1 ( 09-10-2015 12:57:36 змінене duba )

Тема: Дуба, Рожнятівський р-н, Івано Франківська обл.

с.Дуба Рожнятівський р-н. Івано Франківська обл. Україна На сайті села ви знайдете також матеріали про навколишні села (відносяться до нашої сільської ради) Лецівка, Дубшара, Підлісся та Ріпне :
* Історія мовою документа;
* Словник місцевого діалекту;
* Родовід села;
* Збірка фольклору;
Та багато іншого матеріалу, яким може зацікавитись той, хто був у нашому селі хоча б раз.

2 ( 29-10-2015 13:50:52 змінене kbg_dnepr )

Re: Дуба, Рожнятівський р-н, Івано Франківська обл.

Дуже цікавий і красивий сайт, дякую за посилання.

Мені здається, якби Ви в цю тему скопіювали деякі фрагменти сайту, то це й нашому форуму, і Вашому сайту пішло б тільки на користь.

Наприклад, варто й тут навести прізвища, що зустрічаються в селі:

Дубенський, Андріїшин, Андрусів, Клюс, Дяків, Шикор, Кобрин, Фриз, Ковальчук, Библів, Іванишин, Гладун, Кидик, Чопей, Маринчук, Михайлів, Шумей, Кучер, Каліцун, Возний, Лахманець.

Я думаю, варто обговорити їх (або принаймні декотрі з них) з нашими ономасіологами - мені здається, на нашому форумі працюють дуже кваліфіковані фахівці.

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

3

Re: Дуба, Рожнятівський р-н, Івано Франківська обл.

Дякую, за пораду. Я тут новачок ще не розібралась де і що можна писати. smile Ви вже це зробили за мене.

4

Re: Дуба, Рожнятівський р-н, Івано Франківська обл.

duba
Дубенський, Андріїшин, Андрусів, Клюс, Дяків, Шикор, Кобрин, Фриз, Ковальчук, Библів, Іванишин, Гладун, Кидик, Чопей, Маринчук, Михайлів, Шумей, Кучер, Каліцун, Возний, Лахманець.
Це всі прізвища, що є у селі? Вони всі належать корінним мешканцям? Чи нема серед них: а) занесених з близьких сіл; б) занесених з віддалених галицьких країв; в) занесених з інших українських країв; г) занесених з іншоетнічних країв?

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

5

Re: Дуба, Рожнятівський р-н, Івано Франківська обл.

Ярематойсамий пише:

duba
Дубенський, Андріїшин, Андрусів, Клюс, Дяків, Шикор, Кобрин, Фриз, Ковальчук, Библів, Іванишин, Гладун, Кидик, Чопей, Маринчук, Михайлів, Шумей, Кучер, Каліцун, Возний, Лахманець.
Це всі прізвища, що є у селі? Вони всі належать корінним мешканцям? Чи нема серед них: а) занесених з близьких сіл; б) занесених з віддалених галицьких країв; в) занесених з інших українських країв; г) занесених з іншоетнічних країв?

А що означає "корінний мешканець"? Скільки часу треба, щоб стати корінним? 200 років, 300 ?

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

6

Re: Дуба, Рожнятівський р-н, Івано Франківська обл.

Balymba, здається, третє покоління має право вважатися корінним.

Share

7 ( 03-11-2015 23:02:55 змінене duba )

Re: Дуба, Рожнятівський р-н, Івано Франківська обл.

Саме так, ці прізвища зустрічаються у старих архівах, тому можна назвати їх корінними. А от щодо "занесених з близьких сіл" то загалом картина така: на території чотирьох сусідніх сіл повторюються ці прізвища. Тож визначити звідки саме родоначальник важко.

8

Re: Дуба, Рожнятівський р-н, Івано Франківська обл.

Balymba пише:
Ярематойсамий пише:

duba
А що означає "корінний мешканець"? Скільки часу треба, щоб стати корінним? 200 років, 300 ?

Чесно кажучи, сам не знаю. Мабуть, у кожному селі або у кожній місцевості свої критерії. 200 років то Ви, пане, загнули! А так десь 100, мабуть, буде. У мене по своїй станиці корінні - це ті, предки яких тут оселилися до 1920-х рр., до "великих зрушень" - колективізації, висилок, голодомору, репресій (революція й громадянська війна - то дрібнички й дурнички). Одна тітонька дуже ображалася:"Вже 30 літ тут живу, а все я "приєжжя" й "приєжжя"!" Чого схотіла - у 1950-х роках приїхала... За моїми критеріями є люди "близькі до корінних" - вихідці з навколишніх хуторів, чорноморських станиць та хуторів, потім ідуть не дуже, але близькі - воронезькі, ростовські, ставропольські, сіроклинські "хохли", українці (які не переходять на нерідну мову), кубанські молдавани, потім - лінєйці, донці, вірмени-гамшенці, греки-понтійці, краснодарці і т.д.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: kbg_dnepr1

Share

9

Re: Дуба, Рожнятівський р-н, Івано Франківська обл.

Мариненко пише:

Balymba, здається, третє покоління має право вважатися корінним.

Тільки в тому разі, якщо воно "закорінилося", то, може, і в другому. Оскільки у нас цього нема і не буде, то нас все менше й менше.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

10

Re: Дуба, Рожнятівський р-н, Івано Франківська обл.

Ярематойсамий пише:
Balymba пише:
Ярематойсамий пише:

duba
А що означає "корінний мешканець"? Скільки часу треба, щоб стати корінним? 200 років, 300 ?

Чесно кажучи, сам не знаю. Мабуть, у кожному селі або у кожній місцевості свої критерії. 200 років то Ви, пане, загнули! А так десь 100, мабуть, буде. У мене по своїй станиці корінні - це ті, предки яких тут оселилися до 1920-х рр., до "великих зрушень" - колективізації, висилок, голодомору, репресій (революція й громадянська війна - то дрібнички й дурнички). Одна тітонька дуже ображалася:"Вже 30 літ тут живу, а все я "приєжжя" й "приєжжя"!" Чого схотіла - у 1950-х роках приїхала... За моїми критеріями є люди "близькі до корінних" - вихідці з навколишніх хуторів, чорноморських станиць та хуторів, потім ідуть не дуже, але близькі - воронезькі, ростовські, ставропольські, сіроклинські "хохли", українці (які не переходять на нерідну мову), кубанські молдавани, потім - лінєйці, донці, вірмени-гамшенці, греки-понтійці, краснодарці і т.д.

Прошу пробачення, що в чужій темі, але можливо у нас схожа ситуація.
Так от прізвища, які згадуються в моїх селах понад двісті років тому (тобто в часи закінчення періоду усталення прізвищ) є виключно "місцевими" і практично всіх носіїв прізвища зараз можна прив'язати до предкових "гнізд". А ті, які появились в селі десь з 1820-х вже є вихідцями із інших родових гнізд (хоча можливо дещо видозмінились). На мою думку корінними можна вважати прізвища, які виникли на території населеного пункту, або ж прізвища першопоселенців, якщо населений пункт виник відносно недавно.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37
Thanks: kbg_dnepr1

Share

11

Re: Дуба, Рожнятівський р-н, Івано Франківська обл.

А з одним Шумеєм з Рожнятівського р-ну я служив. Якщо не забув. Шумей таки, здається.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: duba1

Share

12

Re: Дуба, Рожнятівський р-н, Івано Франківська обл.

Balymba пише:

На мою думку корінними можна вважати прізвища, які виникли на території населеного пункту, або ж прізвища першопоселенців, якщо населений пункт виник відносно недавно.

Саме так! Я ще трохи додаю "запізнілих" організованих підселенців та кілька родин давніх дореволюційних "мужиків"-іногородніх українського походження.  Остальні не діждуть! smile І я теж - моє прізвище "некорінне".

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

13

Re: Дуба, Рожнятівський р-н, Івано Франківська обл.

А Шумеїв у нас багато smile Хоча можна пошукати вашого товариша по службі, якщо вкажите дані.

14

Re: Дуба, Рожнятівський р-н, Івано Франківська обл.

duba пише:

А Шумеїв у нас багато smile 

Та я це вже по надвірнянських Струках  зрозумів. smile Пам'ятаю, уявіть собі, постать, обличчя, але не пам'ятаю імені, як би не Іван, в/ч у Богодухові, 1983-85 рр., отже він десь 1962-65 р.нар. Навіть не пам'ятаю, він був зі мною в учебці, чи вже потім. На зріст невеликий.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: duba1

Share

15

Re: Дуба, Рожнятівський р-н, Івано Франківська обл.

Розкину оголошення по наших групах в соцмережах, але я мушу вказати хто його розшукує smile

16

Re: Дуба, Рожнятівський р-н, Івано Франківська обл.

Balymba пише:

На мою думку корінними можна вважати прізвища, які виникли на території населеного пункту, або ж прізвища першопоселенців, якщо населений пункт виник відносно недавно.

то киян корінних взагалі не існує? smile

Share

17

Re: Дуба, Рожнятівський р-н, Івано Франківська обл.

у Вас чудовий ютуб канал https://www.youtube.com/user/alla789ms/videos

Thanks: duba, kbg_dnepr2

Share

18

Re: Дуба, Рожнятівський р-н, Івано Франківська обл.

А по селах взагалі проблема один одному кум-сват-брат, або як у нас кажуть стрий бабі вуйко. Кочують прізвища з одного села в друге.

Thanks: kbg_dnepr1

19

Re: Дуба, Рожнятівський р-н, Івано Франківська обл.

Мариненко пише:

то киян корінних взагалі не існує? smile

Так точно! Як і всіх мешканців великих міст. Так собі - назброд. Моя бабуня казали:"У городі (Краснодарі) живуть тіке жуліки!" smile

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

20

Re: Дуба, Рожнятівський р-н, Івано Франківська обл.

duba пише:

А по селах взагалі проблема один одному кум-сват-брат, або як у нас кажуть стрий бабі вуйко.

Хе! У нас з 6,7 тис.  1,5 тис корінних (за моїми критеріями) і те ж саме. Правда, половина того не знає. Та то ще дурниці! В мене сусідка-черкесанка  (адигейка), то вона як почне родинне мереживо плести, аж у голові макітриться. Десь так - моєй дядьки невісткі двоюродного брата жінкиного племянніка тестя сестри зять у Маякопі ...(бальшой начальнік) smile

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

21

Re: Дуба, Рожнятівський р-н, Івано Франківська обл.

Хтось може сказати чи велися записи загиблих людей від рук (як у нас кажуть) "Хлопців з лісу"? Прийшли - забрали і більше ніхто не бачив. Чи могли видавати на загиблих свідоцтва про смерть, якщо місце загибелі - десь у місцевому лісі?

22

Re: Дуба, Рожнятівський р-н, Івано Франківська обл.

Нарешті вдалося покопатися в Шематизмах Львівської Епархії !

Інформація звідти.

Дуба, Долина.

Цервка Св. Миколая, парафіяльна, належала до Перегинського Деканату. Деревяна церква була збудована в 1908 році, на місці старої, яка діяла з 1832 року.
Філіяльні церкви в сс. Дубшара (з 1797 до 1858), Лечівка (з 1813 до 1858), Ріпне (з 1832 до 1918).

Дуже сильно село постраждало під час І Світової війни - половина села згоріла, в селі залишилося 12 жителів. Будинок парафіяльного священика згорів в 1914, а парафіяльні будівлі частково зруйновані. Московіти арештували 4-х селян, подозрюючи їхню співпрацю в Австро-угорськими службами.

Парохи:
- Філіпович Дмитро (1832) - 1841+
- Левицький Софрон 1841 - 1842 адмін.
- Коцівський Теодор 1842+
- Лувицький Іполит 1843 - 1854
- Філіпович Іван 1854 - 1856 адмін.
- Ковальський Андрій 1856 - 1865
- Рошкевич Михайло 1865 - 1866 адмін.
- Топольницький Гнат 1866 - 1873
- Юліан Філіпович 1873 - 1916+
- Проскурницький Мирослав 1916 - (1944)
    Він теж з 1918 адмін.
---------------------------------
+ - помер

Кількість вірних, Дуба  - загалом з філіями:
1832 -  557 - 1569
1854 - 741 - 2126
1884 - 784 - 1335
1904 - 1042 - 1830
1914 - 1130 - 1975
1936 - 1260 - ---

В 1932/33 рр в селі проживало 4 латинянина і 2 інші.

Херсон губ Сердюк Задорожний Москалець С(Ш)ушко Білий; Піщане Переяслав полк Шарата Чмир Прилипко; Галичина Ільків Ilkow Рабик Гавриляк Келлер Keller Боднар Кохан Щавинський Червинський Чайкі[о]вський Папп; Могильов губ Тве[a]рдовский Немиленцев Шпаков; Моринці Артеменко Філіпович А(Га)ркуша; Новосілки Київ пов Кучер Ігнат'єв Кошевий Михайлов Малишенко Федоров; Київ Коноваленко R1A1A/T2B5
Thanks: VadShv, duba2

Share

Повідомлень 22

Сторінки 1

Щоб відправити відповідь , ви повинні $ s або $ s

Яндекс.Метрика