1 ( 12-12-2016 00:20:52 змінене borisovichi )

Тема: Івонченці, село, місто Полтава, 1630-і рр.

Ивонченцы вместе с Будищечками, Осьмачками, Жуками и Тахтауловым образуют агломерацию в 7 верстах от города Полтавы, недалеко от Зиньковской дороги. Вероятно заселение происходило также в одно время в 1630-е с появлением Полтавской крепости. История заселения связана с Яковом Остряницею (во владении рода Искренок) и козаками так называемой Чугуевской сотни (участники восстания 1638 года).


Любопытно, что рядом с нами, возможно, живут потомки рода Искренок  smile
Еще эти села связывают хутора жителей, находящиеся в одном месте у речки Средняя Голтва

– – – – – – – – – – – – – – – – – – -
ХЛѢБЪСОЛЬѢШЬ ДАПРАВДУРѢЖЬ
– – – – – – – – – – – – – – – – – – -

Share

37

Re: Івонченці, село, місто Полтава, 1630-і рр.

Доброго дня. А чи немає відомостей, коли в Малих Будищах отримали чи купили маєток поміщики Ельяшевичі ?

Share

38 ( 26-12-2020 20:58:27 змінене borisovichi )

Re: Івонченці, село, місто Полтава, 1630-і рр.

bulava пише:

Доброго дня. А чи немає відомостей, коли в Малих Будищах отримали чи купили маєток поміщики Ельяшевичі ?

Доброго дня!
Дякую за запитання, яке підштовхнуло подивитися на нього з іншого боку


Справа у тім, що є наш учасник проекту з предковими прізвищами старожилів Трирог та Злобинець з Жуків та Тахтаулового
До недавнього часу його найбільш близьким генетичним співпадінцем (2nd Cousin - 4th Cousin, 66/19 сМ) був такий собі
Illyashevich (Илляшевич) з дореволюційними предками (1896, 1849) з Харкова та Катеринослава.
Допускаю що це могли бути традиційно дворяни з Полтавської губернії
Не виключаю що місцевого походження з козаків с.Івончинці
http://forum.genoua.name/viewtopic.php? … 10#p117410


Або просто таке собі співпадіння…
Все таки прізвище трохи інше

Щодо конкретної відповіді на запитання, на жаль, таких деталей не знаю
Вікіпедія пише що один з Ельяшевичів, Лев Полікарпович (1833 - 1884) похований у родинному маєтку у Малих Будищах
Тобто маєток їм належав вже чи не з початку 19 століття
Враховуючи що ця місцевість (передмісття) в 1926 називалась Ельяшевичі, Ілляшевичі, Ілляшівка (155 дворів) -
То повертаюсь знову до ідеї що це місцеві козаки…


Висновок    smile
Треба дивитися в РГИА дворянську справу на нащадків Петра Ельяшевіча, батька Полікарпа, а це десь 1770-і рр.
Там буде і генеалогія і можливо родові маєтки…
Хоча станом на 1787 в Полтавському повіті нікого з землеволодільців з подібним прізвищем немає…
Правда там тільки власники населених пунктів


ЭЛЬЯШЕВИЧ ОНУФРИЙ


ЭЛЬЯШЕВИЧ ОНУФРИЙ, штабс-ротмистр, умер 18.02.1841г
Похоронен на Евфросиниевском кладбище
"В память отъ брата ПОЛИКАРПА ЭЛЬЯШЕВИЧА. Изъ Полтавы"

Источник: Виленский православный некрополь

– – – – – – – – – – – – – – – – – – -
ХЛѢБЪСОЛЬѢШЬ ДАПРАВДУРѢЖЬ
– – – – – – – – – – – – – – – – – – -

Share

39 ( 13-01-2021 20:01:54 змінене bulava )

Re: Івонченці, село, місто Полтава, 1630-і рр.

Дякую.
Станом на 1850 рік полтавським міським поліцмейстером був штабс-капітан Ельяшевич Полікарп Петрович.
 
Його син Ельяшевич Лев Полікарпович (1833-1884), в 1852-1883 рр. був вихователем у Полтавському кадетському корпусі, вийшов у відставку в званні полковника, помер у своєму помісті.
До 1915 року садибою володіла дружина Л.П. Ельяшевича
Віра Семенівна Ельяшевич (Ельяшева). Родина мала шестеро дітей; усі чотири сини закінчили Полтавський кадетський корпус (Микола, 1881; Сергій, 1884, Олександр, 1887; Володимир,1895)
. Із них прославився підполковник Володимир Львович Ельяшевич (1876-1915) — відомий авіатор, член-кореспондент Головної фізичної обсерваторії Петербурзької Академії наук. Похоронений у Полтаві на військовому кладовищі. 
Після смерті В.С. Ельяшевич (в тому ж 1915), за її заповітом, землі садиби почати розпродавати окремими ділянками.

Share

40

Re: Івонченці, село, місто Полтава, 1630-і рр.

Семейство помещиков Эльяшевичей в 1803 году уже жили в селе Будищечках, а вот земли между Тахтауловым и  Яковцами , если я не ошибаюсь принадлежали Василию Ивановичу Чернышу и казаку Писаренко.

Thanks: borisovichi1

Share

41

Re: Івонченці, село, місто Полтава, 1630-і рр.

tamarasevcenko29524 пише:

Семейство помещиков Эльяшевичей в 1803 году уже жили в селе Будищечках,

А звідки ця інформація, підкажіть будь ласка?

– – – – – – – – – – – – – – – – – – -
ХЛѢБЪСОЛЬѢШЬ ДАПРАВДУРѢЖЬ
– – – – – – – – – – – – – – – – – – -

Share

42

Re: Івонченці, село, місто Полтава, 1630-і рр.

Сведения из рукописей П.И.Бодянского, которыми пользовался Григорий Данилевский, когда писал Полтавскую старину в отношении ко времени Петра Великого.

Thanks: borisovichi1

Share

43

Re: Івонченці, село, місто Полтава, 1630-і рр.

Івонченці ,так розумію, від форми імені Іван? Така форма " Івон" зустрічалась у Ваших краях?

Так, чув таку версію, чи то від краєзнавців чи навіть істориків, що таке імя вказує на регіон звідки прийшов осадчий.
Деталі забув.

- Іван Іскра (Іван Якович Іскра-Острянин), син Якова Острянина (Яцька Остряниці), осадчий.

Share

44

Re: Івонченці, село, місто Полтава, 1630-і рр.

По прізвищу "Мазур", як виявилось,  це  мої "не прямі" родичі, з якими поріднилась одна з  сестер Тетяна  моєї рідної прабабусі Анастасії, фото батька якої Якова я виклав. Тому, мене тепер більш цікавлять 2 прізвища - Дяченко та Таций, від яких я маю прямі корні. В цій темі я бачив цікаві дані про склад сімей козаків. Такої інфо у Вас не має по Дяченко та Таций? Також, цікаво, коли складались в 1868 карти Шуберта з кількісною деталізацією дворів у населенному пункті, чи додатково не вівся перепис складу таких дворів по прізвищам та складу сімей. А взагалі,  чи гіпотетично (архіви?)  можливо якось скласти ланцюг між 172* та 186* , що охоплює біля 6 поколінь  до  Григорія Дяченка, який народився десь в 60х роках 19ст?

Щодо хутора (?) Мазури, то як я розумію, це участок між Івонченцями та Жуками, який на карті Шуберта звется вже Осьмачки. Зараз цей участок не заселений. Саме там мав землю Григорій Дяченко.

Зробити тест на гаплогрупу це моя маленька мрія smile

_____Мазури - це куток Івонченців, де Івонченська балка впадає в балку Побиванку (крійній північно-західний)

Share

45

Re: Івонченці, село, місто Полтава, 1630-і рр.

https://scontent.fiev7-4.fna.fbcdn.net/ … e=64BADDC7

Share

46

Re: Івонченці, село, місто Полтава, 1630-і рр.

Дякую за цікаву мапу! А є ще мапи інших місць Полтавського повіту?

Share

47

Re: Івонченці, село, місто Полтава, 1630-і рр.

parus-zp пише:

Я уж все фамилии перечислю, кто записан как выходцы из Ивончинцов (ранее по памяти говорил). Плетун(к?), Одарюк, Таран, Гром, Высоцкий. Некоторых в вашем списке нет, я б подумал, что из соседних селений, но имеются приписанные из Жуков, Тахтаулова и пр.

Не певен чи цікаво, але у с. Тарасівка (до 1922 р. Петропавловка) Одарюк і Таран зустрічались мені у 19 ст. Таран там на 20 ст. доволі часто

Також був (імовірно) Кохан, імовірно - бо є шлюб його доньки, де прописано "отставного солдата Іоанна Алексеева сына Коханова дочь"

Thanks: parus-zp1

Share

48 ( 28-09-2023 22:09:40 змінене parus-zp )

Re: Івонченці, село, місто Полтава, 1630-і рр.

zholud пише:

Також був (імовірно) Кохан, імовірно - бо є шлюб його доньки, де прописано "отставного солдата Іоанна Алексеева сына Коханова дочь"

Спасибо. Ранее считал, что выехали все в одно место. Возможно однофамильцы, нужно глянуть.

Бенько, Венжега cool , Гордиенко cool , Деркач cool , Ермак, Грицаенко cool , Кохан cool , Левицкие, Олейник cool , Олифер cool , Павленко, Фесенко cool , Чихарь/Кветка cool

Share

49

Re: Івонченці, село, місто Полтава, 1630-і рр.

Шукаю звідки  ( Полт., Черніг. губ.) в 1805 році прийшли в с. Туркенівка Олександрівського повіту Катеринославської губ. Куренские: Василий Филипов (1740г.р.), Федор Филипов (1745г.р.), Иван Филипов (1770г.р.), Каленик Филипов ( ? ). В селах Атюша, Курень, Туркеновка (Черн. губ.) моїх немає.  Панасенко: Федор Кондратов (1736р.н.), Петр Кондратов (1744 р.н.).

Жестовський, Bauschkineek (Баушкениекс), Каплаушенко, Панасейко (Панасенко), Куринський,  Науменко, Третяк, Шамин, Вічкуткин, Бабієнко, Прозоренко, Орлиця, Рибачок.

Share

50

Re: Івонченці, село, місто Полтава, 1630-і рр.

Метрична книга невстановленої церкви про шлюб (ЦДІАК ф. 127, оп. 1014, спр. 18):
Це ймовірно аркуші з метричної книги церкви св. Михаїла с. Івонченці Полтавської 1-ї сот. Полтавського п.:

Арк. 1
6 генваря 1734
...По свидетельству старост Ивана Недилки...
(1)Метрична книга невстановленої церкви про шлюб. 1734-1738 рр.
(ЦДІАК ф. 127, оп. 1014, спр. 18)

Стор. 103
Козаки  села Ивончинецъ
Козаки пѣшие весма убогие
Иванъ Недѣлченко Асаулъ
(2)Джерела з історії Полтавського полку (середина ХVII - XVIII ст.). Том ІІІ.

(1)Арк. 1
генвара 1734
Первом браком сочтавшихся молодика Павла Гаращенка из дивою Пелагией...
Арк. 131зв.
56. 289. Павло Гаращенко 43
280. жена его Пилагия 34
(3)Сповідний розпис церкви св. Михаїла с. Івонченці Полтавської 1-ї сот. Полтавського п. 1754 р.
(ЦДІАК ф. 990, оп. 2, спр. 15)

(1)Арк. 1зв.
9 февраля 1734
... По свидетельству старост Семена Момотенка да Иска Бутенка...
(2)Стор. 102
Козаки сотенние села Ивончинецъ конние
Юско Бутенко
(2)Стор. 103
Козаки  села Ивончинецъ
Козакы тяглие сотенние
Семенъ Момотъ

(1)Арк. 1зв.
17 февраля 1734
... По свидетельству старост Иона Недилченка и Лукяна Горошка...
(2)Стор. 103
Козаки сотенние села Ивончинецъ конние
Лукянъ Горошко

(1)Арк. 2
3 ноября 1735
...Староста Хома Шкурбенко Федор Кохан...
(2)Стор. 102
Козаки сотенние села Ивончинецъ конние
Хома Шкуба

(1)Арк. 2зв.
25 декабря 1737
...Старости Лукян Сало и Гаврило Мишуренко.
(2)Стор. 129
Подданние Василия Кочубѣя в том же селѣ Ивончинцяхъ
Лукянъ Сало

(1)Арк. 2зв.
12 ноеврия 1737
... Старости Юско З(?)адорожни и Омелян Тимченко;
(2)Стор. 103
Козаки сотенние села Ивончинецъ конние
Юско Задорожненко

(1)Арк. 2зв.
26 ноеврия 1737
... Старости Юско Бутенко и Захар Каплонский.
(2)Стор. 102
Козаки сотенние села Ивончинецъ конние
Юско Бутенко
(2)Стор. 103
Козаки сотенние села Ивончинецъ конние
Захара Каплонский

Share