1 ( 17-09-2015 17:56:02 змінене Vlad S. )

Тема: Щасливі або несподівані знахідки

Повернення "блудного" сина.

Про прапрадіда Антіна Рабика були дуже скупі відомості. Знали тільки, що він був Семенович, народивсь десь в 60-70 рр. 19 ст. і помер до переселення в СРСР, тобто до 1946 р. Також сама старша тітка згадала, що хата його була "через місток". Інші переселені Рабики і не Рабики нічого взагалі про нього не пам'ятали.

Село Яблінки знищене ще в 1946, церква в 1957, метрик за період 1838-1912 рр. не виявлено в жодному архіві Польщі чи України. Декан Тиснянський о. Хархаліс, до деканату якого належала парафія Яблінок, в своєму листі до Єпархії в 1945 писав - "метрики по всьому деканату відсутні, забрані невідомими військовими і вивезені в невідомому напрямку"... На всі мої питання на форумах України, Росії і Польщі - чи тиша чи відповіді про МК за давно відомий і оброблений період.

Вкотре копавсь я тиждень тому на сайті www.libertyellisfoundation.org в пошуках жителів Яблінок, які колись виїхали до США, а також всіх інших жителів по прізвищам, які мене цікавлять. Виписав, в т.ч. біля декількох десятків Рабиків серед яких два Антіна (один з Яблінок). І десь через тиждень після цього, питаю у матері чи ніхто їй не казав, що її дід їздив до Америки. Вона трохи подумала і згадала, що їй це казала її мати - іздив на заробітки, підтвердила і старша сестра її!

Тепер про прапрадіда маю досить "живі" відомості - на якому пароплаві перепливав океан, навіть світлину пароплава, з ким плив, порти відправлення і призначення, дата, скан запису з архіву США, а головне - рік народження. Можливо ще родичів якихось знайду, Рабиків в США досить багато, як виявилось.

Ось таке дивне буває!

Херсон губ Сердюк Задорожний Москалець С(Ш)ушко Білий; Піщане Переяслав полк Шарата Чмир Прилипко; Галичина Ільків Ilkow Рабик Гавриляк Келлер Keller Боднар Кохан Щавинський Червинський Чайкі[о]вський Папп; Могильов губ Тве[a]рдовский Немиленцев Шпаков; Моринці Артеменко Філіпович А(Га)ркуша; Новосілки Київ пов Кучер Ігнат'єв Кошевий Михайлов Малишенко Федоров; Київ Коноваленко R1A1A/T2B5

Share

2

Re: Щасливі або несподівані знахідки

Дякую, що поділилися розповіддю про успішний пошук!
Точно блага вість!
Товчимо - і отверзеться!

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)
Thanks: Vlad S.1

Share

3

Re: Щасливі або несподівані знахідки

Сьогодні гарний день - Благовіщення. І для мене теж можна написати, що прийшла "блага вість" - виявив ще декілька колін пращурів і в родинному дереві вже більше 1300 осіб !

Херсон губ Сердюк Задорожний Москалець С(Ш)ушко Білий; Піщане Переяслав полк Шарата Чмир Прилипко; Галичина Ільків Ilkow Рабик Гавриляк Келлер Keller Боднар Кохан Щавинський Червинський Чайкі[о]вський Папп; Могильов губ Тве[a]рдовский Немиленцев Шпаков; Моринці Артеменко Філіпович А(Га)ркуша; Новосілки Київ пов Кучер Ігнат'єв Кошевий Михайлов Малишенко Федоров; Київ Коноваленко R1A1A/T2B5

Share

4 ( 17-09-2015 17:56:36 змінене Vlad S. )

Re: Щасливі або несподівані знахідки

Просто везіння!

Хотів би ще поділитися такою історією з генеалогічного пошуку.

Про прадіда Семена Сердюка було достатньо яскравих свідчень, дякуючи двоюрідному діду Миколі, який записав все, що він пам'ятав про село і рід (не забувши і про себе) в двох товстеньких зошитах прибл. А4 формату. Один зошит я випадково знайшов в книжкових "завалах" на дачі свого батька...Почавши його читати, читав вже до кінця до пізньої ночі, в пилюці, без води і їжі))
Другий зошит потім виявився на зберіганні у двоюрідного брата.

Дід Микола описував "походження" прадіда, але практично ніяких конкретних дат, тільки приблизні роки. Коли народився дід, коли одружився, коли народжувались діти - нічого, дати смерті теж не було. Могили прадіда не збереглося, ніхто його вже не пам'ятає, звичайно...

Почали копати в Кіровоградському обласному архіві, там МК тільки з 1880 р. по нашому селу Боковому. Виявили досить багато інформації, в т.ч. по діду і бабусі, багатьом іншим. Але це було якось легко, все в описах, сідай, шукай і знаходь.

Згодом дізнались, що в Одесі в обласному зберігаються якісь метрики. Поїхали туди, там по таблицям Пивовара і іншим знайшли МК з 1804 по 1840 рр. Виявили інших, більш ранніх пращурів і багато чого іншого цікавого. Про прадіда, звичайно, нічого - народився він в період з 1850 по 1860 рр., як ми тоді приблизно собі окреслили. За період з 1828 по 1880 рр. наче "корова язиком злизала". Питаємо у всіх - хто працює в читальному залі, працівників архіву - 0. Хтось порадив звернутись до місцевого одеського генеолога Ігоря К. Той, за невелику плату, погодивсь давати "наводки" на справи, в яких може щось бути. Місяці 2 ми рили-рили і за той період, що я писав - за всі 52 років нами виявлено тільки 6 МК по нашому селу! Можливо ми не все виявили, але головне, що нам дуже повезло і в одній з метрик - за 1852 рік був запис про народження прадіда !!! Це була неймовірна радість !!!

Херсон губ Сердюк Задорожний Москалець С(Ш)ушко Білий; Піщане Переяслав полк Шарата Чмир Прилипко; Галичина Ільків Ilkow Рабик Гавриляк Келлер Keller Боднар Кохан Щавинський Червинський Чайкі[о]вський Папп; Могильов губ Тве[a]рдовский Немиленцев Шпаков; Моринці Артеменко Філіпович А(Га)ркуша; Новосілки Київ пов Кучер Ігнат'єв Кошевий Михайлов Малишенко Федоров; Київ Коноваленко R1A1A/T2B5

Share

5 ( 10-04-2015 19:16:24 змінене Vlad S. )

Re: Щасливі або несподівані знахідки

Це неймовірно!!!

Які поляки молодці!!! На сайті Перемишського архіву знайшов метрики по селу моєї мами з 1784 по 1836 рр. - кожна сторінка відсканована, гарна якість. Ураааааа !!!!!

P.S. до того в мене були тільки виписки по моїм відомим прізвищам, а тепер все є і для історії села і для тих прізвищ, які ще можуть випливти.

Посилання - www.skany.przemysl.ap.gov.pl

Херсон губ Сердюк Задорожний Москалець С(Ш)ушко Білий; Піщане Переяслав полк Шарата Чмир Прилипко; Галичина Ільків Ilkow Рабик Гавриляк Келлер Keller Боднар Кохан Щавинський Червинський Чайкі[о]вський Папп; Могильов губ Тве[a]рдовский Немиленцев Шпаков; Моринці Артеменко Філіпович А(Га)ркуша; Новосілки Київ пов Кучер Ігнат'єв Кошевий Михайлов Малишенко Федоров; Київ Коноваленко R1A1A/T2B5

Share

6

Re: Щасливі або несподівані знахідки

Vlad S. пише:

Це неймовірно!!!

Які поляки молодці!!! На сайті Перемишського архіву знайшов метрики по селу моєї мами з 1784 по 1836 рр. - кожна сторінка відсканована, гарна якість. Ураааааа !!!!!

P.S. до того в мене були тільки виписки по моїм відомим прізвищам, а тепер все є і для історії села і для тих прізвищ, які ще можуть випливти.

Поздравляю. Делитесь ссылками с общественностью smile

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).
Thanks: Vlad S., nfs792

Share

7 ( 10-04-2015 20:04:30 змінене nfs79 )

Re: Щасливі або несподівані знахідки

Vlad S. пише:

Посилання - www.skany.przemysl.ap.gov.pl

Не открывается...

свой среди чужих, чужой среди своих...
N-FTA62436

Share

8 ( 11-04-2015 14:05:53 змінене Vlad S. )

Re: Щасливі або несподівані знахідки

nfs79 пише:
Vlad S. пише:

Посилання - www.skany.przemysl.ap.gov.pl

Не открывается...

www.przemysl.ap.gov.pl/skany/

якщо в когось не вийде знайти свій населений пункт, то звертайтесь в ПП, бо я теж не з першого разу знайшов. В загальному описі чомусь майже нічого немає, а насправді дуже багато сканів МК, кадастрових карт, власників і т.д. і т.п.

будьте готові, що при завантаженні скану вам може завантажитись купа однакових сторінок (з кожним новим завантаженням вони додаються), якийсь у них там недолік

Херсон губ Сердюк Задорожний Москалець С(Ш)ушко Білий; Піщане Переяслав полк Шарата Чмир Прилипко; Галичина Ільків Ilkow Рабик Гавриляк Келлер Keller Боднар Кохан Щавинський Червинський Чайкі[о]вський Папп; Могильов губ Тве[a]рдовский Немиленцев Шпаков; Моринці Артеменко Філіпович А(Га)ркуша; Новосілки Київ пов Кучер Ігнат'єв Кошевий Михайлов Малишенко Федоров; Київ Коноваленко R1A1A/T2B5

Share

9

Re: Щасливі або несподівані знахідки

Vlad S. пише:

Посилання - www.skany.przemysl.ap.gov.pl

Не открывается...

www.przemysl.ap.gov.pl/skany/

www.przemysl.ap.gov.pl/
Добавлю ещё ссылку на главную страницу.

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).
Thanks: kbg_dnepr1

Share

10

Re: Щасливі або несподівані знахідки

Чудовий великодній подарунок! Вітаю і бажаю подальших відкриттів та знахідок.

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)
Thanks: Vlad S.1

Share

11 ( 17-09-2015 17:57:55 змінене Vlad S. )

Re: Щасливі або несподівані знахідки

Сердюківське кладовище.

Семен Давидович, за родинним переказом, викупив частину землі на цвинтарі неподалік від Покровської церкви ще до І-ї світової. Дозволяв там ховати тільки тих своїх родичів, які були йому "по душі". Сам помер в 1922 році і де його могила було невідомо.
Згодом там поховали мого прадіда і прабабусю, багатьох синів Семена Давидовича і їх дружин, мого діда, його братів і т.д.

Неодноразово я їздив в рідне село батька в пошуках цікавих історій, світлин і документів. Взяв з декілька десятків інтерв'ю і у родичів і у інших людей. Багато чого знайшов, записав і багато про що цікавого дізнався.

Також в село іноді приїздить мій 3-рідний брат, в нього там батьки. Брат також проводить певну пошукову і організаційну роботу. Виникла у нас ідея впорядкувати те "Сердюківське кладовище", бо іноді могили заростали бур'яyами в людський зріст...

І ось коли вже певні приготування на цвинтарі почалися, мати 3-рідного брата прийшла допомогти сину. Раптом згадала, що один з хрестів без таблички (невідомо кому) стоїть на могилі Марії Іванівни, дружини Семена Давидовича, яка померла в 1934 р. Це підтвердило ще 2 родича - старожила. А згодом один з них згадує, що поруч лежить і сам прапрадід Семен! Це також згадав і його брат. На питання чому ж ви раніше не казали про місця поховань, була така відповідь "Бо ви не питали про це".

Тепер на похованнях прапрадіда і прапрабабусі впорядковані могили, кам'яні надгробки і написи. Маю надію, що не тільки їх могили, а і пам'ять про них, збережуться ще багато років.

Херсон губ Сердюк Задорожний Москалець С(Ш)ушко Білий; Піщане Переяслав полк Шарата Чмир Прилипко; Галичина Ільків Ilkow Рабик Гавриляк Келлер Keller Боднар Кохан Щавинський Червинський Чайкі[о]вський Папп; Могильов губ Тве[a]рдовский Немиленцев Шпаков; Моринці Артеменко Філіпович А(Га)ркуша; Новосілки Київ пов Кучер Ігнат'єв Кошевий Михайлов Малишенко Федоров; Київ Коноваленко R1A1A/T2B5

Share

12

Re: Щасливі або несподівані знахідки

Так здебільшого і виглядають бесіди з родичами: "Та ми ж нічого не знаєм!" - "А ось мені тітка розповіла ... " - "Та вона бреше, це було не так, а так!..".

Я багато розпитувала своїх тіточок, вони мені дуже багато розповідали - земля їм пухом! - а потім я знайшла в архіві запис про народження ще одної дитині в бабці, про яку ніхто ніколи не згадував (померла маленькою), і одна тітонька зразу сказала: так, дійсно, була така дитинка. А чому не казали? Так ви ж не питали...

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

13

Re: Щасливі або несподівані знахідки

kbg_dnepr, ваша історія мені теж дещо нагадала.

З дитинства знав, що в батька є брат і 2 сестри (земля їм пухом). Вже коли почав цікавитись родоводом і багато питати, то десь на 3 чи 4-му інтерв'ю брат батька каже "був у нас ще ж брат Петька". Оце так!!! Ні батько ні його сестри ніколи про це не згадували! Виявляється першим сином в родині був Петро, який народився в 1932 і помер в 33, коли йому не було ще 2-х років.

Херсон губ Сердюк Задорожний Москалець С(Ш)ушко Білий; Піщане Переяслав полк Шарата Чмир Прилипко; Галичина Ільків Ilkow Рабик Гавриляк Келлер Keller Боднар Кохан Щавинський Червинський Чайкі[о]вський Папп; Могильов губ Тве[a]рдовский Немиленцев Шпаков; Моринці Артеменко Філіпович А(Га)ркуша; Новосілки Київ пов Кучер Ігнат'єв Кошевий Михайлов Малишенко Федоров; Київ Коноваленко R1A1A/T2B5
Thanks: Алена, Ann2

Share

14

Re: Щасливі або несподівані знахідки

Тому я завжди раджу розпитувати родичів не так, як у школі, а про щось приємне - як залицялися, як жили без телефону та пральної машини, які пісні співали, яке плаття було найкращим... А тоді вони вже щось і згадають...

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

15 ( 17-09-2015 17:58:32 змінене Vlad S. )

Re: Щасливі або несподівані знахідки

Шукайте і знайдете!

Був в селі рідного батька десятки разів. Мені здавалося, що я вже всіх опитав і все, що в кого було я відсканував. Але несподіванки трапляються. Мій тезка, також Владислав і також Сердюк працює в селі директором школи. Завжди заклопотаний, давав декілька інтервью "на ногах", поспішаючи, багато обіцяв зробити, написати від себе про свою лінію, що пам'ятає, але ось вже років 5 обіцянки так і залишаються обіцянками... Черговий раз приїхав в село, поїхав до нього в школу і тут! Витягає мені декілька старих документів і дарує (!) серед яких оригінал "Посемейный списокь" за 1895 р. родини мого прапрадіда Семена. В гарному стані і гарним почерком написані всі і мій прадід Павло і його мати і його брати на той рік. Та ще й з гарною печаткою Боковськоі волосноі управи. Пощастило!

Я так собі думаю, що через те пощастило, що я прапрадіду і прапрабабусі памятники поставив на могилах...

Херсон губ Сердюк Задорожний Москалець С(Ш)ушко Білий; Піщане Переяслав полк Шарата Чмир Прилипко; Галичина Ільків Ilkow Рабик Гавриляк Келлер Keller Боднар Кохан Щавинський Червинський Чайкі[о]вський Папп; Могильов губ Тве[a]рдовский Немиленцев Шпаков; Моринці Артеменко Філіпович А(Га)ркуша; Новосілки Київ пов Кучер Ігнат'єв Кошевий Михайлов Малишенко Федоров; Київ Коноваленко R1A1A/T2B5

Share

16 ( 17-09-2015 17:58:46 змінене Vlad S. )

Re: Щасливі або несподівані знахідки

Збіг обставин?

Було це років 4-5 тому. Тільки починав думати де ж шукати дані по селу, якого вже немає, а землі ті на території Польщі. Звернувся до українських священників Перемишля, Сяніка і Любліна. У відповідь тиша...

Поїхав до Відня у відрядження і в центральному костелі поставив свічку за упокій душ померлих пращурів, а особливо згадав діда Петра, який якраз народився в той день і народився він саме в Австро-Угорщині, столицею якої був Відень, а цей самий костел і був духовним центром країни.

Уявіть собі моє величезне здивування, коли в той самий вечір, приїхавши до готелю і перевіривши ел. пошту, серед повідомлень я знайшов одне дуже мені дороге. Виявляється один з священників, до якого я написав лист-прохання, попросив свого знайомого історика, який їхав до Перемишля, подивитись і виписати всіх по моїм прізвищам. Той собі поїхав, все виписав, склав табличку і прислав мені))

Херсон губ Сердюк Задорожний Москалець С(Ш)ушко Білий; Піщане Переяслав полк Шарата Чмир Прилипко; Галичина Ільків Ilkow Рабик Гавриляк Келлер Keller Боднар Кохан Щавинський Червинський Чайкі[о]вський Папп; Могильов губ Тве[a]рдовский Немиленцев Шпаков; Моринці Артеменко Філіпович А(Га)ркуша; Новосілки Київ пов Кучер Ігнат'єв Кошевий Михайлов Малишенко Федоров; Київ Коноваленко R1A1A/T2B5

Share

17

Re: Щасливі або несподівані знахідки

Генеалогія - справа для неквапливих... Якщо не відповідають, то не факт, що не реагують - може. шукають...

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)
Thanks: LuckyLuke, Ann2

Share

18 ( 17-09-2015 17:59:03 змінене Vlad S. )

Re: Щасливі або несподівані знахідки

Робота на місцях.

1. Нарешті впала фортеця!

Після декількох років "підкопів", "приступів", "змов", "ідеологічного тиску" і "мінування" впала "фортеця" на ім'я районний відділ РЦС (в народі ЗАГС). Як розумієте, я не можу вказувати що то за відділ конкретно.

Вдалося продивитися реєстри і співробітниця відділу сама читала (не показувала) відповідні записи, які нас цікавили. Встановили точні дати смерті прадіда Павла Семеновича Сердюка (+1956) і прабабусі Олександри Кирилівни Шарати (+1946) та багато дат двоюрідних та троюрідних родичів - братів та сестер діда, бабусі, пра-...

2. В районному краєзнавчому музеї виявили "фонд", який зберігався у них в сховищі, колишнього засновника музею села (музей в 90-х було пограбовано і знищено) - досить багато документів, світлин, листів, в основному, за 20-50-ті рр. ХХ ст. Частину світлин, які дублювалися, вдалося забрати для нового сільського музею на базі школи.

3. Під час польових розвідок випадково зустрілися з місцевими шукачами скарбів (чорними "археологами"), які за 50 грн продали тільки що знайдені гудзики з мундирів кірасирів часів військових поселень (сер. ХІХ ст.), старі монети ХІХ ст., стару ікону в поганому стані, хоругву старої церкви тощо.

Херсон губ Сердюк Задорожний Москалець С(Ш)ушко Білий; Піщане Переяслав полк Шарата Чмир Прилипко; Галичина Ільків Ilkow Рабик Гавриляк Келлер Keller Боднар Кохан Щавинський Червинський Чайкі[о]вський Папп; Могильов губ Тве[a]рдовский Немиленцев Шпаков; Моринці Артеменко Філіпович А(Га)ркуша; Новосілки Київ пов Кучер Ігнат'єв Кошевий Михайлов Малишенко Федоров; Київ Коноваленко R1A1A/T2B5

Share

19

Re: Щасливі або несподівані знахідки

Поздоровляю! заздрю, бажаю подальших успіхів!

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)
Thanks: Vlad S.1

Share

20 ( 17-09-2015 17:59:24 змінене Vlad S. )

Re: Щасливі або несподівані знахідки

Робота на місцях 2.

Ніколи не знаєш де знайдеш або "п'ята вода на киселі".

З далекими 4 або 5 юрідними родичами мало хто спілкується і навіть про них часто і не знають. Ось і ми не знали, що прямо під боком у нас був "клад" в особі моєї 4-х юрідної тітки по лінії батька. Познайомив нас чоловік, який іноді приїздить в село з міста за 70 км.

По-перше, в неї виявилось досить багато світлин села, його жителів, навіть невідомі нам портрети мого прадіда. Може десь на невідомих і самих старих світлинах і мій прапрадід і прапрабабуся, але вже навряд чи хтось їх впізнає, бо померли в 1922 і 1934 відповідно.

По-друге, "новоспечена" тітка розповіла купу історій і легенд про село, про родичів тощо. Ось наприклад, частина однієї з них. Дід Семен (мій прапрапрадід) любив одну дівчину, але його батько Давид сам вибрав йому дружину з заможньої родини, з сусіднього села Варварівка. Після весілля пішли діти, але Семен свою дружину не любив і часто кривдив. Таємно відвідував ту дівчину, в яку колись закохався. Але це було недовго, так як вона якось дуже швидко поїхала з села невідомо куди. Семен втратив цікавість до життя, пиячив і бив свою дружину. Хоча пізніше трохи все забулося і господарство він все таки підтримував. В них народилось 17 дітей, з яких більшість померло в ранньому віці, вижило тільки семеро. І так далі...

Ось тепер цікаво знайти ту ймовірну гілку, бо щось мені здається, що є у нас ще родичі про яких ми не знаємо))

Херсон губ Сердюк Задорожний Москалець С(Ш)ушко Білий; Піщане Переяслав полк Шарата Чмир Прилипко; Галичина Ільків Ilkow Рабик Гавриляк Келлер Keller Боднар Кохан Щавинський Червинський Чайкі[о]вський Папп; Могильов губ Тве[a]рдовский Немиленцев Шпаков; Моринці Артеменко Філіпович А(Га)ркуша; Новосілки Київ пов Кучер Ігнат'єв Кошевий Михайлов Малишенко Федоров; Київ Коноваленко R1A1A/T2B5

Share

21

Re: Щасливі або несподівані знахідки

Поздоровляю і бажаю всім нам таких щасливих знахідок!

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)
Thanks: Vlad S.1

Share

22

Re: Щасливі або несподівані знахідки

Vlad S. пише:

Ніколи не знаєш де знайдеш або "п'ята вода на киселі".

Як раз їздили до 4-юрідної бабці Ніни, народженої Кисельової. Так що дійсно "на киселі" smile

Тепер маю найстарше фото з тих, що тримав у руках. На ньому моя прапрабабця у 1881 році!

http://photos.geni.com/p13/6f/a2/8d/f0/5344483e22bb1ab5/scan043_2_large.jpg

23

Re: Щасливі або несподівані знахідки

LuckyLuke пише:
Vlad S. пише:

Ніколи не знаєш де знайдеш або "п'ята вода на киселі".

На ньому моя прапрабабця у 1881 році!

Оце так знахідка! Вітаю!!!

Херсон губ Сердюк Задорожний Москалець С(Ш)ушко Білий; Піщане Переяслав полк Шарата Чмир Прилипко; Галичина Ільків Ilkow Рабик Гавриляк Келлер Keller Боднар Кохан Щавинський Червинський Чайкі[о]вський Папп; Могильов губ Тве[a]рдовский Немиленцев Шпаков; Моринці Артеменко Філіпович А(Га)ркуша; Новосілки Київ пов Кучер Ігнат'єв Кошевий Михайлов Малишенко Федоров; Київ Коноваленко R1A1A/T2B5
Thanks: LuckyLuke1

Share

24 ( 23-08-2015 16:23:22 змінене kuks70 )

Re: Щасливі або несподівані знахідки

Меня в феврале тоже «привалило» счастьем :) троюродный брат мамы... мало того, что дополнил моё дерево несколькими десятками родственников или уточнений (а я его), так ещё и показал фото семьи прапрадеда, на котором среди всех детей есть Галина (прабабушка) - мама отца моей мамы, которая умерла, когда дедушке было 3 месяца (он никогда не видел как она выглядела) и его усыновила семья одной из родных сестер Галины - Марии, вот это фото с именами тех, кого я уже знаю (о существовании фото я не знал, но надеялся, что у кого-нибудь осталось...): в центре сидят прапрадед Беломеря Маркъ Сїмеоновъ и прапрабабушка Беломеря (Бабич) Евдокiя Максимовна

Post's attachments

семья Марка Беломери_.jpg
семья Марка Беломери_.jpg 313.12 kb, 1 downloads since 2015-08-23 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Поиск предков в Херсонской губ.: Лапа, Лаппа, Кривошея, Бабенко, Стародуб, Твердоступ, Дубровинский; в Екатеринославской губ.: Белемеря (Беломеря), Дядькин, Балдинов, Вергелес, Вегеря, Магдычавский, Бабич, Милюк, Коваленко, Бойе, Бабаенко, Акольцев; в Волынской губ., с. Авратын: Шлапак, Переймибіда, Порохончук; в городах Пенза и Харьков, на Дальнем Востоке: Мутилин.

Share

25

Re: Щасливі або несподівані знахідки

Всем им Царствия Небесного, а Вам их помощи!

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)
Thanks: kuks70, Алена2

Share

26

Re: Щасливі або несподівані знахідки

kuks70 пише:

Меня в феврале тоже «привалило» счастьем :) троюродный брат мамы... мало того, что дополнил моё дерево несколькими десятками родственников или уточнений (а я его), так ещё и показал фото семьи прапрадеда, на котором среди всех детей есть Галина (прабабушка) - мама отца моей мамы, которая умерла, когда дедушке было 3 месяца (он никогда не видел как она выглядела) и его усыновила семья одной из родных сестер Галины, вот это фото с именами тех, кого я уже знаю (о существовании фото я не знал, но надеялся, что у кого-нибудь осталось...): в центре сидят прапрадед Беломеря Маркъ Сїмеоновъ и прапрабабушка Беломеря (Бабич) Евдокiя Максимовна

Вітаю. Я для таких досліджень (хто є хто) в Ворді накомбінуав фото:

img24.cz/images/phnj50ca_thumb.jpg

27 ( 23-08-2015 16:54:45 змінене kuks70 )

Re: Щасливі або несподівані знахідки

LuckyLuke пише:

интересные фото, у нас кстати есть друзья Баженовы (место жительства Донецк и Луганск)

Поиск предков в Херсонской губ.: Лапа, Лаппа, Кривошея, Бабенко, Стародуб, Твердоступ, Дубровинский; в Екатеринославской губ.: Белемеря (Беломеря), Дядькин, Балдинов, Вергелес, Вегеря, Магдычавский, Бабич, Милюк, Коваленко, Бойе, Бабаенко, Акольцев; в Волынской губ., с. Авратын: Шлапак, Переймибіда, Порохончук; в городах Пенза и Харьков, на Дальнем Востоке: Мутилин.

Share

28 ( 28-09-2015 18:54:10 змінене Vlad S. )

Re: Щасливі або несподівані знахідки

Тільки подивіться які карти!!!

Зовсім випадково натрапив на єврейський сайт, де багато цікавих і унікальних карт Галичини, наприклад,

- карта 1775 року з Публічної бібліотеки в Нью-Йорку;

- з Австрійського архіву - перша військова карта 1779 року, де можна розгледіти КОЖНЕ село, церкву, будинки, тощо;

- карта Гір і Річок 1885 року з Національної бібліотеки Польщі - на ній можна знайти назву кожної гори і річки. Це особливо важливо для тих, хто втратив свої села через переселення і немає вже в живих тих, хто пам,ятає назви

А скільки кадастрових карт міст і містечок!!!

І все в гарній якості.

www.maps.geshergalicia.org

і взагалі багато-багато чого ви знайдете на www.geshergalicia.org якщо володієте англійською.

Херсон губ Сердюк Задорожний Москалець С(Ш)ушко Білий; Піщане Переяслав полк Шарата Чмир Прилипко; Галичина Ільків Ilkow Рабик Гавриляк Келлер Keller Боднар Кохан Щавинський Червинський Чайкі[о]вський Папп; Могильов губ Тве[a]рдовский Немиленцев Шпаков; Моринці Артеменко Філіпович А(Га)ркуша; Новосілки Київ пов Кучер Ігнат'єв Кошевий Михайлов Малишенко Федоров; Київ Коноваленко R1A1A/T2B5

Share

29 ( 09-10-2015 00:33:37 змінене Vlad S. )

Re: Щасливі або несподівані знахідки

У вас в роду був ЗК?

Вчора родич, який тимчасово працює в Кіровоградському архіві натрапив на особову справу нашого з ним старшого родича, двоюрідного діда. Цей дід був заарештований 2 рази і збереглась досить товстенька справа на нього. Чого там тільки немає - його світлини різних розмірів, відбитки всіх пальців, протоколи допитів його і свідків, оригінали листів з волі (!) і світлини до них, свідчення стукачів тощо. Але саме головне і цікаве для мене - це протоколи допитів його батьків - моїх прадіда і прабабусі з їх підписами і досить цікавими розповідями про самих себе і родину !!! Ось таке несподіване генеалогічне джерело.

P.S. Оце тепер жалію (як генеолог), що його брат, мій рідний дід не був заарештований. Скільки б було цікавого про нього :-))

Херсон губ Сердюк Задорожний Москалець С(Ш)ушко Білий; Піщане Переяслав полк Шарата Чмир Прилипко; Галичина Ільків Ilkow Рабик Гавриляк Келлер Keller Боднар Кохан Щавинський Червинський Чайкі[о]вський Папп; Могильов губ Тве[a]рдовский Немиленцев Шпаков; Моринці Артеменко Філіпович А(Га)ркуша; Новосілки Київ пов Кучер Ігнат'єв Кошевий Михайлов Малишенко Федоров; Київ Коноваленко R1A1A/T2B5

Share

30

Re: Щасливі або несподівані знахідки

Vlad S.
Це Вам дуже пощастило. Напишить, будь ласка, за що ваш родич був заарештован, в якому році та коли був реабілітован.
В справах моїх обох дідів нічого про рідних немає.

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.
Thanks: Алена1

Share

31 ( 26-10-2015 21:17:26 змінене Vlad S. )

Re: Щасливі або несподівані знахідки

1/ Досить непоганий збірник матеріалів, карт (16-20 ст.), документів по історії Херсонської, Миколаївської і головним чином Одеської обл.

www.kraeved.od.ua

Можливість завантажувати собі через Яндекс тощо в непоганій якості

2/ www.library.chersonesos.org/index.php?lang=ru - можливість продивитися зміст і завантажити собі:

- ЗАПИСКИ ОДЕССКОГО ОБЩЕСТВА ИСТОРИИ И ДРЕВНОСТЕЙ - 33 томи
- Известия Императорской Археологической Комиссии - 66 томів
- Известия Русского Археологического Института в Константинополе - 16 томів
- ИЗВЕСТИЯ ТАВРИЧЕСКОЙ УЧЕНОЙ АРХИВНОЙ КОМИССИИ - 57 томів
- ИЗВЕСТИХ ТАВРИЧЕСКОГО ОБЩЕСТВА ИСТОРИИ, АРХЕОЛОГИИ И ЭТНОГРАФИИ - декілька томів
- МАТЕРИАЛЫ ПО АРХЕОЛОГИИ РОССИИ, ИЗДАВАЕМЫЕ ИМПЕРАТОРСКОЙ АРХЕОЛОГИЧЕСКОЙ КОМИССИЕЙ - 37 томов (1866 – 1918)
- Отчеты Археологической Комиссии - 1882-1915

3/ www.libr.dp.ua/fullkr/?book=191 - Журнал містить збірку українських народних переказів та оповідань, що були зібрані на Катеринославщині відомим краєзнавцем, вченим-етнографом Яковом Павловичем Новицьким. У цьому збірнику можна знайти легенди про походження селищ, річок, озер і пагорбів нашого краю, перекази про гетьманів і запорізьких козаків, народний гумор. У Додатках до книги представлені статті, історичні замітки і архівні документи про життя Катеринославської губернії, біографічні відомості про губернських діячів, а також листування запорізьких козаків з турецьким султаном та звіт про діяльність Катеринославської вченої архівної комісії за 1910 рік.

деякі інші томи Літопису - www.libr.dp.ua/fullkr/?letter=%CB або тут - www.elib.shpl.ru/ru/nodes/13089-ekaterinoslavskaya-uchenaya-arhivnaya-komissiya-letopis-ekaterinoslavskoy-uchenoy-arhivnoy-komissii-ekaterinoslav-1904-1915

Херсон губ Сердюк Задорожний Москалець С(Ш)ушко Білий; Піщане Переяслав полк Шарата Чмир Прилипко; Галичина Ільків Ilkow Рабик Гавриляк Келлер Keller Боднар Кохан Щавинський Червинський Чайкі[о]вський Папп; Могильов губ Тве[a]рдовский Немиленцев Шпаков; Моринці Артеменко Філіпович А(Га)ркуша; Новосілки Київ пов Кучер Ігнат'єв Кошевий Михайлов Малишенко Федоров; Київ Коноваленко R1A1A/T2B5

Share

32 ( 13-03-2016 22:36:12 змінене Vlad S. )

Re: Щасливі або несподівані знахідки

Інгульським Степом

Позаду чергова краєзнавча поїздка по населеним пунктам батьківського краю - Кіровоград-Бокова-Варварівка-Братолюбівка-Новгородка-Баштине-Краснопілля-Гурівка-Кривий Ріг. Зустрів і поспілкувався з багатьма дослідниками і професійними і аматорами. Відвідав декілька краєзнавчих музеїв. Є і дуже випадкові знахідки. Наприклад, в с. Краснопіллі один з фермерів, який цікавиться історією роду і рідного села, подарував мені оригінали розмежувань колгоспів тих сіл, якими я цікавлюся за 1948 рік. А в його свата виявилася сторінка з буд.проекту дере'вяної церкви за 1880-ті рр. - прекрасно збережений малюнок фасада. Церква в селі, звідки походить рід моєї прабабусі, як виявилось, була дуже красивою. На жаль, вона згоріла під час боїв в 1944 р. і не збереглася.

В селі ж моєї прапрабабусі під час проведення інтерв'ю з старожилом виявлено цілу хату, вкриту черепицею, яка виготовлялась на заводі Образова і Глушка, який і знаходився в цьому ж селі, і про який ми до цього часу не знали.

І ще багато чого цікавого...

Херсон губ Сердюк Задорожний Москалець С(Ш)ушко Білий; Піщане Переяслав полк Шарата Чмир Прилипко; Галичина Ільків Ilkow Рабик Гавриляк Келлер Keller Боднар Кохан Щавинський Червинський Чайкі[о]вський Папп; Могильов губ Тве[a]рдовский Немиленцев Шпаков; Моринці Артеменко Філіпович А(Га)ркуша; Новосілки Київ пов Кучер Ігнат'єв Кошевий Михайлов Малишенко Федоров; Київ Коноваленко R1A1A/T2B5

Share

33 ( 14-09-2016 15:08:15 змінене Vlad S. )

Re: Щасливі або несподівані знахідки

Мальовничі Бескиди

На початку вересня 2016 року вдалося цілий тиждень подорожувати по землям, які до 1946 року населяли лемки і бойки - Сяник - Балигород - Лісько - Тисна і навколишні села. Сяник має два музею, які пов'язані з нашим минулим - Музей ікон і Скансен - музей архітектури і побуту, в основному лемків і бойків. В останньому також є невеликий музей старих руських (не плутати з російськими) ікон. Музеї дуже багаті і гарні. Наприклад, в музеї ікон є церковні ікони 13-18 ст. прекрасного письма. Крім цього, в Сянику є православна українська церква з іконою 16 ст. На жаль, владика помер того року, було йому за 90 літ. В Скансені, крім хат, млинів, стодол і іншого, декілька гарно збережених гр.-кат. церков 18 ст. з іконостасами і розписом.
В Балигороді відроджена українська церква, якою опікується комітет по її збереженню. До 2013 року на неї неможливо було дивитись без сліз, була в жахливому стані. Зараз в ній іноді проводяться богослужіння і концерти. На жаль, поки немає дзвонів. По селам теж збереглося чимало церков мурованих і дерев'яних, деякі з них входять до культурної спадщини ЮНЕСКО. В с. Мишкові нащадок бойків створив музей Бойків, який є досить цікавим для відвідання навіть після Скансену. В ньому зібрано дуже багато предметів побуту бойків, різноманітні костюми, старі світлини, документи тощо. Є навіть бойківська кава в кав'ярні)) і гарні книги про край і корінних мешканців (як приклад - Альбом старих світлин 30-х рр. бойків і лемків).
Вдалося попрацювати також в архіві організації, яка є сестрою нашого "ЗАГСу". Але там працюють привітні люди, які дають документи на руки і дозволяють сидіти з ними хоч тиждень і фотографувати записи про своїх і не своїх (коли не бачуть) родичів.
Що ж стосується сучасного населення, то воно досить доброзичливе до українців, люди стараються допомогти порадою чи іншим. як сказав один вчитель музики, там немає 100% поляків, більшість або українці або 50 на 50, часто мама українка.
Краї дуже гарні і мальовничі, з унікальною природою. Не був тут два роки, а який прогрес! Побудовано досить багато готелів, будиночків для відпочиваючих тощо. Село моєї мами, Яблінки, яке вже не існує (для тих, хто необізнаний - 800.000 українців були примусово вивезені до СРСР в 1946 р., а невеликі групи в рамках операції ВІСЛА в 1947), ще в кін. 19 ст. розвивалось, як літній курорт. Але 2 світові війни і їх наслідки майже все знищили. Було село з майже тисячним населенням, зараз 120 осіб в нових будинках. Взагалі в гміні до війни проживало 16 тис. осіб, зараз трохи більше 3-х тис.

Херсон губ Сердюк Задорожний Москалець С(Ш)ушко Білий; Піщане Переяслав полк Шарата Чмир Прилипко; Галичина Ільків Ilkow Рабик Гавриляк Келлер Keller Боднар Кохан Щавинський Червинський Чайкі[о]вський Папп; Могильов губ Тве[a]рдовский Немиленцев Шпаков; Моринці Артеменко Філіпович А(Га)ркуша; Новосілки Київ пов Кучер Ігнат'єв Кошевий Михайлов Малишенко Федоров; Київ Коноваленко R1A1A/T2B5

Share

34

Re: Щасливі або несподівані знахідки

Гарна фото- і кінохроніка знищених русинських сіл Бескидів:

https://www.youtube.com/watch?v=5fcOgw029cg

Херсон губ Сердюк Задорожний Москалець С(Ш)ушко Білий; Піщане Переяслав полк Шарата Чмир Прилипко; Галичина Ільків Ilkow Рабик Гавриляк Келлер Keller Боднар Кохан Щавинський Червинський Чайкі[о]вський Папп; Могильов губ Тве[a]рдовский Немиленцев Шпаков; Моринці Артеменко Філіпович А(Га)ркуша; Новосілки Київ пов Кучер Ігнат'єв Кошевий Михайлов Малишенко Федоров; Київ Коноваленко R1A1A/T2B5

Share

35 ( 14-03-2017 21:34:11 змінене Vlad S. )

Re: Щасливі або несподівані знахідки

Немає худа без добра

У троюрідної тітки мого батька вдалось знайти і купити план офіцерської садиби, план ділянки до нього сер. 19 ст., яку в 1916 р. за 350 руб. придбала моя прабабуся, а також 2 документа кін. 19 ст., де фігурує мій прадід. Раніше навіть показувати не хотіла, боялась, що заберу. А зараз через скрутне матеріальне становище, погодилась не тільки показати, але і продати "за скільки даси" сімейні реліквії батьківського роду Сердюків. Тітці вже за 80 і так сталося, що вона все життя прожила біля садиби прадіда і щось мала з документів, по словам родичів. Я боявся, що після її смерті діти все повикидають, як це часто трапляється. Кожного року я просив її перезняти те, що в неї є. Але тільки антисоціальна політика уряду допомогла мені...

Херсон губ Сердюк Задорожний Москалець С(Ш)ушко Білий; Піщане Переяслав полк Шарата Чмир Прилипко; Галичина Ільків Ilkow Рабик Гавриляк Келлер Keller Боднар Кохан Щавинський Червинський Чайкі[о]вський Папп; Могильов губ Тве[a]рдовский Немиленцев Шпаков; Моринці Артеменко Філіпович А(Га)ркуша; Новосілки Київ пов Кучер Ігнат'єв Кошевий Михайлов Малишенко Федоров; Київ Коноваленко R1A1A/T2B5

Share