1 ( 31-07-2015 13:34:20 змінене AppS )

Тема: Фронтові листи

До мене різними шляхами попали кілька комплектів листів, які очевидно стали не потрібні нащадкам адресатів.
Якщо хтось хоче понабирати, то можу відсканувати

Є (зі зразками)

1. листи переважно 1942 р. чорноморського моряка сестрі в Краснодар (помер від отруєння в листопаді 1942 р.)

літо 1942

+ Читати більше

2. листи 1945 р. мл.сержанта 33 сд дружині в Житомирську область (кінець війни та післявоєнна окупація).

літо 1945

+ Читати більше



3. листи 1940-04.1941, курсанта училища в Ленінграді додому матері в Вінницьку область (загинув в 1943 на Харковщині)

квітень 1941

+ Читати більше



Share

2 ( 23-07-2015 10:17:16 змінене Vlad S. )

Re: Фронтові листи

Ми на фронтові листи натрапили в сільрадах сс. Кірове(Бокова), Варварівка, Верблюжка, Спасове тощо, Кіровоградської обл. Вони всі адресовані на сільради. Прочитавши їх, я б розділив їх на дві категорії - перша - це пошук своїх рідних та близьких по певному селу, друга - це прохання і навіть погрози, щоб влада залишила в спокої рідню (в когось корову забрали, в когось ліжко!, пільги зняли тощо).

Херсон губ Сердюк Задорожний Москалець С(Ш)ушко Білий; Піщане Переяслав полк Шарата Чмир Прилипко; Галичина Ільків Ilkow Рабик Гавриляк Келлер Keller Боднар Кохан Щавинський Червинський Чайкі[о]вський Папп; Могильов губ Тве[a]рдовский Немиленцев Шпаков; Моринці Артеменко Філіпович А(Га)ркуша; Новосілки Київ пов Кучер Ігнат'єв Кошевий Михайлов Малишенко Федоров; Київ Коноваленко R1A1A/T2B5
Thanks: AppS1

Share

3

Re: Фронтові листи

ще лист від згаданого солдата з Житомирщини
за 1944 рік, мабуть перебував в навчальній частині чи на формуванні

+ Читати більше

Thanks: Arxivist, nfs792

Share

4 ( 31-07-2015 13:32:09 змінене AppS )

Re: Фронтові листи

оновлення фонду
Листи від курсанта військового училища в Ленінграді до матері в Вінницьку область.

ось останній за квітень 1941 року
більше мабуть не встигло дійти. В липні 41го Вінничина була окупована німцями, а молодий танкіст загинув під Чугуєвом в 1943

+ Читати більше



Share

5

Re: Фронтові листи

AppS пише:

оновлення фонду
Листи від курсанта військового училища в Ленінграді до матері в Вінницьку область.

ось останній за квітень 1941 року
більше мабуть не встигло дійти. В липні 41го Вінничина була окупована німцями, а молодий танкіст загинув під Чугуєвом в 1943

+ Читати більше



Сильні листи...

Фирфир
Thanks: nfs791

Share

6

Re: Фронтові листи

Vlad S. пише:

Ми на фронтові листи натрапили в сільрадах сс. Кірове(Бокова), Варварівка, Верблюжка, Спасове тощо, Кіровоградської обл. Вони всі адресовані на сільради. Прочитавши їх, я б розділив їх на дві категорії - перша - це пошук своїх рідних та близьких по певному селу, друга - це прохання і навіть погрози, щоб влада залишила в спокої рідню (в когось корову забрали, в когось ліжко!, пільги зняли тощо).

А яка іх листів подальша доля?

Share

7

Re: Фронтові листи

AppS пише:
Vlad S. пише:

Ми на фронтові листи натрапили в сільрадах сс. Кірове(Бокова), Варварівка, Верблюжка, Спасове тощо, Кіровоградської обл. Вони всі адресовані на сільради. Прочитавши їх, я б розділив їх на дві категорії - перша - це пошук своїх рідних та близьких по певному селу, друга - це прохання і навіть погрози, щоб влада залишила в спокої рідню (в когось корову забрали, в когось ліжко!, пільги зняли тощо).

А яка іх листів подальша доля?

Оцифрували їх, а оригінали залишилися в сільраді

Херсон губ Сердюк Задорожний Москалець С(Ш)ушко Білий; Піщане Переяслав полк Шарата Чмир Прилипко; Галичина Ільків Ilkow Рабик Гавриляк Келлер Keller Боднар Кохан Щавинський Червинський Чайкі[о]вський Папп; Могильов губ Тве[a]рдовский Немиленцев Шпаков; Моринці Артеменко Філіпович А(Га)ркуша; Новосілки Київ пов Кучер Ігнат'єв Кошевий Михайлов Малишенко Федоров; Київ Коноваленко R1A1A/T2B5
Thanks: Artemija1

Share

8

Re: Фронтові листи

Vlad S.
Я мав на увазі використання в краєзнавчій роботі ітп.

Share

9

Re: Фронтові листи

AppS пише:

Vlad S.
Я мав на увазі використання в краєзнавчій роботі ітп.

Дещо увійде в книгу, яка вже готується до друку, а дещо буду використовувати в наступній по історії роду і сіл

Херсон губ Сердюк Задорожний Москалець С(Ш)ушко Білий; Піщане Переяслав полк Шарата Чмир Прилипко; Галичина Ільків Ilkow Рабик Гавриляк Келлер Keller Боднар Кохан Щавинський Червинський Чайкі[о]вський Папп; Могильов губ Тве[a]рдовский Немиленцев Шпаков; Моринці Артеменко Філіпович А(Га)ркуша; Новосілки Київ пов Кучер Ігнат'єв Кошевий Михайлов Малишенко Федоров; Київ Коноваленко R1A1A/T2B5

Share

10

Re: Фронтові листи

ясно, дякую.

Share

11

Re: Фронтові листи

і ще од житомирця
майже ДМБ-46

+ Читати більше

Share

12 ( 06-08-2015 12:31:22 змінене AppS )

Re: Фронтові листи

післявоєнний Дніпропетровськ з мрією побачити борщ.

+ Читати більше

Thanks: Алена1

Share

13 ( 14-08-2015 13:00:15 змінене AppS )

Re: Фронтові листи

ще лист
1го сентября 1944 го.
Писмо от брата твоего. Добрый день дорогая моя сестрычка едыная и племеничок коля. Як ви там поживаете, може ви там доси свого батька дождалис, а не дождалис, то передайте ему привет у пісми. Я пока, слава богу жив и здоров. Шлю я вам свой красно армейский привет и желаю я вам всего найлутшего вашей жизни. Таня я нахожус на хронті около Риги. Сестро не журися за мною, молис Богу, может я живий останусь, а матері некажи що я на хронти, бо у їх серце слабе, то шоб небуло чого паганого. Сестро, жалій матюр нашу рідну вони же нас жалилы. Сестро ты же у мене едыная и я у тебе один брат и так нам не прийшлос и попрощатся.
С тем досвідание, хай тоби бог помага у свити прожить.   

+ Читати більше


як додаток книжка червоноармійця


+ Читати більше


по цим двом документам можна побудувати маленьке дерево

Якщо погуглити, то ще й підходящого Миколу Івановича знайти
www.morphology.dp.ua/_pub/CAS-20 … -92-93.pdf

проте може бути й збіг.

Share

14

Re: Фронтові листи

AppS пише:

ще лист

800x605
800x1151

як додаток книжка червоноармійця

800x580

+ Читати більше

по цим двом документам можна побудувати маленьке дерево

176x339

Якщо погуглити, то ще й підходящого Миколу Івановича знайти
www.morphology.dp.ua/_pub/CAS-20 … -92-93.pdf

проте може бути й збіг.

Надихає, але прізвища публікуйте теж. Так відбувається в пошуковиках індексація.

Фирфир
Thanks: Т.В.1

Share

15 ( 14-08-2015 13:00:44 змінене AppS )

Re: Фронтові листи

RostOwl

Не треба цитувати ВСЕ повідомлення!!!
відредагуйте, будь-ласка

але прізвища публікуйте теж. Так відбувається в пошуковиках індексація.

І що далі буде?

Share

16 ( 31-08-2015 13:41:26 змінене AppS )

Re: Фронтові листи

Дніпропетровська область, Царичанський район

Share

17

Re: Фронтові листи

В Краснодаре прошла презентация книги "Письма с фронта"

Як на мій невеличкий аматорський досвід збирання таких листів - занадто пафосні узагальнення.

Share

18

Re: Фронтові листи

+ Читати більше

Шановні читачі! Кажуть , що чужі листи читати не дуже правильно. Але вже давно листування близьких людей тієї пори перестала бути особистою справою . Це вже історія. Напередодні Дня Перемоги ми пропонуємо Вашій увазі документальні свідчення про фронтові будні земляків у роки війни , отримані від родичів і близьких тих , хто воював на фронтах Великої Вітчизняної війни , і надсилав додому документальні свідчення подій війни.

Це : листи , фотографії , листівки , спогади , офіційні матеріали про нагороди , довідки про поранення, повістки про призов , сповіщення про загибель героїв.  Листи з фронтів Великої Вітчизняної війни - документи величезної сили. У пропахлих порохом рядках - подих війни , грубість суворих окопних буднів , ніжність солдатського серця , віра в Перемогу ...

Старий папір наполегливо загортається по згинах , продавленим більше шістдесяти років тому. Вицвіли чорнила , зблякла друкарська фарба на поштових листівках. Листи з фронту досі дбайливо зберігають в багатьох сім'ях маріупольців . У кожного трикутника своя історія: щаслива чи сумна .

Бендрик Леонид Кузмич
Гарин Яков Петрович
Дорошенко Григорий Федорович
Конько Иван Андреевич
Попов Семен Афанасьевич
Рыжков Валентин Петрович
Сериков Александр Макарович
Стрелков Владимир Васильевич
Толкачев Михаил Семенович
Чернова Анна Федоровна
Чуйко Анатолий Андреевич
Якин Иван Егорович
Ячменьков Борис Григорьевич
marlibrary.com.ua/index.php?menu=frontovye_pisma

Share

19

Re: Фронтові листи

О чем писали домой солдаты на второй месяц войны.
www.istpravda.ru/bel/research/3938/

Thanks: Т.В., kbg_dnepr2

Share

20

Re: Фронтові листи

потрапила в руки підбірка листів на німецькій. Датовані часами війни, проте зміст не ясний.
Відсканував, можливо хтось прочитає і перекаже зміст.

1

+ Читати більше

2

+ Читати більше

3

+ Читати більше

4

+ Читати більше

5

+ Читати більше

Share

21 ( 28-12-2015 10:57:58 змінене kbg_dnepr )

Re: Фронтові листи

Briefe aus dem 2. Weltkrieg

1.1.
14.05.1944
??? Weissack bei Forst / N.L. Land
Mein kleiner Mensch! Wir haben es hier so gut und haben mehr Zeit an Dich zu denken, wie in dem schrecklichen Berlin, das einen keinen Augenblick zur Ruhe kommen läßt. Wir haben mit Frau Junghanns und Tante Luise v. Treskow (?) nun alles verabredet, daß Du mit der kleinen Manni (?) in den grossen Ferien zu ihnen kommen darfst. Es wird Dir an beiden Stellen gut gefallen, das bin ich sicher. Zu Casel (?) bei Junghanns gibt es sehr viele Tiere, allein 100 Schweinchen vom allenkleinsten bis zum riesigen Eber, dann 45 Kühe, wo immerzu Kälberchen kommen, u. auch ein grosser „Kuhvater“ – so nanntest Du immer als ganz kleines Kind den Bullen – ist. Dann sind kleine Fohlen die Füchse mit hellen Schwänzen.

Мой маленький человечек! Нам тут так хорошо, у нас больше времени подумать о тебе, чем в ужасном Берлине, который не давал ни минуты покоя. Мы обо всем договорились с госпожой Юнгханнс и тетей Луизой фон Треско, что ты в большие каникулы сможешь приехать к ним с маленькой Манни (?). Тебе понравится в обоих местах, я уверен. В Казеле у Юнгханнсов очень много животных, одних свинок 100 - от самой маленькой до огромного борова, потом 45 коров, телятки и большой "коровий папа" - так ты всегда называла быка, когда была совсем маленьким ребенком. Потом маленькие жеребята буланые со светлыми хвостами.

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

22

Re: Фронтові листи

Ось уривок з тієї книги: Иван Павлович Мельников из станицы Старощербиновской погиб летом 41-го. Родные сохранили его письмо, написанное перед боем: "... Я вспоминаю милое детство, леса и поля, грибные походы и думаю: неужели мы отдадим это на поругание немцам, неужели мы будем  их рабами?! Нет! Не бывать этому! Не позволит это наш русский народ. Много вдов и сирот останется после этой кровавой бойни, но мать-Родина, наша русская Родина будет жить".
Найближчі від ст-ці Старощербинівської ліси - 200 км. Ні по які гриби тоді там ніхто не ходив, хіба що по печериці. Судячи з прізвища - присланий з півночі на місце знищених або висланих козаків-українців. Ніякої цінності у подібних листах - з фронту, з армії, з зони - нема, бо, по-перше, там добре вчать, що і як писати, по-друге, листи часто перевіряють. Знаю одного дядька, який писав з армії (кордону) у 1960-х рр. про кодекс будівника комунізму, потім все життя крав та пив і був звичайним бидлом, як до служби, так і після неї.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: nfs791

Share

23 ( 27-12-2015 19:44:58 змінене AppS )

Re: Фронтові листи

Ярематойсамий
Я Вас поважаю, але тут у Вас максималізм не до місця. Очевидно, що свої знання Ви взяли з отаких офіційних книжок та офіційних агіт.матеріалів чи листа Максима Перепелиці.
А ті, що я виклав не читали.

Правда ж полягає в тому, що більшість листів з фронту - це звичайні листи додому - з'ясування побутових речей, якісь свої новини, що не є військ.таємницею. Пафос - хіба у дуже молодих і то не багато.

Share

24

Re: Фронтові листи

AppS
І я Вас поважаю, але листів не читав, бо вони дуже повільно скачуються. Якщо нас що-небудь може цікавити, то це якісь факти, а в листах їх мало або вони спотворені. Якщо там нема фактажу, а щось інтимне, то таке неетично взагалі читати. Але коли хтось і десь назбирав листів - це неважко й зараз зробити - то дуже легко з усього вибрати "потрібне", особливо ж коли воно народжене політичною "освітою". А ще зверніть увагу, що більшість листів писано чорнилом. Хто, чим і коли їх міг на фронті писати? Мій дід був грамотний, а навіть з госпиталя не міг писати.  Ми в школі ходили та переписували ветеранів, спогади про війну, про загиблих родичів. Скільки випитували про листи й т.п., всі відказували:"А коли їх було там писать, чим і на чому?" Листи здебільшого писали тиловики, штабники, курсанти до відправки на фронт....Нам в армії комбат казав:"Меньше брешите, шо у нас есть три  ракеты, от одной которой пол-Земли отвалится и шо пишите письмо из окопа на спине погибшего товарища".

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

25

Re: Фронтові листи

Ярематойсамий
smile

А які факти можуть нас цікавити?
Розповіді про стратегічні маневри армії? Від солдат чи хоч і молодших офіцерів? Хіба загальні фрази. 
Чи про кишки розкидані по полю? Ви б таке й без товаришів додому б писали? Матері, наприклад. І зараз додому таке нормальні люди не звонять, хоча цензура умовна. Буквально вище людина пише, що "Сестро не журися за мною, молис Богу, может я живий останусь, а матері некажи що я на хронти, бо у їх серце слабе, то шоб небуло чого паганого"

Розумієте, Ви зараз обговорюєте оті всі листи з державних публікацій та музеїв. Я ж викладую звичайні листи з сімейних архівів, що їх придбав за останній рік. Якраз для мене було відкриттям, що отого всього пафосу в листах зазвичай і немає.

Інтимні подробиці? Ці люди вже давно загинули чи повмирали своєю смертю, повмирали люди, яким вони писали. Вже всі повмирали, кому воно було дороге. Це все листи, від яких свідомо відмовились. Листи-сироти.
Від більшості авторів одні листи й залишились як згадка, що вони на світі існували.
Я вже не кажу, що це все було в сиву давнину ще за часів короля Георга Шостого.

Щодо збереженості, то це від людей залежить. Я в ці народні історії про "немає і небуло" вже не вірю. Проходив по фотографіям. Потім виявляється, що то спалили, то десь в альбомі й заховані, забуті й мишами погризені і взагалі нашо воно треба, займись ділом.

Share

26

Re: Фронтові листи

Немецкие военные письма, 1.2:

Aber das Niedlichste ist ein kleiner jetzt 6 Wochen alter Terrier, der „Struppi“. Ich mach mir gar nichts aus den Hunden aber dieser war wirklich süss u. wollte von Mammi und mir überhaupt nicht ?? fort, weil wir immer mit ihm spielten, dazu haben Junghanns natürlich keine Zeit.
Es gibt dort auch eine Unmenge Kaninchen, schwarze, weisse, graue, alles durcheinander ?? erst die jungen Entchen u, Gänse u. Hühnchen! auch Puten kommen noch aus. Herr Junghanns hat noch sein Auto u. ausserdem einen Einspänner, da darfst Du kutschieren. Von Weissack erzähle ich Dir ein anderes Mal. Hoffentlich bist Du und Dagmar gesund u. Ihr könnt bei dem himmlischen Wetter immer auf dem Wall spielen.
Herzliche Grüsse von Mammi und Omi.

Но самый очаровательный - это маленький терьер Штруппи, сейчас ему полтора месяца. Я спокойно отношусь к собакам, но этот щенок был действительно чудный и не хотел уходить от меня и мамы, потому что мы с ним играли - у Юнгханнсов для этого, конечно, нет времени.
Там также тьма кроликов - черных, белых, серых, все вперемешку, ?? утятя, гусята и цыплята! и еще выходят индюки. У господина Юнгханнса есть машина и одноколка, ты сможешь на ней ездить. О Вайсзаке я тебе расскажу в другой раз. Надеюсь, что ты и Дагмар здоровы и при чудной погоде можете играть на валу.
Сердечный привет от мамы и бабушки

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

27 ( 29-12-2015 10:19:42 змінене kbg_dnepr )

Re: Фронтові листи

Немецкие военные письма, 2:

Wilmersdorf; d. 15.8.45
Mein gutes liebes Kind!
War das eine Freude, als uns Frau Rahn (Ralm?) gestern Dein liebes Briefchen brachte! Wir sind so froh, dass es Dir gut geht und Ihr noch im Schloss seid und alle Tiere um Euch herum auch munter sind. Vorige Woche hatten wir noch versucht einen Brief an Dich durch einen Herrn mitzugeben, hoffentlich ist er angekommen. Wenn nur die Post bald wieder richtig ginge, damit man öfter einander schreiben könnte! Omi und ich haben die Russenzeit soweit gut überstanden es war manchmal schlimm, weil sie uns die Sachen wegnehmen wollten. Jetzt haben wir Engländer als Besatzung, die wollen absolut unsere Wohnungen haben, dann müssen wir solange zu Bekannten gehen, was auch nicht schön ist. Frau Rahn sagt, Ihr geht noch nicht wieder zur Schule, das findet Ihr gewiss herrlich. Bitte gib uns ja wieder, wenn eine Gelegenheit durch jemand Bekanntes ist, der hierher fährt, eine Nachricht, mein gutes Kindl. Ich schicke Dir durch Frau Rahn jetzt endlich die kleine Madonna, die damals leider nicht mehr mit der Post gehen durfte. Das kleine Bildchen hat immer, wo ich auch in der Welt herumkam, mich begleitet und über meinem Bett gehangen, es soll nun Dich erfreuen und beschützen bis wir uns einmal wiederhaben. – Sage bitte an Mammi und Pappi und Dagmer sehr herzliche Grüsse. Dich umarme ich in Gedanken vielmals und innig und küsse Dich tausendmal! Stets Deine Mammi

Моя дорогая детка!
Как я была рада, когда фрау Ран принесла нам вчера твое чудесное письмо! Мы так рады, что у тебя все хорошо и вы еще в замке, и все животные вокруг вас тоже живы-здоровы. На прошлой неделе мы попробовали передать письмо с одним господином, я надеюсь, оно дошло. Если бы только почта поскорее стала работать нормально, чтобы можно было чаще писать друг другу! Бабуля и я, в общем, нормально пережили время под русскими, порой было плохо, потому что они хотели отобрать у нас все. Сейчас у нас англичане, они требуют от нас наши квартиры, тогда нам придется пойти на какое-то время к знакомым, что тоже не очень приятно. Госпожа Ран говорит, вы еще не ходите в школу, это вам наверняка очень нравится. Мое дорогое дитя, пожалуйста, напиши нам опять, если случится оказия через кого-то из знакомых, кто едет сюда. Посылаю тебе наконец через фрау Ран маленькую Мадонну, которую к сожалению тогда не получилось отправить почтой. Маленькая картинка всегда была со мной, куда бы я по миру ни ездила, и висела над моей кроватью, пусть теперь она радует и оберегает тебя, пока мы не соединимся. – Передай, пожалуйста, мамочке и папочке, и Дагмар самые сердечные приветы. Мысленно горячо обнимаю тебя много раз и целую тебя тысячу раз! Всегда твоя мамочка

Это вроде письмо от матери???

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)
Thanks: Т.В.1

Share

28

Re: Фронтові листи

Выходит от матери. Но все равно интересно. Надо потом будет просто письма разделить

Share

29

Re: Фронтові листи

Да там тоже не понятно - в тексте "передай привет мамочке и папочке", а подпись "мамочка"... Странно.

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

30

Re: Фронтові листи

може це няня?

Share

31

Re: Фронтові листи

kbg_dnepr пише:

Да там тоже не понятно - в тексте "передай привет мамочке и папочке", а подпись "мамочка"... Странно.

А такі варіанти можливі: а) "мамочка й папочка" - то хрещеники дитини; б) дід і баба дитини, батьки або свекри кореспондентки; в) хрещеники кореспондентки?

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

32

Re: Фронтові листи

Я можу щось сказати тільки про текст. В тексті "передай привіт мамусі та татусю", і підпис "завжди твоя мамуся".

Варіантів тут тільки два:

1. я щось невірно бачу;
2. там дійсно те, що я бачу.

Якщо я все бачу правильно, то що це все значить, це інше питання, на яке я відповісти не можу.

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

33

Re: Фронтові листи

kbg_dnepr пише:

В тексті "передай привіт мамусі та татусю".

Щось я зовсім заплутався - там "мамочка й папочка" чи "мамуся й татусьо"? smile smile

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

34

Re: Фронтові листи

Може це якась тітка. А звернення якась сімейна традиція.

Share

35

Re: Фронтові листи

Почтовая карточка 1944 года

Post's attachments

image-4jZ5Lb-russia-biography.jpg
image-4jZ5Lb-russia-biography.jpg 118.22 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Thanks: О.І.1

Share