106

Re: MyHeritage DNA

AleksML пише:

Мені показувало... не встиг картку поповнити... sad

Спробував якось на них вплинути... ось відповідь.

Hi Oleksandr,
Unfortunately we would be unable to provide a new coupon for you
As our prices are set per sale so we are not able to provide a new coupon for you.
We apologize for any inconveniences caused by this.
Kind Regards,
Odran, MyHeritage Team

Я так зрозумів що у них якась певна кількість тестів була по такій ціні. Як промо-акція.

Multi multa nemo omnia novit.
Єрофеєнко(Ерофеенко)\Кришталь(Крышталь,Крешталь)\Малашенко\Мелащенко\Фесенко(Хвесенко)\Щедрин

107 ( 17-07-2020 18:05:16 змінене mike.kilo )

Re: MyHeritage DNA

Не раджу користуватися ДНК-тестами цього сервісу, якщо набір для тестування куплений з одного акаунту, а активований з іншого. Для служби підтримки MyHeritage це занадто складно - у випадку якихось питань вони всю комунікацію ведуть з тільки з покупцем набору.

В мене блін просто нема слів.
Спочатку USPS загубило пакунок в кінці квітня. Потім, коли я попросив відправника подати на пошту запит на розшук в середені червня (заявлений строк розшуків 2 тижні), посилку шукали місяць і все ж таки знайшли 11.07 на сортувальному терміналі в Х'юстоні. Вчора 16.07 вона таки потрапила до MyHeritage, але в трекінгу USPS це не відобразилось (там і зараз висить In Transit 11.07.2020).
Звісно я цього всього не знав до вчорашнього вечора, бо повідомлення, що зразки приїхали в лабораторію мені не прийшло. Тому, не маючи всієї інформації і вважаючи посилку вже втраченою, так само вчора я замовив в MyHeritage заміну. І вони деактивували вже отримані зразки!

Я вже і зателефонував їм, відповідь була: "The person who purchased the kits should contact us".
Ну і навіщо тоді та активація?

Цікавить: заселення Бахмута у XVIIІ ст.
Thanks: kuks70, ArturVer, luvi3

Share

108

Re: MyHeritage DNA

Колеги,
будь ласка, напишіть щось підсумкове про те, чи варто це робити на МХ.
Я звикла думати, що сенс є тільки на ФТДНА та 23ендМі. Я відстала від життя?
Чи є переваги в тестуванні на МХ? для кого це має сенс?

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)
Thanks: iromko1

Share

109

Re: MyHeritage DNA

kbg_dnepr пише:

Колеги,
будь ласка, напишіть щось підсумкове про те, чи варто це робити на МХ.
Я звикла думати, що сенс є тільки на ФТДНА та 23ендМі. Я відстала від життя?
Чи є переваги в тестуванні на МХ? для кого це має сенс?

Смысл есть "засветиться" во всех 4-х крупнейших аутосомных базах Мира: Ансистри, 23 энд Ми, М.Х., ФТДНК. Это при серьёзном подходе. Если аутосомный тест уже сделан, то в М.Х. можно просто загрузить свои данные. Плюс М.Х. в том, что наряду с ФТДНК это наиболее популярная фирма на пост-советском пространстве.

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).

Share

110

Re: MyHeritage DNA

Свої аутосомні результати в МХ варто мати, однозначно.

А от яким шляхом їх туди дістати - це вже залежить від ситуації з ціною і планами на подальші тести.

Якщо ціна однакова в FTDNA та MyHeritage, то тестуватись варто в першій, а переносити дані в другу. Бо FTDNA зберігає зразок, і можна потім замовити додаткові тести. Якщо ж подальше тестування нецікаве, то можна взагалі лише на ціну орієнтуватись.

А взагалі, бажано бути в усіх 4-х великих базах, як пише Дмитро.

Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока
I-BY104146|U5b1b1a - Проект "Українська ДНК"

Share

111

Re: MyHeritage DNA

Доброго дня!

В мене є питання (можливо десь вже на нього відповідали, але я не знайшов на форумі):


Що ви писали на накладній/інвойсі при відправці своїх тестів назад до США? я так розумію, якщо я напишу DNA samples то можуть бути питання на митниці. Чи відправляв хтось Новую Поштою, чи були проблеми?


Дякую!

Share

112

Re: MyHeritage DNA

Тема про поштові питання тут:

http://forum.genoua.name/viewtopic.php?id=3349


В митній декларації я завжди писав просто "Документи" і не було ніяких проблем. Правда, коли я вкладав пробірки в конверт, то додатково загортав їх у звичайний листок картону, зігнутий навпіл, просто щоб вміст конверту було важче промацати. Дехто пише "Рекламні матеріали" і теж без проблем проходить.

113 ( 14-01-2021 14:42:50 змінене mike.kilo )

Re: MyHeritage DNA

DmitroR-2 пише:

Вы пишите этой "бабке", пока она ещё жива и узнавайте что к чему. Совпадение у Вас с ней хорошее и довольно близкое. Например у моего отца человек с примерно такими данными по результату оказался дочерью его троюродной сестры.
http://forum.genoua.name/viewtopic.php? … 41#p231241

Пройшов майже рік, за цей час зробив тест мамі (було очевидно, що це збіг по її лінії).
Вийшов збіг майже в 2 рази більше: 290.8 cM total / 50.8 cM longest block (орієнтовно – троюрідна тітка або сестра)
Також розкопав родовід збіженки по лінії її батька-емігранта. Було цікаво, пізнавально, купа документів, декілька фото від 1899 до 1931 р., і т.д.
Але яким чином споріднені, хто спільний предок – так і не вдалося з'ясувати roll

Цікавить: заселення Бахмута у XVIIІ ст.

Share

114 ( 14-01-2021 15:03:41 змінене DmitroR-2 )

Re: MyHeritage DNA

mike.kilo пише:

Вы пишите этой "бабке", пока она ещё жива и узнавайте что к чему. Совпадение у Вас с ней хорошее и довольно близкое. Например у моего отца человек с примерно такими данными по результату оказался дочерью его троюродной сестры.
http://forum.genoua.name/viewtopic.php? … 41#p231241

Пройшов майже рік, за цей час зробив тест мамі (було очевидно, що це збіг по її лінії).
Вийшов збіг майже в 2 рази більше: 290.8 cM total / 50.8 cM longest block (орієнтовно – троюрідна тітка або сестра)
Також розкопав родовід збіженки по лінії її батька-емігранта. Було цікаво, пізнавально, купа документів, декілька фото від 1899 до 1931 р., і т.д.
Але яким чином споріднені, хто спільний предок – так і не вдалося з'ясувати roll

Поздравляю, становится всё интереснее и интереснее!!! Теперь Вам нужно сделать тесты наиболее близким родственникам мамы со стороны её отца и со стороны её матери. Таким образом поймёте с какой именно стороны идёт совпадение. Ну и этой "бабке"-совпаденке нужно сделать тоже самое. Таким образом поймёте с какой стороны ветер дует.                                                                                                                            п.с. Хотя, как я понимаю, "бабке" вряд ли найдётся кому делать тест. Но на всякий случай спросите, может быть там эмигрировала целая семья.

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).
Thanks: mike.kilo, iromko2

Share

115 ( 14-01-2021 15:14:59 змінене mike.kilo )

Re: MyHeritage DNA

DmitroR-2, у збіженки зроблені тести всім її нащадкам аж до правнуків (всього 10 тестів).
Я закидав кількість сМ збігів і малював дерево гіпотез в DnaPainter WATO – поки що не допомогло.
Маминим родичам навряд вдасться зробити тести в силу різних причин.

Збіженка – донька емігранта (від 2-го шлюбу у Франції, з француженкою).
Батько збіженки евакуювався з армією Врангеля в Турцію і потім на Корсику. Від 1-го шлюбу лишилася в Росії перша дружина з сином (1914 р.н.).
Онука того сина (тобто, праонука емігранта) живе в Ставрополі. Зробити їй тест чимось допоможе?

Цікавить: заселення Бахмута у XVIIІ ст.
Thanks: DmitroR-21

Share

116

Re: MyHeritage DNA

mike.kilo пише:

DmitroR-2, у збіженки зроблені тести всім її нащадкам аж до правнуків (всього 10 тестів).
Я закидав кількість сМ збігів і малював дерево гіпотез в DnaPainter WATO – поки що не допомогло.

Тут дело не в потомках. Они не помогут выяснить картину. С Вашей стороны понятно что совпадение идёт по Вашей маме. С её стороны понятно что совпадение идёт по отцу "бабки". Теперь надо выяснять: 1. Это совпадение идёт со стороны отца Вашей мамы или со стороны матери Вашей мамы. 2. Тоже самое по "бабке".

По "бабке" думаю тестировать некого. Разве что её отец мигрировал не один, а например с какими-то родичами со стороны матери или отца. 


А Вам, как я уже говорил, надо протестировать наиболее близких родичей мамы, идущих: 1. Со стороны её мамы. 2.Со стороны её отца. 


Одного человека по одной линии будет вполне достаточно. В итоге у одного из протестированных также будет хорошее совпадение с "бабкой", а у другого ничего не покажет. Так поймёте со стороны отца Вашей мамы или со стороны мамы Вашей мамы идёт это совпадение. Это уже значительно облегчит задачу.

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).
Thanks: mike.kilo, iromko, Kora3

Share

117

Re: MyHeritage DNA

DmitroR-2, так, це зрозуміло і логічно (робити тести родичам мами).
Але навряд зможу їх вмовити.

Вибачайте, відредагував попередній пост, Ви могли не побачити:

Від 1-го шлюбу лишилася в Росії перша дружина з сином (1914 р.н.).
Онука того сина (тобто, праонука емігранта) живе в Ставрополі. Зробити їй тест чимось допоможе?

Також лишались 2 сестри, але по ним поки нічого не вдалося з'ясувати.

Цікавить: заселення Бахмута у XVIIІ ст.
Thanks: DmitroR-21

Share

118

Re: MyHeritage DNA

mike.kilo пише:

DmitroR-2
Маминим родичам навряд вдасться зробити тести в силу різних причин.

Збіженка – донька емігранта (від 2-го шлюбу у Франції, з француженкою).
Батько збіженки евакуювався з армією Врангеля в Турцію і потім на Корсику. Від 1-го шлюбу лишилася в Росії перша дружина з сином (1914 р.н.).
Онука того сина (тобто, праонука емігранта) живе в Ставрополі. Зробити їй тест чимось допоможе?

1. Попробуйте всё же. Попытка-не пытка.2. Не особо поможет. Так как и в том и в другом случае мы выходим на одного и того же человека-того самого эмигранта. А нам нужно разделить линии его родителей. Но тест внучке явно не помешает. Таким образом хотя бы подтвердиться что и та и другая линия идут именно от этого эмигранта, а не от кого-то другого (в жизни всякое бывает). Плюс может получите какие-то дополнительные подсказки за счёт общих совпаденцев, фигурирующих у всех Вас троих.


п.с. Основной упор нужно всё же делать на тестирование Ваших родичей со стороны мамы. Тестирование внучки эмигрантки поможет лишь как дополнительный инструмент.

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).
Thanks: Kora, mike.kilo2

Share

119

Re: MyHeritage DNA

mike.kilo пише:

DmitroR-2, так, це зрозуміло і логічно (робити тести родичам мами).
Але навряд зможу їх вмовити.

Вибачайте, відредагував попередній пост, Ви могли не побачити:

Від 1-го шлюбу лишилася в Росії перша дружина з сином (1914 р.н.).
Онука того сина (тобто, праонука емігранта) живе в Ставрополі. Зробити їй тест чимось допоможе?

Також лишались 2 сестри, але по ним поки нічого не вдалося з'ясувати.

В смысле родные сёстры этого эмигранта?

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).

Share

120 ( 14-01-2021 15:37:07 змінене mike.kilo )

Re: MyHeritage DNA

DmitroR-2,
так, рідні сестри емігранта лишились в Росії (на Кавказі, одна в 1915 була в ст.Баталпашинській/сучасний Черкеськ, друга в 1927 у Владикавказі).
Далі "сліди губляться".
Мабуть далі краще в приватні повідомлення, щоб не флудити тут.

Цікавить: заселення Бахмута у XVIIІ ст.
Thanks: DmitroR-21

Share

121

Re: MyHeritage DNA

ДНК его родных сестёр или их потомков тоже не особо бы помогло. Как дополнительный инструмент в т.ч. по верификации родства сгодилось бы, но не больше. Вот если бы найти потомков двоюродных братьев/сестёр этого эмигранта это было бы то, что нужно.

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).
Thanks: Kora, mike.kilo, luvi3

Share

122

Re: MyHeritage DNA

MyHeritage проводить акцію для тих, хто тестував ДНК в інших компаніях: можливість безкоштовно отримати доступ до всіх можливостей для тих, хто завантажить свої дані до них у базу від сьогодні і до 28 лютого 2021 р.

https://blog.myheritage.com/2021/02/upl … ime-offer/

Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока
I-BY104146|U5b1b1a - Проект "Українська ДНК"

Share

123

Re: MyHeritage DNA

iromko пише:

MyHeritage проводить акцію для тих, хто тестував ДНК в інших компаніях: можливість безкоштовно отримати доступ до всіх можливостей для тих, хто завантажить свої дані до них у базу від сьогодні і до 28 лютого 2021 р.

https://blog.myheritage.com/2021/02/upl … ime-offer/

Цікаво, чи спрацювало би перезалити до МН раніше залиті дані з ФТДНА ?

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

124

Re: MyHeritage DNA

Balymba, я перезалила. І до цього не розуміла, чого в мене немає, і так все показувало.
Зараз все теж саме. От тільки родичів з України стало трохи більше.

Share

125

Re: MyHeritage DNA

notizia пише:

Balymba, я перезалила. І до цього не розуміла, чого в мене немає, і так все показувало.
Зараз все теж саме. От тільки родичів з України стало трохи більше.

То може і минулого разу дані були залиті "під акцію"? Прямо зараз різниці не побачу, бо платний доступ. Але у мене є два тести, які завантажувала пізніше основної партії (яка якраз завантадувалася під аналогічну акцию пару років тому), по якім було дуже обрізане відображення. Зокрема тільки перший зі спільних збіженців, не показувало дерево збіженця далі батьків (чи повністю, отут можу прибрехати), не порівнбвало етнопоходження (хоча користь від того ближче до 0 зазвичай)

Велика Виска -Мокряки і все село; Кухаревський/Кухаревский - звідусіль; Цихаиз/Чехаиз/Чіхаїз - звідусіль; Кейбал - Полтавщина і звідусіль; Гірчак-Горчаков - Луганськ і околиці. Шукаю народження Варвари Григорівни Кодаченко у 1884-1886 роках скоріш за все у Херсонській губерніі, де - невідомо.

Share

126

Re: MyHeritage DNA

luvi пише:

Balymba, я перезалила. І до цього не розуміла, чого в мене немає, і так все показувало.
Зараз все теж саме. От тільки родичів з України стало трохи більше.

То може і минулого разу дані були залиті "під акцію"? Прямо зараз різниці не побачу, бо платний доступ. Але у мене є два тести, які завантажувала пізніше основної партії (яка якраз завантадувалася під аналогічну акцию пару років тому), по якім було дуже обрізане відображення. Зокрема тільки перший зі спільних збіженців, не показувало дерево збіженця далі батьків (чи повністю, отут можу прибрехати), не порівнбвало етнопоходження (хоча користь від того ближче до 0 зазвичай)

Саме так. Маю кілька "акційних" і два давніх, котрі хоч і залиті безплатно, але мають повний доступ.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

127 ( 23-02-2021 21:09:24 змінене notizia )

Re: MyHeritage DNA

Balymba, luvi, в мене теж старі, може тому і повний доступ був до всього. Етнічне походження змінилося трохи.

Share

128

Re: MyHeritage DNA

Прошу допомоги у вирішення такого питання: потрібно в дереві на МН показати багаторазову редукцію предків, тобто під'єднувати особи з молодших поколінь, до вже існуючих в дереві предків.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37
Thanks: DmitroR-2, luvi2

Share

129 ( 26-02-2021 22:55:10 змінене mike.kilo )

Re: MyHeritage DNA

З цікавого: залив під акцію ще раз файл батькового теста (скачав ще раз з ФТДНА і залив, приєднав до іншої особи, неприв'язаної до дерева – для порівняння).
Старий файл – 1985 збігів.
Новий файл – 2023 зібга.

Серед нових "виловило" один збіг в 10.6 сМ (low confidence) з чотириюрідною внучатою племінницею (3C2R).
До того був тільки документально підтверджений збіг з її матір'ю (чотириюрідною племінницею, 3C1R) – 47.5 shared /25.4 longest. І тепер в спільних збігах завдяки отим мізерним 10.6 – показало, що вони між собою мати й донька.
Дерево в тих збіженців місцями загадкове з невідомих мені причин, але по одній з гілок починається з персонажа, що вже був у мене в дереві з МК (дід для 3C1R).
Я б сказав, що таке можна віднести до рекордно-мінімальних підтверджених збігів.

P.S. Етнічне походження не порівнював, бо "дублікат" в збігах не показало, хоча раніше в подібних випадках так і писало "self".

Цікавить: заселення Бахмута у XVIIІ ст.

Share

130 ( 26-02-2021 16:38:40 змінене Kora )

Re: MyHeritage DNA

2 mike.kilo

Подскажите пожалуйста, а делали ли сравнение совпадений этих же людей в FTDNA и если да, то насколько была разница сМ в совпадающих участках хромосом между этими двумя ресурсами?

Уже неделю ломаю голову по триангуляции и хорошо было бы оттолкнуться от малых показателей, но у меня один к множеству, а не несколько к множеству. Если МН дает адекватное инфо, то буду пытаться задействовать и его базу в своей задаче.


PS
по этносу предков МН по моему аутосомному тесту выдал дичь (проверено другими ресурсами), причем она же всплывает в табличке этноса сравнения с совпаденцем (ни одного совпадения этноса при средних значениях сМ). ИМХО проблема в их образцовых выборках и юридических проблем с некоторыми странами.

Но вот что тут безусловно хорошо - ДНК-раздел сайта и функционал сделан красивенько и приятненько для глаза. Верстка только местами едет, если использовать кириллицу.

Keep calm and carry on
в разной степени ищу-исследую инфо по фамилиям: Ангелов, Вервейко, Давыдов, Киселёв, Панна, Переверзев и пр.
GEDmatch XB3628797

Share

131 ( 26-02-2021 17:30:15 змінене mike.kilo )

Re: MyHeritage DNA

Kora, а цих збіженців немає на ФТДНА.
Є двоє інших з того ж "куща" (моєму батьку 3C та 3C1R), для порівняння:
3C: 101.5/48.7@MH,  131/33@FTDNA, 93.0/33.2@gedmatch
3C1R: 48.6/22.8@MH, 87/23@FTDNA, 35.2/26.0@gedmatch
Це по найбільших сегментах. По окремих сегментах по кожній хромосомі не порівнював.

Між собою попередні збіженці і ці – троюрідні з різницею в покоління. Нащадки двох рідних сестер, старша була 1884, молодша 1913 р.н. (від двох шлюбів), тому і назбиралася різниця в покоління.

З приводу адекватності обох ресурсів при порівнянні – в мене враження, що кожен з них глючить по-своєму. Маю декілька доволі великих збігів на FTDNA, яких немає на МН (хоча ті збіженці там присутні, знаходив їх пошуком в деревах, тести завантажені).

Цікавить: заселення Бахмута у XVIIІ ст.
Thanks: Kora1

Share

132

Re: MyHeritage DNA

Друзья, эксперты, добрый день! Прошу заранее прощение, если мой вопрос покажется глупым. 

Сделал ДНК тест для себя, мамы и бабушки (матери мамы) на MyHeritage. Возникла следующая ситуация - есть некоторые общие совпаденцы у меня и у бабушки, а у мамы их не находит. Для меня это выглядит как очень нелогичная ситуация. 


Еще также есть совпаденцы, у которых общее ДНК больше со мной, чем с бабушкой. Не на много, но все же это также нелогично.


Может ли общая ДНК проявится через поколение (-я)? Или это просто погрешность анализа?

Share

133

Re: MyHeritage DNA

hotovkin пише:

Может ли общая ДНК проявится через поколение (-я)? Или это просто погрешность анализа?

Взагалі ні, з кожним поколінням вона все більше розбавляється.

Ви надали мало вхідних даних, треба дивитися на багато факторів. Які величини збігів? Чи збігається місцезнаходження спільних сегментів у Вашого збіженця з Вами і з Вашою бабусею (номер хромосоми і конкретна позиція на хромосомі)? У Вас обоє батьків були з одного населеного пукту чи регіону? Чи є в роду ашкенази?

Скоріше за все у Вас і Вашої бабусі з цим збіженцем будуть різні спільні сегменти, тоді це просто складений (составной) збіг. Тобто у Вашого збіженця з Вашою бабусею може бути спільний сегмент в одній хромосомі, а у Вас із ним - десь взагалі в іншому місці, і цей сегмент Вам дістався від батька.

Але якщо сегменти одні й ті самі, тоді цікавіше...

Thanks: Kora, luvi, hotovkin, tmaua4

134 ( 23-06-2021 12:38:12 змінене Kora )

Re: MyHeritage DNA

hotovkin пише:

...
Может ли общая ДНК проявится через поколение (-я)? Или это просто погрешность анализа?

Не эксперт, но попробую растолковать вероятный вариант этого явления:

тут сами себе можете ответить (если в курсе хотя бы среднепотолочного инфо по мужчинам), насколько они могли быть близки по общим корням/предкам к исследованным женщинам, и соответственно - вероятности того, что у их потомков появились составные участки, которые и дают значимые показатели родственности к образцам других людей в базе МН.

А так-то не плохо бы глянуть, что покажет GEDmatch при сравнении на малых показателях, сколько там чего общего и относительного кого-где.

Keep calm and carry on
в разной степени ищу-исследую инфо по фамилиям: Ангелов, Вервейко, Давыдов, Киселёв, Панна, Переверзев и пр.
GEDmatch XB3628797

Share

135 ( 23-06-2021 16:21:39 змінене Sajuka )

Re: MyHeritage DNA

Маю схожу ситуацію на невеликому збігові. Зразок моєї мами і однієї пані з не надто віддаленого н.п. та двох її онук

Спільного для всіх лише 6,5сМ

А тепер відмінні фрагменти (червоний фрагмент з бабусею на 17сМ, невеликі шматочки з онуками на трохи більше 6сМ)

А тепер дивимося дерево і бачимо, що є тест також і у проміжному поколінні, з яким збігу поки не показує взагалі.

Це повертає нас до питання, як МХ шукає збіги і чому час від часу виникає ситуація

mike.kilo пише:

Маю декілька доволі великих збігів на FTDNA, яких немає на МН (хоча ті збіженці там присутні, знаходив їх пошуком в деревах, тести завантажені).

В мене зараз теж два збіженці, які за моїм же проханням перезалили з ФТДНА (збіги десь на 80/20сМ), а МХ поки не знаходить.

Thanks: Kora, hotovkin2

Share

136 ( 23-06-2021 19:29:27 змінене mike.kilo )

Re: MyHeritage DNA

Sajuka, а там взагалі цікава ситуація:
Одну збіженку знайшов на FTDNA (65 cM total/13 cM longest), в неї там був завантажений файл з Ancestry.
Запитав, чи немає її на MyHeritage – каже є, той же самий файл з Ancestry завантажений, але я вас там не бачу. А спільних збіженців бачить (я її просив надіслати список збігів з України та Росії).
Далі вона все ж таки зробила тест від MyHeritage – тепер вона мене (точніше мого батька) бачить в збігах (~27 сМ всього, ~15 сМ найбільший сегмент), а я її так само ні.
Писав в службу підтримки (відповідають тижнями, і пофіг на оплачений акаунт, в якому типу priority customer support): вони такі баги пояснюють тим, що коли в однієї людини декілька результатів, то може глючити розрахунок збігів. Дуже рекомендували їй один з результатів видалити.

Цікавить: заселення Бахмута у XVIIІ ст.
Thanks: Kora, kuks702

Share

137

Re: MyHeritage DNA

Небольшая зарисовка на тему точности т.н. "этнокалькулятора" FTDNA, т.е определения происхождения предков по результатам расшифровки теста FF. Сделал тест одной барышне, которая входит в нашу большую семью. FF покупался в FTDNA, там же и тестировался. С их сайта получены данные о происхождении. Определено, как "Монголия" - 45%, "Восточные славяне" - 55%. Мама барышни родилась в Бурятии. Известные по маминой стороне родственники - буряты, проживают в Бурятии. Дельту в 5% можно отнести к ошибке определения, либо к возможному наличию в роду кого-то из "русских", которые, как известно, "осваивали Сибирь" с 17 века. А вот по папе значительно интереснее. Бабушка со стороны отца родилась в Вологодской области. Как попала в Сибирь, мне не ведомо. Сама она умерла несколько лет тому назад. А вот дедушка по отцу происходит из мордвы-эрзя. Хорошо знал мордовский. Прабабушка девушки вообще по- русски до конца жизни говорила плохо. С детьми предпочитала общаться на мордовском. В Сибирь переселились в начале 20 века с территории современной Мордовии по т.н. "Столыпинской реформе". Известные мне родственники по мордовской линии - брюнеты и имеют скорее восточные черты лица. Среди "совпаденцев" на сайте ФТДНА у девушки обнаружилось много представителей мусульманских фамилий и жителей Кавказа. Это не удивительно, т.к. эрзя в местах исконного проживания жили бок о бок с мусульманами. А пути миграции - это тема отдельного разговора.
Выводы о точности подобных определений этнического происхождения читатели могут сделать сами.

Thanks: ktaras1

Share

138

Re: MyHeritage DNA

Siberian пише:

Небольшая зарисовка на тему точности т.н. "этнокалькулятора" FTDNA, т.е определения происхождения предков по результатам расшифровки теста FF. 
...
Известные мне родственники по мордовской линии - брюнеты и имеют скорее восточные черты лица. Среди "совпаденцев" на сайте ФТДНА у девушки обнаружилось много представителей мусульманских фамилий и жителей Кавказа. Это не удивительно, т.к. эрзя в местах исконного проживания жили бок о бок с мусульманами. А пути миграции - это тема отдельного разговора.

Я бачу проблему не в точності етнокалькулятора, а в виборі референсних популяцій для нього. Очевидно, що в якості зразкових "східних слов'ян" вибрали представників тзв. "корєнних рускіх", які є нащадками мордви, єрзі, мокші та інших народів, які обрусіли у 18-19 ст. і вже не пам'ятають про свої корені. От і визначило предків вашої родички як східних слов'ян. І тоді логічно, що предків моїх родичів-українців стабільно визначає як західних слов'ян.

Оскільки ця тема стосується MyHeritage DNA, то хочу спитати - а як у них ці результати інтерпретували? В них же свій набір референсних популяцій.


Може пробували етнокалькулятори на GedMatch?

Прізвища: Тертичний, Брехунець, Коцюба, Білик, Мельник, Стасюк, Цехонський, Рудницький, Скульський, Пахута, Загика, Ковпак, Агарков, Сулима, Ковбасюк, Сахарук, Сніцар, Заморока
I-BY104146|U5b1b1a - Проект "Українська ДНК"
Thanks: ktaras, mike.kilo, Kora3

Share

139

Re: MyHeritage DNA

Я недавно разместил эти результаты на ГедМатч. Надо будет попробовать, что скажут калькуляторы ГМ.

Share

140

Re: MyHeritage DNA

интерпретировал этот же КИТ через ГедМатч на eurogenes K13 Using 2 populations approximation:
1 50% Erzya +50% Tuvinian @ 4.154784



Это уже более корректные (с моей точки зрения) расшифровки.

Thanks: iromko1

Share