71

Re: Записи у сповідних росписах

Аж ручаюся й присягаюся, що так і було, як п. AppS каже! smile

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

72 ( 25-11-2015 19:36:08 змінене D_i_V_a )

Re: Записи у сповідних росписах

Сповідна 1802 року

племянница Ефросиния Иванова гузунтиха вдова 51(1751)

Що може означати це ГУЗУНТИХА? Де наголос?

Share

73

Re: Записи у сповідних росписах

Воно точно з малої написане? Як варіант - це чоловіче прізвище в народній формі smile
Часто зустрічав Ткачиха (Ткач), Кравчиха (Кравець), Носиха (Нос) і т.п.

74

Re: Записи у сповідних росписах

ktaras пише:

Воно точно з малої написане? Як варіант - це чоловіче прізвище в народній формі smile
Часто зустрічав Ткачиха (Ткач), Кравчиха (Кравець), Носиха (Нос) і т.п.

Тоді ще не рідко прізвища, ім'я та по батькові з маленької писали - залежало від самої букви, як її велику писар писав.

Може я перші 2 літери не правильно прочитала ?... Тоді давайте разом роздивлятися...

Post's attachments

..зунтиха.jpg
..зунтиха.jpg 83.37 kb, 1 downloads since 2015-11-25 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

Share

75 ( 25-11-2015 20:07:35 змінене ktaras )

Re: Записи у сповідних росписах

Ну так, здається Ви вірно прочитали. Майже впевнений, що це прізвище. А скажіть, якісь ще документи по цій церкві або цьому селу вивчали? Часом не траплялося людей із прізвищем Гузун чи щось таке?

76

Re: Записи у сповідних росписах

ktaras пише:

Ну так, здається Ви вірно прочитали. Майже впевнений, що це прізвище. А скажіть, якісь ще документи по цій церкві або цьому селу вивчали? Часом не траплялося людей із прізвищем Гузун чи щось таке?

Прізвища знаю дуже добре, це село Півні - ось список http://forum.genoua.name/viewtopic.php?pid=15508#p15508
Нажаль у мене не має ніякої прив'язки ні до якого прізвища, я думала що це прізвисько по якійсь професії. Там був запис - Анна прядка

Ця жінка приписана племіницею у довгому списку родини лісника, має з ним одне побатькові, у того повно одружених синів які по метрикам по народженню їх дітей теж записують лісниками, дітей у неї немає, та не зрозуміло кому вона у її віці є племіницею...
Прізвища Лісник у парафії у пізніші роки немає.
Може це Гузун є прізвиськом її покійного чоловіка?

Дуже дякую за допомогу, якщо щось віднайдеться - напишу

Share

77

Re: Записи у сповідних росписах

Что то запутался в этом "ЛЮБОВНОМ ТРЕУГОЛЬНИКЕ")))
Что значит "Отец их вторый"...или СТАРЫЙ
И Григорьева жена Агрипина ...Мать Иосифа?

свой среди чужих, чужой среди своих...
N-FTA62436

Share

78 ( 08-12-2015 07:25:15 змінене vikgeneo )

Re: Записи у сповідних росписах

Может быть Григорий - отчим? А его жена Агриппина имеет своего сына Иосифа от первого брака?

Проценко, Нисиненко, Дорошенко, Коваленко,Копильченко, Мовчан, Чорнозубенко, Крищенко, Скляров, Ковальський, Калашник, Ващенко, Адаменко, Бондар, Гавриченко, Кузнецов, Ільїн, Нитаров, Банников, Маличенко, Кононенко, Слизченко, Водолазький, Голубенко, Шульженко, Мирошниченко, Рудоманенко, Салогубенко, Єгоров, Смоляренко, Зайченко, Бидарев, Сороксобак, Нищенко, Щербина, Бегуненко, Хоруженко (Полежай), Бабій (Костюченко), Татаренко, Грубниченко

Share

79

Re: Записи у сповідних росписах

nfs79,

Я думаю в начале странички должны быть брат или братья Иосифа Голуба. если так, то Григорий это их отчим, а Агрипина их мать, но как бывает часто писарь напутал с возрастом.

Ищу информацию о фамилии Конограй любой местности

Share

80 ( 08-12-2015 09:06:41 змінене nfs79 )

Re: Записи у сповідних росписах

VadShv пише:

nfs79,

Я думаю в начале странички должны быть брат или братья Иосифа Голуба. если так, то Григорий это их отчим, а Агрипина их мать, но как бывает часто писарь напутал с возрастом.

Папа и мама на месте)))

свой среди чужих, чужой среди своих...
N-FTA62436

Share

81 ( 08-12-2015 09:08:58 змінене nfs79 )

Re: Записи у сповідних росписах

Я так понимаю 161 имя - КОДРАТ или КОДР?

свой среди чужих, чужой среди своих...
N-FTA62436

Share

82

Re: Записи у сповідних росписах

nfs79 пише:

Я так понимаю 161 имя - КОДРАТ или КОДР?

Кодрат или Кондрат или Кiндрат

Share

83

Re: Записи у сповідних росписах

nfs79,

Судя по записям Иосиф не обязательно сын Тимофея. Было бы конечно проще, если у Вас есть возможность посмотреть ещё исповедки на пару лет вперёд или назад.

Ищу информацию о фамилии Конограй любой местности

Share

84 ( 08-12-2015 10:39:47 змінене kbg_dnepr )

Re: Записи у сповідних росписах

А что написано после "мать Иосифа" и перед "жена Агриппина"?

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

85 ( 08-12-2015 12:59:55 змінене nfs79 )

Re: Записи у сповідних росписах

kbg_dnepr пише:

А что написано после "мать Иосифа" и перед "жена Агриппина"?

..а Григорьева жена...

свой среди чужих, чужой среди своих...
N-FTA62436

Share

86

Re: Записи у сповідних росписах

VadShv пише:

nfs79,

Судя по записям Иосиф не обязательно сын Тимофея. Было бы конечно проще, если у Вас есть возможность посмотреть ещё исповедки на пару лет вперёд или назад.

Ок глянем.
Это исповедка за 1800.(по идеи есть 1796 и 1815)
Интересна сама запись...такое накрутили)))

свой среди чужих, чужой среди своих...
N-FTA62436

Share

87

Re: Записи у сповідних росписах

Ще один приклад помилок у сповідках.
На зображені фрагменти двох сповідок:за 1796 та 1800 роки.
Замість віку Евфросінії - 59 записали 29, а її сину Григорію ,  замість 23 - 3.
Це ще раз доводить, що людський фактор дуже часто присутній в сповідках. wink

свой среди чужих, чужой среди своих...
N-FTA62436

Share

88

Re: Записи у сповідних росписах

А ще зміна імені Феодосія на Феодора wink

свой среди чужих, чужой среди своих...
N-FTA62436
Thanks: Алена1

Share

89

Re: Записи у сповідних росписах

nfs79 пише:

А ще зміна імені Феодосія на Феодора wink

Що можна з писарів вимагати, коли моя знайома родом з Голованевського р-ну ...ської обл. не знала, як рідну матір, яку звали Федоня, у документах писали - Феодосія, Феодора чи ще як.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: Алена, nfs793

Share

90

Re: Записи у сповідних росписах

Исповедки не та вещь, которой стоило бы безоговорочно доверять. В один год человеку может быть 60 лет, а на следующий уже 80, или наоборот: из года в год в течении нескольких лет человек всё молодеет и молодеет. Есть "косяки" и с ФИО.

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).
Thanks: nfs791

Share

91 ( 26-08-2016 08:49:53 змінене nfs79 )

Re: Записи у сповідних росписах

Я вже один раз питав на форумі ,щодо "зміни статі" у сповідках http://forum.genoua.name/viewtopic.php?pid=49987#p49987 пост#152

Вчора натрапив на інший випадок
1794

+ Читати більше

1796

+ Читати більше

1800

+ Читати більше

1815

+ Читати більше

1823

+ Читати більше

Анна Швець у 1815 році стає Аннанієм Швецом(видно виправлення у сповідці)....,а потім знову Анною (1823)
Доречі жіночка ніколи не була одруженою.
Може дійсно була якась вада?

свой среди чужих, чужой среди своих...
N-FTA62436

Share

92

Re: Записи у сповідних росписах

А що, гермафродитів раніше не було?

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

93

Re: Записи у сповідних росписах

Ярематойсамий пише:

А що, гермафродитів раніше не було?

Різні були, є і будуть люди на землі.
Мене більш цікавить ФАКТ таких записів. ЦЕ помилка писаря чи ні...

свой среди чужих, чужой среди своих...
N-FTA62436

Share

94

Re: Записи у сповідних росписах

Скоріше, то не помилка писаря.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

95

Re: Записи у сповідних росписах

nfs79 пише:

Різні були, є і будуть люди на землі.
Мене більш цікавить ФАКТ таких записів. ЦЕ помилка писаря чи ні...

Ви самі навели дуже цікавий доказ того, що такі люди були... а ми знаємо такж що і є, та мабуть й будуть...
У Ваши сповідках чітко видно виправлення з запису поміж жінок на запис серед чоловіків... шукала себе ця людина... не легко їй було...
Ось посилання на стару дискусію у другій темі http://forum.genoua.name/viewtopic.php?pid=15034#p15034   , там також це питання обговорювалось... почитайте

Share

96

Re: Записи у сповідних росписах

Пару тижнів тому у Facebook обговорювали порядок за яким слідують записи у сповідалках.
У зв'язку з тим, що з часом обговорення кане в безодню FB, вирішив винести свої дописи тієї дискусії з прикладами у цю тему.

Далі йдуть цитати з FB:

Номери дійсно не обов'язково означають географічну близкість, але практика показує, що зазвичай родичі в сповідалках та ревізіях йдуть поруч. Скоріш за все переписували "кутками", а як відомо, родичі так і жили.
Що до того, хто коли прийшов. Я ніколи не бачив, щоб сім'ї були розкидані по сповідалках. Більш того, відомо, що у певні дні жінки до церкви не могли приходити. Тобто, якщо би сповідалка відображала хто коли прийшов до церкви у сповідальний день, то близько 10 відсотків жінок села були відсутніми у кожній сповідалці. Але ми цього не спостерігаємо. Тобто, це дійсно скоріше перепис прихожан певної церкви. 

... хто коли зайшов і чи зайшов взагалі, не мало значення. Це просто був перепис прихожан, в якому вони слідували як правило в родинному порядку просто тому, що так було простіше священнику. 

Я часто спостерігав, що з року в рік порядок сімей однаковий. І вік переноситься з усіма торішніми помилками збільшений на одиницю smile Тому і роблю висновок, про те, що сповідалки, як правило, просто переписувались з минулорічних.

...А жінки до того, що у певні дні вони не могли заходити до церкви. Тим не менш, ми не бачимо, що хтось відсутній, як правило вся сім'я у повному складі. Я вже не кажу про заслаблих та немічних. Це вказує на те, що фактична явка на сповідь і згадка людини в сповідалці не завжди одне й те саме.

От, як обіцяв, підтвердження того, про що казав вчора. Дві сповідалки по одному приходу. Між ними - 2 роки (1816 та 1818).

Це прізвища голів сім'ї та їх вік у сповідалці 1816 року (перші 6 записів по посполитим):
3. Сидоренко - 61
4. Голотиха - 71 (її син Сидор Голотенко - 27)
5. Майстренко - 45
6. Самойленко - 42
7. Гуриненко - 36
8. Саченко - 23

+ Читати більше

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xat1/v/t1.0-9/10462966_1664307987168926_9180513206502165462_n.jpg?oh=7a6a406fb6a1dcacbe8df9fcdccc929e&oe=5757710D

Це прізвища голів сім'ї та їх вік у сповідалці 1818 року (тобто через 2 роки):
3.Сидоренко - 63
4. Сидор Голотенко - 29 (вдова Голотиха скоріш за все померла)
5. Майстренко - 47
6. Самойленко - 44
7. Гуриненко - 38
8. Саченко - 25

+ Читати більше

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xal1/t31.0-8/12819233_1664304870502571_114719366887839652_o.jpg

Тобто, першими у церкву у 1816 та через 2 роки у 1818 прийшли ті самі сім'ї у тому самому порядку? Співпадіння? Можливо. Але і наступні за ними сім'ї за дивних обставин також розміщені так само (повірте на слово, якщо цікаво, можу розмістити і наступні листи). Якби була сповідалка 1817, то я впевнений, що й там порядок був би тим самим. З цього висновок - як рано не вставай, а капці взує той, що й торік smile смайлик Або, якщо серйозно, то список не залежав від того хто яким прийшов. Хоча в інших приходах могло бути по іншому, не буду сперечатися

А от табличка, про яку йшла мова. Як бачимо, сповідалися та причастилися всі 100 відсотків дорослого населення (старше 7 років). Не сповідалися 72 хлопчиків та 84 дівчинки ("за малолетствомъ").

+ Читати більше

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfl1/v/t1.0-9/6891_1664306920502366_8536347857698492434_n.jpg?oh=7f5f50ba57c9d3fb18df80ac6d8c82b2&oe=5794F5F5

Васильківський, Київський, Звенигородський повіти Київської губернії
Ніжинський повіт Чернігівської губернії
Сайт програми GedcomReport go.inf.ua

Сайт ww2

Share

97

Re: Записи у сповідних росписах

Скажите, пожалуйста, исповедные ведомости писались в церкви по памяти священника 1 раз в год? Или уже перед самой подачей в протопопию он обходил дворы и вспоминал в лицо, кто был у исповеди и Причастия а кто нет? с ув. ко всем.

Ищите и обрящете. (Мф 7, 7.)

Share

98

Re: Записи у сповідних росписах

сергей-гродовка пише:

Скажите, пожалуйста, исповедные ведомости писались в церкви по памяти священника 1 раз в год? Или уже перед самой подачей в протопопию он обходил дворы и вспоминал в лицо, кто был у исповеди и Причастия а кто нет? с ув. ко всем.

Я не бачив інструкції, але з досвіду роботи зі сповідками можу сказати, писалася сповідка маючі перед очима стару (як писалася найперша, не знаю), інколи видно якого року був зразок, коли навіть вік повторювався один в один.
Коли не коли проходила "ревізія", й роки повнолітніх (з 21 року) всі округлені до 25, 30, 35 тощо.
Після, декількох років (за звичай 2-3) просто додавалися роки до зразка.
Інколи зустрічаєш бідну дитину якій вже три роки пишуть вік "полугода", й думаєш- Боже, воно хоч заміж вийде старшим ?
Звичайно, чим менший вік, тим менша похибка, та все ж...
Якщо писарь вказує вік у тижнях, тоді можна досить точно визначити народження, якщо ж найменше в нього 1(рік), то найточніше Ви можете вказати 1791-1792рр, маючі на увазі, що трапилася подія з кінця весни 1791 року до весни 1792 року. Ну це якщо, як у мене, сповідка складалася після Пасхи. А буває, що це відбувається восени.
Порядок запису вірних трохи змінювався кожного року- то з північніше церкви починали, то від кума. Але змінювалися великими групами, а не як карти тасували.
Взагалі кожен піп по своєму вів.

І день іде, і ніч іде ...

Пошук предків Євуг, Біловодськ, Старобільськ.
Search ancestors Yevsuh, Belovodsk, Starobelsk. Поиск предков Евсуг, Беловодск, Старобельск.

Share

99

Re: Записи у сповідних росписах

Ви не перевіряли, чи в рік дивного запису (Аннаній) не змінився священик або писар? Якщо маєте копії, то це легко перевірити. І чи за цей рік якісь інші відхилення від інших сповідок спостерігаються?
Можливо, змінився священик/писар, і новий, ще погано знаючи парафіян, накрутив при складанні сповідки.

nfs79 пише:

Мене більш цікавить ФАКТ таких записів. ЦЕ помилка писаря чи ні...

Share

100 ( 14-11-2016 16:17:15 змінене сергей-гродовка )

Re: Записи у сповідних росписах

Исповедные ведомости начались в 1730 г. при Петре 2 (за 5 дней до его смерти).


Ищите и обрящете. (Мф 7, 7.)

Share

101

Re: Записи у сповідних росписах

Не могу разобраться № 202 Лукия? Свинарчучка, у нее отдельный двор или общий с кем-то?
Ей 28 Наталии 15 - это возможно?

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.
Thanks: Алена1

Share

102

Re: Записи у сповідних росписах

litar Л, Наталия - скорее дочь Иосифа (№ 203), ее забыли записать до Лукии.

Thanks: litar Л1

Share

103

Re: Записи у сповідних росписах

В записи о браке она записана Наталия Ерофеева Свинарук. Вот я и ломаю голову.

Коли добром ніхто не дасть нам світла, – Його здобути треба – не молить,
Бо без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна,
Що в боротьбі її не запалила.

Share

104

Re: Записи у сповідних росписах

litar Л, А там щось після "Наталія" дописано. Ні, вона правильно вписана, після Лукії Свинарчучки (чітко видно, не Свинаручки). Мабуть, Наталія падчерка Лукії, а Ярош (Єрофей), рідний батько Наталії, помер і був старший років на 5 і більше за Лукію.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

105

Re: Записи у сповідних росписах

litar Л,  Лукия Никитова Свинарчучка проживала в одном дворе (51-м) с семьей Иосифа Федорова Ткачика(?), так же как и другие товариСЧи: Параскева Яковова(?) племяница, Димитрий Иосифов  ...нчук и 78-летний Конон, которого записали 207-м мужеска пола и 205-м ж.п.

По поводу Наталии, согласен с вариантом Алёны.  Записано "Наталiя дочь их".

Thanks: litar Л1

Share