

Хорунжий Максим Леонтиев



Того ж полку сотники



Миргородский Василь Зарудный

Комельницкий Григорий Остроградский

Городиский Мойсей Кодинец

Уласовский Михайло Майборода

Остаповский Федор Базилевский

Устивицкий Дмитро Ламан

Шишацкий Федор Яковенко

Кременчуцкий Федор Гаврилов

Сорочинский Федор Ефремов

Хоролский Еримей Родзянка

Потоцкий Юрий Сахатов

Голтвянский Василь Остроградский

Белоцерковский Иван Базилевский

Богацкий Андрей Стефанович

Ярешковский Стефан Потапенко



9. От Козельца полк Киевский до села Семиполки оного полку полковник Михайло Танский полковая старшина



Полковая старшина



Обозный Алексей Подвысоцкий

Писарь Зеновий Борсук

Хорунжий Иван Лягул

Судия Федор Война

Асаул Матвей Шум

Хорунжий Еремий Браво

Того ж полку сотники

Козелецкий Стефан Барановский

Носовский Карп Шаула

Бобровицкий Косташ

Киевский Павел Гудым

Остерский Михайло Солонина

Кобызский Семен Мандрыка

Гоголевский Александр Солонина

Моровский Петро Негруля



10. При Семиполках полк Переясловский в пятсот человек и проводил до станции Дымерской.



Оного полку полковник Семен Сулима



Полковая старшина



Обозный Семен Безбородко

Писарь Яким  Каневский

Асаул Григорий Лукашевич

Судия Константин Лисаневич

Асаул Яков Михайлович

Хорунжий Стефан Иляшевич

Хорунжий Михайло Лукашевич



Того ж полку сотники



Полковый Иван Добронецкий

Второй Иван Гулак

Трехтемировский Сава Гриневич

Бориспольский Стефан Афенди

Яготинский Филип Купчинский

Золотоноский Константин Леонтович

Дамонтовский Иван Плачидский

Лепявский Василь Лазаревич

Воронковский Николай Афдемдил

Пищанский Михайло Кондиба

Барышевский Григорий Лизокевич

Березанский Василь Думитрашко

Ельмязовский Сава Тоцкий

Кропивянский Дмитро Дарагань

Бубновский Федор Базилевич

Басанский Иван Нестелей

Приелевский Алексей Требуский



11. От Дымерки до реки Днепра полк Гадяцкий в пятистах человек



Оного полку полковник Петр Галицкий



Полковая старшина



Обозный Василь Быковский

Писарь Яков Сытинский

Асаул Иосиф Сытенский

Судия Иван Родзянка

Асаул Алексей Бугаевский

Хорунжий Василь Ковалевский



Того ж полку сотники



Полковый Петр Пиратинский

Второй Иосиф Малиновский

Вебрицкий Прокоп Масюк

Куземенский Григорий Покотило

Зенсковский Константин Василиев

Котилевский Данило Лисевич

Комышанский Павел Антонов

Грунский  Илия Милорадович

Опошняский Андрей Демянов

Зенковский Данило Жуков

Лютенский Лукян Засядко

Рашевский Семен Зеленский

Фирфир

Share