1

Тема: Державна архівна служба України

По усному розпорядженню Голови Державної архівної службі України пані Тетяни Іванівни, представники Служби мають бути присутні на форумі, збирати та відповідати на питання що до діяльності Державної архівної службі України та підпорядкованих їй архівів.

BlackDolphin - Сергей Козлов
www.genealogia.name

37

Re: Державна архівна служба України

"Крайне важно ознакомится с комментариями Александра и подать правки в Министерство Юстиции до 30 июля"Прочитала половину. Комментарии дельные очень.
Как подать заявку? Написать письмом со своей электр почты с замечаниями?

Свиридовы-Свириды(Незнаново, Гроденская обл). Земы, Шапкины, Панасенковы(Скарговка, Голубовка, Луганская обл). Фартушные, Мандебура(Липянка, Черкасская обл). Чумаченко, Краснощек (Гладковка, Херсонская обл). Колесники (Казачьи Лагеря, Херсонская обл)

Share

38

Re: Державна архівна служба України

Vitaly пише:

Вот проект на сайте архивной службы с сопутствующими документами:

www.archives.gov.ua/Problems/


Писать свои замечания сюда:
www.archives.gov.ua/?page=27


 то требования обязательно указывать тему работы и получать разрешение на публикацию данных даже в интернете - это полный идиотизм, еще и противоречащий закону и конституции...
Кстати, пункт про публикацию в интернете они даже в анкету пользователя добавили (см. в приложениях к проекту).

ничего ничему не противоречит.
Вопрос носит ознакомительный характер.
За "да" или "нет" ни санкций ни поощрений. Так,что отвечайте как хотите.

Ну,добавили пункт про интернет-ну и что?
На то она и анкета пользователя,чтобы понимать информацию о пользователе... smile
Отвечайте аналогично,т.е. как хотите.

Школа генеалога; Харківська губ.;
Проект:№1 v Italy
Слава Україні Героям-Слава! putin to the HAGUE!
СМЕРТЬ КЛЯТИМ ВОРОГАМ ТА ОКУПАНТАМ! Hands off UKRAINE! STOP putin now! STOP russian aggression! Ukrainian Victory is Freedom for all world!

Share

39

Re: Державна архівна служба України

Julia_R1 пише:

Вот если бы оплата за копии шла на счет конкретного архива

так она и идет...

Школа генеалога; Харківська губ.;
Проект:№1 v Italy
Слава Україні Героям-Слава! putin to the HAGUE!
СМЕРТЬ КЛЯТИМ ВОРОГАМ ТА ОКУПАНТАМ! Hands off UKRAINE! STOP putin now! STOP russian aggression! Ukrainian Victory is Freedom for all world!

Share

40

Re: Державна архівна служба України

svichuko, цитата з сайту

Пишіть нам:  E-mail: info@arch.gov.ua
BlackDolphin - Сергей Козлов
www.genealogia.name

41

Re: Державна архівна служба України

Як я розумію, для того, щоб лист не вважався анонімним, потрібно вказувати своє ім'я-прізвище по-батькові та адресу проживання.

Share

42

Re: Державна архівна служба України

AppS, так

BlackDolphin - Сергей Козлов
www.genealogia.name

43

Re: Державна архівна служба України

Написала зауваження щодо "Порядку користування документами
Національного архівного фонду України..". Це ж жах (( У розділ 5 напхали такого, що не слів не вистачає.
Продублювала за порадою Anton Zemanek на Урядову гарячу лінію: ukc.gov.ua.

Питання до більш досвідченних по процедурі розгляду всіх цих звернень. А як це відбувається? І яка ймовірність загубити незручні зауваження у ході вивчення?

Велика Виска -Мокряки і все село; Кухаревський/Кухаревский - звідусіль; Цихаиз/Чехаиз/Чіхаїз - звідусіль; Кейбал - Полтавщина і звідусіль; Гірчак-Горчаков - Луганськ і околиці. Шукаю народження Варвари Григорівни Кодаченко у 1884-1886 роках скоріш за все у Херсонській губерніі, де - невідомо.

Share

44 ( 17-07-2017 08:27:24 змінене BlackDolphin )

Re: Державна архівна служба України

luvi, продублюйте звернення на ГО https://www.facebook.com/goigi2017/?fref=ts
Буде перевірено , чи не загубили звернення.

BlackDolphin - Сергей Козлов
www.genealogia.name
Thanks: luvi1

45

Re: Державна архівна служба України

Шановні представники служби!

Нещодавно у ДАКО (Державному архіві Київської області), а також, у ЦДІАК мені відмовили у безкоштовному фотографуванні власним фотоаппаратом, працівники читальних залів сказали, що для цього потрібен наказ голови ДАСУ. Мої посилання на Закон про НАФ ні до чого не привели. 
Коли ж буде цей наказ?  
  
Іще раз про оцифровку описів. Коли будуть викладені описи онлайн? Скільки можна туди їздити і вислуховувати що, дослідників багато, а у працівників  архівів мізерна зарплатня. Так викладіть хоча б довідковий апарат на сайті - не будемо вас турбувати. 
А якщо оцифровані описи можна передивитися тільки у них, то який сенс їх оцифровувати - створювати чергу на комп'ютер?  
  

Share

46

Re: Державна архівна служба України

AllaSvt, опишіть ситуацію і направте запит голові ДАСУ.
Ні хто крім Вас ваші права не захистить. Тим паче наказ є підзаконним актом.

Сергей Козлов
Администратор форума GENEO(ГЕНЕО)

Share

47 ( 27-07-2017 19:23:37 змінене LuckyLuke )

Re: Державна архівна служба України

Для тих хто ще не направив свої пропозиції щодо проекту нового наказу Міністерства юстиції України «Про внесення змін до Порядку користування документами Національного архівного фонду України, що належать державі, територіальним громадам», шаблон від мене:

Post's attachments

2017.07.24 Звернення-ДАСУ.doc 157.5 kb, 5 downloads since 2017-07-27 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

48 ( 08-08-2017 12:20:08 змінене AllaSvt )

Re: Державна архівна служба України

Шановні представники служби!

У ДАКО (Державний архів Київської області) я знайшла потрібні мені документи. Тепер хочу замовити копії цих документів (звичайно, заплативши необхідну суму).
Але це неможливо! 
У справах багато сторінок і працівники архіву сказали, що на ксероксі це зробити неможливо, а сканера у них НЕМАЄ!
Копії, зроблені власним фотоапаратом вони не завіряють (думаю, що це правильно, бо можна таке нафотошопити smile , а архів не може за це відповідати). 
Але мені потрібні саме завірені копії.
Що робити?! 
Невже за ті  гроші, які дослідники платять за копії не можна було придбати сканер?! За копії вони беруть вдвічи більше, ніж у ЦДІАКу!
Чи може дослідникам скинутися ще й на сканер, окрім грошей за копіювання?  
Архів, який знаходиться у Києві, столиці европейської держави НЕ МАЄ СКАНЕРА!
Від кого залежить вирішення цього питання, від керівництва ДАКО, ДАСУ?

Thanks: Алена1

Share

49 ( 19-08-2017 07:35:33 змінене AllaSvt )

Re: Державна архівна служба України

Шановні представники служби! 
От цікаво, яка причина впертого небажання ДАКО (Державного архіву Київської області) викласти онлайн вже оцифровані описи і справи.  ВЖЕ оцифровані описи фонду 280, справи перепису населення Радомисльського повіту. Чому їх можна передивитися тільки на комп'ютері у читальній залі?! 
Чому працівники архіву не хочуть полегшити життя собі і нам, дослідникам?! 
Але про що можна говорити, якщо у ДАКО не має навіть сканера, а ксероксу, за словами працівників - 25 років! smile

Share

50

Re: Державна архівна служба України

AllaSvt пише:

Але про що можна говорити, якщо у ДАКО не має навіть сканера, а ксероксу, за словами працівників - 25 років! smile

Так Вы же сами ответили на свой вопрос.
Если нет сканера,то нет и штатной единицы на поддержку сайта в т.ч. по выкладыванию чего бы то ни было на сайт.
Никто же не будет делать того,чего нет в его штатном расписании.
 Это касается и Вас на рабочем месте...  big_smile

Школа генеалога; Харківська губ.;
Проект:№1 v Italy
Слава Україні Героям-Слава! putin to the HAGUE!
СМЕРТЬ КЛЯТИМ ВОРОГАМ ТА ОКУПАНТАМ! Hands off UKRAINE! STOP putin now! STOP russian aggression! Ukrainian Victory is Freedom for all world!

Share

51

Re: Державна архівна служба України

Vitaly пише:

Никто же не будет делать того,чего нет в его штатном расписании.
 Это касается и Вас на рабочем месте...  :D

Щодо технічного забезпечення все правильно, а щодо того, що люди не мають робити того, чого немає в штатному розписі: в штаті сільських рад немає працівника архіву, і ніхто не зобов'язаний відповідати на запити генеалогічного характеру, щодо змісту погосподарських книг. Але ж люди шукають ...

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

52 ( 19-08-2017 09:40:16 змінене AllaSvt )

Re: Державна архівна служба України

До чого тут моє робоче місце? Це вже "кому що болить..."  У них немає і окремої штатної одиниці, яка робить ксерокопії, невже на кожну дію, кожний крок повинен бути працівник у штатному розкладі? 
Але ж якось оцифрували і без сканера, і невже тепер так важко це все викласти у відкритий доступ?! 
А як же це зробили в Одеському архіві?
Що це за дурна радянська звичка виправдовувати бездіяльність та безініціативність.

Thanks: Balymba1

Share

53 ( 19-08-2017 11:12:48 змінене Vitaly )

Re: Державна архівна служба України

AllaSvt пише:

До чого тут моє робоче місце?

А к тому,что не будете копать,если Ваша задача закапывать...

AllaSvt пише:

А як же це зробили в Одеському архіві?

Выделили финансирование и штатную единицу,вот она и работает.
Все элементарно.
Вопрос в другом-нужно ли это архиву?

AllaSvt пише:

невже на кожну дію, кожний крок повинен бути працівник у
штатному розкладі? 

Ну а как-же, в штатном расписании должна быть у человека эта задача,иначе и спроса с никого нет.

Дело в том,что людям все равно. Ну не "больны" они генеалогией как мы. Они делают работу,согласно обязанностям. Есть в обязанностях-делают,нет-не делают. Все очень просто.
 Другое дело-можно вписать и делать,но это вопрос финансирования.

Школа генеалога; Харківська губ.;
Проект:№1 v Italy
Слава Україні Героям-Слава! putin to the HAGUE!
СМЕРТЬ КЛЯТИМ ВОРОГАМ ТА ОКУПАНТАМ! Hands off UKRAINE! STOP putin now! STOP russian aggression! Ukrainian Victory is Freedom for all world!

Share

54

Re: Державна архівна служба України

Невже в Одеському архіві краще фінансування, ніж у київських? Ще й з приміщенням проблеми, на відміну від київських архівів. 
Справа в людях... У керівництві і працівниках архіву, а не у фінансах і техніці.

Thanks: litar Л1

Share

55

Re: Державна архівна служба України

AllaSvt пише:

Невже в Одеському архіві краще фінансування, ніж у київських? Ще й з приміщенням проблеми, на відміну від київських архівів. 
Справа в людях... У керівництві і працівниках архіву, а не у фінансах і техніці.

Вот действительно правильные слова. Ситуация одинаковая примерно во всех областях, но при этом в некоторых архивах работают люди, которые несмотря на небольшую зарплату и недостаточную материально-техническую базу приносят пользу и максимально помогают. А в других архивах полнейшая бюрократия, пишут отписки или тупо вообще не отвечают на запросы, найдут при этом миллион причин не выполнить элементарную работу.

Thanks: AllaSvt1

Share

56

Re: Державна архівна служба України

AllaSvt пише:

Справа в людях... У керівництві і працівниках архіву, а не у фінансах і техніці.

Но,как говаривал товарищ Джугашвили-"других писателей у нас нет",т.е. нужно работать с теми,кто есть.Но,ведь,если нет финансов  25 лет,вот и нет и сканеров с ксероксами.
В этой ситуации все же первичны финансы, а люди на работе будут делать то,что им скажут. 
Почему не делать того,за что платят деньги?

Школа генеалога; Харківська губ.;
Проект:№1 v Italy
Слава Україні Героям-Слава! putin to the HAGUE!
СМЕРТЬ КЛЯТИМ ВОРОГАМ ТА ОКУПАНТАМ! Hands off UKRAINE! STOP putin now! STOP russian aggression! Ukrainian Victory is Freedom for all world!

Share

57

Re: Державна архівна служба України

Шановні представники служби!

У ЦДІАКу та ЦДАВО заборонено заходити до читальних залів у верхньому одязі та з великими сумками. 
Чому ж тоді архіви не несуть відповідальності за збереження наших речей? 
Гардеробниця залишає робоче місце набагато раніше, ніж закриваються читальні зали - двері відчинені, наші речі кинуті напризволяще - висять куртки, внизу стоять рюкзаки, іноді й валізи приїжджих...
І це траплялося неодноразово! 
Куди звертатися із скаргою?

Share

58 ( 29-09-2017 17:48:00 змінене AllaSvt )

Re: Державна архівна служба України

Шановні представники служби!

Прошу вас зобов'язати архіви повідомляти про зміни роботи читальних залів заздалегідь на своєму сайті, а не почепивши об'яву на дверях.
Вчора ДАКО (чит. зала та каталог) закрили на 2 години раніше, ніде про це не повідомивши.

Share

59

Re: Державна архівна служба України

30.09.17 00:59 Гройсман объявил выговор главе Государственной архивной службы Барановой

Премьер-министр Украины Владимир Гройсман объявил выговор председателю Государственной архивной службы Украины Барановой Татьяне .
Как передает Цензор.НЕТ, об этом говорится в распоряжении премьера от 27 сентября 2017 № 672-р "О привлечении к дисциплинарной ответственности", опубликованном на сайте КМУ.

"В связи с допущением дисциплинарного проступка, предусмотренного пунктом 5 части второй статьи 65 Закона Украины "О государственной службе" (ненадлежащее исполнение должностных обязанностей), объявить выговор председателю Государственной архивной службы Украины Барановой Татьяне Ивановне", - сообщается в распоряжении.
https://censor.net.ua/news/457528/groyi … baranovoyi

+ Читати більше

Текст документа:“Про притягнення до дисциплінарної відповідальності” № 672-р — редакція від  27.09.2017

Герб України
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 27 вересня 2017 р. № 672-р

Київ

Про притягнення до дисциплінарної відповідальності

У зв’язку з допущенням дисциплінарного проступку, передбаченого пунктом 5 частини другої статті 65 Закону України “Про державну службу” (неналежне виконання посадових обов’язків), оголосити догану Голові Державної архівної служби України Барановій Тетяні Іванівні.
Прем’єр-міністр України                                                           В. ГРОЙСМАН
Інд. 19

www.kmu.gov.ua/control/uk/cardnp … =250309196

Share

60

Re: Державна архівна служба України

А в чем заключалось ненадлежащее исполнение должностных обязанностей?

Share

61 ( 24-10-2017 16:48:17 змінене AllaSvt )

Re: Державна архівна служба України

Шановні представники служби!

У ДАКО, у фонді 280, є опис 164, у ньому зберігаються дуже цікаві та необхідні дослідникам справи - посімейні списки, формулярні списки рекрутів різних повітів.
 
Років 5 тому назад я замовляла деякі справи цього опису - вони знаходилися у сховищі на Володимирській, їх привозили на Мельникова і не було ніяких проблем з їх опрацюванням. 
Через деякий час я замовила декілька інших справ, але мені їх вже не видали, пояснивши, що всі справи цього опису "не систематизовані".  
На моє запитання, що це означає, працівники архіву пояснили, що всі справи цього опису перевезли зі сховища на Володимирській - у сховище на Мельникова і вони лежать "у зв'Язках".  
З того часу минуло 2 чи 3 роки.  
Нещодавно я подзвонила у ДАКО, дізнатися, чи можна, нарешті, замовити справи. Мені відповіли, що вони "не систематизовані"...  
Ну а це все як назвати?!    
Якщо у сховищі на Мельникова протягом декількох років (!) їх нема кому "розв'язати", то невже про це не знало керівництво ДАКО, приймаючи рішення про перевезення справ?! 
Виходить, що, поки справи були у сховищі в іншому районі Києва, їх можна було замовити, а тепер, коли вони вже у них, на Мельникова, то роками справи отримати не можна... 
Що ж робити? 


Стосовно фонду 818 - Сквирська міщанська управа (1900-1909), то він досі так і не знайдений (теж декілька років).  
До речі, у цьому фонді 19 справ, а не 9, як вказано на сайті ДАКО у реєстрі фондів. Чи це свідомо зменшили кількість загублених справ? 


І ще раз нагадаю, що на відміну від ЦДІАКу, Одеського, Миколаївського архівів, ДАКО виклав у відкритий доступ 0 (нуль) описів.

Share

62

Re: Державна архівна служба України

Шановні представники Служби!

Вітаю Вас з Вашим професійним святом!  
Бажаю усього найкращого! Міцного здоров'я, родинного затишку, достатку, успіхів в усіх Ваших справах!     
Дуже хотілося, щоб у Новому році Ви хоча б трохи допомогли дослідникам і на сайтах архівів нарешті з'явилися описи (не анотовані реєстри, а самі описи). 
У 21 ст. ми змушені їздити до архівів щоб переписати декілька цифр... Де у світі ще таке є, крім України?!  
У чому проблема викласти їх у відкритий доступ?! Архів не втрачає грошей, адже описи видають безкоштовно, ніяких персональних даних там немає... У чому причина впертого ігнорування потреб дослідників? 
  
Іще раз зі святом Вас!

Share

63

Re: Державна архівна служба України

Ви ще б листа Діду морозу написали. Для відповіді пишіть офіційно листи.

Share

64

Re: Державна архівна служба України

Але спроба була, це позитив, який я особисто схвалюю  У цьому конкретному випадку AllaSvt порівняно із нами - активістка, а ми лежні на печі, або біля компа. Можливо хтось напише офіційного листа, ми його всі підпишемо і вийде колективне звернення, на яке точно відреагують!!!

Thanks: AllaSvt, luvi2

Share

65

Re: Державна архівна служба України

Искатель пише:

Херсонский архив - принимает. Спасибо им огромное

Алёна я прочитал Ваше положительный отклик о Херсонском архиве- растрогался. У меня как-то не получается получить информацию из Херсонского архива. Я делал запрос на поиск информации о моём дедушке Павловском Фёдоре Семёновиче 1886 года предположительно выехавшего с сестрой в Казахстан в 1907 году. У меня запросили сумму, я считаю это много. Не так давно я писал письмо в отдел главы Херсонской области. Мне написали, что всё правильно и предложили мне для подтверждения этого обратиться ещё в один отдел. "Для подтверждения". Получается , если человек не может оплатить ..... значит он и не имеет права иметь информацию о своём дедушке -  украинце. И если у этого человека нет денег значит и он не может быть украинцем или как? Может я чего-то не понимаю? Не являются ли все архивы в Украине бюджетными?

Вопрос в том,что можна получить за эти деньги.За какие года ВЫ б получили информацию?За эти деньги   можно прожить в Херсоне неделю,работая в архиве.За неделю я не уверен что бы у ВАС намного пополнились бы знания о предках.

Зелінські-Земські,Соколовські,Лічкановські,Мандебура,Майдебура(Мандибур и др.) Подільска губ. Бобраков,Ємельяненко Херсонська губ.Омелян Переяславський повіт Полтавська губ.

Share

66

Re: Державна архівна служба України

Искатель,

Получается , если человек не может оплатить ..... значит он и не имеет права иметь информацию о своём дедушке -  украинце. И если у этого человека нет денег значит и он не может быть украинцем или как? Может я чего-то не понимаю? Не являются ли все архивы в Украине бюджетными?

Чому не має, Ви можете вільно приїхати в Херсон в найближчу відпустку на тиждень-другий попрацювати в архіві і все самому дізнатись.

Share

67

Re: Державна архівна служба України

Україна - дивна держава. І дивні її громадяни. У цьому я переконався на цьому та інших форумах. Для того, щоб довести, що ти українець, мало знати мову, історію і ... бути українцем, більш за багатьох українців України, треба ще чого багато. І більшість громадян те ніяк не обурює і навіть не дивує. Зате ті ж самі громадяни підтюпцем біжать помагати відшукувати польське коріння, щоб одержати "Карту поляка", наприклад. Дивна країна!

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

68

Re: Державна архівна служба України

Если нет возможности быть там на "тиждень-другий" тогда и не надо заниматься поиском?

Тогда надо заниматься тем, чтобы возможность появилась.(зарабатывать больше, писать официальные жалобы в Архивную службу, а не на форум и прочее).
 
Это, вообще, хороший вопрос, кто должен платить и в каких случаях.

Share

69

Re: Державна архівна служба України

Искатель пише:

Нужны деньги на содержание архивов в Украине, пусть платит государство. Как быть украинцу... если он хочет вернуться к своим корням?

Пишіть президентові Порошенку. Я серйозно. Підпишуся.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

70 ( 03-01-2018 20:36:11 змінене О.І. )

Re: Державна архівна служба України

Все мы тут изыскиваем возможности, чтобы наши исследования были не столь затратными. К сожалению не всегда получается. И чтобы украинцу получить информацию из России о своих предках, например, тоже приходится платить немалые суммы.
Причем здесь украинцы и не украинцы. Дело в другом. В разных украинских архивах на одни и те же услуги могут быть совершенно разные цены.

Share

71

Re: Державна архівна служба України

Искатель пише:

Нужны деньги на содержание архивов в Украине, пусть платит государство. Как быть украинцу... если он хочет вернуться к своим корням?

Пишіть президентові Порошенку. Я серйозно. Підпишуся.

Необходимо и как можно быстрей переход всей информации метрических книг на электронную базу.

Вы видимо в архивах либо не работали, либо почти не работали. Указатель метрических книг, добротно составленный хотя бы на 4-4,5 балла уже ОЧЕНЬ многого стоит, что уж там про какую-то базу говорить.

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).

Share