1

Тема: Німецькі прізвища

Початок дискусії тут - http://forum.genoua.name/viewtopic.ph … 270#p94270
На поволзько-німецькому форумі запитання про прізвище Науфок поки що висить. Є таке повідомлення: До появления архива на https://familysearch.org - не был уверен, но там встречается фамилия Naufok. Также в книгах Молочна (Molotschna) и Хохштэд (Hochstädt) записи лютеранских церквей 1833-1885, есть такие фамилии - Naufok, Nauffok, Naufock / Naufok (auch Nauvock / Neufock (f)) - более детально информацию в этой книге не могу посмотреть, ее нужно покупать.
Будемо просити пані Катерину щось сказати про це прізвище.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: d_sergiy1

Share

2

Re: Німецькі прізвища

Ярематойсамий пише:

... Также в книгах Молочна (Molotschna) и Хохштэд (Hochstädt) записи лютеранских церквей 1833-1885, есть такие фамилии - Naufok, Nauffok, Naufock / Naufok (auch Nauvock / Neufock (f)) ...

Поселення Молочна, або Пришиб на деяких картах, або нинішній Молочанськ,  розташоване за 50 км  від Преображенки, декілька кілометрів далі на південь від Великого Токмака.  Я знаходжу багато перетинань преображенців з поселянами Мелітопольского повіту, то, можливо, й Науфоки прийшли колись звідти.

Анцестори: Преображенка- Денисенко Панченко Баран Скляр Сиротенко Скидан Чехов Педан Монець Шкитько Проскура Тряпишка Терлецький Писаренко Невінчаний Ткаченко; Токмачка- Глухий Астіон Мельник Пінчук Коноваленко; Омельник- Петрашка Моргун; Олександрівка- Понедільний

Share

3

Re: Німецькі прізвища

Скоріше, не так Науфоки, як прізвище прийшло звідти. Хтось з дівчат виходив заміж за тамтешнього німця. Потім німців депортували, а метисних Науфоків не чіпали. Так у нас збереглася частина грецьких прізвищ.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: d_sergiy1

Share

4

Re: Німецькі прізвища

d_sergiy пише:

Поселення Молочна, або Пришиб на деяких картах, або нинішній Молочанськ,  розташоване за 50 км  від Преображенки, декілька кілометрів далі на південь від Великого Токмака.  Я знаходжу багато перетинань преображенців з поселянами Мелітопольского повіту, то, можливо, й Науфоки прийшли колись звідти.

У Молочанську було поселення менонітів, яке існувало там з початку 19-го сторіччя, тому німецькі прізвища там - цілком природне явище.

Share

5

Re: Німецькі прізвища

Науфок мені нічого не каже, хіба що то було Нойфок (якийсь "новий фок"), яке транслітерувалося як Неуфок (яке вимовите неможливо), а потім перетворилося на Науфок.
Сама не знаю, спитаю у німців.

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

6

Re: Німецькі прізвища

Справа в тому, що прізвище, ймовірно, вперше зі слів записано по-російськи. Як воно було по-німецькому чи щесь по-якому у даному випадку можна довго фантазувати - Noufok, Neufog, Neuvoht, Nefogt.  Це тільки треба "битого" фахівця, який зорієнтується, з чого тут могли "викрутити" те "Ноуфок".

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

7

Re: Німецькі прізвища

kbg_dnepr пише:

Науфок мені нічого не каже

Мені також. Якась "нова лисиця"... Щось дуже спотворене або рідко-прізвищне.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: d_sergiy1

Share

8

Re: Німецькі прізвища

А звідки в нас впевненість, що то німецьке? Є таке -Нофенко.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

9

Re: Німецькі прізвища

Я теж думала про те, що це може бути й щось зовсім інше - наприклад, щось французьке... А якщо прізвище спотворене, то вгадати вихідну форму може бути нелегко.

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

10

Re: Німецькі прізвища

Так, були колоністи з Ельзасу й Лотарінгії. Там може бути щось і французьке.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share