1 ( 27-11-2014 13:53:39 змінене Vlad S. )

Тема: Вікіпедія Україномовна

Шановне панство!

Звертаюсь до Вас, як до знавців свого коріння і минулого України (і не тільки).

Допомагайте наповнювати українську версію Вікіпедії !!!

Це важливо для наших дітей, молодших братів і сестер, взагалі нових поколінь вже сьогодні!

При пошуку якогось терміну чи дефініції часто Вікіпедія з'являється першою на пошукових сторінках, наприклад на Google. Те, що там іноді зустрічається в історичних статтях приводить в жах. У деяких авторів ще радянські штампи в голові, деякі пишуть те, що десь почули або придумали самі...

Що ж стосується взагалі наповненості української версії, то вона досить жалюгідна на даний час. Для прикладу візьму Стародубський полк і сотні, які входили туди. Стаття по полку досить примітивна в порівнянні з російською, де самі розумієте, що написано...По сотням не було чи була 1-2 статті, в російському - пророблені всі відповідно до їх пропаганди... І так у більшості тем! В темах міст, містечок, сіл таке понаписували... Можна зустріти, що славне українське місто, яке насправді було в відповідному полку або навіть було полковим містом, з 1649 року в складі Росії...

Трішки я намагаюся змінити ситуацію, але в мене обмаль часу, а тем і статей до змін і написання дуже й дуже багато.

З повагою і надією на вашу допомогу,

Влад С.

Херсон губ Сердюк Задорожний Москалець С(Ш)ушко Білий; Піщане Переяслав полк Шарата Чмир Прилипко; Галичина Ільків Ilkow Рабик Гавриляк Келлер Keller Боднар Кохан Щавинський Червинський Чайкі[о]вський Папп; Могильов губ Тве[a]рдовский Немиленцев Шпаков; Моринці Артеменко Філіпович А(Га)ркуша; Новосілки Київ пов Кучер Ігнат'єв Кошевий Михайлов Малишенко Федоров; Київ Коноваленко R1A1A/T2B5

Share

2 ( 27-11-2014 14:05:22 змінене kbg_dnepr )

Re: Вікіпедія Україномовна

Я давно про це мрію, але меня бракує когось, хто мене цього навчить - наприклад, як додавати посилання?
Якщо десь є інструкція, як це робити (не тільки посилання, статті взагалі), то буду дуже вдячна.

Пошук предків: Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко (Могилевськ.)
Оглотков (Горбат. п. НГГ) Алькин Душин Жарков Кульдішов Баландин (Симб. губ.)
Клишкін Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний (Новомоск. Дніпроп.)

Share

3

Re: Вікіпедія Україномовна

kbg_dnepr, я б вас залюбки навчив, але я дуже далеко))

почитайте тут - https://uk.wikipedia.org/wiki/Вікіпедія … _настанови

Як я починав там працювати, то теж нічого не вмів і мої статті правили або видаляли. Краще там не писати, а створювати десь файл і туди потім переносити і редагувати відповідно до вимог і критерій Вікіпедії. При створенні статті можете в іншому вікні відкрити собі подібну статтю або статтю, яка вам сподобалась по оформленню (головним чином, це вибрані або добрі статті - є там такі поняття), потім натискуєте на посилання зверху чи в тексті статті [ред.код] і переносите в свою статтю всі ті редагування або певні символи.

Там є все, почитайте, воно все просто.

Херсон губ Сердюк Задорожний Москалець С(Ш)ушко Білий; Піщане Переяслав полк Шарата Чмир Прилипко; Галичина Ільків Ilkow Рабик Гавриляк Келлер Keller Боднар Кохан Щавинський Червинський Чайкі[о]вський Папп; Могильов губ Тве[a]рдовский Немиленцев Шпаков; Моринці Артеменко Філіпович А(Га)ркуша; Новосілки Київ пов Кучер Ігнат'єв Кошевий Михайлов Малишенко Федоров; Київ Коноваленко R1A1A/T2B5
Thanks: kbg_dnepr, ГіП3

Share

4

Re: Вікіпедія Україномовна

До речі, декілька своїх статей переніс сюди з Вікіпедії - це дуже гарно виглядає - якщо стаття містить багато назв чи термінів, то всі посилання на відповідні статті в Вікіпедії працюють!

Херсон губ Сердюк Задорожний Москалець С(Ш)ушко Білий; Піщане Переяслав полк Шарата Чмир Прилипко; Галичина Ільків Ilkow Рабик Гавриляк Келлер Keller Боднар Кохан Щавинський Червинський Чайкі[о]вський Папп; Могильов губ Тве[a]рдовский Немиленцев Шпаков; Моринці Артеменко Філіпович А(Га)ркуша; Новосілки Київ пов Кучер Ігнат'єв Кошевий Михайлов Малишенко Федоров; Київ Коноваленко R1A1A/T2B5
Thanks: kbg_dnepr, ГіП3

Share

5

Re: Вікіпедія Україномовна

Тема создается для обсуждения использования википедии. Что википедия дает нам и что мы можем дать ей?
Возможно ли сотрудничество - Википедия-ГЕНЕО?

Share

6

Re: Вікіпедія Україномовна

дуже корисна он-лайн енциклопедія!

Share

7 ( 07-01-2015 20:47:55 змінене D_i_V_a )

Re: Вікіпедія Україномовна

30.12.2014 по первому украинскому радио была чудесная передача - schedule.nrcu.gov.ua/grid/channe … mID=702115 - в студию пришел гость Юрий Пероганич и стали обсуждать информационное пространство Украины "викимедиа" а-ля "википедия".
Передача начинается с 9-й минуты записи.

Очень много важного для нас украинцев прозвучало в этой передаче.
Первое, что запомнилось - многие укринцы, неосознавая этого, пользуются российской википедией. Но можно поменять настройки (этого я не смогу оъяснить) и на укр страницу википедии будет "выбрасывать" автоматически.

Редактировать тексты может любой желающий - а значит и мы, пользователи нашего форума.
Приглашенный заохочував желающих приобщиться к наполнению именно украинской википедии. Говорил о том, что современные ученые просто обязаны писать на вики обучающие статьи.

Украинская википедия по некоторым показателям находится на передовых позициях в мире.

И самое главное для нас. В отличие от критики, что мы часто используем статьи из википедии в своих сообщениях, что с точки зрения администации форума не есть правильно, у меня родилась идея использования википедии для нас... Точнее это будет называться сотрудничеством. Википедия не имеет ничего против ссылок на источники(посилання). А наш историко-генеалогический форум и есть таким источником. И часто-густо верным источником, из недр самих исторических архивов.
Вот сноска на первій населенній пункт на котором я недавно внесла изменения добавив текс Похилевича uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D1% … E%D0%BD%29 Это село Ставище Попильнянского района. Там ничего не было кроме автоматически созданной матрицы сделанной на базе данных Верховной Рады.
Там в "источниках" я создала сноску на "ГЕНЕО-родоводи" на єтот же населенный пункт из нашего "Географічного показника". Планирую такое же проделать с другими населенными пунктами по которым уже создала темы.
Ну и будем наблюдать, как к этому отнесется укр-википедия. Мне почему-то показалось, что они не будут против...

Share

8

Re: Вікіпедія Україномовна

uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D1% … %BE%D0%BD)

Кременецкие, Лазаренко, Бабенко, Чаплины, Абакумовы, Орловы, Белоконь, Тхор.
Интересуюсь родом Кременецких от Аслана-Мурзы-Челебея.

Share

9

Re: Вікіпедія Україномовна

D_i_V_a пише:

30.12.2014 по первому украинскому радио была чудесная передача - schedule.nrcu.gov.ua/grid/channe … mID=702115 - в студию пришел гость и стали обсуждать информационное пространство Украины "викимедиа" а-ля "википедия".
Передача начинается с 9-й минуты записи.

Очень много важного для нас украинцев прозвучало в этой передаче.
Первое, что запомнилось - многие укринцы, неосознавая этого, пользуются российской википедией. Но можно поменять настройки (этого я не смогу оъяснить) и на укр страницу википедии будет "выбрасывать" автоматически.

Редактировать тексты может любой желающий - а значит и мы, пользователи нашего форума.
Приглашенный заохочував желающих приобщиться к наполнению именно украинской википедии. Говорил о том, что современные ученые просто обязаны писать на вики обучающие статьи.

Украинская википедия по некоторым показателям находится на передовых позициях в мире.

И самое главное для нас. В отличие от критики, что мы часто используем статьи из википедии в своих сообщениях, что с точки зрения администации форума не есть правильно, у меня родилась идея использования википедии для нас... Точнее это будет называться сотрудничеством. Википедия не имеет ничего против ссылок на источники(посилання). А наш историко-генеалогический форум и есть таким источником. И часто-густо верным источником, из недр самих исторических архивов.
Вот сноска на первій населенній пункт на котором я недавно внесла изменения добавив текс Похилевича uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D1% … E%D0%BD%29 Это село Ставище Попильнянского района. Там ничего не было кроме автоматически созданной матрицы сделанной на базе данных Верховной Рады.
Там в "источниках" я создала сноску на "ГЕНЕО-родоводи" на єтот же населенный пункт из нашего "Географічного показника". Планирую такое же проделать с другими населенными пунктами по которым уже создала темы.
Ну и будем наблюдать, как к этому отнесется укр-википедия. Мне почему-то показалось, что они не будут против...


Ви розмістили непоганий текст.

Але за правилами Вікіпедії (і ці правила для всіх мовних розділів) текст має бути мовою, якою є розділ (не двома).

Тому треба Вашу статтю з Похилевича кинуть на перекладач гугл і за 2 хвилини перекласи українською.

Виговський, Скороход, Вовк, Атаманенко, Гудик, Пелих, Савчук, Іващенко, Рудий, Пономаренко (Архипчук), Онищенко, Коваленко, Іщенко, Пересунько, Баран, Ригас...
Цікавить генеалогія селян і дворян Васильківського повіту - Яблунівка, Сорокотяги, Пилипча, Мала Вільшанка, Фесюри, Фастівка і Сквирського повіту - Мала Сквирка Київської губернії - нині Білоцерківський район Київської області.

Share

10

Re: Вікіпедія Україномовна

АндрійБЦ пише:

...Але за правилами Вікіпедії (і ці правила для всіх мовних розділів) текст має бути мовою, якою є розділ (не двома).

Тому треба Вашу статтю з Похилевича кинуть на перекладач гугл і за 2 хвилини перекласи українською.

Я вже близько року зрідка виставляю на сторінках цікавих для мене населенних пунктів тексти Похилевіча. Спостерігала за тим, чи будуть видаляти, чи ні.
Та можу сказати що не видаляють... Інколи хтось щось дописує, або з'являється посилання на того ж Похилевіча...

Дуже цікавим є переглядати варіанти тієї ж статі в різних мовах. У лівій колонці треба шукати мову. Там часом, залежно від теми, дуже багато мов, а часом декілька.
Я завжди дивлюся 2 версії  - українську та російські. А так як знаю ще англійську та німецьку, то їх також.
Що стосується суто історичних українських тем, то їх майже немає англійською та німецькою. Але я ще нічого не зустрічала щоб воно було українською, та його не було російською. Мені здається, що це може бути від того, що багато українців не усвідомлюють на якій саме википедіі працюють...
Останнім часом стала подивлятися ще й польську...

Share

11

Re: Вікіпедія Україномовна

АндрійБЦ пише:

...Тому треба Вашу статтю з Похилевича кинуть на перекладач гугл і за 2 хвилини перекласи українською.

Мы можем сделать эксперимент - Вы за 2 минуты переведете текст и исправите его на укр-вики. Будет всем заодно наглядный пример. Я же лично обязуюсь этого не делать.

А если вы смотрели по языкам, то их на сегодня по Ставищам Попельнянского района всего три - украинский, русский и армянский. Наверно, российская и армянская википедия тоже воспользовались базой данных Верховной Рады. Хм, прикольно

Share

12

Re: Вікіпедія Україномовна

На укр. Вікіпедії у мене теж ніколи не видаляли цитати з "джерел" навіть якщо вони на латині. А якщо видалять, то ви маєте право це оскаржити і все повернути назад.

Херсон губ Сердюк Задорожний Москалець С(Ш)ушко Білий; Піщане Переяслав полк Шарата Чмир Прилипко; Галичина Ільків Ilkow Рабик Гавриляк Келлер Keller Боднар Кохан Щавинський Червинський Чайкі[о]вський Папп; Могильов губ Тве[a]рдовский Немиленцев Шпаков; Моринці Артеменко Філіпович А(Га)ркуша; Новосілки Київ пов Кучер Ігнат'єв Кошевий Михайлов Малишенко Федоров; Київ Коноваленко R1A1A/T2B5

Share

13

Re: Вікіпедія Україномовна

Декілька порад.
Якщо не бажаєте, щоб ваша робота пропала, краще створювати текст у себе на ПК, а вже згодом його переносити до Вікі.
Якщо завантажуєте світлини, таблиці тощо на Вікімедія, то краще написати, що це ваша особиста робота, бо видалять.

Херсон губ Сердюк Задорожний Москалець С(Ш)ушко Білий; Піщане Переяслав полк Шарата Чмир Прилипко; Галичина Ільків Ilkow Рабик Гавриляк Келлер Keller Боднар Кохан Щавинський Червинський Чайкі[о]вський Папп; Могильов губ Тве[a]рдовский Немиленцев Шпаков; Моринці Артеменко Філіпович А(Га)ркуша; Новосілки Київ пов Кучер Ігнат'єв Кошевий Михайлов Малишенко Федоров; Київ Коноваленко R1A1A/T2B5

Share

14

Re: Вікіпедія Україномовна

Друзі,


в рамках досліджень щодо певних конкретних осіб, особливо якщо це не мої родичі, стикнувся з проблемою координації та обміну інформації між дослідниками.


Думаю таку проблему можна частково вирішити, пишучи статтю про людину у Вікіпедії, та прикладаючи знайдені матеріали, як джерела. Вигідно, що інформація створюється як у систематизованому вигляді -біографії, так можна передивитись й першоджерело. До того ж робота не пропадає надармо - її результатами може користуватись все людство.


Прошу порад,


1) чи можна в Вікіпедії кудись завантажувати файли, які є джерелом статті? 


2) чи хтось має якісь інші практичні поради?

15

Re: Вікіпедія Україномовна

D_i_V_a пише:

...Там в "источниках" я создала сноску на "ГЕНЕО-родоводи" на єтот же населенный пункт из нашего "Географічного показника". Планирую такое же проделать с другими населенными пунктами по которым уже создала темы...

На днях разместила в 11 населенных пунктах (по которым уже на нашем форуме были созданы темы) ссылку на "ГЕНЕО-родоводи".
По времени все вместе заняло не больше 30-ти минут. Хочу поделиться опытом.

Как я уже потом поняла, раньше мне просто везло - т.к. уже кто-то до меня создавал на страничке ПОСИЛАННЯ.
Оставалось только нажать кнопку "редактировать" или "редактировать код" чтобы добавить новое "посилання"

Post's attachments

Триліси-01.jpg
Триліси-01.jpg 97.54 kb, 2 downloads since 2015-02-04 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

Share

16 ( 16-05-2015 21:47:30 змінене D_i_V_a )

Re: Вікіпедія Україномовна

Вот пример странички по населенному пункту, которая сегодня состоит только из матрицы созданной на основе данных с сайта Верховної Ради України (прослушайте передачу о википедии, начало после 9-й минуты записи). Т.е. там текста нет никакого.

Все вместе smile мы попробуем дать жизнь этому населенному пункту на википедии.

Для этого нам надо нажать кнопку "редактировать код"  - указано стрелочкой.

Если Вы будете вносить дополнения на уже заполненные страницы, то достаточно будет нажатия кнопки "редактировать"
Посилання на вікі uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D1% … E%D0%BD%29

Post's attachments

СТАВКИ.jpg
СТАВКИ.jpg 76.68 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

Share

17

Re: Вікіпедія Україномовна

Скорее всего появятся 2 окошка со следующими текстами

Post's attachments

Ставки-02.jpg
Ставки-02.jpg 95.02 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

Share

18

Re: Вікіпедія Україномовна

Надо найти код записи ПОСИЛАННЯ, скопировать его и вставить в код текста.
Стрелочками указано где искать (1) и куда вставлять (2)

Post's attachments

Ставки-04.jpg
Ставки-04.jpg 87.54 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

Share

19 ( 04-02-2015 13:52:28 змінене D_i_V_a )

Re: Вікіпедія Україномовна

Таким образом после сохранения изменений у нас появляется раздел "посилання/ссылки" куда мы можем вставить нашу ссылку

Желаю удачи!

Post's attachments

Ставки-05.jpg
Ставки-05.jpg 84.25 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

Share

20 ( 04-02-2015 14:35:03 змінене D_i_V_a )

Re: Вікіпедія Україномовна

LuckyLuke пише:

...Думаю таку проблему можна частково вирішити, пишучи статтю про людину у Вікіпедії, та прикладаючи знайдені матеріали, як джерела. Вигідно, що інформація створюється як у систематизованому вигляді -біографії, так можна передивитись й першоджерело. До того ж робота не пропадає надармо - її результатами може користуватись все людство.


Прошу порад,


1) чи можна в Вікіпедії кудись завантажувати файли, які є джерелом статті? ...

Работая по родоводу семьи предпоследнего дореволюционного священника нашей церкви, нашли на вики немного информации о его сыне. Эта находка была стартовым пунктом к дальнейшему "раскручиванию" всей цепочки. Без работы энтузиастов-любителей из разных стран бывшего совсоюза (Эстонии, Росии, Украины) плюс возможность все это выложить в интернете, думаю, было бы невозможно проделать такую расследовательскую работу.

На росийской википедии была коротенькая маленькая статья, сообщавшая что он российский врач, учился и защищал диссертацию в Тартусском (Дерптском) университете.
Сегодня там большая статья, написанная родственниками с подробностями, которые были найдены всего в течении 1 года.

Лично я в том старом тексте убрала слово русский врач (но оно там опять появилось smile ) и уже недавно осознала тот факт, что статьи о "русском" враче (создателе до сегодня используемого в медицине анализа мочи называемого Аддиса-Каковского, хотя Аддис только через 20 лет усовершенствовал анализ Каковского... ах эти американцы, всё им надо быть первыми...) - статьи на украинской википедии об одном из талантливых врачей (украинца жившего и работавшего в Украине) еще нет.
Похоже, мне и придется ее создавать.

Вопрос о загрузке файлов.
Я пробовала разместить фотографию, но мне было отказано в доступе. Для этого надо зарегистрироваться на вики. Тогда появится больше используемых функций. Лично я планирую это сделать

Share

21 ( 05-02-2015 01:14:33 змінене Vlad S. )

Re: Вікіпедія Україномовна

LuckyLuke пише:

Друзі,

2) чи хтось має якісь інші практичні поради?

Основна порада про написання статей по персоналіям така - якщо ви не впевнені в значимості персони, то краще не розміщати там статтю, бо видалять. Спочатку добре почитайте https://uk.wikipedia.org/wiki/Вікіпедія … значимості і якщо вони вас не зовсім влаштовують ви навіть можете спробувати їх змінити https://uk.wikipedia.org/wiki/Обговорен … ості/Особи

Можемо навіть виступити одним фронтом, так як на укр. Вікі досить багато сміття (наприклад, статті про футболістів 1, 2 ліг, рос. хокеїстів 1 ліги 1995 року нар., якихось "співачок" та "співаків" і т.п.), яке не видаляється, бо там за нього досить сильне "лоббі". А от статтю про людину, яка дійсно заслуговує на там бути, можуть видалити...

Херсон губ Сердюк Задорожний Москалець С(Ш)ушко Білий; Піщане Переяслав полк Шарата Чмир Прилипко; Галичина Ільків Ilkow Рабик Гавриляк Келлер Keller Боднар Кохан Щавинський Червинський Чайкі[о]вський Папп; Могильов губ Тве[a]рдовский Немиленцев Шпаков; Моринці Артеменко Філіпович А(Га)ркуша; Новосілки Київ пов Кучер Ігнат'єв Кошевий Михайлов Малишенко Федоров; Київ Коноваленко R1A1A/T2B5
Thanks: LuckyLuke2

Share

22

Re: Вікіпедія Україномовна

Я б, може, щось і написав, особливо взимку, на позаукраїнську українську тематику, наприклад, але маю дуже слабкі технічні можливості, а також навряд чи розберуся сам з "Вікітехнологією". Поки що можливий один варіант - співпраця з "вікіграмотним".

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

23

Re: Вікіпедія Україномовна

Ярематойсамий пише:

Я б, може, щось і написав, особливо взимку, на позаукраїнську українську тематику, наприклад, але маю дуже слабкі технічні можливості, а також навряд чи розберуся сам з "Вікітехнологією". Поки що можливий один варіант - співпраця з "вікіграмотним".

Там дуже просто це все робити і є інструкція ... Якщо Ви пишете повідомлення на форумі то переконаний, що зможете і писати статті у Вікіпедії..

Виговський, Скороход, Вовк, Атаманенко, Гудик, Пелих, Савчук, Іващенко, Рудий, Пономаренко (Архипчук), Онищенко, Коваленко, Іщенко, Пересунько, Баран, Ригас...
Цікавить генеалогія селян і дворян Васильківського повіту - Яблунівка, Сорокотяги, Пилипча, Мала Вільшанка, Фесюри, Фастівка і Сквирського повіту - Мала Сквирка Київської губернії - нині Білоцерківський район Київської області.

Share

24

Re: Вікіпедія Україномовна

АндрійБЦ
То Ви впевнений, а я ні. Я простий сільський затурканий дядько, що ледь навчився клацати клавішами.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

25 ( 13-05-2015 17:19:36 змінене Arxivist )

Re: Вікіпедія Україномовна

Ярематойсамий пише:

АндрійБЦ
То Ви впевнений, а я ні. Я простий сільський затурканий дядько, що ледь навчився клацати клавішами.

Наша  Вікіпедія перебуває на початках її прогресу.

Немає нічого страшного, що ви не розбираєтесь у "Вікі" я спочатку теж не розбирався, просто дивився схожі статті (на технічну особливість) і намагався повторити та вийти ще на кращий рівень. За рік навіть згущенку отримав справжню від ГО "Вікіпедія Україна".

Є ідея створити портал "Генеалогія" і розвивати його, або якщо інші є ідеї щодо того, то одразу пишіть.

Post's attachments

11246540_107811652884753_1594805671_n.jpg
11246540_107811652884753_1594805671_n.jpg 155.05 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Фирфир

Share

26

Re: Вікіпедія Україномовна

kameristyiy пише:

За рік навіть згущенку отримав справжню від ГО "Вікіпедія Україна".

Згущонку? Тоді писатиму. smile

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: Arxivist2

Share

27

Re: Вікіпедія Україномовна

Ярематойсамий пише:

За рік навіть згущенку отримав справжню від ГО "Вікіпедія Україна".

Згущонку? Тоді писатиму. smile

Так, "з гумором"))). Спробуйте створити або редагувати якусь недописану статтю. Пишіть в енциклопедичному стилі. Якщо виникатимуть питанні пишіть сюди, або взагалі покажіть де ви робите статтю (і що зробили) я технічно її до ладу би привів (посилання, і т.д.),  а Ви б змогли порівняти де я це робив, і спробувати самотужки. І ще, модератори та адміністратори вікіпедії (української) та і загалом, люди специфічні, можуть лишити якусь зірку мільйонну (галактичну), але не лишити визначного вчителя села... через це бажання писати щось часто зникає. Тут і психологічний фактор важливий.

Ось наприклад моя стаття: https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D1 … 0%BD%D1%96

Post's attachments

P_201550513_190133.jpg
P_201550513_190133.jpg 57.66 kb, file has never been downloaded. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.
Фирфир

Share

28

Re: Вікіпедія Україномовна

Тут ще діло в тому, що я такий самий зануда, як і редактори, тому справа може далі однієї статті не піти. О, я противний, якби хто знав! Вся порода така. Хто мене знає ще з ВГД, не дасть збрехати. Без гумору. Лише з сатирою.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону
Thanks: Arxivist1

Share

29

Re: Вікіпедія Україномовна

Справа в тому, що Вікіпедії не потрібні ні гумор, а ні сатира, а ні чиясь особиста думка.
Власне, вони принципові супротивники оригінальних досліджень (проти розміщення їх у Вікі) uk.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D1% … 0%BD%D1%8C
Формально виходить, що наповнювати її слід тільки компіляціями з "надійних джерел".
Тобто, якщо ніхто раніше не написав (не видав) монографію про сільського вчителя Миколу Петровича, а краще три чи п*ять, то значить цей Микола Петрович нікчема і не вартий згадки й на Вікі  smile

Ваш, пане Юрію, темперамент - з компіляторством не вживеться  smile

Брагіда (Брагида, Брегид, Брегида, Брегіда, Брегидин(а), Бригида, Брігіда, Брыгида, Бригидин(а), Брегеда, Бригеда)
Курач, Дедок (Дідок, Дєдок), Нехай (Україна, Чернігівська обл.)

There's none so blind as those who will not see
Thanks: Arxivist1

Share

30

Re: Вікіпедія Україномовна

Bragida пише:

Ваш, пане Юрію, темперамент - з компіляторством не вживеться  smile

Я це сам знаю.

Прізвища українські та народів чорноморського регіону

Share

31

Re: Вікіпедія Україномовна

kameristyiy пише:

...
Є ідея створити портал "Генеалогія" і розвивати його...

Дуже гарна ідея! І як можна її реалізувать?
Прогулялася на Ваше посилання на Лемківське різблярство - чудова робота - та у низу там вже є три портали. Чому четвертому не з'явитися?
Чи вірно я з побаченого зрозуміла, що "портал" - це є селекція/вибірка статей на вікі стосовно назви порталу? Чи там більш глибший задум?

Share

32 ( 13-05-2015 22:06:30 змінене Bragida )

Re: Вікіпедія Україномовна

D_i_V_a пише:

Чи вірно я з побаченого зрозуміла, що "портал" - це є селекція/вибірка статей на вікі стосовно назви порталу? Чи там більш глибший задум?

https://uk.wikipedia.org/wiki/Вікіпедія:Портали

Портали — сторінки, покликані бути «Головними статтями» для визначених тематичних розділів. Портали можуть бути зв'язані з одним або кількома Вікіпроектами, але на відміну від Вікіпроектів портали будуть корисними як читачам Вікіпедії, так і її редакторам. Останніх вони мають заохотити збільшити свій вклад у наповнення Вікі.
...
Ідея порталів в тому, щоб надати допомоги читачам і редакторам орієнтуватись серед тем вікіпедії за допомогою сторінок подібних до Головної сторінки. По суті, портали — це зібрання корисних посилань на подальший зміст вікіпедії.

Брагіда (Брагида, Брегид, Брегида, Брегіда, Брегидин(а), Бригида, Брігіда, Брыгида, Бригидин(а), Брегеда, Бригеда)
Курач, Дедок (Дідок, Дєдок), Нехай (Україна, Чернігівська обл.)

There's none so blind as those who will not see
Thanks: Arxivist2

Share

33 ( 13-05-2015 23:19:26 змінене Arxivist )

Re: Вікіпедія Україномовна

D_i_V_a пише:

...
Є ідея створити портал "Генеалогія" і розвивати його...

Дуже гарна ідея! І як можна її реалізувать?
Прогулялася на Ваше посилання на Лемківське різблярство - чудова робота - та у низу там вже є три портали. Чому четвертому не з'явитися?
Чи вірно я з побаченого зрозуміла, що "портал" - це є селекція/вибірка статей на вікі стосовно назви порталу? Чи там більш глибший задум?

Дякую. В нас портали на дуже низькому рівні. Сама людина їх важко тягне, через це страждає якість. От порівняйте в ру. вікі як "https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0 … 0%BA%D0%B0"

Генеалогії в англ.вікі
https://en.wikipedia.org/wiki/Portal:Genealogy

Найбільші проблеми це: оформлення, якість, ще навіть шаблонів бракує в налаштування (мені вони важко даються).  Я ще не бачив жодного допрацьованого порталу + в укр. вікі компромісу не існує. Якщо вкласти сили разом до якісного порталу з генеалогії, я думаю це було б дуже круто.

Взагалі я вікі люблю, але дуже завантажуюсь в неї та роблю або якусь добру статтю, або започатковую, або виправляю несенітницю.

Фирфир

Share

34

Re: Вікіпедія Україномовна

Ярематойсамий пише:

АндрійБЦ
То Ви впевнений, а я ні. Я простий сільський затурканий дядько, що ледь навчився клацати клавішами.

пане Ярема, я теж далеко не спец в комп справах, але статті в Вікі - це дуже просто. Треба спробувати і потрохи навчитесь. Як вам вже радили, потрібно взяти за зразок якусь статтю, наприклад, по персоні. Напишіть собі текст в Ворді. Даєте запит на пошук особи, про яку ви хочете написати. Статті немає і Вікі вам запропонує створити нову статтю по цій особі. Натискуєте на ПІП червоними літерами і у вас з'явиться нове вікно для створення статті.
Паралельно відкриваєте ще одну сторінку Вікі (перше не закриваєте), пошукайте відому і краще подібну особу (якщо пишете про військового, то шукайте військового, про вченого- вченого), натисніть в верхньому правому кутку редагувати код і у вас є на екрані буде стаття-зразок за принципами Вікі. Копіюйте ту статтю і перенесіть собі в перше вікно Вікі, де ви будете створювати свою статтю. Вставляйте свій текст, але не знаки притаманні Вікі.

Якщо будуть питання пишіть в ПП

Херсон губ Сердюк Задорожний Москалець С(Ш)ушко Білий; Піщане Переяслав полк Шарата Чмир Прилипко; Галичина Ільків Ilkow Рабик Гавриляк Келлер Keller Боднар Кохан Щавинський Червинський Чайкі[о]вський Папп; Могильов губ Тве[a]рдовский Немиленцев Шпаков; Моринці Артеменко Філіпович А(Га)ркуша; Новосілки Київ пов Кучер Ігнат'єв Кошевий Михайлов Малишенко Федоров; Київ Коноваленко R1A1A/T2B5

Share

35

Re: Вікіпедія Україномовна

Vlad S. пише:

Я теж жодного разу не писав в Вікі.
А хотілося-б всунути туди сво нарібки. Тим більше, що якось зустрічав там щось на зразок сховища данних.
Скажіть чи можна там (в статті про населенний пункт, стандартний, з файлів ВРУ) втиснути данні про, хочаб ревізії 19сторіччя ? Не просто кількість, а таблиці Ворд з тисячами данних конкретних мешканців села ?

І день іде, і ніч іде ...

Пошук предків Євуг, Біловодськ, Старобільськ.
Search ancestors Yevsuh, Belovodsk, Starobelsk. Поиск предков Евсуг, Беловодск, Старобельск.

Share

Повідомлень з 1 по35 з58

Сторінки 12Далі

Щоб відправити відповідь , ви повинні $ s або $ s

Яндекс.Метрика