1

Тема: Родовід. В пошуках смислу

Тема присвячується класичному питанню - навіщо ми досліджуємо свій родовід і, яку користь (в усіх смислах) від цього маємо.
(в продовження обговорення з іншої теми)

Share

177

Re: Родовід. В пошуках смислу

Ann пише:

Незручне запитання задаю. Заздалегідь прошу вибачення за своє питання. Хто-небудь як починав досліджувати, розмірковував, сподівався над тим, що прапра..діди і так далі, може вони були кращими більш добрими та розуміючими, ніж їх нащадки, і взагалі, нинішні люди, кращими за нас? А бувало таке, що розпочинає досліджувати свій родовід, але до родичів, які поруч живуть, з якими спілкуєшся, не відчуваєш ніякої любові, ніяких почуттів?

усі однаково різні... що я знаю про своїх прапра... тільки те, що мені розповідали. Про когось розповідали добре, про деяких не дуже, але все це думки інших... у мене до "різних" родичів теж різні почуття, але найближчі з ким спілкуємося (це я про 2-, 3-, 4-юрідних), як самі рідні.

Поиск предков в Херсонской губ.: Лапа, Лаппа, Кривошея, Бабенко, Стародуб, Твердоступ, Дубровинский; в Екатеринославской губ.: Белемеря (Беломеря), Дядькин, Балдинов, Вергелес, Вегеря, Магдычавский, Бабич, Милюк, Коваленко, Бойе, Бабаенко, Акольцев; в Волынской губ., с. Авратын: Шлапак, Переймибіда, Порохончук; в городах Пенза и Харьков, на Дальнем Востоке: Мутилин.

Share

178 ( 26-08-2020 13:28:13 змінене Чай )

Re: Родовід. В пошуках смислу

Ann пише:

Незручне запитання задаю. Заздалегідь прошу вибачення за своє питання. Хто-небудь як починав досліджувати, розмірковував, сподівався над тим, що прапра..діди і так далі, може вони були кращими більш добрими та розуміючими, ніж їх нащадки, і взагалі, нинішні люди, кращими за нас? А бувало таке, що розпочинає досліджувати свій родовід, але до родичів, які поруч живуть, з якими спілкуєшся, не відчуваєш ніякої любові, ніяких почуттів?

Звичайно це були так само різні особистості, як і люди зараз. Не можна усіх гуртом під одну гребінку чесати. Хоча на моє переконання в загальному суспільство зараз все таки більш толерантне до особистості та відносно більш освіччене.
Все залежить від того, що саме спонукає вас до вивчення родоводу, це тільки ви самі собі можете сказати. Дуже часто це насправді неусвідомлене бажання та спосіб розібратися в самому собі, знайти щось чого бракує. Хтось шукає благородних чи героїчних предків, комусь бракує родини, коренів, традиції. Хтось хоче розібратися у власній національній самоідентифікації. Генеалогічний пошук часто один із способів відповісти на питання "хто я?", тобто це може бути досить егоїстична справа в якій  інші люди не головне, а зовсім не спосіб налогодити стосунки чи згуртуватися із родичам. З людьми із плоті та крові спілкуватися буває важче, ніж із абстрактними образами предків, які можна уявно наділити виключно  хорошими рисами. Чи має генеалогія сенс без реальної родини? Для багатьох не має, але тут кожен  сам мусить відповідати, навіщо воно йому треба.

З повагою,
Чай.

Share

179

Re: Родовід. В пошуках смислу

К этому "раньше было лучше" и прочим страдашкам, можно ответить такими же сентенциями:

Любовь лучше всего на расстоянии.
Чтобы не разочаровываться, не нужно очаровываться.
Меньше знаешь - крепче спишь.

Keep calm and carry on
в разной степени ищу-исследую инфо по фамилиям: Ангелов, Вервейко, Давыдов, Киселёв, Панна, Переверзев и пр.
GEDmatch XB3628797
Thanks: ArturVer1

Share

180

Re: Родовід. В пошуках смислу

Я почала інтенсивно займатися генеалогією 12 років тому, щоб краще зрозуміти батька та його родину, яких дуже мало знала. Допомогло smile
Ці розвідки допомогли й більше зрозуміти про свої відносини з рідними взагалі, та, сподіваюся, щось покращити в них.

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)
Thanks: ArturVer, Doly7772

Share

181

Re: Родовід. В пошуках смислу

Однією з фундаментальних причин дослідження, ймовірно, є - набуття знань. Можливість освітлити темні плями минулого - є багажем знань, а набування знань - це розвиток. Яку ж користь містять не практичні знання? Якщо людина безвиїздно мешкає в одному місці - яку користь їй може принести географія, астрономія, палеонтологія? Знання з цих наук допомагає людині упорядкувати складові всесвіту. А родовід допомагає упорядкувати складові власного "я". 

Share