1 ( 24-10-2016 09:06:10 змінене FindMyRoots )

Тема: Ручий / Руча/ Ручая

Распространение фамилии  Ручий / Руча/ Ручая  на территории  Украины согласно сайта "Вся Украина"   nomerorg.com/allukraina/

Ручий (185)

МАКІЇВКА    32
ПЕТРОПАВЛІВКА    30
ДНІПРОПЕТРОВСЬК    11
ЛУГАНСЬК    10
МИРГОРОД    10
ДОНЕЦЬК    10
ПОЛИВ'ЯНЕ    9
ГОГОЛЕВЕ    8
НОВОГРИГОРІВКА    8
КРАМАТОРСЬК    5
ПАВЛОГРАД    5
ЗАПОРІЖЖЯ    4
ВОЛОДИМИРІВКА    4
ПОЛТАВА    4
СНІЖНЕ    3
РОСІШКИ    3
МИКОЛАЇВКА    3
САМАРСЬКЕ    3
КРАСНОАРМІЙСЬК    3
БРАГИНІВКА    3
КРАСНОГОРІВКА    2
АВДІЇВКА    2
ВСЕСВЯТСЬКЕ    2
ЛЕНІНСЬКИЙ    1
ДЕЙКАЛІВКА    1
ХАРЦИЗЬК    1
КРАСНОГРАД    1
ЗНАМЕНІВКА    1
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ    1
КОСТЯНТИНІВКА    1
ВЛАСІВКА    1
ТРОЇЦЬКЕ    1
СЕМЕНІВКА    1
ОРЛІВЩИНА    1


Руча (41)
ПЕТРОПАВЛІВКА    27
МИКОЛАЇВКА    3
БРАГИНІВКА    3
ДНІПРОПЕТРОВСЬК    2
ДОНЕЦЬК    1
ПОЛИВ'ЯНЕ    1
НОВОГРИГОРІВКА    1
ПАВЛОГРАД    1
САМАРСЬКЕ    1
ВАСИЛЬКІВСЬКЕ    1


Ручая (13)
СЕМЕНІВКА    6
МИКОЛАЇВКА    2
ЛУГАНСЬК    2
ПЕТРОПАВЛІВКА    1
БРАГИНІВКА    1
ПАВЛОГРАД    1

ВСЕГО (239):
ПЕТРОПАВЛІВКА    58
МАКІЇВКА    32
ДНІПРОПЕТРОВСЬК    13
ЛУГАНСЬК    12
ДОНЕЦЬК    11
ПОЛИВ'ЯНЕ    10
МИРГОРОД    10
НОВОГРИГОРІВКА    9
МИКОЛАЇВКА    8
ГОГОЛЕВЕ    8
СЕМЕНІВКА    7
БРАГИНІВКА    7
ПАВЛОГРАД    7
КРАМАТОРСЬК    5
САМАРСЬКЕ    4
ЗАПОРІЖЖЯ    4
ВОЛОДИМИРІВКА    4
ПОЛТАВА    4
СНІЖНЕ    3
РОСІШКИ    3
КРАСНОАРМІЙСЬК    3
КРАСНОГОРІВКА    2
АВДІЇВКА    2
ВСЕСВЯТСЬКЕ    2
ВАСИЛЬКІВСЬКЕ    1
ЛЕНІНСЬКИЙ    1
ДЕЙКАЛІВКА    1
ХАРЦИЗЬК    1
КРАСНОГРАД    1
ЗНАМЕНІВКА    1
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ    1
КОСТЯНТИНІВКА    1
ВЛАСІВКА    1
ТРОЇЦЬКЕ    1
ОРЛІВЩИНА    1

https://docs.google.com/spreadsheets/d/ … 1925321225

Чуркины (г. Бобров Воронежская обл., Балашовский р-н, Саратовская обл.), Копейкины(Саратовская обл.),   Лубенские, Полуян, Британ (Украина, Днепропетровская область), Болдыревы, Кандаковы (Россия, Ростовская обл), Васильчик,
Таборовець, Корінь (Рівненська обл)

Share

2

Re: Ручий / Руча/ Ручая

FindMyRoots Я отут не розумію. Руча і Ручая - це що? Якщо Руча - це жіноча форма прізв. Ручий в укр. мові, а Ручая - те ж саме в рос. мові, то чому один ресурс дає прізвища в двох мовах? І чи є впевненість, що Руча - це саме жіноча форма від Ручий? Наприклад, є прізв. Кичий, а є Кича. Якщо по-укр. пишеться Кичий, то це сприйматиметься як прикметник, і жіноча форма буде Кича (рос. Кичая). Як можна розрізнити Кича чол. і жін. форми й Кича жін. форма від Кичий? Може, є прізв. Руча (Василь, Петро...)?

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

3

Re: Ручий / Руча/ Ручая

Ярематойсамий, от доки Ви не запитали, то я навіть  і не задумувалась над тим, що прізвище Руча може належати й представнику чоловічої статі. Я передивилась варіанти всі по Руча - там тільки жіночки.
Варіант Ручая  - це та ж Руча з російським відтінком, а не не російською мовою.  Є у нас поряд село Миколаївка (ми звемо Микольське). Тато каже, що основу цього села складали кріпаки с Росії, яких виміняли на псів породи борзая. Не знаю, чи правда, але говір у них відрізняється від нашого. "Карова па гароду пахадила" - Ця фраза характизує цей микольський говір. Так от наша (Петропавлівська) Руча у них могла стати Ручою.

Чуркины (г. Бобров Воронежская обл., Балашовский р-н, Саратовская обл.), Копейкины(Саратовская обл.),   Лубенские, Полуян, Британ (Украина, Днепропетровская область), Болдыревы, Кандаковы (Россия, Ростовская обл), Васильчик,
Таборовець, Корінь (Рівненська обл)

Share

4

Re: Ручий / Руча/ Ручая

У нас були станиці саме з таким "відтінком", але в них би сказали "Біла, Палянска, Кавалевска, Булана......Руча". По-українському, якщо це прикметник, може бути тільки "Руча". А оте, що коїться в Україні в "прізвищевому господарстві", має одну назву - бардак.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

5

Re: Ручий / Руча/ Ручая

Ручий, -а, -е.  Ловкій. Веселий, ручий молодик. Мкр. Г. 7. Дівка руча, щира, жвава, невсипуща. Мкр. Н. 4. Вишукують собі таких малюків ручих, щоб украв і втік, а прейма викрутивсь. Св. Л. 136. Коли б мені тепер хоч зо жменю людей ручого плеча, кинувся б я левом.... на старого Острозького. К. ЦП. 223.

Грінченко

Брагіда (Брагида, Брегид, Брегида, Брегіда, Брегидин(а), Бригида, Брігіда, Брыгида, Бригидин(а), Брегеда, Бригеда)
Курач, Дедок (Дідок, Дєдок), Нехай (Україна, Чернігівська обл.)

There's none so blind as those who will not see

Share

6

Re: Ручий / Руча/ Ручая

Bragida,  знаю багато Ручих і "такі да", підходить їм така характеристика smile

Чуркины (г. Бобров Воронежская обл., Балашовский р-н, Саратовская обл.), Копейкины(Саратовская обл.),   Лубенские, Полуян, Британ (Украина, Днепропетровская область), Болдыревы, Кандаковы (Россия, Ростовская обл), Васильчик,
Таборовець, Корінь (Рівненська обл)

Share