141 ( 08-09-2015 14:39:09 змінене Чай )

Re: В Україні перейменують усі міста і вулиці з радянськими назвами

Ярематойсамий пише:

Чай
Що  з польськими, що з росыйськими панами угоди укладали українські пани. Якщо польські пани такі погані, давайте поміняємо всі назви навіть на Пол-.

То ж не я борюся із назвами і пам'ятниками.Просто ті ж самі аргументи ,які застосовуються проти назв доби російської імперії підходять і для символів інших імперій.Та і взагалі трактувати як символ окупації, колонізації,поневолення можна за тою логікою  усе що завгодно.Дехто хоче декомунізація провести у радянському ж стилі.

З повагою,
Чай.

Share

142

Re: В Україні перейменують усі міста і вулиці з радянськими назвами

Чай

то не на користь панів,проти яких українці регулярно повставали,в той час як з царатом козаки уклали угоду і старшина стала дворянством .Навіть у 20 ст.ставлення до польських поміщиків на заході було вкрай негативним.

Ви тут розказуєте, що зараз так просто боротись з міфами, заліз в Інтернет і прочитав, а самі пишете якісь перекази радянської історії про гноблення широких мас населення та одвічну боротьбу з польско-шляхетським гнітом.

Українці повставали проти панів? Так всюди повставали. Турбаївське повстання, чули? Це найвідоміше.
Козаки стільки угод вкладали. Мабуть важко знайти з ким вони не вкладали угод.
Ставлення до поміщиків з боку кого? Урядовців, селян?

Thanks: litar Л1

Share

143 ( 08-09-2015 15:11:43 змінене Чай )

Re: В Україні перейменують усі міста і вулиці з радянськими назвами

AppS пише:

Чай

то не на користь панів,проти яких українці регулярно повставали,в той час як з царатом козаки уклали угоду і старшина стала дворянством .Навіть у 20 ст.ставлення до польських поміщиків на заході було вкрай негативним.

Ви тут розказуєте, що зараз так просто боротись з міфами, заліз в Інтернет і прочитав, а самі пишете якісь перекази радянської історії про гноблення широких мас населення та одвічну боротьбу з польско-шляхетським гнітом.

Українці повставали проти панів? Так всюди повставали. Турбаївське повстання, чули? Це найвідоміше.
Козаки стільки угод вкладали. Мабуть важко знайти з ким вони не вкладали угод.
Ставлення до поміщиків з боку кого? Урядовців, селян?

 Ви скажете,що не було гніту?Чи цей гніт був приємніший за російський?Це не тільки частина радянського міфу,але і українського націоналістичного.У них і їхні запеклих прихильників насправді багато спільного.Я лише навів приклад подібного підходу по польских символів,як і до символів російської імперії.Звичайно, якщо взагалі трактувати усе це саме як символи,спадок і тому подібне.Такий же самий підхід -суцільне гноблення українців росіянами і одвічна боротьба з імперським гнітом.Тільки класове замінено національним. З історії своєї родини я якраз знаю,що все було неоднозначно. У місті українці і поляки одного рівня статків прекрасно дружили і родичалися.Але на селі ситуація була інша,до польских поміщиків,деякі з яких володіли селами ще з часів кріпацтва, ставились дуже негативно і радісно разом з більшовиками громили їх маєтки.Було і те, і друге.А подати і трактувати можна по-різному.Зауважу одразу - давайте не будем сучасну політику транслювати в минуле.

З повагою,
Чай.

Share

144

Re: В Україні перейменують усі міста і вулиці з радянськими назвами

Чай
Не розберу, про яких польських поміщиків на селі Ви згадуєте? Це де, коли і в якій державі було?

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

145

Re: В Україні перейменують усі міста і вулиці з радянськими назвами

Поміщиків селяни не любили і громили маєтки не залежно від їх походження. З польської шляхти, української старшини чи російських дворян чи ще когось.
по факту Тарнополь перейменований в Тернопіль. Станіславів в І-Франківськ. Сотні сіл туди ж.

Share

146 ( 08-09-2015 16:10:51 змінене Чай )

Re: В Україні перейменують усі міста і вулиці з радянськими назвами

Ярематойсамий пише:

Чай
Не розберу, про яких польських поміщиків на селі Ви згадуєте? Це де, коли і в якій державі було?

Це було в 1918-21 роки на Волині.Тобто причини для українсько-польского антагонізму були ще в 20-му столітті,не кажучи вже за часи давнійші,з яких це тягнулося.

З повагою,
Чай.

Share

147 ( 08-09-2015 16:11:22 змінене Чай )

Re: В Україні перейменують усі міста і вулиці з радянськими назвами

AppS пише:

Поміщиків селяни не любили і громили маєтки не залежно від їх походження. З польської шляхти, української старшини чи російських дворян чи ще когось.
по факту Тарнополь перейменований в Тернопіль. Станіславів в І-Франківськ. Сотні сіл туди ж.

Та ні,національне питання теж  грає роль.Особливо якщо це підкреслити і подати під потрібним кутом. Ми ж з вами не марксисти,щоб усе зводити до класовї боротьби?Станіслав переіменувала радянська влада.Зміна одної букви,яка сталася в радянські часи(чи не русифікація раптом? ),то не перейменування.

З повагою,
Чай.

Share

148

Re: В Україні перейменують усі міста і вулиці з радянськими назвами

Поміщиків селяни не любили і громили маєтки не залежно від їх походження.

Та ні,національне питання теж  грає роль.Особливо якщо це підкреслити і подати під потрібним кутом. Ми ж з вами не марксисти,щоб усе зводити до класовї боротьби?

І зможете довести численними прикладами, що походження власника відіграло значну роль при виступах селян 1905-1921рр.? Бо я від перших великих виступів і погромів маєтків 1905 року не бачу, щоб когось зупиняло "та він же наш".

Станіслав переменувала радянська влада. Зміна одної букви,яка сталася в радянські часи,то не перейменування.

Ага, ціла Президія СРСР спеціально видавала указ, а Вам одна буква не перейменування.


Якщо ви зараз назвете місто Інгульском, ви ж  не перконаєте когось, що було місто Інгульск,а не Єлисаветград.Це така ж назва буде років через 50-70 ,як Івано-Франківськ для Станіслава.

Звісно переконають.
Хто скаже чому наше місто називається Ігульск? Так, Матвію Чайченко, ти правий назва нашого міста очевидна і зрозуміла. Зараз це здається природним - Інгульськ на річці Інгул, але багато хто не знає, що так було не завжди. Бачу ви здивовані, дітки? Так от 300 років тому був ряд зимівників українських козаків на зручному місці на річці Інгул, серед них був такий, що називався звичною всім нам назвою - Інгульська слобода. Потім тут побудували фортецю св.Єлизавети (в класі сміх, бо двоє дівчаток носять це ім'я), далі поселення збільшувалось і отримало назву Єлизаветград. При СРСР його перейменували в Зінов'єво, потім Кірово-Кіровоград. А з 2015 року вже 50 років як воно знову пов'язане з первісною назвою Інгульск, дітки.

Про Станіславів вже ніхто ж по суті й не знає далі області. Як і про Олександрівськ, Катеринослав, Єлизаветград, Хаджибей та ін.

Якщо не орієнтуватись на коло своїх товаришів, що цікавляться історією хоча б на рівні "дивлюсь фільми про вікінгів", то все це давно забуте.

Share

149 ( 08-09-2015 19:46:07 змінене Чай )

Re: В Україні перейменують усі міста і вулиці з радянськими назвами

AppS

І зможете довести численними прикладами, що походження власника відіграло значну роль при виступах селян 1905-1921рр.? Бо я від перших великих виступів і погромів маєтків 1905 року не бачу, щоб когось зупиняло "та він же наш".

Не тільки не можу,але і не хочу.І не розумію навіщо.Ну,а ви спробуйте мені довести,що польське панування то не іноземне панування,що воно було приємне українця,що вона краще  за російське.Вам це буде важко зробити,бо ні я так не вважаю.Ні мій батько,ні дід так не вважають.Ні мій прадід так не вважав.За більш далеких предків  сказати не можу,але судячи з повстань та інших конфліктів між українцями і поляками на протязі столітть ні польска влада,ні польські пани не вважалися тут кращими за російських.Чи може ви взагалі вважєте,що поляки і українці - один народ?Відповідно польска владу була солодка.Доведіть.

З повагою,
Чай.

Share

150 ( 08-09-2015 19:41:53 змінене Чай )

Re: В Україні перейменують усі міста і вулиці з радянськими назвами

AppS пише:

 

Ага, ціла Президія СРСР спеціально видавала указ, а Вам одна буква не перейменування.

Абсолютно точно.Не переіменування.

З повагою,
Чай.

Share

151 ( 08-09-2015 19:47:45 змінене Чай )

Re: В Україні перейменують усі міста і вулиці з радянськими назвами

AppS пише:

Якщо не орієнтуватись на коло своїх товаришів, що цікавляться історією хоча б на рівні "дивлюсь фільми про вікінгів", то все це давно забуте.

Не забуте.Я знаю.Ви знаєте.Ми зараз якраз це з вами обговорюємо.А на кого орієнтуватись?На тих кому все одно?То їм пропаганда і назви байдужі, я вже про це писав.А якщо не байдуже,то вони зажди матимуть змогу дізнатися.З інтернету.З книжок.З архівів.Росіяни їм роскажуть.Чи поляки.Я роскажу.Але мені не буде потреби,бо насправді ця інформаці про назви і таке інше зажди буде легко доступна для усіх,кому це важливо.Чи ви збираетсь усюди замінити Єлисаветрад на Інгульск,наприклад?

З повагою,
Чай.

Share

152

Re: В Україні перейменують усі міста і вулиці з радянськими назвами

Чай
Ви тези висуваєте, Вам їх і доводити.
Я про краще-гірше не писав.

Абсолютно точно.Не переіменування.

Тобто, якщо Верховна Рада прийме постанову "з 1.01.2016 року Кіровоград називати Коровоград, а область Коровоградською", то це також не буде перейменуванням?


Не забуте.Я знаю.Ви знаєте.Ми зараз якраз це з вами обговорюємо.А на кого орієнтуватись?На тих кому все одно?То їм пропаганда і назви байдужі, я вже про це писав.А якщо не байдужа,то вони зажди матимуть змогу дізнатися.З інтернету.З книжок.З архівів.Росіяни їм роскажуть.Чи поляки.Я роскажу.Але не буде потреба,бо насправді ця інформаці зпжди буде доступна для усіх,кому це важливо.

Забуте. Розкажете, післязавтра забудуть.
Зайдуть в Інтернет і потонуть в інформації, де не зможуть з'ясувати, де думка фахівця, а де вигадки.

типова ситуація m.20minut.ua/Novyny-Ternopolya/P … 62212.html

Share

153 ( 08-09-2015 21:33:03 змінене Чай )

Re: В Україні перейменують усі міста і вулиці з радянськими назвами

AppS пише:

Чай
Ви тези висуваєте, Вам їх і доводити.
Я про краще-гірше не писав.

Абсолютно точно.Не переіменування.

Тобто, якщо Верховна Рада прийме постанову "з 1.01.2016 року Кіровоград називати Коровоград, а область Коровоградською", то це також не буде перейменуванням?


Не забуте.Я знаю.Ви знаєте.Ми зараз якраз це з вами обговорюємо.А на кого орієнтуватись?На тих кому все одно?То їм пропаганда і назви байдужі, я вже про це писав.А якщо не байдужа,то вони зажди матимуть змогу дізнатися.З інтернету.З книжок.З архівів.Росіяни їм роскажуть.Чи поляки.Я роскажу.Але не буде потреба,бо насправді ця інформаці зпжди буде доступна для усіх,кому це важливо.

Забуте. Розкажете, післязавтра забудуть.
Зайдуть в Інтернет і потонуть в інформації, де не зможуть з'ясувати, де думка фахівця, а де вигадки.

типова ситуація m.20minut.ua/Novyny-Ternopolya/P … 62212.html

Я ніяких тез не висував,я навів приклад з досвіду своєї родини у 20-му столітті.Тобто у мене немає ніяких причин ідеалізувати польских панів чи владу навіть завдяки цьому,навіть у 20-му столітті.Не кажучи вже про інші джерела інформації.Зазирніть наприклад в українські підручники,проти кого там Хмельницький повставав,з ким там Бандера боровся і таке інше.

Не знаю чи буде,хай спочатку приймуть.Можливо виникне легенда ,що насправді Кіров звався Коровін.А потім усемогутня пропаганда(у всемогутність пропаганди вірете ви,а не я)переконає людей,що то правда і так було завжди.Тернопіль же заснував польский магнат Тарновський.Хто цікавиться це знають.Назва походить від прізвища,усі інші теорії не переконливі. Вам може здаватися,що переконлива легенда про тернове поле,але мені версія про реального засновника видається більш переконливою.І не знаю нікого,хто б сумнівався у зв'язку назви міста і польского магната.


Я думаю не забудуть.Досі не забули.Не потонуть,я ж не потонув.Це дуже проста річ у більшості випадків,тут ніяких фахівці не треба. Я досі прекрасно знаю,що історична назва Івано-Франківська - Станіслав.

Мені ця довга і безплідана розмова вже набридла, чесно кажучи. Якщо вам назва Інгульск подобається  - то на здоров'я.Мені не подобається.Вірите у всемогутність пропаганди - на здоров'я.Я іншої думки. Той, хто захоче легко дізнається,що місто звалося Єлисаветград,так само як дізнаємося зараз.Для цього не треба бути фахівцем,розумником і т.д.

З повагою,
Чай.

Share

154

Re: В Україні перейменують усі міста і вулиці з радянськими назвами

VadShv пише:

…Елисаветград тоже оставить нельзя (это память о Российской империи).

В законе о декоммунизации речь о стирании памяти о Российской империи не идет. И почему это, собственно, память об империи, а не о родине предков?

Ярематойсамий пише:

Я за Єлизаветград. Цариця Лизка була найприхильніша з усіх московських монархів до України.

Елисаветград, вообще-то, должен ассоциироваться со св. Елисаветой, не в честь императрицы, чай, назван.

Мариненко пише:

"До 1752 року, до утворення Нової Сербії, на території сучасного Кіровограда існувало декілька слобод, які беруть початок з козацьких зимівників. Це Кущівка, Завадівка та Інгульська слобода."

Ингульск – это не Ингульская слобода, согласитесь, разные названия, так что Ингульск – новодел. И почему такое предпочтение слободе, а как же Кущевка, Завадовка, Ковалевка, Некрасовка, Никаноровка и т.д. Назвали город в честь крепости, влились поселения в город – это история. Полтора века было нормально говорить, например, о районе Ковалевка города Елисаветграда, почему бы город в Ковалевск не переименовать? Почему теперь нужно город назвать новопридуманной производной одного из влившихся в город поселений? За что такие привилегии?

Чай пише:

Подібна генеалогія великого міста …

В 1957 году моему дедушке понадобилось свидетельство о рождении. ЗАГС г. Кировоград в бланке свидетельства написал: родился 11 декабря 1916 г. в г. Кировограде.
Все «гарні назви» только во вред генеалогическим поискам.

Share

155 ( 08-09-2015 21:34:43 змінене AppS )

Re: В Україні перейменують усі міста і вулиці з радянськими назвами

Я ніяких тез не висував,я навів приклад з досвіду своєї родини у 20-му столітті.Тобто у мене немає ніяких причин ідеалізувати польских панів чи владу навіть завдяки цьому,навіть у 20-му столітті.Не кажучи вже про інші джерела інформації.Зазирніть наприклад в українські підручники,проти кого там Хмельницький повставав,з ким там Бандера боровся і таке інше.

Можете дати пряме посилання на повідомлення з конкретикою щодо досвіду Вашої родини в 20-му столітті? Бо я бачу лише лише загальні фрази, які при перевірці, як з Фінляндією, легко спростовуються.

Щодо Хмельницького, то на його честь перейменовано місто, а місто, що носило ім'я його противника перейменоване в Івано-Франківськ. Це щодо послідовності, яку Ви відмовляєтесь бачити.

Щодо решти, то я вище навів приклади, коли люди не знають і не цікавляться назвами вулиць, на яких живуть, про походження фантазують як хочуть, а Ви мені знову свої роздуми, що от знають, цікавляться.

Щодо назв міст, то народна етимологія працює краще будь-якої пропаганди. Це може підтвердити будь-хто знайомий з роботами краєзнавців. Вже за одне покоління символом міста Коровограда виберуть симпатичну корівку.

Мені ця довга і безплідана розмова вже набридла, чесно кажучи.

Чому безплідна? Ви, наприклад, дізнались, що Україна в політиці перейменувань міст схожа на Фінляндію.

Share

156 ( 08-09-2015 21:56:15 змінене Чай )

Re: В Україні перейменують усі міста і вулиці з радянськими назвами

AppS

Я не збирався влаштовувати кидання посиланнями,робити спеціально для вас якісь вибірки чи дослідження на кожне своє висловлювання.Нічого із Фінляндією ви не спростували.Пам'ятник як стояв так і стоїть.Щодо досвіду мого чи моєї родини,то вам доведеться вірити мені на слово.Або не вірити.Можете навіть вірити,що я вас обманюю чи пропагандую за дорученням Путіна.

З повагою,
Чай.

Share

157 ( 11-09-2015 14:53:39 змінене litar Л )

Re: В Україні перейменують усі міста і вулиці з радянськими назвами

Зазирніть наприклад в українські підручники, проти кого там Хмельницький повставав, з ким там Бандера боровся і таке інше.

i.smiles2k.net/big_smiles/big_smiles_138.gif
Ужас! Неужели с марсианами?!

Простите. Не сдержалась.

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.

Share

158

Re: В Україні перейменують усі міста і вулиці з радянськими назвами

Чай

Нічого із Фінляндією ви не спростували.Пам'ятник як стояв так і стоїть.

Пам'ятник? Кіровоград - це місто, а не пам'ятник. Щоб доводити аналогіями потрібно спочатку довести їх тотожність.
Втім пам'ятники імператорам Україні не дістались і вона їх сама ставить нові - Катерині ІІ-й в Одесі та Францу-Йосипу в Чернівцях. Тобто пішла далі за Фінляндію.

Та й до чого тут пам'ятники? Ми ж топоніміку обговорюємо.

Фінляндію,я вам навів, як приклад історичної політики в народу,що був позбавлений своєї державності.

А от історична політика Фінляндії в царині топоніміки полягає в перейменуванні російських назв незалежно від історичного підгрунтя про що яскраво засвідчило перейменування Петрозаводська.

А Ви кажете не спростував.

Щодо досвіду мого чи моєї родини,то вам доведеться вірити мені на слово.Або не вірити.

Я б повірив і на слово, але Ви нічого не розповіли про свою родину.

Share

159 ( 08-09-2015 22:40:14 змінене Чай )

Re: В Україні перейменують усі міста і вулиці з радянськими назвами

AppS пише:

Чай

Нічого із Фінляндією ви не спростували.Пам'ятник як стояв так і стоїть.

Пам'ятник? Кіровоград - це місто, а не пам'ятник. Щоб доводити аналогіями потрібно спочатку довести їх тотожність.
Втім пам'ятники імператорам Україні не дістались і вона їх сама ставить нові - Катерині ІІ-й в Одесі та Францу-Йосипу в Чернівцях. Тобто пішла далі за Фінляндію.

Та й до чого тут пам'ятники? Ми ж топоніміку обговорюємо.

Фінляндію,я вам навів, як приклад історичної політики в народу,що був позбавлений своєї державності.

А от історична політика Фінляндії в царині топоніміки полягає в перейменуванні російських назв незалежно від історичного підгрунтя про що яскраво засвідчило перейменування Петрозаводська.

А Ви кажете не спростував.

Щодо досвіду мого чи моєї родини,то вам доведеться вірити мені на слово.Або не вірити.

Я б повірив і на слово, але Ви нічого не розповіли про свою родину.

Ми з вами і не лише з вами тут не тільки топоніміку обговорювали,а й дуже багато всього іншого.Чому я згадав про пам'ятник  вже пояснював,повторювати не бачу сенсу. Про Петрозаводськ я навіть не згадував. 

Пам'ятники Францу і Катерині ще один приклад подвійних стандартів, до речі.Як і назви "російські"  і "польські".

З повагою,
Чай.

Share

160 ( 08-09-2015 23:24:58 змінене AppS )

Re: В Україні перейменують усі міста і вулиці з радянськими назвами

Петрозаводськ я згадав, щоб показати нетерпимість фінів (яких Ви згадали як приклад історичної політики) до назв міст в честь російських імператорів в своїй державі.
: )))))))))


Втім Вашу позицію, що не треба нічого чіпати зрозумів. Ок.

Share

161 ( 09-09-2015 00:01:05 змінене Чай )

Re: В Україні перейменують усі міста і вулиці з радянськими назвами

AppS пише:

Петрозаводськ я згадав, щоб показати нетерпимість фінів (яких Ви згадали як приклад історичної політики) до назв міст в честь російських імператорів в своїй державі.
: )))))))))


Втім Вашу позицію, що не треба нічого чіпати зрозумів. Ок.

Моя позиція не в тому,що не треба нічого змінювати.Я вже  і так більше тексту  надрукував намагаючись її пояснити,ніж збирався.Кіровоград треба змінювати.Я б  ще й Івано-Франківськ змінив.І Тарнопіль краще за Тернопіль. Я взагалі прихильник історичних назв.

З повагою,
Чай.
Thanks: Balymba1

Share

162 ( 09-09-2015 00:07:32 змінене AppS )

Re: В Україні перейменують усі міста і вулиці з радянськими назвами

Вам треба було саме так написати, щоб можна було зрозуміти Вашу позицію, а не розказувати про фінів, які не згодні з Вами щодо історичних назв.

Share

163 ( 09-09-2015 01:44:02 змінене Чай )

Re: В Україні перейменують усі міста і вулиці з радянськими назвами

AppS пише:

Вам треба було саме так написати, щоб можна було зрозуміти Вашу позицію, а не розказувати про фінів, які не згодні з Вами щодо історичних назв.

Я не тільки про фінів писав.Там все дуже просто зрозуміти.Я й не розказував про фінів, які не згодні  зі мною щодо історичних назв.Я навіть не писав про фінів,які згодні зі мною в чомусь.Я навів приклад політики Фінляндії щодо спадку Російської імперії.Те, що пам'ятники ,назви і будівлі в цьому плані особливо відрізняються я не згоден.Я вважаю таку аналогію цілком прийнятною.Ви навели інший приклад про Петрозаводськ (щодо якого я повірив вам на слово,бо мені не хочеться витрачати ще й на це час).Я б міг навести ще своїх прикладів.Хто хоче заглибитись легко відшукає безліч інформації з цього приводу в мережі.І щодо ставлення фінів до спадку шведського періоду теж.І про інші країни.Але не хочу,бо не люблю діалогів розтягувати на дні,навіть якщо це цікаво. А ця розмова вже давно затягнулась.

З повагою,
Чай.

Share

164 ( 09-09-2015 07:23:22 змінене Ярематойсамий )

Re: В Україні перейменують усі міста і вулиці з радянськими назвами

AppS пише:

Петрозаводськ я згадав, щоб показати нетерпимість фінів (яких Ви згадали як приклад історичної політики) до назв міст в честь російських імператорів в своїй державі.

Я, мабуть, щось пропустив або не зрозумів про Петрозаводськ та "нетерпимість фінів". Що тут і до чого?

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

165

Re: В Україні перейменують усі міста і вулиці з радянськими назвами

До речі, пам'ятник Катрі Вто'рій у Краснодарі (проти Катеринодара-85-95% його населення та кубанців, я також) більше сприймається як пам'ятник козакам-засновникам міста й колонізаторам краю. Катерина стоїть угорі й як би то не було символично, на неї не всі навіть голови задирають. А от единий на всю Росію україномовний текст на пам'ятнику читають всі. Ой, як то багатьом не подобається! А мені наравиться!

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

166

Re: В Україні перейменують усі міста і вулиці з радянськими назвами

Vira пише:

Елисаветград, вообще-то, должен ассоциироваться со св. Елисаветой, не в честь императрицы, чай, назван.

Отак скажу - названо ім'ям Св. Єлисавети у честь імператриці. Єкатеринодар теж не на честь Катерини називали, а тільки на честь Св. Катерини (бо то саме вона землю ту чорноморцям дарувала smile ), але чомусь пам'ятник імператриці поставили (відновили).

Vira пише:

В 1957 году моему дедушке понадобилось свидетельство о рождении. ЗАГС г. Кировоград в бланке свидетельства написал: родился 11 декабря 1916 г. в г. Кировограде.
Все «гарні назви» только во вред генеалогическим поискам.

То така повсюдна практика у Союзі була - місцем народження вказувати сучасну назву і сучасний статус (тип) населеного пункту і сучасний на момент видачі документу адм. поділ. Деякі питання виникали тоді, коли нп зник. Якби дотримувались історизму, питань би ще більше виникало.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

167

Re: В Україні перейменують усі міста і вулиці з радянськими назвами

Ярематойсамий пише:
AppS пише:

Петрозаводськ я згадав, щоб показати нетерпимість фінів (яких Ви згадали як приклад історичної політики) до назв міст в честь російських імператорів в своїй державі.

Я, мабуть, щось пропустив або не зрозумів про Петрозаводськ та "нетерпимість фінів". Що тут і до чого?

я вже пару днів не розумію що до чого і чому кіровоград не може мати свою історичну назву-інгульськ:)

Share

168

Re: В Україні перейменують усі міста і вулиці з радянськими назвами

Мариненко,

Чому Інгульск? Чому не будь яка інша назва слободи, які існували на цій місцевостй ще до заснування фортеці Св. Єлизавети? Чому не назва декількох населених пунктів, які поглинув у себе Єлисаветград?

Ищу информацию о фамилии Конограй любой местности

Share

169

Re: В Україні перейменують усі міста і вулиці з радянськими назвами

Знаєте, як на Сх. Тиморі вибрали мову шкільного навчання? Португальську не можна було - мова колонізаторів, індонезійську - мова тих, хто зазіхає на незалежність. Населення говорить на кількох безписьмових малорозвинених балачках. Зупинилися...на фінській. Не знаю, як справа пішла, бо це вже давня інфа. Ото й з Кіровоградом так треба - ні Інгульськ, ні Єлисавет, ні якесь попереднє село, ні з української, ні з російської, ні з польської, ні з румунської, ні з сербської, ні з тюркських. З кечуа, наприклад. smile

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

170

Re: В Україні перейменують усі міста і вулиці з радянськими назвами

Експертний висновок щодо перейменування міста Кіровограда / Інститут історії України НАН України, Науково-дослідний інститут козацтва. - 25 серпня 2015 р.

https://www.academia.edu/15223233/%D0%9 … 015_%D1%80

Васильківський, Таращанський, Уманський повіт Київської губ.
Województwo Kijowskie powiat Kijowski, Żytomierski.
Województwo Bracławskie powiat Winnicki.
Województwo Wołyńskie powiat Krzemieniecki.

Share

171 ( 09-09-2015 09:59:10 змінене AppS )

Re: В Україні перейменують усі міста і вулиці з радянськими назвами

Ярематойсамий

Я, мабуть, щось пропустив або не зрозумів про Петрозаводськ та "нетерпимість фінів". Що тут і до чого?

Фіни під час 2 Світової зайняли територію Карелії та тамтешнє "обласне" місто Петрозаводськ, історія заснування якого чимось подібна до Кіровограду (На місці старожитних "деревень" на стратегічно важливій території Петро Перший звелів збудувати завод, там же виникла фортеця, все це з часом стало називатись його іменем - Петрозаводськ).
Так от ці фіни, про терпимість яких до спадку колишніх імперій нам тут писали, при зайнятті міста перейменували його на Äänislinna (Яаніслінна), что в переводе означает «Крепость на Онего». kgkm.karelia.ru/site/exhibit/339
Тобто вибрали нову назву, пов'язану з місцевим гідронімом.  smile

До речі, вся ця ситуація - чудова ілюстрація того, що історичні знання може й не такі складні як знання з медицини, проте так само потребують системності й просто нагуглений оберемок випадкових фактів з Інтернету не дає справжньої картини, а інколи й протилежну.

Чай
Те, що Ви багато з чим не згодні я зрозумів. Шкода, що всі обгрунтування обмежуються "довго писати нема часу", "хто захоче зможе відшукати". 
Я звісно поважаю Вашу думку, проте така позиція погане підгрунтя для обговорення, бо тоді власне немає чого обговорювати. Ви чомусь думаєте ось так от, ну то й добре.


Акафій
власне наша "плідна дискусія" з цього й почалась
http://forum.genoua.name/viewtopic.php?pid=43065#p43065

Share

172

Re: В Україні перейменують усі міста і вулиці з радянськими назвами

з чого? з Експертного висновока? .....

Васильківський, Таращанський, Уманський повіт Київської губ.
Województwo Kijowskie powiat Kijowski, Żytomierski.
Województwo Bracławskie powiat Winnicki.
Województwo Wołyńskie powiat Krzemieniecki.

Share

173

Re: В Україні перейменують усі міста і вулиці з радянськими назвами

Акафій,

Да

Ищу информацию о фамилии Конограй любой местности

Share

174

Re: В Україні перейменують усі міста і вулиці з радянськими назвами

VadShv пише:

Мариненко,

Чому Інгульск? Чому не будь яка інша назва слободи, які існували на цій місцевостй ще до заснування фортеці Св. Єлизавети? Чому не назва декількох населених пунктів, які поглинув у себе Єлисаветград?

а хто сказав що не може бути будь яка інша назва слободи, які існували на цій місцевостй ще до заснування фортеці Св. Єлизавети? є запропоновані варіанти, також беруться до уваги пропозиції на громадських слуханнях. вирішать що краще Лелеківка, то так і буде!

Share

175

Re: В Україні перейменують усі міста і вулиці з радянськими назвами

І Інгульськ, і Лелеківка - відтюркські назви.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: Vira1

Share