36

Re: Життєвий шлях батька у світлинах

На звороті:
г.Новосибирск, 1955 г.
Солодков, Зеленько, Медведев, Лимонов
Подкорытов, Будаш, Ильичев, Булыгин
Попова, Дубровина, Горбунова, Покрышкина, Сидоров

Share

37

Re: Життєвий шлях батька у світлинах

Трохи покумекавши...

Thanks: Алена1

Share

38 ( 14-07-2015 14:17:42 змінене budash )

Re: Життєвий шлях батька у світлинах

...батько склав іспити до інституту "гражданского воздушного флота" у Києві. В той час, зі слів батька, інститут розміщувався по вулиці Польовій.

Share

39 ( 14-07-2015 14:14:09 змінене budash )

Re: Життєвий шлях батька у світлинах

На фронтоні можна розгледіти вивіску навчального закладу:
... Институт гражданского воздушного флота

Share

40

Re: Життєвий шлях батька у світлинах

Кияни одразу впізнають огорожу бульвару Шевченка у Києві. (батько - зліва).

Thanks: litar Л, Ann2

Share

41 ( 14-07-2015 16:53:11 змінене budash )

Re: Життєвий шлях батька у світлинах

Інститут закінчив у 1961 році та отримав розподіл (распределение) у аеропорт далекого міста Якутськ. Знову нові безкраї шляхи тебе чекають, нові знайомства, нові враження.

Share

42

Re: Життєвий шлях батька у світлинах

У власній бібліотеці є такий довідник робітників авіаційної галузі Якутії, який вийшов у 2003 році. -
Возродить славные традиции: События и люди гражданской авиации Якутии/Сост. И.Е.Негенбля. ISBN 5-85259-742-2.

У книзі автор на базі відділів кадрів зібрав відомості про майже всіх спеціалістів Якутії, їх освіту, робочий шлях та виклав у коротких описах із світлинами. Біографічні довідки наведені у алфавітному порядку, тому дуже зручно вести пошук. Про мого батька також не забули.
"Будаш Леонид Иванович (1934 г.р.). Окончил Троицкое авиатехническое училище ГВФ (1954), Киевский институт ГВФ (1961). Работал инженером в ЛЭРМ аэропорта Якутск, с сентября 1961 г. - ст. инженером аэропорта Зырянка, в 1968-69 гг. - начальником АТБ Зырянского ОАО."

Thanks: Ann1

Share

43

Re: Життєвий шлях батька у світлинах

Як бачимо, в Якутську батько не затримався довго, а одразу відправився на Колиму у Зирянку. Але!
В Якутську він встиг побачити та познайомитися із красунею Ніною із чарівною посмішкою, яка потім стала моєю мамою.

Share

44

Re: Життєвий шлях батька у світлинах

Робота та й побут були дуже важкими. Якутія - це край не для слабких! Три місяці в році - холодно, інші - дуже холодно!
Колима розливалася щовесни та міняла своє русло, як заманеться, заливаючи аеропорт та злітну смугу. Подібне повторюється донині.

Share

45

Re: Життєвий шлях батька у світлинах

Заливала висока вода усе селище, і дороги, і будинки

Share

46 ( 16-07-2015 18:05:01 змінене budash )

Re: Життєвий шлях батька у світлинах

і місцевий стадіон

Share

47

Re: Життєвий шлях батька у світлинах

В таких випадках усі мешканці перших поверхів перебиралися жити до сусідів другого. Ми мешкали на другому.
Це фото мого будинку, де я прожив свої перші роки життя.

Share

48

Re: Життєвий шлях батька у світлинах

Я ніколи не забуду вражень, коли всі переміщуються лодками. Це вода вже пішла.

Thanks: Ann1

Share

49

Re: Життєвий шлях батька у світлинах

А це мій батько із шариками на першотравень, вода вже майже вся пішла.

Share

50

Re: Життєвий шлях батька у світлинах

Так весело всі разом із якутами святкували свята Батько й мати сидять разом зправа.

Thanks: litar Л1

Share

51 ( 16-07-2015 18:21:59 змінене budash )

Re: Життєвий шлях батька у світлинах

А це перша моя зйомка в купальні.

Thanks: nfs792

Share

52 ( 12-08-2015 10:29:20 змінене budash )

Re: Життєвий шлях батька у світлинах

Що запам'яталося  мені з дитинства найбільше, то катання на оленях, зимові завірюхи та постійна темрява.... так мені закарбувалося в пам'яті... та ще риб'ячий жир у дитсадку.
Взимку, коли переміщення селищем не передбачало необхідності у човнах, вони всю зиму стояли перекинуті на бік та сперті об стіни будиночку. Коли кудись збиралися, то мене вдягали першого та випускали на вулицю. На моїй пам'яті мене, точніше - мій язик двічі відливали теплою водою від тих алюмінієвих човнів. Про пальці, що наче прилипали до сяючих правильних ліній човна, я навіть не згадую!
Чим займалися мешканці Зирянки? Влітку та взимку була дуже поширена риболовля. Взимку просто виїжджали на лід, ставили намет, там розводили вогнище та там і ловили рибу з ополонок. Саму рибу не солили, а просто після відлову її кидали на сніг, а вона сама підскакуючи обліплювалася снігом та замерзала. Такий собі спід фрост, швидке заморожування. А потім подаючи на стіл, робили дуже смачний соус на основі помідорів, цибулі та чорного молотого перцю, діставали сиру заморожену рибу, ставили її вертикально та ножем різали на тоненькі скибочки, які наче закручувалися, потім ту скибочку опускаєш у соус та у рот! У-м-м-м-м! Смакота! скибочки самі тають у роті, створюючи неповторний смак двох протилежностей: палячого соусу та холодної риби. Ця страва має назву строганіна, від російського слова "строгать".
Влітку також було поширено мисливство. Вертольотом вилітали у тайгу, приземлялися на декілька тижнів, відстрілювали качок, гусок, куріпок. Потім увесь цей скарб навіть не треба було ощипувать, тільки після повернення занести у дерев'яні сараї, що стояли поряд з будинками та підвісити їх там, вони замерзали, а коли була необхідність у їжі, їх просто діставали звідти та готували.
Я навіть не знаю, яку практичну роль мали усі ці мешканці, уся структура для країни. Зараз з висоти свого віку можу припустити, що ці аеродроми були влаштовані ще під час другої світової війни як запасні, для дозаправки техніки пальним та перепочинку льотчиків, що переганяли літаки з провіантом та іншим грузом з Америки. Та після війни аеродроми залишились, а підтримувати їх розвиток не було сенсу, місцеві перевезення не мали великого пасажиропотоку. Зважаючи на усі перспективи, чи на їх відсутність, батько змінив свою високу посаду начальника авіаційно-технічної бази аеропорту на науково-дослідницьку роботу в авіабудуванні та переїхав разом із сім'єю до Києва.
Таким батько мені запам'ятався на Колимі.

Share

53 ( 11-11-2015 11:21:20 змінене budash )

Re: Життєвий шлях батька у світлинах

Знайшов у батьківському архіві його ж паспорт

Share

54

Re: Життєвий шлях батька у світлинах

Паспорт виданий коли мені було 25 днів!

Share

55

Re: Життєвий шлях батька у світлинах

budash пише:

В школі тоді навчались і ті, хто із-за війни не довчився, в одному класі були учні різного віку.
На цім фото батько мабуть наймолодший стоїть зправа п'ятий (хоча за другим там чиясь голова видніє), рік невідомий.
480x3471x1

Правее от Леонида - Лариса Мехед. Дедушка сказал, что они родственники.

Share