1 ( 19-02-2018 20:03:51 змінене Ярематойсамий )

Тема: Вперше побачене ім'я

Пропоную на цій сторінці подавати імена, які ви вперше побачили в документах і які зараз добре відомі. Тобто, зафіксуємо період, коли вони увіходили "в моду". Маю на увазі такі: Валерій, Віктор, Анатолій, Вадим, В'ячеслав (та інші на -слав), Ігор, Олег, Світлана, Поліна, Галина і т.п. Тільки в документах!
ЛЮДМИЛА. Вперше зустрів у списку підселенців у ст-цю Саратовську 1906 р. у родині військового старшини Гукова Марка Авксентійовича. Дочці Людмилі було тоді 7 років. Очевидно, росіяни й городяни.
ВЕРА. У цьому ж списку  в цій родині. Дівчинка 1903 р.н.
ЛЮБОВЬ. У списку переселенців з Оренбурзького війська у ст-цю Абхазьку 1864 р.в родині Молявкіна Петра Івановича, його жінка. Роки не вказано.                                                                                     
МАЙЯ. У списку першопоселенців ст-ці Бакинської 1864 р. жінка Мащенка Михайла. Їй було 20 років, 1844 р.н.
НАДЕЖДА. У цьому ж списку в родині Бундюка Йосипа, його дочка 13 років, 1851 р.н.
............................................
Імена Вера, Надежда, Любовь (Любовія) встречаются в документах конца 18-19 вв.
............................................
ВАЛЕНТИНА - п. 671, 1886,
ГАЛИНА - П. 665, 1863, Канівщина
АНГЕЛИНА - п. 606, 1911, Херсонщина

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

772

Re: Вперше побачене ім'я

Bragida, Теж нема (продивився на Р і А, може, на іншу літеру). Це я більше користуюся одним списком https://supercook.ru/name-imenoslov.html, а якось подивися на іменник російських старообрядців, а там є багато того, чого тут нема (Авель, наприклад). Це говорить про те, що іменники змінювалися, а сучасний список РПЦ ніяк не можна сприймати за "чисту монету".

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

773

Re: Вперше побачене ім'я

1786 г.  ИР  Изюмское ведомство   (ЦДIАК   1989/1/592).

Святогорского Успенского монастыря, х. Среднего житель, подданный черкас   
ПОЛИЕВКТ  Липарь.

Share

774

Re: Вперше побачене ім'я

1895 г.  МК  Изюмский уезд     ( ГАДО  266/1/11 )     
сл.Новоселовка  билетный  солдат  ИЛАРИЙ  Ежов.    
( лат. Хилариус - радостный ).

Share

775

Re: Вперше побачене ім'я

1796 г.   ИР   Изюмское ведомство.
сл.Новоселовка,   НЕОФИТ  Ларионов  сын  Холин,  20 л.   
Неофит - греч. "Новообращенный".

Share

776

Re: Вперше побачене ім'я

Можливо, саме від цього імені раніше утворювалися Нехода, Нехотя, Нефьод (а не тільки від "Мефодій")

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: Bragida1

Share

777

Re: Вперше побачене ім'я

1840 г.  ИР   Изюмское  ведомство.

с.Селимовка,  ВИКТОРИЯ  Трофимова  дочь  Толока, 16 лет.   
На фоне:  Мотьки,  Прicьки  i  Хроськи  - Викуся смотрится  сУрьезно.  Победительница.

Share

778

Re: Вперше побачене ім'я

sv17, На тлі Мотрі, Пріськи та Вівді Вікторія скоріше була не Віка/Вікуся, а Вітька або Віхтя. smile Та ще, напевно, піп хрестив таким незвичайним на ті часи ім'ям у покарання батьків.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: SV17, Алена2

Share

779

Re: Вперше побачене ім'я

Нарешті зустрів "чистокровну" Галину (без другого імені). 1876 року народження, дочка Івана Долинського, пароха села Серафинці на Городенківщині.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

780

Re: Вперше побачене ім'я

Це вже друга або третя Галина 19 ст. Значить, було й тоді таке ім'я, тільки геть рідкісне. А Галі, Гальки - це тодішні Анни та інші.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

781

Re: Вперше побачене ім'я

hi, Пробачте, а що таке "лідкую"?

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

782

Re: Вперше побачене ім'я

А-а! А я замісць -л- те й се підставляв.. smile

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: Balymba1

Share

783

Re: Вперше побачене ім'я

wink

Ярематойсамий пише:

А-а! А я замісць -л- те й се підставляв.. smile

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

784

Re: Вперше побачене ім'я

Спека. До +39. Голова не варить.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

785

Re: Вперше побачене ім'я

Ярематойсамий пише:

Спека. До +39. Голова не варить.

Все,що вище + 25 пересилайте до мене.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37
Thanks: DmitroR-21

Share

786

Re: Вперше побачене ім'я

Зрідка трапляється. Він же Онисько, Сифор, Цифор, Цибор, Онцифер, Анцифер і т.п.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: litar Л1

Share

787

Re: Вперше побачене ім'я

1873 г.  АМФИЛОХИЙ Елисаветградский  уезд, с. Александровка.

Шукаю  :   Тіль - Катеринослав, Пологи - Запоріжжя, Щербинівка - Бахмутський повіт.
                 Дергачови, Фоменко  - Новий Буг, Костянтинівка Донецкої області.
                 Писанка, Козенко, Терещенко,Сербиненко - с.Корніївка, Убіжище , с.Наталівка,
                 с. Олексіївка Пирятинського повіту.

Share

788

Re: Вперше побачене ім'я

Кліопатра
Новоселиця, Хотинська єпархія, 1 травня 1909 р.

Post's attachments

К.jpg
К.jpg 114.45 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Інтереси: історія Білицької сотні Полтавського полку.
Пошук: Калашник, Білецький, Пилипенко (Порубаї: Озера, Кишенька, Полт.) cool, Зданович (Кривошин: Брест., Білорусь), Чихар, Кириченко, Овсійко (Хмелів: Сум.) cool, Калініченко, Коломієць, Ігнашенко, Табурянський (Білогорілка: Полт.) cool, Сербул, Гуцуляк, Формос, Стефанюк, Петрович (Зелений Гай, Слобода: Новоселиця, Чернівец.).

Share

789

Re: Вперше побачене ім'я

Relic hunter, Не здивували! Клеопатра. Однокласниця моєї матері, 1934 р.н. Вони її Пата, Патка звали. І в кінці 19 ст. десь бачив.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

790

Re: Вперше побачене ім'я

Десь в 1830-х новий священник почав нечисленних до того Ірин "перехрещувати" на Регін. З якого б то дива?

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

791

Re: Вперше побачене ім'я

Balymba пише:

Десь в 1830-х новий священник почав нечисленних до того Ірин "перехрещувати" на Регін. З якого б то дива?

В смысле в рождении Ирина, а в браке уже Регина?

Романюк, Хопта, Наливайко, Плищук, Лискович, Огерук (Ивано-Франковская область, Надворнянский район).

Share

792

Re: Вперше побачене ім'я

DmitroR-2 пише:

Десь в 1830-х новий священник почав нечисленних до того Ірин "перехрещувати" на Регін. З якого б то дива?

В смысле в рождении Ирина, а в браке уже Регина?

Так. При народженні Ірина, а в шлюбі та при народженні дітей - Регіна.

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37
Thanks: DmitroR-21

Share

793

Re: Вперше побачене ім'я

Мабуть, тому що їх, як і в нас, Іринами не звали, а якимись Оринами, Орисями, Орцями, Ирцями, Яринами, Яриськами, а той новий парох, оскільки ім'я було не дуже поширене, думав-думав, та й почав їх писати Регінами. А якщо й бачив у записах про народження "Ірина", то все одно думав, що то помилка.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

794

Re: Вперше побачене ім'я

Ярематойсамий. Час парохів з домашньою освітою минув. Всі тогочасні вже закінчували Львівську семінарію. А чи не може бути зарита собака в польській "кістці" пароха - Добржанський?

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37
Thanks: v_golub1

Share

795

Re: Вперше побачене ім'я

Balymba пише:

Ярематойсамий. Час парохів з домашньою освітою минув. Всі тогочасні вже закінчували Львівську семінарію. А чи не може бути зарита собака в польській "кістці" пароха - Добржанський?

Темні часи минали, закінчували високі школи, а зариті собаки залишалися. smile Я десь таке й хотів сказати, не знаючи колір кісток того пароха. А чи мало польськоорієнтованих грекокатолицьких панотців було й "без кісток"? Та й ще "Ригин(а)" було й у православних.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: Balymba1

Share

796

Re: Вперше побачене ім'я

Викентий у нас был?
1889 год, Херсонский уезд

Share

797

Re: Вперше побачене ім'я

У мене на той час були Вікентії. Думаю, що їх називали "Витько", але не стверджую.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: Алена1

Share

798

Re: Вперше побачене ім'я

Balymba, Десь знайшов, що Ірина/Регіна - поширена зміна у Галичині внаслідок анаграми і підгону "під польське", але забув, де саме. Отже , Ваш парох був у тому не поодинокий.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

799

Re: Вперше побачене ім'я

На ФС найстаріший Вікентій - 1770 року: https://www.familysearch.org/search/rec … year0=1700

Принципово пишу (і відповідаю) українською, бо для мене це важливо.

Share

800

Re: Вперше побачене ім'я

1850-е г.г.        Чигиринский  уезд.

Анфим,   
Евтропий,
Кириакия.

Share

801

Re: Вперше побачене ім'я

Ярематойсамий пише:

Balymba, Десь знайшов, що Ірина/Регіна - поширена зміна у Галичині внаслідок анаграми і підгону "під польське", але забув, де саме. Отже , Ваш парох був у тому не поодинокий.

Через кілька років перебування на парафії, парох пішов іншим шляхом - знову хрестить Іринами. Можливо на Регін був якийсь циркуляр, про який з часом забули?

Левицький г.Рогаля, Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Литвинюк, Gut, Kremer
І-BY78168/ Н. Тесть,(ЧЖЖЧ) І-Р37

Share

802

Re: Вперше побачене ім'я

Balymba, Можливо, щось було або хтось підказав, або сам добре дочитався до іменника.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

803

Re: Вперше побачене ім'я

1862 г. Чигиринский уезд .

Дометий.

Thanks: litar Л1

Share

804

Re: Вперше побачене ім'я

sv17, Це по-церковному так Дементій-Демко пишеться smile Прізв. Домонтович також від нього.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: litar Л1

Share

805

Re: Вперше побачене ім'я

1883 г.    Чигиринское духовное правление.

СТРАТОНИК  ( греч.  "Воин-победитель" ).   
св. мч. Стратоник Птолемаидский, день памяти в православии  17(4) марта.

Share

806

Re: Вперше побачене ім'я

Два-три рази натрапляв, але всі були Стратони. Тут, мабуть, спрацьовував той самий механізм, що й з Андроником, якого часто писали й називали Андроном, бо -ик сприймалося як зменшувальне, пестливе. Якось десь під Сочі місцева вірменка з Лоо обурювалася, що сусіди хлопця 20 років, вже студента, все, як маленького, називають "Андрані'к". А треба на такого "дяделу" казати "Андрєй". Я їй пояснив, що то різні імена, і,  напевно ж, він і в документах "Андранік". І що то досить поширене вірменське ім'я (грецького походження). (Оскільки у вірм. мові наголос на останній голосний, то з Андронік вийшов Андранік). Але то ще не все. Я з тим Андраніком вчився в однім інституті і знав його. При зустрічі "здав по повній" йому сусідку, описавши її. Він зрозумів, хто то і сказав, що в селі ще три Андраніка є, і обіцяв провести з нею дальшу роботу з галузі антропоніміки та вірменської історії. "То такая наша армянская дурная привычка - сюсюкать!"- резюмувала мені сусідка Андранікова.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share