281

Re: В Україні перейменують усі міста і вулиці з радянськими назвами

shtetl.nadworna пише:

Так що все просто - щось одне має піти, або шкільний курс історії України, або Ленін.

Знаєте, за що російські шовіністи не люблять Леніна й більшовиків? За те, що проводили у 1920-х рр. українізацію та й ще не тільки в Україні, а в Росії також. У сьогоднішній ситуації історична постать Леніна не така однозначна. Ленін - перший з російських керівників, хто визнав українську націю й українську мову.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: Чай1

Share

282

Re: В Україні перейменують усі міста і вулиці з радянськими назвами

Ярематойсамий пише:

Знаєте, за що російські шовіністи не люблять Леніна й більшовиків? За те, що проводили у 1920-х рр. українізацію та й ще не тільки в Україні, а в Росії також. У сьогоднішній ситуації історична постать Леніна не така однозначна. Ленін - перший з російських керівників, хто визнав українську націю й українську мову.

Пане Ярема, дивіться частіше сучасне українське телебачення історичної спрямованості, або слухайте радіо - у сьогоднішньому світі це вже можливо...
Ви оперуєте поняттями окупанта, що поступово на протязі часу окуповував території та щось там забороняв. Забороняв те, чого заборонити був не взмозі - рідної мови, якою говорили місцеві. Це тільки для окупанта було щось не існуюче...
Сьогоднішнішнє усвідомлення українця етнічним українцем-русином лежить вже далеко у минулому, навіть раніше київської русі...

А Ви розказуєте про якісь Ленінські дурниці 20-го століття...

Share

283

Re: В Україні перейменують усі міста і вулиці з радянськими назвами

D_i_V_a Ви, мабуть, не знаєте досі, що я живу у такій країні, де неможливо дивитися українське ТБ або слухати радіо, так, як слухаєте ви його там. То для мене дуже проблематично. Також я не дивлюся і російське ТБ. Про які окупантські поняття Ви мені закидаєте? Що я лише констатував історичний факт - Ленін визнавав самість української нації і мову як таку? Ви кажете, що окупант "заборонити був не взмозі - рідної мови..." Ще як в змозі. Приклад - Кубань. Я не прибічник такої "духовності", такого сприйняття історії, яке в нас досі було - або чорне, або біле, або заслинившися оспівувати, або заслинившися  лаяти. Я проти багатьох пам'ятників-ідолів Леніну, проти через село центральних вулиць ім. Леніна. Так, Ленін кинув на Україну Муравйова. Але пам'ятайте, що до Леніна в Росії не було жодного не те, що керівника, але й більш-менш відомого політика, який би стільки зробив для відродження, узаконення національних мов, у т ч. й української. Тепер можна багато сперечатися, а що б було, якби в Україні утримався Петлюра або гетьман та ото б дійсно була українська національна держава, а Ленін - то окупант і т.п. Але Директорія й гетьманат загинули, а разом з ним і шовіністична російська монархія, а під керівництвом ленінців-скрипниківців було поставлено на ноги ту українську літературну мову, якою ми з вами сьогодні спілкуємося. Чи, може, у Вас є якісь інші факти? Тому я вважаю, що в Україні треба проводити не декомунізацію, а деімперіалізацію. А більшість радянських назв просто безглузді, тому їх треба замінити. Також більшість радянських діячів провадили імперську політику, отож вони б потрапили під ту мітлу.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

284

Re: В Україні перейменують усі міста і вулиці з радянськими назвами

Я так думаю,що так звана українізація була потрібна,як і НЕП,для того,щоб знищити опір українського селянина Радянській владі,Вона швидко закінчилась,українізація, уже в 30-ті,голодомором і массовою висилкою в Сибір початку 30 років.Я вже не  задіваю пізніші роки,мою школу перевели на російську мову в 1972 році,чи може були Виші на українській мові,знаю один КДУ.

Я за гномиків,але цього злого гномика,я про Володимира Леніна, якого ліпили до кожного колгоспу,міста,села,який був засновником імперії,яка була по відношенні до поневолених народів,ще гірша чим РОсійська до 1917,потрібно викинути в сміття.

Я також за те,щоб були вулиці- Виноградна наприклад,як в моєму містечку,але я з дитинства не міг зрозуміти,яке відношення має до моєї Батьківщини ,наприклад Чапаєв,чи чому день ВМФ ,це день коли Петро 1 плавав на кориті по озеру,а не день коли Сагайдачний брав ВАрну морским десантом.Було зроблено все для того,щоб деякі українці стали незрозуміло ким,що ми зараз і маємо.

Зелінські-Земські,Соколовські,Лічкановські,Мандебура,Майдебура(Мандибур и др.) Подільска губ. Бобраков,Ємельяненко Херсонська губ.Омелян Переяславський повіт Полтавська губ.

Share

285

Re: В Україні перейменують усі міста і вулиці з радянськими назвами

Пан Ярема, якщо Ваша ласка, конкретніше про

Ленін визнавав самість української нації і мову як таку?

На чому грунтується це твердження.

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.

Share

286

Re: В Україні перейменують усі міста і вулиці з радянськими назвами

Ярематойсамий
Ви чули про стокгольмський синдром?
Я не хотів би на цьому форумі обговорювати ще й вклад Леніна в українізацію, але тут та сама історія, що й з мережею магазинів "Первый Республиканский супермаркет" чи мобільним оператором "Феникс". Якщо не розглядати їх попередню історію, то також можна знайти великі досягнення мало не з нуля.

Share

287

Re: В Україні перейменують усі міста і вулиці з радянськими назвами

AppS пише:

Ярематойсамий
Ви чули про стокгольмський синдром?
Я не хотів би на цьому форумі обговорювати ще й вклад Леніна в українізацію

Чув. Якщо не хочете, то й не обговорюйте. Вас ніхто до того не силує.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

288

Re: В Україні перейменують усі міста і вулиці з радянськими назвами

Ярематойсамий пише:

Так що все просто - щось одне має піти, або шкільний курс історії України, або Ленін.

Знаєте, за що російські шовіністи не люблять Леніна й більшовиків? За те, що проводили у 1920-х рр. українізацію та й ще не тільки в Україні, а в Росії також. У сьогоднішній ситуації історична постать Леніна не така однозначна. Ленін - перший з російських керівників, хто визнав українську націю й українську мову.

Я просто взяв Леніна як приклад, перше шо в голову прийшло (звичайно ж)  neutral Не в ньому справа взагалі

Share

289 ( 30-11-2015 20:52:54 змінене Ярематойсамий )

Re: В Україні перейменують усі міста і вулиці з радянськими назвами

shtetl.nadworna
Нормальний приклад і правильне запитання. У нас такого навіть ніхто не питає. Живу на вул. Коммунаров (одна з центральних вулиць станиці), центральна - вул. ім. Леніна. Пам'ятник Ленінові знесли. Там будують церкву. А в Гарячому Глючі до церкви веде вул. ім. Ярославського (Губермана, голови "воинствующих атеистов").  Більш ідіотських назв, як у Краснодарському краї РФ ніде у світі, мабуть, нема.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: LuckyLuke1

Share

290

Re: В Україні перейменують усі міста і вулиці з радянськими назвами

Ярематойсамий пише:

D_i_V_a Ви, мабуть, не знаєте досі, що я живу у такій країні, де неможливо дивитися українське ТБ або слухати радіо, так, як слухаєте ви його там...

Ні, пане Яремо, Ви помиляєтесь. Ви можете дивиться навіть серіали у всій їх нудотній красі. Благо вже потроху з'являються серіали з іншого світу, не тільки з росії...

Ви дивіться наш телевізор як це робили наші кримчани до темряви - через інтернет - його заборонити не можна. Ось Вам пара - тройка каналів на любий смак:

1. 5-й канал пана Президента www.5.ua/live/

2. Новий сумісний литовсько-польсько-український, доречі дуже непоганий, з дуже цікавими політичними дискусіями та запрошенням цікавих гостей espreso.tv/

3. Новий канал народжений останнім майданом www.hromadske.tv/air/efir/

4. А ось пан Коломойський www.1plus1.ua/online

5. Українське радіо 1-й канал, що має народну назву "Брехунець", та лився та льлється з кожної радіо точки. 2-й, 3-й (культура-дуже рекомендую, це ЧУДО канал особливо, що стосується знань по історії). Там з права написано прямий ефір, та вибирайте один з 4-х каналів -  www.nrcu.gov.ua/ 

5. Радіо "Ера"також з кнопкою "Ефір" eramedia.com.ua/

... якщо мати бажання, то можна знайти канали всіх наших олігархів. Якщо дуже потрібно звертайтесь у приват, підкажу...

Share

291

Re: В Україні перейменують усі міста і вулиці з радянськими назвами

Якщо вже згадали про канали, то всуну і своїх 5 копійок - недавно запустили спеціальний канал іномовлення UATV. Ось посилання на постійну трансляцію: https://youtu.be/1vvQxSTeVzk 

Вибачте за офтоп!  smile

Share

292

Re: В Україні перейменують усі міста і вулиці з радянськими назвами

shtetl.nadworna пише:

Якщо вже згадали про канали, то всуну і своїх 5 копійок - недавно запустили спеціальний канал іномовлення UATV. Ось посилання на постійну трансляцію: https://youtu.be/1vvQxSTeVzk 

Вибачте за офтоп!  smile

Дякую, на цьому каналі моя мати працює smile

293

Re: В Україні перейменують усі міста і вулиці з радянськими назвами

LuckyLuke пише:

Якщо вже згадали про канали, то всуну і своїх 5 копійок - недавно запустили спеціальний канал іномовлення UATV. Ось посилання на постійну трансляцію: https://youtu.be/1vvQxSTeVzk 

Вибачте за офтоп!  smile

Дякую, на цьому каналі моя мати працює smile

Шось цей форум дуже тісний. Спочатку дізнаюсь що тут люди з мого району сидять, а потім що ваша мама зі мною на одній роботі  big_smile

Share

294

Re: В Україні перейменують усі міста і вулиці з радянськими назвами

AppS пише:

до теми пам'ятників
https://www.facebook.com/permalink.php? … 5693327600

"Деконфедератизація" у США.

Місто Александрія, штат Вірджінія. Споруджений у 1889 р. памятник мешканцям міста, воякам 17-го Вірджинського полку, що воювали у складі армії Півдня. Статуя зображує вояка Конфедерації одразу після завершення останньої битви Громадянської війни, битви біля Аппоматокса, де 9 квітня 1865 р. командувач армії Півдня генерал Роберт Е. Лі капітулював і підписав перемирря. Солдат, що на пєдесталі, вже склав зброю, стоїть схрестивши руки, тримаючи в одній з них свій капелюх з широкими полями, і сумно дивиться на товарищів, полеглих на полі битви. Він символічно звернутий обличчям у бік Півдня, а спиною - у бік Півночі.
Після того як у червні цього року 21-річний білий юнак, що любив позувати з символами армії Півдня, розстріляв у цекрві міста Чарльстон, штат Південна Кароліна 9-х афроамериканців, у Сполучених Штатах почалася активна кампанія з "деконфедератизації". Під заборону вже майже офіційно потрапив прапор армії Півдня, йдуть жваві дебати про перейменування вулиць і усунення памятників. Загроза нависла й над александрійським монументом, який члени міськради хочуть прибрати з перехстя з інтенсивним рухом на подвірря будинку-музею генерала Лі. Один з депутатів, представник від Демократичної партії, котрий власне ініціював переміщння, недвозначно заявив, що "природа (суть) памятника та справа, яку він прославляє, є проблематичними". Отже, цікаво буде дізнатись про подальшу долю Аппоматокської статуї, як часто називають цей памятник. Американський досвід, певною мірою, може бути корисним і для України, хоча, звісно, Громадянська війна в США і події нашої історії мають небагато спільного.

(автор - викладач Університету ім.Шевченка в Києві)

Чёкнутые.

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).

Share

295

Re: В Україні перейменують усі міста і вулиці з радянськими назвами

DmitroR-2 пише:

Чёкнутые.

Того, що ми з Вами про них більше за себе знаємо, того й бачимо, що чокнуті, а другий раз як задумаєшся...

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: LuckyLuke1

Share

296 ( 07-12-2015 15:47:50 змінене Vlad S. )

Re: В Україні перейменують усі міста і вулиці з радянськими назвами

"Апять дваццать пять" ))

Єдиною прийнятною новою назвою міста Дніпропетровськ може бути Дніпро.
Про це новообраний мер Дніпропетровська Борис Філатов заявив в інтерв'ю Українській службі ВВС.
"Єдиний прийнятний варіант, який може бути, - це "Дніпро". Все інше не буде сприйнято, це однозначно", - зазначив міський голова. - Зараз ніхто не асоціює назву міста з Петровським. Це вже злилося у ім'я власне. Тому - будемо думати".
За словами Філатова, Дніпропетровськ - єдине місто в країні, у якого немає визначеного імені і визначеної дати заснування.
"Якщо ми говоримо про офіційну дату заснування - 1776 рік - то ми всі чудово розуміємо, що вона була вигадана штучно: Леоніду Іллічу [Брежнєву] просто хотілося великого свята, і під це підігнали 200-річчя міста", - підкреслив мер.
Він нагадав, що на території Дніпропетровська і до 1776 року існували великі поселення - наприклад, Самар-Богородицька фортеця або Кодак, які в певний час були "навіть більшими за славне місто Чернігів".
"До Катеринослава ми повернутися не можемо, тому що Катерина була імператрицею, що знищила останні залишки козацької вольниці, української державності", - наголосив Філатов.
Він також додав, що міська рада до 21 листопада не встигла ухвалити рішення щодо нової назви, як передбачає закон, тож тепер цим має займатися виключно Верховна Рада, а не міський голова.

От що мене здивувало то це те, що новоспечений "мєрь" навіть знає про Кодак.

Херсон губ Сердюк Задорожний Москалець С(Ш)ушко Білий; Піщане Переяслав полк Шарата Чмир Прилипко; Галичина Ільків Ilkow Рабик Гавриляк Келлер Keller Боднар Кохан Щавинський Червинський Чайкі[о]вський Папп; Могильов губ Тве[a]рдовский Немиленцев Шпаков; Моринці Артеменко Філіпович А(Га)ркуша; Новосілки Київ пов Кучер Ігнат'єв Кошевий Михайлов Малишенко Федоров; Київ Коноваленко R1A1A/T2B5

Share

297

Re: В Україні перейменують усі міста і вулиці з радянськими назвами

Vlad S. пише:

Єдиною прийнятною новою назвою міста Дніпропетровськ може бути Дніпро.

Молодці дніпр...яни - мене послухали!!!

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

298

Re: В Україні перейменують усі міста і вулиці з радянськими назвами

І все ж Дніпро - це нова назва, і назва цієї ріки міститься в назвах декількох міст.

Хоч й з дискусіями варто було б спробувати прийти до консенсусу щодо одної з історичних назв міста, якому більше 200 років. Бо для мене сама незалежність України - це повернення до її славної минувщини: УНР, Гетьманщини, Русі.

299

Re: В Україні перейменують усі міста і вулиці з радянськими назвами

LuckyLuke пише:

славної минувшини - УНР, Гетьманщини, Русі.

Славної?

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

300

Re: В Україні перейменують усі міста і вулиці з радянськими назвами

Я от не розумію - є от місто Червоноград. І ні в яких списках до перейменувань я його ні разу не бачив. Хоча назва у нього, гм, яскраво радянська. По суті це є абстрактна назва, пов'язана з комуністичним режимом.  sad

Thanks: LuckyLuke1

Share

301

Re: В Україні перейменують усі міста і вулиці з радянськими назвами

Мене теж дивує підхід до справи. Скільки сіл перейменовано у всякі Переможні та Червоні.... Нам тут розповідали про Маршали на Сумщині, що є скороченням від "Маршали-Орли". І це, оказується, не є комуністична символіка.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

302

Re: В Україні перейменують усі міста і вулиці з радянськими назвами

Ярематойсамий пише:
LuckyLuke пише:

славної минувшини - УНР, Гетьманщини, Русі.

Славної?

Славну!

[video]

[video]

[video]

[video]

[video]

303

Re: В Україні перейменують усі міста і вулиці з радянськими назвами

LuckyLuke Я теж ці пісні співав і з жовтоблакитними прапорами ходив. У Москві у травні 1989 р., мабуть, перший. Бо всі боялися... Тепер теж згадую про "славну минувшину". А Україна навіть не знає про моє існування.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

304 ( 07-12-2015 21:57:11 змінене LuckyLuke )

Re: В Україні перейменують усі міста і вулиці з радянськими назвами

Ярематойсамий пише:

А Україна навіть не знає про моє існування.

Ми знаємо! А Україна - річ абстрактна, Україна - це ми.

305

Re: В Україні перейменують усі міста і вулиці з радянськими назвами

Досить цікава стаття про декомунізацію в Пирятині (та ще й зі старими світлинами) - www.istpravda.com.ua/columns/2015/12/21/148822/

Херсон губ Сердюк Задорожний Москалець С(Ш)ушко Білий; Піщане Переяслав полк Шарата Чмир Прилипко; Галичина Ільків Ilkow Рабик Гавриляк Келлер Keller Боднар Кохан Щавинський Червинський Чайкі[о]вський Папп; Могильов губ Тве[a]рдовский Немиленцев Шпаков; Моринці Артеменко Філіпович А(Га)ркуша; Новосілки Київ пов Кучер Ігнат'єв Кошевий Михайлов Малишенко Федоров; Київ Коноваленко R1A1A/T2B5

Share

306

Re: В Україні перейменують усі міста і вулиці з радянськими назвами

Комитет Рады поддержал переименование Кировограда в Ингульск
http://www.rbc.ua/static/img/k/i/kirovograd_650x410.jpg

свой среди чужих, чужой среди своих...
N-FTA62436
Thanks: ГіП, Vlad S.2

Share

307

Re: В Україні перейменують усі міста і вулиці з радянськими назвами

Шило на мило поміняли. Ну, нічо', тепер на в'їздах у місто ще крупнішими буквами "Інгульськ" написати, а "Кіровоград" нижче спустить, а ще нижче дрібненько - "Єлисаветград". І сіно ціле, і кози ситі!

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

308

Re: В Україні перейменують усі міста і вулиці з радянськими назвами

Очень красивое название теперь у нас) Особенно область.. Ингульская. Именно этим сегодня стоило заниматься, вместо вопросов по бюджету.

Ищу информацию о фамилии Конограй любой местности

Share

309 ( 24-12-2015 18:35:26 змінене Ярематойсамий )

Re: В Україні перейменують усі міста і вулиці з радянськими назвами

Ну, раз людям наравиться, то й слава богу! smile

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

310

Re: В Україні перейменують усі міста і вулиці з радянськими назвами

Ярематойсамий пише:

Ну, раз людям наравиться, то й слава богу!

А що, нейтральна назва,слава богу! Не назвали по " деятелям" як раніше,а в нашій області були різні діячі,і Троцький з Зіновьевим,Кропивницький,академік ,нобелівский лауреат Тамм,атаман Григорьев і багато інших,да і при тому, що назви різні міста буди максимум 150 років,а то і менше,а що це в історії,це одна пісчинка на Одесскому пляжі.

Зелінські-Земські,Соколовські,Лічкановські,Мандебура,Майдебура(Мандибур и др.) Подільска губ. Бобраков,Ємельяненко Херсонська губ.Омелян Переяславський повіт Полтавська губ.

Share

311

Re: В Україні перейменують усі міста і вулиці з радянськими назвами

VadShv пише:

Очень красивое название теперь у нас) Особенно область.. Ингульская. Именно этим сегодня стоило заниматься, вместо вопросов по бюджету.

Але це значно краще, ніж більшовицька назва. Село Кірове (в честь того ж типа) також перейменують на Бокове.
Однозначно, що проблеми в країни зовсім інші, але схоже, що ця влада їх не зможе вирішити - немає ні розуму, ні бажання...Звикли тільки красти все доросле життя.

Херсон губ Сердюк Задорожний Москалець С(Ш)ушко Білий; Піщане Переяслав полк Шарата Чмир Прилипко; Галичина Ільків Ilkow Рабик Гавриляк Келлер Keller Боднар Кохан Щавинський Червинський Чайкі[о]вський Папп; Могильов губ Тве[a]рдовский Немиленцев Шпаков; Моринці Артеменко Філіпович А(Га)ркуша; Новосілки Київ пов Кучер Ігнат'єв Кошевий Михайлов Малишенко Федоров; Київ Коноваленко R1A1A/T2B5

Share

312

Re: В Україні перейменують усі міста і вулиці з радянськими назвами

Ярематойсамий пише:

Шило на мило поміняли.

якби змінили на Інгул
то ще б нічого, а так типове для радянских часів закінчення -ськ(Свердловськ, Комунарськ, Червоногвардійськ і т.д.)

Поперека, Сенько, Сердюк, Дорошенко, Нужний, Калюжний (село Іваниця,  Сумська обл), Єлисеєнко(Шияновський до  серед. 18 ст.),Фесенко(с.Деркачівка)

Share

313

Re: В Україні перейменують усі міста і вулиці з радянськими назвами

kukin
Також про це подумав.  Назви міст переважно на -ськ - радянське надбання. Для України такі назви нехарактерні, особливо для великих міст. Тільки чотири обласні центри з такими іменами і лише одне історичне - Луцьк. На Чернігівщині, Сумщині й Полтавщині є одне - Комсомольськ. Добре, хоч з двох складів (Інгульськ). Інгульська область - непогано звучить.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

314

Re: В Україні перейменують усі міста і вулиці з радянськими назвами

D_i_V_a пише:

Маю питання. Мої родичі старшого покоління завжди називали Фастів - Хвастів.
Чи не підлягає назва цього міста також під перейменування від російсько-радянсько-совєтської до історичної?

Ні. Не підпадає. Щодо Хвастів. У моєї бабусі на печатці школи було написано Хвастівський район. Це 1930-ті рр.

Київ - Купченки, Несмеян // Фастів - Архипенки, Гончаренки, Лашкети, Притуленки,  Слабошевські, Є/Яременки //
Рава-Руська - Леуси, Бартломовичі, Сенкевичі, Сліпокури, Чорні, Хмельовські, // Томашівський повіт Холмщини - Дзюри, Лаговські, Розкладаї, Клім, Рачкевичі, Фриковські // Більськ Підляський - Антиховичі, Валешкевичі, Масловські, Радкевичі

Share

315

Re: В Україні перейменують усі міста і вулиці з радянськими назвами

Минск, Смоленск, Гданьск - типовые советские названия. smile

Share