71

Re: Легенди і перекази

Легенди про те, що черкеси позабивали вовною криниці, коли уходили в Туреччину, я часто чув у нас од старих людей. Думаю, що це неправда - воду спинити неможливо. Якщо десь є вихід підземних вод, то його нічим не заткнеш.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: Balymba2

Share

72

Re: Легенди і перекази

Ярематойсамий пише:

Легенди про те, що черкеси позабивали вовною криниці, коли уходили в Туреччину, я часто чув у нас од старих людей. Думаю, що це неправда - воду спинити неможливо. Якщо десь є вихід підземних вод, то його нічим не заткнеш.

в легендах і переказах завжди є і правда і неправда, вони ж передаються від одного покоління в інше багато сот років. Хтось щось придумає цікаве і пішло

Херсон губ Сердюк Задорожний Москалець С(Ш)ушко Білий; Піщане Переяслав полк Шарата Чмир Прилипко; Галичина Ільків Ilkow Рабик Гавриляк Келлер Keller Боднар Кохан Щавинський Червинський Чайкі[о]вський Папп; Могильов губ Тве[a]рдовский Немиленцев Шпаков; Моринці Артеменко Філіпович А(Га)ркуша; Новосілки Київ пов Кучер Ігнат'єв Кошевий Михайлов Малишенко Федоров; Київ Коноваленко R1A1A/T2B5

Share

73

Re: Легенди і перекази

Vlad S.⇓
Ну, тому переказові, що я чув, було трохи більше століття. Тут справа трохи в іншому. Століттями формувалися якісь ситуаційні штампи, і, можливо, в основі їх лежать правдиві події. Десь і колись джерела були забиті вовною і не так з метою спинити воду, а щоб на якийсь час позбавити завойвників можливості брати з них воду - чи через час на розчищення, чи через гидливість. Згодом це стало штампом.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: Vlad S.1

Share

74

Re: Легенди і перекази

Vlad S. пише:

А хутір, який виник, тут почали подорожні називати Граковим.
З роками назва змінилася на Грякове. [/i]

А така зміна цілком ймовірна, бо у нас гра- часто переходило в гря-: гряд (опади), гряниця.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share