1

Тема: Жертви Голодомору 1932-33 років в Україні. Невнесені в КП

Шановні форумчани!
Напевно кожен з Вас чув розповіді своїх близьких, родичів і знайомих про Голодомор. У цих оповіданнях напевно згадувалися жертви геноциду.
Особисто я стикнувся з тим, що в Книгу Пам'яті не внесені деякі люди, про смерть яких розповідала мені моя бабуся.
Цих людей ми зобов'язані пом'янути, оскільки у них, можливо, не залишилося нащадків.
Якщо у когось є можливість поспілкуватися з очевидцями трагедії (їх дітьми, онуками і т.п.) - велике прохання це зробити, оскільки в майбутньому такої можливості може і не бути. Запишіть будь ласка тих людей, про яких Вам розповіли - і внесіть їх в справжній список.
Коли будете вносити жертв в список, вкажіть будь ласка ПІБ (якщо не знаєте повні можливо просто прізвище, стать, приблизний вік, вуличне прізвисько) та місце проживання (село, район, область, вулицю (хоча б приблизно)).
Загалом, можна вносити будь-яку відому про цих людей інформацію.

Можливо в майбутньому, у нас з'явиться можливість доповнити Книгу Пам'яті зазначеними іменами.

Виговський, Скороход, Вовк, Атаманенко, Гудик, Пелих, Савчук, Іващенко, Рудий, Пономаренко (Архипчук), Онищенко, Коваленко, Іщенко, Пересунько, Баран, Ригас...
Цікавить генеалогія селян і дворян Васильківського повіту - Яблунівка, Сорокотяги, Пилипча, Мала Вільшанка, Фесюри, Фастівка і Сквирського повіту - Мала Сквирка Київської губернії - нині Білоцерківський район Київської області.
Thanks: Алена, kuks702

Share

2 ( 23-03-2014 10:38:23 змінене АндрійБЦ )

Re: Жертви Голодомору 1932-33 років в Україні. Невнесені в КП

Київська область, Білоцерківський р-н, с. Яблунівка

Відомості Богдан Антонини Панасівни.

1-5. Сім'я Вовк, що складається з 5 чоловік: чоловік і жінка середнього віку і їх 3-є дітей, проживали за адресою (нинішній) - вул. Червона, 35, поховані в одному з масових поховань на центральному кладовищі с. Яблунівка.
6-7. Сім'я Скороход, померло мінімум 2 людини: чоловік і жінка середнього віку, число померлих дітей не встановлено, в живих залишилася лише їх дочка Ганна (з вуличного "Калита"), проживали за адресою (нинішній) - вул. Червона, 27, поховані в одному з масових поховань на центральному кладовищі с. Яблунівка.

Виговський, Скороход, Вовк, Атаманенко, Гудик, Пелих, Савчук, Іващенко, Рудий, Пономаренко (Архипчук), Онищенко, Коваленко, Іщенко, Пересунько, Баран, Ригас...
Цікавить генеалогія селян і дворян Васильківського повіту - Яблунівка, Сорокотяги, Пилипча, Мала Вільшанка, Фесюри, Фастівка і Сквирського повіту - Мала Сквирка Київської губернії - нині Білоцерківський район Київської області.

Share

3

Re: Жертви Голодомору 1932-33 років в Україні. Невнесені в КП

Київська область, Сквирський р-н, с. Шамраївка

8. Конопляний Федір Данилович (рік нар - після 1905р.)
9. Конопляна Олена - його дружина.
10-12. 3-є їхніх дітей.

Відомості: Хмелева (рож. Авраменко) Антоніна Мойсеївна (с. Шамраївка)

Виговський, Скороход, Вовк, Атаманенко, Гудик, Пелих, Савчук, Іващенко, Рудий, Пономаренко (Архипчук), Онищенко, Коваленко, Іщенко, Пересунько, Баран, Ригас...
Цікавить генеалогія селян і дворян Васильківського повіту - Яблунівка, Сорокотяги, Пилипча, Мала Вільшанка, Фесюри, Фастівка і Сквирського повіту - Мала Сквирка Київської губернії - нині Білоцерківський район Київської області.
Thanks: kuks701

Share

4

Re: Жертви Голодомору 1932-33 років в Україні. Невнесені в КП

Херсонська обл., Бол.-Олександрівський р-н, с.Новогригорівка

13. Тетеря Корній Федорович (р. до 1900 г - 1933)
14. Тетеря (рож. Руденко) Олена Іванівна (до 1900 - 1933)
(Мої дід і бабуся; свідчить - Золотарьова (Тетеря) Клавдія Корніївна, 1930 р.н.

Виговський, Скороход, Вовк, Атаманенко, Гудик, Пелих, Савчук, Іващенко, Рудий, Пономаренко (Архипчук), Онищенко, Коваленко, Іщенко, Пересунько, Баран, Ригас...
Цікавить генеалогія селян і дворян Васильківського повіту - Яблунівка, Сорокотяги, Пилипча, Мала Вільшанка, Фесюри, Фастівка і Сквирського повіту - Мала Сквирка Київської губернії - нині Білоцерківський район Київської області.
Thanks: kuks701

Share

5

Re: Жертви Голодомору 1932-33 років в Україні. Невнесені в КП

Черкаська область, Монастирищенський район, село Теолин

15. Полонський Йосип Якович (1875 - 1933

Виговський, Скороход, Вовк, Атаманенко, Гудик, Пелих, Савчук, Іващенко, Рудий, Пономаренко (Архипчук), Онищенко, Коваленко, Іщенко, Пересунько, Баран, Ригас...
Цікавить генеалогія селян і дворян Васильківського повіту - Яблунівка, Сорокотяги, Пилипча, Мала Вільшанка, Фесюри, Фастівка і Сквирського повіту - Мала Сквирка Київської губернії - нині Білоцерківський район Київської області.
Thanks: kuks701

Share

6

Re: Жертви Голодомору 1932-33 років в Україні. Невнесені в КП

Свідчила ПОНОМАРЕНКО МАРІЯ ПЕТРІВНА, 1901 - 1991, моя бабуся, про смерть своєї матері та її рідного брата та сестри:

хутор Забрідки Новосанжарського району Полтавської області

ПОНОМАРЕНКО АНАСТАСІЯ ІВАНІВНА, 1878 р.н
ПОНОМАРЕНКО АНДРІЙ ПЕТРОВИЧ, 1905 р.н.
ПОНОМАРЕНКО МОТРЯ ПЕТРІВНА, 1910 р.н.

А я розшукую долю її детей, рідних братів мого батька:

ПОНОМАРЕНКО ІВАН ІЛЛІЧ (ІЛЬКОВИЧ), 1929 р.н.
ПОНОМАРЕНКО ОЛЕКСАНДР ІЛЛІЧ (ІЛЬКОВИЧ), 1926 р.н., яких опухлих, але живих, якась комісія відправила до Полтави, а далі нічого не відомо...

Виговський, Скороход, Вовк, Атаманенко, Гудик, Пелих, Савчук, Іващенко, Рудий, Пономаренко (Архипчук), Онищенко, Коваленко, Іщенко, Пересунько, Баран, Ригас...
Цікавить генеалогія селян і дворян Васильківського повіту - Яблунівка, Сорокотяги, Пилипча, Мала Вільшанка, Фесюри, Фастівка і Сквирського повіту - Мала Сквирка Київської губернії - нині Білоцерківський район Київської області.
Thanks: kuks701

Share

7

Re: Жертви Голодомору 1932-33 років в Україні. Невнесені в КП

Київська область, Білоцерківський р-н, с. Яблунівка
Киевская область, Белоцеркрский р-н, с. Яблуновка (Яблоновка, Яблунивка)

19-20. Кичка Антон - родом із с. Фесюри і його дружина (імя невідомо).
21-22. Одарки Хівриної мати й батько (ПІБ невідомо).

Свідчила Гудик Онилія Федосіївна 1931 р.н. с. Яблунівка.

Ось розмова з нею повністю.

- А хто в нас в селі в Голодомор помер?
- Петро Усенко, оце Петра Усенка мати, у неї батько й мати померли в голодовку і вона на їх мертвих лежала, приїхали забирать їх на кладбище, а її живеньку взяли на їх, занесли в приют Ольку бо рідня, бо це рідні не було і де їх сховали? То вона все врем’я в оцьому … (слово незрозуміле) є багато могил там, і не зна Олька де мати й батько сховані, то ото кожен раз обгрібала отуто все, бо, каже, десь і мої майбуть тут.
- А як їх прізвище, хто помер?
- Кичка Антон.
- А по-батькові як?
- З Фесюрів, по батькові не знаю, він з Фесюрів я знаю, шо він звався Антон, Ольчин батько, а як його…?
- А жінка його?
- Не скажу (не знаю).
- Це вони вдвох померли?
- Обоє разом померли його жінка була сестра Оляни Гуцалівської осьо цього Ваньки Саєнка мати була, це ж Оляна і Ольки Кички мати – рідні сестри.
- А ще хтось, знаєте, хто помер?
- А ще в нас померли, та багато такіх є шо. Осьо ж Онилька дядька Кирила [Гудика] це ж звозила мертвіх у яму, її живої немає вже, це моя була двоюрідня сестра, батькова…Михайла Дмитровича жінка Руденка, звозила в могилу…
- Це ж Вам було 3 роки тоді?
- Мені? – 2.
- А ще пам’ятаєте прізвища і імена тих, хто помер?
- Померли, там, де оце Тимофейова хата…(говорить не пані Онилія). (Далі пані Онилія) Одарки Хівриної це ж мати й батько померли тож Розпащині (?) наче, а як їхня хвамілія Бог його знає.
- А там, де оці якісь жили Капкати (?)… (не пані Онилія).
- (Далі – пані Онилія) Це осьо в нас в Фесюрах, то Стьопа (чоловік пані Онилії – Степан Розгон) казав: ой як багато було і шо їли людей, і його чуть не ззіли…Тоже каже, що там той дядько був, шив костюми наче та його братові шив куртку, а мати ввечері посилали його занести молока вже, той дядько шиє Іванові куртку, але ж каже, шо я не поніс, а мати мене ше й набили. Як на ранок – то він іззів свого хлопця, було два хлопчики: одного іззів, а один остався, а той другий прийшов у ясла та й плаче і кажуть (до хлопчика): «А де ж Ваня?» (Це ж Ваня був і Гришка), а він каже: «Дайте кусок макухи, то скажу, де Ваня». Вони йому дали, а він каже: «А батько вночі Ваню ззів», - «А як же, шо тебе не ззів?», а він каже, він так сильно просився казав: «Тату, я вам і макухи випрошу тільки не їжте мене. Вони (батько)
його ззіли, а я наче спав, хріп» та й наче не чув, а йому було багато Вані, та каже до того «А ти на другу ніч останеся». Як пішли, то ше застали, ше голова була незїджена у Вані.
Каже (Степан Розгон) знайли тако багато одежі дівчачої, голів у ямі, діти ходили, чужі діти, попали туди, то там вони і їли їх там тільки головки оставалися… Страшне… і кажуть не згадувать Голодомор зараз…

Виговський, Скороход, Вовк, Атаманенко, Гудик, Пелих, Савчук, Іващенко, Рудий, Пономаренко (Архипчук), Онищенко, Коваленко, Іщенко, Пересунько, Баран, Ригас...
Цікавить генеалогія селян і дворян Васильківського повіту - Яблунівка, Сорокотяги, Пилипча, Мала Вільшанка, Фесюри, Фастівка і Сквирського повіту - Мала Сквирка Київської губернії - нині Білоцерківський район Київської області.

Share

8

Re: Жертви Голодомору 1932-33 років в Україні. Невнесені в КП

Київська область, Білоцерківський р-н, с. Яблунівка
Киевская область, Белоцеркрский р-н, с. Яблуновка (Яблоновка, Яблунивка)

23-24. Оляна (Уляна) і Дмитро (Митько).

Свідчила Гудик Онилія Федосіївна 1931 р.н. с. Яблунівка.

Продовження розмови з нею.




- Б. В. А моя мати розказувала, що вони як у голодовку, то поїхали в Білорусію, дядько Михайло, це ж менший був 18-го, мати 14-го чи 13-го, а дядько 18-го поїхали в Білорусію, тьотя Катерина і баба, вже їхня мати і моя мати поїхали в Білорусію, то кажуть баба геть осліпла … а то шо не було нічого їсти і оце вони цю голодовку 1933-го пережили в Білорусії.
- І ше наші тоді казали, це ж у нас було п’ятеро дітей: двоє в дядька Гната забрали і вмирають тітка Оляна і дядько Мітько, остається Толік і остається Ганя, двоє діток тоже і тіх забірають до нас, Толіка й Ганьку, то Толіка батько здали в ремеслене училище, уже такий був хлопчик, а Ганька була із нами, а як умерла моя мати, то Ганьку забрали вже до діда Степанка, то це наче до материного батька. А то ж у нас була така велика велика сем’я була в хаті, і кажуть…а хліба ж не було, ну варила мати ше спасав нас Данило був Гані Даниловної батько це ж рідня тоже були вони куми, моя мати була хрещеною це ж у Гані Даниловної, він в Озірні робив в заводі, і він батько в нього доставали миляс, дадуть милясу Віті, нарубають очерету в березі натовчуть очерету такої наче… та з тим милясом пекли і оце дітям їли діти спасли і корова була та й по півстакана молока і вижили ж оце…

Виговський, Скороход, Вовк, Атаманенко, Гудик, Пелих, Савчук, Іващенко, Рудий, Пономаренко (Архипчук), Онищенко, Коваленко, Іщенко, Пересунько, Баран, Ригас...
Цікавить генеалогія селян і дворян Васильківського повіту - Яблунівка, Сорокотяги, Пилипча, Мала Вільшанка, Фесюри, Фастівка і Сквирського повіту - Мала Сквирка Київської губернії - нині Білоцерківський район Київської області.
Thanks: kuks701

Share

9

Re: Жертви Голодомору 1932-33 років в Україні. Невнесені в КП

25-26. Ганна Гуцал, стара жінка, бабуся Ганни Нечипоренко по матері, та її брат Іван. Вона мешкала по вул. Червона, 29 у с. Яблунівка Київської області.

Свідчила онука Ганни Гуцал - Настуня Григорівна Самилкіна (дів. - Нечипоренко, бл. 1924 р.н.).

Виговський, Скороход, Вовк, Атаманенко, Гудик, Пелих, Савчук, Іващенко, Рудий, Пономаренко (Архипчук), Онищенко, Коваленко, Іщенко, Пересунько, Баран, Ригас...
Цікавить генеалогія селян і дворян Васильківського повіту - Яблунівка, Сорокотяги, Пилипча, Мала Вільшанка, Фесюри, Фастівка і Сквирського повіту - Мала Сквирка Київської губернії - нині Білоцерківський район Київської області.
Thanks: kuks701

Share

10 ( 23-03-2014 11:01:33 змінене АндрійБЦ )

Re: Жертви Голодомору 1932-33 років в Україні. Невнесені в КП

Батьки моєї бабусі :
27. Наконечний Ілля Олексійович ( дата народження невідом., дата смерті - травень -червень 1933р ) , хутір поблизу села Вілі, Київської обл. Працював охоронцем в риботресті с. Вілі
28. Наконечна Олександра дата народження невідом. , дата смерті - травень -червень 1933р ) , хутір поблизу села Вілі, Київської обл.
29. Їхні діти : син Геннадій (дата народження 1929-1930 , дата смерті - травень -червень 1933р ) , хутір поблизу села Вілі, Київської обл.
30. дочка Стася (дата народження 1930-1932 , дата смерті - травень -червень 1933р ) , хутір поблизу села Вілі, Київської обл.

Записано зі слів їх старшої дочки ( моєї бабусі ) Зіфріди , 1928 р.н. Її удочерили в ВіЛЬСЬКіЙ сільраді після смерті батьків.

Виговський, Скороход, Вовк, Атаманенко, Гудик, Пелих, Савчук, Іващенко, Рудий, Пономаренко (Архипчук), Онищенко, Коваленко, Іщенко, Пересунько, Баран, Ригас...
Цікавить генеалогія селян і дворян Васильківського повіту - Яблунівка, Сорокотяги, Пилипча, Мала Вільшанка, Фесюри, Фастівка і Сквирського повіту - Мала Сквирка Київської губернії - нині Білоцерківський район Київської області.
Thanks: kuks701

Share

11

Re: Жертви Голодомору 1932-33 років в Україні. Невнесені в КП

Розповіла 2-юрідна сестра мого дідуся ФедоренкоЛідія Петрівна проживає м.Київ, про своїх дідуся та бабусію

Проживали в м.Обухові Київська обл.
31. Погребняк Кіпріан Маркович нар.31- серпня 1891- пом.1932-1933
32. Погребняк Мотря Стефанівна нар.1887-пом.1932-1933

Виговський, Скороход, Вовк, Атаманенко, Гудик, Пелих, Савчук, Іващенко, Рудий, Пономаренко (Архипчук), Онищенко, Коваленко, Іщенко, Пересунько, Баран, Ригас...
Цікавить генеалогія селян і дворян Васильківського повіту - Яблунівка, Сорокотяги, Пилипча, Мала Вільшанка, Фесюри, Фастівка і Сквирського повіту - Мала Сквирка Київської губернії - нині Білоцерківський район Київської області.
Thanks: kuks70, Алена2

Share

12

Re: Жертви Голодомору 1932-33 років в Україні. Невнесені в КП

с. Велика Каратуль, Переяслав-Хмельницький р-н., Київська обл.
Карпенко Григорій Кирилович (бл. 1885 - 1933)
С. Марківка, Томашпільський р-н., Вінницька обл.
33. Пилип Олександрович Запівняк (1882 - 1933)
34. Харитина Павлівна Запівняк(дів. Вергеліс) (1880 - 1933)

Свідчили їх діти - Яків Григорович Карпенко та Олександра Пилипівна Карпенко(Запівняк)

Виговський, Скороход, Вовк, Атаманенко, Гудик, Пелих, Савчук, Іващенко, Рудий, Пономаренко (Архипчук), Онищенко, Коваленко, Іщенко, Пересунько, Баран, Ригас...
Цікавить генеалогія селян і дворян Васильківського повіту - Яблунівка, Сорокотяги, Пилипча, Мала Вільшанка, Фесюри, Фастівка і Сквирського повіту - Мала Сквирка Київської губернії - нині Білоцерківський район Київської області.
Thanks: kuks701

Share

13

Re: Жертви Голодомору 1932-33 років в Україні. Невнесені в КП

35. Мій дід Кисенко Михайло Гаврилович проживав на хуторі Богодарівка Покровського району Дніпропетровської області, був розкуркулений і помер в 1933 року від голоду, виїзд з хутора був заборонений. Хотілося дізнатися подробиці жителів цього хутора.

Виговський, Скороход, Вовк, Атаманенко, Гудик, Пелих, Савчук, Іващенко, Рудий, Пономаренко (Архипчук), Онищенко, Коваленко, Іщенко, Пересунько, Баран, Ригас...
Цікавить генеалогія селян і дворян Васильківського повіту - Яблунівка, Сорокотяги, Пилипча, Мала Вільшанка, Фесюри, Фастівка і Сквирського повіту - Мала Сквирка Київської губернії - нині Білоцерківський район Київської області.
Thanks: kuks701

Share

14

Re: Жертви Голодомору 1932-33 років в Україні. Невнесені в КП

Моя прабабуся Сотник (у дів.Шатун) Софія Іванівна (1898 р.н.) з с.Козел померла ослаблена голодом у 1934 році
Так само прабабуся Петрушовець (у дів.Гужва, нар.у Чернечій Слободі у 1895 році)) Євдокия Пилипівна померла у 1933 у хуторі Круглому (зараз село Кругле). Потому помер й прадід Петрушовець Олексій Іванович ( народився у 1893 р. у Круглому). В них залишилось троє дітей - найстарша - моя бабуся Сотник (і дів.Петрушовець) Валентина Олексіївна (1923 р.н.), Лащ (у дів. Петрушовець) Марія Олексіївна 1925 р.н. та Петрушовець Василь Олексійович. Бабуся сама молодших виростила. Спасли їх корова (дуже розумна й терпляча, сама ходила пастися й верталась) й хресна Брика Варвара, яка всьому швидко мою маленьку бабусю навчила по господарству.

Thanks: kuks701

Share

15

Re: Жертви Голодомору 1932-33 років в Україні. Невнесені в КП

Дзед Іван Музыка (1930 г.н., з Верхнега Рагачіка) расказваў па ўспамінам маці.  у восень 1932г  (ці 1933) у вёску ўвайшлі чырвонаармейцы з прадналогам. хадзілі па хатам і збіралі збожжа, нават тое, што ў сям'і былі маленькія дзеці, нікога не цікавіла... пакуль збіралі па раёну збожжа, пайшлі дажджы дарогі развязло і вывезці яго да бліжейшай чыгуначнай станцыі стала не магчыма. усе падводы з збожжам ссыпалі ў бліжейшую балку, а каб людзі не разабралі зерне, выставілі жаўнераў з кулямётам. так яно ў той балке і згніло... Шмат хто памер з голаду ў той час з вёсцы. Ён сам застаўся жывы за тое, што маці трымала і была адказнай за свінаматку калгасную. на пракорм якой давалі харч... у вёсцы нават былі выпадкі людаества, так сусед с'еў ці жонку, ці дачку.

16 ( 04-05-2014 18:05:18 змінене Алена )

Re: Жертви Голодомору 1932-33 років в Україні. Невнесені в КП

Книга "Голодомор. СТРАХІТЛИВИЙ ЗЛОЧИН ІМПЕРІЇ"

ushchuk.files.wordpress.com/2013 … 180-20.pdf

Зміст:
Іван Ющук. Голодомор 1932–1933 років — спланований злочин ….. 3

Національна комісія із зміцнення демократії та утвердження верховенства права. Висновок щодо правового визначення Голодомору 1932–1933 років в Україні ………….7

З висновку судової науково-демографічної експертизи …………. 20

Григорій Омельченко. З виступу народного депутата України, члена Парламентської Асамблеї Ради Європи ……………...21

Додаток. Член “Единой России” хочет переселить 7 миллионов украинцев в Сибирь .............22

Thanks: kuks701

Share

17

Re: Жертви Голодомору 1932-33 років в Україні. Невнесені в КП

Пишу це повідомлення для того щоб закликати форумчан вносити дані про померлих під час Голодомору 1932-33 років в цей розділ. Це стосується тих померлих, кого з тієї чи іншої причини не внесли в Книгу памяті.

Виговський, Скороход, Вовк, Атаманенко, Гудик, Пелих, Савчук, Іващенко, Рудий, Пономаренко (Архипчук), Онищенко, Коваленко, Іщенко, Пересунько, Баран, Ригас...
Цікавить генеалогія селян і дворян Васильківського повіту - Яблунівка, Сорокотяги, Пилипча, Мала Вільшанка, Фесюри, Фастівка і Сквирського повіту - Мала Сквирка Київської губернії - нині Білоцерківський район Київської області.

Share

18

Re: Жертви Голодомору 1932-33 років в Україні. Невнесені в КП

Запорізька обл. с.Корніївка Веселівського р-ну
Іван Миколайович Бедюх 1931 р.н. - у матері зникло молоко від голоду і дитина померла
Катерина Миколаївна Бедюх 1929 р.н. (щодо Катерини інфо під питанням, бо бабуся сама була мала і точно не пам'ятає чи то було младенське чи від голоду, бо рік смерті теж "плаває" - грудень 1931-го чи 1932-го)

Запорізька обл. с.Велика Білозерка
Неонила Ісааківна Бойко 1900 р.н. (приблизно)
Іван Іванович Бойко - 1 рік
Марія Іванівна Бойко та Анна Іванівна Бойко - дівчатка погодки, років народження не знаю.

Іван Афанасійович Бойко був на заробітках. Неонила сама поховала трьох дітей, загортала у тканину (простирадло? одяг?) і несла на селянське кладовище. Потім померла сама, вдома на лаві. Її вже ховав чоловік, який повернувся з Кривого Рогу, з заробітків, дізнавшись від когось, що діти його помирають. Живою він застав тільки 6-річну доньку, яка вже не підіймалася, лежала у сусідки. Доньку Іван виходив: зароблене зміняв на телячу шкіру,  варив бульони і ними потихеньку вигодовував Мотю.

БОЙКО, БАРАНОВСЬКІ, ПОНОМАРЬ, ГОРОХОВЕЦЬ, ГОРОБЕЙ, ПОДГОРНИЙ, ЧОРНУХА, ЛОГВИНЕНКО,ПИЛИПЕНКО- В. Белозерка, , ТРЕГУБ - Новомиколаївка, ГОРБЕНКО, НЕЧАЙ/НЕЧАЄНКО - Водяне СПАС, СПАСЕНКО - с.Бобрик Сумскої., БЕДЮХ- Бірки, Полтавської, САЖКО- Загрунівка, Полтавської, ПАУК\ПАВУК- Поділки, Сумської, ГОРБАЧ, ТЕРЕЩЕНКО, ГЛОТКА- Кладьківка Чернігівської , КУДРЯ- В.Перевоз,
Thanks: Алена, kuks702

Share

19

Re: Жертви Голодомору 1932-33 років в Україні. Невнесені в КП

Хоч офіційно то була й не Україна. У 1933 р. захворів на запалення легенів й помер мій прадід колишній червоноармієць Шило Іван Венедиктович. Кажуть, якби він хоч щось їв, то видужав би, але нормальної їжі не було. Також помер мій найстарший дядько 1933 р.н., бо через погане харчування у бабуні не було молока. Як вони його назвали, навіть розмови не було. Шило ... Григорович. І могил не залишилося. Упокой, Господи, їхні душі! Наших урятувала кропива, яка почала відростать на поч. квітня. У березні по городах насіяли ярого жита, а в червні різали зелені колоски, виминали зерно і з травою варили якийсь кандьор.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

20

Re: Жертви Голодомору 1932-33 років в Україні. Невнесені в КП

Доброго дня. Не можу знайти жодних списків по Черкащині. Допоможіть

Share

21 ( 28-11-2016 19:26:06 змінене olyvd )

Re: Жертви Голодомору 1932-33 років в Україні. Невнесені в КП

К сожалению, мне удавалось до сих пор найти тома по Черкащине
Кроме этой книги пока ничего history.org.ua/?libid=8932
В электронном рееестре фамилии из бумажного издания. В издание попали далеко не все, да и не все книги можно найти в электронном формате

Поиск предков и потомков, сбор информации, генеалогические исследования и построение родовых деревьев для следующих фамилий: Дорошенко, Дик, Верба, Кравцов, ПолОвый, Курбановский, Коноплин, Будников,  Синельник, Каченовский/Коченовский/Коченевский, Родкевич/Радкевич, Роскладка/Розкладка/Раскладка/Розкладко

mtDNA - J1c5

Share

22

Re: Жертви Голодомору 1932-33 років в Україні. Невнесені в КП

vladi-trans пише:

Доброго дня. Не можу знайти жодних списків по Черкащині. Допоможіть

Здесь кое-что есть  beket.com.ua/category/genealogic … dokumenty/

Share

23

Re: Жертви Голодомору 1932-33 років в Україні. Невнесені в КП

Документи Держархіву Херсонської області

Запис на звороті останнього аркушу книги актів записів про смерть Киселівської сільради Херсонського (нині Білозерського) району про рішення Херсонської міськради щодо вилучення метричних книг про смерть
Ф. Р-4069, оп. 1, спр. 64, арк. 14зв.

http://www.archives.gov.ua/Sections/32-33/Herson/Images/14.jpg

Share

24

Re: Жертви Голодомору 1932-33 років в Україні. Невнесені в КП

А от мені все цікаво про ці вилучення: вилучили, і в пічку, або і дось десь вони лежать? І де тоді.

Велика Виска -Мокряки і все село; Кухаревський/Кухаревский - звідусіль; Цихаиз/Чехаиз/Чіхаїз - звідусіль; Кейбал - Полтавщина і звідусіль; Гірчак-Горчаков - Луганськ і околиці. Шукаю народження Варвари Григорівни Кодаченко у 1884-1886 роках скоріш за все у Херсонській губерніі, де - невідомо.

Share

25

Re: Жертви Голодомору 1932-33 років в Україні. Невнесені в КП

Доброго дня всім! Зявилася чудова нагода систематизувати свідчення Голодомору 1932-33 років шляхом внесення на Інтерактивну мапу, яку започаткував Олександр Іванов. Тому якщо хтось має бажання внести дані по Вашому селу чи місту прошу писати свідчення сюди  - я внесу або ж ми може попросити доступ для редагування в Олександра.

Я повношу ті свідчення, які тут писалися.

https://www.google.com/maps/d/edit?mid= … 5&z=13

Виговський, Скороход, Вовк, Атаманенко, Гудик, Пелих, Савчук, Іващенко, Рудий, Пономаренко (Архипчук), Онищенко, Коваленко, Іщенко, Пересунько, Баран, Ригас...
Цікавить генеалогія селян і дворян Васильківського повіту - Яблунівка, Сорокотяги, Пилипча, Мала Вільшанка, Фесюри, Фастівка і Сквирського повіту - Мала Сквирка Київської губернії - нині Білоцерківський район Київської області.
Thanks: kuks70, Алена2

Share

26

Re: Жертви Голодомору 1932-33 років в Україні. Невнесені в КП

А що робити з внесеними неправильно?
Помилки при розшифровці ЗАГСівських записів, як наслідок - викривлені прізвища. В мене так внесені в Книгу Пам'яті прапрабаба і один з прадідових двоюрідних братів.

Цікавить: заселення Бахмута у XVIIІ ст.

Share

27 ( 10-11-2019 09:59:46 змінене О.І. )

Re: Жертви Голодомору 1932-33 років в Україні. Невнесені в КП

Інформація про голодування дітей у с. Богданівці на Хмельниччині внаслідок смерті їх сімейств.


http://images.vfl.ru/ii/1573372637/d52febe2/28507155.jpg

Share

28

Re: Жертви Голодомору 1932-33 років в Україні. Невнесені в КП

Моя прабабуся Ніна Осіпівна Коміссарова-Комстроська померла у 1930-х роках за рукописним документом від мого діда Володимира Олександровича Автчіннікова.  Завжди жила в Катеринославі, вона, можливо, ще там була під час Голодомору.  
Оскільки я не знайшов жодної інформації про його дату смерті, я хотів би дізнатися, чи зможемо ми знайти документи, що містять імена зниклих за ці роки.

Share

29

Re: Жертви Голодомору 1932-33 років в Україні. Невнесені в КП

Єдиний реєстр жертв Голодомору

У 2008 році було видано «Національну книгу пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні» в 19 томах.

Мартиролог Книги пам’яті нараховує лише 882 510 імен.

З дня заснування Музей Голодомору проводить пошук імен вбитих під час Голодомору-геноциду через збір свідчень людей, які пережили Голодомор, їхніх рідних та близьких, які зберегли пам’ять про кожного, для кого 1932-1933 роки стали останніми в житті.

Радянський тоталітарний режим доклав максимальних зусиль, щоб стерти пам’ять про вбивство мільйонів українців у кількох поколінь. Але пам’ять народу є незнищенною. І зі становленням незалежності України була зірвана заборона говорити про Голодомор. Всі, хто десятиліттями змушені були мовчати, відчули потребу розповісти правду про злочин та його жертв, з метою належного вшанування їхньої пам’яті.

У 2011 році Музей Голодомору презентував «Народну книгу пам’яті жертв Голодомору», яка оновлюється на основі карток обліку жертв Голодомору (мартиролог книги нараховує 4 180 імен).

Пошук продовжується. Встановлені імена жертв геноциду вносяться до Єдиного реєстру жертв Голодомору.

Якщо Ви в реєстрі не знайшли імені людини, про смерть якої в роки Голодомору Вам достовірно відомо, заповніть, будь ласка, облікову картку. Надану інформацію буде вивчено і включено до Єдиного реєстру жертв Голодомору.

Картка обліку за формою.

Також, Ви можете заповнити анкету подану нижче і надіслати до Національного музею Голодомору-геноциду, на електрону адресу memoholod@ukr.net або поштою на адресу: 01015 м. Київ, вул. Лаврська, 3 (Національний музей Голодомору-геноциду).

Надана інформація буде опрацьована і після перевірки ім’я буде внесено до загального реєстру жертв Голодомору.

https://holodomormuseum.org.ua/iedynyj- … olodomoru/


Карта обліку жертв Голодомору:

+ Читати більше

У 2008 році було видано 19 томів «Національної книги пам’яті жертв Голодомору» в Україні в 1932-1933 роках із списками вбитих – мартирологом. Мартиролог Національної книги пам’яті включає 882 510 імен. Масштаби геноциду були надзвичайно великими – Голодомор охопив майже всі населені пункти радянської України і число жертв значно вище, ніж 882 510 встановлених імен. Встановлення імен невинних ускладнили зусилля радянської влади приховати докази свого злочину та багаторічна заборона на правду про Голодомор.
З 2009 року Меморіал жертв Голодомору розпочав пошук імена шляхом збору серед громадян свідчень про смерть їхніх близьких під час геноциду. Ці імена включено до електронного реєстру жертв Голодомору.
Якщо Ви не знайшли імен рідних, які були вбиті в 1932-1933 роках, в реєстрі, заповніть будь ласка, анкету нижче і надішліть до Меморіалу жертв Голодомору, на електронyу адресу memoholod@ukr.net або поштою на адресу: 01015 м. Київ, вул. Лаврська, 3 (Національний музей «Меморіал жертв Голодомору»).
Надана інформація буде опрацьована і при відповідності питанням анкети ім’я буде внесено до загального реєстру жертв Голодомору.


Контакти для довідок:
(044) 254-45-11
e-mail: memoholod@ukr.net

1. Прізвище, ім’я, по-батькові особи, що є жертвою Голодомору (При можливості вказати документи, що посвідчують особу)

_____________________________________________________________________________
2. Дата народження особи

_____________________________________________________________________________
3. Місце проживання та смерті під час Голодомору (область, район, місто/село. При можливості надавати назви населених пунктів, районів за адміністративним поділом 1930-х, і сучасним)


_____________________________________________________________________________
4. Дата смерті

_____________________________________________________________________________
5. Соціальний статус особи

_____________________________________________________________________________
6. Національність особи

_____________________________________________________________________________
7. Джерело інформації (при можливості вказати документи, що стверджують загибель особи)


_____________________________________________________________________________
8. Чи відома Вам інформація, якою Ви могли б поділитися, про те, як Ваші рідні пережили Голодомор?


_____________________________________________________________________________
9. Чи відомо Вам про наявність місць масових поховань жертв Голодомору в населеному пункті вашого проживання?


_____________________________________________________________________________
10. Чи відомо Вам про наявність місць масових поховань жертв Голодомору в населеному пункті, де померла людина, про яку Ви свідчите?


_____________________________________________________________________________
11. Прізвище, ім’я, по-батькові особи , що надала інформацію


_____________________________________________________________________________
12. Адреса проживання, особи , що надала інформацію


_____________________________________________________________________________
13. Контакти особи, що надала інформацію. (телефон, email , тощо.)


_____________________________________________________________________________

Share