1 ( 12-10-2015 17:06:03 змінене AppS )

Тема: Y-DNA тести та їхнє використання

Періодично піднімається питання про те, що дають днк-тести

Питання навіщо обговорюємо в рамках ситуації, коли людина цікавиться минулим свого роду. Якщо для Вас історія роду не цікава, то далі тему можна не читати.

Випадок 1.
Один з моїх кілька разів пра має прізвище Шабала. Найдавніший предок жив у Чернігівському полку на початку 18 ст. - Шабала Матвій Васильович 1699 р.н. Відносно поширене прізвище без певної етнічної прив'язки.
робимо тест на 12 маркерів

отримуємо N1c з тьмою "родичів"
вже на цьому етапі очевидно, що не з теплих країн

821x543

наступні 37 маркерів уточняють "родичів" і підкреслюють виражений північний слід
і що цікаво, серед них з'являються нащадки Володимира Мономаха, тобто Рюриковичі

587x552

67 маркерів зменшують список до кількох скандинавів, одного британця, північного росіянина та знову ж Рюриковичів N1c, зокрема нащадка князя Вадбольського (позначка в Румунії - документальний нащадок, здається Шаховського)

підгрупа вже визначається як скандинавська підгрупа гаплогрупи N1c
569x544

далі робимо 111 маркерів.
458x554

Рюриковичі та ін відсікаються аж до середини 1 тис. нашої ери (відстань до спільного предка)
Залишається фін з Фінляндії.
Контактую з ним, мені повідомляють, що найдавніший предок жив на рубежі 17/18 ст. в шведській частині Фінляндії та був ковалем.
Запитую спеціалістів по N1c, спеціалісти визначають N1c Y4339, та спільного предка з вказаним фіном, що жив 400+-200 років. Враховуючи, що родовід у обох тестованих до кн.17 ст, можна сказати, що спільний предок проживав в 1450-1650 рр. З врахуванням місця проживання решти "родичів", це ймовірно була саме Скандинавія, вірогідно власне Фінляндія.

По грошам ціна в залежності від сезонних знижок бл.250-350 дол.
325x534

Share

352

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

ArturVer пише:

...
Якщо я замовлю апгрейд до Біга з 37 маркерів, то 67 і 111 вони теж зроблять "аутоматично" чи ні?

Замовив 111 поки, результати обіцяють десь 19.05-02.06.2021 (batch 1184)

ДЕШЕВШЕ робити одразу до БІГа, там всі маркери зроблять в комплекті. Повірте мені, я вже 3 БІГа купив.

Перший - спочатку 67 маркерів, потім апгрейд до 111 потім все одно БІГ купив

Другий - спочатку 12, потім 37 маркерів, потім все одно БІГ купив

Третій тест - одразу купив БІГ. Так значно дешевше.

Всё верно, просто далеко не всем по карману сразу взять БИГ с нуля, или даже апгрейд до БИГа с 12 или 37 маркеров. Поэтому людям и приходится доходить до него в 2, 3 а иногда и даже в 4 апгрейда. В результате, конечно, получаем переплату.

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).

Share

353

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

ArturVer, DmitroR-2, дякую обом, я вмію рахувати big_smile
Кожному своє – мені зараз $200 різниці між апгрейдами 37->BigY vs 37->111 зайві не будуть.

Цікавить: заселення Бахмута у XVIIІ ст.

Share

354 ( 11-04-2021 21:56:51 змінене nasa2017 )

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

Цікавий випадок.

Колега почав з Y-12. Прийшли результати і в нього лише один збіженець на Y-12!

FTDNA прогнозує R-M198.

Збіженець теж з України, з Миколаївської області, з ним GD=1.

Що думаєте, це коллега з такої базальної гілки чи його близькі збіженці ще не здали Y, чи те й друге?

Share

355

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

nasa2017 пише:

Цікавий випадок.

Колега почав з Y-12. Прийшли результати і в
нього лише один збіженець на Y-12! Збіженець теж з України, з
Миколаївської області, з ним GD=1.

Що думаєте, це коллега з такої базальної гілки чи його близькі збіженці ще не здали Y, чи те й друге?

Да хоть что может быть. Могла значительная часть мутаций прийти на первые 12-ть маркеров, поэтому отсекло всех совпаденцев. Ну и конечно и указанные выше варианты тоже вполне "рабочие". Пусть делает апгрейд (чем "глубже" сделает-тем лучше) и смотрит что будет.

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).

Share

356

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

nasa2017 пише:

Колега почав з Y-12. Прийшли результати і в нього лише один збіженець на Y-12!

Хто вступив лише у один проект FTDNA показує не всіх співпадінців, типу заохочує до вступу у проекти
Перевірити скільки всього співпадінців можна у вкладці "Y-DNA - Ancestral Origins"

Краще вступати у гаплогрупні проекти, найголовніший R1a Project

– – – – – – – – – – – – – – – – – – -
ХЛѢБЪСОЛЬѢШЬ ДАПРАВДУРѢЖЬ
– – – – – – – – – – – – – – – – – – -

Share

357

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

borisovichi пише:

Колега почав з Y-12. Прийшли результати і в нього лише один збіженець на Y-12!

Хто вступив лише у один проект FTDNA показує не всіх співпадінців, типу заохочує до вступу у проекти
Перевірити скільки всього співпадінців можна у вкладці "Y-DNA - Ancestral Origins"

Краще вступати у гаплогрупні проекти, найголовніший R1a Project

Дякую, допомогло. Після приєднання до пари проектів, збіженців побільшало, в "Y-DNA - Matches" показує 17, а в "Y-DNA - Ancestral Origins" - 37.

Але все рівно незвично мало, в інших випадках які бачив на Y-12 було декілька сотен.

Share

358

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

nasa2017 пише:

Дякую, допомогло. Після приєднання до пари проектів, збіженців побільшало, в "Y-DNA - Matches" показує 17, а в "Y-DNA - Ancestral Origins" - 37.

Ситуація може бути рівнозначна - може та решта людей не в проектах, але це не точно )
_______
А що показує предиктор Nevgen ?

– – – – – – – – – – – – – – – – – – -
ХЛѢБЪСОЛЬѢШЬ ДАПРАВДУРѢЖЬ
– – – – – – – – – – – – – – – – – – -

Share

359

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

nasa2017, мало?))
В мене всього 2 збіги на 12 маркерах, на 25 та 37 - нікого.

Цікавить: заселення Бахмута у XVIIІ ст.

Share

360

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

mike.kilo пише:

nasa2017, мало?))
В мене всього 2 збіги на 12 маркерах, на 25 та 37 - нікого.

Так і є smile Думав що мало. Але настільки, ще не зустрічав. Все рівно, здається, такі випадки мають певний науковий сенс.

Share

361

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

nasa2017 пише:
mike.kilo пише:

nasa2017, мало?))
В мене всього 2 збіги на 12 маркерах, на 25 та 37 - нікого.

Так і є smile Думав що мало. Але настільки, ще не зустрічав. Все рівно, здається, такі випадки мають певний науковий сенс.

В мене взагалі на першому тесті було НУЛЬ збіженців на всіх STR-панелях. Тобто ні на 12, ні на 111 маркерах ЖОДНОГО збігу. Потім через два роки на 25 маркерах один випадковий збіг з'явився. Але БІГ-Y збіженця показав 1300 років до можливого спільного предка, а не 500-700, як мало б бути по STR панелям.

Так що 2 збіги на 12 маркерах - це непогано:) Зважаючи на голодомори і Дві світові війни, які прокотилися нашими теренами, ну і на зубожіння і малограмотність населення, яке не цікавиться коріннями.

Результати Y-DNA: Ч: I-FT89137 (BIG-Y) (ранні Європейці Палеоліта, North Dinaric cluster); ЖЧ R-BY120038 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія); ЖЖЧ R-FT216860 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія) + ЧЧЖЧ R-FTB79685 (BIG-Y, слов’янська лінія).
Результати mtDNA: Ж: H; ЧЖ: U5b1e1; ЧЧЖ: H2a5b1; ЖЧЖ: X2b-T226C;
Подільска губернія. Православні та старообрядці + Мглинський повіт Чернігівської губернії

Share

362

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

Тоді в мене ще непогано з співпадіннями: на 12 -367, на 25 - 34, на 37 - 38, на 67 - 39, от тільки на 111 -0.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

363

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

DmitroR-2 пише:

п.п.с. 501 матч на 37 маркерах это "что-то с чем-то". smile

Я так розумію, це специфіка гаплогрупи I1 або конкретної гілки родича, бо дуже багато скандинавів, британців і американців, які активно тестуються. Мені тепер ледь не щодня прилітає лист про нового збіженця на 12-37 маркерах, правда всі далекі - GD=2...4.

364 ( 23-04-2021 17:36:27 змінене DmitroR-2 )

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

п.п.с. 501 матч на 37 маркерах это "что-то с чем-то". smile

Я так розумію, це специфіка гаплогрупи I1 або конкретної гілки родича, бо дуже багато скандинавів, британців і американців, які активно тестуються. Мені тепер ледь не щодня прилітає лист про нового збіженця на 12-37 маркерах, правда всі далекі - GD=2...4.

Да, вероятно это либо особенность гаплогрупы I1 либо же непосредственно конкретной ветки Вашего родича. Вообще сама гаплогруппа I1 прошла очень жёсткое бутылочное горлышко (formed 27500 ybp, TMRCA 4600 ybp) т.е. иными словами несмотря на то, что сама гаплогруппа (общий неразделённый СНИП-блок которой состоит аж из 306 СНИПов!!!!!-т.е. на протяжении 23000 лет (!!!!!) от неё не были ни одного ответвления, или точнее были, но все вымерли и не дожили до нашего времени) сформировалась 27500 лет назад, однако ближайшее ветвление начинается всего 4600 лет назад. Это значит что иные линии этой гаплогруппы просто не выжили, а выжить смогла лишь одна единственная чудом сохранившаяся линия, которая 4600 лет назад начала ветвиться и достигла резкого демографического роста. Это значит что все современные представители гаплогруппы I1 происходят от одного-единственного человека, жившего 4600 лет назад. 
И видимо как раз за счёт эффекта основателя и резкого взрывного роста ветви I1 и появляется большое количество матчей.
Впрочем, думаю это вовсе не единственная причина, и вполне возможно мини-ветвь Вашего родича также испытала резкий взрывной рост и один дем. взрыв наложился на другой. 
Опять же с ветвью I1 я практически не знаком, поэтому это лишь мои логические умозаключения и предположения. Поэтому на истину я не претендую и самым лучшим вариантов для Вас будет пообщаться со спецами по этой ветви, к примеру на том же Молгене.

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).
Thanks: ktaras, ArturVer, Kora3

Share

365 ( 23-04-2021 17:22:38 змінене DmitroR-2 )

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

п.с. Для сравнения гораздо более распространённая на Украине гаплогруппа I2 тоже прошла бутылочное горлышко (formed 27500 ybp, TMRCA 21500 ybp), но её бутылочное горлышко длилось всего 6000 лет, то есть в 4 раза меньше, чем у I1. А общий неразделённый СНИП-блок гаплогруппы состоит из 62 СНИПов, т.е. он примерно в 5 раз меньше, чем СНИП-блок гаплогруппы I1.

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).
Thanks: ktaras, ArturVer, Kora3

Share

366 ( 23-04-2021 17:35:24 змінене DmitroR-2 )

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

п.п.с. Время формирования, ВБОПы и размеры неразбитых СНИП-блоков гаплогрупп I1 и I2 можно посмотреть здесь:https://www.yfull.com/tree/I/

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).

Share

367 ( 23-04-2021 22:47:56 змінене DmitroR-2 )

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

Несколько строк о гомоплазии и расчётам по STR-маркерам, или почему BigY700 никогда не бывает лишним.

Пару недель назад результат Y-теста (37 маркеров) получил один человек, предки которого по прямой мужской линии происходят с Ивано-Франковской области (с одного из сёл Косовского р-на, находящегося на пограничье с Надворнянским районом).                                                                                                          
В результате у него получилась стандартная R1a и два матча на 37 маркерах с весьма перспективной дистанцией в 1 шаг. 
1 шаг на 37 маркерах это, напомню, 200-400 лет до общего предка.
Подумав, что человеку похоже чертовски повезло и он получил джек-пот, я полез разбираться с его матчами на 37 маркерах.
Оба матча оказались с БИГами и соответственно терминальными СНИПами. 
Когда я начал пробивать их СНИПы, то оказалось что общий предок этих двух матчей жил более 4000 лет назад (!!!!) (да-да, я не оговорился-не 400 лет, а именно более 4000 лет назад).

Т.е. в итоге вместо расчётных 200-400 лет до общего предка мы имеем все 4000 лет-т.е. в 10-20 раз больше, чем даёт расчёт по STR-маркерам.

п.с. 
Понятно, что предполагаемый "джек-пот" в итоге показал фигу, а знакомый решил апгрейдиться до БИГа (правда пока ещё не заказал апгрейд).
Посмотрим что в итоге покажет БИГ.

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).

Share

368

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

DmitroR-2 (это не касается Вашего свежего сообщения) Возможно Вы (и другие форумчане) помните мою ситуацию, когда мне на 67 маркерах FTDNA поставило гаплогруппу D и Ваши предположения о привете с кыпчакских степей.
Так вот, ситуация повторяется с ДНК моего ныне покойного дедушки. (Смогли ему всё-таки сделать пока только 111 маркеров и остальные до БИГ-Y ещё в процессе).

И моему дедушке ФТДНА также поставило гаплогруппу D. Хотя если ручками вбивать даже 12 маркеров в предиктор, то предиктор выявляет I2a1b3 Slavic-Carpathian & Disles
L621.
Хотя по всем панелям 12-111 у меня с дедом нулевая генетическая дистанция и у меня уже есть БИГ-Y.

Как думаете, это просто ошибочный алгоритм определения гаплогруппы в ФТДНА? Или что-то другое?

Post's attachments

D-M174.jpg
D-M174.jpg 69.43 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Результати Y-DNA: Ч: I-FT89137 (BIG-Y) (ранні Європейці Палеоліта, North Dinaric cluster); ЖЧ R-BY120038 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія); ЖЖЧ R-FT216860 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія) + ЧЧЖЧ R-FTB79685 (BIG-Y, слов’янська лінія).
Результати mtDNA: Ж: H; ЧЖ: U5b1e1; ЧЧЖ: H2a5b1; ЖЧЖ: X2b-T226C;
Подільска губернія. Православні та старообрядці + Мглинський повіт Чернігівської губернії

Share

369

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

ArturVer пише:

DmitroR-2 (это не касается Вашего свежего сообщения) Возможно Вы (и другие форумчане) помните мою ситуацию, когда мне на 67 маркерах FTDNA поставило гаплогруппу D и Ваши предположения о привете с кыпчакских степей.
Так вот, ситуация повторяется с ДНК моего ныне покойного дедушки. (Смогли ему всё-таки сделать пока только 111 маркеров и остальные до БИГ-Y ещё в процессе).

И моему дедушке ФТДНА также поставило гаплогруппу D. Хотя если ручками вбивать даже 12 маркеров в предиктор, то предиктор выявляет I2a1b3 Slavic-Carpathian & Disles
L621.
Хотя по всем панелям 12-111 у меня с дедом нулевая генетическая дистанция и у меня уже есть БИГ-Y.

Как думаете, это просто ошибочный алгоритм определения гаплогруппы в ФТДНА? Или что-то другое?

Да, Артур, я помню Ваш случай. Я думаю, что имеет место быть ошибочный алгоритм определения. Почему он у них такой-сложно сказать, тут уже надо задавать вопросы непосредственно его составителям. Но вообще крайне странно, что Невген, обладающий куда меньшей сравнительной базой, чем ФТДНК, выдаёт правильный прогноз, а ФТДНК "лепит" такую чушь. Возможно дело в криво сделанной базе ФТДНК-т.е. есть какие-то ошибки программного плана. Благо, что кто-то не поверит, попросит сделать бесплатный бэкбон или сделает БигИгрек, но большинство неискушённых ведь скорее всего примет прогноз ФТДНК за чистую монету. sad((

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).

Share

370 ( 25-04-2021 09:36:06 змінене mike.kilo )

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

DmitroR-2, як Ви і казали, з R-Y2905 – дорога тільки до BigY.

Прийшли результати Y-111.
Збігів в Ancestral Origins як не було, так толком і нема:
12 маркерів - GD1, 2 шт. (Польща та Угорщина)
67 маркерів - GD7, 1 шт. (Чехія)

Предиктор Невген підтверджує R-Y2905 (97.5%).

Цікавить: заселення Бахмута у XVIIІ ст.

Share

371

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

mike.kilo,

Вітаю з результатом! )
А в чому проблема, відчувається невдоволення? )

За 111 маркерами отриманий "прогнозний" результат ні чим не гірший від BigY у декого серед інших
TMRCA 2000 ybp

Співпадінці:
Poland - 44.54%
Czech  - 15.13%
Germany - 12.61% (східні)
Ukraine - 6.72%
Hungary - 4.20%
Slovakia - 4.20%
Austria - 3.36%

Чим ці "співпадінці" гірші від маркерних? )
https://www.yfull.com/tree/R-Y2905/


Відмінний результат !
"Термінальний" сніп за маркерами Ви все одно ніколи не отримаєте )

– – – – – – – – – – – – – – – – – – -
ХЛѢБЪСОЛЬѢШЬ ДАПРАВДУРѢЖЬ
– – – – – – – – – – – – – – – – – – -

Share

372

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

borisovichi, дякую!
Так і 37 маркерів вже достатньо чітко показували на Y2905.
Сподіваюсь, зразка вистачить для BigY, щоб не гратися знову з пересилками.

Цікавить: заселення Бахмута у XVIIІ ст.

Share

373 ( 25-04-2021 11:03:40 змінене DmitroR-2 )

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

mike.kilo пише:

DmitroR-2, як Ви і казали, з R-Y2905 – дорога тільки до BigY.

Прийшли результати Y-111.
Збігів в Ancestral Origins як не було, так толком і нема:
12 маркерів - GD1, 2 шт. (Польща та Угорщина)
67 маркерів - GD7, 1 шт. (Чехія)

Предиктор Невген підтверджує R-Y2905 (97.5%).

Поздравляю с результатом!!!

Не густо, но в любом случае Вы ничего не потеряли-принадлежность к R-Y2905 подтвердилась, стоимость апгрейда до БИГа заметно снизилась, а матчи на STR-маркерах так или иначе, но будут появляться.


Теперь Вам прямой путь до БИГа.


Кстати, с неделю-две назад у меня на моей ветви ниже R-Y2905 на YFull появился новый матч, более близкий чем старый (с которым ВБОП был 1100 лет). Думаю, с новым матчем он снизится на несколько сотен лет до 700-800 лет. 
Так что я с нетерпением жду обновления дерева YFull и надеюсь что со временем появятся новые матчи, которые смогут вывести мой результат в генеалогическое время.

п.с. Кстати, нового матча нет на ФТДНК (по крайней мере он там не биговался).

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).

Share

374

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

До речі, хочу звернути увагу зацікавлених:
предиктор Nevgen став набагато точнішим – принаймні, по деяких субкладах. Скоріше всього накопилася більша база для порівнянь. Якщо в липні минулого року за результатами Y-37 предиктор показував або Y2905, або YP1337 (по ~33% кожного), то в цьому році вже однозначно було Y2905 (70%).

Цікавить: заселення Бахмута у XVIIІ ст.

Share

375

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

mike.kilo пише:

До речі, хочу звернути увагу зацікавлених:
предиктор Nevgen став набагато точнішим – принаймні, по деяких субкладах. Скоріше всього накопилася більша база для порівнянь. Якщо в липні минулого року за результатами Y-37 предиктор показував або Y2905, або YP1337 (по ~33% кожного), то в цьому році вже однозначно було Y2905 (70%).

Тоже думаю что база накапливается и в результате прогнозы становятся точнее.

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).

Share

376

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

По I1a мого родича написав адмін однієї з груп на FTDNA, каже, що оскільки серед збіженців багато саме шотландців, то цілком можливо, що предок був шкотом:

https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A8%D0 … 1%82%D0%B8

DmitroR-2, а нагадайте, будь ласка, Ви десь писали, що у Вас предок теж із якоїсь британської але кельтської гілки. Не розглядати такий варіант походження?

377 ( 28-04-2021 20:36:17 змінене DmitroR-2 )

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

Да, мой предок кельт с Британских Островов, когда-то по какой-то причине попавший на Континент: https://www.yfull.com/tree/R-A9871/

Рассматриваю, конечно, все варианты от времени римского присутствия на Британских Островах, до позднего средневековья (в т.ч. и шотландцы: наёмники, мелкие торговцы, возможно ирландцы-наёмники). 

Но пока, увы, за почти 3 года никаких более близких матчей не появилось, так что у меня остаётся всё тот же широкий временной промежуток примерно в 2000 лет (примерно с начала нашей эры), под который, соответственно, можно с равным успехом подогнать целую кучу гипотез.
Надеюсь что рано или поздно кто-то более близкий ко мне всё же появиться.

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).

Share

378

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

DmitroR-2, а у Вас в этнической составляющей какая-то британская часть есть?
Или шотланско-кельтская составляющая дошла до наших дней только в Y-днк?

Результати Y-DNA: Ч: I-FT89137 (BIG-Y) (ранні Європейці Палеоліта, North Dinaric cluster); ЖЧ R-BY120038 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія); ЖЖЧ R-FT216860 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія) + ЧЧЖЧ R-FTB79685 (BIG-Y, слов’янська лінія).
Результати mtDNA: Ж: H; ЧЖ: U5b1e1; ЧЧЖ: H2a5b1; ЖЧЖ: X2b-T226C;
Подільска губернія. Православні та старообрядці + Мглинський повіт Чернігівської губернії
Thanks: DmitroR-21

Share

379 ( 29-04-2021 06:58:50 змінене DmitroR-2 )

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

ArturVer пише:

DmitroR-2, а у Вас в этнической составляющей какая-то британская часть есть?
Или шотланско-кельтская составляющая дошла до наших дней только в Y-днк?

Нет, нет абсолютно ничего. Для того чтобы аутосомные следы вымылись нужно как минимум лет 200. Из этого я делаю вывод, что "чистый" кельтский предок жил как минимум 300 лет назад, а скорее всего значительно раньше. Кроме того, тут ещё большой вопрос кем аутосомно был мой предок попавший на Прикарпатье. Если движение от Британских Островов до Прикарпатья заняло поколения, а то и десятки поколений, то за это время и национальность и аутосомный фон могли поменяться мягко скажем не один раз. 

В общем пока у меня есть лишь ВБОП в 2100 с британскими кельтами и далее сплошные загадки, которые хотя бы частично решатся лишь с появлением Y-матчей, с которыми у меня, кстати, пока крайне туго.

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).
Thanks: Kora, ArturVer, kuks70, luvi, Ann5

Share

380

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

DmitroR-2 пише:
ArturVer пише:

DmitroR-2, а у Вас в этнической составляющей какая-то британская часть есть?
Или шотланско-кельтская составляющая дошла до наших дней только в Y-днк?

Нет, нет абсолютно ничего...

У моего тестя, просто, в аутосомах баски и мизер ирландцев и шотландцев (его предки - Львовщина-Тернопольщина).
Может Ваш случай с "шотланцем-кельтом" был не одиноким, а присущ Галичине был. (БИГов и Y-тестов я тестю не делал и инфа есть только по аутосомам)

Post's attachments

Баски .jpg
Баски .jpg 8.2 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Результати Y-DNA: Ч: I-FT89137 (BIG-Y) (ранні Європейці Палеоліта, North Dinaric cluster); ЖЧ R-BY120038 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія); ЖЖЧ R-FT216860 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія) + ЧЧЖЧ R-FTB79685 (BIG-Y, слов’янська лінія).
Результати mtDNA: Ж: H; ЧЖ: U5b1e1; ЧЧЖ: H2a5b1; ЖЧЖ: X2b-T226C;
Подільска губернія. Православні та старообрядці + Мглинський повіт Чернігівської губернії

Share

381

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

У моей тёти-родной сестры отца тоже 4% басков. С чем это связано не знаю-самому интересно.

Что же до Ирландии, Шотландии, Уэльса и Ко, то по опыту этот компонент нередко показывает у тех, у кого в предках были немцы. Возможно, если покопаться и у Вашего тестя найдутся немецкие предки. Хотя, опять же не надо забывать и про реальных шотландцев, ирландцев и Ко, попавших сюда в средних веках и в итоге ассимилировавшихся.
п.с. Возможно Y-тест Вашего тестя даст подсказку.

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).
Thanks: ArturVer1

Share

382 ( 29-04-2021 08:46:44 змінене DmitroR-2 )

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

п.с. У отца на 23 энд Ми 1,4% Испании и Португалии, а на Ансистри 2% Франции (центральной и южной). Сложно сказать что это-шумы или какие-то реальные "приветы" от предков.

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).
Thanks: ArturVer1

Share

383

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

DmitroR-2 пише:

Возможно Y-тест Вашего тестя даст подсказку.

Согласен. Только по статистике, приблизительно 1 из 25 шансов, что будет действительно что-то баскско-шотландское, а то и ещё меньше. (Кто знает, какие предковые линии дают такой этнос)

Результати Y-DNA: Ч: I-FT89137 (BIG-Y) (ранні Європейці Палеоліта, North Dinaric cluster); ЖЧ R-BY120038 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія); ЖЖЧ R-FT216860 (BIG-Y, балто-слов’янська лінія) + ЧЧЖЧ R-FTB79685 (BIG-Y, слов’янська лінія).
Результати mtDNA: Ж: H; ЧЖ: U5b1e1; ЧЧЖ: H2a5b1; ЖЧЖ: X2b-T226C;
Подільска губернія. Православні та старообрядці + Мглинський повіт Чернігівської губернії
Thanks: DmitroR-21

Share

384

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

ArturVer пише:

Возможно Y-тест Вашего тестя даст подсказку.

Согласен. Только по статистике, приблизительно 1 из 25 шансов, что будет действительно что-то баскско-шотландское, а то и ещё меньше. (Кто знает, какие предковые линии дают такой этнос)

Да, это правда-какая линия (линии) даёт кельтский и басский компоненты одному богу известно. Но хуже от тестирования точно не будет-что-то да обнаружите. smile))

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).

Share

385

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

Моєму татові по аутосомному світить 4% басків і 2% Ірландії (на МХ бл.4% Ірландія, Шотландія, Вельс), наразі відомостей про предків з західної України нема.
(Y поки тільки в планах)

Share

386

Re: Y-DNA тести та їхнє використання

Пам’ятаю, що ще рік чи два тому Balymba писав, що у багатьох ним протестованих був незначний британський компонент в етнічному складі, і він вважав це притаманним і дуже типовим для карпатського регіону. Правда не знаю, як і наскільки змінилася його думка з того часу і особливо після оновлення myOrigins до 3 версії.

Thanks: iromko, DmitroR-22