36

Re: Карта сучасних прізвищ України

Relic hunter, я під родовими гніздами розумію місця появи прізвищ, а не переселення людей з уже існуючими прізвищами.

Турецький (придомок Попович), Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Ісайчук, Абрамюк, Менів (Менюк), Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut

І-Р37/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Поделиться

37

Balymba, і знову не погоджуся. Ви там були? У місцях виникнення прізвищ?
Не смішіть мої підкови!

Слава Україні!
Інтереси: історія Білицької сотні Полтавського полку; сотенні містечка Полтавського полку.
Пошук: Калашник, Білецький, Пилипенко (Порубаї: Озера, Кишенька, Полт.) cool, Зданович (Кривошин: Брест., Білорусь), Чихар, Кириченко, Овсійко (Хмелів: Сум.) cool, Калініченко, Коломієць, Ігнашенко (Білогорілка: Полт.) cool, Сербул, Гуцуляк, Формос, Стефанюк, Петрович (Зелений Гай, Слобода: Новоселиця, Чернівец.).

Поделиться

38

Relic hunter пишет:

Balymba, і знову не погоджуся. Ви там були? У місцях виникнення прізвищ?
Не смішіть мої підкови!

Про місця - я думаю там були всі.
Про виникнення прізвищ - якщо в 1670 році людина без прізвища, а 1674 та ж сама вже з прізвищем, то що це, як не виникнення прізвища і утворення родового гнізда?

Турецький (придомок Попович), Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Ісайчук, Абрамюк, Менів (Менюк), Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut

І-Р37/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37
Спасибо сказали: DmitroR-21

Поделиться

39

Balymba, буремного 1752 року писар Війська Запорозького Низового підписувався - Андрєй Іосіфов, а батька свого називав Іосіф Грігорієв (ЦДІАУК, 269, 1, 1168, арк 2 - 2зв.)... 1670-ті? Не чув)))

Слава Україні!
Інтереси: історія Білицької сотні Полтавського полку; сотенні містечка Полтавського полку.
Пошук: Калашник, Білецький, Пилипенко (Порубаї: Озера, Кишенька, Полт.) cool, Зданович (Кривошин: Брест., Білорусь), Чихар, Кириченко, Овсійко (Хмелів: Сум.) cool, Калініченко, Коломієць, Ігнашенко (Білогорілка: Полт.) cool, Сербул, Гуцуляк, Формос, Стефанюк, Петрович (Зелений Гай, Слобода: Новоселиця, Чернівец.).

Поделиться

40 (19-05-2017 09:29:55 отредактировано kbg_dnepr)

Пане Relic hunter,

Ви можете почитати дуже хорошу статтю "Українські прізвища" в Вікіпедії, там багато чого про прізвища, їх виникнення та зміни написано.
Ці процеси досить добре досліджені, про це є багато літератури. Люди, що спеціально займається ономастикою (Ярема, Балимба, Брагіда та багато інших) люб'язно діляться тут з нами своїми знаннями. Вимагати від них, щоб вони тут влаштовували креш-курси ономасіології для археологів, що думають, що знаються на темі, мені здається, не варто. Якщо Ви не готові покладатися на думку знавців - читайте першоджерела. Починати можна з Вікі.

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)
Спасибо сказали: DVK_Dmitriy, Relic hunter, VadShv, v_golub4

Поделиться

41

Balymba, алгоритми потрібні для пошука схожих прізвищ. А їх для української мови немає.

BlackDolphin - Сергей Козлов
www.genealogia.name
Спасибо сказали: Balymba, Ярематойсамий2

Сайт BlackDolphin

Поделиться