1

Тема: Державна архівна служба України

По усному розпорядженню Голови Державної архівної службі України пані Тетяни Іванівни, представники Служби мають бути присутні на форумі, збирати та відповідати на питання що до діяльності Державної архівної службі України та підпорядкованих їй архівів.

BlackDolphin - Сергей Козлов
www.genealogia.name

2

Re: Державна архівна служба України

BlackDolphin,  На якому форумі? На цьому, нашому?

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

3

Re: Державна архівна служба України

Ну раз я пишу, значить на нашому.

BlackDolphin - Сергей Козлов
www.genealogia.name
Thanks: Алена1

4

Re: Державна архівна служба України

Друзі. Голова Державної архівної службі України пані Тетяна Іванівна , на зустрічі попрохала провести опитування наступного змісту.
Які архіви приймають/не приймають заявки на видачу справ по електронній пошті ?
Прошу відписуватися - Назва архіву, приймають/не приймають заявки , час чекання виконання заявки. 

BlackDolphin - Сергей Козлов
www.genealogia.name

5

Re: Державна архівна служба України

Державний архів Дніпропетровської області, не приймає.

6

Re: Державна архівна служба України

ktaras пише:

Державний архів Дніпропетровської області, не приймає.


Иногородним принимают

Share

7

Re: Державна архівна служба України

Точно, але якщо місцевий - їдь особисто, показуй документи, що підтверджують родинні зв’язки, замовляй справи, і лише на наступний день зможеш їх отримати.

8

Re: Державна архівна служба України

Херсонский архив - принимает. Спасибо им огромное!

Share

9 ( 21-02-2017 09:58:38 змінене AllaSvt )

Re: Державна архівна служба України

А інші проблеми розглядають?

1. Після того, як заборонили копіювати власним фотоаппаратом - зросли черги на копіювання, та й копіюють не завжди якісно - то бліде, що не можна нічого прочитати, то темне, хоча в оригіналі все добре видно.


2. Дуже важко працюючим дослідникам. Зробіть, будь ласка, робочими суботи з 10.00 до 15.00. в усіх архівах України - центральних та обласних.


3. Чи працюють архіви над оцифровкою описів? Хоча б найбільш запитуваних фондів? Наприклад, у ДАКО: Ф.1, Ф.280 та ін.?

Thanks: FindMyRoots, itch2

Share

10

Re: Державна архівна служба України

AllaSvt, питання приймаються всі, але давайте будемо послідовні.

BlackDolphin - Сергей Козлов
www.genealogia.name

11 ( 21-02-2017 11:55:38 змінене litar Л )

Re: Державна архівна служба України

Запорожский, ДАЗО, принимает
Отзывы:
http://forum.genoua.name/viewtopic.php? … 79#p118779
http://forum.genoua.name/viewtopic.php? … 18#p122018

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.

Share

12

Re: Державна архівна служба України

Друз, я написав форму відповіді , дотримуйтесь її. І пишіть від свого імені.

Сергей Козлов
Администратор форума GENEO(ГЕНЕО)

Share

13 ( 22-02-2017 09:38:59 змінене korol1979a )

Re: Державна архівна служба України

1. Почему Вы не заказали дела электронной почтой?
В январе 2017 я запросил на сайте ГАХО информацию о наличии в архиве метрических книг того временного периода для необходимого поиска. Прошёл месяц, ответа от ГАХО я не получил. В начале февраля я уже письменно заказнымписьмом сделал запрос (месяц пока не прошёл для получения ответа от ГАХО). После
на форуме пользователь Charkiv  посоветовал обратиться к формульчанам. Я так и сделал. Получил ответ от участника форума. Честно говоря, я не знал, вернее, я полностью не изучал сайт ГАХО, может там этот способ заказа дела электронкой и описан, но я им не воспользовался. Вообще сайт ГАХО archives.kh.gov.ua/  не информативен (это моё мнение).

2. На сколько Вам было комфортно и понятно заполнять Анкету?
Я уже писал, что я не мог понять, почему я должен конкретно указывать конкретные год и населённые пункты, в которых я хочу проводить поиск. Мне вот интересно, каким нормативно-правовым актом передбачено обов’язковість заповнення такої Анкети? Я так думаю анкета является не обязательной, а рекомендованной, для статистики.

3. Сколько всего документов Вы заполнили руками?
Я заполнил три документа:
- Анкета;
- Заявление на имя руководителя, в котором переписал вышеописанную информацию про конкретные годы и населённые пункты, в которых я хочу проводить поиск;
- Ордер-запрос на выдачу документов.
Еще раз хочу сказать, что мне очень помогла работник архива Елена Владимировна.

4. Оценка финансовых/моральных потерь связных с  выдачей документов ДВАДЦАТЬ ВТОРОГО МАРТА.
Выдача документов ДВАДЦАТЬ ВТОРОГО МАРТА, связана с тем, что документы хранятся в корпусе бывшей военной академии, и туда доступ два раза в неделю, а тут еще 8-Марта  (вообще мне так это всё объяснили).
Поэтому я решил проверить, а как же обычному гражданину Украины, работается в государственных учреждения, которые сам этот гражданин и финансирует, когда платит налоги. Попробую пройти всё по порядку.
Сегодня напишем еще один письменный запрос ГАХО. Интересно как быстрее получится или ходить самому или заплатить официально и получить  квалифицированный поиск от ГАХО.

Короленко  Миргородський полк
Даценко     с. Мала Павлівка у Охтирському районі Сумської області
Thanks: Алена1

Share

14

Re: Державна архівна служба України

korol1979a, благодарю

BlackDolphin - Сергей Козлов
www.genealogia.name

15 ( 22-02-2017 19:56:40 змінене yelena813015 )

Re: Державна архівна служба України

Назва архіву, приймають/не приймають заявки , час чекання виконання заявки. 
Житомирский и Волынский областные архивы - принимают, отвечают в течение месяца
Днепропетровский областной архив - не принимает

Share

16

Re: Державна архівна служба України

Николаевский архив на электронное письмо ответил в течении десяти дней,но ответ отправил Укрпочтой. Поэтому ответ получила через 17 дней. Цена архивной справки 1038 грн.(С Польши выслали выписку с метрики дедушки,заодно дописали данные на его первую жену и родителей и за это взяли 35 злотых.)

Головко,Москаленко,(с.Березнеговатое ,Николаевская область)Мороз,(Новобогдановка,Николаевский район.Николаевская обл.)Стекольщиков,(Владимирская обл)Муранов,(Алтайский край,Крым)Бохон(Крым,Белорусь)

Share

17 ( 24-02-2017 19:21:07 змінене BlackDolphin )

Re: Державна архівна служба України

Участники форуму відвідали Звіт в ДАСУ.

Сьогодні представники громадськості відвідали щорічний звіт Державної архівної служби України.

Це вже третя зустріч за останні два тижні, що є позитивною динамікою. Протягом останніх двох зустрічей фактично були підняті найболючіші питання та механізми їх вирішення через співпрацю ДАСУ та громадськості.

По ключових питаннях було досягнуто принципове розуміння. Головне - євроінтеграції бути. Рудименти тоталітарного мунилого з архівної галузі треба прибирати.

Найголовніше, питання громадськості були основною темою вчорашньої щорічної колегії директорів архівів. І це дуже добра ознака.

Можна пройтись по пунктах.

1. Оцифровка НАФ - одне з найважливіших питань. Були продемонстровані показники по декільком найбільшим архівам. Викладання документів онлайн, що спростить роботу та зменшить кількість відвідуванням читальних залів є безапеляційно вірним шляхом. Треба діяти.

2. Персональні дані є тільки в живих і всі працівники архівів мають нарешті це усвідомити. Крім того є обмеження в 75 років. Це закон і він для всіх однаковий. Неприпустимо кошмарити людей просто так. Особливо в питанні документів 19, 18, 17 і т.д. століть.

3. Міжнародне співробітництво - один з найбільших приорітетів. Україна має наближатись до стандартів ЄС, особливо в питаннях не пов'язаних напряму з фінансуванням.

4. В архівах має бути запроваджена система електроного замовлення, щоб іногородні мали можливість заздалегідь замовляти справи без проблем. Також треба поступово відходити від рудиментів радянського зразка накшталт ліміти в 10 справ / 1000 сторінок на день.

5. Робота деяких центральних архівів, в т.ч. ЦДІАК визнана незадовільною, оскільки це рекордсмен по скаргам. Керівництво цього архіву має виправити ситуацію. В т.ч. в питанні персональних даних та фантастичних рахунків.

6. Фінансові надходження від громадян мають бути за корисні та потрібні послуги. Механізми, як це має працювати, будуть розроблені. Працівники мають бути фінансово зацікавлені в своїй праці.

7. Матеріально-технічне забезпечення архівів жахливе. В цьому питанні є потреба в підтримці громади. Одна справа, коли гроші з обладміністрації вибиває голова ДАСУ, інша справа коли потужна громада обгрунтовно лобіює покращення фінансування архівів.

8. Протипожежні системи, сховища, охорона наразі є кричущим питанням. Знову ж таки, громада може посприяти їх вирішенню. В нас спільна мета в збереженні НАФ. Він усім нам потрібен.

9. Жоден архів не буде окремим феодальним автономним округом. Неприпустимо створювати окрему реальність в одному архіві. Система має бути уніфікована в цілому по країні.

10. В питанні розкрадання архівів є повне розуміння і бажання покласти цьому край. Всі випадки продажу документів НАФ надсилайте в ДАСУ. Будуть негайні звернення до відповідних органів. Тут має бути чітка взаємодія. Стверджувати, що документи не мають історичної цінності - неприпустимо.

11. Порожнечя між архівами та дослідниками має зникнути. Замість цього має бути більше комунікації та співпраці.

12. Працівники архівів мають більше приділяти уваги досвіду роботи архівів в країнах ЄС. Є поле для створення таких семінарів, доповідей про функціонуваня, запозичення досвіду.

13. Вивчення власної історії є безапеляційним приорітетом. Створення штучних перешкод для дослідників, краєзнавців, науковців, всіх тих, хто цікавиться власною історією є неприпустимим.

BlackDolphin - Сергей Козлов
www.genealogia.name

18

Re: Державна архівна служба України

Фото

www.archives.gov.ua/News/2017/2017_02_24_f.php

Кременецкие, Лазаренко, Бабенко, Чаплины, Абакумовы, Орловы, Белоконь, Тхор.
Интересуюсь родом Кременецких от Аслана-Мурзы-Челебея.

Share

19

Re: Державна архівна служба України

lora_39 пише:

Николаевский архив на электронное письмо ответил в течении десяти дней,но ответ отправил Укрпочтой. Поэтому ответ получила через 17 дней. Цена архивной справки 1038 грн.(С Польши выслали выписку с метрики дедушки,заодно дописали данные на его первую жену и родителей и за это взяли 35 злотых.)

Простите, а что в этой справке? Она на позолоченной бумаге с вензелями? В Винницком архиве все "футбольные" справки стоят 10,01 грн. Каких-то адекватных справок оттуда я не получала. Просмотр 5 дел обошелся примерно 383 грн, копии 31 листа дел 106 грн.
Одесский архив заявку на поиск принял, но уже третий месяц тишина. Боюсь, пока они очнутся, мне уже ничего не надо будет )

Thanks: Алена1

Share

20 ( 01-03-2017 23:06:00 змінене lora_39 )

Re: Державна архівна служба України

k666nЯ задала вопрос чтобы получить данные о рождении своих дедушки и бабушки.Мне ответили:" Для отримання відомостей щодо народження ХХХХХ треба вказати рік та місце находження,для жінки -дівоче призвіще. Вартість генеалогічного дослідження складається із вартості архівної довідки,яка коштує 1038 грн. та вартості пошукових робіт,яка залежить від кількості справ,переглянутих під час виконання запиту".Если справка ,которую написать от силы нужно 1 час.стоит такую сумму,то сколько же будет стоить поиск.

Головко,Москаленко,(с.Березнеговатое ,Николаевская область)Мороз,(Новобогдановка,Николаевский район.Николаевская обл.)Стекольщиков,(Владимирская обл)Муранов,(Алтайский край,Крым)Бохон(Крым,Белорусь)

Share

21

Re: Державна архівна служба України

lora_39, да, действительно sad

прейскурант mk.archives.gov.ua/docs/services/prise2.pdf

Share

22 ( 02-03-2017 22:59:27 змінене korol1979a )

Re: Державна архівна служба України

Государственный архив Харьковской области22 февраля я заказным письмом сделал запрос о наличии нужных мне метрических книг в ГАХО.
01 марта получил по электронной почте ответ от ГАХО с полностью информативным ответом на мой вопрос.
Считаю, что работа  ГАХО (в моём случае) очень даже нормальная.

Короленко  Миргородський полк
Даценко     с. Мала Павлівка у Охтирському районі Сумської області
Thanks: Алена1

Share

23

Re: Державна архівна служба України

BlackDolphin пише:

представники Служби мають бути присутні на форумі, збирати та відповідати на питання що до діяльності Державної архівної службі України та підпорядкованих їй архівів.

Шановні представники Служби, як вирішуються питання "загублених" справ?А "загублених" фондів?
Минулого року я замовляла у ДАКО справи фонду Ф-818 Сквирська міщанська управа і не отримала жодної справи - за словами працівників, вони  не можуть знайти цей фонд...
Цілий фонд!
То за рік вже знайшли, чи досі шукають? smile

Thanks: Алена, luvi2

Share

24 ( 07-04-2017 06:01:31 змінене AllaSvt )

Re: Державна архівна служба України

Інформація для дослідників з інших міст та сіл та працюючих за іншим фахом дослідників, які планують свій час: як мені пояснили, каталог ДАКО працює щодня (крім вівторка) до 17.00, хоча на їх сайті вказано, що до 18.00. То, навіщо ж вводити людей в оману - тоді треба виправити невірну інформацію на сайті.

Share

25

Re: Державна архівна служба України

Розклад роботи читального залу вул. Мельникова, 40, каб. 208:

понеділок, середа, четвер — з 09-00 до 17-00;



Share

26

Re: Державна архівна служба України

Виправили, бо ще сьогодні зранку було до 18.00.

Share

27

Re: Державна архівна служба України

AllaSvt пише:

Виправили, бо ще сьогодні зранку було до 18.00.

  Це добре, значить реагують на критику!

Thanks: AllaSvt1

Share

28 ( 26-05-2017 05:40:43 змінене zeal )

Re: Державна архівна служба України

Щось не бачу тут жодної відповіді від представника Укрдержархіву. Цікаво, вони ще стежать за повідомленнями тут чи усне розпорядження вже не діє? Після скарги до "Укрдержархіву" на ДАХО (Харківський) наприкінці минулого року вони мене запевнили, що вони контролюватимуть ситуацію. І от цікаво, у чому виражається цей контроль, якщо ситуація з ДАХО півторюється півроку по тому один в один: тематичний запит (знову мінімального обсягу, на одну подію з конкретним нас. пунктом, діапазон у 2 роки) надано 21 березня. Як тоді відповів "Укрдержархів", у жодному разі термін відповіді на такий запит не може перевищувати 45 днів. Але вже знову пішов третій місяць, як відповіді немає. Та цього разу ДАХО вигадало нову відмовку: вони начебто "перевіряють, чи дійшла оплата" (хоча їм була відправлена відсканована квітанція про оплату). Оплата була здійснена 14 квітня, гроші мали бути (не сумніваюся, що і є) на рахунку протягом 5 робочих днів, тобто не пізніше 21 квітня. І це вони перевіряють вже більше місяця? Більш безглуздої відмовки вигадати вже було неможливо.

Share

29 ( 30-06-2017 17:30:36 змінене AllaSvt )

Re: Державна архівна служба України

Шановні представники служби! 

У читальній залі ДАКО можна передивитися оцифровані описи Ф. 384 та Ф. 280. 
Причому, описи Ф. 384 виклали у відкритий доступ на сайті ДАКО.
Чому досі не викладено описи Ф. 280?  
У чому проблема?

Share

30 ( 12-07-2017 23:32:32 змінене Julia_R1 )

Re: Державна архівна служба України

Проект нового наказу Міністерства юстиції України «Про внесення змін до Порядку користування документами Національного архівного фонду України, що належать державі, територіальним громадам»

Сравнительная таблица со старым и комментарии Александра Краковского. Он призывает вносить свои правки и отправлять в Министерство Юстиции до 30 июля, иначе "потом сюрприз будет" (С):
https://drive.google.com/file/d/0B5JXV1 … N0N0k/view


Может вынести обсуждение этого проекта в отдельную тему?

Ремезенко, Ничипоренко, Швець (Чорнобиль, Залісся); Поронько, Ткач, Кучеровець (Клочків), Хлібович (Браслав), Ковріженко, Кобець, Наумовський (Київ та область), Сапалановський, Ратинський, Шпаковський, Врублевський, Дидковський (Житомир, Троянів) та інші.
Мій блог: genea.musicfancy.net/
Thanks: kuks70, Алена3

31 ( 13-07-2017 09:24:12 змінене Julia_R1 )

Re: Державна архівна служба України

Вот проект на сайте архивной службы с сопутствующими документами:

www.archives.gov.ua/Problems/


Писать свои замечания сюда:
www.archives.gov.ua/?page=27


Как на мой взгляд, если требование изготавливать платные копии еще можно объяснить бедственным финансовым положением архивов, то требования обязательно указывать тему работы и получать разрешение на публикацию данных даже в интернете - это полный идиотизм, еще и противоречащий закону и конституции...
Кстати, пункт про публикацию в интернете они даже в анкету пользователя добавили (см. в приложениях к проекту).

Ремезенко, Ничипоренко, Швець (Чорнобиль, Залісся); Поронько, Ткач, Кучеровець (Клочків), Хлібович (Браслав), Ковріженко, Кобець, Наумовський (Київ та область), Сапалановський, Ратинський, Шпаковський, Врублевський, Дидковський (Житомир, Троянів) та інші.
Мій блог: genea.musicfancy.net/
Thanks: luvi, Алена2

32

Re: Державна архівна служба України

Julia_R1, я бы не спекулировал темой бедственного положения. Так всегда говорят когда воруют.

BlackDolphin - Сергей Козлов
www.genealogia.name
Thanks: luvi, Алена, zeal3

33

Re: Державна архівна служба України

BlackDolphin пише:

Julia_R1, я бы не спекулировал темой бедственного положения. Так всегда говорят когда воруют.

Это да smile 
Но по факту - положение у архивов действительно незавидное - финансируются по остаточному принципу, то есть вообще почти никак. 
Вот если бы оплата за копии шла на счет конкретного архива и он бы ежегодно публично отчитывался о расходовании этих средств (на реставрацию фондов, улучшение хранилищ, отопление помещений итд), то люди бы с большей охотой платили.

Ремезенко, Ничипоренко, Швець (Чорнобиль, Залісся); Поронько, Ткач, Кучеровець (Клочків), Хлібович (Браслав), Ковріженко, Кобець, Наумовський (Київ та область), Сапалановський, Ратинський, Шпаковський, Врублевський, Дидковський (Житомир, Троянів) та інші.
Мій блог: genea.musicfancy.net/

34

Re: Державна архівна служба України

Julia_R1, я видел остаточний принцип , там такие суммы ходят. Совершенно не оправданы. Кроме того увлечение финансирования  не приведет к результату , их просто украдут.

Харьковский архив получил:
12.05 2 миллиона
28.04 1 196 800.00

на xxxx;xxxx;Субв.з МБ ДБ на вик. прогр. соц.-економ. культур. розвитку регiону;ПЕСР Хар. обл. на xxxx.,РСОР вiд 23.02.xxxx р№392-VII; без ПДВ

BlackDolphin - Сергей Козлов
www.genealogia.name

35

Re: Державна архівна служба України

как может Черниговский архив делать 16.06 такую оплату на сумму 55 347.59

7951010; 2271; Перерах. компенсації теплопостачання; згідно акт №1-00000562 від 05.05.2017, договір №12 від 24.05.2016; ПДВ 9224,60.

в адрес КП "Ліки України" Чернігівської обласн

почему нет прямого договора.

BlackDolphin - Сергей Козлов
www.genealogia.name